Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1151) nRu3 válasza Jégkokó (#1150) üzenetére


nRu3
addikt

Én salynos azt a véleményt most is fent tartom , jó munkahelyet hosszútávra csak ismeretségel lehet szerezni , különben lehet akármenyi végzetsége az embernek, ingyé-húgyért felveszik és bármikor kirepithetik és a helyére kerül egy csókos :((

ez az én véleményem

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#1152) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Most hívtak, hogy van vmi raktárosi meló valami ruhaboltban a törökbálinti depóba.Holnap megyek be megnézni, hogy milyen munka is ez.De gondolom felsőfoku anholt biztos kérnek,meg minimum 2 diplomát

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1153) as_Rock válasza Jégkokó (#1132) üzenetére


as_Rock
őstag

Egyre több cég idehozza a telefonos ügyfélszolgálatát, mert olcsóbb mintha ugyanazt a melót angliában fizetnék meg, szóval ritkán, de van ahova valóban kell angol :Y
Viszont azok a cégek nem egy sima tesztet íratnak veled az is igaz.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1154) as_Rock válasza Jégkokó (#1137) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha tudnád milyen az igazi kereskedő, akkor nem kérdeznél ilyet :B
Az a baj, hogy nem alap a legtöbb helyen a kereskedelmi végzettség eladói munkakörre :O ezért vannak olyan ''hozzáértő'' eladók pl. a műszakiosztályon, vagy bármilyen szaküzletben, és ezért érzed a különbséget, ha külföldön bemégy egy boltba...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1155) Jégkokó válasza as_Rock (#1153) üzenetére


Jégkokó
veterán

Eddig ilyen telefonos ügyfélszolgálatosnak a T-onlinehoz kellet volna ember, és irattak velem tesztet, magyarán oda aztán nem igazán kell angol, mert nem hiszem, hogy egy angol anyanyelvű ember akarna bármit is egy magyar ügyfélszolgálattól.
Meg azért én el tudnék képzelni egy műszaki osztályon lévő eladói állást, mert simán van annyi műszaki ismeretem, hogy el tudjak adni egy tv t vagy egy számítógépet vagy esetleg egy mobiltelefont

[Szerkesztve]

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1156) kraftxld válasza Jégkokó (#1155) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Outsourcing-ról hallottál már? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1157) Jégkokó válasza kraftxld (#1156) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem igazán tudom, hogy ez mit takar.Talán vmi munkaerőkölcsönzést, vagy teljesen mást :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1158) vati válasza Jégkokó (#1157) üzenetére


vati
senior tag

Erőforrások kiszervezése külső cégekbe.

X. angol/német/francia stb. vállalat drágállja a munkerőköltségeit adott területen, ezért alapít egy Y. céget ahová a kiválasztott dolgozóit átlépteti, a többit kirúgja. Y. cég csak adott területtel foglalkozik, így hatékonyabb lehet mintha az anyavállalat keretein belül működne.
(outsource-olt cégeket általában alacsonyabb bérszínvonal, előnytelenebb jutattatási rendszer, rosszabb munkakörülmények jellemzik mint az anyacéget)
Ha munkaerőköltség-csökkentés az elsődleges cél -pl. call center-, esetleg rögtön Indiában hozzák létre az új leánycéget. Olcsóbb a biorobot, tudnak angolul.

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1159) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Most ha ugyan arra az álláspozocióra többször is jelentkezek és egyszer már voltam is benn interjun, és nem kelletem, akkor most sokadjára meg már kelleni fogok? :F

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#1160) vati válasza Jégkokó (#1159) üzenetére


vati
senior tag

ha más a HR-es, mások a körülmányek, még az is lehetséges.
Sok cég marketing okokból is állandóan hirdet pozíciókat, de teljesen a pillanatnyi belső viszonyoktól függ, ténylegesen vesznek-e föl embert, hányat, hova. A másik, hogy a nagyvállalatok sokszor ''nem tudja a jobb kéz, mit csinál a bal'' alapon működnek..

Asus TUF Gaming A17 / Ryzen7 6800H / 16GB / 512+1024 GB SSD / GeForce RTX 3050Ti "Vízen járni is könnyű, ha az ember tudja, hol vannak a cölöpök..."

(#1161) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Mikor éjjel két angyal a párnádra száll mindkettő jót akar, mégis mást ajánl, azt súgja az egyik: mindig jó legyél a másik csak rádkacsint, tedd amit szeretnél! Békés boldog ünnepeket az egész családnak!

(#1162) ragazzo válasza dvdbackuper (#1161) üzenetére


ragazzo
őstag

Gondolom, ez mindenkinek szól.Köszönjük! :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1163) ragazzo


ragazzo
őstag

UP.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1164) dvdbackuper


dvdbackuper
őstag

Felhítak ma az NI-től, hétfőtől megyek oda dolgozni.... :D :D

(#1165) BÁ Nutrition válasza dvdbackuper (#1164) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

az mi is??

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1166) degu


degu
senior tag

Egy ismerosom behivtak egy kasztingre egy neves mobilceghez. :C
Megkerdeztek a fizetesi igenyet.A kis hulye 70 nettot mondott! :Y :W
Azutan elkezdtuk vesezni a dolgot.O azt mondta,hogy lehet,ha 120-at mond,akkor torlik a listarol.En meg azt mondtam,hogy ha nem tud megelni 70-bol,es felettebb alkalmas arra a munkara,akkor miert ilyen mafla olcsojanos? :W Lehet,hogy ha megfelel,akkor meg a 150-et is megkaphatja! Ne adja olcson magat,mert ebben a vilagban a legfontosabb,hogy valaki jol el tudja adni magat,nem pedig az,hogy mit tud! :R
Nektek mi a tapasztalatotok,es a velemenyetek? :F

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#1167) dvdbackuper válasza BÁ Nutrition (#1165) üzenetére


dvdbackuper
őstag

Nati*nal Instruments... :D

(#1168) BÁ Nutrition válasza degu (#1166) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

kb a sracnak nem volt sok munkatapasztalata.. ill palyakezdo..
innentol kezdve az osszes humanmanagertetufereg egy senkinek nezu az embert..
ezert alakul ki hogy sokan baromi keves pezert is elmennenek csak legyen valami, es kesobb tovabblephetnek.
teljesen mas a felallas ha van melod es ugy palyazgatsz ideoda, nincs rajtad akkora kenyszer.. es ez a viselkedeseden es a ''szerepleseden'' is feletteb meglatszik

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#1169) lorcsi


lorcsi
veterán

A debreceni Kenézy kórházból olyan 280 embert küldenek el a tavasz folyamán. Ad egy dózist a helyi munkanélküliségnek :(((

[Szerkesztve]

(#1170) ragazzo válasza lorcsi (#1169) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem szinte minden kórházból küldenek el embert....

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1171) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1172) ragazzo válasza lorcsi (#1171) üzenetére


ragazzo
őstag

Én nem annyira hiszek a KSH adatokban.Szerintem úgy csavarják a munkanélküliek számát, ahogy nekik tetszik.Vagy éppen ahogy a kormánynak érdekében áll.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1173) Jarod1 válasza ragazzo (#1172) üzenetére


Jarod1
addikt

A KSH valótlan adatokkal dolgozik, mert ha kikerül a munkanélküli segélyből v. mifenéből, kikerül a nyilvántartásból holott még ugyanúgy nem lesz állása, ezt az okostojások ugy tüntetik fel, Ohó csökkent a munkanélküliség :( :O

(#1174) tildy


tildy
nagyúr

Ha valahol másoddiplomás képzésen vagyok, de nem dolgozom, akkor szerintetek jogosult vagyok munkanélküli járadékra vagy mi?
ÉS ha iskolaszövetkezet által ajánlott munkára néha elmegyek?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1175) tbs válasza tildy (#1174) üzenetére


tbs
addikt

Ha nappalis vagy, vagy levelezős, tuti nem.

(#1176) tildy válasza tbs (#1175) üzenetére


tildy
nagyúr

Levelezős. A nappalisokról már talűáltam infót, hogy nekik nem jár, de levelezősökről még nem....

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1177) tbs válasza tildy (#1176) üzenetére


tbs
addikt

Az ultimate módszer a probléma kinyomozásához:
Ha bárhol, nem alanyi jogon (házastárs, szülő, nyugdíj stb.) vagy TB biztosított, akkor nem jár.

(#1178) Kicker


Kicker
senior tag

2007. év elég durván a létszámleépítésekről szól, illetve a dolgozni akarók még nehezebben találnak melót... :( :( :( hova vezet ez? még nagyobb a szakadék a gazdagok és a szegények között, illetve azok akik épp jobban tudtak élni az átlagnál, sok munka és szerencsésebb helyzetük miatt, most visszacsúsznak egy nehezebb helyzetbe.... :(

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1179) lorcsi


lorcsi
veterán

most hallottam egy közgáz hallgatót elmondása szerint ha végez egy alacsony 160-180 ezeres fizetéssel megelégedne...
van egy adag frisssen végzett ismerősöm a kezdeti 100ezernek örültek...

(#1180) kraftxld válasza lorcsi (#1179) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahogy figyelem a trendeket, most inkább mindenféle mérnököt keresnek, olyat aki dolgozni is akar, nem csak papíron tudós :D

Már a közgazdász nem olyan ''nagyágyú'' diploma mint régebben, és elég erős differenciált munkanélküliség van most az EU-ban (sok a betöltetlen állás amire nem találnak megfelelő jelentkezőt, mert aki munkanélküli annak vagy másféle képzettsége, tudása van vagy nincs neki egyáltalán semmi. Persze tanulni, mozgolódni büdös panaszkodni meg könnyű a többségnek).

[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1181) deedee


deedee
őstag

egy gyöngyszem:[link]

a feladatra és az elvárt képzettségre koncentráljatok ;]

(#1182) ragazzo válasza deedee (#1181) üzenetére


ragazzo
őstag

Vicces. :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1183) tildy


tildy
nagyúr

Szerintetek levelezős diákként, diákmunka meleltt jogosult vagyok munkanélküli vagy milyne járadékra?

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1184) kraftxld válasza tildy (#1183) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nem.
Mindakét dolog kizárja szerintem. Mind az, hogy felsőoktatási intézmény hallgatója vagy, és az is, hogy diákszövetkezeten keresztül dolgozol.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1185) virkir válasza ragazzo (#1182) üzenetére


virkir
veterán

Szerintem meg inkább siralmas.

"Nekem papírom van róla, hogy értek hozzá" by Glenda

(#1186) ragazzo válasza tildy (#1183) üzenetére


ragazzo
őstag

Én is azt mondom, hogy nem, mert az kaphat járadékot, aki:
*Nem nyugdíjas
*Nem tanuló
*regisztrált
stb,stb.

Mivel diák is vagy, plusz máég dolgozol is, így elég sovány.De mindek neked még a járadék is?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1187) tildy válasza kraftxld (#1184) üzenetére


tildy
nagyúr

Az iskola semmiképp nem zárja ki, az cska a nappalisokat zárja ki, én meg nem az vagyok.

Kik jogosultak álláskeresési járadékra?

Álláskeresési járadékban csak az a személy részesülhet, aki:
álláskereső, és
a munkanélkülivé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik, valamint (stimmt, ez teljesül)
rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül,(stimmt, ez teljesül)
munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre és az illetékes állami foglalkoztatási szerv sem tud számára megfelelő munkahelyet felajánlani. (stimmt, ez teljesül)

Ki számít hivatalosan álláskeresőnek?

Álláskeresőnek az a személy tekinthető, aki
munkaviszony létesítéséhez szükséges feltételekkel rendelkezik ( a szabad beutazási és tartózkodási jogával rendelkező személy álláskeresőként akkor is nyilvántartásba vehető, ha Magyarországon engedély alapján végezhet munkát),(ezek megvannak )
oktatási intézmény nappali tagozatán nem folytat tanulmányokat, Levelezős vagyok
öregségi nyugdíjra nem jogosult, az még kicsit messzi van ;]
az alkalmi foglalkoztatásnak minősülő jogviszony kivételével munkaviszonyban nem áll és egyéb kereső tevékenységet sem folytat,
elhelyezkedése érdekében az állami foglalkoztatási szervvel együttműködik,
az állami foglalkoztatási szerv álláskeresőként nyilvántartja. .

Az itt megállapított valamennyi feltételnek teljesülnie kell.

Mivel a diákszövetkezet nem számít jogviszonynak (tb kiskönyvem sincs leadva) , sem nappalis hallgató nem vagyok, illetve a többi is igaz rám, nos így mi a válaszotok?

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1188) tildy válasza ragazzo (#1186) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért, hogy ne kelljen áprilistól tb-t fizetnem. Ugyanis aki nem nappali tagozatos diák annak havonta 6000t kell majd leperkálni

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1189) bobsys


bobsys
addikt

tegnap este 8óta megint, fákkin, kurva ideges vagyok és szarul

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1190) kraftxld válasza bobsys (#1189) üzenetére


kraftxld
nagyúr

no, mi a baj már megint?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1191) bobsys válasza kraftxld (#1190) üzenetére


bobsys
addikt

szánalmas és nevetséges
tegnap nagy kirugások voltak a cégnél (padlássöprés szintű), saccperkábé 40-50userig számoltam az acc. tiltásokat és egész nap jártuk gépeket lekapcsolni stb...
este fél 8kor még dolgoztam (jelzem 6ig van a munkaidő és már 12óra melóban benne voltam)
aztán kap egy telefont a közvetlen főnököm (jó arc srác), hogy most hívta a tulaj hogy hamár úgyis bent vagyok akkor nekem is azonalli hatályal felmondanak
az indok: du. ebéd után berúgtam az irodám ajtaját, azt az ajtót amit csak és kizárólag kártyával lehet nyitni, akkor enged a retesz
érted bazdmeg ?!?!?! berúgtam az ajtót, azt a kibaszot zárt ajtót !!!!
köcsög fasszopó elvileg látta, mi a pöcsömér nem szólt akkor du. hogy hé vagy valami
sima indok kellet, mert egy gyökér
mondom a főnökömnek, hogy akkor bazdmeg legalább vmi szakmai indokot találjatok ki, hogy valamit nem csináltam meg vagy elbasztam ilyesmi, de a saját bevallása szerint olyat még ő sem tud találni
mindezt fél 8 után amikor pusztán jófejségből maradtam bent segíteni, nem is kellett volna
ezért tegnap filmszakadásig ittam magamat, de ma is egész nap mindenbajom van és kurvára feszült vagyok
ilyen olcsó szar dumát, eszem megáll de komolyan ha nem velem jáccák el lehet el sem hiszem
főnököm a szemembe sem mert nézni miután közölte velem a dolgot (bár ahogy néztem ő szarabbul nézett ki mint én), róla tényleg elhiszem hogy sajnálta a dolgot és tényleg próbált beszélni a tulajjal, de nem jött össze
asszem ennyi
faszom kivan ezzel az országgal mot már tényleg, ma nagyon elgondolkodtam egy külföldi melóban Anglia vagy akár Kanadában is (Montrealban kedves ismerősnél még lenne is hol laknom)
hamár: esetleg tudtok linket adni ahol lehet nézelődni ilyen ügyben ? anno találtam, de nem tette a kedvencek közé

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1192) ragazzo válasza bobsys (#1191) üzenetére


ragazzo
őstag

Ez elég gáz. :(

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1193) Lobonc


Lobonc
tag

HI!

Hát sajnos én is csatlakoztam ehhez a topikhoz.. Magannyugdijpénztárnál voltam, nyugdijbevallásokat könyveltem sokammagamban. Tölünk ojan 20 embert rugtak ki sztem összes pénztártol kb 200at rughattak ki. Elektronikusan ügyfélkapun kell küldeni a bevallásokat mi papirrol könyveltük nincs szükség ránk.. na de igy jo állást keresni hogy hasonlo vegzetsegu, munkatapasztalatu emberbol most jo sok lett melonélküli...

VIII. kerben lakom hova kell mennem munkanélkülinek jelentkezni? mit vigyek kilepopairpkon kivul? nyelvvizsga? éretségi? szakmai vizsga ezek kellenek nekik?

lob

(#1194) bobsys válasza ragazzo (#1192) üzenetére


bobsys
addikt

hát jah, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy pár nap alatt lehiggadtam, már csak szánalmasnak tartom az egészet, nem szoktam nagyon összetörni a negatív dolgok miatt, inkább próbálok valami jó dolgot keresni
most pl. elmegyek egy angol tanfolyamra (nem vagyok megelégedve magammal az angoltudásom terén ) és erősen foglalkoztat a gondolat, hogy ha vége a félévnek akkor szerencsét próbálok más országban

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1195) bobsys válasza Lobonc (#1193) üzenetére


bobsys
addikt

az elmúlt 4 vagy 5 év munkahelyeidről (márha több volt) az összes papírt amit kilépéskor adtak és majd a munkaügyi központ kiválogatja azt amire szüksége van, végzettségről semmilyen papír nem kell, megmondod hogy mivel foglalkoztál oszt jólvan a papírok úgyis majd az állásinterjúra kellenek

a 8ker münkaügyi központ címe: 1085 Budapest 08. ker., Baross u. 22-26. tel:215-9980
fővárosi munkaügyi központ: 1082 Budapest, Kisfaludy u. 11. tel: 303-0722

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1196) Lobonc válasza bobsys (#1195) üzenetére


Lobonc
tag

Köszönöm szépen az infokat, akkor aszem hétfön meg is látogatom öket, hátha felajánlják álmaim állását vagy befizetnek egy intenziv nyelvtanfolyamra melo helyett:D

lob

(#1197) bobsys válasza Lobonc (#1196) üzenetére


bobsys
addikt

elképzelhető, hogy eltudsz menni tanfolyamra amit fizetnek helyetted
ha esetleg valamilyen számtech. tanfolyam érdekelne akkor keress meg (bár ez igy bután néz ki egy szakmai számtech. fórumon :D )

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1198) ragazzo


ragazzo
őstag

Érdekes jelenség van mostanság kibontakozóban: az orvos munkanélküliség. Még néhány éve álmodni sem mertem volnam hogy ezt is megérjük.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1199) AMD Power


AMD Power
titán

Lenne egy pár kérdésem. Egyik haveromat nem rég rúgták ki. A munkanélküli segélyha jól tudom 1 év folyamatos munkaviszony után jár!? Mi alapján számolják ki a segélyt?

[Szerkesztve]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1200) radírfej válasza AMD Power (#1199) üzenetére


radírfej
senior tag

szia.

kicsit megváltozott a szabályozás, megpróbálom összegezni, most mit kell tudnia a barátodnak,

bár a munkaügyi központokban is részletes tájékoztatót adnak, fontos tudni hogy kétfajta támogatás van munkanélkülieknek (most álláskeresőknek hívják a munkanélkülieket hivatalosan) : Álláskeresési Járadék és Álláskeresési segély.

az álláskeresési járadék:

-Álláskeresési járadék illeti meg azt a személyt, aki álláskereső, az álláskeresővé válását megelőző négy éven belül legalább háromszázhatvanöt nap munkaviszonnyal rendelkezik, rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, továbbá táppénzben nem részesül, és munkát akar vállalni, de önálló álláskeresése nem vezetett eredményre, és számára az illetékes munkaügyi központ sem tud megfelelő munkahelyet felajánlani.

- Egy nap járadékfolyósításhoz 5 nap munkaviszonyban töltött idő szükséges, így az álláskeresési járadék folyósításának legrövidebb ideje 73 nap, a leghosszabb ideje 270 nap.

a támogatás lépcsőzetes, a összeg csökken az ellátás időtartalma alatt:
- Az első szakaszban, amelynek időtartama a folyósítási idő fele, de legfeljebb 91 nap, az álláskeresési járadék összege a korábbi átlagkereset 60 százaléka, fix összegű alsó és felső határ mellett. A járadék alsó határa a kötelező legkisebb munkabér 60 százaléka, a felső határ a kötelező legkisebb munkabér 120 százaléka.
- A második szakasz a hátralévő jogosultsági napokkal egyezik meg, azaz maximum 179 nap. Az álláskeresési járadék ebben a szakaszban egységesen a kötelező legkisebb munkabér 60 százaléka.

Az álláskeresési segély:

-akik 180 nap álláskeresési járadékra szereztek jogosultságot, és a járadék folyósítási idejét kimerítették, de még nem találtak munkát jogosultak álláskeresési segélyre.
- A segély folyósítási ideje 90 nap, ha azonban az álláskereső elmúlt 50 éves, akkor 180 nap.
sajnos ennek az összegét nem tudom fejből, de valószínűleg ez is taxált a minimálbérhez valamilyen arányban ( a kötelező legkisebb munkabér, vagy közkeletűbb nevén minimálbér 2007. január 1-jétől havi 65 500 forint).

bővebb infót találsz/találtok pl. a magyarorszag.hu-n.

mod: elvileg tartós munkanélkülieknek van még egy harmadik lépcső is, igaz az már nem munkaügyi ellátáshoz tartozik, hanem az önkormányzatok szociálsi segélyi közé, azt a települési önkormányzatoktól kell igényelni... de remélem ez senkit nem érint, vagy fog érinteni.





[Szerkesztve]

Másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.