Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1051) Gh0sT válasza corlagon (#1046) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ezt én is alá tudom támasztani. Nekem tavaly sikerült pályakezdőként végre szakmában elhelyezkednem itt fenn Pesten hasonló feltételekkel.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1052) lorcsi válasza Gh0sT (#1051) üzenetére


lorcsi
veterán

jah persze megint pest :((( :((


[Btildy ]: fura infósokat tömegesen kersnek igaz kemény angol tudással az NI-hez nálunk, de pesteni rengetegbe belefutok

(#1053) Goose-T válasza lorcsi (#1049) üzenetére


Goose-T
veterán

Azt kell mondjam, hogy a feltételek magasak voltak, de egyáltalán nem irreálisak. Sőt, sokkal keményebb dolgokat csinálunk itt, mint azt az interjúk során gondoltuk volna. Párhuzamos programozás elosztott, többszörösen rendundáns rendszereken, belső fejlesztésű programnyelvre és operációs rendszerre. Egy átlagos programblokk forráskódja pár százezer sor, de programblokkból több száz van, amik üzenetváltással kommunikálnak egymással, különböző processzorokon futva. A rendszert természetesen a végletekig optimalizálni kell, minden századmásodperc számít. A tesztelése sem kutya, futtatásonként több megabájtnyi logot kell analizálni, de volt már olyan, hogy egy megrendelő 3GB(!) logot küldött egy hibáról.

[Szerkesztve]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1054) corlagon válasza Gh0sT (#1051) üzenetére


corlagon
senior tag

Én pénzügyi szolgáltatások (kb.) területen dolgozom, ott ez normális kezdőnek számít, de azért tényleg megnézik, kit vesznek fel. A magasan képzett, még mobil, fiatal, motivált emberekban Bp-n simán hiányt látok, a cégek keményen versenyeznek a munkaerőért...

[Szerkesztve]

(#1055) lorcsi


lorcsi
veterán

miért jó pdf-ben megírni\elküldeni stb az önéletrajzot
én wordben szoktam de egyre több pdf-et látok

(#1058) dabadab válasza lorcsi (#1055) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt azert, mert a PDF nyilt formatum, minden platform kezeli.
Masreszt nem kell aggodni, hogy milyen printer driver, stb van installalva, mindenhol ugyanugy jelenik meg.
Harmadreszt meg meg csak veletlenul sincsenek benne olyan, esetleg kenyelmetlen rejtett adatok (pl. hogy mit torolt meg valtoztatott benne az ember) amik a Word doksikbol elo szoktak kerulni.

DRM is theft

(#1059) dabadab válasza Kalandor (#1057) üzenetére


dabadab
titán

Egyreszt annyival nem kell tobbet kolteni, mint amennyivel tobbet lehet keresni, masreszt meg egy csomo dolog olcsobb Bp-n - az az igazsag, hogy draga dolog szegenynek lenni.

DRM is theft

(#1061) dabadab válasza Kalandor (#1060) üzenetére


dabadab
titán

Konkretan mire gondolsz?
Mondjuk asszony kazincbarcikai es ott leginkabb azt lattam, hogy amit az ott lakok meg tudnak fizetni, az a kinai szemet, joval dragabban, mint mondjuk a jozsefvarosi piacon.
Rezsi ugyanannyi, mint Bp-n.
Fizetesek meg joval alacsonyabbak.

DRM is theft

(#1062) Gh0sT válasza Kalandor (#1060) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az általános, mindennapos használati cikkek kb. egy árban vannak Pesten és vidéken is, a nagyobb super/hipermarketek képviseltetik magukat szinte már mindenhol. Ellenben a ruházkodás, a lakberendezés, a műszaki cikkek terén Pest valamivel olcsóbb. Egyrészt sokkal nagyobb a választék, nem csak két áruház van az egész városban, másrészt a verseny miatt kisebb árréssel dolgoznak. Emellett nem kell a portékát levinni vidékre, nincs szállítási költség.

Én személy szerint egyedül az albérlet/lakás árakat sokallom. Míg vidéki kisvárosban kijöttem 15e HUF-ból, addig ide legalább 40-50e kell csak a lakásra és rezsire. Ellenben ha van már saját kecód és a törlesztőrészleteket fizeted, akkor kisebb lehet a differencia.

Fizetés szempontjából pedig ég és föld a két hely. A többség nem költ annyival többet, mint amennyivel többet keres, ergo talán még félre is lehet tenni. Biztos, hogy összességében drágább az élet, de a fizetés növekmény mindezt kompenzálja.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#1064) tildy válasza dabadab (#1061) üzenetére


tildy
nagyúr

Mondjuk a felnőtt bérlet 6900, pl.
Vagy vidéken könnyebb a kajákat a termelőtől megvenni, pl.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1065) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ma ismét állásinterjúra megyek. Nincsenek nagy elvárásaim, csak dolgozhassak végre. Nehéz még a legegyszerűbb munkát is megcsípni.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#1066) fokukac válasza Algieba (#1065) üzenetére


fokukac
nagyúr

hajrá. ;)
légy határozott! és amikor megkérdezik, hogy mennyit kérnél, ne szégyellősködj. ne mondj kis összeget, mert akkor azt látják, hogy Te nem tartod értékesnek magad.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1067) deedee


deedee
őstag

hali!

hááát minden esélyem megvan,hogy a munkanélküliek népes csoportjába kerüljek nemsokára.... :) ''Apró'' kis gerincműtétem volt/porckorong-sérv/ és tegnap mentem vissza a céghez az üzemorvoshoz/fél év táppénz és rehabilitáció után/,hogy ''csókolom,gyüttem dógozni!''
Gyors vizsgálat,aztán bejelentette a doki,hogy alkalmatlan vagyok a munkakörömben végzett munkára.Hozzáteszem,hogy minőségellenőr voltam/vagyok és ott nem igazán cipelünk 50 kg-os cementeszsákokat.Persze a szakorvosi zárójelentést símán lesz@rta és felülbírálta a ''síma'' dokibácsi...Azt mondta,hogy nem végezhetek álló munkát,csak ülőt és sétálósat/ :D /...Errem halkan megjegyeztem,hogy az én munkaköröm 4-5 perces ácsorgásokkal és rengeteg/tényleg marha sok/ ''sétálással'' jár együtt....Ez pedig bőven a ''kibírható'' ácsorgási idő intervallumban van...Erre azt mondta,hogy nem,mert igenis én sokat ácsorgok a munkavégzésem során...kész,punktum...Na erre mit mondhattam volna?

aztán tanácsolta,hogy menjek a munkaügyre és közös megegyezéssel szépen számoljak le....A munkaügyön persze azért humánusabbak az emberek és tényleg a dolgozók érdekeit nézik...Ott azt mondta a hölgyike,hogy van egy állás cégen belül ami pont nekem való lenne,ülő munka,minőségellenőrzés számítógéppel összekapcsolt mérőberendezésekkel...Viszont oda akar nagyon sok ember bekerülni,mert jó hely és jó nagy ''csók'' kell hozzá...Szóval nem biztos,hogy megkapom a helyet...Hétfőn megyek beszélgetésre munkaterület képviselőjéval és majd meglátjuk....

egyébként a cég köteles valami másik munkát felajánlani a megváltozott munkaképességemre való tekintettel,vagy elküldhet mert nem tud munkát biztosítani?

(#1068) Mimoid válasza Algieba (#1065) üzenetére


Mimoid
csendes tag

De tulajdonképpen milyen képesítéssel nem találsz munkát?


/Bocs ha már írtad s nem vettem észre./

ne aggyad az agyad

(#1069) deedee


deedee
őstag

na megvolt a beszélgetés a mérőszobás,új beosztásom ügyében.A szakmai részt kentem-vágtam/naná,hiszen 10 éve meózok :B /,viszont megint felhozták a pereskedést...Marhára félnek,hogy ha felvesznek az új munkakőrbe és ''valami'' történik,akkor beperelem őket,mert ''betegen'' alkalmaztak...Kúrvára félnek...Hiába mondtam nekik,hogy én sem vagyok a magam ellensége és csak egy gerincem van,úgyhogy ha nem érezném/és nem mondták volna a szakorvosok/ biztonságosnak a dolgot,akkor nem csinálnám... :( :F Úgy beszéltek velem,mintha az első szél elfújna és spagettiből lenne a gerincem... :( :F :((( Most a telefont várom,hogy mi lesz....

(#1070) Ariadne válasza deedee (#1067) üzenetére


Ariadne
őstag

Azért arra fel kell figyelni, hogy közös megegyezéssel akarnak ''elküldeni''... Vagyis valszeg ez a betegség nem jelenti azt, hogy elküldhetnek, csak rá akarnak venni, hogy magadtól menj el. A közös megegyezés azt jelenti, hogy te is el akarsz menni - ha nem így van, ne egyezz bele, küldjenek el, ha akarnak (végkielégítés, miegymás... ez nem jár, ha közös megegyezésről van szó, legalábbis határozatlan idejű szerződésnél) :(

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1071) Thyb válasza deedee (#1069) üzenetére


Thyb
senior tag

Egyébként ez hülyeség. A volt cégemnél a srácnak szivritmus zavara volt, aztán felajánlettak neki egy olyan megállapodást, hogy amennyiben az végett kerül kórházba vagy lesz rosszul, akkopr csak a csökkentett táppénzt tudják neki adni, mivel ez nem minősülhet munkahelyi balesetnek hiszen már igy jött a céghez. A srác mivel más választása nem volt elfogadta a megállapodást. Szal ha nagyon akarnak valakit akkor minden ilyesmi megoldható és megbeszélhető.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1072) Thyb válasza deedee (#1067) üzenetére


Thyb
senior tag

Elküldeni elküldhet amennyiben nem tud olyan munkát biztositani, de mivel van szabad hely igy azt tanácsolom, hogy ne add fel. Ha ki akarnak rakni akkor tegyék meg, de ezt könnyen el lehet vinni perre mert amennyiben értelmiségileg megfelelsz adott munkára akkor neked ezzel elvileg előjoggal kell birnod. Simán lehet pert nyerni ha köcsögök. Ráadásul kint a doki simán alátámaszthatja az üzemorovossal szemben, hogy egészségügyileg megfelelsz a melóra, hisz már korábban is ezt állitotta, pedig akkor még az ácsorgóssat kellett volna csilnálnod.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1073) deedee


deedee
őstag

ha minden kötél szakad,a közös megegyezés nem vészes,mert a végkielégítés nulla,ugyanis csak egy éve lesz most ,hogy ennél a cégnél vagyok.... :U

ha viszont pereskedéssel kell kiharcolnom a munkahelyet,az meg eléggé kellemetlen munkahelyi hangulatot teremtene a későbbiekben.... :((( :F

mindenesetre a háziorvostól már kértem beutalót szakorvoshoz,hogy ''szakvéleményezzen keresőképesség ügyében''.Legalább konkrét papír is lesz a kezemben majd.../mármint a zárójelentésen kívül.../

ha más nem,akkor még húzom a táppénzt.....Gerincműtét után símán 9-10 hónapig is ''gyógyulófélben'' lehet az ember..../most kb fél év telt el/.Majd kicsit rájátszok... :U :B ;) :((( Aztán szépen nyugodtan keresgélek valami munkafélét....Bár nem lesz könnyű.....

(#1074) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

Esetleg valakinek eme problémáján tudok segiteni... Akit érdekelne meló van... csak jogsi+autó meg némi szakértés a gépekhez és a hálozatokhoz...:D privi nekem. Csak komoly ember irjon és normál melórol van szo nem diákmunkárol,/különben mennék én is de kevés a hétvége meg 1-1elszórt nap/ szal teljes értékü állásrol van szó.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#1075) raver


raver
aktív tag

Én ma maradtam le egy jó kis állásról. Bár nem is olyan nagy baj, mert a sulit ott kellet volna hagynom. De azért nem jött volna rosszúl a 90E huf-os rendszergazdai fizu. Így marad a suli mellet is meglévő szervíz. :( ;]

(#1076) deedee


deedee
őstag

na ma reggel hívtak,hogy nem alkalmaznak :( Holnap reggel kellene bemennem közös megegyezéssel leszámolni,csakhogy még pillanatnyilag táppénzen vagyok....Valami olyasmit mondtak a telefonba,hogy ha nem megyek be holnap,ők akkor is megcsinálják a papírmunkát...Viszont ha ők küldenek el,akkor bizonyos szempontok miatt necces helyzetbe kerülök ha munkanélkülire kell mennem...Persze ez nekem furcsa,mert táppénz alatt semmit nem csinálhatnak...Nem?Nem küldhetnek el...
Ráadásul az adott munkára orvosilag símán alkalmas lennék,csakhát ha perrel fenyegetőzök és visszavesznek,akkor meg nem igazán lenne kellemes a munkahelyi légkőr és biztosan sok ''véletlen'' kellemetlenség érne.... :(

úgyhogy ha valaki tud egy jó kis képesítés nélküli ,könyvesbolti eladói állást veszprém-székesfehérvár környékén,az jelezze... :D :D :D /tényleg... :) /

(#1077) Thyb válasza deedee (#1076) üzenetére


Thyb
senior tag

Szerintem irasd ki magad még egy pár hónapra. Had szivják a fogukat. A papir munkát megcsinálhatják, azzal nem lesz gond. Az elbocsátásodba valszeg azt irnák bele, hogy csökkentett munkaképességű lettél, viszont erre készülj fel és még mielőtt bemégy menj el a kórházba és irass egy szakvéleményt, nehogy utólag az üzemorvos bekavarjon a kórházi dokinál, mert azért megvannak ott a háttérben az összeköttetések. Ha megvan a papirod akkor menj be és mond azt, hogy rugjanak ki ha akarnak, és akkor ha előjönnek ezzel a csökkent munkaképességel, akkor mutasd meg az orvosi véleményezést, hogy vajon az után mit mernek beleirni az anyagodba. Amugy ha megvan, hogy mire akarnak hivatkozni, akkor mielőtt aláirod nyugodtan elmehetsz a munkaügyre és tanácsot kérhetsz tőllük, hogy van egy leleted, aminek ellenére mégis ilyen indokkal akarnak kirugni. A doki a látleletbe irja le, hogy mennyi ideig tudsz állni, mekkora sulyt tudsz gond nélkül emelni stb stb. Szal kapj magadra valamit és huzz el a dokihoz.

Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

(#1078) Ariadne válasza deedee (#1076) üzenetére


Ariadne
őstag

Ezt jól tudod, táppénz alatt tényleg nem küldhetnek el. A perrel visszavétel meg sajnos tényleg olyan, hiába van jogod hozzá, sok köszönet nincs benne... Anyumat a nyugdíj előtti 5 éven belül (''védett kor'', nem lehet kirúgni) teljesen jogellenes módon rúgták ki önkormányzati intézménytől pár évvel ezelőtt, bár tudták, hogy két jogász gyereke van. Simán visszahelyezték volna, de inkább nem kértük a perben, mert szegényt annyira megviselte a dicstelen távozás harmincegynéhány év után, hogy azt mondta, nem tudná elviselni... Viszont max 12 havi fizetést megítélhet ilyenkor a bíró, érdekes módon az önkori kapásból felajánlott majdnem ennyit megegyezésként, mihelyst megkapták az idézést.... :DDD Szóval ha visszahelyezést nem is, de némi kártérítést érdemes kérni, ha már kiszúrnak az emberrel. Közös megegyezés után viszont csak a sóhivatalba mehetsz, akkor nem jár...

[Szerkesztve]

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1079) deedee


deedee
őstag

na ma leszámoltam közös megegyezéssel... :) Elküldtem már pár napja az önéletrajzomat néhány munkaerő közvetítőhöz és 2 céghez,konkrét állás ügyben...Aztán most várok,mi lesz...A táppénzt még néhány hétig húzom,aztán vagy lesz meló,vagy munkanélkülire megyek.... :)

(#1080) SzalaiG válasza Kalandor (#1063) üzenetére


SzalaiG
addikt

Inkább túl nagy lenne a döbbenet, h mekkorák a különbségek az ország egyes területei között.

(#1081) tildy válasza SzalaiG (#1080) üzenetére


tildy
nagyúr

Én csak a Jászságról tudok:
Falun: 70E forint átlagbér, de bejárós vagy . Szóval utazol minimum fél órát. lakásbérlés: 20E + rezsi. Lakásárak: 2.5 millától , 4 milláért már kockaházat kapsz.
Jászberény: 70-90E Ft nettó átlagbér , albi: 40-45E ft rezsivel. Házak kb 6 millától, Átlagban 10 környékén.

Budapest: Nettó 120-130 körül, lakásbérlés 75-80E ft rezsivel. Lakások leginkább 8 millától, házak 12 millától , de leginkább átlagban 12 milla alatt nehezen vagy kis lakást kapsz, kertről ne is álmodj

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1082) Goose-T válasza SzalaiG (#1080) üzenetére


Goose-T
veterán

Erről én is tudnék mesélni 18 év Törökszentmiklós (Alföld), 4 év Győr, 2 év Zalaegerszeg és másfél év Budapest után...

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#1083) Janoska26 válasza tildy (#1081) üzenetére


Janoska26
addikt

Ezek a jászsági házárak nagyon barátságosak, itt Baranyában sajna Pécsen és környékén, 10körül kezdődnek a házak, egészen a csillagos ég a határ, a telkek is piszkosul drágák, lakást olyan 7milla és egy kicsiért lehet venni ha lakásnak lehet nevezni azt a másfél szobás lyukat, albi az olyan 35+rezsitől, elmehet 60+rezsiig de ez természetesen méretfüggő.A környező falvakban sem jobb a helyzet, telkek házak ára az égbe szökött rendesen, de mindíg vannak kivételek, én is mindenképpen egy környező faluban szeretnék házat venni kis udvarral, max kerttel, előbb utóbb úgyis kifogok egy jót :DDD .Bejárástól nem tartok, otthon is bejártam melózni reggel este 18km busz, olyan 20-25 perc, jó az legalább pihenhet még az ember egy kicsit :DDD .
Szabolcsi adataim is vannak:Átlagbér:60-65 ropi, viszont a házárak is kedvezőek viszont piszkosul nagy a munkanélküliség, nem véletlenül keveredtem Pécsre.Ahol én laktam az pl egy kisváros, egy 10*10-es ház amihez még pluszba garázs van húzva, eléggé nagy telekkel mindennel, max 5 milla, és ez szinte fullos(Na jó medence meg ilyen nincs, de víz gáz villany).

(#1084) SzalaiG válasza Goose-T (#1082) üzenetére


SzalaiG
addikt

Halljuk! Ez már elég sokrétű tapasztalatot sejtet. :)

(#1085) lorcsi válasza tildy (#1081) üzenetére


lorcsi
veterán

falun\vidéken örülhet aki kap munkát...

pesten meg annyi állás van hogy színte dúskálni benne és ott az átlag keres 12-at, des szerintem inkább felette. vidéken meg mindenki 70et keres aki nem vezető, ja és munka az nincs vagy ha van 1 állásra 40-en jelentkeznek vagy amunkaküzvetítők elsunyizzák hogy ismerős kerülhessen be :((( :((( :((

[Szerkesztve]

(#1086) Janoska26 válasza lorcsi (#1085) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez így van sajna, és az alkalmazottakat rendesen megszivatják, és persze minél többet akarnak belőlük kiszívni, én is voltam anno otthon minden csak akasztott ember nem :DDD

(#1087) tildy válasza lorcsi (#1085) üzenetére


tildy
nagyúr

Azért ott is van pár gyár (ELectrolux, Samsung). Nálunk nagyon sokan bejárósak, monhatni a munkaképes /dolgozó lakosság 80%a tuti. Igaz pár multival kb ki is fúj az összes munkalehetőség.

Ja a Budapesti keresetekkel el vagy tévedve: ITt az Átklag ennyi, de nagyon sok helyen pl. Tescokban ''csak'' 80 , én is diplomával keresek 125t ami nem egy hú de sok. Szóval fölötte szerintem viszonylag kevesen kapnak.
Ja és anyám hamarabb benn vana munkahelyén, mint én itt pesten. Ő 30 kmt utazik, én ''csak'' 12t.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1088) Janoska26 válasza tildy (#1087) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez nemcsak a munkahelyek hibája hogy olyan 120 ropinál többet nem nagyon tud keresni az ember bejelentve, hanem ennek a nyavalyás adóknak, járulékoknak miegymásnak köszönhető, a sírás kerülget mikor látom, hogy havonta majd 70-80 ropit lefognak tőlem.Csak számoljatok utána ahhoz hogy valaki 200nettót megkapjon, ahhoz olyan 320-330 körüli bruttó kéne hogy legyen a fizetése, ezt ma sajna kevés cég engedheti meg magának, ha még nyereséges is akar maradni :(

(#1089) AMD Power


AMD Power
titán

Hála Istennek van munkám! :R És szintén hála jár érte , amiért nem is olyan rossz.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1090) lorcsi válasza Janoska26 (#1086) üzenetére


lorcsi
veterán

itt a legnagyobb divat hogy az ügyfélszolgálatot a nagyobb cégeknél (eon, t-cég stb.) átveszi egy magán b*zi, ez meg odaadja a min bért. így kevesebbet fizet a főcég, mert megegyeznek a vállalkozóval. a dolgozó nem kap semmit és félhet, hogy mikor rúgják ki- a belét meg majd kiköpi a rengeteg melóban, mert kevesebben dolgoznak ugyanazon a munkán mint azelőtt. ezt nagyon egyszerúen csak egy szerződéssel oldják meg, nincs is személyváltás, csak űtveszik az egész gárdát, hirtelen meg kirúgnak ~10-15 embert, hogy több maradjon :((( :(((



tildy:''gaz pár multival kb ki is fúj az összes munkalehetőség. ''--ott a pont
tescoról teljesen mást hallottam :U. de mivel arra rengeteg multi meg nagy cég van nem nehéz keresni egy olyat ami jobban fizet

[Szerkesztve]

(#1091) Janoska26 válasza lorcsi (#1090) üzenetére


Janoska26
addikt

Itt Baranyában is egyre jobban elterjednek a munkaerőkölcsönző cégek vagy hogy hívják magukat, az Elqtec vagy hogy kell írni, pl rengeteg ilyen bérembert foglalkoztat, ami ugyebár cumi, mert a melós nem az Elkótól kapja a fizut, hanem a GetWorktől vagy a hasonló cégektől, akik ugyebár leveszik a maguk kis százalékát, és a melós beszopott enyhén, bizonyára ezzel a módszerrel a nagy multik sok egyéb kiadást megspórolnak, csak éppen a kis ember járja meg újracsak :(((

(#1092) tildy válasza lorcsi (#1090) üzenetére


tildy
nagyúr

LEhet persze, de annyira nem is egyszerű, amikor a siemens pl. 130 nettóért kezd el foglalkoztatni fejelsztőt! Majd nagy kegyesen felajánlja, hogy egy év múlva kaphat 150 nettót is. Vannak ilyenek is...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1093) lorcsi válasza tildy (#1092) üzenetére


lorcsi
veterán

többől könnyebb jót választani, mint abból a kevésből ami vidéken van

(#1094) tildy válasza lorcsi (#1093) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez teljesne igaz. Ezért is keresik sokan a vidékiek közül Budapesten a boldogulásoakt. Sajnos:( Én is visszamennék vidékre, ha lenen megfelelő munkahely.

ÖRömhír: 2.5%-al megemeli a fizunkat a cég kompenzálva a szeptemberi fizucsökkenést.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1095) Janoska26 válasza tildy (#1094) üzenetére


Janoska26
addikt

Ez nálunk is így van csak mi kajajegyemelést kaptunk, ami valamelyest kompenzálja azt amit a mi Fecónk elkurt :DDD .Azért jó tudni hogy vannak még rendes cégek :C

(#1096) tildy válasza Janoska26 (#1095) üzenetére


tildy
nagyúr

Hát rendesnek lehet rendesek, de a munkakörülmények.. LEgalábbis nekem mrár elegem van, hogy alacsonyabb kvalitású munkám van, mitn amire képes lennék.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1097) dabadab válasza tildy (#1092) üzenetére


dabadab
titán

Ott kell akkor oket hagyni a fenebe, SW fejlesztok irant hatalmas (fizetokepes) kereslet van.

DRM is theft

(#1098) chungee válasza Janoska26 (#1091) üzenetére


chungee
addikt

Heh! Hát akkor Getwork-ön lévő állásajánlatok nme fedik a valóságot? Vagy ha én ott nézném ki magamnak az állás és ott jelentekezem, akkor már neki is dolgozom?

(#1099) deedee


deedee
őstag

kb 4-5 tökéletesen nekemvaló állást találtam a neten,csak salyna mindegyik 50-60 km-re lenne... :((( :( Utaznék én,ha nem kellene átszállni és betudnék időben érni,de se vonat,se busz nem megy tőlünk közvetlenül és időben../várpalota/... :( :F

(#1100) Janoska26 válasza chungee (#1098) üzenetére


Janoska26
addikt

Azok nem kamu állások, azt fogod csinálni, de csak a Getwork soraiban, tehát Te bérember leszel, a fizetésed a Getwork kapja, Ő kifizet téged ha levette a hasznát, ez sajna így működik :(

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.