Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6301) FuckeR19 válasza vosimo (#6299) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Valamit tuti hogy ér

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6302) forceberg válasza vosimo (#6299) üzenetére


forceberg
veterán

-3-10°C-t szokott jelenteni háztól függően.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#6303) shtml válasza vosimo (#6299) üzenetére


shtml
őstag

Attól függ. Általában használni szokott, de ha eleve jól van megoldva a házban a hűtés, akkor nem biztos.

Pl. ha a winchestereid előtt van ventilátor, akkor nekik is mindegy. De ha csak a házba máshol beszívott levegő hűti őket, akkor melegebbek is lehetnek az oldallap levétele után.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6304) vosimo válasza shtml (#6303) üzenetére


vosimo
aktív tag

Nem komoly a gépem, csak a procin van hűtő. Kipróbálom és megmondom, hogy hogy jobb. ;)

(#6305) Gerisz válasza nesh20 (#6298) üzenetére


Gerisz
addikt

Nem szóltam már látom. akkor az marad fúrd ki
Sorry

[ Szerkesztve ]

(#6306) mr_ricsi válasza nesh20 (#6298) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az alaplapod leírásából az USB csati kiosztását és a Chifi dugóról olyan fotót, amelyen a vezetéksorrend látszik.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6307) Kommy válasza mr_ricsi (#6306) üzenetére


Kommy
veterán

No Pin gnd USB DX+ USB DX- Power(5V)
° ° ° °
° ° ° ° °
Nc gnd USB DY+ USB DY- Power(5V)

itt van az usb kiosztása a lapnak.

[ Szerkesztve ]

(#6308) total90


total90
veterán

Hi!

Szerintetek melyik szellőzési forma a jobb? :

01
vagy
02

A szürke karikák 12x12-es ventilek,a piros karika egy CM 212-es hűtőn lévő ventil.A sárga nyilak meg a levegő beáramlásának irányát jelzik :C

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#6309) Tálydi


Tálydi
senior tag

Hali mindenki! valaki tudna abban segíteni hogy hol lehet HANGÉRZÉKELŐS PC neon-t venni valami ilyesmit nagyon tetszik rohadtul kellene PLZ SEGÍTSETEK!!!!

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6310) FuckeR19 válasza total90 (#6308) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Nekem a 2. megoldás van a gépemben megvalósítva. Nekem így jobb volt...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6311) Tálydi


Tálydi
senior tag

Ha bárki tud csak egy kis hangyaf@asznyit is segíteni a neon kérdésemben az írjon-6309.hsz.

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6312) shtml válasza total90 (#6308) üzenetére


shtml
őstag

Máshol már írtam, de neked is szólok: ha használsz porszűrőt, akkor arra mindenképp ügyelj, hogy több levegőt fújass be a házba, mint amennyit a ventilátorok és a táp együttesen kiszívnak.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6313) mr_ricsi válasza Kommy (#6307) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"itt van az usb kiosztása a lapnak."
És a csati képe oldalról?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6314) mr_ricsi válasza total90 (#6308) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Szerintetek melyik szellőzési forma a jobb?"
A 2-es, de a világon semmi értelme sincs alul előre ventit rakni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#6315) shtml válasza Tálydi (#6311) üzenetére


shtml
őstag

A videón látható megoldás eléggé gagyi, mert csak egycsatornás. Minden normális fényorgona különböző színű lámpákat vezérel a mély, a közép és magas hangok ereje szerint.

Fogalmam sincs (nem is érdekel), hol lehet ilyesmit venni, de egyedileg is megoldható. Ha izzólámpákat vezérelnél, akkor elég egyszerű lenne a dolog. Fénycsövekkel bonyolultabb, de szintén meg lehet csinálni.

Lehet, hogy olcsóbb lenne, ha valahol készen megvennéd.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6316) FuckeR19 válasza shtml (#6315) üzenetére


FuckeR19
senior tag

És ha ledeket vezérelnék?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6317) shtml válasza FuckeR19 (#6316) üzenetére


shtml
őstag

Az majdnem ugyanaz, mint ha izzólámpákat vezérelnél. Ráadásul a LED-es világítás egyre olcsóbb és ha az elmaradó inverter árát is figyelembe veszem, alig drágább a fénycsövesnél.

A fénycsöves megoldás azért bonyolultabb, mert a csövet meghajtó inverter által leadott feszültséget kicsit bonyolultabb vezérelni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6318) Tálydi válasza Tálydi (#6309) üzenetére


Tálydi
senior tag

Valaki PLZ segítsen rajtam

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6319) shtml válasza Tálydi (#6318) üzenetére


shtml
őstag

Mégis mit szeretnél? Konkrét kapcsolási rajzot NYÁK-tervvel, beültetési rajzzal és alkatrészlistával?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6320) fero02 válasza Tálydi (#6318) üzenetére


fero02
veterán

(#6321) FuckeR19 válasza shtml (#6317) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Hány ledet lehetne így vezérelni?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6322) shtml válasza FuckeR19 (#6321) üzenetére


shtml
őstag

Akárhányat. De a fero02 által belinkelt Revoltec hangérzékeny megoldást inkább ajánlom, mert az kész termék, nem kell bajlódni a LED-ek elhelyezésével, és igazán nem drága.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6323) Tálydi válasza fero02 (#6320) üzenetére


Tálydi
senior tag

fantasztikus el sem tudom mondani mennyire köszönöm csak aza baj hogy ez MISKOLC on van :O :O :O :O :O -nem tudsz esetleg olyan boltot ami BP-n van?

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6324) fero02 válasza Tálydi (#6323) üzenetére


fero02
veterán

Nem, de mivel mostmár tudod, h mit kell keresni...hajrá. ;)

(#6325) Tálydi válasza fero02 (#6324) üzenetére


Tálydi
senior tag

:F kössz tegnap 23:30-ig csak ilyet kerestem de nemtaláltam :O :O :O pedig nagyon kéne (amit küldtél linket abba n az árlista 2006-os :P ) de azét köszz

VÁROM A TOVÁBBI SEGÍTŐKÉSZ EMBEREK ÜZENETÉT :C

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6326) Tálydi


Tálydi
senior tag

vagy esetleg máshogy is meglehetne oldani azt hogy a neonok zenére villogjanak?

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6327) Tálydi


Tálydi
senior tag

Ok mind1 téma jegelve beletörödtem SIMA neonjaim lesznek :D :U

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6328) fero02 válasza Tálydi (#6327) üzenetére


fero02
veterán

Itt elég olcsó. Azt hiszem, h itt a Ph!-n is bizniszel a srác, érdemes lenne megkeresni és megkérdezni tőle, hátha tud szerezni.

Őket is lehet megérné megcsörgetni. ;)

gianni is árul.

[ Szerkesztve ]

(#6329) El_Gringo


El_Gringo
csendes tag

Van fénycsővezérlő is amivel elérhető hogy a hangra villogjon [link]
Nekem ilyen van csak nem használom azt a funkcióját. :)

(#6330) FuckeR19 válasza shtml (#6322) üzenetére


FuckeR19
senior tag

LED-eknek megvan a helyük. Gépházam aljában van kialakítva nekik hely és ide tenném be őket. Neont nem tudom oda elhelyezni ezért lenne jó a ledes +oldás. Árba kb mennyiből jönne ki ha össze szeretnék hozni 1et?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6331) shtml válasza FuckeR19 (#6330) üzenetére


shtml
őstag

Most kapásból nem tudnám megmondani, de nem lehet sok pénz, még akkor sem, ha külön csatornát akarsz a mélyeknek, középnek és a magasaknak. Ha PWM-mel vezérled a LED-eket, akkor is csak 3 darab 555-ös IC lesz a plusz az áteresztő tranzisztoros megoldáshoz képest, az meg nem sok pénz.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6332) FuckeR19 válasza shtml (#6331) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ezt akkor hangkártyára kell kötni majd vagy érzékeli a hangokat és az alapján villog?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6333) johniee válasza FuckeR19 (#6332) üzenetére


johniee
senior tag

Sztem nem :)

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6334) shtml válasza johniee (#6333) üzenetére


shtml
őstag

Kérdés: Anyu Budapestre utazott vagy Békéscsabára?

Válasz: Nem.

FuckeR19:
Mindkettő megoldható, bár a mikrofonnak az egyéb zajok miatt kevés értelmét látom.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6335) msgt.fubar


msgt.fubar
senior tag

Sziasztok,

olyan problémám van, hogy a Chieftec GPS-450AA tápom a 4850 óta behangosodott, gondolom az üresjáratban magasabb fogyasztás miatt. Előtte egy 3850-em volt, azzal végig halk volt, kivéve játék alatt emelte fel a ventije fordulatszámát. A kérdésem az, hogy lehetséges-e valamilyen módon halkiítani a szerkezeten? Gondoltam rá, hogy a táp ventijét 12v helyett 7v-ra kötöm, de nem tudom hogy ez hogyan lehetne kivitelezni, ha egyáltalán lehet ilyet. Válaszotok előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

gottagofast

(#6336) johniee válasza msgt.fubar (#6335) üzenetére


johniee
senior tag

Csak ügyesen és okosan ;] de nem biztos, hogy jó a kevesebb levegő a tápnak..

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#6337) shtml válasza msgt.fubar (#6335) üzenetére


shtml
őstag

A nagyobb üresjárati fogyasztás több hőfejlődéssel jár a tápban. Ahogy johniee is írja, nem biztos, hogy jó ötlet akadályozni e hő kifújását. Persze a te tápod és a te géped...

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#6338) FuckeR19 válasza shtml (#6334) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Megosztanál velem 1 kapcsolási rajzot amit nem olyan nehéz megvalósítani? :R Inkább a hangkártyára kötném valahogy mert akkor más zaj nem zavar be. De akkor hogy köthetem a hangkarira?

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6339) Tálydi válasza fero02 (#6328) üzenetére


Tálydi
senior tag

Köszi szépen :R Natúr neonokat már kinéztem de azért kösz

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6340) Tálydi válasza El_Gringo (#6329) üzenetére


Tálydi
senior tag

Hali! először is köszi szépen a segítséget :R :R másodszor ilyet hol lehet ilyet szerezni és mennyiért? amúgy valami ilyesmít említesz?ezt

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6341) FuckeR19 válasza Tálydi (#6340) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Ez nem fénycsővezérlő. Most csak 1 van a CM-nál ha jól látom.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6342) Tálydi válasza FuckeR19 (#6341) üzenetére


Tálydi
senior tag

:DD télleg az venti vezérlő :DD na nembaj ha esetleg láttok sunbemam light bus-t akkor írjatok lécci. Én ma még nem találtam sehol de hátha ti szerencsésebbek lesztek ;)

[ Szerkesztve ]

Eeeeh, what’s up, doc?

(#6343) FuckeR19 válasza shtml (#6334) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Egy olyasmi megoldás is megoldható hogy mondjuk 10-12 ledet "vezérelnék" úgy hogy gombnyomásra különböző villogásokat állíthatok be. (futófény, elhalványodnak ledek stb.)

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6344) MarioAna


MarioAna
senior tag

Sziasztok.
Közeledek VGA vételhez, de sajnos amit kinéztem VGA-t, annak a hűtése 2 pines, és ezért állandóan 100%-on forogna a ventije (PowerColor HD38xx PCS).
Ezt valahogy meg lehet oldani, hogy kapcsolni lehessen a venti állását?. Pl: idle: 5V, game: 7V, vagy 12V esetleg? Ha igen, mit kellene vennem a boltban pontosan :B ?
Jah és nem nagyon értek a fizikához, sem az elektronikához, de egy molexes ventit át tudok kötni 7, vagy 5V-ra :C . Szóval úgy magyarázni, mintha egy 10éves gyerek lennék. Köszönöm ;) :DDD

(#6345) FuckeR19 válasza MarioAna (#6344) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Én ezt pár éve úgy oldottam meg hogy vettem egy billenőkapcsolót aminek 3 lába volt. Középsőre ment a test, alsó fölső pedig a kívánt feszt. (nálam 5 meg 12V volt).

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6346) MarioAna válasza FuckeR19 (#6345) üzenetére


MarioAna
senior tag

Ok, és ha bemek a boltba, akkor úgy kell kérnem, hogy billenőkapcsoló :F ? A test az mi? Bocs, de ehhez láma vagyok, egy kapcsolási rajzot tudnál dobni? Jó egy paint-es vázlat is, mert most így nem tom elképzelni :B . :R

(#6347) FuckeR19 válasza MarioAna (#6346) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Igen úgy kérheted. A test a fekete, kapcsoló alsó lábára megy a piros, fölső sárga.

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6348) fero02 válasza FuckeR19 (#6347) üzenetére


fero02
veterán

Akkor nem lesz rövidzár? :U

Sztem a kapcsoló középső lábára a venti + kábelét kell forrasztani, a 2 szélsőre pedig az 5 és 12 V-ot.

(#6349) FuckeR19 válasza fero02 (#6348) üzenetére


FuckeR19
senior tag

Basszus jól mondod én is így csináltam...

hirdetéseim: tiny.cc/prohardver -------és------- tiny.cc/aprod

(#6350) shtml válasza MarioAna (#6344) üzenetére


shtml
őstag

A 2 pines ventilátor még nem jelenti azt, hogy állandóan teljes fordulatszámon fog pörögni. Ha nem gyökér a gyártó, akkor ismeri a kártyára szerelt ventilátor feszültség/fordulatszám karakterisztikáját és eszerint adagolja a feszültséget. A szabályzás meg úgyis a hőmérséklet szerint történik, nem a fordulatszám szerint. Persze ha lusta volt a gyártó, akkor lehet, hogy végig maxon pörög, de kétlem.

FuckeR19:
Az is megoldható, persze. Most nincs időm foglalkozni vele, holnap utazom Anyámhoz, meg ezekre az effektekre biztos van céláramkör is, amit viszont én nem ismerek. Mikrokontrolleres megoldás drágább, viszont gyakorlatilag bármit meg lehet vele csinálni, olyasmit is, amit a céláramkör nem tud. Ha visszajöttem, akkor majd gondolkodom rajta.

Szerintem simán a hangkimenetre kell kötni. Hangmagasság szerint változó színekre gondolsz vagy olyanra, ami a videón is volt?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.