Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) perempe


perempe
addikt

HDD-t akarom hűteni, mivel a 7200-es Samsung nagyon melexik. Most Codegen táp ventije van rárakva 12V-ra, arról hűti, de hangos. :((

Diódát iktassak be, vagy esetleg passzív hűtés lenne a nyerő? 5let?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#602) -ádám-


-ádám-
csendes tag

Nem tudjátok egy 300 W-os (Chieftech) pontosan mit bír?
Most egy LG CD író, meg egy Maxtor winyó van rajta + R 9800 Pro hűtése + FDD!
Ha vennék egy fénycsövet azt még vinné?

[Szerkesztve]

(#603) LukE válasza -ádám- (#602) üzenetére


LukE
veterán

hat kb forditott fontossagi sorrendben irtad a HW-eket.:) a CPU+VGA a ket legnagyobb fogyaszto. ezek utan jo a hdd, od. A venti, fenycso es egyeb sallangok legtobb esetben alig esznek. 98.67%, hogy siman elmenne akar 3 fenycsovel is.


szerk: perempe: ha van eleg legaramlat, akkor passzivan is eleg lehet, de inkabb kezzel nezd meg, mert az az 1 szamszung, amivel talalkoztam vagy 10 fokkal hidegebbet jelzett vissza, mint valojaban volt. Ha nincs eleg haz szellozes, akkor ellenallat dioda feszstab, vagy amit akarsz.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#604) 5gid


5gid
csendes tag

Sziasztok!!!!
Mivel az elektronok sajna nem cimbik,lenne 1 pár buta kérdésem....
Tehát:
1:Lehet pótólni a ledet sima izzóval?
2:Analóg voltmérőt (12V) hová érdemes bekötni??
3:A kapcsolót ill. a Resetet ki lehet cserélni bármilyen kapcsolóra??
4:Ha igen milyenre?

(#605) T_bee válasza 5gid (#604) üzenetére


T_bee
aktív tag

1. szvsz lehet ledet pótolni 3Vos égővel, csak nincs sok értelme
2. mit szeretnél mérni? a tápból kijövő 12V-ot? akkor sztem. lehet molexre kötni, a sárga és az egyik fekete vezetékre, a sárga a +12V(asszem)
3. Gondolom relatíve új gépről van szó, tehát ATX tápellátás. ATXnél a bekapcsoló gomb egy bármilyen pillanatkapcsoló(asszem így hívják azt a kapcsolót, aminek 2 állása van, de csak az egyik fix) lehet, ugyanígy a restart gomb. bár lehetne akármilyen kapcsoló is, ha nem pillanatkapcsolót teszel arra figyelj, hogy a bekapcs gomb 2 vezetéke ne érintkezzen folyamatosan, mert akkor ki is kapcsol.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#606) Protezis


Protezis
őstag

Van egy PowerMagic ATi 8500le karim. A ventillátora sajnos egyre hangosabb, berezonál tőle az egész ház. Hiába olajozom, pörög ezerrel, de érződik, hogy surlódik benne vmi (csapágyas?). Lényeg a lényeg, hogy van nekem egy felesleges AMD-re való régi hűtő. 900-as Athlonon volt, szóval nem egy új típus. Rajta vékonyka 6 cm-es venti.
Ha levágnék mindkét oldalából akkorát, hogy ráférjen a GPU-ra (illetve, hogy körülötte elférjen), és szépen fúrok nekije lyukat, amivel felcsavarozom, akkor el bírja -e az a 2 db csavar az egész hűtőt? Nyilván így passzív hűtésű lenne a kari, szvsz már felesleges lenne a ventillátor. Illetve még az lenne a kérdésem, hogy ha a fenti dolog nem problémás, mire figyeljek még az átalakítás során.
Ez a hűtő, közben megtaláltam: Bővebben: link

(#607) IMP


IMP
csendes tag

Hi
Valaki tudja hogy hol lehet venni Aerocool GAtewatchot légyszi plz mer nem akarok plussz 6 ezret kidobni azér hogy Németországból hozzák hát igen a posta költség :O
Bár ha jobban meg gondolom akkor nagy kerbe tudok hozatni nem ?:DD
Onnan meg elhozza bátyám nagykeráron :)):))

(#608) Toness válasza Protezis (#606) üzenetére


Toness
őstag

Én is valami hasonló hűtő után kutatok a 8500LE-hez. Nekem nincsenek furatok a nyákon úgyhogy ragasztanom kell majd :( Szerintem ha 45fokban el van forgatva a borda a gpu-n akkor ahol az eredeti felfogató volt annak a helyére berögzítesz egy fémlapot aminek a két végét úgy fúrod ki, hogy a nyákon lévő lyukakkal stimmeljenek távolságra. Utána hosszú csavarokkal felfogatod ezt a fémlapot és kész. A másik oldalára nem árt valami alátétet tenni a csavarfejhez.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#609) Protezis válasza Toness (#608) üzenetére


Protezis
őstag

Na gyorsan rajzoltam egy ábrát: Bővebben: link
Nincs 45 fokkal elfordítva. 2 lyuk, és 2 kis műanyag pöcök fogta oda a kör alakú bordát, aminek a közepében süllyesztve van a venti.
Ezt a fémlapos dolgot úgy gondoltad, hogy rá a gpura a borda, és annak a tetejére ezt a fémlapot, és azt hozzárögzíteni a csavarral a kártyához? Tehát hogy a fémlap tartsa a bordát?

(#610) Protezis válasza Protezis (#609) üzenetére


Protezis
őstag

Most nézem, hogy a cpu bordának hullámos a teteje. Tehát ha az általam megfogalmazott módon gondolod a borda felhelyezését, akkor szvsz a hullám miatt a fém lapocsak nem fog rendesen felfeküdni a bordára (átlósan kéne lenni a lyukak miatt), ergo nem fogja rendesen hozzászorítani a gpu-hoz.

(#611) Toness válasza Protezis (#609) üzenetére


Toness
őstag

Jó az ábra, sőtmitöbb tökéletes :) Úgy gondolom, hogy ebből az állapotból elforgatod úgy 45fokkal a bordát, hogy a procinak az a lenyomós lefogatója(az a hosszú ami a bordák közt van) egyvonalba kerüljön a 2 lukkal ami a kártyán van.
A fémlapos dolgot pedig úgy gondoltam, hogy borda rá gpu-ra, csinálsz egy a procibordalefogatóhoz hasonló fémlapot, csak nem kell hajlítgatni, a lényeg hogy ne hajoljon meg hanem rugózni tudjon (pl legyen acél) , ha ezt a fémlapot beteszed a borda közepébe ahol az eredeti lefogatója volt és a 2 lyuk ki van fúrva jó távolságban és passzol a vga-n lévő lyukakhoz akkor sinen vagy.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#612) Toness válasza Toness (#611) üzenetére


Toness
őstag

Itt a kép, hogy hogyan gondolom:
Bővebben: link

tudom elég gagyi kép szóval nem kell nevetni gyors előkaptam paintet(amúgy se vagyok egy grafikus), de szerintem lehet rajta látni, hogy mire gondolok

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#613) Protezis


Protezis
őstag

Úgy gondolom, a középső bevágás mentén (ahol a leszorító pánt van alapesetben) kettévágom a bordát. Így tökéletesen ráférne a kártyára, és pont olan széles lenne, mint a GPU. És szerintem a lemezes megoldás is bevállhat :)
Kérdésem: ekkora borda le tudná hűteni a gpu-t + venti nélkül?
Méretei:
szélesség: 63
magasság: 30-40 között, mivel hullámos
mélység: 33

(#614) Toness válasza Protezis (#613) üzenetére


Toness
őstag

Szerintem le tudja hűteni passzívba is ha a házba van elegendő légmozgás. De a bordát miért vágod félbe? Nem fér rá egészben? Az nem baj ha nem pont olyan széles mint a gpu, a lényeg hogy nagy legyen a hűtőfelület.

[Szerkesztve]

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#615) Protezis válasza Toness (#612) üzenetére


Protezis
őstag

Most vettem észre, hogy válaszoltál :)
Jó ötlet. Csak sajnos nem sajnos ez a borda erre a karira böhöm nagy állat :)
Minden oldalából le kéne vágjak, hogy ráférjen a sok konditól, meg hogy ne lógjon rá az agp csatira. Ezért gondoltam ezt a feles dolgot. Úgy állítva ráférne (nem elforgatva), nem kéne mindenfelé vagdosni, és pont olyan széles a borda fele, mint a GPU. És a fémlapot - mivel a leszorítónak kihagyott hely nem oda esik - a gpu tetejére rakom, és úgy szorítom szép hosszú csavarokkal. Holnap neki is állok. Keresek valami vaslapot, ami tuti nem hajlik el, és az bizti megtartja a bordát.
Mod: megyek aludni, holnap (ma) korán kell kellni, modding nap lesz (van) :DDD

[Szerkesztve]

(#616) Toness válasza Protezis (#615) üzenetére


Toness
őstag

Értem, csak a mellékelt képen a bordáról, nekem nem tűnt nagynak, lehet nem vettem figyelembe a méretetit, mindenesetre jó barkácsolást :)

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#617) IMP


IMP
csendes tag

Segítsetek PLZ
Itthon lehet kapni Aerocool Getawatcht?

(#618) T_bee válasza IMP (#617) üzenetére


T_bee
aktív tag

hát a google ezt : Bővebben: link találta a Aerocool Getawatcht szóra úgyhogy szerintem próbáld meg velük felvenni a kapcsolatot, írni mailt, stb.stb. Bővebben: link

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#619) ZsoltEEEE


ZsoltEEEE
csendes tag

A probléma a következő: Vettem egy Hypercool II+ hűtőt de az ABIT nf7-s v2.0 alaplapon a proci fogllat melletti kondenzátorok miatt (proci fesz állításhoz tartoznak) nem lehet feltenni.
Kérdés: Kiforaszthatom-e a kondikat és hosszabb lábbal vissza? Nemtudom hogy itt többrétegű az alaplap akkor ez elég gáz vagy nem?
Segítsetek!!!

(#620) And válasza ZsoltEEEE (#619) üzenetére


And
veterán

Hi! Kiforraszthatod és elviheted hosszabb vezetékkel, persze csak néhány centire. Én is megcsináltam, mert nem volt kedvem Zalmant fűrészelni. Csak akkor javasolt, ha a lap már nem garanciális, mert mindenképp marad nyoma, és az eredeti helyükre visszavarázsolni a kondikat nem egyszerű - ahogy kiszedni sem az. 50W-os Weller-pákával magasabb hőmérsékletű pákahegyet használva is sokáig tartott leszedni, a többrétegű nyák és a nagy GND-felületek jól elvezették a hőt a forrasztási helyről.

(#621) Protezis válasza Toness (#616) üzenetére


Protezis
őstag

Na kész a hűtés, már kb 5-6 órája megy a gép. A borda felét használtam fel. A rögzítési mód: A régi hűtőt odafogó műanyag kis pöcköket átdugtam a lyukon. Rátettem a bordát a GPU-ra. Fogtam egy nagy, műanyag borítású gemkapcsot. Meghajlítottam. Be két lamella közé, a két végét pedig be a műanyag kis kapcsok lyukaiba, aztán húzni felfelé mindkét végét. Elég erős lett. A paszta meg az oldalirányú kis mozgást is megszűntette.
Bár vizsonylag meleg a borda, remélem bírja majd a hőelvezetést. Kari nincs húzva, mivel nincs értelme. Semmiféle házhűtő nem megy, így nem is nagyon szellőzik a ház. Megy a procihűtő olyan 1500 RPM-el + a táp hűtője.

(#622) stgellert


stgellert
aktív tag

Apróság és zörög, de örülök neki:)
Szóval a húzott videókártya melegedett mint az állat, mivel a zaj nem zavar, fogtam egy régi döglött hálókártyát, lecsavaroztam a panelt, felcsavaroztam egy L alakú alumíniumot, arra meg rá két apró ventit és pár slottal odébb betettem a monitorkártya mellé, úgy hűl, mint az istennyila, reggeltől estig bírja meghúzatva:)

(#623) stgellert


stgellert
aktív tag

Ja és így a rammok is hűlnek mindenféle bűvészkedés nélkül (''gagyi'' 9550-es ATI)

(#624) Toness válasza Protezis (#621) üzenetére


Toness
őstag

Ez a gemkapcsos megoldás ez eléggé egyedi :) Én kétoldalú ragasztóval ragasztottam fel a ram és gpu bordákat, a hőt nagyon jól vezetik mert minden borda forró, ha húzom a karit, leesni se akarnak a bordák, nem is mozognak úgyhogy jó és könnyű is volt.

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#625) Protezis válasza Toness (#624) üzenetére


Protezis
őstag

Hát a ragsztós megoldás nálam azért nem jöhetett szóba, mert nem az enyém a kar. Kölcsönbe van. Bár lehet, hogy nálamfelejtődik :)
De mivel vannak lyukak fúrva, ha enyém lenne se ragasztóztam volna. Persze te máshogy nem tudtad megoldani. Gratula a moddért :C

(#626) 5gid válasza T_bee (#605) üzenetére


5gid
csendes tag

Köszi!
Minden siker,oltári jól néz ki....;]:);]

(#627) Batman2 válasza perempe (#601) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Nekem ugyanilyen problémám merült fel, amikor a második vinyót tettem a házba. Az egy MAXTOR , de az is igen melegszik. Mivel alatta méág van egy kis hely (kb. 2cm) aláraktam egy régi processzorhűtö (P3Celeron hűtö) ventillátorát az alkatrészekre fújó üzemmódban, a ventillátort leszedtem a bordáról. Semmi probléma, halk és hatásosan hűti az IC-ket, nyáron is csak legfeljebb 35 fokosak.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#628) Batman2 válasza 5gid (#604) üzenetére


Batman2
őstag

Üdv!

A LEDet nem igazán tudod ízzóval pótolni, mivel a LED max 20mA-t kaphat, de a kijelzésre használt LEDek rendszerint ennyit sem kapnak, ami pedig nem elég általában az ízzóknak, kivéve ha tudsz oolyat szerezni, amelyik 20mA alatt van.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#629) Batman2


Batman2
őstag

Egy PICI FIGYELMET FIÚK!!!!!!!!

Ez NEM a hűtöventillátoros oldal, eltévedtetek!
Itt csak az elektronikai részét vitatjuk meg a dolgoknak!
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#630) gromble_ziz


gromble_ziz
aktív tag

Sziasztok!

Olyan elvetemült ötletem támadt, hogy egy asztalnál egy monitorral szeretnék két gépet üzemeltetni (bill + egér is kettő lenne). Van-e erre valami egyszerűbb megoldás (illetve ennek kapcsolási rajza + stb), amit egy anyuka is tud kezelni??? pl gomb :D

Előre is köszi :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#631) LukE válasza gromble_ziz (#630) üzenetére


LukE
veterán

ühüm vga/keyb/mouse switch neven keresd.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#632) gromble_ziz válasza LukE (#631) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

tudom, hogy van ilyen eszköz, de csak a VGA-t akarom váltani, és lehetőleg legolcsóbban magam megcsinálni ... na jó lehet drágább mint a bolti :)

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#633) shtml válasza gromble_ziz (#632) üzenetére


shtml
őstag

Az ilyesféle átkapcsolók igen gyakran szellemképet okoznak a monitoron.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#634) Batman2 válasza gromble_ziz (#630) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

A VGA csatlakozó bekötését fejből nem tudom, de ennek alkalmatos könyvben a csatlakozó kiosztását meg lehet lelni. Szerintem, ha minden vezetéket több áromkörös kapcsolóval átkacsolunk, akkor probléma nem lehet, de a másik hozzászólásban említett szellemkép lehet, hogy előfordul.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#635) And válasza gromble_ziz (#632) üzenetére


And
veterán

Bizony, itt nem annak a néhány áramkörnek (RGB, H-V szinkron) az elvi kapcsolgatásával van a legnagyobb gond. Kétállású, minimum ötáramkörös mechanikus kapcsolót még csak be lehet szerezni, de kétlem, hogy a nagy sávszélességű - nagy felbontás, képfrissítési ráta mellett akár 200 MHz felett is lehet - VGA RGB-jeleknek az illesztetlenség jót tenne. Ekkor jönne elő a szellemkép. Relékkel is megoldható, de az ilyen célra igazán alkalmas árnyékolt/koax relék elég drágák, ritkák. Hasonló a helyzet a közkeletű analóg kapcsoló ic-kkel is. Ha viszont mégis frankó pici árnyékolt relékkel + kapcsolóval csinálnád meg, valszeg sokkal jobb képminőséget kapnál, mint egy olcsó VGA-switch segítségével.

(#636) Petie


Petie
veterán

Szasztok!

Tudom hogy már volt szó erről de leírom és remélem lesz olyan aki megválaszolja a kérdésem :)
na akkor kezdem

élvilágított plexit akarok csinálni. ehhez kellenek ledek, narancssárga erős fényűt szeretnék. db szám még kérdéses de kb 4-5 db lesz bekötve.
sorba kötöm azt már olvastam itt.
tápról szeretném üzemeltetni és egy billenő kapcsolót is szeretnék beiktatni.
a kérdés a következő. hogyan?:)
mijen ellenállások kellenek, hova kössem őket etc etc. kapcsolási rajzot is megéretm (asszem) ha vki olyannal áll elő nekem nagyon megköszönném!

üdv Petie

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#637) turho válasza LukE (#631) üzenetére


turho
őstag

illetve cpu switch.
Ha másnem, van a Ram*r*sben.
3000 ft+kábeleket kell hozzá venni.

(#638) Petie


Petie
veterán

up nekem 635re

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#639) LukE válasza Petie (#636) üzenetére


LukE
veterán

ugy tudsz kulfoldiul: Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#640) Batman2 válasza Petie (#636) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Ment egy mail egy kapcsolási rajzzal csatolva. Ez talán egyszerübb lesz, mint ami a linken elérhető.
Sok sikert!
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#641) Petie válasza Batman2 (#640) üzenetére


Petie
veterán

köszi megjött :)
a helyzet ugy változott hogy 8 led kell.
t|-|om mondta hogy 8at nem lehet bekötni , ezért 2 kört csinlánék. csak nemtom hogy hogyan mérjem ki az ellenállatokat.
ugy kell hogy 15mA-ket összeadom tehát 4*15 és ezzel osztom a 12V-ot????
R=U/I vel számolva. ez igy okés?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#642) Petie válasza LukE (#639) üzenetére


Petie
veterán

nos nézegetem ezt és asszem értem. tehát nem kell összeadni a mA-ket sorosnál.
mert ugy kijön 4 ledre egy 220ohm-os ellenállás. ez reális?
narancssárga ledek lesznek 2.2V-tal számoltam (sárga 2.1-2.3)

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#643) harry válasza Petie (#642) üzenetére


harry
veterán

itt könnyen kiszámolhatod: Bővebben: link

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#644) harry


harry
veterán

akarok venni egy reteszt (tolozárat) gépház ajtóhoz (nem ez lesz a zár, hanem mint tengelyt fogom használni - így könnyű kivenni az ajtót) milyen paramétereket kell megadni?
hengeres kéne, viszonylag kicsi. csak a rúd átmérőjét elég megadni?
illetve ha van valakinek más ötlete arra is vevő vagyok.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#645) Petie válasza harry (#643) üzenetére


Petie
veterán

kösz de a másik amit Luke adott az jobb..ott van 2 féle kapcsolás is.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#646) harry válasza Petie (#645) üzenetére


harry
veterán

itt is - vagy a fesz értékeket szorzod annyival, amennyi leded van /soros/ vagy az áramerősséget /párh/.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#647) Esmein


Esmein
nagyúr

Van egy tranzisztoros áteresztő kapcsolásom, csak annyi a bajom, hogy eléggé függ a kimeneti feszültség a terheléstől. magyarán ha változik a terhelés akkor a tranzisztor teljesen más görbét vesz fel. Mivel lehet ezt kiküszöbölni legjobban ?

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#648) Esmein válasza Esmein (#647) üzenetére


Esmein
nagyúr

rájöttem közben azthiszem.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#649) zLegolas válasza gromble_ziz (#630) üzenetére


zLegolas
őstag

Lehet ilyen átkapcsolót venni, én a használtcikk piacon eddíg 3-at vettem, egyet a cimbimnek, egyet a tesómnak és egyet magamnak. Kettő 300Ft volt, az utolsó 500. Egyben billentyűzet áthapcsolók is, asszem kettő közülük Hama gyártmány, de ez mellékes...

Boltban is van, ''kicsit'' drágábban...


Ja, szellemkép nuku!

[Szerkesztve]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#650) harry válasza harry (#644) üzenetére


harry
veterán

up

Theoretically, this damn thing oughta work now.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.