Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LukE válasza .::cHeKkk::. (#49) üzenetére


LukE
veterán

az alapjan, hogy meg az alaplapod tipusat sem tudjuk, szerinted milyen valaszt adhat barki is?
egyebkent egyszeru: USB kabelen meg +5V, 0V, data+ és data-, ezeket megkeresed az alaplapodon, es kesz.:DDD

Egyebkent az ertelmes valasz ugy hangzik, hogy nezd meg az alaplapod leirasaban, mert abban biztos benne van.

ja, elozo kerdesedre pedig zsugorcso, es minden valamire valo elektronikai boltban kaphato (elektronikai bolt!=szamtek bolt)



Tom-> a szo, amit keres uram, az az fenycso inverter. szamtek boltbol vegyed lehetoleg, mert a keravil valszeg picit nagyobb fenycsovekhez meretezett kutyut adna:DD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#52) Thommyboj


Thommyboj
aktív tag

jó bocsesz, csak most nem tudtam hogy ilyen bonyin kapja ez a neon az áramot.
CSak mert láttam egy hangérzékelős neont-az meg csak símán tápkábelről kapta az áramot. Amúgy gigabyte 7vt600-1394 alaplapom van, akkor majd ezek után lehet tudtok pontosabb választ adni.
kösz a megértést

(#53) LukE válasza Thommyboj (#52) üzenetére


LukE
veterán

:) bocs, de az elso sok sor .::cHeKkk::.-nek szolt, mint a hozzaszolasom folott lathato is volt:) (ott van az az egesz hasznos válasz gomb)
Egyebkent altalaban kulon inverterrel mukodnek, persze van amibe bele van epitve. par ezer HUF, es altalaban 2 csovet megetetnek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#54) Flashy


Flashy
veterán

en forrasztottam mar cuccot tanulonyak (nyák for dummies :DD) helyett papirra... mérnök vagyok, feltalálom magam... regi ceges nevjegykartyam volt az alap. nincs semmi extra anyagbol, ijen enyhen hullamos papir, es egyaltalan nem égett meg, csak ahova a zsir ráfolyt ott lett barna. jo, nem volt bonyolult, csak egy ic foglalat, egy kondenzator, meg a foglalat labai osszekotozgetve egymassal meg a bejovo 4 vezetekkel. az ember megcsinalja, aztan meretre vagja olloval :C

(#55) .::cHeKkk::. válasza LukE (#51) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

És mekkora kell a legkisebb vagy mekkora? mármint zsugorcső..

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#56) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

mellesleg itt néztem
Bővebben: link

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#57) I_Am válasza .::cHeKkk::. (#56) üzenetére


I_Am
veterán

Zsugorcsővel óvatosan, mert eléggé merev mikor zsugoritva van.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#58) .::cHeKkk::. válasza I_Am (#57) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Ez hogy zsugorodik:F Azt se tudom mi ez csak ezt ajánlottak szigeteléshez tudnál vmit mondani róla??

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#59) I_Am válasza .::cHeKkk::. (#58) üzenetére


I_Am
veterán

Mit akarsz szigetelni és miért?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#60) .::cHeKkk::. válasza I_Am (#59) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Forrasztanék cuccokat és nem akarom hogy pl két forrasztás összeérhesen...

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#61) I_Am válasza .::cHeKkk::. (#60) üzenetére


I_Am
veterán

Értem, akkor a zsugorcső tényleg a jó megoldás. Mérd meg mekkora átmérőjű a forrasztani kívánt alkatrész azon pontja amit szigetelni szeretnél és vegyél rá zsugorcsövet. Forrasztás előtt vágd méretre, húzd rá pl a vezetékre, forraszd a vezetéket, aztán told rá a zsugorcsövet a forrasztásra és öngyújtóval melegitsd amig a megfelelő átmérőre nem szűkül.

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#62) .::cHeKkk::. válasza I_Am (#61) üzenetére


.::cHeKkk::.
tag

Vielen Dank! Amit belinkeltem ott nem tudod milyen hosszú a zsugorcső?

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#63) .:InnoMan:.


.:InnoMan:.
senior tag

Lenne egy kérdésem: :)
Szereztem egy Acorp házat és ezt a házat le szeretnám fújni festékkel az a kérdésem lenne hogy milyen festékkkel lehet ezt megcsinálni? :F
Jó -e hozzá a sima 1500ft fémfesték vagy vmilyen másfajta kell? :F
Mod-masterek ide!!!! :D
Előre is THX a válaszokat! :)

Üdv
InnoMan

(#64) .:InnoMan:. válasza .:InnoMan:. (#63) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

?

(#65) mityku válasza .:InnoMan:. (#63) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!!

A modell és makett boltokban található festékspray tökéletes erre a célra. Ha jól tudom olyan decis másfél decis kiszerelésben kapható és az ára is olyan 1500-1800 ft között mozog.
Én is majd a nyáron beruházok egy nagyobb házra, mint a mostani és akkor én is leakarom fújni majd. :))

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#66) Biaggio válasza .:InnoMan:. (#63) üzenetére


Biaggio
őstag

Egy: teljes csiszolás, egyre finomabb csiszolóvászonnal
Kettő: portalanítás, zsírtalanítás, áttörlés alkoholos ronggyal
Három: festés, mindig csak vízszintes felületen, különben megfolyik
Négy: száradás (a 24 óra kevés)
Öt: esetleg lakkozás

Az akrilfesték tökéletes a célra, ezerféle színben kapható, mindenképpen spray legyen!

(#67) mityku válasza Biaggio (#66) üzenetére


mityku
aktív tag

Tökéletesen egyetértek veled Biaggio!
kifelejtettem éppen ezeket a legfontosabb lépéseket. :((
Nekem is ilyen akrilfestéket ajánlottak, anno mikor érdeklődtem ilyen ügyben.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#68) Biaggio válasza mityku (#67) üzenetére


Biaggio
őstag

Akrilfesték azért jó, mert könnyen szárad és sokféle felületre alkalmas, pl. a előlap egy műanyag részét is ezzel festettem le:) Lakkozni nem feltétlenül muszáj, alapozó használata csak egyes felületeken fontos.


Félig OFF
A sarki háztartási boltban jóval olcsóbb volt a festék, mint az Obiban.:Y
ON

(#69) mityku


mityku
aktív tag

Hali!
Előrebocsátom, hogy nem vagyok nagyon profi az elektronikai dolgokba!

Adott két venti és egy kapcsoló segítségével akarom be- ki kapcsolni őket ( vagy kettő kapcsolóval, külön mindegyiket. Hogyan kell a ventik illetve a tápegység vezetékét összeforrasztgatnom? (A ventik csak két vezetékkel vannak ellátva,tápból lettek kiszerelve)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#70) .:InnoMan:.


.:InnoMan:.
senior tag

Ma délelőtt vettem 2db festéket megúsztam 3k-ból!Délután befújtam(1réteg-et) az Acorp házat azután vártam vele fél órát megszáradt és ráfújtam a második réteget!
Ezután pedig belegravíroztam egy TT ''nonfigurativ alakot'' végülis egy tűzcsóvára hasonlít! :) Ezután a tetejére rátettem egy 8x8-as krómrácsot!Még az elejét meg akarom csinálni! :) Végülis használni nemtudom mert ez egy ''p3''-as ház az én konfogomat már nem lehetne ''beleültetni''! :O Majd megpróbálok képeket csinálni róla ha teljesen kész leszek vele és itt a PH!-n megmutatni.Remélem minél hamarabb!Mindenkinek THX a jótanácsokat MOD-al kapcsolatban! :)

Összegezve:Eddig nekem nagyon tettszik! :)) De majd a végső forma lesz a legjobb! :)

Üdv
InnoMan

[Szerkesztve]

(#71) T_bee válasza mityku (#69) üzenetére


T_bee
aktív tag

a ventik piros kábelét felvágod, egyik vége a switcher egyik lábához, másik másikhoz ééés.... KÉSZ :DD

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#72) mityku válasza T_bee (#71) üzenetére


mityku
aktív tag

Hy!
Köszi!
De mit is takar pontosan ez a ''switcher'' ? Ha bemegyek egy elektro boltba így kérjem?

Bocs, hogy ilyen dolgokkal nem vagyok tisztába! :)

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#73) vicces válasza mityku (#72) üzenetére


vicces
addikt

a switcher-t forditsd le magyarra. azt jelenti kapcsoló. elmondod a boltban, hogy mire kell és kiraknak eléd egy rahedlit. kedvedre válogathatsz :D

[Szerkesztve]

:)

(#74) mityku válasza vicces (#73) üzenetére


mityku
aktív tag

Akkor kapcsolóvadászatra fel!!!!
Köszi mégegyszer az infót!
A brutális házlag legyártott panelek időszaka ezennel megkezdődik! :DD :C :DDD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#75) Biaggio válasza .:InnoMan:. (#70) üzenetére


Biaggio
őstag

Hajrá! Aztán lássuk majd a képeket :D Ha elakadsz, csak kérdezz bátran :)

(#76) aton-hawk


aton-hawk
tag

Üdv..

A segítségeteket szeretném kérni. Párhuzamos v. soros portról kellene nekem leírás, hogy melyik pin micsoda. Ha bárki tud valamit please help...
Thx

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#77) [w] válasza aton-hawk (#76) üzenetére


[w]
őstag

alaplap leírásában általában benne szokott lenni a lábkiosztás, nézd meg hátha!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#78) aton-hawk válasza [w] (#77) üzenetére


aton-hawk
tag

Üdv...
Megnéztem, de sajnos nincs benne.:(

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#79) bitmad válasza aton-hawk (#76) üzenetére


bitmad
aktív tag

(#80) hezso válasza aton-hawk (#78) üzenetére


hezso
aktív tag

Párhuzamos:



Soros:
9PIN - 25PIN
1 - - Ground
2 - 3 TxD
3 - 2 RxD
4 - 7 RTS
5 - 8 CTS
6 - 6 DSR
7 - 5 Signal Ground
8 - 1 CD
20 - 4 DTR
22 - 9 RI

(#81) hezso válasza bitmad (#79) üzenetére


hezso
aktív tag

Itt szenvedek vele, te meg megelőzöl.... :DD

(#82) hezso válasza hezso (#80) üzenetére


hezso
aktív tag

Sorry, a #80asban elrontottam, az első sor a 25Pin-es és a második sor a 9Pin-es!

(#83) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok

Köszönöm a hozzászólásokat...
Viszont lehet, hogy én vagyok ennyire láma, de a két leírás nem egyezik (bitmad linkje és hezso leírása). Legalábbis a lábak számozása nem. De mégegyszer mondom, lehet hogy én vagyok ennyire láma.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#84) hezso válasza aton-hawk (#83) üzenetére


hezso
aktív tag

a #82-esben írtam, hogy elírtam az oszlopok számozását. Vedd fordítva, az első a 25pines oszlop, a második a 9pines. Külömben egyezik, csak a linkről lemaradt a Carrier Detect, meg a Ring Indicator(1,9).

Printer port kiosztása jó.

(#85) Flashy


Flashy
veterán

egy tipp: http://www.hardwarebook.net/

(#86) mityku válasza aton-hawk (#76) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!
Mit akarsz barkácsolni aton-hawk, hogy ez a lábkiosztás kell? :))
Csak nem valami lcd kijelző lesz, mintha ahhoz szoktak volna használni a soros portot. Mintha ilyen rémlene, valami fórumon akadtam rá erre.

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#87) hezso válasza mityku (#86) üzenetére


hezso
aktív tag

vagy ilyesmi is lehet:
Bővebben: link

(#88) gery03 válasza T_bee (#71) üzenetére


gery03
senior tag

Sztem meg nem!

(#89) aton-hawk


aton-hawk
tag

Húúúú...köszönöm szépen a linkeket.
Nagyjából kezd kitisztúlni a dolog, szóval még1szer thx.
Mityku: Teljesen igazad van.....vettem egy grafikus lcd-t, és annak a bekötésére kell a soros v. párhuzamos port. Egynelőre még nemtudom melyik, a leírásában mintha párhuzamos lett volna. Viszont akárhogy olvastam nem igazán tudok eligazodni a leírásán, így bekötni sem tudom. (Ugyan van több leírás a neten, h mit hogyan, de az csak alfanumerikushoz jó....legalábbis ezt hallottam.)
Az sem utolsó szempont, hogy teljesen kezdő vagyok, így minden nehezebb.Ha valaki ráér, vethetne rá egy pillantást, és írja le, hogy szerinte ezt hogy kéne megoldanom. Amim van: 240x64-es grafikus kijelző....mindjárt írom a linket:
http://www.codix.hu/index/pr240064/PR240064ACMTV.pdf
Tudom, nem ebbe a topicba tartozik, úgyhogy ha valakit zavar, akkor az a hozzászólásomat nyugodtan tekintse semmisnek.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#90) T_bee válasza gery03 (#88) üzenetére


T_bee
aktív tag

merhogy?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#91) hezso válasza T_bee (#90) üzenetére


hezso
aktív tag

sztem a felvágod szóba akar belekötni, mivel nem fel, hanem el :)

(#92) T_bee válasza hezso (#91) üzenetére


T_bee
aktív tag

ahá...

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#93) mityku válasza aton-hawk (#89) üzenetére


mityku
aktív tag

LCD?!
Sok szerencsét hozzá! Volt részem átolvasni, ha jól emlékszem ezen a fórumon egy lcd kijelző készítéséről szóló topicot. Hát nagyon sokan szenvedtek vele! Remélem neked kevésbé lesz problémás ez az egész. :)

T_bee: köszi a tanácsot a kapcsoló bekötését illetően. Sikerült a panelt megcsinálnom, a 2 ventit külön tudom ki-be kapcsolni, máárt csak a kábeleket kell esztétikusabban elhelyeznem. :DD

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#94) aton-hawk válasza mityku (#93) üzenetére


aton-hawk
tag

Ez nem jó hír, de remélem igazad lesz.
Csak pozitívan... :)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#95) zeus90


zeus90
aktív tag

Honnan tudok képeket vagy mintákat szerezni ami alpján ki tudom vágni a házamat?

(#96) Biaggio válasza zeus90 (#95) üzenetére


Biaggio
őstag

Általában tetoválás minták alapján szoktak nézelődni, azt pedig rengeteg helyen találsz a neten:)

(#97) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Hi all!
lehet egy kérdésem?
a videókártyán lévő ramhűtők szerintetek mivel vannak rögzítve? gef3ti200am van és le szeretném szedni róla szerintetek csak símán feszegessem le ?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#98) LukE válasza kíváncsi (#97) üzenetére


LukE
veterán

mélyhűtő, és utánna pajszer. legalábbis ezt mondják az okosok...

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#99) Esmein válasza kíváncsi (#97) üzenetére


Esmein
nagyúr

Mélyhűtő és lapos csavarhúzó, ill diákot óvatosan aláékeled.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#100) kíváncsi válasza Esmein (#99) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Rakjam be a fagyasztóba a videókarit :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.