Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1101) lorcsi válasza tildy (#1094) üzenetére


lorcsi
veterán

nem hiszem hogy ez lenne az egyetlen megoldás: elköltözni a büdös pestre
de ha valóban így van retenetes bosszantó




meg kellene már szüntetni pest egyeduralmát :((( :((( felhúztam magam, rendesen, melőtt dúrvábbakat írnák elhúzok

(#1102) tildy válasza lorcsi (#1101) üzenetére


tildy
nagyúr

Sajnos nicns más megoldás, vagy kimész külföldre, vagy feljössz pestre, vidéken egyedül csak a nokia, meg az audi,ibm meg ezek fizetnek viszonylag jól:(

Dabadab: otthagytuk. Párom jól járt, én viszont 1/3al kevesebb fizuért dolgozom, mint ott:(
Neki szerencséje van, mert profinak mondható a szakmájában, nekem nem, mert nekem viszont bele kell tanulni a dolgokba,,,

Engem is zavar egyébként, hogy nem nagyon van vidken munka.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1103) Goose-T válasza lorcsi (#1101) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem feltétlenül Budapest a végső megoldás. Pl. Zalaegerszegen egy csomó volt munkatársam marha jól elvan a mai napig. Viszonylag jól keresnek, multicégnél dolgoznak, fizetgetik a Suzukijuk és a lakásuk több évtizedre felvett hiteleit, gyerekeket nevelnek, egymás ''hegyein'' iszogatnak néhanapján (''hegy'' = a várost körülvevő dombokon egy telek, kis vityillóval), elvannak a maguk kis világában. Alapvetően semmi baj nincs ezzel az életformával, csak ott az a probléma, hogy egyetlen multicég van, gyakorlatilag arra épül a város gazdasága. Az inkompetens önkormányzat ugyanis megengedte nekik, hogy felvásárolják az egész ipari park területét, így nincs verseny a munkaerőért. Ha ez a cég elmegy, akkor a város lerobban, az addig ott dolgozó képesítés nélküli biorobotok és multicéges gyártási tapasztalattal rendelkező mérnökök/menedzserek hoppon maradnak, ha nem akarnak elköltözni. Ha nincs munka, a több évtizedes hitelre vett lakást sem tudják kiadni, eladni is csak ár alatt.

Budapesten teljesen másképp fest a helyzet, itt ádáz harc folyik a kompetens munkaerőért, megfelelő képzettséggel, tapasztalattal és persze kapcsolatokkal nagyon könnyű munkát szerezni. A kereset az IT szektorban legalább a másfélszerese a vidékinek, de valószínűleg a többi területen is, erről nincs tapasztalatom. Az albérlet is kb. a másfélszerese a vidékinek, bár külső területeken jóval olcsóbb Budapesten is. A rezsi ugyanannyi, mint bárhol máshol. Az élelmiszer is ugyanannyi, a tartós fogyasztási cikkek olcsóbbak a nagyobb verseny miatt. A vendéglátóipari egységek általában drágábbak, mint bárhol máshol az országban, de ez érthető - a színvonal is kissé magasabban van. A rekreációs lehetőségek pedig korlátlanok, ellenben a vidékkel.

Győrben csak tanultam négy évig, a munkapiaccal ott nem vagyok tisztában. Annyit tudok, hogy ott azért több multicég telepedett meg, emiatt a város is több lábon áll. Ezért is fejlődik olyan dinamikusan a környék. A fizetések azért ott sem haladják meg a vidéki átlagot.

Törökszentmiklós az Alföld közepén? A jómódúak kocsmákat, százforintos boltokat üzemeltetnek, ügyvédek vagy kurvákat futtatnak a 4-es főúton. A többi ember pedig elvan, különösebb kilátások nélkül, 70E körüli átlagfizetéssel. Szomorú látni az ott maradt barátaimat, volt osztálytársaimat kocsmában pultosként vagy boltban pénztárosként. :(

Szóval nem hiszem, hogy Budapest lenne az egyetlen hely, ahol lehet érvényesülni, de ha a lakóhelyén nem kap munkát az ember hosszú ideje, akkor ideje feleszmélni és felkötni az útilaput. Sokan viszont félnek attól, hogy túl messzire költözzenek az otthonuktól, ezeket az embereket nem értem. Miért jobb tengeni-lengeni otthon, fürödni a munkanélküliek önsajnálatában, mint felkerekedni és munkát keresni távoli helyeken?

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1104) chungee válasza Janoska26 (#1100) üzenetére


chungee
addikt

Akkor mi értelme van az úgy mondot modern ''internetes munkakeresésnek''? Tök értelmetlen így. :((

(#1105) tildy válasza chungee (#1104) üzenetére


tildy
nagyúr

Miért lenne az? Párom is iylen ''közvetítőn'' keresztül dolgozik az egyik nagy Multinál, és még így is bőven megéri neki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1106) Janoska26 válasza chungee (#1104) üzenetére


Janoska26
addikt

Hát na ja attól függ mit akarsz vállani, ha nettó 2 kilós melót akkor abból vagy 170-et haza is viszel talán, de ha 80 nettó és csak 65 megy haza az már mindjárt másképp fest, ne feledjük el hogy ezek a munkák a kisemberekkel tolnak ki nem pedig a nagyokkal :((

(#1107) chungee válasza Janoska26 (#1106) üzenetére


chungee
addikt

Akkor magyarul nagy embereknek való ezek a közvetítő cégek?
Szerk: Csak mert én nem vok nagy ember :B :(

[Szerkesztve]

(#1108) lorcsi válasza Goose-T (#1103) üzenetére


lorcsi
veterán

Ha elköltözök valami olyan helyre ahol normális pénzt fizetnek és jól meglehet élni a megkeresett pénzből tök mindegy hová kölözöm.

Sokan viszont félnek attól, hogy túl messzire költözzenek az otthonuktól, ezeket az embereket nem értem
pedig nagyon egyszerű. nem vagyunk vándorsáskák. az nem egyx normális fdolog hogy az meber odamegy ahol épp van munka, mert pl. ha ez egy gyár (kabai cukor) megszűnik és lehet megint tovább állni stb. Ez pedig nem egy normális állapot

(#1109) tildy válasza lorcsi (#1108) üzenetére


tildy
nagyúr

PEdig de. Németotszágban pl tök megszokott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1110) deedee válasza tildy (#1109) üzenetére


deedee
őstag

a többség hitelből vásárolt lakásban él,és akkor már nem olyan könnyű vándorolgatni....Lakást eladni,hitelt átvinni másik lakásra...Ráadásul nem biztos,hogy egy házaspár mindkét tagja kap ott munkát,ahol az egyik talált...Akkor meg megint ott vagyunk,ahol a part szakad....Németországban többnyire bérelt lakásokban zajlik az élet...Picivel könnyebb úgy lépni,mint fix tulajdon/pláne a már említett hitellel terhelt lakás esetében/ mellett... :F

pillanatnyilag én is csak jó messzire találnék munkát,de a feleségemnek itt van nagyon jól fizető állása és kialakított tanítványi köre.....Szóval nem könnyű egyszerüen továbbállni.... :)

(#1111) tildy válasza deedee (#1110) üzenetére


tildy
nagyúr

''Picivel könnyebb úgy lépni,mint fix tulajdon/pláne a már említett hitellel terhelt lakás esetében/ mellett...''

Picivel könnyebb, ja, de nem értem, itthon miért nem lehet ezt megcsinálni,. Vagyis értek pár okot, de én azt látom, mindenki saját tulajdonra ''gyúr'' még akkor is , ha majd belegebed.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1112) SzalaiG válasza tildy (#1111) üzenetére


SzalaiG
addikt

Azért mert 60fölött a ház az övé és a nyugdíjból nem tudná fizetni az albérletet, meg minek albérlet, amikor abból az összegből tudnád fizetni a saját házad részletét is.

(#1113) tildy válasza SzalaiG (#1112) üzenetére


tildy
nagyúr

Háááát, ha te Budapesten 50 ezer forintot fizetsz a részletekért, akkor minden elismerésem. MErt szerintem egy panelre fizetnék kb ennyit, pedig nem panelben lakom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1114) SzalaiG válasza tildy (#1113) üzenetére


SzalaiG
addikt

Falura értettem és a mai nyögdíjak mellet ez a szükséges rossz. :(((

(#1115) deedee válasza tildy (#1111) üzenetére


deedee
őstag

majd ha lesz gyereked és beilleszkedik egy oviba,suliba,na akkor kerekedj fel...Sok kellemetlenséggel jár...Nem egyszerü ez...Hidd el...Gyakorló apaként tapasztalom nap mint nap,hogy a kisebb változások is mennyire negatívan hatnak a gyerek lelkivilágára... :) Aztán ehhez még add hozzá a már említett lakáshitel sztorit.... :((( Nagyon macerás.... :(

(#1116) Goose-T válasza deedee (#1115) üzenetére


Goose-T
veterán

Ez így érthető is, én azon szoktam fennakadni, amikor fiatal, független embereknek sír a szája, hogy nincs munkájuk, de mozdulni nem képesek.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1117) as_Rock válasza Goose-T (#1116) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha mozdul még kiderül, hogy egy tehetségtelen punnyadék, így meg foghatja a munkanélküliségre, a csúnya gonosz emberekre, a kapcsolatitőke hiányára, stb.
Vagy szimplán csak lusták, és életük első 18-25 évében megszokták, hogy anyu-apu eléjük tesz mindent és kiszolgálja őket :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1118) lorcsi


lorcsi
veterán

Multicégnél állásinterjú, viszonylag jól elbeszélgettem a 3 hülyével(1no, 2 ffi).
a beszélgetés végén: ''Van ismerősöm a cégnél?''
Természetesen nem volt, de minden kritériumnak megfeeltem.
Mivel nem volt ennek megfelelően alakult a mai levelük iránya is.
Csak azt nem értem minek 2 forduló ha már előtte tudják kié lesz a gyakornoki állás :W

[Szerkesztve]

(#1119) lorcsi


lorcsi
veterán

állásinterjúkon előszeretettel kérdezik hogy mi a hibám? :F
szorgalmatlan vagyok és soxor elkések, de ezt mégsem lehet mondani
mit érdemes ilyenkor felhozni?

(#1120) Pala válasza lorcsi (#1119) üzenetére


Pala
veterán

válaszold azt, hogy az a hibád, hogy nem ismered be a hibáidat:)

(#1121) kraftxld válasza lorcsi (#1119) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Túlságosan is maximalista vagy :)
Ha van egy cél minden áron teljesíteni akarod.

Ezek jó kis pozitív felhangú dolgok amiket el lehet sütni negatívként

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1122) net84 válasza lorcsi (#1119) üzenetére


net84
őstag

én mikor a mostani munkahelyem állásinterjúztatásán voltam, akkor kértek 3 pozitív tulajdonságot, majd 3 negatívot (csak emberit, és nem szakmait) - ugyanazt soroltam fel (nem szándékosan) mint előzöleg a pozitív tulajdonságaimnál. Igaz kértek is még negatív tulajdonságot, és mindengyik után jött: miért gondolom...?

a ksés helyett mondhatod, hogy rossz az időérzéked, ha belefeletkezel egy ''munkába'', nem is veszed észre, hogy mennyi idő telt el...

Read only...

(#1123) lorcsi válasza net84 (#1122) üzenetére


lorcsi
veterán

köszi, ezek egész jó ötltek ;)

(#1124) lengll válasza lorcsi (#1119) üzenetére


lengll
újonc

Sziasztok! Újra benéztem hozzátok egy kicsit. Képzeljétek! Január óta 130 munkanélküli volt tréningen, vagy fordult meg nálunk, és ebből 70-et már el tudtunk helyezni.
De elég nagy szerencséjük volt az embereknek, mert épp most nyílt egy varroda, meg egy nagy nyomda.
Mi ujság velete?

Lorcsi! Én a tréningen ugy tanítom, hogy legtöbb esetben a legjobb, ha ''gyengeségek'' kérdésre ilyeneket felel az ember:
''Nincs ezzel az állással összefüggő gyenge pontom.'' vagy
''Nincs olyan gyenge oldalam, ami meggátolna abban hogy kitűnő alkalmazott legyek!''
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!4
Meg szeretnélek kérni titeket (mindannyiotokat) valamire. Írjatok nekem tapasztalatokat minden féléről, ami a munkanélküliséggel kapcsolatos. Olyanokra gondolok, hogy milyen tapasztalatokat szereztetek pl. egy állásinterjún (volt e csendszünet, milyen volt, meddig, mért....., alkalmazták e a közeledős technikát, hogy figyeljék a tűrőképességet, milyen volt, hogy történt, hogy reagáltatok........; miket kérdeztek, kik voltak ott, öltözet, Testbeszéd, fontos e az első benyomás, mit néznek először, mi a legfontosabb....), önéletrajzról írjatok tapasztalatokat, az ajánlás fontosságáról…….

Azért szeretném ha írnátok nekem, mert a tréningeken próbálom mindig hitelessé tenni a mondanivalómat. És a ti tapasztalatotok segíthet nekem ebben.
Nem tudom mennyire emlékeztek rá, de három napos tréningeket tartok munkanélkülieknek. A harmadik napon térünk rá az önéletrajzra, az állásinterjúra…. Próbálok mindent szituációs játékokkal alátámasztani, és szoktam a közeledős szitu után Thyba cselét is említeni, amit pár hónapja írt nekem.
Írjatok nekem minél többet, hogy meg tudjam osztani a munkanélküliekkel.
Előre is köszönöm! Linda

Linda

(#1125) net84 válasza lengll (#1124) üzenetére


net84
őstag

akkor ahogyan kérted, egy kis tapasztalat jelenlegi munkahelyem állásinterjúztatásán (magyarán mondva, amikor én voltam állásinterjún)
a sallangrésze nagyjából rendben volt... megvártam, míg hellyel kínálnak. Egy nő és egy valamivel fiatalabbnak kinéző férfi fogadott. A nő szolidan, de elegánsan, a férfi átlagosan pulóverbe volt beöltözve. A férfi bemutatkozott, mint: egy pesti cég helyi cégének a vezetője. Egy keveset mondott, de kb ennyi is volt bent a hirdetésbe. Közölte, hogy egy kis általános beszélgetésről lenne szó, ha nekem is megfelel. Ezzel kezdetét vette az általam ''multi interjúztatás''-nak nevezett beszélgetés, és az első kérdésre adott válaszom után kicsit elkezdtem mosolyogni, amit én nem, de a férfi észrevette és rá os kérdezett, hogy esetleg tudom-e a következő kérdést...természetesen nem csak a következőt, hanem a következő jónéhányat tudtam (és ezt tudomására is hoztam :DDD), hogy meg fogja kérdezni. (pozitív tulajdonság, negatív tulajdonság, milyen tulajdonságaimra vagyok büszke, mire nem, itt volt külön emberi, külön szakmai...). Érdeklődött még pár apróság után, aztán kiderült, hogy kicsit utánnamnéztek. Majdnem leestem a székről, amikor menyögte, hogy: mostanában nemnagyon írtam a blogomba :Y csett! gondoltam, hogy nekem itt most annyi.
Majd áttértünk szakmai területre. Teljesen egyértelműnek tünt, hogyha az itteni piacra akar betörni, akkor olyan embert keres, aki tisztában van a viszonyokkal és ismeri a nagyobb konkurenciákat. Beszélgettünk, majd egy kicsit leragadtunk az egyik cégnél, akinek neve volt, csak ''becsülete'' nem...hát el is mondtam róla minden rosszat, amit tudtam.
Kicsi hatásszünet után közölte, hogy ennek a cégnek a cégvezető igazgatója :W
Ezek után beszélt, arról, hogy mit szeretne csinálni a céggel, és tisztába van az általam felsorolt problémákkal, ezen is szeretne változtatni....
kb. 1 órán át voltam bent, mikor kiértem vattát köptem, annyit sikerült beszélnem.
Közölte, hogy még van pár jelentkező, és előfordulhat, hogy még1szer visszahívnak.
nem tellett el fél óra (éppen, hogy hazaértem, átöltöztem, és csörgött a telefon - szimpatikus voltam neki és alkalmasnak ítélt meg a munkára :)) ) ezután még volt egy egyeztető megbeszélés (az állásinterjú csütörtökön volt, a megbeszélés pénteken, én meg hétfőn kezdtem)

Tapasztalat a munkaügyi központról:
jelenleg gondolkodom azon, hogy beperlem a helyi kirendeltséget...ez függ attól, hogy milyen lépéseket fognak a következőben tenni, amivel a munkámban tesznek keresztbe.
röviden annyit, hogy még mindig van élő szerződésem a munkaügyivel, mert nem hajlandóak az általam leadott papírokat elfogadni, mindig van valami problémájuk.
Igaz az nem volt gond, amikor az egyik bal*asz kijelentette, hogy nem írja alá a papírjaimat, és nem pecsételi le a munkaszerződésemet (ezek kellettek ahhoz, hogy fel tudjanak venni hivatalosan), mert neki sok dolga van, majd talán pénteken...és akkor egy hét csúszással felvehetnek :((( erre rátettek egy lapáttal, amikor kicsit flegmára vette az ügyintéző a figurát és éppen, hogy leértem a Balatonra, lepakoltunk és csörgött a telefon, hogy legkésöbb holnap dugjam be a képem a központba. Közöltem vele, hogy ki van csükva, hogy bemegyek, nyaralok, és nem is áll szándékomba bemenni, sem ma, sem holnap, sem a jövő héten. Majd, ha tudok bemegyek. 1,5 héttel később beértem. Ezután felhívott, hogy megint be kell vinnem egy papírt...jó, meglátjuk, mikor tudok beérni. Közölte, hogy legkésőbb keddig érjek be vele :((( any*d! még ha nehéz is elképzelni, én egész nap dolgozok. legtöbbször este érek haza, és nem érek rá mindenféle hülye papírokkal futkosni, mert neki eszébe jutott megint valami és nem tud mást cseszegetni mint engem....

nincs nagy valószínüsége, hogy még1szer valaha is bejelentkezek....

ja és a hab a tortán, kiküldtek egy papírt, amit alá kellett írnom, és az szeepelt rajt, hogy ők közvetítettek ki az állásra, ami teljességgel nem igaz, és én ezt a kiközvetített állást elfogadtam - kur*a viccesek tudnak néha lenni


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Read only...

(#1126) KMan


KMan
őstag

Sziasztok, most talaltam ra a topicra. Sajnos nem olvastam vegig, az elejehez szeretnek hozzaszolni. Perpill muszaki menedzsernek tanulok, mernok infon kezdtem. Biztos ti is eszrevetetek hogy egyre gyakoribb valakinek a nevjegykartyajan a ''manager'' megnevezes, ma mar szinte mindenkit menedzsernek hivnak, dolgozat Ő az FKF-nél mint ''Környezetvédelmi Menedzser'' ergo. utcaseprő. (bocs ha ezzel barkit is megsertettem, nem ez volt a szandekom, de ez az igazsag... ) Ismeroseim koreben harom fajta embert ismerek, amikor megkerdezik hogy mit tanulok es en modnom hogy muszaki menedzser. Az elso csoportnak lovese sincs rola hogy mi az. (pl. nagyszulok) es nem is lehet nekik elmagyarazni, a masik csoport szinten nincs kepben, Ő csak nagykepuen hozzafuzi hogy szerinte annak semmi ertelme, meg hulyeseg, csak jol cseng, ja es hogy igaz hogy a bme-re jarok, de nem leszek mernok. (ettol megy fel a legjobban bennem a pumpa) Senki nem tudja hogy a muszaki menedzser diploma szakkepzettsege valojaban gazdalkodasi mernok...
A harmadik csoport szerint a muszaki menedzser ''csak'' egy muszaki menedzser, aki semmihez sem ert!!! Csak a szaja nagy, es altalaban egy nagyvallalatnal vagy multinal Ő az, aki 800k-s oltonyben szaladgal uj 20millios fekete 745d bombivel, mindenkinek dirigal es valojaban nem csinal semmit. Nagy az arca, nem tud, nem akar, es nem is csinal semmit, es ami a legjobban idegesito oket, hogy tobbet keresnek egy alkalmazottnal.
lassan mar kezd olyan filingem lenni, mintha bolcsesz lennek. Nekem semmi bajom veluk, en mindenkit tisztelek aki reszt vesz jelenleg felsooktatasban, akarhova is jar, legyen barmi. Ha van vki aki legtobb helyrol kapja a megszidasokat, akkor azok a bocseszek... Jogaszbol es kozgazdaszokbol mar tengert lehetne rekeszteni, az orvosok szemet pedig kiszurjak a minimalberrel, csoda hogy elhuznak innen nem???? Hozza kell tennem nem minden manager-bol lesz befutott, siekres manager, bar ez szerintem lasssan minden szakmanal igy van.

Hogy egy kicsit ON is legyek, szinten munkanelkuli vagyok, bar a suli sok idomet viszi el, fix munkahelyem nincs, nyaranta szoktam kulfoldon vendeglatozni. Itthon egyreszt diakmunkaval (McDonalds, szorolapozas) kb. kitorolhetem, itthon vendeglatosdival szarra dolgoztatnanak napi 14-16 ora sem ritka ismeroseim koreben, es a penz sem annyira jo mint kulfoldon. Kb. ennyit szerettem volna hozzafuzni, ja es en ugy kepzelem hogy eloszor is ho vegen bme allasborze, ill. megkeresek nehany ceget, ahol ugy erzem hogy szivesen dolgoznek a jovoben mint muszaki menedzser es a szakmai gyakorlatom szeretnem naluk csinalni, utana pedig remelem, hogy miutan megvan a diplomam, folytathatom naluk.

Csak a balekok alszanak [SAS]

(#1127) ragazzo válasza KMan (#1126) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem nem egyedi az eseted, de az biztos, hogy az emberek pályaismerete nem a legmagasabb. De nem is várja el tőlük senki.Szerintem neked is lesz majd munkahelyed,de sok türelem kell hozzá.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1128) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Már a nyár óta nem sikerül semmilyen állást találnom pedig már voltam számtalan állásinterjun a telemarketingtől kezdve a porszívóügynökön szinte mindenen át, és eddig 3 szor kellet tesztet írnom most utoljára olyan kérdés volt, hogy hogyan és mivel lehet szélessávú internetet windows 95 re és 3.1 re varázsolni, köpni nyelni nem tudtam mivel még életembe nem volt szerencsém hogy erre a két oprendszerre netet csináljak igy tippeltem, hogy valami tárcsázó program kell hozzá, talán ez tünt a legvalószinübbnek.
És én arra jöttem rá, hogy ha pályakezdő vagyok akkor kb annyi az esélyem mint a lottó 5 re, de teszem azt mondom, hogy dolgoztam egy cégnél mondjuk nyári munkában és suli mellet eladóként, akkor már növekszik az esélyem, még ha ez nem is igaz :)
A munkaügyi központ meg kb annyit ér mint egy válveregetés, azt mondták keressek magamnak állást és majd decemberben menjek vissza, hát gondoltam, hogy ilyen mentalitással nem fognak beleszakadni hogy bármilyen állást találjanak nekem.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1129) deedee válasza Jégkokó (#1128) üzenetére


deedee
őstag

állás ügyben még mindíg csak a várakozás van....Olyan állásokat pályáztam meg,ahol a leírt kritériumoknak 100%-ban megfelelek...De mégis túl nagy a csend... Viszont mivel túlságosan is sok/felesleges diplomás van ebben a kicsi országban/tisztelet a kivételnek/,ezért a munkáltatóknál az kezd elterjedni,hogy egy síma,egyszerű meós állásra ia odaírják követelményként:felsőfokú végzettség,középfokú nyelvtudás stb...Aztán amikor nézem,hogy mi is lenne a munka,akkor meg azt látom:3 műszakban a termelésből kiérkező anyagok/termékek minőségellenőrzése.... Na ehhez aztán marhára kell a diploma meg a nyelvtudás... Viszont a vállalati statisztikában jól fest,hogy x számú alkalmazottból 364658586 db a diplomás..... A régi cégemnél/autóalkatrész gyártó/ is volt textilipari mérnök csaj,azt se tudta hogyan kell használni a mérőeszközöket...de mégis a dupláját kereste mint én,mert diplomája volt....
egy másik példa a közvetlen ismeretségi körömből :hittan tanár fémipari cégnél minőségellenőr..... :W :W Amikor ott voltam beszélgetni a nagyfőnökkel és elmondta,hogy mi is lenne a munka,nyugodt szívvel mondhattam: tökéletesen rám szabták...Aztán közölte,hogy egyenlőre csak diplomás embereket vesznek fel...Szakirányú végzettség és sok éves tapasztalat ellenére is inkább csak a diplomát nézik... :( :W



[Szerkesztve]

(#1130) Jégkokó válasza deedee (#1129) üzenetére


Jégkokó
veterán

Mulltkor voltam állásinterjun a speedshopnál, ilyen mobil pda gps eszközöket forgalmaz, teljesen nekem való munkakör lett volna amúgyis szeretek ilyen dolgokkal foglalkozni és ráadásúl értek is hozzá bizonyos szinten és érdekelne is.Mondja a fickó hogy hétfőn vissza fog hívni mindenképpen, hogy igen vagy nem , na persze nem hívott, aztán szerdán felhívtam és közölte velem, hogy nem felelrtem meg.Hát mondatom mennyire örültem ennek, mert baromi jól fizettek volna havi 120 ezret, más helyen örülnék ha 80 at megkapnám. :(

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1131) lorcsi válasza deedee (#1129) üzenetére


lorcsi
veterán

én inkább olyanokat láttam hogy 2-3 vagy 5 éves gyakorlat és diploma

(#1132) Jégkokó válasza lorcsi (#1131) üzenetére


Jégkokó
veterán

Hát igen sok helyen még egy ügyfélszolgálati munkához is felsőfoku angolt kérnek, pedig kötve hiszem, hogy bármikor is kéne használni az angoltudását.Hétfőn voltam internetes operátor állás ügyében egy helyen, és egy angol tesztet is ki kellet tölteni, bár azt kötve hiszem, hogy magyarországon angol ember telefonálna be hogy nem megy az internetje és csináljak vmit. :(

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1133) lorcsi válasza Jégkokó (#1132) üzenetére


lorcsi
veterán

én ruházati eladó asszisztensnél olvastam (később fel is hívam mert nem hittem a szememnek) hogy angol középfok és főiskola :Y

(#1134) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

sziasztok! Most találtam meg a topicot...sajna én is a munkanélküliek táborát gyarapítom.....DE szerdára behívtak az NI-hoz tesztírásra....Tud erről vki vmit? Mi van benne, mire kell figyelni? Köszönöm...

(#1135) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Tegnap telefonáltak az internetes operátor állás ügyében hogy nem sikerült a tesztem, de gyanítom, hogy mégha tökéletesre irtam volna meg, akkor se fogadták volna el, mert biztos meg van rá az ember vagy nem tudom.A humán renttel valakinek van még tapasztalata?Mert második tesztet írtam meg náluk és egyik se sikerült, persze más állás volt a 2.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1136) BÁ Nutrition válasza Jégkokó (#1135) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

en megoldottam a diplomas munkanelkulisegi problemamat.
elhagytam az orszagot:D melo van, fizu sok. igaz nem szakmaban melozom, hanem seged\betanitott meloskent de karpotol a le'. meg az hogy nem kilatastalan a jovom mint otthon:DDD

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1137) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Az miért van, hogy eladói munkakörre kérnek kereskedelmi végzettséget?Mi a fenét tud egy olyan ember aki ilyen iskolába járt, mint én aki nem.Mert a kereskedelmet meg lehet könnyen tanulni

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1138) lengll válasza BÁ Nutrition (#1136) üzenetére


lengll
újonc

Kedves Bá Nutricion! Érdekelne hogy hol és milyen területen dolgozol külföldön, megfizetnek e, ki által kerültél ki, kell e nyelvtudás...
Ugyanis néhány kliensem érdeklődik külföldi munka iránt is.
És ha tudtok címeket, ahol rál lehetne keresni ilyenekre, megírhatnátok nekem. Előre is köszönöm!

Linda

(#1139) net84 válasza Jégkokó (#1137) üzenetére


net84
őstag

egyszerű a válasz: azért kérik a papírt, mert a kereskedelemben csak akkor dolgozhatsz, ha van kereskedelmi végzettséged (ez a törvény), vagy valamely ''felettesednek'' van kereskedelmi végzettsége és ő felügyel (ha jól tudom úgy mondja ki a törvény, hogy mindig kell legalább 1 olyan embernek lennie az üzletben, akinek van kereskedelmi végzettsége)

ezért nem lehetek pl én sem boltvezető, mert hiába van több éves kereskedelmi tapasztalatom a szakmában és tudom mindazt, amit tanítanak egy ilyen végzettséget szerzett emberkének, sőt még néha többet is...

Read only...

(#1140) BÁ Nutrition válasza net84 (#1139) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

barmikor leteheted. csak egy sima kis tanfolyam. csupan elhatarozas kerdese.

csak azert mondom hogy ne erezd mar magad bekorlatolva hogy a csunya bacsik nem engedik hogy boltvezeto legyel.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1141) BÁ Nutrition válasza lengll (#1138) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

[link]
kell nyelvtudas.volt evfolyamtarsam hivott ki. megfizetnek, jelenleg elelmiszeriparban betanitott munkas.
de barmikor valtozhat

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1142) net84 válasza BÁ Nutrition (#1140) üzenetére


net84
őstag

igen, letehetem...
2 hónapig rohangáltam, hogy találjaok olyan iskolát, ami indít mostanában tanfolyamot. ugyanis nem mehetek csak vizsgázni, annak ellenére sem, hogy a tanfolyam 4/6-odát végigjártam, majd pedig a munka mellett ritkán tudtam bejárni, amit nemnagyon toleráltak utólag, igaz mielött elkezdtem dolgozni, szóltam, hogy ritkán leszek csak bent...ennek ellenére nem mehettem el vizsgázni.
Ami sulikat találtam, 90%-uk kötött időrendben oktatnak, természetesen du. 4-től. Én viszont váltott munkarendben dolgozom vagy du 5-ig, vagy este 7-ig. Erre jön még rá a nap végi zárás, papírmunka... (és mellékesen megjegyzem, hogy a héten elvileg csak 5-ig dolgoznák, ennek ellenére az elmúlt két napban estig bent dolgoztam)
Egy sulit találtam, akik szabadon szabott tanrenddel dolgoznak, és elég sűrűn vannak vizsgáik. De egyelőre nincs időm elmenni és beiratkozni, meg megbeszélni a részleteket.
...és itt a december, jön az év végi hajtás :DDD :((( :Y :W

[Szerkesztve]

Read only...

(#1143) BÁ Nutrition válasza net84 (#1142) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

mindegy. majd lerakod jovore. ez legyen eleted legnagyobb problemaja.

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1144) deedee


deedee
őstag

hali!

mesélem mi volt hétfőn:

reggel fél kilenckor éppen sorban álltam a munkaügyi központ előtt mert bekellet jelentkeznem ,hogy még élek és megvagyok... :D Aztán csengett a teló...Azonnal mennem kellett veszprémbe egy állásinterjúra... :Y Két órával később már túlvoltam az interjún,orvosi vizsgálaton,szerződéskötésen stb.... :C Most mérőeszköz-felügyelő vagyok egy német járműipari cégnél...Rendbe kell tenni a mérőeszköz-park nyílvántartását,kalibrációkat ellenőrizni és elküldeni az eszközt ha lejárt a ''szavatossága'',leltárt csinálni stb....Több ezer cucc van és ketten vagyunk rá.... Kicsit káosz van,mert nincsen pontos lista ... Kinél,mennyi és hol,milyen állapotban vannak az eszközök,nem tudni pontosan....Ráadásul 2 hónap múlva külső audit lesz,úgyhogy sietni kell.... Na de majd én gatyába rázom őket... ;]

aztán még hétfőn/miután aláírtam a szerződést/ mégegy telefonhívásom volt:másik állást ajánlottak szfváron.... Megköszöntem és nemet mondtam....Ha egyszer egy üzlet beindul....

(#1145) lorcsi válasza deedee (#1144) üzenetére


lorcsi
veterán

ez nagyon jó hír

valóban így van: Ha egyszer egy üzlet beindul.... , de ha nem akkor sosem

(#1146) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Apropó, mi van akkor ha nem megyek be többet a munkaügyi hivatalba?Mert nem nagyon törik magukat, hogy segítsenek nekem bármiben is.Mert van egy időpont december 18 ra.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1147) dvdbackuper válasza Jégkokó (#1146) üzenetére


dvdbackuper
őstag

semmi, 1 hónap múlva küldenek egy levelet, hogy kitöröltek a nyilvántartásból....amúgy Én csak egész délelőtt ott állok, aztán amikor behív, lepecsételi a papírt, oszt hívja a köv. embert....ezek minek ülnek ott? Nekem miért nem akad egy ilyen meló?

(#1148) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Jelentkeztem ügyfélszolgálati állásra, behívtak vmi közös állásinterjura meg teszt írásra pár emberrel, és volt valami stressz teszt hogy d betüt kellet bekarikázni hogy melyiknél volt alsóindex meg felsőindex és mindezt időre.Aztán vmi csoportos feladat , ahol sztem auz volt a lényeg hogy ki pofázik többet én persze csöndbe voltam, igazából ez is lett a vesztem,Aztán másnap hívnak, hogy nem sikerült a tesztem, de ezt már a kijövetelnél is tudtam.Egyébbként az benne a vicces, hogy az esetek többségébe az ügyfélszolgálatosok sík hülyék az egészhez .De akkor mégse értem, hogyan kerültek be oda :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1149) nRu3 válasza Jégkokó (#1146) üzenetére


nRu3
addikt

Elvileg azért jár az ember hogy munkát ajánljanak neki ,illetve a könyvébe kapjon egy pecsétet hogy ott járt és amig nincs melo jogosult a segélyre, ha nem méssz be a rendszerböl törölnek nem kapsz értelmetlen munkalehetőséget és segélyt.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1150) Jégkokó válasza nRu3 (#1149) üzenetére


Jégkokó
veterán

Segély nálam kilőve, már az elején megtudtam, hogy csak akkor kap az ember ha már dolgozott.Pedig milyen szivesen állék sorba és mondanám, hogy míkó kapok segílyt :D
Egyébbként meg én azt hittem, hogy majd küldenek pár munkahelyhez interjura, de semmilyen módon nem kerestek :(

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.