Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1304) Bordoi


Bordoi
őstag

Kicsit törölgettem.

Markovics a stílusból vegyél vissza sürgősen! :(((

Ezt az MLM-s dolgot ne erőltesd a PH fórumán légyszíves!
A felhasználókat pedig végképp ne zaklasd semmilyen formában.

Köszönöm.

Egyébként pedig mindenki más is kerülje a a személyeskedést.

Meg lehet ezt normálisan is beszélni szerintem.

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1308) Markovics válasza Bordoi (#1306) üzenetére


Markovics
csendes tag

Kérdezem mint ember, miért nem törlöd ki a SZÁMOMRA továbbra is SÉRTŐ 7 hozzászólást??? Légyen igazságos egy MODERÁTOR és MOndtam Leállok akkor...
és nem láttok itt többet

Asus P5E # E8200@3.2Ghz # 4GB GEIL BlackDragon 800Mhz # 8800GTS 512MB

(#1310) Bordoi válasza Markovics (#1308) üzenetére


Bordoi
őstag

Válaszolok mint ember. Amit kellett töröltem. Semmiképpen ne kösd feltételekhez, hogy mikor állsz le.
Nagyon jól tudtad, hogy nem kívánatos itt a PH fórumain az MLM reklámozása, ráadásul ezt igencsak kifogásolható és tűrhetetlen hangnemben tetted.

Ráadásul, ha jól látom már figyelmeztettek érte . :U
[link]

[ Szerkesztve ]

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1311) Bordoi


Bordoi
őstag

Uraim töröltem Markovics hozzászólásait és a hozzá kapcsolódókat is.

További kellemes fórumozást. :K

Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

(#1312) Bluegene válasza fekeandras (#1284) üzenetére


Bluegene
addikt

már nem is akarok magyarországon munkát találni.Inkább kimegyek segédmunkásnak vagy feketemosogatónak vagy akárminek havi 250-300e ért minthogy itt kapjak agyvérzést a stressztől és a kilátástalanságtól. ha valakit érdekel én intézek külföldi melót, egy viszonylag korrekt(ebb)(nem a nagyon lehúzós fajta, de nem is a hazug, áltatós fajta) külföldi munkavállalással foglalkozó irodának bedolgozok(mint fordító), írjatok privit! ;)

most találtam ezt a topicot, van itt minden!!! :C

remélem moderátor úr nem moderál :)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#1313) fekeandras válasza Bluegene (#1312) üzenetére


fekeandras
őstag

Már folyamatban van de azért köszi. :R

(#1314) fixi


fixi
csendes tag

Ha elbocsátanak a cégtől, akkor milyen jellegű papírt kell kérnem:F Ami bizonyítja, hogy fizettek utánam xy éve adót. Vagy akármilyet érdemes elkérni:F

(#1315) deedee válasza remington2 (#1287) üzenetére


deedee
őstag

:K

(#1316) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]

[I]Csak megjegyzem, hogy nem egyszerű a dolog:
- Rendszerin olyan állásra kell jelentkezned, amiről szinte semmi információd nincs, tehát nem tudod mit várnak tőled.
- Jó képet kell mutatnod, de mégse túl jót, mert az állásadók többsége fél az okos, tehetséges alkalmazottaktól.
- Mivel sok cég központja Pest környékén van, állásinterjú címén még egy rakat pénzt is kikapnak a zsebedből a semmiért.

Én nem csodálkozom, ha olykor elszakad a cérna... [/I]

[ Szerkesztve ]

(#1317) marsu válasza fixi (#1314) üzenetére


marsu
addikt

Szia!

A szokásos adópapírokon kívül két igazolást is kell hogy kapj a munkaügyistől. Az egyik az "igazolólap a munkanélküli járadék megállapításához" ezen szerepel hogy mikortól meddig milyen pozícióban dolgoztál, a munkaviszony megszűnésének módja, valamint a munkaviszony megszűnésekori átlagkereset. A másik dokumentum a "Munkáltatói igazolás a munkaviszony megszűnésekor". Ezen szerepel a munkaviszonyban töltött időtartam.

Press any key to continue ...

(#1318) fixi


fixi
csendes tag

Értem, köszi!

(#1319) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
ezek is új hülyék ahogy vannak, azoknak adnak tanácsot, akik eddig is vezető magas beosztásban voltak :W
nem kell(ene) hozzá túl sok ész, hogy rájöjjenek nem a vezető beosztásúaktól válnak meg tömegesen. egyszerűen nem igaz hogy ennyire sötétek :(( :(((

(#1320) remington2 válasza lorcsi (#1319) üzenetére


remington2
senior tag

Dehogynem. Sőt.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1321) lorcsi


lorcsi
veterán

szívesen feldugnák egy köteg kísérőlevelet az iylen hülye se...be :((( :((

(#1322) lorcsi


lorcsi
veterán

miylen szokott lenni ?
van értelme elmenni ?
tapasztalat valakinek?

(#1323) lorcsi válasza lorcsi (#1322) üzenetére


lorcsi
veterán

nos ?

(#1324) kraftxld válasza lorcsi (#1322) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Én a legutóbbi BME állásbörzén voltam, bár más célból, de úgy tudom ilyen helyeken elég kevés konkrét munkával jelennek meg a cégek, inkább CV gyüjtögetés megy. Bár hallottam olyanról aki így került be valahová.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1325) lorcsi válasza kraftxld (#1324) üzenetére


lorcsi
veterán

debreceniek jó szarok(cv gyűjtés amivel úgysem lesz semmi), kicsit bízok benne hogy hátha..lesz esély...ha meg nem akkor kirándultam egyet :D

(#1326) kraftxld válasza lorcsi (#1325) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Mert milyen végzettséggel nem találsz melót?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1327) lorcsi válasza kraftxld (#1326) üzenetére


lorcsi
veterán

műszaki menedzser, pályakezdő

(#1328) kraftxld válasza lorcsi (#1327) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nagyon szorul a hurok akkor talán érdemes lenne pár helyre megpróbálni elmenni ingyen is dolgozni, hogy legyen tapasztalatod. Persze nem örökre, csak pár hónapra.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1329) AMD Power


AMD Power
titán

Beszarás..

Van, ahol álom munkanélkülinek lenni

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1330) tibi666 válasza AMD Power (#1329) üzenetére


tibi666
senior tag

na ez a nagy gond ezzel a rohadt szociális védőhálóval
pénzt kap azért mert nem dolgozik
más meg melózik és alig bír megélni

én megvonnám a francba a munkanélküli segélyt, hasznos közmunkáért kaphatna pénzt. de nem fűnyírásért, hanem valóban értelmesért. útépítés például. lenne min dolgozni.

nincs meló, nincs pénz.

(#1331) deniro2 válasza tibi666 (#1330) üzenetére


deniro2
senior tag

Picit elvagy tévedve...
Olyan, hogy munkanélküli segély már nincs, most úgy hívják, hogy álláskeresési járulék/segély és, mint a neve is mutatja, az álláskeresés időtartalmára nyújt segítséget.
Az álláskeresés pedig, mint olyan, ritkán végezhető a megfelelő módon, miközben az ember utat épít...
Emellett azt sem árt tudni, hogy ez a segély nem jár senkinek alanyi jogon, időtartama (max. 9 hónap) és egyáltalán az igénybevehetősége megfelelő idejű munkaviszonyhoz kötött, összege pedig függ az ez alatt az idő alatt megkeresett fizetéstől.
Miért írom le mindezt? Mert nem először hallok ilyen faszságot, mint most tőled, hogy szüntessük be a munkanélkülit, mert a sok ingyenélő meg blablabla, holott aki nem dolgozik az nem kap ilyen jellegű támogatást, aki meg lehúzott 4 évet és éppen két munkahely között van, az meg mi a kiskutyaf.aszáért ne kaphatna valamit vissza az adójából? :U

(#1332) tibi666 válasza deniro2 (#1331) üzenetére


tibi666
senior tag

mindegy hogy nevezzük, azért kap pénzt, mert nem dolgozik.
termel valamit közben? nem. akkor meg?

(#1333) deniro2 válasza tibi666 (#1332) üzenetére


deniro2
senior tag

Nem azért kap pénzt, mert nem dolgozik, hanem azért, mert dolgozott...
Aki nem szokott dolgozni, az nem kap munkanélkülit, nem világos?
Ne keverjük már ez a mindenféle szociális segélyekkel.

(#1334) AMD Power válasza tibi666 (#1332) üzenetére


AMD Power
titán

Te hány éves vagy és mióta dolgozol?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1335) Vladi válasza tibi666 (#1332) üzenetére


Vladi
nagyúr

Várjál, ahhoz, hogy dolgozzon a pénzért ne csak úgy kapja munka is kellene. :U

Mindegy.

Én lassan kikecmergek ebből a sz*rból. (Mármint munkanélküliség.)
Lassan egy éve keresek munkát. Már fél éve dolgozok ingyen egy helyen, ahol valószínűleg le is szerződtetnek!! :C

Én azt javaslom minden munkanélkülinek: csinálni valami értelmeset. Mindegy mit, csak dolgozni. Akár ingyen is. Persze lehetőleg szakmában. Az sok tapasztalatot és kapcsolatot hozhat.

Én is ezt csináltam. X ideig tudom vállalni a melót ingyen. (Persze egy alapítványon át.) Után vagy távozok, vagy szerződést szeretnék. :D Úgy látszik bejön. :DD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#1336) Boxer001 válasza AMD Power (#1334) üzenetére


Boxer001
veterán

Biztos hosszú évek óta dolgozik keményen. :U

(#1337) lúzer válasza Boxer001 (#1336) üzenetére


lúzer
veterán

jó, hát keveri a szociális segéllyel

az nekem is b@ssza a csőröm.
most is 136.000 ft segíly mellett hagyta éhenhalni egy házaspár a gyerekét
28 év fegyházat kaptak

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#1338) Boxer001 válasza lúzer (#1337) üzenetére


Boxer001
veterán

Azt hallottam én is. :( :((

(#1339) tibi666 válasza AMD Power (#1334) üzenetére


tibi666
senior tag

teljesen lényegtelen, nagyon sok adót fizetek, nem látok belőle viszont semmit. de legalább a 13 milliós autómat ellopták. nem kívánom sem a munkanélkülieket, sem a szociális segélyért sorbaállókat támogatni.

és továbbra is butaságnak tartom, amit írtok. hogy lehet ezt támogatni? dolgozott. kirúgták/megszűnt a munkahelye/odébbállt, mit tudom én. miért kapna pénzt? milyen alapon? ez a baj ezzel a nagy szociális, meg egészségügyi védőhálóval. az életképtelen egyedek fennmaradását segíti. majd lesz itt még lázadás. már csökkentették a gyógyszertámogatást. ->gyengébb egyedek fennmaradási esélyei csökkennek. meglátjátok majd.

na, nem tépem a számat, akinek nincs munkája, az úgyis tartja a markát segélyért, ami érthető is, meg akar élni valamiből. de azt ne várjátok el, hogy jó képet vágjak ehhez.

köszönöm a lehetőséget.
holnap indulok németországba hajnalban, lefekvés.

[ Szerkesztve ]

(#1340) mrlujoak válasza tibi666 (#1339) üzenetére


mrlujoak
veterán

Egy kicsivel több, mint a minimálbérből élő ember azért a kocsiért majdnem 13 évet dolgozik, és közben meg is kellene élni.

A mostani adójából mindneki adózik egy részt a munkanélküli járadék alapba. Pont azért, hogy ha két állás közt vagy, akkor se maradj "havi jövedelem" nélkül.

A szociális segély megint más tészta.

A gyengébb egyedek - mint az evolúciós fejlődés - nem mérték a Homo Sapiens Sapiens korában, amióta jó eséllyel kezeljük, vezéreljük az életünk...

Ugye tudod, hogy aki igényli az álláskeresési járadékot, annak kötelességei is vannak, mégpedig az álláskeresés, és interjúkon való megjelenés.

Mi csak örülünk, hogy Te jól keresel, de ezért még ne nézd le azokat, akik hóról hóra élnek, és bizony éhenhalnának, ha kirúgják az állásából a kereső szülőt, mert olyankor egy hét kiesés is megélhetési gondot okoz.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#1341) Boxer001 válasza mrlujoak (#1340) üzenetére


Boxer001
veterán

Feleslegesen magyarázod neki, gazdagéknál nem divat a rosszabb helyzetben lévők megértése.

(#1342) deedee válasza Boxer001 (#1341) üzenetére


deedee
őstag

üdv

mi újság angol honban?nekem lassan egy hónapja már,hogy nem sikerül visszajutnom ausztriába.már ott is válság van és az osztrákok is kénytelenek elvállalni az "alja" munkát :U
"szegény" magyaroknak kevesebb marad.... ;]

most én is munkanélküli vagyok

[ Szerkesztve ]

(#1343) Mr X válasza tibi666 (#1339) üzenetére


Mr X
veterán

Mekkora gyökér vagy te!

Majd akkor is ezt mondd, amikor te kerülsz utcára a munkahelyedről, és esetleg előtte is olyan fizetésért dolgoztál, amiből megélni is alig lehetett, nemhogy félretenni. Tudod, komám, mi, az "aljanép" nem tudunk annyit megtakarítani, hogy fél év munkanélküliség meg se kottyanjon. A kisemberek többsége már akkor is bajba kerülne, ha egy-két hétre marad kereset nélkül.

Felbasz idegileg az ilyen übermensch szarság. Csak annyit kívánok neked és a hasonlóknak, hogy egyszer csöppenjetek egy olyan állását vesztett kisember helyébe, akit most hagynátok éhenhalni csak azért, mert kirúgták, és nemhogy szakmájában, de sehol sem talál állást magának.

13 milliós autód volt. Gratulálok. Biztos megdolgoztál érte, nem mondom, hogy nem. De hogy nem kétkezi munkával, az is biztos. Fingod sincs a kisember mindennapi gondjairól, és amíg ez így van, ne oszd az észt, hanem maradj csöndben, és örülj neki, hogy nem te vagy a helyükben.

[ Szerkesztve ]

(#1344) Boxer001 válasza deedee (#1342) üzenetére


Boxer001
veterán

Üdv!
Már haza jöttünk végleg 3-án. :U Szóval jelenleg mindketten munkát keresünk. :U
Akkor üdv a táborban. :U
Mr X
Ne húzd ennyire fel magad rajta. Valószínűleg soha nem tapasztalta és nem is fogja, hogy mi az a való élet, a valóság...ő nyugodtan éldegéljen csak a saját kis világában, sok ilyen gyökér van. Ellopták az autóját...majd mindjárt elsírom magam.

[ Szerkesztve ]

(#1345) Bibby válasza tibi666 (#1339) üzenetére


Bibby
addikt

Mi az hogy életképtelen egyed te idióta? Ha anyád súlyosan megbetegszik, akkor legyintesz egyet hogy á, életképtelen, nem baj? Vagy ő nem az mert a drága tibike fia simán kiköhögi a gyógyítására a pénzt? A PÉNZ TESZ VALAKIT ÉLETKÉPESSÉ MEG ÉLETKÉPTELENNÉ?
Remélem maradsz Németországban, még jobban tudom ajánlani Kanadát, Ausztráliát, az Északi-sarkot... :((

[ Szerkesztve ]

Ελευθερια η θανατος

(#1346) tibi666 válasza Mr X (#1343) üzenetére


tibi666
senior tag

bocs srácok, de csak erdély lett belőle, a csajom meggondolta magát, úgyhogy csak ide jöttünk.
gyorsan reagálnék. igen, megdolgoztam érte. nem szart lapátoltam, hanem tanultam, kapcsolatokat építetettem.

ja és továbbra sem kívánom a szociális védőhálót fizetni. megvannak a tartalékaim, külföldön, remélem sosem szorulok arra, hogy azokhoz egyáltalán hozzá kelljen nyúlnom. viszont mivel adót sem akarok csalni, muszáj vagyok az életképtelen egyedek megélhetését is finanszírozni. ördögi kör.

és továbbra is mondom, hogy megértem a problémáitokat. anyám egyedül nevelt fel, könyvelő volt, nem volt sosem sok pénzünk. de miért várjátok el, hogy nekem, akinek most jól megy, hála istennek, finanszírozzam az életetek? fenét. na megyek, húsvét van, vedelni kell.

(#1347) lorcsi válasza tibi666 (#1346) üzenetére


lorcsi
veterán

teljesen összefüggéstelen vagy :( és csak hajtod a hülyeséged


e miért várjátok el, hogy nekem, akinek most jól megy, hála istennek, finanszírozzam az életetek?

ezt nem tudom hol olvastad, de ilyen egyáltalán nem írt senki. a munkanélküli\álláskeresési segély ellen emelted fel szavad, amit csak az kap aki már dolgozott. vagyis az akkor államnak befizetett összegből különítenek el valamennyit ilyen esetekre az egyén által megkeresett pénzből.
csak szólok hogy pl. a pályakezdő akinek nincs semmilyen leigazolt jövedelme nem kap semmiféle támogatást, mert nem dolgozott és nincs mit visszaosztani neki. ez ok is

teljesen lényegtelen, nagyon sok adót fizetek, nem látok belőle viszont semmit. de legalább a 13 milliós autómat ellopták.

kettő között mi az összefüggés? :F

dolgozott. kirúgták/megszűnt a munkahelye/odébbállt, mit tudom én. miért kapna pénzt?

mondjuk ha 2 felnőtt van és fejenként havi 60-70 között keresnek és van 2 gyerekük plussz lakás és egyik munkanélküli lesz 1-2-3 hónapra akkor WTF ?!
mondják a két gyereknek hogy sajna nincs már munkanélkülieknek állás keresési segély és ezzel le is tudva a reggeli meg a kiadós vacsi is, szerinted ?

hasznos közmunkáért kaphatna pénzt --ennek sokan örülnének is, de a munkanélküli központokban kb. leszarják az összes egyént meg fentebb is.. :((( :((

[ Szerkesztve ]

(#1348) fekeandras válasza lorcsi (#1347) üzenetére


fekeandras
őstag

"a munkanélküli központokban kb. leszarják az összes egyént meg fentebb is"

Pont ezt tapasztaltam ... :K

(#1349) lorcsi válasza fekeandras (#1348) üzenetére


lorcsi
veterán

szintén zenész ?

azt a flegmaságot ami ott van...ok értem én hogy naponta rengeteg munkanélküli jön velük szembe és nem lehet mindenkivel "érzelgősködni"...de azért na

(#1350) Mr X válasza tibi666 (#1346) üzenetére


Mr X
veterán

Akkor csak egy gondolat:

Ha édesanyád elvesztette volna az állását, és nem talált volna azonnal másikat, mert mondjuk olyan helyen éltek, akkor neki se járt volna munkanélküli? Őis életképtelen egyed lett volna? Sőt, te is, hiszen nem tudott volna eltartani.

Azért gondolkodhatnál, mielőtt baromságokat próbálsz ideologizálni.

Esetleg, aki 3 napig munkanélküli, nem szeretnéd, hogy fejbelőjük? Még a végén a TE adódból kerül kórházba, miután nem evett napok óta.

Még gy kérdés. Ha nem akarsz, nem válaszolsz. Mit tanultál te, és főképp mit dolgoztál, hogy 13 millás kocsit "szedtél össze" ?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.