Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) And válasza [w] (#350) üzenetére


And
veterán

A másik: abban a fényorgonában van hálózati trafó? Mert egy csomó olyan kapcsolást láttam, amelyikben nincs, a #345-ben linkelt leíráshoz is olyan rajz tartozik. Az életvédelmi szempontokon túl gondolom elég hátrányos lehet a visszajutó brumm szempontjából is -> nincs galvanikus leválasztás, se szűrt tápfesz., a táppal sorbakötött induktivitás rosszabb esetben meg csak úgy szórja az 50Hz-es mágneses teret.

(#352) salazol válasza [w] (#350) üzenetére


salazol
őstag

Próbálkozz meg hangleválasztó trafóval.
Készen drágán kapni, de fényorgonához nem kell hi-fi átvitel, bőven megfelelhet egy barkácsolt vagy bontott galvanikus leválasztó.
Régebben egy rossz házi telefonközpont paneljáról bontottam ilyet, azzal választottam le az általam tervezett DMX-vezérlő hangbemenetét.

(#353) [w] válasza And (#351) üzenetére


[w]
őstag

nem, természetesen ebben sincs trafó :(
de ettől függetlenül elég biztonságosnak mondható a ketyere. az alapvető baj az, hogy fogalmam sincs mi az a galvanikus leválasztó és hogy honnan fogok keríteni, de majd meglátjuk (a vak is azt mondta... :DDD)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#354) salazol válasza [w] (#353) üzenetére


salazol
őstag

A galvanikus leválasztó olyan cucc, amibe bemegy a jel két vezetéken és ki is jön másik kettőn, de az érpárak között semmilyen kapcsolat nincs. (szakadás)
Ez lehet pl. optoelektronikus is, de
a legegyszerűbb ilyen a trafó, kivétel az ún. autotranszformátor.
Amit én telefonközpontból bontottam, az 1:1-es trafó volt hanghoz.
A lényeg, hogy a primer és a szekunder tekercs között nagyon jó szigetelésnek kell lenni.
Egyébként amikor a 80-as években fényorgonákat építettünk a haverokkal, zsebrádiókból kibontott kimenőtrafókat használtunk, bár az nem volt egészen korrekt megoldás, de az oroszok még oda is vastag szigetelést tettek a tekercsek közé. Sokol rádió :)
Aztán a Tesla lemezjátszó hangszórókimenetéről csodásan ment a fényorgona.

(#355) [w] válasza salazol (#354) üzenetére


[w]
őstag

nah, nagyjából vágom mi is lehet ez. :)
most már csak arra adj tippet légyszi, honnan lehet ilyesmit manapság beszerezni!
(anélkül, hogy hazavágnám pl. a fatáv helyi központját :DDD)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#356) salazol válasza [w] (#355) üzenetére


salazol
őstag

Ha van sok pénzed, hangtechnikai és diszkósboltokban Di-Box néven csúcscuccok vannak, 6-tól 100 ezer forintig.
Barkácsolni is lehet, fazékmag osztott csévetesttel, soksok nagyon vékony huzalt kell rátekerni.
A másik, technikus ismrősöket nyúzni, hogy bontsanak már egy ilyesmit valahonnan neked.

(#357) [w] válasza salazol (#356) üzenetére


[w]
őstag

akkor valszeg az utolsó variációval próbálkozom majd, az első kettőhöz valahogy nincs affinitásom :)
köszi!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#358) [w]


[w]
őstag

T_bee! kűdtem levélt, remélem át is ment!
(bocs, hogy csak most, de a mailbox úgy sz@r ahogy van....)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#359) T_bee válasza [w] (#358) üzenetére


T_bee
aktív tag

köszi. a levélben lévő rajz az ami mellet búg a hifi? :F ha igen milyen körzetben? ja, és a számítógépet zavarhatja az, ha egy ilyne működik vele együtt a szobában?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#360) [w] válasza T_bee (#359) üzenetére


[w]
őstag

igen, ez alapján építettem meg a cuccot és ez búgatja (rossz az, aki rosszra gondol :D) a hifimet. na most itt van egy kis csavar a dologban, ugyanis a hangkártyáról kijövő jelet szimplán ketté osztottam, amiből egyik megy a hifibe, a másik a fényorgona bemenetére.
a körzetes kérdést nem értem, tök mind1 mit csinálok, mindig búg :((
magát a számítógépet nem zavarja, kiválóan érzi magát mellette.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#361) hcstuning


hcstuning
tag

De jó egy ilyen topic...:)) Szval modolási kérdés: a házam oldallapja ki van vágva (thx for my friend's father :DD) és oda kéne plexit berakni. Ahogy ismerem magam valamit ki fogok majd találni még. (pl.: a tápomnak akarok egy plexiházat:DDD) Tehát azt hallottam, hogy a plexi fúrásánál könnyen bereped. Ellehet ezt valahogy kerülni?

-=Joey=-

(#362) LukE válasza hcstuning (#361) üzenetére


LukE
veterán

ovatosan furod
egyebkent ez a topik a modok elektronikai reszevel foglalkozik, szreintem keress a plexi szora, es talalsz par plexi-megmunkalos topikot.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#363) hcstuning


hcstuning
tag

Lehet, hogy azzal foglalkozik, de a címe alapján jöhet ide a kérdésem sztem...

-=Joey=-

(#364) lapa


lapa
veterán

sziasztok. én a házon belülre helyeztem a szünetmentes tápot. kintről a tápokon is található foglalaton kersztül viszem be a 220-at a házba. táp is barkácsolva lesz, tehát a tápon belüli földelést is meg kell majd oldanom.

1. rákössem-e a bejövő 220 földjét a házra? gondolom ez jó lenne, de biztos hogy jó-e akkor, ha ez utána még bemegy a szünetmentesbe? jobb lenne talán a szünetmentesből kijövő földre kötni a házat? vagy a kettő ugyanaz?

2. a három eres 220 kábel kábé fél méter hosszú lesz a házon belül (a lehető legtávolabb mindentől. érdemes-e ráapplikálni vmi árnyékolást (pl. koax hálója)? ha igen, az is legyen a földre kötve? (lásd még 3. pont, miért)

3. a tft-t az utóbbi időben a táp egyik molex csatijáról hajtottam (12v), kábé 3 méterre meghosszabbítva egy két eres, árnyékolatlan hangszórókábellel. saccra 0,75-ös, jó vastag. a monitoron a 60 hz-hez közeli frekiken kábé 5 centis távolságban felfelé futó csíkok jelentek meg, akkor is, ha mind a vga (frankó ujjnyi, árnyékolt - anno ibm szerverhez adták vkm switchelés célra), mind pedig a 12v kábel el van különítve minden mástól. ez a zavarszűrő hiánya lehet? tudok olyat csinálni otthon? eredeti 12v kábel garis és azon ott a műa henger. lehet, hogy a szintén a házba rakott adsl modem adaptere (12v 1a konnektorba dugós fekete doboz) okozta? a táp apfc enermax és az adsl táp is a szünetmentesre volt kötve.

4. az adsl modemet célszerű lehet szintén molexről hajtani vagy máshonnan lenne jó? az alapelv az, hogy nem szívesen használok külön gagyi tápokat (tft meg modem), ha jobb hatásfokkal és egyszerűbben megoldható a gép tápjáról. túlterhelve nem lesz. a gép leginkább 24/7-es, így ritkán lenne a modem lekapcsolva (úgy hallottam áram alá helyezéskor gondok lehetnek a szerverre kapcsolódással).

bocs a sok kérdésért, előre is köszi a tanácsokat.

(#365) LukE válasza lapa (#364) üzenetére


LukE
veterán

1: Elvileg az osszes fold ossze van kotve. Szoval ha minden jol va a tapban, akkor ott a fold ra van kotve a tap dobozara, ami meg kozvetlen femes kapcsolatban van a haz tobbi reszevel, szoval nem muszaly.

2: legyen minel rovidebb:) Es igen, vagy valami arnyekolo izet huzz ra (regi AT gepben, ahol elore ki volt vezetve a 230 kapcsoloja, volt.), vagy rakd valami acel/rez lemez moge.

3: Egyik, amit megprobalnek, az egy kondi (meg nem mondom, hogy hany uF is kellene...) rapakolasa a tapdrotra az LCD-hez kozel. Meg valahogy arnyekolni. Vagy ha nem eszik sokat, akkor valami arnyekolt droton atvezetni a tapot. (akar ugy, hogy sok vezetek egyik felen a +12, masik felen a 0 jon.) Gondolom eredetileg nem 3m hosszu volt az a vezetek. Mert a zavar szuro jo esellyel egy ferrit gyuru, ami lehet kapni elekronikai boltokban is, vagy probalj meg bontoban/szervizben szerezni 1-et.

Mindenesetre probald meg minel jobban elkuloniteni a 230-as, az alacsony fesz. tap, es a jel kabeleket.

4: Hááát, en azt mondanam, hogy hajra, de ez persze nem jelenti azt, hogy minden szep es jo lenne.


Meg 1 kerdes: rendesem meg van csinalva a foldeles, ugye?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#366) lapa válasza LukE (#365) üzenetére


lapa
veterán

thx, ezzel már előbbre vagyok. a 220-at árnyékolom (a bejövő földre ezek szerint), meg rákötöm a bejövő földre a házat is, justincase. a föld frankó, most lett bekötve a három fázis, vasrúd földbe lemegy, új vezetékezés mindenhol.

a 3-at nem nagyon értem még a sok vezetékkel. eredeti konfig: szgéphez is való 220v kábel végén csücsült a trafó, abból kéteres kábel saccra 1,5m végén kétpólusú kerek dugasz. dugasz előtt közvetlenül kis henger. most a táp külön molex csatijára (majdnem végig árnyékolt) van rádugva stabil kontakttal egy 2 x 0,75-ös, árnyékolatlan kábel. ez kb 3 méteres, végén ugyanolyan dugasz, mint az eredetin. a kötések forrasztva, szigetelve. mondjuk a problémával elvileg tudok élni, mert vmi 70-72 hz körül már olyan gyorsan pörög, hogy alig látni. sejtésem és a hullámzás gyorsasága alapján vmi 50 hz-es zavarásra gyanakszom, csak nemtom honnan jön.

(#367) Narancs


Narancs
őstag

helló srácok!
lehet már kitártyaltátok atémát, de lusta vok visszaolvasni, sry!
Szóval az lenne a kérdésem, hogy alapból molex csatis ventiket hogyan lehetne ford.szám szabályozhatóssá tenni?
Vagy pedig hallottam vmi olyasmit, hogy 5 vagy 6 Voltra is át lehet kötni, és akkor sokkal halkabb, mivel kevesebb áramot kap.
Ezt hogyan tudnám megcsinálni?

Előre is köszi a válaszokat!

Beauty is pain

(#368) Sianis válasza Narancs (#367) üzenetére


Sianis
addikt

elényomsz egy megfelelő ellenállást, mondjuk 50 Ohmosat, de ez ventifüggő.

másik megoldás, hogy a sárga 12V-os vezeték helyett csak a piroson engeded neki a feszkót. Bár nem tudom, hogy ez pontosan így van-e, de talán így is lehet játszani.

Nekem az ellenállásos dolog jobban bejön. Kényelmi funkció, hogy potmétert raksz rá. Ez kics bütyköléssel jár, de egy jobbfajta poti teljes mértékben finoman hangolja a ventillátort, a te füledhez mérve...

(#369) Narancs válasza Sianis (#368) üzenetére


Narancs
őstag

Honnan szerzek ellenállást?

Beauty is pain

(#370) Sianis válasza Narancs (#369) üzenetére


Sianis
addikt

bármelyik villamossági üzletben. tutira van!

(#371) Sianis válasza Narancs (#369) üzenetére


Sianis
addikt

bármelyik villamossági üzletben. tutira van!

(#372) X@b3e


X@b3e
addikt

Ebben esetleg tudna vki segíteni? pls!
Bővebben: link

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#373) Horbal válasza X@b3e (#372) üzenetére


Horbal
őstag

Én 80mm-es ilyen ventit hajtottam egy időben szabályzóról, a venti potiját csutkára tekertem, így ment a szabályzóra, annak a potiját tekerve szabályozta szépen, nem hiszem, hogy más lenne a 12-es venti.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#374) mr_ricsi válasza lapa (#364) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt megkérdezhetem, hogy milyen és hány wattos táp van a gépedben?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#375) Tommmysun válasza .::cHeKkk::. (#60) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Törölve, bocs téves

[Szerkesztve]

(#376) lapa válasza mr_ricsi (#374) üzenetére


lapa
veterán

ofkorsz, enermax 365. csekk konfig.

(#377) Hell


Hell
tag

Sziasztok!

Remélem, hogy tud valaki segíteni!
Ezt hol, illetve hogy keressem. Egyszerű színben kellene (fekete, kék, szürke).

Bővebben: link


Köszönöm,
Hell

[Szerkesztve]

Üdv, Hell..............................................BC2, BF3, BF4 nick: WarthogHell

(#378) LukE válasza Hell (#377) üzenetére


LukE
veterán

kuldj 1 mailt az info@radikalmod.hu cimre

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#379) X@b3e válasza Horbal (#373) üzenetére


X@b3e
addikt

Próbáltam, shhajna nem megy ilyen könnyen:O
Esetleg más 5let?!?

Bővebben: link

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#380) asturel


asturel
őstag

valahol lattam olyasmit hogy plexi koze raknak valami buborekos folyadekot es leddel megvilagitottak (nekem nagyon bejott ilyet szeretnek) kerdes hogy mien folyadekot raktak a plexi koze ?!

(#381) LukE válasza asturel (#380) üzenetére


LukE
veterán

szerintem nem lett tulbonyolitva, es sima viz:)
Egyebkent asszem itt volt: Bővebben: link jah, meg is van:Bővebben: link

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#382) asturel válasza LukE (#381) üzenetére


asturel
őstag

oo igen ez volt az.. es nem mulik el 1 ido utan a viz izeje? vagy folyton razogassam majj? yo kis kloros vizunk is jo lesz?
nekem valami hosszutavu megoldas kene.. :) vagy ez igymarad ?:)
amugy kedvencekbe bennevolt

most latom hogy valami cucc nyomassa bele a buborekot vagymi.. vagy hogy is mukodik ez most ?:)

[Szerkesztve]

(#383) harry


harry
veterán

Hi, itt tudna segíteni valaki: Bővebben: link
A házon a power/reset gombokat cserélném; mi a különbség a nyomó 1*záró és a 2*záró között? Gondolom a 1-es kell... Adott típusok között mi az eltérés? Lábak/alak? Itt néztem őket: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#384) And válasza harry (#383) üzenetére


And
veterán

1*záró: egyáramkörös, 2*záró: két (független) áramkörös, normál állapotban nyitott kapcsoló. Reset/power gombnak bármelyik jó, mivel azok csak egy záróimpulzust igényelnek.

(#385) harry válasza And (#384) üzenetére


harry
veterán

kösz, valszeg egy ilyen lesz
T1100AAA 0.125A 125VAC forr. FEK/FEK
Bővebben: link
Gomb van, csak kapcs nincs.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#386) X@b3e


X@b3e
addikt

#371 !!

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#387) asturel


asturel
őstag

letezik UV led? hol lehet ilyet kapni, es mennyiert? valami kep mukodes kozben? mennyire jo ez? fenycsovet semmikepp se akarok..

(#388) harry válasza asturel (#387) üzenetére


harry
veterán

Bővebben: link #5

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#389) X@b3e válasza asturel (#387) üzenetére


X@b3e
addikt

Persze, Lomexben van
Bővebben: link

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#390) X@b3e válasza asturel (#387) üzenetére


X@b3e
addikt

Persze, Lomexben van
Bővebben: link

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#391) X@b3e


X@b3e
addikt

bocs :DD 2x ment el..

[Szerkesztve]

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#392) asturel válasza harry (#388) üzenetére


asturel
őstag

az a baj hogy uvtollon csak led van galaxin meg csak festek.. :D
gondolom lomexbe adnak par darabot is nem kell 100-at venni :)

(#393) harry válasza asturel (#392) üzenetére


harry
veterán

''uvtollon csak led van ''
Nem azt keresel? Én tőlük vettem 2 szem ledet.
Sztem ezek is onnan vannak: Bővebben: link

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#394) asturel válasza harry (#393) üzenetére


asturel
őstag

igen azt (is) mivel folyadekot talaltam csak ledet nem nagyon.. de igy ha lehetne orulnek ha 1 helyrol meg tudnam venni a folyadekot (nem sprayt) meg par ledet.. meg talan meg eros fenyu ledet is.. ne keljen 5x pk-t fizetni :)

(#395) al_age


al_age
senior tag

sziasztok!

van egy ilyen kábelem:

azt szeretném megkérdezni, hogy ha erre rákötök egy ventit, de az hangos és le akarom szabályozni, akkor hogyan számoljam ki, hogy mekkora ellenállás kell nekem?
mert még nem tudom hogy a venti, amit veszek, mennyire lesz hangos, de előtte azt egy adapterrel természetesen ki tudom majd próbálni és akkor azt már tudni fogom, hogy hány volt kell neki, hogy halk legyen.
másik kérdés: nem lehet az ellenállást egy zener-diódával helyettesíteni?
mert tudtommal ez pont egy feszültségstabilizátor...

[Szerkesztve]

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#396) al_age válasza al_age (#395) üzenetére


al_age
senior tag

bocsi, rájöttem, hogy a zener-diódával ezt nem tudom megoldani. tehát hogyan számoljam ki, hogy mekkora ellenállás kell?

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#397) harry válasza al_age (#395) üzenetére


harry
veterán

Sztem kösd be 5v ra úgy, h 2 tűt átdugsz a molex csatin. Némelyik venti alig pörög/el sem indul 5v ról, szal beszerelés előtt mindenképp nézd meg. De a legtöbbnél megy.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#398) al_age válasza harry (#397) üzenetére


al_age
senior tag

mindenképpen tudom tesztelni a ventit beszerelés előtt.
ott megkeresem azt a fesz értéket, ahol számomra már halk, viszont azért még levegőt is tol rendesen.

A fekete lyukak olyan helyek, ahol Isten nullával osztott. 8 hobbit = 1 hobbyte?

(#399) Veriakilis válasza .::cHeKkk::. (#1) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Az áramerősség számít a LED-eknél.
0,7 V a nyitófesz (Dióda).
10-15 mA, ha még jól emlékszem.
20 mA-nél már melegedni szoktak, és hamar tönkremennek.

R= U / I képlettel lehet számolni.

R: ellenállás: Ohm
U: feszültség:Volt
I: Áramerősség: Amper

12V / 0.15A = 80 Ohm

Köss rá egy 1K-s potit, és azzal kipróbálhatod.
Egy idő után kézzel érezni, hogy melegszik.
Ha van Ohm mérőd, akkor utána ki tudod mérni a potin beállított ellenállást.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#400) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

A 0.7 a sima diódáé!
A LED-é 1.5- 2.2V.
Ezzel kell számolni.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.