Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#201) _Yvorl_ válasza myrra (#200) üzenetére


_Yvorl_
tag

Nekem meg az volt még a meglátásom, hogy az álláshirdetések 85% manapság ügynököt keres iylen oylan burkolt formában. MErt élesbe kiírni már nem merik, mert tudják akkor kevesen jelentkeznek. De így meg szívás mert elmész és ott öntik rád a valóságot, de sokszor ha mér ott is vagy telefonba rákérdezel mert gyanus a dolog hogy kezicsokolom ez ügynöki munka, akkor jöna sértődés a telefonba, hogy mit képzelem ez nem ügynöki ez szabad jó munka ahol te szervezed az életed stb stb és hogy is képzeled. hogy itt ügynökölnöd kéne.

Az MBI nél votl még kezdő koromba egy ilyen storry-m engem isbepaliztak lehuztak 30k ra beléptidíjnak és utána tálalták a valóságot. Aztán később álláskereséseim közbe még többször beléjük futottam és mikor a telefonba a második mondtat után felismertem őket, hogy ja MBI tudom köszönöm akkor még le voltak döbbenve és szinte meg voltak sértődve hogy én miért nem kérek belőlük

You can't teach new tricks to an old GOD!

(#202) qtrica


qtrica
aktív tag

Ideális munkavállaló manapság:
Közvetitőn keresztül alkalmazva,ha a piaci igények úgy kivánják akár havi 2 munkanapra.Minimálbér teljes havi foglalkoztatáskor, korlátlan túlóra lehetőséggel.Ne akarj lakáskölcsönt felvenni, mert bankban derül ki hogy 6 év munkaviszony elteltével sem vagy bejelentve.Nem betegszik meg,szabadság kizárva.Saját szerszámmal dolgozik, mert a költségek nem viselik el az eszközök beszerzését.
És ezt nem én találtam ki!

Yoda Jr.

(#203) myrra válasza qtrica (#202) üzenetére


myrra
senior tag

jah. saját autó kell a munkavégzéshez, rendelkezz saját céggel vagy légy egyéni vállalkozó, és havonta kiszámláznak brutto 70et :F

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#204) God Vazzeg válasza qtrica (#202) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezt nem te találtad ki, a 6 év kivételével pontosan ez volt az utolsó munkahelyem. Hivatalos ügyben el kellett mennem 1 napra, és csak úgy engedtek el (fizetetlen szabadságra 1 napra :Y ) hogy megígértem hogy nem megyek el nyaralni :D Ez volt a feltétel :D Akkor már tudtam hogy nyáron nem fogok ott dolgozni :D

(#205) ragazzo


ragazzo
őstag

Ti gondolkodtatok már azon, hogy mi lenne a roma munkanélküliségre a megoldás?Most nem kérnék rasszista, és utálom a Ci...at megjegyzést.Én személy szerint minnél több embert vonnék be az iskolapadba, és rendet tennék a fejekbe.Mivel azt látja otthon hogy nem érték a tanulás,ezen változtatnék. Szívesen látnék roma rendőrt, orvost,stb...

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#206) net84 válasza ragazzo (#205) üzenetére


net84
őstag

rendőrnek tanulhatnak, most terveztek valami oktatási támogatásos bizbaszt, ami segít a romáknak bejutni a ''rendőrképzőbe''
Régen volt egy két olyan ''gyüjtő'' iskola, akik bevették a problémás (főleg a notórius lógókat) gyerekeket és spec oktatásban részesítették...ha pedig a gyerek igazolatlanul hiányzott, akkor a szülőknek napidíjat/büntit kellett fizetniük...nemtom, hogy ilyen egyáltalán működik-e még, de szvsz elég jól lehetne vele kötelezni a gyereket/szülőt, hogy iskolába járjon. Amelyiknek esze van, az ugyis továbbtanul és esetleg orvos lesz, vagy tanul valami normális szakmát (a tanultabbak általába normálisabbak is az átlagnál, még viselkedés terén is)

más:
nem todjátok, hol tudnák utánnanézni az egyéni vállalkozó költségeinek, rendszeres kiadásainak, miből mennyi adót kell befizetni, mit igényelhetek vissza, hogyan... és ez hogyan változik, ha a vállalkozóit (ennek mi a költsége?) másodállásra váltom ki?
Esetleg bt? mitöl érné meg, hogy bt-t indítson az ember, ne pedig e.v. legyen???

gugli vugli nem játszik, nekem valami hivatalos dolog kellene, pl állambácsi valamelyik sitejáról...

Read only...

(#207) God Vazzeg válasza net84 (#206) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Keresel könyvelő ismerőst! ;)

(#208) ragazzo válasza net84 (#206) üzenetére


ragazzo
őstag

Gondolom sok esetben a pénz is probléma,mert ha nincs mit enni, akkor könyvre sem lesz pénz.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#209) net84 válasza God Vazzeg (#207) üzenetére


net84
őstag

és ha nincs? tudod mi pénzt akasztanának le akkor is az emberről, ha csak érdeklődik? :(

Read only...

(#210) God Vazzeg válasza net84 (#209) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Írd le hogy mit akarsz, és megkérdem neked, ma együtt edzek haverral, aki könyvelő :D Jöhet priviben is ha nem public :D

(#211) net84 válasza ragazzo (#208) üzenetére


net84
őstag

az már nagyon régóta megoldott sok helyen, hogyha nem tudják megvenni a könyveket, akkor az iskola megveszi könyvtári könyvnek, és kiadja nekik használatba...ez még jóval az ingyentankönyv időszaka elött is volt

Read only...

(#212) ragazzo válasza net84 (#209) üzenetére


ragazzo
őstag

Nézz már szét itt:[link] Hátha talász valamit.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#213) net84 válasza God Vazzeg (#210) üzenetére


net84
őstag

Elég csak az, ha másodállásra váltom ki a vállalkozóit, és ebben az esetben érdekelnének a részletek:
mit és mennyit kell magam után befizetnem (tudtommal járulékokat a másodállás miatt nem kell fizetnem)?
a fő kérdés, hogy kinek és mennyit kell befizetni, a kiszámlázott összeg után, ha az összeg munkadíj és ha termék (adott esetben számítástechnikai alkatrész/eszköz)
és ezek után mit igényelhetek vissza
pl.
100Ft nettó nagyker áron megveszek valamit (bruttó: 120Ft - és ha jól tudom, akkor ezt a 20 Ft-ot visszaigényelhetem :F ) és azt bruttó 150Ft-ért továbbszámlázom... miből, mennyi százalékot kell befizetnem, mennyit igényelhetek vissza (a fennmaradó haszon után mennyi adót kell befizetni?)

mi van abban az esetben, ha 150Ft munkadíjat számlázok ki? abból mennyit kell befizetnem állambácsinak és igényelhetek-e vissza valamit?

Kb. ennyi egyelőre ami sötét számomra, meg az új áfakulcs miatt a számlázás, de azt csak máshogy kell számolni, ezt megoldom...

Előre is köszi!
net84

Read only...

(#214) net84 válasza ragazzo (#212) üzenetére


net84
őstag

thx nézehetem! második kattintásra máris előfizetés/regisztrációba botlottam :DDD

Read only...

(#215) God Vazzeg válasza net84 (#213) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az tuti hogy szja és tb nem kell, mert azt a másik állásodból tisztázod! A forgalom után fogsz adózni, de nem tudom pontosan hogy, megkérdem estére! ;)

(#216) mahatma válasza net84 (#213) üzenetére


mahatma
aktív tag

a megoldás kulcsa - jó könyvelőt keresni! megold mindent, levesz egy csomó gondot a válladról, ne ezen próbálj meg spórolni...sokkal többet hoz neked, mint amennyit adóra kidobnál

mod: aljas vagyok, mert én is ezzel foglalkozom ;]

[Szerkesztve]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#217) God Vazzeg válasza mahatma (#216) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezzel viszont tökéletesen egyetértek! :R

(#218) net84 válasza mahatma (#216) üzenetére


net84
őstag

én is úgy gondoltam, hogy amint beleugrok, keresek egy normális könyvelőt, csak mielött elkezdem szeretném azt tudni, hogy mivel számoljak, állambácsi mennyit visz el...''egyáltalán volna-e értelme legalizálni eme tevékenységemet''

[Szerkesztve]

Read only...

(#219) mahatma válasza net84 (#218) üzenetére


mahatma
aktív tag

őszintén szólva, egyéni vállalkozóként nagyon szarul adózól, én mindenkit lebeszélek róla, aki egy kicsit is komolyabban gondolja a vállalkozást...melléktevékenységre lehet h nem vészes, de ehhez pontosan kellene tudni a dolgokat...egyébként előtte keress könyvelőt, aki az összes lehetőséget elmondja neked, azért az nem olyan horribilis összeg, legalábbis nálunk nem ;) utólag már nehéz korrigálni egy rossz döntést, nem egy rugalmas adórendszerben élünk...

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#220) regent válasza net84 (#218) üzenetére


regent
aktív tag

Nekem volt kollégám csinált ilyen másodállásban vállalkozást, ugye muszáj volt neki számlát adnia néhol. Azt mondta, hogy rengeteg dolgot vissza tud igényelni, olyanokat is amire az egyszerü ember nem is gondolna, persze öö sem a saját kútfööbööl szedte, hanem egy jó könyvelövvel dolgoztatott.
Pl. a szülei házában bérelt ''irodát'', vagy ''telephelyet'' akik már nyugdíjasok. Ezzel viszont azonnal elszámolhatta költségként a ház renoválásából ráesöö részt, meg ilyenek.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#221) net84


net84
őstag

THX!

hétvégén talán eljutok egy ismerőshöz, aki bérszámfejt és az adóbevallásunk is meg szokta csinálni.. talán tud alamit egyböl mondani

Read only...

(#222) God Vazzeg válasza net84 (#221) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Nem tudtam beszélni haverral, nem volt edzeni, sorry :B :R

(#223) MasOyama


MasOyama
őstag

Végigolvastam az összes hozzászólást, és tényleg borzasztó, hogy mi van ma a munkaerőpiacon.
Tételezzük fel, hogy az ember szeretne venni egy lakást magának, meg valami autót, és meg is szeretne élni.

Itt vannak a lehetőségek:

1. Ha elmegyek alkalmazottnak, akkor alig fizetnek meg (80-100), és bármikor kitehetik a szürőmet, mind1, hogy mit csinálok.
Sajnos tapasztalat, látom a környezetemben lévő embereket, hogy 4-5 éve mióta végeztek, min. 5-10 munkahelyük volt már! Mindenféle területről(programozó, szervizes, optikus, eladó, felszolgáló, fizikai munkás, szállító, irodavezető, stb...)
Ebből az életben nem vesz az ember lakást.

2.Ha vállalkozom, akkor 90%, hogy csődbe megyek. :( (A vállalkozások 90%-a az első 5 évben csődbe megy. 100-ból 1 jól működő vállalkozás van)
Nem egy ismerősőm van, aki több 10 milliót vesztett.
Igen kockázatos, még az összes kiskapu beiktatásával is. (jó könyvelő)

3. Kimegyek külföldre dolgozni. Na talán ebben látom az egyedüli boldogulást. Van pár ismerősőm akik 8,4,1 éve mentek ki, és mind elfelejtett visszajönni. 500 ezer, és 2 millió között keresnek havonta. 500-at egy felszolgáló csaj keres, nem k*rva!

Nekem jó állásom van. Egy olyan multi cégnél vagyok, ami nem bocsájt el, és én tudom magamnak megszabni, hogy mennyit dolgozom, és mennyit keressek. Álltalában én keresek munkaerőt a céghez, így elég sok emberrel beszéltem már munkával kapcsolatban. Valamelyik nap végignéztem 1500! álláshirdetést, és nem tudnék elhelyezkedni, ha nem lenne munkám. Ez a magyar valóság: 45 éves nő, 1 gyerekkel, 25 éves varrónői tapasztalattal, 8h-ás munkával 67 ezer nettót keres... :(

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#224) regent válasza MasOyama (#223) üzenetére


regent
aktív tag

''Ez a magyar valóság: 45 éves nő, 1 gyerekkel, 25 éves varrónői tapasztalattal, 8h-ás munkával 67 ezer nettót keres... ''
Feltéve ha kifizetik. Van egy ismeröösöm, aki egy váci utcai úgynevezett ''elit'' divatházban varrónöösködött, kb minimálbérért, nem volt bejelentve, rengeteg túlórával, idegbeteg föönökkel. Ott is hagyta másfél hónap után, mivel még nem kapta meg az elsöö havi fizetését. Nem csak öö, egyik varrónöö sem. Persze pénzt azóta sem látott. Munkaügyi bíróságra nem akar menni, mivel feketén dolgozott, fél, hogy ööt is megbüntetnék.
Nem hittem el, hogy ilyen emberek léteznek, félmilliós ruhákat árulnak a váci utcában, és nem képes kifizetni egy varrónööt.

<{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

(#225) God Vazzeg válasza regent (#224) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Az első munkahelyem egy kecskeméti programozó cégnél pont ilyen volt, 2 hónapig dolgoztam nekik, januárra igérték a fizut (november 3-al kezdtem), és ünnepek után kitakarított irodára mentem dolgozni, teljesen ki volt pakolva, azóta se hallottam róluk. Munkaszerződésem megvolt, utána jártam és be se voltam jelentve (ez a kisebbik baj) és 2 havi bérletem bánta, havi 15k volt :(

(#226) mahatma válasza God Vazzeg (#225) üzenetére


mahatma
aktív tag

Én ezért szoktam javasolni mindenkinek, hogy váltsa ki az EMMA (Egységes Magyar Munkaügyi Adatbázis) kódját, ahol le tudja ellenőrizni, hogy bejelentették-e szabályosan. Ha van munkaszerződésed, és rájössz hogy nem jelentett be, már van jogalapod lépni az ügyben. Más kérdés, hogy a trágya jogrendszerünk, szinte alig képes megvédeni a munkavállaló jogait :(

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#227) Newl


Newl
tag

Na, tök jó ez a totyik.
Érdemes volt ma is beleolvasnom.

:R

Mondom, Meseországban élünk.

(#228) amargo válasza net84 (#206) üzenetére


amargo
addikt

Mivel írtad, hogy másod állás lenne a vállakozói, így semmit nem kell fizetned, mert a
főföglalkozású munkáltatód már úgy is leadozza, legalább is nekem a könyvelőm ezt mondta.


Amúgy, ha minimál bárre jelented be magad és főfoglalkozásban lennél vállalkozó, akkor pontosan 42 párszázat kell fizetni ide oda, de ha gondolod pontos összegre is lebonthatom.
SzVSz BT-t annyira nem éri meg indítani.. KFT azrért jobb, mert nem jutnak el hozzád, ha bekell hajtani a pénzt :)

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#229) amargo válasza net84 (#213) üzenetére


amargo
addikt

Na, ennyire nem vágom, de én is megkérdezhetem majd, a lényeg, ha 100ft a nettód, akkor a 20ft midnenképpen be kell fizetned.. a többit nem tudom, járulékok nincsenek. Azt a főállásod kifizeti.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#230) net84 válasza amargo (#229) üzenetére


net84
őstag

köszi, hétvégén megyek megbeszélni, hogy mi merre hány méter...

Read only...

(#231) MasOyama válasza mahatma (#226) üzenetére


MasOyama
őstag

Hogy lehet ide regisztrálni?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#232) MasOyama válasza amargo (#228) üzenetére


MasOyama
őstag

Engem ez érdekelne. Mennyit kell fizetnem magam után, ha minimál bérre jelentem be magam, és vállalkozó vagyok. BT, KFT esetén is. Köszi

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#233) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

A topiknyitó kérésére kiemelve...

Samsung Galaxy A54

(#234) net84


net84
őstag

Ez jó! A munkanélküliséget mindenki kiemelten kezeli, most már itt a ph!-n is :DDD csak kár, hogy ennek ellenére továbbra sincs munkahelyem :O

egy sztori a hétről:
beadtam ~3 hete a jelentkezésemet egy műszaki rajzoló állásra, utazni kellett volna, de a napi ~30perc bele fért volna az időmbe, főleg, ha még ki is fizették volna... (a jelentkezést természetesen egy fejvadász cégen keresztül végeztem)
hét elején a munkaügyi központ honlapján találtam egy hasonló pozíciót, amit egy másik fejvadász cég hirdetett...felhívtam hát őket is. Kértek egy középfokú műszaki végzettséget (hát ez megvan), valamint az autocad és a solidedge (ha mindenigaz így írják és ezt is kérték, igazt ez majd csak a késöbbiekben kerül a cégnél mint program bevezetésre), erre mondom az ügyintézőnek, hogy autocad vizsgám van 2D és 3D szerkesztésből... kért még egy alapfokú angol nyelvismeretet (ami a szakmámhoz kell, annyi van)... Minden okés volt, adott egy mail címet, hogy küldjem át az önéletrajzomat, átküldtem. Délután visszahívtak, hogy a cég visszadobta az önéletrajzomat, hogy ők ezt már egyszer megkapták (magamban már az elején gondoltam, hogy ugyanaz a cég lesz, de hátha). Na jó...elkapott az ideg, mivel ennél a fejvadász cégnél sokkal normálisabban kezeltek már az elején, a másik (ahol először jelentkeztem) pedig 3 hete semmit nem jelzett vissza.
Hát írtam nekik egy tömör e-mailt (kb. Mi van az állással? - elötte megszólítás, utánna aláírás). Válaszként majd egy nap múlva jött egy üzenet, hogy hetente 1-2 embert hívnak be meghallgatásra és próbamunkára, de rákérdeznek, hogy engem be szeretnének-e hívni.
Gondoltam, ehhez elég egy telefon, és ezt akár még ma meg is tudhatom...hát nem. Eltelt újabb 2 nap, mire telefonált az ügyintéző (az elsőként említett fejvadász cégtől), hogy a cég nem kíván behívni elbeszélgetésre, sőt próbamunkára sem...
...és a lényeg (az indok): nincs munkahelyi (nem szakmai) tapasztalatom a programmal kapcsolatban (erre kellett 3 hét?), de azért nézegessem a honlapjukat, hátha találok valami másik munkakört/állást, ami megfelelne nekem (arról ne is beszéljünk, hogy 2 napja írtam nekik egy másik munkával kapcsolatban, hogy adjanak bővebb felvilágosítást (kritikus pont a hirdetésben, hogy nem jelöltek meg végzettséget és egy szó: kockázatvállalás - én ebből azt szűrtem le, hogy tőkét kell magammal vinnem és ha nem jön össze a dolog, akkor elbuktam)... válasz azóta sem jött
[önmoderálás programfolyamat - fatal error]
Hát menjenek a jó büdös k***a a*****ba! Hogy a f***ba lenne tapasztalatom a program munkahelyi használatával (2 év szakrajz, 3 év autocad rajzolás van mögöttem - télleg semmi tapasztalatom nincs :((( :(( )
Így hogy a p****ba lesz valaha is bármilyen tapasztalatom?

Elmegyek targoncavezetőnek (könnyűgépkezelő) :DDD legalább a munaügyi központ válaszol az e-mailjeimre!

Read only...

(#235) amargo válasza MasOyama (#232) üzenetére


amargo
addikt

Most hirtelen erre jutottam, de érzésem szerint valamit kihagytam.. csak még nem tudom mit. BT, KFT hétfőn megkérdem esetleg.

EHO
1 950

Vállalkozói járulék
2 280

SZJA (negyedévente)
20 000

Nyug.bizt. Utalandó
10 545

Eg.bizt. Utalandó
8 550

MAGÁNNYUGDÍJ
4 560

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#236) mahatma válasza MasOyama (#231) üzenetére


mahatma
aktív tag

itt találsz róla információt, meg itt lehet megnézni az adataidat:

[link]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#237) mahatma válasza amargo (#235) üzenetére


mahatma
aktív tag

Eho 1.950
Váll.jár 2.500
NYBA 11.563
EBA 9.375
Magánnyugdíj 5.000

ezek 62.500,-Ft minimálbér után vannak, tagi jogviszonyra vonatkozóan, eho csak október 31-ig van, utána megszűnik az adónem

a járulékok fizetésével kapcsolatban egyébként sok variáció van, de ez egy alap és általános

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#238) net84 válasza net84 (#234) üzenetére


net84
őstag

ez a hét már nagyon szarabb nem lehet :(
10 percel ezelött buktam el egy számítástechnikusi állást, mert nincs szgk jogosítványom, és a jelenlegi alkalmazott is hasonló cipőben jár, ezért most mindenképp jogosítványos alkalmazott kell :O :O :O nemigazság!!!! egy munkanélkülinek miből legyen jogosítványa?

Read only...

(#239) God Vazzeg válasza net84 (#238) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Sajnos senkit se érdekel hogy miből, csak legyen :(

(#240) Superman


Superman
nagyúr

A PH-s autóverseny topikban, a haveroknak, akiket évek óta ismerek már leírtam, de azt kevesen olvassák, leírom hát ide is, bár alig lesz, aki elhiszi:

Van két diplomám, 33 éves vagyok, informatikai osztályvezető voltam egy cégnél majd két évig. Elküldtek egy olyan céghez, ahol a tulaj jó haverja a cégem vezetőségének, hogy üssek nyélbe egy bizniszt. Én jártam Németországba is, mert jól tudok németül, meg egyéb munkákat is végeztem, amiknek semmi közük az informatikához.Mindig egy koszlott telephelyen kellett keresztülmennem, ahol állandó életveszélyben voltam, mivel kocsival nem engedtek be, az udvaron meg volt 10 kaukázusi juhász, természetesen nem voltak megkötve.

Egyik ilyen alkalommal, amikor már könyörögtem, hogy kössék ki a dögöket, amikor mentem, az egyik megtámadott és én agyonütöttem egy targonca mellett található nagy faléccel (targoncák alá szokták tenni).

A saját épségemet védtem, mert ha egy ilyen kutya megharap, akkor a csont is megy vele. A főnök fel volt háborodva, hogy a kedvencével hogy bánhattam így. Odatelefonált a cégem igazgatóságának, másnap munkanélküli voltam. Pedig jó vagyok, értek a munkámhoz, több nyelven kommunikálok, olvasok, fordítok, írok, ha kell. Nem számított a szakmai hozzáértés, csak az, hogy ki kinek a haverja. Így tényleg nem lehet gazdaságot építeni, akár egy cégnek sem. most éppen a Pestre költözésemet intézem, mert Miskolcon munkát kapni szinte lehetetlen, meg elegem is volt.....

(#241) bLaCkDoGoNe válasza Superman (#240) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hát ez nem semmi... Nem értem, ezt hogy gondolták. Biztos azért nem mehettél be kocsival, mert még kicsempésztél volna a csomagtartódban egy-két aranyos kis kutyulimutyulit... :U
Ennyi buta embert, amennyi van ebben az országban, hihetetlen. (Lehet, h. máshol is sokan vannak, de én itt élek, itt látom, itt keserítik meg az életem.)

[GONOSZ ON]
A főnöknek is kijárt volna egy fejes a faléccel... :(
[GONOSZ OFF]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#242) amargo válasza mahatma (#237) üzenetére


amargo
addikt

Értem, neked nincs valami excel táblázatod, amiben ezt jól lehetne vezetni? HOgy mit hova mennyit fizettem?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#243) myrra válasza Superman (#240) üzenetére


myrra
senior tag

gratula a sok f@szfejnek!!!
lőjjék fejbe magukat. sajnos nem fogják...

''máskor mielőtt elküldöd a post-ot és megnyomod az OK-t gondolj arra,hogy itt mindig mindenki lesben áll..'' by Janesz :) Chuck Norris nem iszik turmixot! :DD a vadhúsnak minimum 25%a zsír by Janesz

(#244) net84 válasza Superman (#240) üzenetére


net84
őstag

esélyed sem volt a főnöködnél? milyen indokkal váltak meg tőled? Az ilyen ne találjon semmit, amivel megvédheti magát, mikor megtámadja egy ''vadállat''...

erre szoktam mondani:
a határnál az volt kiírva, hogy MAGYARORSZÁG
az apróbetüket meg majd kirakom, ha legközelebb arra járok: Hagyj fel minden reménnyel! Fordulj vissza!

Read only...

(#245) mahatma válasza amargo (#242) üzenetére


mahatma
aktív tag

szerintem egy excel táblázat bőven elég

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#246) qtrica válasza Superman (#240) üzenetére


qtrica
aktív tag

Részvétem.Tanulság, ne kezdj ki nagykutyákkal. :DDD

Yoda Jr.

(#247) ragazzo válasza Superman (#240) üzenetére


ragazzo
őstag

Teljesen igazságtalan az eseted,de azt gondolom, hogy ez mindennapos itthon.Nem számít semmi, ha van egy felettesed, aki alád akar tenni, akkor megteszi.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#248) Newl válasza Superman (#240) üzenetére


Newl
tag

Szemetek!

:(((

Mondom, Meseországban élünk.

(#249) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Holnap állásinterjúra megyek. Kivételesen nem én jelentkeztem hirdetésre, hanem egy munkáltató keresett fel a hirdetésem miatt. Fura eset, ugye? :)

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#250) qtrica válasza Algieba (#249) üzenetére


qtrica
aktív tag

Kéz és lábtörést, meg egy kalappal. :)

Yoda Jr.

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.