Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#801) sasa311 válasza Superman (#797) üzenetére


sasa311
veterán

Ezzel csak az a baj (édesanyám 30 évet húzott le egészségügyben), hogy semmire sincs pénz pont azért, mert sokan nem fizetnek TB_t. Pl. a 2 diplomájáért ezért kap annyi fizetést, mint amennyit egy kezdő kis hülye 70-es IQ_jú pics@ a bankba, aki a papírokat töltögeti. És ha egyetlen egyszer elront valamit, akkor még börtönbe is zárják...
Szóval ezek után aki nem fizet TB-t az igenis dögöljön meg, csak a szája járjon, ne az egészségügyi ellátás. : - (((
Szerinted miért jönnek ide a Románok (bocs, romániai magyarok) megszükni a a kölkeiket (aki betegek)??? Mert a hülye magyar állam ellátja őket. Itt szépen meggyógyítják (INGYEN) aztán hazamegy. Hát kösz....
(bocs mindekitől)

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#802) Ariadne válasza Thyb (#800) üzenetére


Ariadne
őstag

Ja, így is lehet mondjuk. Meg ha nem verték volna szét az egészségpánztári rendszert, ami szvsz nagyon jó ötlet, az is segíthetne sokat. Eddig ugye 30% adókedvezmény járt az oda befizetett és onnan sportra, gyógyszerre, orvosi kezelésre (akár fogbeültetésre pl. amit a tb nem támogat, pedig jó lenne) elköltött összegekre, most már csak visszautalják következő év májusában az ep számlára és pl. sporteszközt csak annyi értékben vehetsz, ami előző év végén a számlán volt, de max. 113k...

Én magam léptem be önkéntes egészségpénztárba, sőt olyanba, ahol az alap tagdíjban külön kórházi szolgáltatások is vannak (kár, hogy csak Bp csinálnak ilyet), mert bár nem szoktam beteg lenni, de bármikor előfordulhat bármi, erre is kell számítani...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#803) _Yvorl_ válasza Thyb (#798) üzenetére


_Yvorl_
tag

Thyb Ez nagyon beteg de kurva jó ha én lennék az aki felveszi saját magam boncnoknak magamat megygyőzném ezzel totálisan :)

De komolyra forditva félig a szót te vagy a jó példája tuti marketingesnek még a szart is el tudnád adni csak megmagyaráznád hogy tulajdonképpen miért is jó az mert mondjuk meleg meg puha :) Mindig az előnyöket kell kihangsúlyozni.

Kicsit olyan az eset mint amit egy régi marketingtanárom mesélt, hogy votl egy marketinges faszi aki komoly mennyiséget adott el hűtőszekrényekből az eszkimóknak, azzal a szöveggel, hogy ez az a a doboz amiben az étel sosem fagy meg és állítólag vették mint a cukrot. :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#804) Thyb válasza _Yvorl_ (#803) üzenetére


Thyb
senior tag

mail ment

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#805) net84 válasza Thyb (#798) üzenetére


net84
őstag

:C

Read only...

(#806) _Yvorl_ válasza sasa311 (#801) üzenetére


_Yvorl_
tag

''És ha egyetlen egyszer elront valamit, akkor még börtönbe is zárják...''

Azért azt megnézném, hogy magyarországon mikor csuktak le dokit vagy egyáltalán mikor kapott megrovást is csak azért mert műhibát követett el.

Szóval ez a lecsukás igaz a fejlettebb országokban talán de itt a balkán szivében ezzel nem kéne dobálozni.

És most nem bántani akarom a dokikat mert van rendes is és télleg kevés a pénzük, de nem csak nekik hanem a nővéreknek aszisztenseknek is és sokszor csak az orvos kap a hálapénzből az a nővérke meg aki kivakarja kovács nénit a szarből meg semmit.

És vannak olyan orvosok is akik tojnak mindenre én mikor eltörtem motorbalesetben a karomat mikor meggyógyult ki kellett venni a vasakat belőlem, akkor a doki minden előzetes figyelmeztetés nélkül altatás közben rajtam próbált ki valami új elektromos vérzéscsillapító cuccost amit vagy nem állítottak még be jól vagy csak az én bőröm nem bírta de tény hogy masfél centi mély 3 centi széles bőrelhalást okozott aminek az eltávolítása után nyilt sebem lett majd egy évre. Isteni csoda, hogy nem fertőzödött el annyi idő alatt egyszer sem és még el se akarta árulni eleinte hogy miért is van ez aztán mikor kérdeztem, hogy most ez hogyis van és most mi a tököt csináljak még humorizálva közölte hogy hát dicsekedjen, hogy vállbalötték és ezzel nála el volt intézve a dolog. szóval ennyit a felelősségrevonásáról a magyar orvosoknak.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#807) _Yvorl_ válasza Thyb (#804) üzenetére


_Yvorl_
tag

MEgnéztem tényleg jónak látom van beszélőkéd s látszik ki tudsz dumálni bármit :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#808) Thyb válasza _Yvorl_ (#807) üzenetére


Thyb
senior tag

Anyám szerint ügyvédnek kellett volna mennem, csak az a rohadt sok paragrafus ne lenne, utálok magolni. :B

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#809) _Yvorl_ válasza Thyb (#800) üzenetére


_Yvorl_
tag

Én egyetértek a magán biztosítók bevonásával és igen az lenne a jó hogy az alap szolgáltatás ingyenes és ha extrát akarok akkor azért a biztosító fizet.

Csak azért egy egészséges félelem benne van az emberekben, hogy az alap ellátás nehogy olyan legyne majd mint amit a hofi mondott annó a frontkórházról, hogy felfektetik a beteget s a doki dirigál a műtössegédeknek, hogy szimultán több beteget is elláthasson és mondjak az egyiknek:
- jobb láb amputál
- nyissz
- mondom jobb!!!
- nyissz
- mondom láb!!!!!!

:DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#810) _Yvorl_ válasza Thyb (#808) üzenetére


_Yvorl_
tag

Valamit valamiért.

Bár ismertem ügyvédeket akik sik hülyék voltak mindenhez aztán megismertem egyetaki kent vágott mindent még a stikliket is a témakörben na arról késöbb kiderült, hogy állügyvéd volt és körözte a rendőrség.

Tanúlság mindenki aki érta szakmájához gyanús :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#811) net84 válasza _Yvorl_ (#806) üzenetére


net84
őstag

''Szóval ez a lecsukás igaz a fejlettebb országokban talán de itt a balkán szivében ezzel nem kéne dobálozni.''

Nemtom, hogy ki mennyit hallot róla, de kicsiny városkámban volt mostanság sok műhiba, és most jönnek sorra az ítéletek...
a csajszi bement szülni, majd a baba 1-2 nap múlva rosszul lett (erre már nem emléxem pontosan), mire megállapították, hogy vérmérgezése van, arra késő volt, az ellenszérumnak 2 óra kellett volna, hogy ide érjen... :(
ennél megállapították, hogy senki nem hibázott

gyereknek mandulaműtéte volt, amibe belehalt :F
a vizsgálat eredménye: a kockázati százalékba esett a páciens

Pénz nincs, és olyan emberek is dolgoznak ott, akiknek semmi keresnivalójuk ott, max egy olyan vezetéssel, aki a legkissebb hibánál picsánrúgná őket...

Apám 1,5 évig nyitott hasfallal közlekedett, mert a 10 évvel azelötti vakbélműtétnél használt ''fonal'' betokosodott és akkorra már begyulladtak és a tokosodott varatokat a szervezet elkezdte kidobni magából (de ez nem sikerült) - ezért ''megműtötték, de a sebet nyitva hagyták, hogy had tisztuljon, meg 2 naponta átmosták és áttörölték (értelmetlen és veszélyes művelet volt)
Később Sopronba ismerős segítségével 3 nap alatt helyrehozták azt, amit itt a hentesek elcsesztek - ekkorra 1 cm választotta el a fertőzést a vastagbéltől.
Az itteni orvosnak utánna megmutattuk a leletet és szakvéleményt, amit ott készítettek és letudta az egésszet annyival, hogy rántott a vállán és közölte: Jó, akkor ezek szerint rendben van.

De ez már télleg nagyon off, hagyom is... ajánlom elolvasni mindenkinek: Mik vagytok ti istenek című könyvet - akit érdekel, meg tudom nézni a szerzőt is, de jelenleg foggalmam sincs, hogy hol van a könyv

Read only...

(#812) net84 válasza _Yvorl_ (#810) üzenetére


net84
őstag

exmunkahelyemen a ''brigád'' összeállítása végzettség terén:
1. kolléga - üzletvezető helyettes, műszaki számítástechnikus - eredeti végzettsége szakács (egy felsőfokú rendszergazdai végzettsége van)
2. kolléga - műszaki számítástechnikus - gimnáziumi érettségi (van egy befejezetlen műszaki egyeteme, ezt csinálja éppen)
én - műszaki számítástechnikus - szoftverüzemeltető, CAD tervező (ezeket a poén kedvéért le szoktam tagadni)

Pl.
egyik kedvelt ''kocsmánkban'' ami egyébként pizzéria, a felszolgáló/szakács srác (jóvan vagyunk velük) kérdezgette, hogy kinek mi a végzettsége - pislogott nagyokat... a végén megkérdeztük, hogy neki mi a végzettsége - számítástechnikai műszerész :DDD

Read only...

(#813) Thyb válasza net84 (#811) üzenetére


Thyb
senior tag

A szerző ha jól tudom Moldova. Jó könyv, olvastam.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#814) Thyb válasza net84 (#812) üzenetére


Thyb
senior tag

A multkor ilyen volt a Margitszigeten a szitu amikor lementem önkéntesnek gátat épiteni.
Amikor odaértem ott volt egy fogorvos, Ő volt az első, majd én mint Közgazdász Logisztikus (jelenleg ERP Számtech tanácsadó mérnök), a harmadik egy vállalkozó srác volt, majd jött egy (ha jól emlékszem ) boltos, majd egy egyetemista és egy esztergályos .....

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#815) _Yvorl_ válasza net84 (#812) üzenetére


_Yvorl_
tag

Hát szerintem ez nemcsoda manapság amennyire túlképzps van a feslőoktatásban mindenki abban dolgozik amiben tud. Én is pénzügyben végeztem aztán évekig számitástechnikában dolgoztam és most fél éve esikerült életemben először szakmámban elhejezkedni nagy szerencsével. De haösszegyüjtök kis kezdőtőkét és lesz valami világmegváltó ötletem én is szeretnék majd magánba átmeni, hogy majd ne csak eltartani tudjam a családot de némi kis luxust is megengedhessünk magunknak.

Vagy b terv lehuzom itt a kötelező indulóéveket és utána meggyözöma fönököm hogy vesse be kapcsolatait és intézzen nekem a cég amerikai központjába valami jó kis Pü-s állást. Ott meg már csak kapok annyit hogy nem izgulok a hónapvégekért. :DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#816) PuFFoK válasza net84 (#812) üzenetére


PuFFoK
tag

Kitartás, majd valahogy felszívja a piac. Szegeden az a baj, hogy évente 30e-ren végeznek, és rengetegen itt akarnak maradni, egyszerűen nincs akkora kapacitás, hogy ennyi diplomást felszívjunk, egyszerűen nincs :(. Ezért sok a túlképzet munkanélküli

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#817) ragazzo válasza PuFFoK (#816) üzenetére


ragazzo
őstag

A prognózisok szerint 2021-re még ennél is több diplomás lesz.Csak azt nem tudom, hogy például ki fog házakat építeni, ha nem lesz kőműves, vagy villanyt szerelni ha nem lesz elég villanyszerelő. Vagy valaki a villamosmérnöki diplomával fogja ezt csinálni?

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#818) parandroid válasza ragazzo (#817) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ahogy te is megadtad ráa választ: diploms építészmérnökök és diplomás villamosmérnökök. Most is van közöttük olyan, akinek nem büdös a kétkezi munka, általában ők azok, akik tényleg jól is boldogulnak. Ez a jövő. Most már csak afelé kell(ene) elmozdulni, hogy a képzés is ezt célozza: legyen gyakorlatorientált.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#819) PuFFoK válasza ragazzo (#817) üzenetére


PuFFoK
tag

Kb igen. A takarítás is valami papírhoz van kötve, bár igaz, hogy rengeteg ember nőtt fel az elmúlt rendszerben és nehezen éri fel, hogy megváltozott a világ. Teszem azt az energia már nem olyan olcsó, egy intézményben is úgy kellene spórolni vele mint otthon. pl a villanyt lekapcsolni ha nem vagyok ott, vagy kisebb teljseítményű mosógépet használni stb. és ezt sok ember nem éri fel ésszel :)

A zöld üveges Köbányait szeretem

(#820) ragazzo válasza PuFFoK (#819) üzenetére


ragazzo
őstag

Az energia takarékosság az egy más dolog,de talán már ebben is elindult valami.Ha megnézitek, akkor egyre több helyen lehet szelektíven gyűjteni a szemetet.Már a Tuskóban is van szárazelem gyűjtő konténer, és még sorolhatnám.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#821) ragazzo válasza parandroid (#818) üzenetére


ragazzo
őstag

Nyugaton ez már így van, csak a mi hülye oktatásunk nem jött még rá, hogy több gyakorlati oktatás kellene, mert így nem lesz jó. Persze Amerikában így van, de ott sokkal fejlettebb minden.Szóval itt is diplomások fognak betölteni olyan helyeket, amikhez nem kellene ilyen végzettség.Vagy megcsinálja, vagy nem lesz munkája.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#822) parandroid válasza ragazzo (#821) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha rendesen fizetnek érte, akkor szerintem nem gond...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#823) Thyb válasza ragazzo (#821) üzenetére


Thyb
senior tag

Az, hogy amerikában mennyivel ''fejlettebb'' az oktatási rendszer mi sem bizonyitja jobban, mint hogy a párom 17 évesen kiment az AFS-en keresztül cserediák program keretén. Addig is beszélt angolul, de azért messze nem ugy mint a kintiek. 1 év alatt elérte azt a szintet amit a kintiek 4 év alatt tesznek meg, és leérettségizett ugy, hogy közben sportolt meg élte a mindennapos amerikaiak életét. Napi kb 1 órával töltött többet a suliban. Megnéznék én bárkit, aki idejön egy alap szintű ,agyar tudással, hogy egy év alatt hogyan végzi el a gimit.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#824) regent


regent
aktív tag

Na egy off mert éppen eszembe jutott, de aztán térjünk vissza a munkanélküliségre.

Apukám súlyosan megbetegedett, nem panaszkodhatom a második kórházban már rendes ellátást is kapott. Oda akkor vittük, mikor az elsööben gyakorlatilag csak elfektették. De a kezeléséhez szükség volt egy külföldi nagyon drága gyógyszerre, amit persze a TB nem támogat, csakis ha a beteg külön kérvényezi. A gyógyszerbööl egy adag félmillió Ft-ba kerül, és egy kezeléshez legalább 6-8 adag kell. A doktor persze odaadta nekünk a formanyomtatványt, amivel igényelni kell a támogatást, azzal, hogy töltsük ki, majd ha végeztünk öö aláírja. Nem hagytuk annyiban, adtunk neki egy bélelt borítékot 50 ezerrel. Rögtön jött is, hogy hagyjuk azt a papírt, majd öö kitölti, nekünk majd csak alá kell írni a végén. :)
Persze olyan jól töltötte ki, hogy megkaptuk a támogatást, így apukám megkaphatta a kezelést, jelenleg is egészséges. Ezúton köszönöm mindenkinek, aki a TB-be fizet járulékot, hogy segítette apukám gyógyulását.
Csak azért írtam ezt, hogy rávilágítsak, jelenleg is pont olyan a helyzet, mintha egy egésszégügyi privatizáció után lennénk. Akinek van pénze megfizetni a drágább orvost/kezelést az meggyógyul, akinek meg nincs, az vagy meggyógyul vagy nem.
De mindenképpen kevesebb esélye van a gyógyulásra. Csak ezt most álságosan senki nem vallja be. Most sem jár ugyanis mindenkinek egyenlöö ellátás, ahogy tapasztaltam. Ha nem adunk hálapénzt elööre (azaz gyakorlatilag nem hálapénzt adtunk, hanem megvettük a doki megkülönböztetett figyelmét, szaktudását, kapcsolatait) akkor teljes nyugalommal hagyta volna hogy magunk igényeljük a gyógyszert. Sejtem miféle eredménnyel.



[Szerkesztve]

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#825) _Yvorl_ válasza Thyb (#823) üzenetére


_Yvorl_
tag

Egyetértek én is egy évet voltam kint cserediákként és tapasztaltam az ottani reál tárgyakban, hogy a béka hatsófele alatt tartanak hozzánk képest.
''Első nap mikor bementem még elég foghíjas angoltudással tanárnő közölte, hogy épp dolgozatot irat és legyek már szives megirni tétje nincs a számomra, de hogy lássa hol tartok. Másnap kiosztotta a dolgozatokat és közölte, hogy egyetlen egy hibátlan volt és az az enyém, úgyhogy menjek ki mutassam már meg az ő tanári könyvébe, hogy mi hol tartottunk. Ekkor a 15 fejezetes könyvéből 12.t lazán átlapoztam és megáltam a valószinüség számításnál. Ekkor közölt, hogy jó akor leszek szives ebbe az osztályba többet nem jönni és átiratott egy egyetemi felkészítő osztályba. Aztán ugyanez megismétlődött a fizikával is''

Viszont am imeg a gyenge oktatásuk ellenére is sokkal de sokkal jobban tetszett, hogy ott embernek kezelték a gyerekeket. Példa, hogy értsétek mire gondolok. Itthon ha az adott gyenge képességű gyerek mondjuk megirja a második egyesét az adott tantárgyban akkor mit mond a diáknak ''Fiam te hülye vagy nem tudsz semmit meg fogsz bukni és max csak kukás lehet életedben, mert olyan sötét vagy hogy a negró világit a szádban''
Ott más votl a hozzállás GYenge képességű diák megírja sokadik egyesét erre tanár ''fiam ne búsulj nem volt ez olyan rossz látom a fejlődést most még többet tanulunk és éegközelebb meglásd jobb lesz és ettől még lehet belőled akárki is''

Szóval ott az önbizalmat az Amerikaiasságtudatot a mi mindenkinél jobbak vagyunk tudatot (még ha nem is igaz) már az iskolában beléjük nevelik és ezzel kicsit jobban tudnak kilépni az életbe. (Valamint oylan tantárgyaik voltak amik lehet nem oktatnak egyetemi kémiát fizikát, de például beszélni tanítanak meg. Egyszeűen az volt a feladat, hogy kitalált sokszor kellemetlen nevetséges szituációkban is akár tömegek elött elő kelett adnod magad beszélve. És szerintem ez még fontosabb lehet az emberek 90% ának az életben mint az hogy logalfa*kotanges bétával mennyi.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#826) Thyb válasza _Yvorl_ (#825) üzenetére


Thyb
senior tag

Ez igy igaz, és ez a mentalitás lett manapság elvárt az emberektől az interjuk során, amire persze itt nem képezik ki a diákokat. Egy amerikai arről hogy segghülye és nem ért semmihez sem, is több órát tud önfeledten nagy mosolyal és élvezettel mesélni, mig egy magyar interjuztatott, ha belefut egy olyan dologba amely számára nem 1000% ismert akkor már összezavarodik, összetörik, és teljesen átmegy passzivba. Ez az a mentalitás amivel nem szabad bemenni interjura. S ha valakinek olyan kérdést tesznek fel hogy na és ehez ért? Akkor rá kell vágni, hogy jelenleg nem, vagy csak bizonyos szinten, de ha megtudtam ezt, ezt és ezt tanulni, akkor személy szerint nem hiszem, hogy ez akadály lehetne számomra. Amugy is rengeteg olyan dolog van, ami ezt az apró és pótolható hiányosságot kompenzálja. És akkor jön az önönáradozuás, ami ilyenkor megengedett.
Szal fórumtársak, aki a követelmények 80-85%-ának megfelel, az nyugodtan adja be az önéletrajzát (persze programozónak az aki még nem látott számitógépet ne menjen), és ha ott van, akkor már van esélye. És akkor el kell mondani (de csak ha kitérnek rá), hogy miért és mennyivel lennél te jobb mint azok akiknek bár az a tudás megvan, rakás másban nem jeleskednek ami viszont neked meg van.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#827) Goose-T válasza Thyb (#826) üzenetére


Goose-T
veterán

80-85%? Jó az 50-60%-nak is, merjünk kockáztatni! Saját tapasztalatból mondom, nem a levegőbe beszélek.

Eladó gitáros cuccok: http://tinyurl.com/94uy6j9b *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#828) Thyb válasza Goose-T (#827) üzenetére


Thyb
senior tag

Szakma és pozició válogatja. Persze próbálkozni érdemes, de ha kevés a feltétel rendszer, akkor elég kicsi az esély, teszem az 4-ből 2-re megfelelni.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#829) _Yvorl_ válasza Thyb (#826) üzenetére


_Yvorl_
tag

Erről beszéltem. És teljes mértékben egyetértek. Pont ezt akartam írni, hogy lehet, hogy a szakmai tudásanyagban fényévekre van tőlünnk az amerikai oktatás, De emberségben hozzáállásban és az életre történő nevelésben oktatásban szerintem lenne mit tanunlnunk tőlük.
És ezt úgy mondom, hog ynem vagyok amerikat majmolo USA fan. Igenis sok fentartasom van velük szemben csak ami jobb azt elismerem.

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#830) Kicker válasza _Yvorl_ (#825) üzenetére


Kicker
senior tag

Más kultúra, más fejlődés út... de életképesebb a mai világban

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#831) Kicker válasza Kicker (#830) üzenetére


Kicker
senior tag

jah, csak a Amerikából nem látod az aljanépet, mint cserediák... PL kimész Kínába elképesztő Hong-Kong és a fejlett részek, 50millió ember vidáman él, a többi 400-500 milla meg nyomorban... MO-n legalább ez az arány kisebb... :F

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#832) _Yvorl_ válasza Kicker (#831) üzenetére


_Yvorl_
tag

Látni láttam. DE most csak azt nem értem, hogy jön ez ide most az itthoni és a kinti oktatásügy témájához.

És nem is arra gondoltam, hogy ott kolbászból vana kerités sőt.
Kináról meg megegyezik a véleményem, hogy könnyű úgy szárnyaló gazdaságot és gazdagságot építeni 40M embernek, hogy van alatta 950M nyomorgó akiknek a nyomorából szedi meg magát az a 40 M És ez most érzésem szerint nem demagogia hanem az igazság.

[Szerkesztve]

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#833) Kicker válasza _Yvorl_ (#832) üzenetére


Kicker
senior tag

jah én a topic cím alapján írtam ezt be.. sorry...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#834) qtrica


qtrica
aktív tag

Mi a véleményetek azokról az emberekről Magyarországon, akik nem végzettségük alapján rendeltettek bizonyos pozicióba?Gondolok olyanokra, akik hosszú évek munkája alapján jutottak olyan beosztásba, ami esetleg magasabb végzettségű társaikat gondolkodóba ejtheti.Gondolok itt olyanra, hogy megérdemelten, esetleg csak kora alapján, vagy csak egyszerűen reális megmérettetés nélkül mondva itéletet az emberől mondván nincs hozá végzettsége? :B

Yoda Jr.

(#835) sasa311 válasza qtrica (#834) üzenetére


sasa311
veterán

Mi lenne? Ha képes betölteni a feladatát akkor megérdemli, ha nem akkor rossz vezetői döntés volt...

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#836) biker válasza qtrica (#834) üzenetére


biker
nagyúr

válasszuk szét jobban, mert íg kicsit mixelted...

- megvan a végzettsége a pozícióhoz, és ért hozzá: +
- megvan a képzettsége, de hülye hozzá: -
- nincs meg a képzettsége, de ért hozzá: +
- nincs meg a képzettsége és hülye: ------------

:)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#837) Thyb válasza biker (#836) üzenetére


Thyb
senior tag

Mint már irtam engem a feladatok és az elért eredmények vittek felfelé szakmunkásként olyan pozikba ahol először az érettségi kellett, de mire azt elvégeztem már fősulis pozikban dolgoztam, hát tovább mentem és elvégeztem azt is. Most pedig teljesen más munkakörben vagyok és teljesen mást csinálok, mint ami a végzettségem vagy amiben 8 éves gyakorlatom van.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#838) biker válasza Thyb (#837) üzenetére


biker
nagyúr

hasonló utakon járunk, erre ezt tudom mondani...
és majd leköptem egy ex-kollégát, aki gépészmérnök végzettségével megkérdezte, kivel terveztettem meg a konyhaszekrényemet, mire én: saját magam, mire ő: tudsz segíteni?

azt hiszem no comment, mindent elmondtam, ami a véleményem, és gondolom hasonló a tiédhez.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#839) qtrica


qtrica
aktív tag

Kezditek kapisgálni a felvetésem lényegét.Mennyire lehet elismert valaki, aki nem tagja az ''elitnek''?Magyarországon ez már elfogadott szerintetek?

Yoda Jr.

(#840) biker válasza qtrica (#839) üzenetére


biker
nagyúr

ezt a kérdést dolgozd már ki, mert nem értem...

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#841) qtrica válasza biker (#840) üzenetére


qtrica
aktív tag

Valahol úgy érzem, ez az ország ahol élünk nem becsüli eléggé magát.Nálunk (sajnos) a rendőr mindig rendőr marad.Egy tűzoltó soha nem kapott akkora elismerést a társadalomtól, mint amit megérdemelne (szerintem).Ha valaki saját erejéből elér valamit, keressük mögötte a másodszándékot, a ''hátszelet''.Nem tudunk a sikereinknek felhőtlenül örülni.Úgy gondolom meg kellene szabadulnunk az előitéleteinktől, egyszer s mindenkorra, mert különben nem leszünk eredményesek az életben.Becsüljük egymást értékeinkért!

Yoda Jr.

(#842) biker válasza qtrica (#841) üzenetére


biker
nagyúr

igen.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#843) Rick2 válasza qtrica (#841) üzenetére


Rick2
senior tag

én is jó példával próbáltam elöl járni, felajánlottam a segítségemet is, hogy aki akar előrelépni, esetleg tanuljon a hibáimból, de csak lehurrogás meg baxtatás lett belőle. nem csoda hogy innen minden valamire való okos ember ( feltalálók, orvosok, de mostmár lassan a vállalkozó szelleműek is) elmennek. ott tartok, hogy nagyon jól megvagyok magam, akik körülvesznek, örülnek a sikereimnek, másokkal meg nem is akarom megosztani, mert rájöttem, hogy teljesen feleseleges.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#844) ragazzo válasza Rick2 (#843) üzenetére


ragazzo
őstag

Csakhogy a többiek egy kissé nagyképű kioktatásnak vélték a dolgot, és ezért vágtak vissza ilyen keményen.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#845) Rick2 válasza ragazzo (#844) üzenetére


Rick2
senior tag

tudom, próbáltam én már sokmindenkin segíteni, lehet, hogy kissé kevesebb a türelmem? na mindegy, ettől nekem még semmi sem megy rosszabbul...onnantól lehet, hogy nálam is elszakadt a cérna, hogy minden alap nélkül megkérdőjelezték a szavahihetőségemet...


[Szerkesztve]

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#846) ragazzo válasza Rick2 (#845) üzenetére


ragazzo
őstag

Természetesen lehetnek irigyeid is, hogy más 8 órás munkával is csak a tizedét keresi mint te.De mégegyszer mondom, szerintem a hangnemmel volt a gond.Ja, és egy jótanács.Ne kezdj ki moddal vagy házigazdával!

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#847) Rick2 válasza ragazzo (#846) üzenetére


Rick2
senior tag

tudod, egy modnak vagy házigazdának ( vezetőnek) türelemmel, és erőszakkal is lehetősége van valakit elhalgattatnia. demokráciában az utóbbi szokás. nem vagyunk egyformák, de szerintem a jóember kissé túlreagálta a dolgot, és csak a saját erőfölényét fitogtatva tett így. de tulajdonképp mindegy, most hogy 1 napos regem van, vagy 5000 napos...hát tudod...nem ettől leszek boldog. még ha van is itt kellemesen eltöltött napi 1 órám, nem ezen múlik. de azt gondolom, aki emberként ember akar maradni, isten módjára kell, hogy gyakorolja az emberséget, és a megbocsátást, és a pártatlanságot. milyen költői lett. és mielőtt valaki személyeskedésnek venné, gyorsan off-ba is teszem. Üdv!

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#848) _Yvorl_ válasza Rick2 (#847) üzenetére


_Yvorl_
tag

Az régen rossz, ha a demokráciában az útobbi szokás :DDD
előbbi = türelem mivel az volt elöbb a mondatodban
utóbbi = erőszak mert az volt utána a mondatodban
szerintem

:DDD

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#849) Rick2 válasza _Yvorl_ (#848) üzenetére


Rick2
senior tag

természetesen a végére kérdőjel illett volna, vagy pedig fordítani a sorrenden, csak nem úgy sikerült. köszi a helyesbítést.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

(#850) Rick2


Rick2
senior tag

na, gyerekek, lenne itt egy kis meló Szegeden, ha érdekel valakit. C++ ban kellene programozni, az ABAS nevű vállalatirányítási rendszeren belül vonalkódolvasásról lenne szó. Május 1 ig kész kell lennie, ezután lehetőség van más melókra is, a sürgősség miatt korrekt pénzt lehet kialkudni. akit érdekel, keressen priviben, pár órán belül.

a szegény ember elfogadja, amit eléraknak, a gazdag pedig elveszi azt, ami jár neki.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.