Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kíváncsi válasza Esmein (#99) üzenetére


kíváncsi
senior tag

Rakjam be a fagyasztóba a videókarit :F

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#102) -=Ghost=- válasza kíváncsi (#101) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

nem kell berakni!
felesleges!
haver radeon 8500le jéről simán leszedtük...
a nyákhoz valami kemény cuccot rakj a kemény cumó és a borda közé egy lapos csavarhúzó mint Esmein is monta és minden oldalról óvatosan feszegesd... ha minden oldalt legalább egyszer meglazítottál akkor már kicsit erősebben s mehet és le fog jönni

[Szerk:] igaz mi a gpu ról szettük le a bordát de a ram rögzítése sem lehet erősebb :))

[Szerkesztve]

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#103) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Köszi Ghost már majdnem ratam be a fagyiba de mondodm előtte még felnézek prohardverre van-e valamilyen fejlemény :)
na nekiállok.
Különben nekem múltkor a borda a gpuról simán lejött remélem a eamhűtő bordákat is könnyű lesz leszedni.
Majd írok hogy sikerült e :)
Ha nem akkor viszlát fórumtársak és levetem magam a panelünk 10. emeletéről :D

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#104) -=Ghost=- válasza kíváncsi (#103) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

ha sikerül írd le hogy ment ha nem sikerül úgyis tudni fogjuk abból hogy nem írod le :DDD:C

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#105) aton-hawk


aton-hawk
tag

Üdv..

Szeretnék egy 12V-os ventillátort elég lassú fordulatszámra venni( kb. 1 fordulat/másodperc). Ha én ezt ellenállással érem el, akkor nem fog az ellenállás elfüstölni? Tehát pl. trimmel potival szeretném vezérelni a fordulatszámát, de ilyen nagy ellenállásnál nem fog behalni?
Thx

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#106) zsolt501 válasza aton-hawk (#105) üzenetére


zsolt501
nagyúr

1fordulat másodpercenként minek ez őrűltség szerintem el sem fog indulni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#107) mityku


mityku
aktív tag

Hali!!
Szerintetek honnan lehetne szerezni számítógépház aljára valami normális talpat??
Láttam egyszer egy fényképen egy olyat, hogy 4-5 cm átmérőjű átlátszó gumitalp volt. Ilyet lehet külön is venni vagy csak gyárilag volt fent a házon?

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#108) 666 válasza mityku (#107) üzenetére


666
tag

a legegyszerűbb ha csinálsz magadnak. legalább egyedi lesz... vagy ha kerekes is jó, akkor meg pl. OBI (van Kenobi)-tól is szerezhetsz

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#109) aton-hawk válasza zsolt501 (#106) üzenetére


aton-hawk
tag

Üdv..

Az igazság az, hogy nekem ennél a ventillátornál nem a hűtés része lenne fontos, hanem az a hatás, ahogy nagy lapátok forognak lassan, és mögüle pedig fény szűrődik ki. Terveztem, hogy a venti lapátjait meghosszabbítom kicsit, csak nemtudom, hogy mennyire fogja elvinni a venti.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#110) zsolt501 válasza aton-hawk (#109) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Egy bizonyos szintig le lehet csökkenteni a fordulat számot a 12-es ventinél de az általad írt szintig semmi képp leál.
De azt tudom hogy elektronikai boltban kapható ilyen lassú motor.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#111) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Valaki + tudná mondani hogy müxik a potméter? :F

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#112) elbandy


elbandy
csendes tag

Hali!

Azt szeretném megtudni,hogy ha sorosan szeretnék összekötni 5-6 db ledet akkor is kell közbeiktatni ellenállást vagy nem ha 12V-ra akarom kötni? Ledekkel szeretném megvilágítani a házamat. ;]

Tel.: +36209713519

(#113) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

háj ól még nem jött le de már majdnem még egy kérdésem lenne :
adtak a vga hűtőhöz ilyen kis fekete matricákat azzal mit csináljak mert gondolom paszta nem elég ramhűtő alá kell még valami nem ?

[Szerkesztve]

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#114) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

Adapter-Kabel zum Anschluss des Lüfters an 4-Pin-Molex-Stecker
ne ilyen kis matricákat adtak hozzá gondolom ez nem a ramhűtőknek kell :)
akkor simán paszta alá és annyi?

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#115) aton-hawk válasza zsolt501 (#110) üzenetére


aton-hawk
tag


Hmm...igazad lehet.
Nagyon köszönöm a segítséget.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#116) kíváncsi


kíváncsi
senior tag

na heeelp

''Jobb lábon meghalni, mint térdre kényszerítve élni!''

(#117) zsolt501 válasza aton-hawk (#115) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nincsmit

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#118) -=Ghost=- válasza kíváncsi (#116) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

asse tuggyuk miről beszélsz te szegény!

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#119) mityku válasza 666 (#108) üzenetére


mityku
aktív tag

Hy!!
A kerekes-gurulós megoldást kapásból elvetem, mert az asztal tetején nem igazán lenne nyerő ha megindúlna hírtelen a gép lefelé!! :DD :DD
Azért elkezdek nézelődni, hátha találok valami normális talpat.
cssá!

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#120) Flashy válasza .::cHeKkk::. (#111) üzenetére


Flashy
veterán

nagyon egyszerűen :) változtatható ellenállásértékű ellenállás. ahogy tekergeted, rövidebb vagy hosszabb nagy ellenállású vezetőn folyik keresztül az áram.

(#121) -=Ghost=- válasza Flashy (#120) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

neki az kell hogy hogy kösse be és akkor mit fog csinálni...

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#122) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Létezik 15mm-es fúrófej??? :)) Mert ha igen, akkor hol lehet beszerezni, illetve hol lehet beszerezni? Csak mert jól jönne 1 db (plexit nyomatni!!!)

ghost, nézz e-mailt!!!!

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#123) T_bee válasza gro0ms (#122) üzenetére


T_bee
aktív tag

biztos van, van itthon 1pár, de pont 15mmes még nem kellett. obibaumaxpraktikeréstársaibététől biztos be tudsz szerezni.
hogy akarsz azzal plexit nyomtatni? :F

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#124) gro0ms


gro0ms
aktív tag

tápba menne, összkaristolt (matthatású) plexi 140x75x3 mm, onnan jönnek ki a madzagok :)) (piros, fekete, fekete, sárga x 2 + alaplapi szarok... :DD) van valami pentiumizéba is, de azt majd perforálom. sokhelyen.... na és ahool kijön a plexiből ez a dolog, aoda kell egy lik. bizony... :) ééééés 15mmre terveztem ( és nem akarom újrarajzolni az egész nagy tááápot :O )

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#125) T_bee válasza gro0ms (#124) üzenetére


T_bee
aktív tag

jaa...
nem nyomtatni, hanem nmyomatni :B
oks, értewm. mivel karistolod a plexit? csiszolópapír?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#126) gro0ms válasza T_bee (#125) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Hááát most tagadjam? De jó érzés ám.... :C ;] :C ;] :C ;] :C ;] :C

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#127) T_bee válasza gro0ms (#126) üzenetére


T_bee
aktív tag

aháá lebuktál ám :)) mégsem én vagyok részeg ;]
legközelebb azé nem kell ennyi szmájli

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#128) gro0ms válasza T_bee (#125) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Nna télleg, erre adjon valaki egy nagy-nagy tippet. A táp belsejéből szeretnék kiszedni annyi áramot, hogy jó legyen 3x4sor LEDhez (ami sztem elég sok...) van valakinek leírása abból, hogy milyen kábelben, mekkora áramerősség/feszültség van? Vagy ha a 12cms táphűtőre kötöm, akkor jó lesz? pls HELP. - ehhez nekem nincs agyam. én csak rajzolni tudok :U de azt jól... :D

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#129) T_bee válasza gro0ms (#128) üzenetére


T_bee
aktív tag

hopp, duplás

[Szerkesztve]

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#130) T_bee válasza gro0ms (#128) üzenetére


T_bee
aktív tag

a molex csati 12V részére ráteszed a ledeket, párhuzamba kötöd, és teszel minden egyes led elé előtételkót. a boltban meg így kéred: ''Kérnék szépen 12 db [x] színű ledet, meg 12 db előteétellenállást 12 Vhotz''
x = egyéni ízlés szerint választva :)

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#131) gro0ms válasza T_bee (#130) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Jó. Melyik az a kábel (molex) amit mondtál? Arra van kötve a venti?

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#132) T_bee válasza gro0ms (#131) üzenetére


T_bee
aktív tag

neem. bár, attól függ :)
a 4 tűs csati, amelyiken a vinyó is van pölö.azt már nem tudom, melyik színű kell, azt tudom csak hogy a fekete a test, és vagy a piros, vagy a sárga a +12 V

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#133) gro0ms válasza T_bee (#132) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Aham. :) Mostmár levágtam... Akkor majd küldök képet, mert le fogom fényképezni, azzal, amivel ezt is: Bővebben: link... pontosabban Őt, mivel bár állat, a családban személyként tiszteljük és gyurmázzuk ( a kettő fontossági sorrendben nem mindig fix, mivel a macska is csak eszik és szarik meg alszik, ráadásul felváltva ) :)) Kössz a leírást.

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#134) -=Ghost=- válasza T_bee (#132) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

a sárga +12, a piros +5

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#135) T_bee válasza -=Ghost=- (#134) üzenetére


T_bee
aktív tag

k, ezt mindig elfelejtem, most meg nagyon lusta voltam már kimérni

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#136) gro0ms válasza T_bee (#135) üzenetére


gro0ms
aktív tag

Én viszon közben megcsináltam A/4es műszaki rajzlapon 2darab csőtoll segítségével a táp tökkéletes rajzát. Huhh... asszem iszom valamit, hogy ne remegjen a kezem, amikor körzőzök... :U

Ghost, te nem alszol??? :))

[Szerkesztve]

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#137) mspike


mspike
tag

Melik az az alkatrész amelyik csak bizonyos feszültség után ereszt át ? Zener ? Ötlet ? Tudom van ilyen a gagyi elem teszterek is ezzel mennek... ;) Szóval ki ismeri ezt ?

(#138) T_bee válasza mspike (#137) üzenetére


T_bee
aktív tag

nem relé?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#139) -=Ghost=- válasza gro0ms (#136) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

miért kellene aludnom?
minden nap csak 2300kor fexem le és akkor még tv zek kicsit... :))

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#140) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Hol kapok (jó lenne online)

-Molex csatit
-Molex csatiba krimpet (anyát apát)
-Zsugorcsövet

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#141) -=Ghost=- válasza .::cHeKkk::. (#140) üzenetére


-=Ghost=-
őstag

a male es a female molex között nem csak a benne lévő ''krimp'' a külömbség hanem a female nem a vegen lik van a mibe a male belemegy 2 male molexet próbálj meg összedugni! :C :))

Záróvonal mellett csak az egy nyomvonalon haladó járműveket szabad megelőzni. pl: bicikli, motorkerékpár, úthenger.

(#142) aton-hawk


aton-hawk
tag

Üdv..

Kérdésem lenne. A házam oldalába szeretnék tenni plexit, de nem is ez a lényeg. A plexire egy venti kerülne, ami szívja be a levegőt. Azon goldolkodtam, hogy a ventinek ugye kell a kábel, de akkor hogy szedem le az oldallapot? Hagyok rá a kábelre és akkor talán le tudom szedni?
Bocsi...ha nem teljesen ebbe a témába vág.

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#143) Flashy válasza aton-hawk (#142) üzenetére


Flashy
veterán

hát igazából erre magad is rájöhettél volna, IQ teszten még csak nem is beugró kérdés :)
vagy nagyonhosszu drot, vagy rovidebb drót és a közepére széthuzható csatlakozó, esetleg kivehető venti.
most mondhatnám hogy szerezz olyan cuccot ami a 12Voltot valami vezetéknélküli átvitellel adja, de ha mondom akkor elkezdesz kérdezősködni hogy mennyibe kerul es hol lehet kapni de fingom nincs hogy létezik-e egyáltalán közhasználatban :D :D

(#144) anaqer


anaqer
veterán

Egy picit talán off, de...

Egy átlagos kristályhangszedős lemezjátszó kimeneti jelszintje ha jól emlékszem a pár mV-os tartományban van - ehhez kell mindenképpen előerősítő, és úgy kell a hangkártya vonalbemenetére kötni, vagy esetleg lehet valamit fusizni a mikrofonbemenettel?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#145) aton-hawk válasza Flashy (#143) üzenetére


aton-hawk
tag

Tényleg, ha már így írod, akkor hol és mennyiért lehet kapni?
Esetleg házilag lehet készíteni?..szerintem egy távirányító is megteszi.. :D :D

Azzé köszi a felvilágosítást :)

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#146) Bazsesz


Bazsesz
őstag

Hali!

Egy kérdésem lenne. Hogy lehet a plexit hajlítani? 90 fokot kellene ívesre hajlítani, köbö CD-nagyságú ívre.

Minta megvan hozzá, csak valamivel rá kéne hajlítani.

Üdv: Balu

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#147) LukE válasza Bazsesz (#146) üzenetére


LukE
veterán

melegites es turelem sok-sok turelem.
esetleg ongyujto, de inkabb kicsi gazos forraszto paka megteszi. A vedo muanyag foliat hagyd rajta, ha ugyesen csinalod, utanna ugyan ugy le lehet huzni.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#148) aton-hawk


aton-hawk
tag

Sziasztok!

Lenne egy problémám. Nem teljesen ide tartozik, de azért van hozzá köze.
Szóval van egy T6963C kontrolleres lcd-m, ami a codixnak az oldalán van.
Na most én találtam egy bekötési rajzot a neten pont T6963C kontrolleres lcd-hez, de nem tudom, hogy erre a típusra is jó-e. Szóval szerintetek megcsinálhatom azt a bekötési rajzot?
Előre is köszönöm!

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

(#149) 666 válasza aton-hawk (#148) üzenetére


666
tag

valószínűled igen, de ha van valami konkrét kérdésed sztem kérdezd meg gyafit: www.dino.hu/lcd címen vannak cuccok, meg asszem email cím is

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#150) aton-hawk válasza 666 (#149) üzenetére


aton-hawk
tag

Thx a segítséget

''A tudatlant lehetetlen érvekkel meggyõzni.'' William Gibbs McAdoo

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.