Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1251) lajafix válasza tildy (#1250) üzenetére


lajafix
addikt

dehogy a semmittevésért, munkát keres minden értelmes ember magának ha megszűnik a munkahelye. És a munkakeresés komoly munka!

"Néha el kéne olvasni azt a hozzászólást is, amire reagálok, nemcsak kiragadni belőle dolgokat"
Pontosan erre reagáltam. 1. A munkakeresés munka. 2. a mnkjáradék fizetésért ez jár. 3. mértéke érdekes lehet, tudja valaki mi alapján számolják ki? Van köze a befizetett pénzedhez? (ezt láttatlanban kétlem)

"Igy megkérdem mire érted " magad helyzetéből vontad le a világ működését újra Tildy"-t? MErt ez azért elég független az én helyzetemtől."
elnézést, poénkodtam és rossz/gyenge/helytelen volt.

Rock'n Roll

(#1252) hanee válasza lajafix (#1251) üzenetére


hanee
senior tag

Szia!

Legjobb tudomásom szerint van egy meghatározott minimum és maximum értéke (amit a mindenkori nyugdíjmininmum alapján határoznak meg), és a mértéke attól függően változhat, hogy hány napot dolgoztál előtte folyamatosan, megszakítás nélkül.

hanee

(#1253) tildy válasza lajafix (#1251) üzenetére


tildy
nagyúr

mértéke érdekes lehet, tudja valaki mi alapján számolják ki? Van köze a befizetett pénzedhez? (ezt láttatlanban kétlem)
Azt hiszem van köze.

17. Kinek jár a munkanélküli járadék (munkanélküli segély)?
Munkanélküli járadék illeti meg azt a munkanélküli személyt, aki
• munkanélkülivé válását megelôzô négy éven belül legalább kétszáz nap
munkaviszonnyal rendelkezett,
• rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíjra nem jogosult, táppénzben nem
részesül,
• munkát akar vállalni, de az illetékes munkaügyi központ megfelelô munka-
helyet részére felajánlani nem tud.

18. Munkanélküli járadék mértéke
A munkanélküli járadék összegét a munkanélkülinek a munkanélkülivé válá-
sát megelôzô egy év átlagkeresete alapján számolják ki.
Alsó határa megegyezik az öregségi nyugdíj legkisebb aktuális összegének kilencven százalékával,felsô összege pedig ennek a kétszerese lehet maximum.

19. Meddig jár a munkanélküli járadék?
A járadék folyósításának idôtartamát az alapján állapítják meg, hogy a munka-
nélküli a munkanélkülivé válását megelôzô négy év alatt mennyi idôt töltött
munkaviszonyban.
A számítás alapjába nem tartozik bele, de azt meghosszabbítja (azaz az ezen
idôtartamok elôtt munkaviszonyban töltött idôt veszik figyelembe a járadék
megállapításánál.)
• katonai szolgálat
• keresôképtelenséggel járó betegség
• a beteg gyermek ápolására kapott táppénzes állomány
• terhességi-gyermekágyi segély, gyes, gyed folyósításának ideje
• rokkantsági, baleseti rokkantsági nyugdíj, rendszeres szociális járadék folyó-
sításának ideje
• elôzetes letartóztatás, szabadságvesztés, javító-nevelô munka, elzárás bünte-
tés idôtartama
• ápolási díj és gyermeknevelési támogatás folyósításának idôtartama is.
A munkanélküli járadék folyósításának leghosszabb idôtartama, maximum
270 nap lehet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#1254) lorcsi


lorcsi
veterán

(#1255) ragazzo


ragazzo
őstag

Már elég régen jártam erre.Szerencsére halott a topic.Mindekinek van munkája. :)

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1256) jerry311 válasza ragazzo (#1255) üzenetére


jerry311
nagyúr

Június 17-ig. :)
Az az utolsó munkanapom, mert túl drága a magyar munkaerő, kiszervezik indiába. :)

(#1257) kraftxld


kraftxld
nagyúr

BME állásbörzén volt valaki? Mi célirányosan mentünk, de kíváncsi vagyok a többiek véleményére.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1258) lorcsi válasza kraftxld (#1257) üzenetére


lorcsi
veterán

milyen volt?

(#1259) kraftxld válasza lorcsi (#1258) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Kb a negyedét láttam, mert csak átszaladtunk rajta. Az alapján nem tűnt rossznak, de jogászként/bölcsészként biztos rosszul éreztem volna magam a cégek profilját látva :D (Morgan & Stanley, Microsoft, Infineon, GM, GE stb)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1260) lorcsi válasza kraftxld (#1259) üzenetére


lorcsi
veterán

hát igen...it és műszaki. pár hét múlva nálunk is lesz, majd kinézek

(#1261) Ariadne válasza kraftxld (#1259) üzenetére


Ariadne
őstag

Hát jogászként annyira rosszul csak nem, mivel a Morgan Stanley cég természetéből adódóan jópár jogászt foglalkoztat finance területen, és nem is alacsony igényekkel. :DDD

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#1262) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem voltam állásbörzén. Munkaadóm (szerintem tudatosan) úgy alakította a "köszönjük, enyni volt meeting" időpontját, hogy az egybeessen a BME állásbörze zárásával.

Getronics-ot felejtsétek el vagy legalábbis ne tervezzetek vele hosszútávra. :)

(#1263) FireShadow


FireShadow
senior tag

üdv, 18 vagyok, most érettségizem és nem vettek fel oda ahova jelentkeztem (nem pont alapu felvételi), de ide szeretnék járni: mesharray
úgy tudom ha tanfolyamra járok és munkanélküli vagyok talán fizeti az állam, mint az egyetemet (jó ott meg van képzési hozzájárulás)

Ezzel aza baj hogy alapból több mint félmillio a 10 modul a maya képzésen és honnan szedjek annyit o.O

Szóval ezt ki kéne valahogy deritenem hogy mi a helyzet..

én végülis nem munkanélküli segélyt kérek csak azt h fizessék legalább egy részét..

[ Szerkesztve ]

Keeping secrets away from everyone Staring out into another world .. Ocean city girl

(#1264) fixi


fixi
csendes tag

Üdv all!
Tudna segíteni nekem vki egy önéletrajz sablonnal:F Ami ehhez a munkához illik. Gimnázumi érettségi+2,5év műszaki főiskola van mögöttem. Kösziszépen! :R

[ Szerkesztve ]

(#1265) ragazzo válasza fixi (#1264) üzenetére


ragazzo
őstag

[link]

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1266) lorcsi


lorcsi
veterán

mi az a Key account ?

(#1267) lorcsi válasza lorcsi (#1266) üzenetére


lorcsi
veterán

senki semmit ? :F

(#1268) corlagon válasza lorcsi (#1266) üzenetére


corlagon
senior tag

Ertekesites v beszerzes teruleten a kiemelt vevokkel/szallitokkal kapcs munka

(#1269) lorcsi


lorcsi
veterán

mit lehet akkor tenni, ha minden végzettségemhez megpályázható álláshoz angol tudás kell, nekem viszont elággé kopottas ?
állás viszont kell minél hamarabb

(#1270) kraftxld válasza lorcsi (#1269) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Leporolod az angoltudást :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1271) lorcsi válasza kraftxld (#1270) üzenetére


lorcsi
veterán

perrsze, ezt mindenképp meg kell tennem, de most így hirtelen valamit be kell írni a cv-re

(#1272) kraftxld válasza lorcsi (#1271) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Passzív angol nyelvtudás mondjuk, ha korábban jól tudtál de csak 1-2 hét felfrissítés kell. De ha kevesebb van mint amit kérnek akkor nem érdemes hazudni, ha esetleg átváltanak angolra interjú közben akkor meg bukó van.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#1273) lorcsi


lorcsi
veterán

frissen végzett főiskolásnak mikor kell a munkanélkülibe lejelentkezni?
egyáltalán kell-e ?

(#1274) ragazzo válasza lorcsi (#1273) üzenetére


ragazzo
őstag

Szerintem akkor érdemes, ha egy-két hónapon belül nem jutsz álláshoz. Nem kötelező, de akkor legalább regisztrálnak, és több eséllyel indulsz mindenhol.

Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

(#1275) bandus válasza lorcsi (#1269) üzenetére


bandus
veterán

megtanulni angolul :)

mod:
amugy munkanélküli segéyl nem csak annak jár, aki már dolgozott x ideig?

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#1276) lorcsi válasza bandus (#1275) üzenetére


lorcsi
veterán

120 nap, de nekem nem is a segély kell

jah :W buzi angol mindenhova kell :((

(#1277) fekeandras


fekeandras
őstag

Hát én nem vettem észre hogy több esélyem lenne azért mert én regisztrált munkanélküli vagyok.Tavaly ősz óta vagyok munkanélküli.Nálunk Kalocsán rettenetes mértékű a munkanélküliség.Nehezen lehet bárhová elhelyezkedni.Ha esetleg a környező falvakban lakik az ember akkor szinte esélye sincs hogy bármilyen munkát találjon itt.Ha mégis találna valamit akkor a munkába bejárás költségeit saját magának kell állnia.A minimálbért ugyan mindenhol megadják illetve ha 3műszakban hajtassz és az összes szombatot bevállalod akkor esetleg hazavihetsz 80-85 kis szerencsével 90k-t.Hát az bizony elég kevéske.Próbálkoztam átképzéssel,tanfolyammal de mivel egy elég kis város Kalocsa meg kell várni míg egy bizonyos tanfolyamra összegyűlik a megfelelő létszámú jelentkező és csak abban az esetben indítja el a munkaügyi központ a képzést.Ez hónapokba vagy akár fél évbe is telhet.Addig malmozik az ember.Próbálkozik hátha összejön valami munka.

(#1278) adalbert1


adalbert1
veterán

Én is csatlakozom a topichoz, 31-ével lettem munkanélküli... Mondjuk most lesz még az utolsó félévem a suliban, így max. részmunkaidőben fogok állást keresni(eddig is az volt).

IT vagy gazdasági területen érdemes valamilyen kiegészítő képzést nyomni (most ha jól tudom Msc néven fut, de erre lehet sima fősulis diplomával is jelentkezni?)? Mivel gazd infós vagyok, mindkettőhöz értek valamennyit, de igazán egyikhez se a legtöbbet...

(#1280) lorcsi


lorcsi
veterán

[link]
pesten egy kicsit másabb a munka keresés és a kínálat is

tegnap voltam a DE állásbörzén :F nagyon gáz
bámészkodás mindenfele, a munkaadók csak nézegetnek a szórólapok mögül
1-2 beszélgetés eredménye max annyi, hogy a szórólap hátulján lévő mail címre küldjek cv-t
vagy munkaerő közvetítős adatlapot töltsek ki..jeeee :W
Pesten is ilyenek az állásbörzék ?

(#1281) spirit007 válasza lorcsi (#1280) üzenetére


spirit007
senior tag

Pesten is ilyenek az állásbörzék ?

Ja , csak itt többen vannak , de lényegében ugyan ilyen pofabüfé !

(#1282) deedee


deedee
őstag

üdv

én 34 évesen,technikusként beleuntam abba,ami ebben az országban folyik és lépek külföldre/1 hó munkanélküliség,semmi állás/

felmentem az Eu központi munkaügyi portáljára és keresgéltem/természetesen az adott ország nyelvén/ és csütörtökön indulok ausztriába

mivel a nyelvtudásom nem a legjobb,ezért elsőre segédmunkára:konyhai kisegítő leszek egy egészség&fitt hotelben.zöldség+gyömölcs lesz a feladatom

2,5-ször annyit fogok keresni mint eddig 3 műszakban technikusként.
+ingyen kaja+ingyen 4*-os szállás....Na ennyit magyarországról....

a kinti minimálbért kapom....Mikor keresnék itthon 300k-t?soha...

(#1283) raver válasza deedee (#1282) üzenetére


raver
aktív tag

Sok szerencsét! És ne hagyd magad.... :)

(#1284) fekeandras


fekeandras
őstag

Újra itt vagyok ebben a topikban :O .Tegnap meló végén összetereltek mindenkit a tárgyalóba és fancsali képpel közölték, hogy hosszas tanakodás után megszületett a döntés miszerint leépítés lesz a cégnél.Nem ragozom tovább a lényeg, hogy a fiatalokat és a közvetlen nyugdíj előtt álló embereket elküldik.Hát persze, hogy én is bele estem a szórásba.Igazán remek,ööm bódóttá... :(((
Nagy nehezen talál az ember egy biztosanak tűnő melót erre kirakják (másik 12emberrel egyetemben).De kivan már a f@xom az egésszel.Még jó, hogy nem vettünk fel nyáron 25év lakáshitelt pedig úgy terveztük.Nővéremnek hála (női megérzés?) úgy döntöttünk, hogy inkább kivárunk és inkább majd az idén de nem lesz már abból semmi sem.
Akinek van lehetősége húzzon el a picsába innen mert itt csak vegetálni lehet ha nem nyer a lottón vagy nem születik burzsujnak az ember fia.Ahhoz, hogy egyről a kettőre juss ahhoz kevés a pénz az éhendögléshez meg sok.Ördögi kör.
Most lett elég!Én már nem is akarok magyarországon munkát találni.Inkább kimegyek segédmunkásnak vagy feketemosogatónak vagy akárminek havi 250-300e ért minthogy itt kapjak agyvérzést a stressztől és a kilátástalanságtól.
Első lépésként megpróbálok a nyomára akadni a távoli Kanadai rokonoknak.Hátha lesz valami...
De ebből a jelenlegi értelmetlen szélmalomharcból most lett végképp elegem.Ha itt maradnék soha nem vinném semmire... :(

(#1285) fekeandras válasza fekeandras (#1284) üzenetére


fekeandras
őstag

Feltúrtam a leveles fiókot és talátlam egy 1993-as karácsonyi képeslapot.Rajta van a címük.Yeah!!!

(#1286) deedee válasza fekeandras (#1285) üzenetére


deedee
őstag

üdv

sok sikert...

de nem lenne esetleg jobb elsőre egy kicsit közelebbi országban próbálkozni? ;)

nekem eddig bejött a takarítás/salátázás...
nem feketén 1100 euro a pénzem,+kaja+szállás ingyen.mikor lenne otthon ennyi fizum? :U

(#1287) remington2 válasza deedee (#1286) üzenetére


remington2
senior tag

Itt jártál?

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#1288) AMD Power válasza remington2 (#1287) üzenetére


AMD Power
titán

Jó ez az oldal. Eddig nem "tudtam" róla.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Társadalom, közélet  »  Munkanélküliség (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.