Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) asturel


asturel
őstag

nem teljesen ide tartozik de.. cpu fan connector rovidzar (fold + 12V) eseten mi halhatott meg? egesz aramkor? valami kondi? (gep nem indult ujra..) 5V es fold meg van a fan connectorba :)

(#402) mr_ricsi válasza al_age (#396) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''rájöttem, hogy a zener-diódával ezt nem tudom megoldani.''

Miért nem? (A gépemben a rackventit is Zener fékezi.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#403) Creexie


Creexie
csendes tag

Al-age!
Vegyél 66 ohmos vagy 100 ohmos 2w-os ellenállást. Azok biztos jók lesznek neked.
100-as jól lassitott 8 centis ventit, de egy 12 centis már nem akart indulni, oda csak 66-os kellett.
Kerülnek vagy 15 forintba:)

Mindenki a maga szintjén nyomorog....

(#404) LukE válasza Veriakilis (#399) üzenetére


LukE
veterán

erm, 0.15A=150mA...
Egyebkent (U_táp-U_led_nyito fesz)/0.02 ohm, es mindenki boldog
U_tap= 5 vagy 12 ugy altalaban
U_nyitofesz: piros: 1.6, zold-sarga~2 kek, feher: 3V folott.


szerk: astruel: hova kotottel mit? alaplapi 3 tus ize? mert akkor sokminden. Vagy a tapbol jon ki fan only csatlakozo?


al-gae: zener dioda vna eleg sok feszultsegben:)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#405) al_age válasza mr_ricsi (#402) üzenetére


al_age
senior tag

és most hány volton megy a rackventid?
csak egy zener-diódát kötöttél a venti elé?

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#406) al_age válasza LukE (#404) üzenetére


al_age
senior tag

szóval lehet hogy az egészet meg tudom oldani egy zener-diódával ellenállás helyett/nélkül?
még pontosan nem tudom hány volt kell majd a ventinek, de előtte tesztelni fogom mindenképpen.

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#407) LukE válasza al_age (#406) üzenetére


LukE
veterán

emlekeim szerint egy zenerbol es egy ellenallatbol szokas feszstab kapcsolast letrehozni, pesze csak kis fogyasztas eseten.

szerk: persze lehet csak 1 zenerrel is, csak nem biztos, hogy szeretni fogja a hot 1 nagyobb venti eseten.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#408) And válasza al_age (#406) üzenetére


And
veterán

Igen, meg lehet oldani egy Zener-diódával is. Betehetsz a ventivel sorba például 4.7, 5.6 vagy 6.8V-os Z-diódát (záróirányban), ennyivel csökken majd a ventilátoron eső feszültség. A max. teljesítménye jó nagy legyen, a Lomex-árlistán vannak szép nagy 12W-os példányok elég olcsón. Persze a sima ellenállással szemben csak egyetlen előnye lesz: akkor is állandó értéken tartja a venti feszültségét, ha azt időnként - például nagyobb áramúra - cserélgeted, vagy több ventit kötsz párhuzamosan. Ha csak egy darabhoz kell, nyugodtan használj egy nagyobb teljesítményt elviselő ellenállást vagy potmétert.

(#409) Johnny19 válasza asturel (#401) üzenetére


Johnny19
tag

VAlószinüleg csak eléget a panelon a vezető csík. Hát az történt hogy mostmár nemhasználod a 12Vot a FAN csatin :DD

A legkisebb tanyára is eljuttatják a netet. Minden nap lovaskocsival fogják hozni vinni a TCP csomagokat.

(#410) X@b3e


X@b3e
addikt

# 371 ?!?

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#411) al_age


al_age
senior tag

LukE, And, köszi a segítséget mindkettőtöknek!

LukE: hát igen egy zener-es dolognál én is attól félek, hogy túlságosan melegedni fog

And: csakis egy ventit szeretnék leszabályozni, tehát valószínűleg ellenállás lesz a dologból. potit nem szeretnék neki, ez csak egy házventi lesz, ezt be szeretném állítani egy fix, halk értékre és kész.
de a kérdésem akkor még mindig adott: hogy számoljam ki, hogy mekkora elleállás kell nekem?
természetesen előtte tesztelni tudom a ventit, tehát azt tudni fogom, hogy hány volton halk.

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#412) And válasza al_age (#411) üzenetére


And
veterán

Részemről nem ismételném a #199-es hozzászólást. Kicsit talán körülményesnek tűnik, a saját ventilátorod adataival helyettesítve sokmindent ki tudsz számolni az ott leírtakból. A legegyszerűbb, ha átmenetileg potmétert (kb. 100 Ohm, min.1..2W-ost) kötsz sorba a ventivel, beállítod a megfelelő sebességre, és utána nem a ventifeszültséget méred le, hanem a poti értékét. Pont akkora - vagy a legközelebbi szabványos értékű - szintén néhány Watt terhelhetőségű ellenállást kell majd szerezned.

(#413) al_age válasza And (#412) üzenetére


al_age
senior tag

rendben, köszi megnéztem azt a hozzászólásodat és pont egy ilyen leírást-számítást kerestem. de most már lehet, hogy tényleg veszek egy potit és azon mérem majd le, hogy mekkora kell. bár nem tudom hogyan fogom összekaparni a pénzem erre az extra, eredetileg nem tervezett plusz kiadásra:DDD

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#414) mr_ricsi válasza al_age (#405) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''most hány volton megy a rackventid?''
Gőzöm sincs, azt hiszem, egy 2,7V-ost kötöttem elé.

''egy zener-diódát kötöttél a venti elé?''
Igen.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#415) mr_ricsi válasza al_age (#411) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a kérdésem akkor még mindig adott: hogy számoljam ki, hogy mekkora elleállás kell nekem?
természetesen előtte tesztelni tudom a ventit, tehát azt tudni fogom, hogy hány volton halk.''

Leírod ide, hogy ? volt kell neki, ill. a matricájáról azt, hogy 12V/?A-es, és kiszámolom neked.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#416) al_age válasza mr_ricsi (#415) üzenetére


al_age
senior tag

oh, köszönöm szépen, ez nagyon kedves Tőled.
ha meglesz a venti és tudok róla mindent mindenképpen megkereslek.
köszi mégegyszer:)

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#417) Veriakilis válasza LukE (#404) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Éreztem, hogy valamit elszámoltem...
Kicsit álmos lehettem regnap.
Kösz.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#418) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Ma is!

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#419) mr_ricsi válasza al_age (#416) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Egyébként 2,7-3-3,3-3,6-3,9-4,3-4,7-5,1-5,6-6,2-6,8V-ban gondolkodhatsz.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#420) robekri


robekri
addikt

Lámer kérdés:+3.3 V az mire való nálam valami 2,74V :F

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#421) mr_ricsi válasza robekri (#420) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Többek között a RAM is erről megy. Ha 3,15V-nál kisebb, akkor a gép fagyizhat miatta.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#422) robekri válasza mr_ricsi (#421) üzenetére


robekri
addikt

Mit csináljak? A gép nem fagyogat. :F:F

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#423) LukE válasza robekri (#420) üzenetére


LukE
veterán

mert nem a 3.3-at meri 3.3V cimen, hanem a Vdimm-et (ram feszultseget) 3.3-at nem mer egyaltalan. (Epox 8RDAxy-ok ugy altalaban)

mi a rak az a spagoca?

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#424) robekri válasza LukE (#423) üzenetére


robekri
addikt

Kösz!

Tényleg annyit kap a ramom!
Bassz, hogy ez nem jutott eszembe! Még1x THX!

''mi a rak az a spagoca?'' :F:F:F (ez nekem?)


Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#425) LukE válasza robekri (#424) üzenetére


LukE
veterán

nm:)

nem, Veriakilis alairasaban van.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#426) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Hello!
Vettem egy autóba való külső-belső hőmérőt, amiből kiforrasztottam a belső termisztort, és kivezettem azt is egy vezeték segítségével. Az lenne a kérdésem, hogy lehetne megoldani, hogy a hőmérsékletet ne 10mp-ként, hanem gyorsabban frissítse?
Előre is köszi

(#427) LukE válasza -cobra- (#426) üzenetére


LukE
veterán

hat ennyi alapjan: hatarozott nemtudom:D
Ha dobnal a nyakrol kepet, akkor talan lenne otlete valakinek, de az idozitest n+1 fele keppen meg lehet oldani...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#428) asturel


asturel
őstag

valaki nem tudna egy 1Wos stereo radioado kapcsolasi rajzot adni ?

(#429) [w] válasza LukE (#423) üzenetére


[w]
őstag

spagóca = spárga, madzag (kábel) :)

barátom, hogy valaki ezt ne ismerje... :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#430) neongorack válasza [w] (#429) üzenetére


neongorack
senior tag

Főleg egy radikálos!

(#431) And válasza asturel (#428) üzenetére


And
veterán

Maga az adó - vagyis az rf-rész - nem ''sztereó''. Ha moduláló jelként a multiplexált jelet (alapsávi B+J, modulált B-J segédvivő, pilotjel) viszed egy fm-adóba, akkor kapsz egy sztereó adót. MPX-kóder rajzot rengeteget találhatsz, pl.: Bővebben: link. FM-modulátor és végfok rajzokat szintén: Bővebben: link. Azon kívül, hogy a dolog ekkora teljesítménnyel illegális, megfelelő műszerezettség és tapasztalat híján az adófokozat megépítése - diszkrét elemekkel - nem épp egyszerű.

(#432) Razor1


Razor1
aktív tag

Multifunkcionális csiszológépet (kombi-eszköz néven is fut) használt vki moddingolásra? Mik a tapasztalatok? Érdemes beruházni egy ilyenre? Konrétan az érdekelne a csiszoláson és gravíron kívül mennyire alkalmas vágásra (műanyag és alumínium), mennyire lehet vele szépen dolgozni, formákat kivágni?

(#433) LukE válasza [w] (#429) üzenetére


LukE
veterán

elnezest, megyek gyorsan felgyujtok valamit, hogy a hajamra szorhassak 1 kis hamut:B
:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#434) Sianis


Sianis
addikt

sziasztok!
kérdésem lenne, hogy a gépben lévő különböző vezetékeket, milyen típusú( vastagság, szálak száma) érdemes hosszabítani?

Az érintett vezetékek:- alaplapi fő csatlakozó
- alaplapi 12 V-os

Gondolom, hogy ventillátor meg ilyesmik azok nem zavarnak túl sok vizet, hiszen azok bármilyen szutyokkal elmennek, csak az érdekel, hogy ezek a fontosabb kábelközegek igényelnek-e valami speckót, vagy lehet azokaz is hosszabítani a gyengébben kűnő vezetékekkel?

Én pl ezzel szeretném, de ha nem jó akkor persze veszek, itt egy kép róla:

Bővebben: link

Válaszotokat előre is köszönöm!

[Szerkesztve]

(#435) vedit


vedit
csendes tag

Miért nem lehet egyszerűen potméterrel szabályozni a venti fordulatszámát?
Szerintem lehet, ki is próbálom!

RGB

(#436) Sianis válasza Sianis (#434) üzenetére


Sianis
addikt

UP!

(#437) gromble_ziz válasza Sianis (#434) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

szerintem ez egy picit vékony keresztmetszet, de majd a nála okosabbak is elmondják véleményüket, csak várd ki türelemmel

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#438) And válasza Sianis (#434) üzenetére


And
veterán

''Alaplapi fő csatlakozó''= tápcsatlakozó? Szerintem a táp vezetékeit nagyon nem érdemes hosszabbítani, mert az a szó szoros értelmében a stabilitás rovására megy. A hosszabbítás ugyanis a plusz csatlakozások, forrasztások, meg a nagyobb vezetékhossz miatt a vezetékellenállás növekedését eredményezi (azaz a terhelőáram nagyobb feszültséget ejt rajta, így az alaplapra kevesebb jut). Itt pedig elég rendes áramok tudnak folyni. Azt a szalagkábelt (vagy annak ereit) legfeljebb a házba szerelt power/hdd ledek, meg a táp/reset kapcsolók bekötésére használhatod, mert kevés áramot visel csak el. Én már ventilátor-vezetéknek se használnék olyat. A nagyobb vezeték-keresztmetszet kisebb ellenállást és nagyobb terhelhetőséget jelent. Tápvezetéket minimum ugyanolyan keresztmetszetűvel illene hosszabbítani, de a fenti okok miatt inkább teljes kábelcserét képzelj el, mint toldást.

(#439) Horbal válasza vedit (#435) üzenetére


Horbal
őstag

Miért ne lehetne, nem túl elegáns, megoldás de természetesen műkszik...

A gond az, hogy egy egyszerű potis tekerős cuccnál, nagy teljesítményű poti kell, mert a leszabályozott teljesítményt mind hő formájában diszcipálja el.. magyarul melegszik mint az állat...ezért inkább szabályozható feszstabokat szoktak beletenni a jobb vezérlő panelokba asszem...ezért kerülnek 8K-ba...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#440) Sianis válasza And (#438) üzenetére


Sianis
addikt

mindössze 5-6 cm-re gondoltam, azért, hogy ne a procihtő fölött, hanem mellette tudjon elmenni...

nem nagyon akarom kiforrasztani a tápból a cuccokat, de egy jó minőségű forrasztással szerintem nem lehet gond, de akkor beszerzek hozzá rendes vezetékeket...

(#441) Hitman


Hitman
aktív tag

Csinált márvalaki házilag fordulatszámszabályzót légysz ossza már meg tapasztalatait plízzz, vagy jobban járnék egy gyári fordszámszabályzó panellel(csak házhűtőket akarok szabályozni) előre is thx... :)

(#442) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

Sziasztok!

Elég kezdő vagyok mind elektronikai mind modding témában, viszont egy kis cuccba akarom vágni a fejszémet, mert most nem akaork magam neonokat meg körkábelt meg faszomtudja mit venni, hanem kicsit magam barkácskodni.

Szóval adott ugy kb 30DB piros vagy sárga vagy zöld kis LED vagy nagy is jó, még nemtudom milyet vegyek (szerintetek?)

Hogyan kössem össze őket? Lenne az áramkörben a molex csati amiről jönne az áram. A ledek, a huzal (mien kell?), egy kapcsoló(ez tökmindegy mien?). Ellenállás kell bele?
valami kapcsolási rajzot megköszönnék!

naon newbie vagyok ien elektronikai cuccokban, de van forrasztópákám, meg miegyebem itthon (fatter bennevan a témában csak nincs kedvem vele konzultálni) a cuccokat meg egy közeli elektronikai boltban venném:)

kösz előre is

admi:D

mod: esetleg potmétert rakjak bele? fényerőváltoztatás? ha igen akkor mient?:)

[Szerkesztve]

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#443) aDM|RaL^


aDM|RaL^
őstag

up plz!:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#444) And válasza aDM|RaL^ (#442) üzenetére


And
veterán

A +12V -os tápot használva sorbaköthetsz max. 5 db. ledet + egy ellenállást. Öt darab csak piros (1,8...2,2V nyitófeszültségű) ledekből ajánlott, más színűből inkább legfeljebb 4, kékből meg 3 darab javasolt. Ilyen ötös csoportokból meg annyit csinálsz, amennyit gondolsz. Ellenállás-számítók: Bővebben: link, Bővebben: link. Potmétert is rakhatsz az áramkörbe, de úgy, hogy a kiszámolt ellenállásnal kisebb eredő ne adódjon, magyarul az eredeti ellenállást meghagyod, és még sorba köthetsz egy x száz ohm...1-2 kiloohm-os potit.
''mien'',''naon'': Ááááááááá!! ;)

(#445) aDM|RaL^ válasza And (#444) üzenetére


aDM|RaL^
őstag

köszi szépen:)
átolvasom, megtervezem, ha valami nem világos továbbra sem, akkor majd kérdezek:)
bocs a mien meg a naon ért, de megszoktam itt a rövidítést neten, tudok ám helyesen is írni:)

http://www.flickr.com/photos/dmrl - http://dmrl.hu - Spectrum ZX 48k

(#446) Petie


Petie
veterán

szasztok.
van egy házam(x202) abban van hátul 2 venti, oldalt 1, elöl 4(2 van de 4 lesz). és vennék egy aerocool gatewatchot mint előlapi panelt.
a kérdésem az lenne hogy a hátso 2 ventit 1 potira kötném, és az első 4et is. hogy ugy tudjam őket egyszerre szabályozni.

véghez vinni lehet csak nemtom hogyan reagálna a cucc :) beadná az unalmast vagy rendesen, megbízhatóan működne-e.
egyszerűsítve: meg lehet-e ezt oldani?

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#447) Petie


Petie
veterán

zsUPpsz

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#448) And válasza Petie (#446) üzenetére


And
veterán

Elég jól néz ki az a panel, mondjuk az ára is szép. Honnan szereznél olyat? A kérdésedre: potit nem látni rajta, ezen csak nyomógombok vannak. Az Aerocool oldalán azt írja, hogy csatornánként 1.7A (kb. 20W) a ventilátor-vezérlő terhelhetősége. Ha ezt nem haladja meg a rákötött ventik árama/teljesítménye, akkor nem lesz semmi baja

(#449) Petie válasza And (#448) üzenetére


Petie
veterán

még nem lehet kapni de amint lesz megveszem. flash.hu a partner.

hát nemtom. azt hol tom megnézni hogy mennyit vesz fel? aerocool uv led fanjaim vannak.

ॐ "Goa is not a place, its a state of mind." - Goa Gil ॐ ° Honda - The Power of Dreams ° Eat, Sleep, JDM °

(#450) neongorack


neongorack
senior tag

Nem tudja valaki honnan lehet szerezni olyan vastag csövet ami célirányosítja a levegőt a procitól kifele?
Jó lenne az átlátszó!!!(főleg)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.