Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#451) Morris válasza ragazzo (#449) üzenetére


Morris
veterán

Németországban sokkal jobban megbecsülik a munkát. ami azt jelenti megfizetik.
Munkanélküliség mindig is volt van és lesz!
Itt mi van?
A nők és férfiak is kénytelenek elvállalni olyan munkát ami teljesen kicsinálja őket szellemileg vagy testileg vagy mindenhogy.
Miért? Mert kell a pénz. Valamiből meg kell élni. És a kevés is több a nincs-nél!

Igazad van: Sehogy se jó. Az egyikben az volt a jobb, a másikban meg amaz.

(#452) dabadab válasza Morris (#437) üzenetére


dabadab
titán

Nem akarom megzavarni a gondolataidat, de az otvenes evekben az emberek nem voltak tul boldogok meg kiegyensulyozottak se, annyira nem, hogy pont otven eve fegyveres forradalom zajlott, ami azert nem pont a ''boldog, kiegyensulyozott'' emberek tipikus szabadidos elfoglaltsaga.
Szerintem probalj meg egy kicsit tajekozodni, mert ha osszekevered a Rakosi-korszakot a '70-'80-as evek ''gulyaskommunizmusaval'', akkor eleg nagy hianyossagok vannak a tortenelmi ismereteidben.

DRM is theft

(#453) dabadab válasza Morris (#442) üzenetére


dabadab
titán

''utálom az egész politikát és politikusokat!''

Ezek utan tenyleg nem ertelek. Ugyanis a diktatura azt jelentene, hogy az altalad utalt alakok teljhatalmat kapnanak es azt csinalnanak, amit akarnak. Ha Deutsch-Fur szemet vet a felesegedre, int a gorillainak, aztan mar viszik is az asszonyt a haremebe. Ez tenyleg vonzo perspektiva.

DRM is theft

(#454) RAM


RAM
őstag

hogyhogynem erősödikaz mszp, olyan várható volt... :U

Csak tisztán

(#455) Thyb válasza Morris (#446) üzenetére


Thyb
senior tag

Azért áljunk meg. A beavatkozásnak olyannak kell lennie, hogy támogassa a magyar válallkozókat, de a külföldi befektetőket ne akarja kényszeriteni. Azt amit most bizonyos politikau oldalak bejelöltek, hogy meggátolja pl a gáz áremelést, az meg a legnagyobb hülyeség, amit egy kormány tehet. A világpiaci árak sodrásával csak a tönk szélére juttathat egy országot, ha az nem a sajátmaga által kiaknázott készletekből gazdálkodik. Belföldi áruk árait lehet szabályozni hosszabb távon egy bizonyos szinten, de külföldit nem. Ezzel egy gazdasági szakembereknek tisztában kell lennie.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#456) Morris válasza dabadab (#452) üzenetére


Morris
veterán

dehát nem is erről van szó! a munkával kapcsolatban filózunk. szar volt akkor is, meg most is az.

A történelem tudásom soha nem volt fényes :DDD
Azért mondtam, hogy csak hallottam az ősöktől!

(#457) ragazzo válasza Morris (#450) üzenetére


ragazzo
őstag

Az én helyzetem ugyanez mint a tiéd.Van egy feleségem, és van munkám.Jelenleg egy önkormányzati bérlakásban élünk, és még maradhatunk két évig.De aztán?Nincs annyi spórolt pénzünk, hogy lakásba vagy házba kezdjünk bele, és nem is lesz.A szülők szegények, tehát onnan sem lesz semmi. Örülünk egymásnak, és két év múlva visszaköltözünk a szülőkhöz ennyi.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#458) myrra válasza _Volkovy_ (#448) üzenetére


myrra
senior tag

jah ez igaz mindenki maga alakítja a jövőjét, én épp megjöttem fele árkot már kiástam a mai adagnak:) mingyá indulok is vissza
holnap meg betont fogok törni :DDD

érzem hogy nagy a jólét:)
ha bemennék a bankba hogy adjanak hitel egy tíz négyzetméteres egérjukhoz vagy izéé.. fészekhez, le se köpnének.

szal én már nem vagyok optimista mint te. lehet mert már nem 18 éves vagyok

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#459) Thyb válasza ragazzo (#457) üzenetére


Thyb
senior tag

nyugi, még egy terv a programunkból: itthon a fiatalok jelenlegi kilátástalan helyzetére be kell vezetni a nyugaton is honos tartós bérleti szerződéseket, hiszen az ingatlan nem rossz befektetés, csak vigyázni kell a piacra, és be kell hozni a befektetőket. A tartósa bérleti szerződés, az lehetőséget nyujtana a fiataloknak, hogy hosszutávu szerződések utján jutáényosabb áron bérelhessenek lakást, olyan feltételekkel, amelyek a biztos lakhatást biztositják a szerződésben megkötött árakon adott dátumig, számon kérhető a fiatalokon a lakás karbantartása, annak állagának fentartása, és az olyanoknak albérletet nyujtó főbérlőnek, akiknek nincs egyéb ingóság a nevükön, alacsonyabb adózás. Azon ingatlantulajdonosoknak akik több lakhatásra alkalmas ingatlannal gazdálkodnak, de azokat nem lakja, vagy adja bérbe, többlet adóval sujtanánk.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#460) Thyb válasza myrra (#458) üzenetére


Thyb
senior tag

én sem, s mégis optoimistán nézek a jövőbe, mert ''Ember higyj, és bizva bizzál!''

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#461) _Volkovy_ válasza myrra (#458) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

a tróger törje az árkot, arra van.
mindenféle senkiházinak ne is adjanak hitelt..:D

aki el képes végezni bármilyen felsőoktatási intézményen bármit, már nem kell árkot ásnia. ez mindig is így volt, és így is lesz.

[Szerkesztve]

(#462) myrra


myrra
senior tag

jah meg a másik, előbb olvastam valahol lejjebb, vamit gyerekvállalásról.
nos jelen körülmények között max halakat tudok eltartani az akváriumban, szal nekem ne hápogjon a király miért születik ennyi gyerek. majd ha lesz rendes munka akkor talán gondolokozok rajta.
ja és nem olyan köcsög törvényeket hozzanak nekem ezek a m*csk*s szem*t ál***tok hogy ha elmegyek jobb jijján füvetnyírni pl 500 forintért akkor abból adózzak le 300at. hát anyukájukat. de egy dolgot elvállalnék. úgyis bennevagyok a gödörásásba szal én szívesen kiásnám a sírját Gy**csánygecónak és társainak. meg a Deuts* für elisének is :DDD

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#463) myrra válasza myrra (#462) üzenetére


myrra
senior tag

jah és ezt ingyen vállalom :DDD

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#464) fokukac válasza Morris (#444) üzenetére


fokukac
nagyúr

keress egy kötelet.
de előbb hagyd a vagyonod az államra, minden fillér számít!

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#465) myrra válasza fokukac (#464) üzenetére


myrra
senior tag

és kinek adja? adhatok ötleteket?

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#466) Morris válasza fokukac (#464) üzenetére


Morris
veterán

:DDD

(#467) pink75 válasza tiv61us (#297) üzenetére


pink75
aktív tag

Nekem minden pénznél jobban megéri az, hogy itthon vagyok. ha 50 év múlva még élek, akkor meg aztán különösen meg fogja érni.

xxx

(#468) misu válasza _Volkovy_ (#461) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

...aki el képes végezni bármilyen felsőoktatási intézményen bármit, már nem kell árkot ásnia. ez mindig is így volt, és így is lesz.....


már nem sokáig...azért ez a bármit erős, nem?:DDD

Nézz szét mennyi bölcsész/jogász/közgadász/ van és mennyi állás a részükre...
a kommunikáció és menedzserről má nem is beszélek..:)


NC-s szakikat(és a többit is aki jó munkásember..:DD) lasszóval kell fogni és 150k-ért is van hónapok óta betöltetlen állás(ezt NC-re értem)...
Lehet, hogy kicsit elmérték a szakképzést...senki nem megy szakmunkás képzőbe!!!!
8 osztályal még lehet droidot találni, de ezt már nem szívesen állítod egy gép mellé, még ha csak a cuccot kell is leveni róla...
A diplomások javának (tisztelet a kivételnek) derogál a munka...:((

egy ismerősöm panaszkodott, hogy filozófus, antropológus és talán szociológus és 2 éve!!! keres munkát...persze bármit ő sem vállal el... :F :U

ami még gusztustalan:
Kedves O.V. kezdte el ezt az eszetlen diplomagyártást, hogy mindenki tanuljon mindenáron....feltöltötték gyorsan a kávé-büfé szakokat, hogy statisztikai adatokkal villogjanak külföldön, merthát mennyi fiatal tanul...aztán persze nem kaptak állást a végzősök és még ők merik számon kérni a Gy.F. bandát, hogy miért van ez?... :C Hát gratula!
(megjegyzem sem Fidis, sem Mszp-s, sem a többinek híve nem vagyok!)

de ez már politika, megyek is a PHolitika totyikba itt befejeztem..:D

Szép napot!

Bye!

Bűn az élet.

(#469) pink75 válasza _Volkovy_ (#461) üzenetére


pink75
aktív tag

és ez így nincs jól
semmivel nem becsülöm többre a diplomást, főleg manapság, amikor olyan hülyék járnak felsőoktatási intézményekbe, hogy hjajj. Nagyrészt az értelmiségnek köszönhető az ország mai helyzete, és már a szaguktól is rosszul vagyok. Ezért is csavarogtam inkább éveket szar egyetemek helyett.
Még amit utálok, az a duma, hogy hát mennyit tanult, meg nélkülözött, anyám!

xxx

(#470) pink75 válasza misu (#468) üzenetére


pink75
aktív tag

mindegy, hogy ki van ott bábunak, eu-követelmény a bizonyos %-nyi használhatatlan diplomás

xxx

(#471) tiv61us válasza pink75 (#467) üzenetére


tiv61us
őstag

ha tudnal rolam valamit, tudnad, hogy nem a penzert jottem
en itt vagyok itthon

ps. bar az is tobb itt

azert fogadjunk udnek mondani olyan osszeget, amiert........ :DD

[Szerkesztve]

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#472) Thyb


Thyb
senior tag

Én 1990-ben végeztem mint mezőgépépsz kezelő, azaz traktorista. Egy rahedli meló után kerültem a logisztikába, ahol lassan kiklupálódtam, és csoportvezető lettem, de tudatták velem, hogy bár nagyon jól csinálom a melót, azért ezt érettségi nélkül mégsem engedhetik meg, de tegyem le s addig haladékot kapok. Időközben egy képzésen mondta a tréner, hogy kár lenne értem, ha azért utálnám meg a munkát mert minden diplomás barmot a fejemre ültetnek, s ha jót akarok magamnak, akkor folytatom a tanulást. Elvégeztem a Közgáz Logisztikus-t, s most már nem vagyok a szakmában. :DDD
Bár rokon területen vagyok, valahogy mégsem érzem magam otthon, ugyhogy most a next step back. Szal én 7 év után ültem vissza az iskolapadba kemény 7 évre, s lettem diplomás, de mint szakember mindvégig megbecsült pozikban dolgoztam. Sőtt mondhatni, hogy az enyém volt a legelitebb hely az osztályon belül. Ja és annál a cégnél targoncásként kezdtem.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#473) misu válasza pink75 (#470) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


OFF:
No, ez meg a másik...teljesen mindegy kik vannak a húsosfazéknál...hogy nem ezek a #&@#&@#&@***-ok irányítanak az tuti...és ezt mi érezzük legalul...a hátunkon..:((

finoman szólva 89ben ruszik brokiról váltás, először az amcsi pöcsre, aztán a EU szivarra... hiába na, nem boldog a magyar, ha nincs teli a szája..:DDD

ON.

Bye!

Bűn az élet.

(#474) ragazzo


ragazzo
őstag

Ha már szó esett a hiányszakmákról, akkor ejthetnénk szót a ktasztrófális egészségügy helyzetéről meg az orvos és ápoló hiányról.Ha ez így megy tovább, akkor jobb ha az ember megváltja a sírhelyet, és nem megy be a kórházba.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#475) pink75 válasza tiv61us (#471) üzenetére


pink75
aktív tag

nem hiszem, bár taxis ismerős is ezt mondja: ...''tudjátok, mindig van az a pénz...''

de engem ez tényleg nem nagyon izgat.
ha meg ott vagy otthon, akkor oké.
ez van,a magyar ember ragaszkodik a szülőföldjéhez, ez legyen inkább az alap, ha munkahelyteremtésről van szó, ne pedig az, hogy megváltoztassák a természetét. Utóbbiból olyan gubanc lesz,mint amikor a mezőségi cigányokat betelepítették a lakótelepekre.

xxx

(#476) Thyb válasza ragazzo (#474) üzenetére


Thyb
senior tag

Az egészségügyben nincs hiány orvosokból. Csak jelenleg rossz az elosztás az orvosok egy része gazdasági vezető szerepet tölt be, a másik része adminisztrativ munkákat csinál, mert adott kórházban tul sok a doki stb. Először ebben kell rendet teremteni. Szakképzett ápolókra mindenképp szükség van. Nemcsak azért mert jelenleg egy rakás olyan melót amit az ápolónak kellene tennie doki végez, mert nincs meg az ápolónak a szükséges tudása, de az a legnagyobb baj, hogy igy egy rakás 5 év egyete,,el rendelkező doki nem azt csinálja ami szükséges lenne.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#477) Morris válasza Thyb (#472) üzenetére


Morris
veterán

Gratula. Jó neked. Én még mindig ezzel a xar BMF-el rohadok, ugyanis van ott egy bizonyos P.N.V. pénzügytanár, aki szereti viszatartani az embereket. Nálam sokkal hülyébbek mentek át és én még mindig itt vagyok.
Majdnem minden tantárgyam megvan. és emiatt nem tudok lediplomázni. Passzív féléven vagyok. Örülök a munkámnak. de a fizetéssel már kevésbé vagyok elégedett!
Ja akik most diplomáztak majdnem mindenki külföldön van, mert több pénz kap kevesebb munkáért!

(#478) ragazzo válasza Thyb (#476) üzenetére


ragazzo
őstag

Te honnan tudsz ennyit, ha nem is egészségügyben dolgozol?Egyébként már a képzéssel is baj van.Jelenleg szinte senki nem jelentkezik ápolónak, mert a munka szar (szó szerint), és kevés a fizu.A végzett orvosok meg amint tudnak, kimennek külföldre ötször ennyi pénzért.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#479) God Vazzeg válasza ragazzo (#474) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az hagyján, de olyan az ellátás, hogy haver saját felelősségére hazajött a kórházból. Kaja nincs, kiszolgálás nulla, ha csengetsz valamiért 2 óra múlva véletlen bejön valaki (havert műtötték és nem tudott mozogni) és úgy hívott nővért soxor, hogy a szívfigyelő gépet lehúzta magáról, és az exitusra bejöttek a nővérek morogva :(

Ezek után mit várjon az ember? :(( :O

(#480) tiv61us válasza pink75 (#475) üzenetére


tiv61us
őstag

en is magyar vagyok es nem ragaszkodtam, meg meg parszazezer.....
a Te szerinted felvazolt magyar ragaszkodik....
az nagyon jo ha teged par millio dollarral sem lehetne elcsalni, ilyenkor nyugszom meg, hiaba jottem ki, mindig marad otthon magyar:)
es ez tenyleg jo igy, mar mondtam az allaspontomat, mindenki eljen ott ahol akar
/sajnos ezt nem teheti meg, de ez a cel/

"maradsz aki voltal, leszel aki vagy"

(#481) Thyb válasza ragazzo (#478) üzenetére


Thyb
senior tag

Jópár ismerősöm dolgozik az egészségügyben és elég sokat dumálunk. Mint mondottam komolyabb képzés kell az ápolóknak, s ha majd elérnek arra a szintre, hogy bizonyos jelenleg orvosok által végzett feladatokat is elvégezzenek, akkor magasabb bért kaphatnak majd. A dokik azért mennek ki mert a jó helyeken agyon nyomják egymást a dokik mig szar helyre egyikük sem akar menni. Ezen kell változtatni. Meg kell határozni, hogy mely kórház, mennyi ágyra, milyen kezelésre mennyi dokit alkalmazhat. S ha az ápolók olyan szintre kerülnek ami elviekben elvárt, akkor a dokiknak is jobb lesz, mert nem apró cseprő ügyekkel kell majd szórakozniuk egész nap. Csak pontosan le kell majd szögezni, hogy egy ápoló felelősségi köre meddig tart, nehogy átessünk a ló tuloldalára.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#482) ragazzo válasza God Vazzeg (#479) üzenetére


ragazzo
őstag

Na látod erről beszéltem.Az ember kevés, a munka meg sok.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#483) net84


net84
őstag

felvették a telefont a munkaügyibe (nekem ez ma haladás volt), 2x is... de mind a 2x akit kerestem, nem volt bent vagy nem volt a helyén...hívjam később

a tróger törje az árkot, arra van.
mindenféle senkiházinak ne is adjanak hitelt..
aki el képes végezni bármilyen felsőoktatási intézményen bármit, már nem kell árkot ásnia. ez mindig is így volt, és így is lesz.


pedig némelyik igazán áshatna árkot!!! főleg, ha diplomával olyan jól tudja, hogy hogyan is kell kinéznie :DDD
sajnos nem egy példát tudok - azért mert valaki szerzett egy építészmérnöki diplomát, nem biztos, hogy tudja hogyan kell házat építeni és normálisan tervezni :(((

Ástam én is árkot, sőt, ha magamnak kell, most is kiásom - megha végre lenne megint normális munka megint ásnák, törnék...stb. ugyanis sokkal jobban kerestem ezzel a munkával, arról nem is beszélve, hogy a munkaidő az 8 óra volt!

Read only...

(#484) net84 válasza tiv61us (#480) üzenetére


net84
őstag

én élnék szívesen kint :) annak ellenére, hogy igazi magyarnak vallom/vallottam magam...
de ehhez hozzátartozik, hogy piros-fehér-zöld a zászlónk, forint a fizetőeszközünk, magyar zászló van a rendszámunkon, magyar az anyanyelvünk, stb.
no ezek közül párat már ''hazavágtunk'', párat még ''haza fogunk vágni''
szívesen maradnék itthon, élnék itt, dolgoznák itt, de valahogy egyre nehezebb azt kell hinnem :(
Ha alkalmam nyílna rá, hogy akár egy rövid időre is de kimehessek, nem haboznék - hátha kintragadok és éldegélek kint ''boldogan'' - attól még magyar leszek...

Read only...

(#485) regent


regent
aktív tag

Orvos ismeröösöm (jelenleg gyógyszerügynök) mondta, hogy eszében sincs visszamenni a szakmájába. Ugyanis még van hátra ha jól emlékszem 2 év a rezidensi idejébööl, ezalatt kap kézhez kb. 100 ezer forintot, de az öreg orvosok ott szivatják ahol tudják, egy hónapban jó ha van egy szabad, ügyelet nélküli hétvégéje. Ellenben gyógyszerügynökként most középvezetöö, élvezi amit csinál. Nem kell betegekkel foglalkozni, és valljuk meg ha az ember nem Teréz anyának születt, akkor azért nem szívesen dolgozik nap mint nap önmaguk alá piszkító, sikoltozó, vagy éppen katatóniás betegekkel (pszichiáter). Még akkor sem, ha volt némi fogalma errööl amikor ezt a szakmát választotta.
Egyszóval most elégedettebb. Es gondolom rengeteg orvos járhat ugyanebben a cipööben.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#486) Thyb válasza net84 (#484) üzenetére


Thyb
senior tag

nem maradhatsz vissza a globális fejlődéstől, de erre példaként szolgáhatnak a közel keleti radikális vallású államok. VAgy mégy a fejlődésutján amerre visz a világ, vagy visszamaradsz, és eláshatod magad. Azzal a lépéssel, hogy a ''demokrácia'' megteremtődött kicsiny kis hazánkban beengedtük a nyugati árucikkeket, a nyugati divatot és versenyszférát a munkahelyeinkre, iskoláinkba otthonainkba. Ezt visszacsinálni nagyon nehéz lenne. Sajna messze nem vagyunk önellátó állam, hisz az emberek hiuk, az igények és az elvárások nagyok. Vagy mégy amerre a szél fuj, vagy ugy jársz mint aki szemben a széllel végzi kisdolgát. Ez van. Nem kell szeretni, de ha gyülölöd, akkor az egy életen át fog tartani. Ha az ember nem lenne oly mohó, mint amilyen valójában, akkor sokkal másabb lenne minden, de mi vagyunk a gyarlók, hát ezt a játékot kell játszanunk.
A lényeg abban van, hogy tudjuk hol a határ, hol vannak a képességeink, s meddig is ér az abizonyos takaró, mert 25 milliárdból jó sok takaróra futja, csak amikor majd vissza kell adni, akkor döbbenünk rá, hogy fázik a hátsónk.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#487) net84 válasza Thyb (#486) üzenetére


net84
őstag

ácsi-ácsi! nincs semmi bajom a fejlődéssel vagy a nyugattal (arra szeretnék menni én is), ne tessék félreérteni! a problémám ott van, hogy képesek vagyunk mindent eladni, mindenről lemondani, ami igazán egyedivé, magyarrá tesz minket...teccik érteni? :DDD

csak egy pl. (nem áll szándékomban politizálni, ezért csak, hogy könnyel érthető legyen):
nem fogok azért egy pártra szavazni, mert x évvel korábban vezetné be az eurot hivatalos fizetőeszközként a forint helyett...ugyanis nekem euroban is szar lesz a fizetésem, mint most forintban.
egy hülye dolog jutott eszembe - elég sokszor van az, hogy aprópénz van nálam (fém és papír egyaránt) - ha bevezetik az eurot, akkor egy zsákkal fogok járni, mert belegondoltam, hogy 200huf az papír, de euróban az csekedli, a kissebbről meg ne is beszéljünk...

[Szerkesztve]

Read only...

(#488) Thyb válasza net84 (#487) üzenetére


Thyb
senior tag

én értem. DE az EURO bevezetése a nagy átlagnak amennyiben sikerül a gazdasági szintet olyanra felhozni akkor előnyösebb lesz mintha megtarjuk a forintot, mert a nyugati szemléletmód a kényelem és egyszerűség. Vagyis, ha valakinek alkalma lesz megvenni egy euro-ban megfogalmazott árut, akkor azt veszi meg és nem a forintost, mert ott pontosan tudja mennyiben van, és nem kell neki átszámolgatni stbstb. Az EU zászlót az által vállaltuk be, hogy a nép megszavazta. Tetszik nem tetszik? Mi kértük. Ki is maradhattunk volna az EUból de az nagyon hátrányos gazdasági helyzetet teremthetett volna hosszu távon. A magyar zászló remélem örök marad, s március 15-én soha sem az EU lobogó fog a házak falán, s a középületeken lobogni. A magyar nyelv is megmarad hisz a közös eszperantóra soha nem fogunk áttérni, ugyanakkor igen is beszélni kell idegen nyelveket. 2-3-at, hogy az ember igazán érvényesülni tudjon.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#489) Thyb válasza net84 (#487) üzenetére


Thyb
senior tag

drága ecsém ;)
te most kapsz 75e-t, akkor az majd lesz 3 darab százas. Szal ne rugaszkodjunk el, mert nem lesz neked annyi csekedli, hogy olyanokkal keljen járni. AMi nagyobb gond, hogy minket az átváltás, ha nem javulnak a gazdasági mutatók, és a forint értéke akkor még jobban fog sujtani mint a németeket tette anno. Szal te csak szeretnéd majd hordani a zsáknyi aprót, de annyi nem lesz nálad. ;)

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#490) net84 válasza Thyb (#489) üzenetére


net84
őstag

centekbe? 10-20-50 forintosok helyett mit használok? :)
az a gazdasági mutató aggaszt engem is :(
annak ürölnék, ha a jövőbeni fizetésem kicsit közelebb kerülne a nyugati átlaghoz

A magyar zászló remélem örök marad, s március 15-én soha sem az EU lobogó fog a házak falán, s a középületeken lobogni. A magyar nyelv is megmarad hisz a közös eszperantóra soha nem fogunk áttérni, ugyanakkor igen is beszélni kell idegen nyelveket. 2-3-at, hogy az ember igazán érvényesülni tudjon.

legyen igazad :DDD
egyébként meg nem nehéz megtanulni az eszperantót :) a Párom oktatja is ezerrel a főiskolásoknak

azt viszont továbbra sem értem, hogy az most hogyan van, hogy mi megtanulunk több nyelven, az osztrák meg átmászik ide, és a németen kívül meg nem peszél más nyelven? Hát ha valami kell neki, hát eröltesse meg magát és legalább angolul magyarázza el, hogy wlan router akar venni, és ne whárellesh rhuotehr-ezzen nekem :) de micsoda mocsok vagyok, megértettem volna, ha németül kérdezi meg...de jó volt nézni, ahogy szerencsétlen kézzel lábbal próbálja elmagyarázni a magyarnak - aki magyarul vagy angolul szól hozzá - hogy mit is akar venni :DDD de az is igaz, hogyha kimegyek ausztriába, otse nagyon találok olyan helyet, ahol angolul tudnának, na jó, a határon a csóka németül megkérdezte, hogy vásárolni jövünk-e, mire angolul reflexből rávágtam, igen...illedelmesen németül elköszönt :)

[Szerkesztve]

Read only...

(#491) Thyb válasza net84 (#490) üzenetére


Thyb
senior tag

nem lesz szükséged annyi apróra, mert majd itt is ugy kerekitewnek a boltosok mint a németeknél. Rendesen felfelé. felesleges lesz a sok apró.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#492) Morris válasza Thyb (#491) üzenetére


Morris
veterán

remek :(((
mondjuk akkor a fizukat is kerekíthetnék felfele. Többen lennének akik örülnének neki...

[Szerkesztve]

(#493) net84 válasza Morris (#492) üzenetére


net84
őstag

:C pl egy nullával feljebbkerekíthetnék :)
szvsz senki nem haragudna meg érte...

Read only...

(#494) Morris válasza net84 (#493) üzenetére


Morris
veterán

jaja, én is erre gondoltam. nem okoz nagy feltünést plussz egy nulla.
ellenben nekem :D :D :D :D :D :C :C :C :C :C

(#495) Thyb válasza Morris (#492) üzenetére


Thyb
senior tag

Azt már most elfelejtheted.

Net84: Ja majd utánna 3 tizedes lesz a kettő után. Ott is jó a nulla?

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#496) Morris válasza Thyb (#495) üzenetére


Morris
veterán

szigorúan az egészrész mögé és a tizedes elé kérek nullát. de felőlem bármilyen számjegyet bezúzhatnak oda! :D

Jójó, tudom, csak álom :O

(#497) pink75


pink75
aktív tag

Megnézi-e a székletét ürítés után?

lehet tippelni,milyen szakmában elengedhetetlen felvételi kérdés ez.

xxx

(#498) Morris válasza pink75 (#497) üzenetére


Morris
veterán

belgyógyász? :DDD :F

(#499) net84 válasza Thyb (#495) üzenetére


net84
őstag

h ó ó ó ó ó g yn e

ha nekik is megfelel majd, ha ilyen ritkán és hézagosan fognak állni a fogaik

nekem nincs pénzem tortát venni ezért max bontott téglát törlök a képébe

[Szerkesztve]

Read only...

(#500) pink75 válasza Morris (#498) üzenetére


pink75
aktív tag

na,majd később, találgassatok :D

xxx

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.