Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1001) net84 válasza Thyb (#1000) üzenetére


net84
őstag

bookmark-okat mely bekezdésekhez érdemes tenni?
jelenleg ezek vannak:
Tanulmányok
Szakmai tapasztalat (ennél látszik a nyelvtudás teljes bekezdése - ne vonjam össze őket?)
Nyelvtudás
Egyéb ismeret (ennél pedig az érdeklődési kör egésze)
Érdeklődési kör

esetleg még az elejére a név,cím stb. résznek csináljak egy könyvjelzőt ? de milyen néven ?

[Szerkesztve]

Read only...

(#1002) Thyb válasza net84 (#1001) üzenetére


Thyb
senior tag

Elérhetőség
Szakmai önéletrajz ,és az alá akárt jöhetnek a dátumok, hogy mikor hol meddig dolgoztál al bookmarkként

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1003) net84 válasza Thyb (#1002) üzenetére


net84
őstag

egyszer nem elég az, hogy szakmai tapasztalat? így is kifér 1 oldalra...vagy mindenképpen bontsam le azt is...

Read only...

(#1004) Tom5


Tom5
addikt

Sziasztok!

Motivációs levélre egy sablont tudnátok küldeni?!Vagy ötletek,stb...hogy álljon össze egy motivációs levél?!A bérigényemet a motivációs levél tartalmazza?!Vagy az önéletrajzom vége?! :B Köszi a válaszokat így előre is... :R

(#1005) net84 válasza Tom5 (#1004) üzenetére


net84
őstag

Hello!
ajánlom a #997-es hozzászólást, abban van, hogy hova s miként érdemes beírni a bérigényt...
Jó kísérőlevél sablont Thyb kolléga tud :DDD

most ippen így néz ki a bookmark-om:
[kép]

[Szerkesztve]

Read only...

(#1006) Thyb válasza net84 (#1003) üzenetére


Thyb
senior tag

Szakmai tapasztalat: -fó bookmark
majd alá tól -ig hol
köv tól-ig hol
köv tól -ig hol

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1007) Thyb válasza net84 (#1005) üzenetére


Thyb
senior tag

A tanulmányok nyelv ismeret, egyéb ismeret legyenek a szakmai felett. Az érdeklődési kör legyen az utsó

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1008) net84 válasza Thyb (#1007) üzenetére


net84
őstag

köszi!
rendeztem a ''sorokat''
márcsak egy motívációs levél kell...csak aztat nem tudom, hogy azt is pdf-be írjam meg, és küldjem el 2 csatolt doksiba, vagy azt írjam az e-mailbe?
időközben elolvastam még1szer - jelentkezni fényképes önéletrajzzal és motívációs levéllel, PDF formátumba - szvsz a motívációs levél is pdf-be kell, hogy legyen...

[Szerkesztve]

Read only...

(#1009) Ivan15 válasza net84 (#1008) üzenetére


Ivan15
senior tag

Milyen programot használsz a PDF-hez?

(#1010) net84 válasza Ivan15 (#1009) üzenetére


net84
őstag

Adobe Acrobat 5.0
de kicsit csalok :)
word-be megszerkesztem a doksit (vagyis majdnem teljesen kész volt már), majd az Acrobat Distiller virtuális nyomtatóval átkonvertálom pdf formátumúvá...a végső simításokat pedig megcsinálom az Acrobat-al
igaz, ha valaki belenéz a fájl tulajdonságaiba, az megjegyzi (elvileg), hogy miként is készült az adott pdf fájl...

más:
nettó-bruttó bér számítására szükségem volna egy kis segítségre... a nettober.hu ippen nem megy
és a 90.000.- nettónak kellene a bruttója, valamint a 110.000.- nettónak is bruttója...

[Szerkesztve]

Read only...

(#1011) Ivan15 válasza net84 (#1010) üzenetére


Ivan15
senior tag

Tessék: [link] :)

(#1012) net84 válasza Ivan15 (#1011) üzenetére


net84
őstag

köszi!

Read only...

(#1013) ragazzo


ragazzo
őstag

Egy kissé halott a topic,de ez jó, mert akkor senkinek nincs problémája. :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1014) net84 válasza ragazzo (#1013) üzenetére


net84
őstag

nekem van! de a suli/tanfolyam meg a mostanában előforduló határidős munkák kicsit zsúfoltá tesznek, és nem érek rá még a problémáimmal sem foglalkozni...ha meg ráérnék, akkor meg inkább nem nyomasztom velük magam... :DDD

[Szerkesztve]

Read only...

(#1015) net84


net84
őstag

Még1szer köszönök minden segítséget mindenkinek! :DDD
Hétfőtöl kicsit elfoglaltabb ember leszek...a pdf-es pályázat sikerrel járt :)

természetesen a topicot továbbra is figyelemmel kísérem...és amint tehetem, bővebben beszámolok, és írok a fejleményekről
egyelőre annyit, hogy egy számítástechnikai cégnél leszek értékesítő - vagy valami ilyesmi féle...

[Szerkesztve]

Read only...

(#1016) ragazzo válasza net84 (#1015) üzenetére


ragazzo
őstag

Hát akkor sok sikert a munkádhoz! :DDD

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1017) net84 válasza ragazzo (#1016) üzenetére


net84
őstag

köszi! :DDD remélem lesz

Read only...

(#1018) Rick2


Rick2
senior tag

VÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ.....most hallottam a rádióban, hogy az államnak 40 milliárd euró megtakarítása van, vagyis ennyivel több bevétele, mint kiadása, ezért 16%ról 12%ra csökkentik a személyi jövedelemadót. Csak ez a szabadkai rádió volt, és épp a szerb államról beszéltek. Arról amit jópár éve rommá bombázott a nato....itt meg dübörög a gazdaság...

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1019) Rick2 válasza net84 (#1017) üzenetére


Rick2
senior tag

ha gondolod, én el tudom küldeni a saját önéletrajzom motivációs levél részét, valamire bizti jó.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#1020) net84 válasza Rick2 (#1019) üzenetére


net84
őstag

thx! de mostan egyelőre nincs szükségem semi önéletrajzra, sem motivációs levélre :DDD csak kitartásra - hétfőn kezdek - valami olyasmit kell csinálnom, amit sokan úgy emlegetnek ''munka''
csak tudnám, hogy mi az :D

arról beszélj esetleg, hogy mi van a honlap frissítésével? a Párom leveszi a fejemet lassan...:)

Read only...

(#1021) net84


net84
őstag

Üdv emberek!
Úgy látom, hogymindenkinek döcög/dübörög a szekere... :DDD
Én is dolgozgatok, valahogy most kezd beindulni. Az első pár nap viszont nagyon szar volt, pedig a munkakör nem volt idegen tőlem. Kicsit fura, hogy szervízzel szinte egyáltalán nem kell foglalkoznom - ellentétben maszek oldalon, ott most feltorlódtak a munkák. Szaktanácsadás, értékesítés. Egyelőre a nap nagy részében a neten lógok.
Szvsz, ha nincs ez a topic, akkor én sem tartanák ott, ahol tartok.
Suliba nincs időm eljárni, de be vagyok iratkozva, és szeretnék elmenni vizsgázni is...majd meglátjuk.

A kilátások egyre jobbak. Komoly ígéreteket kapok ennél a cégnél is. Jelenleg a marketing terv kidolgozásában veszek részt. A kereskedelmi rész átszervezésében is nagy szerepet szánnak nekem (ezért is vettek fel engem). Később más pozíciót/szerepet fogok betölteni, csak ki kell várnom, hogy elkezdődjön az átszervezés.

Két nappal az után, hogy elkezdtem itt dolgozni, a volt kollégám, akivel együtt kezdtük a kereskedelmi tanfolyamot, közölte, hogy pár hónap múlva számít rám mint szakemberre egy újonan nyíló boltba (bolthálózat, aminek a helyi boltját fogja ő vezetni)....

Majd meglátjuk...mennyi fizetést ígér, és addigra mennyire ''fut be a szekerem'' a mostani helyemen.

Read only...

(#1022) Thyb válasza net84 (#1021) üzenetére


Thyb
senior tag

Na gratula!!!

Ime emberek, nem csüggedni, hanem megragadni a szerencse lábát.

Azért számolj majd be, hogy merre fejlődsz tovább. Remélem nekünk akik itt osztottuk az észt meg vitatkoztunk az uj boltban majd kijár egy törzsvásárlói kártya! ;)

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1023) net84 válasza Thyb (#1022) üzenetére


net84
őstag

Természetesen...
Igazából a választási lehetőségem a következő:
- a jelenlegi helyemen maradok, és remélhetőleg (az ígéretek szerint) a ranglétrán egy cseppet feljebblépek (a computer divíziós üzletág vezetéséig - a portál fejlesztéséig), ami az elején elég sok munkával járna, de a fizetés sem lenne kevés :)
- amikor szükséges lesz, átmegyek a most mégcsak bútorozó céghez, a fizetést még nem tudom, de annyira rossz az sem lenne, a munka más jellegü, és nagy valószínüséggel nincs komoly előrelépési lehetőség...de hosszabb idővel a munka valószínüleg meghozná gyümölcsét...

A törzsvásárlói szvsz megoldható lesz akár maradok a jelenlegi helyemen, akár átmegyek idővel másik helyre :DDD.

Read only...

(#1024) kisninja


kisninja
őstag

Hát sajnos én is munka nélkülivé váltam...az az befejztem a sulit (Rendszerinformatikus=rendszergazda). Én Mo déli régiójában lakom mit is mondjak itt szinte nincs is meló számomra :( Munkanélkülihivatalban regisztráltam nem sok jóval kecsegtettek.
Pár helyre jelentkeztem de semmi, protekcióval más került be, és még érteni sem ért hozzá.
Ittvagyok gimnáziumi éretségivel, szakmával, B-s jogsival és semmi. :(((


powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1025) ragazzo válasza kisninja (#1024) üzenetére


ragazzo
őstag

Akkor neked is marad az átképzés valami más szakmára.Nem tudom mostanság mit indítanak a munkaügyi központok.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1026) kisninja válasza ragazzo (#1025) üzenetére


kisninja
őstag

Megmondom öszintén nagyon szeretem a szakmámat...de ha minden szakad törik akkor marad ez. :(

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1027) AMD Power válasza kisninja (#1024) üzenetére


AMD Power
titán

Hát sajnos ez tényleg gáz. Amúgy is az a baj ,hogy túl sok az infós (Rendszergazda...) és szinte csak annak van melója, aki ismerős által megy el dolgozni. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1028) net84


net84
őstag

Szhelyen lassan fél éve keres egy cég informatikus-rendszergazdát. Itt pl. hiány a hozzáértő szakember...

Munkaügyi - befagyasztották egyelőre a képzéseket, a folyamatban levő képzések még lemennek, de egyelőre nem indítanak semmi újat. Illetve bevezették az új uniós képzési formát, ahol viszont nincs lehetőség átkpzésre, mert csak a szakmádhoz szorosan kapcsolódó képzésen vehetsz részt...

Read only...

(#1029) Thyb válasza kisninja (#1026) üzenetére


Thyb
senior tag

Rendszerinformatikusként sajna elég nehéz a kicsit elmaradottabb régiókban álláshoz jutni. Én azt tanácsolom neked, hogy keress vagy egy kimondottan erre a szakmára specializálódott vállalkozást, vagy kezd el kicsit specializálni magad egy adott szakterület felé az adott szakmában.
Ha van ismerettséged akkor járj utánna esetleg, hogy hol vezettek be rendszereket az utóbbi időben BP-i cégek vagy nem helyi vállalkozások, és próbálkozz náluk. Nekik jó ha az ügyfél környezetében van egy mozgatható ember. Az is segithet, ha nyitott szemmel jársz az utcán és olyan kisteher kocsikat figyelsz akik adott szakmában mozognak, de nem helyiek.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1030) kisninja


kisninja
őstag

Köszönöm mindenkinek.... Szorgalmassan megyek minden szarra amit a munkanélküli hiv kiatál.
Specializálódás is megvan.. hardver :D
Még csak 1 hónapja keresek melót ez mondjuk még nem olyan sok idő.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#1031) lorcsi


lorcsi
veterán

Találtam:

Kevesen jelentkeznek külföldi munkára
2006. július 2., vasárnap, 8:50
A munkaerőpiacukat zárva tartó nyugat-európai uniós tagállamokba a magyar munkavállaók a legkönnyebben kétoldalú szerződésben meghatározott kvóták alapján juthatnak ki. Az osztrák-magyar határnál élők számára fenntartott ingázói keret kivételével azonban nincs sok jelentkező. A német kvóták hetedét használtuk ki az első öt hónapban, az Európai Gazdasági Térséghez tartozó Svájcba heten jelentkeztek, Franciaországba, Luxemburgba pedig senki.
Magyarország az EU-csatlakozást megelőzően öt nyugat-európai országgal kötött úgynevezett kétoldalú munkavállalási egyezményt, melynek lényege: bizonyos keretszámon belül a feltételeknek megfelelő magyar jelentkezők könnyített úton juthatnak munkavállalási engedélyhez. A külföldi hatóságok nem vizsgálják, az adott munkakörre van-e alkalmas helyi jelentkező.
''A gyakornoki programok csak szakképzettséggel lehet pályázni. Általában szakközépiskolát vagy szakmunkásképzőt végzettek jelentkeznek. A legtöbben a vendéglátóiparban helyezkednek el, szakács, felszolgáló, recepciós munkakörökben, de van idegenforgalmi menedzser és magasabb beosztású pályázó is'', mondja Lengyelné Varga Nóra, a Foglalkoztatási Hivatal EU Integrációs Kirendeltségének vezetője.
Franciaország: minden hely kiadó
A gyakornoki programok iránti érdeklődés azonban feltűnően alacsony: Ausztriába eddig mindössze 260-an jelentkeztek (1800 fős a kvóta), Németországba ebben az évben összesen 157 fő pályázott (2 ezer fős az éves keretszám), Luxemburgba (20 fős a kvóta) és Franciaországba (300 fős) idáig senki sem jelentkezett, Svájcba pedig 7 fő pályázott (100 fős az éves keretszám).
Gát az alacsony nyelvtudás
''A pályázók száma évről évre folyamatosan csökken. A magyarázat egyrészt a dolgozók hiányos nyelvtudásában keresendő. A gyakornoki munkavállalási engedély megszerzésének egyik feltétele ugyanis az adott ország nyelvének legalább alap - de inkább középfokú ismerete. Ezzel pedig csak kevesen rendelkeznek'' - magyarázta Lengyelné Varga Nóra.
De nem csak a nyelvtudás hiánya az ok. Németországban például a magas munkanélküliség szab gátat a munkavállalásnak. Nincs igény a magyar dolgozókra, nehezen találnak foglalkoztatót - anélkül viszont hiába nyújtanak be pályázatot, munkáltató hiányában nem adható ki engedély.
Ausztriába nem kellenek a magyar dolgozók
Az ausztriai helyzettel kapcsolatban összetettebb a helyzet. Az osztrák program iránt a csatlakozásunkig nagy volt az érdeklődés, évről évre szinte mindig be is telt a kontingens. 2004 májusa óta azonban egyrészt csökkent az igény a magyar dolgozókra - a munkanélkülivé vált német munkavállalókkal töltik be a megüresedett állásokat,
másrészt pedig a csatlakozás óta az osztrákok már nem egy évre, hanem csak 50 hétre adják meg a munkavállalási engedélyt. Azért csak 50 hétre, mert az az uniós polgár, aki egy adott tagországban tizenkét hónapos folyamatos munkaviszonyt tud felmutatni, véglegesen bejut az adott ország, ebben az esetben Ausztria munkaerőpiacára, nincs szüksége munkavállalási engedélyre.
Svájcot túl drágának tartják
Lengyelné Varga Nóra a többi ország iránti csekély érdeklődést a következőkkel magyarázta: Luxemburggal kötött egyezményt nem igazán ismerik a jelentkezők, Svájcot pedig a megélhetésre vonatkozóan túl drágának tartják, illetve a jelentkezési korhatár is akadályozó tényező: a legtöbb országban csak a 30-35 év alattiak számára adható ki az engedély. ''Mindemellett a dolgozók inkább olyan országokban vállalnak munkát, amelyek teljesen megnyitották munkaerőpiacukat'' - tette hozzá.
Határ menti ingázás: májusban beteltek a helyek
A gyakornoki programokon kívül egyébként léteznek még egyéb egyezmények is hazánk és a tagállamok között. Ilyen például a határ menti ingázók ausztriai munkavállalására vonatkozó egyezmény, amely egyébként az egyetlen népszerűnek nevezhető program: a kontingens már májusban kimerült. A határ menti ingázókra vonatkozó egyezmény egyébként Győr-Moson-Sopron, Vas, és Zala megyék lakosai számára biztosít könnyített munkavállalást.
A betegápolás sem túl népszerű
Ezen kívül a dolgozóknak lehetőségük van Németországban 4 hónapig tartó szezonális munkavállalásra is. Az erre vonatkozó egyezményben nem rögzítettek éves keretszámot, a kiutazók létszáma a német cégek igényeihez alkalmazkodik. Ezidáig 1500 fő jelentkezett. Az országban betegápolói állást betölteni kívánók számára ugyancsak lehetőség van könnyített módon munkavállalási engedélyhez jutni. Itt sincs kvóta, eddig összesen 34-en pályáztak.
Ahol érdeklődni lehet
A külföldi munka iránt érdeklődők a megyei munkaügyi központokban, illetve a Foglalkoztatási Hivatal EU Integrációs Kirendeltségén, vagy az ÁFSZ honlapján (www.afsz.hu) érdeklődhetnek a lehetőségekről és a feltételekről.
A nyugat-európai országok közül a német és osztrák munkaügyi illetékesek rendszeresen, évente egy-két alkalommal Magyarországra jönnek és elbeszélgetnek a németországi illetve ausztriai munkára pályázókkal, szerencsés esetben rövid időn belül munkaajánlatot is adnak. A gyakornoki munkavállalási engedély megszerzése egyébként általában 1 hónapot vesz igénybe.
Országról országra: ennyien mehetnek
Ausztria: az EU-csatlakozást követően is érvényben maradt a korábbi ingázói és gyakornoki egyezmény. A gyakornoki kvóta - amelyre az egész országból lehet pályázni - idén 1800 fő, eddig összesen 260 pályázat érkezett. Tavaly egész évben összesen 874-en pályáztak.
A határ menti ingázói kontingens ahogy tavaly, úgy idén is már augusztus előtt betelt.
Németország: az egyezmény a magyar állampolgárok számára szakmai és nyelvi ismeretek bővítése céljából németországi vendégmunkavállalást tesz lehetővé. A keretszám 2000 fő/év, melyet azonban korábban egyik évben sem tudtak a magyarok kitölteni. Tavaly 317-en, idén eddig összesen 157-en pályáztak.
Szezonális munkavállalás: 2-3 évvel ezelőtt mintegy 5000 fő vállalt munkát ily módon, idén eddig 1500-an dolgoznak ezen egyezmény keretében.
Betegápolás: idáig 34 fő jelentkezett.
Luxemburg: 20 főről szól a szerződés, idén még senki sem jelentkezett, de 2005-ben és 2004-ben sem volt jelentkező.
Franciaország: a gyakornoki keretszám 300 fő, tavaly 11-en pályáztak, idén még senki nem jelentkezett.
Svájc: az éves keretszám 100 fő. Tavaly 28 fő, ebben az évben pedig 7 fő jelentkezett.
Az egyezmények lényege a kölcsönösség, tehát ezekből az országokból is ugyanilyen számban jöhetnének külföldi munkavállalók, azonban alig-alig él valaki a lehetőséggel.
Oroszi Babett
(jobpilot.hu)
A cikket az alábbi címen találja az [origo]-ban:
[link]

(#1032) finest válasza lorcsi (#1031) üzenetére


finest
őstag

Ezek a kvóták hamar elfogynak, viszont idénymunkára (3 hónap) korlátlan számban mehetnek munkavállalók Németországba is. (Az idény munka természetesen bármi lehet, nem csak mezőgazdasági. Arra nincs limit.)

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#1033) Linda8


Linda8
csendes tag

Sziasztok!
Végre van megint egy kis időm és beleolvasgattam az oldalba. Ehhez a témához annyiban tudnék hozzászólni, hogy én közgáz középsuliba jártam, aztán ötödikben számvitelre, aztán 4 évig művelődésszervező fősulira, aztán munkaerő-piaci menedzser szakképesítésre, és coach képzésre, és most itt ülök az irodában minden nap 8-4ig diplomás minimálbérér. Én ugy gondolom, hogy pályakezdőként ez elég jó, mivel semmi gyakorlatom nem volt, de tartósan nem hiszem, hogy ebből meg lehet élni. Most még nincs családom, így elégséges még ez a fizetés, de később? Az a nagy probléma, hogy akinek nincs gyakorlata, azt nem igazán akarják felvenni; de hogy legyen valakinek gyakorlata, ha nem veszik fel sehova. Ez a gond a legtöbb munkanélkülivel itt nálunk.
A vállalkozás témához meg annyit, hogy a barátom pár hónapja kezdett bele egy vállalkozásba, munkaruházati bolt. Van egy munkahelye, ahol minden nap 8 órát dolgozik, aztán asztalosként maszekol még mellette és most még a bolt. Megszakad a sok melótól, mégsem látjuk nagyon az eredményt. A bolt nemrég nyitott, de még nyereség nem igazán volt. Az alkalmazott minimálbéren van, de ő többet keresett már a bolton, mint a barátom. Nem tudom mi lesz még.

Lengl Linda

(#1034) ragazzo válasza Linda8 (#1033) üzenetére


ragazzo
őstag

Türelem pénzt terem.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1035) lorcsi válasza Linda8 (#1033) üzenetére


lorcsi
veterán

a netes álláseresős portálokon belefutottam már egypár olyanba akik direkt pályakezdőt keresnek
tapasztalom még nincs az ilyenekkel, természetesen ha lesz megírom

[Szerkesztve]

(#1036) ragazzo


ragazzo
őstag

Avanti!

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1037) Thyb válasza lorcsi (#1035) üzenetére


Thyb
senior tag

bocs, kicsit hanyagoltam a beirásodat. Szal az utóbbi időben valóban gyakorivá vált, hogy friss diplomásokat kersnek. Ezt általában olyan cégek teszik ahol lényeg, hogy az általános iskolázottsági szint minél magasabb legyen, valamint olan munkát végeznek amely:
1. Annyira speciális a munkakör vagy feladat, hogy a máshol szerzett gyakorlat igencsak hasztalan lenne, ezért inkább ők oktatják ki a friss diplomást
2. Nem szükséges a gyakorlati tapsztalat inkább lótifuti munka amely egy bizonyos magasabb foku idegennyelvi kommunikációt és számitást stb követel meg a feladat
3. Tisztában vannak a pályakezdők lehetőségeivel és alacsonyabb bérből akarják meguszni a dolgot
4. Olyan diplomásokat keresnek akiket még máshol a más tipusu munkamorál még nem fertőzött meg, a vállalatirányitási rendszerük, vagy az ügyvezető rendszerük pedig amugy is minimális hibára és variálhatóságra ad lehetőséget. Vagyis nem nagyon van mit elszurni, csak egy kis józan gondolkodásmód kell hozzá

Szal indok egy rakás van, hogy miért keresnek friss diplomásokat és ez nem ujkeletű, csak külön kihangsulyozzák, mert igy a többi helytől eltekintve ahol tapasztalatot fognak megkövetelni ide 1000-ével adják be a jelentkezést és a legjobbat legalacsonyabb áron mottó szerint válogatnak.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1038) lorcsi


lorcsi
veterán

Eszméletlen feltételekkel keresnek dolgozókat ennyi sok f@szkalap marhát :((( :(( . olyanokba futottam bele mint pl. ruházati eladót keresnek ehhez feltétlen szüks. angol nyelvtudás (középfokon) meg főiskolai végzettság -kérdeztem ezt meg is fizetik :F , meg minek egy vacak eladónak ennyit tudni, arról tudjon mindent amit árul-
fizetés:80k :Y, teljesen hülyének néznek mindenkit, a hírdetőnek max érettségije lehetett a f@szkalap marhája :(( :(((
ha nincs vkinek angol nyelvtudása + jogsi meg nem fiatal a büdüs életbe nem talál normális állást ebben a sz@ros megyében és még így is kell ismerős is mert a nélkül nem megy hogy bassza meg :((( :((( :(( :( -lehet hogy még az országban sem
de hogy a szakmáról kérdeznék az nem csaka a mellék vackok :((


Thyb: semmi gond :), nekem még nem aktuális csak jövőre....

[Szerkesztve]

(#1039) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Én is élem a munkanélküliek átlag életét.
Ha belegondolunk, az állásban lévő ember egy külön fajta. :D
És az, aki nem dolgozik bármilyen okból kifolyólag, az éli az emberi nem mindennapos, évezredekkel ezelőtt megszokott henye, gyüjtögető életét. :DDD
Tiszta komédia az élet, de most épp nincs kedvem nevetni, csak vigyorgok, mint a cefrét szívott légy.
Szép az élet ezen őszi napon, egy halom számlát dugdosva a fiókba.

A múlt héten voltam munkaügyben, de ahogy az várható volt, nem hívtak vissza, holott kisállatboltba az én több éves kisállat-tartói tapasztalatommal ideális lennék. Vagyis én ezt gondolom, de hogy mit gondol a főnök, azt nem tudom.
Mindegy, nem panaszkodom, amíg van net (hamarosan úgy is lekapcsolják) addig minden oké.

Már felpakoltam egy rakás helyre az önéletrajzomat, dobálom fel a hirdetéseket, de még egy árva telefonhívásom vagy emailem sem volt! Holott megbízható, kedves és intelligens, oké, időnként némileg zord és dühös, ember vagyok. De mindhalálig becsületes.

Ez van. Nem kell gyereket szülni, úgy sincs rá szükség, vagyunk már elegen.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1040) lorcsi válasza Algieba (#1039) üzenetére


lorcsi
veterán

szerintem pl. pesten lenne munka, de felköltözni... bizonytalan :O

(#1041) Mimoid


Mimoid
csendes tag

félig off, de innen kezdődik a lejtmenet
Sziasztok,
leírom már mint gondolok 19 éves fejjel. Amit írok az általában nem populáris a hanyatló és erkölcstelen korosztályomra. Én alapvetóen ''melós'' beállítottságú vagyok és alapvetően most, hogy sikerült lezárnom középiskolai tanulmányaimat elgondolkoztam mit is akarok kezdeni magammal azon kívül, hogy majd a közel jövőben dolgozni szeretnék s nem otthon ülni. Nos, hogyha nem állít valótlan cikkeket a Népszabadság akkor azt kell, hogy mondjam ma mindenképpen valami OKJ-s képzést érdemes választani. Legfőképpen olyat amivel az iparban vagyis pontosabban az építőiparban vagy az azt kiszolgáló vagy hozzá közelebb álló műszaki szakmák most a keresettek. Így döntöttem el, hogy elektro technikai technikus leszek ami ha jól tudom körübelül azt tudja mint a villanyszerelő és még plussz dolgokat(mint riasztó rendszerek és még kutyfüle farka). A lényeg az, hogy ma mindenképpen valamilyen úgy. hiány szakmát kéne tanulni. (pl.:villanyszerelő, vízvezetékszerelő, kőmíves, lakatos, karosszérialakatos, festő-mázoló, bútorasztalos, ács) És ma ezekben a szakmákban már jobban lehet keresni mint sok diplomához kötött állásban. Sajnos viszont a szakmákat képző iskolák közül nem mind van olyan helyzetben, hogy versenyképes képzést nyújtson. Ámbár egy talán múlt heti cikk szerint kezdik felismerni, hogy mint sok más elavult intézményrendszert ezt is gatyába köllene rázni. Már eddig is voltak ugyan, hogy a gyárak támogattak egy-egy iskolát de most már a szakmunkás iskolák nívóját és teljesítményét kéne emelni és nem egy olyan helynek kell lennie ahová az olyan egyéneket küldik akiknek intellektuális szintje amúgy sem üti meg az ezekhez a szakmákhoz szükséges mércét. (Az ilyen problémás egyéneknek pszichológusra meg szociális munkásra lenne szükségük, nem pedig egy olyan helyre benyomni őket amire egyébként a gazdaság épűl/épűlne.) Közvetlenül az éretségi elött természetesen összedugtuk a dinnyefejeinket, hogy ki merre tovább. Hogy úgymondjam továbbra is a futószalagként termelő bölcsész szakok voltak a legnépszerübbek vagy a TF esetleg az ügyvédi pálya ami hasonló cipő mint az előző kettő, szóval totálisan telítettek. Valahogy úgy gondolom valamilyen állami korlátozásra lenne szükség, hogy csak annyit ''termeljenek'' ezek az egyetemek amennyire körülbelül szüksége lenne az oktatásnak, az ügyvédi irodáknak etc... hiszen ennek hiányában szüségszerűen következik, hogy több munkanélküli keletkezik mint amennyi ennek a szabályozásnak a megléte esetén történne. S még valami utószóra ami még így ''hirtelen'' eszebe ötlött, a magyar általános és középiskolai oktatást radikálisan megkéne reformálni gyökeresen. Én sima ''mezei'' gimibe jártam de kvázi ugyanazt tanultam mint az ugyancsak átlagos elemi nyolc osztály utolsó négy évében csak egy pirinyóval részletesebben!!! (Na jó matematikából lényeges a különbség, a magyar ird. oktatás az vicc, nincs számon kérve a kötelező olvasmány olyan kifejezések vannak az ird. könyv interpretációiban ami az idegen szavak szótárában sem találhatók meg, etc, etc..., gimnáziumban szinte nem is létezeknek a következő tantárgyak: fizika, biológia, kémia, technika!!! heti egy-két óra? röhej, ezért is leszek hátrányban most szeptembertől.)

volt szerencsém :DDD

ne aggyad az agyad

(#1042) net84 válasza Mimoid (#1041) üzenetére


net84
őstag

hasonló cipőben jártam anno én is
érettségi után nemigazán volt nagy kedvem felsőoktatási intézményben továbbtanulni, amiért sokan hülyének néztek, hogy miért nem adok be legalább jelentkezési lapot (többen is ezek közül az emberek közül otthagyták az iskolát és dolgoznak).
Szakközép iskola lévén volt lehetőségem szakmát szerezni, igaz ahogyan közeledtem a vége felé, egyre jobban láttam, hogy nincs értelme (műszaki számítástechnikai technikus - igazából semmi értelmeset nem tanítottak, egy két kivétellel). Letettem helyette a szoftverüzemeltető és az autoCAD vizsgát.
Iskola alatt, és iskola után is az építőiparban dolgoztam. 2 évvel ezelött kapva kaptam az alkalmon, és egy kissebb számítástechnikai kereskedelmi cégnél kezdtem dolgozni. Megszereztem a megfelelő tapasztalatot - amit nagyrészt a kollégáknak köszönhetek - és mára egy jóvalta nagyobb cégnél dolgozok (köszönhetően a megszerzett tapasztalatomnak, mint a piac, mint a munka területén) értékesítőként és beugró szervizesként.
Nem bánom, hogy anno nem tanultam tovább, majd ha egyszer olyan anyagi helyzetbe kerülök, akkor ugyis tanulni fogok még valamit :DDD .

A hozzászólásod oktatási részével egyet értek, úgy szar ahogyan van.

Read only...

(#1043) lorcsi


lorcsi
veterán

tegnap beszéltem egy haverommal, pestre ment dolgozni vagy fél évre.
a középsuliban elég hülye volt, beiratkozott valami informatikai suliba grafikai dolgokat honlapszerkesztés és hasonlókat tanultak. vagy 2 év után otthagyta a sulit ez utén ment fel pestre neten látott egy állás hírdetést. szerintem most jön a mese része, de legalább is én nem nagyon hittem neki Elbeszélgettek vele kezdték ezt először angolul, de nem ment neki nagyon, pedig eléggé alap dolgokat kérdeztek tőle. csináltattak vele vmi gyakorlati dolgot azon átment és fel is vették. Egy elég nagy hírű netes reklámcéghet (elmondása szerint a 3. legnagyobb :F nevét sajna nem tudom) olyan 250-300k kapott havonta.
nekem ez eléggé fura, bár nem vagyok tisztába a pesti fizetésekkel, de nagyon soknak tűnik idénymunka szagú az egész, gyorsan felvesznek egy taknyos kölyköt és hipp-hopp elbeszélgetés után már egybűl ilyen magas fizu :F, mikor szvsz biztos hogy vannak nála sokkal jobbak is, főleg egy pesti piacon -meg még a felvételen is hiányos volt az ismerete (angol)
én leginkább többfordulós alaposan kiválogatott állásinterjkrúl hallok nem holmi hipp-hopp felvagyvévegyerúnkcsináljukittarengeteglóvé dolgokról

(#1044) lorcsi


lorcsi
veterán

Ajánlatunk a friss diplomások számára
A Karrierpogramunk felkészíti a kivételesen tehetséges pályakezdőket a vezetői feladatra Magyarországon (18-24 hónap időszak alatt). (...) , a kezdet kezdetétől szert téve gyakorlati tapasztalatokra. A munka közbeni képzés, kiegészítve a szakemberi és vezetői szemináriumokkal lépésről-lépésre készítenek föl a jövőbeli vezetői feladatokra.

Követelmények:

Egyetemi végzettség műszaki vagy közgazdasági szakon
Kitűnő egyetemi tanulmányi eredmények
Maximum 2 éves szakmai gyakorlat
Külföldi tapasztalatok
Fejlett szociális érzék és vezetői képességek
Mobilitás és rugalmasság

(#1045) ragazzo válasza lorcsi (#1044) üzenetére


ragazzo
őstag

Ilyen nem is létezik.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1046) corlagon válasza lorcsi (#1043) üzenetére


corlagon
senior tag

= kamu

nagy hírű netes reklámcég
Igen, ezek hiresek arrol h agyonfizetik a kepzetlen/nyelvet nem beszelo palyakezdoket :)

Egyebkent Bp-n 250-300k egy palyakezdonek siman megcsipheto a keresettebb szektorokban, csak azert ahhoz vegzettseg, jo kepessegek meg persze par fordulos interju kell.

(#1047) lorcsi válasza corlagon (#1046) üzenetére


lorcsi
veterán

ahhoz vegzettseg, jo kepessegek meg persze par fordulos interju kell.- bizony ám, nem esik a sültgalamb csak úgy sehová sem...


ragazzo: szerintem sincs

(#1048) Goose-T válasza lorcsi (#1047) üzenetére


Goose-T
veterán

Ahol én dolgozom, oda is felvettek tavaly sok pályakezdőt, 300K feletti bruttó fizetéssel. Természetesen nagy részük a cég által preferált felsőoktatási intézményekből érkezett, három fordulós interjú után. Sokan kooperációs év után maradtak itt dolgozni. Most viszont egyáltalán nincs felvétel.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1049) lorcsi válasza Goose-T (#1048) üzenetére


lorcsi
veterán

:Y akkor vannak még kincsesbányák.... de gondolom a feltételek olyan magasak voltak amit azóta sem használnak :U

(#1050) tildy válasza Goose-T (#1048) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó nekik. Én bennragadam ebben a helpdeskben egyre jobban butulok el, esélyem szitne nulla:(

A szakmámba meg emiatt nemis nagyon tudtam beletanulni rendesen. (Jó jó informatikus vagyok, de nem ez volt életem álma)
Sehova sem kell oylan munkaerő, akia cégnél tanulna be.... (KB.)



[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.