Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) t-rac válasza Gergello (#900) üzenetére


t-rac
senior tag

ok
Thx mindent

(#902) golyani válasza t-rac (#894) üzenetére


golyani
addikt

a ház melyik oldala nincs fenn???? ami az alaplap mögött van?
szerintem tedd fell mer akkor mi a ráknak a sok venti h nincs meg a légcsatorna.
ami fent,hátulvan az kifelé fújjon ami elől ,oldalt van az meg befelé fújjon.

(#903) t-rac válasza golyani (#902) üzenetére


t-rac
senior tag

Szemből nézve a bal oldala van levéve,mert a jobb oldala zárt,ez van az alaplap mögött,és ha leveszem a ház jobboldalát,akkor semmi értelme sincs,mert csak pár centi rés van rajt.

''ami fent,hátulvan az kifelé fújjon ami elől ,oldalt van az meg befelé fújjon.''

Az oldalán és az elején nincs venti.

(#904) golyani válasza t-rac (#903) üzenetére


golyani
addikt

aszondtad h van 6 venti a gépedben igaz???
proci,vga,chipset.
van a tápban a z kifelé fúj illetve van eg yfent és hátul ami szintén kifele fúj.
szerintem vedd ki a fent lévőt és tedd be elére úgy h befelé fújjon. és akkor 1 fúj be, 2 ki(táp+hátul).

(#905) t-rac válasza golyani (#904) üzenetére


t-rac
senior tag

én most feltettem a ház oldalát és semmi romlást nem tapasztaltam.
CPU:31 fok
Alaplap: 28 fok
Vkari:53-54 fok

Ha befele fúj,akkor vmi porszűrőt kell rá venni,h ne fujja be a port,olyat meg nem tom hol és mennyiér lehet kapni.

(#906) golyani válasza t-rac (#905) üzenetére


golyani
addikt

mer így a szellőző réseken sezrinted nem szívja be a port?????

(#907) t-rac válasza golyani (#906) üzenetére


t-rac
senior tag

Nekem minden eszköznek megfelel a hőmérséklete,kivéve a videokarinak. Hűtést nem teszek rá, mert elveszti a garit. Nem tom hogy tudnám hűteni.

(#908) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

báttyám szerzett 220V-os vetit!:D
a munkahelyén a Roulette asztaloknak a hűtésére használják!
azt mondta szívós darab, fémházas, amerikai gyártmány, majd ha hazahoztam nyomok fel róla képet.
a leendő számítógép asztalomba lesz beépítve, na majd meglátjátok... komoly lesz.:C

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#909) golyani válasza t-rac (#907) üzenetére


golyani
addikt

ha meg van ez eredeti hűtőtd akkor ha gariztatni kell felteszed rá és kész. más is így csinálja. de ha nem akarod akkor feleljen meg ez a hőmérséklet.

(#910) Hidi^


Hidi^
tag

Bővebben: link ha szenvecc ide jerr LCD ügyben

''a Windows nem akar felemelkedni.MIERT?''

(#911) jingo válasza t-rac (#907) üzenetére


jingo
csendes tag

Hi!
Sztem ezt nézd meg,bár lehet,hogy ez csak passzív hűtéshez jó:Nemtom,de elég elmés szerkezet!:)
http://www.titan-cd.com/images/sc03_b.jpg

Bocsi,de nemtudtam belinkelni.:(

(#912) zottty


zottty
aktív tag

Hello! én már 1000 éve gondolkodom moddingon de őszintén szólva a gépem nem túl jó hozzá..most viszont szerezni tudok egy jobb gépet (ugy adta a sors:DDD) ezért el is kezdek moddolni..egy egeret már megcsináltam de van még pár trükköm;-) Szóval ugye először a hzat akarom beszerezni...meg is van a kiszemelt példány:

(használt): 83cm magas,guruló(van rajta fék:P),szerver gépház,5nagy hely,4kishely,2floppy kimenet,ATX, anno ez voilt a legjobb.

Szerintetek jó lesz ezt moddolni??vannak ötleteim de szerintem minél nagyobb annál jobb (hely meg minden) 2 tápot bele lehet tenni.

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#913) rnagy válasza t-rac (#905) üzenetére


rnagy
tag

Szia!

Nekem a VGA kártya melletti PCI slotban van egy házi készítésű alu kereten egy 8 cm-es venti, ami a VGA bordára fújja a levegőt.
rnagy

Én bú alakban vejendészen

(#914) zottty


zottty
aktív tag

Ja elfelejtettem hozzátenni hogy ebben fénykorába 2 PC is efért 1más melett:DDD

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#915) perempe


perempe
addikt

Van egy Igloo 4360-as hűtőm, amin a venti 2500rpm sebességgel pörög. Az alaplap le tudja szabályozni 1700rpm-re, amit még mindig szeretnék csendesíteni.

Kérdés: körülbelül milyen fordulatszám lehet a minimuma a ventinek? Milyen feszültségérték tartozhat hozzá? (Avagy hány volttól kezd el forogni, és milyen fordulatszámmal?)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#916) perempe


perempe
addikt

:F

* Brahms: 4. szimfónia *

(#917) zottty


zottty
aktív tag

hát szerintem nagyon minimumra is meg tudod csinálni..potival asszem..br nem vagyok biztos..

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#918) ModderGuy


ModderGuy
csendes tag

Hi all !! Tud nekem valaki mondani ,valami jó Táp ,vagy Winyó moddolást ??:D

(#919) lol válasza ModderGuy (#918) üzenetére


lol
senior tag

figy sztem a hozzáállásod nem jo... nem ugy megy, hogy mondjatok vlmi jot, hanem neked kell kitalálni vlmi egyedit és szépen kivitelezni azt! amugy optikai modd, vagy halkítani akarsz rajtuk vagy mit szertetnél?

(#920) Hunterevil válasza ModderGuy (#918) üzenetére


Hunterevil
tag

pl a vinyó fedőlemez cseréje plexire(optikai-bövebb info a radikalmodon a mogódhökkentőben:DDD)
vagy plexit a táp oldallapba meg venti csere (optikai)

the fun is in knowing...

(#921) lol válasza Hunterevil (#920) üzenetére


lol
senior tag

a vinyó fedőlemez cseréje > ha utána nem akarod használni a winycsit akkor hajrá

(#922) ModderGuy válasza Hunterevil (#920) üzenetére


ModderGuy
csendes tag

A WinyóraPlexi ???????? Ki találta ezt ki ??:F

(#923) ModderGuy


ModderGuy
csendes tag

Akkor átfogalmazva a kérdésemet :
Szerintetek jó ötlet ,hogy a Táp oldalát kivágom és plexizem ,a tápventit pedig felszerelem ledekkel ,vagy kicserélem neonosra (tudom hogy egyszerűbb venni egy Chieftec-et ,vagy egy Zalmant ,de én így szeretném...)
Mi a vélemény ?:F:D

(#924) Hunterevil


Hunterevil
tag

nemtom ki találta ki de a Casegod Mos-osko megcsinálték jól néz ki de még ők sem mertekegy normális vinyót megpróbálni ugyhogy mradt egyx 4GB -s WD
ha jol emléxem de ha valkinek van ismeröse az intelnél vagy a Maxtornál akkor megoldható a laborban gond nélkül:))

the fun is in knowing...

(#925) Hunterevil válasza ModderGuy (#923) üzenetére


Hunterevil
tag

sztem jó ötlet a ventit én is cserélni akarom de arra figyelni kell hogy mennyi volt a légszállítás sztem mer eléghet az egész (kapható kész táp oladllemez kivágva UV reaktív plexivel átlag tápra passzol -->az aerocool csinálja ha minden igaz és lehet venni a coolcomp.hu-n is lásd : Bővebben: link )

[Szerkesztve]

the fun is in knowing...

(#926) ModderGuy válasza Hunterevil (#925) üzenetére


ModderGuy
csendes tag

Tökre jó a Lap !
:DD:D

(#927) DanyyX


DanyyX
csendes tag

Hi

Lenne egy olyan kérdésem, hogyha több invertert kötök egy táp ugyanazon ágára (+12V) akkor az okozhat-e valamilyen problémát?
Ugyanis az inverter papirján az van, hogy ne kössek többet egy ágra.
Ha ez tényleg igy van, van-e valami megoldás, hogy megoldható legyen (szűrökondi, vagy valami)?
Plz Help.

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#928) zottty válasza DanyyX (#927) üzenetére


zottty
aktív tag

Nem igazán értem a kérdésedet..

Modderguy: te kicsit félreértelmezted a modding szót. az szépítés a plexi meg ilyenek. de ha már gravírozol bele vagy akármi na az már kicsit modding. Te amugy hány éves vagy?szerintem először olvass (www.radikalmod.hu és ezt a fórumot) utána majd kérdezz!Nem jó elcseszni a gépedet..

Plexizni én is fogok winyót..egyébként nem 4GB-s WD-t áldoztak fel hanem 6.4GB-s WD-t:DDDén egy 200MB körülivel fogok próbálkozni..nem lehet olyan nehéz..leszedem a tetejét rögtön beleteszem egy zacskóba..

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#929) zottty


zottty
aktív tag

Elfelejtettem hozzátenni: én nem csak a tetejét akarom leplexizni..nagyon überállat lesz..

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#930) DanyyX válasza zottty (#929) üzenetére


DanyyX
csendes tag

Egy neoncső szetthez inverter kell, ami elöállítja a hidegkatódos neoncső működéséhez szükséges feszültséget. Ez az inverter a +12V -ot alakítja át olyan 800V körüli feszültségre.

Az lenne a kérdés, ha egyszerre több invertert akarok használni egy gépben (2-nél több neoncsövet szeretnék) azt hogyan tudom megoldani?

Ugyanis az inverterre rá van irva, hogy nem szabad többet kötni egyszerre, mert akkor zavarhatják egymást.

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#931) Batman2 válasza DanyyX (#927) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Előfordulhat tényleg, hogy olyan ezkozök egy ágon, melyek külömböző impulzusokat hoznap létre, vagy szaggatják kül. módon a tápfeszültséget egymást is zavarják, mivel sajátos zavarjeleket okoznak a tápellátásban. Esetleg egy ferrites fazékmag és a tápfeszültség mindkét agának ezen átvezetése tekercs formájában, tehát egy zavarszűrő létrehozása segíthet a dolgon, de ilyen leírásokat lehet is lelni az interneten, vagy venni készen boltban.A zavarszűrők utána pufferkondenzátor sem lehet még rossz megoldás.
Üdv.:

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#932) DanyyX válasza Batman2 (#931) üzenetére


DanyyX
csendes tag

Köszi.

Épitek majd bele vmi zavarszűrőt akkor.

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#933) Đ@vi$


Đ@vi$
csendes tag

Üdv a népnek !
Próbált már valaki csinálni egy ''jó'' egérmoddolást ? ( pl:A Radikalmodon láthatót )
Heh ...nekem tökre jó lett ! És még egész szépen is néz ki ...És a legfontosabb ,hogy MŰKÖDIK is !! Igaz a venti egy kicsit ferén lett beleszerkesztve ,de azért büszke vagyok rá ... végülis a magam moddolása ... Az alkotásomhoz egy A4 Tech egeret áldoztam fel és némi kábelt ,meg egy 30x30 as piros ledekkel összeeszkábált ventit ja és az egész kütyü le lett fújva feketére és még egy görbített rács (házi) is van a ventillátoron.
Csinált már valaki ilyesmit ??
:D

Lassan ,de biztosan !!

(#934) zottty válasza Đ@vi$ (#933) üzenetére


zottty
aktív tag

Az jó lehet képek nincsenek/radiukalmodon nincsen fent?

Én egy régi egeret (ami infrán csatlakozoik a géphez de görgős ezer éves..) áldoztam fel. Mivel 2db elem működteti így nem volt nehéz dolgom..szereztem egy olyan LED-et ami a régi gépbe a powert/HDD-t jelzi egy olyat beletettem fúrtam 2 lyukat és most világít..majd később tesdzek bele még egy led-et és rajzolok neki mosolyt:))

Az élet kegyetlen és igazságtalan de ugy látszik velem tényleg csúnyán kibaszott

(#935) DanyyX


DanyyX
csendes tag

Enberek, tegnap vettem Aerocool ACRYCLEAR II+ házat.
Sztem nagyon komoly, igy hogy össze van rakva, benne van az UV meg egyebek....
Mistralban nem volt drága, ha vki akar egy jó plexi házat, akkor csak ajánlani tudom.
:))

és semmi többet nem tudok elmondani... Kérem kapcsolja ki

(#936) #72042496


#72042496
törölt tag

Sziasztok!

Fekete Stacker házat szeretnék, de sehol nem kapni... A kérdésem az lenne, hogy mennyiből áll egy ezüst szinűt feketére fújni. (ház + plexis oldallap) Igényes munkára gondoltam, olyanra, hogy még közelről se tűnjön fel, hogy ez nem gyári. :)

Az megoldható, hogy tükörfényes fekete legyen? Belenézek és meg lehet benn fésülködni... :D
Ha igen, hogyan lehet mindezt kivitelezni?

(#937) LukE válasza #72042496 (#936) üzenetére


LukE
veterán

computermode.hu esetleg?
Stacker oldala alu, szoval csiszolo papirral szepen leszeded az oxid reteget, majd polirozas Bővebben: link
egyebkent hol elektronikai kerdes ez?

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#938) #72042496 válasza LukE (#937) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem elektronikai, de gyökérmoddingként felfogható! :D
Köszi a linket!

(#939) 1S


1S
csendes tag

Helló Srácok!

A PC házban a ventillátorok fodrulatszámszabályzását miért mindenki potival csinálja? (Még a gyártók is ehhez árulnak cuccokat) Egy egyszerű hőfokszabályzós kapcsolással nem volna egyszerübb?

--{''Mi vagyunk a Borg. Az ellenállás hasztalan.''}--

(#940) forceberg válasza 1S (#939) üzenetére


forceberg
veterán

Mindenki úgy csinálja, ahogy jólesik.:Y

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#941) LukE válasza 1S (#939) üzenetére


LukE
veterán

1 alkatresznel neheze egyszerubb dolgot kitalalni:DD
egyebkent igaz, ha sok ventit akarsz szabalyozni, vagy homerseklet fuggo szabalyzast akarsz csinalni...

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#942) Batman2 válasza 1S (#939) üzenetére


Batman2
őstag

Szevasz

Azt nem tudom, miket lehet kapni, nem is érdekel nagyon, de ha a potméteres dolog nem tetszik, mondjuk tényleg vannak hátrányai, nagy darab kell és melegedhet. De van egy kis PWM kapcsolásom 555-ös időzítő ICvel, egy 12Vos autós ventillátort kötöttem rá, eszik 400mA-t, de még csak nem is langyos a tranzisztor, tökéletes! (És egyszerű.) :)
Üdv.:

[Szerkesztve]

Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

(#943) harry


harry
veterán

Hello, kéne egy kis segítség - a képen egy fénycsőinverter elégett (és mellette az ép) alkatrésze látható: Bővebben: link. Mi ennek a neve?
Remélem csak ez a problémája, ha igen veszek egyet és megcsinálom, csak nem tudom mi az.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#944) And válasza harry (#943) üzenetére


And
veterán

A jelzése alapján valszeg. kondenzátor, valamilyen nagyobb tűrési feszültséggel. Ha az ép példányon levő feliratot meg tudod nézni, az nagy segítség lehet. (Hogy ment tönkre? Csak úgy átütött, és kész? Ja, én azért megnézném mellette azt a kis trafót + a félvezetőket, nem lett-e véletlenül zárlatos valamelyik.)

(#945) harry válasza And (#944) üzenetére


harry
veterán

A másik darabra ez van írva: 25 (és alatta - ) 3KV
Nem tudom hogy ment tönkre, égett műanyagszagot éreztem, benéztem gépbe, és láttam, h az egyik cső nem világít. Szétszedtem az invertert, és láttam, h ez elégett. Hátul a NYÁK alja kicsit barna, de a többi alkatrész talán működik. Ezt mivel deríthetném ki?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#946) vamzi


vamzi
őstag

Hali.Valaki nem tudna nekem valami moddingal foglalkozó honlapot ajánlani ahol képek is vannak?

(#947) harry válasza vamzi (#946) üzenetére


harry
veterán

itt nézz körül:
Bővebben: link
Bővebben: link
Bővebben: link

[Szerkesztve]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#948) Blade2


Blade2
aktív tag

A vízhűtés topic-ban lenne egy elektronikai kérdésem! Vmi átnézhetne egy pill-re!

Penge!™

(#949) vamzi


vamzi
őstag

Nem tudja valaki hol lehet olyan spray-t venni amivel ha lefujom az alaplapot akkor úvé fény alatt világít?Kb mennyi pénzbe kerül?

(#950) Blade2 válasza vamzi (#949) üzenetére


Blade2
aktív tag

Én még csak UV festékről hallotam...
Radikalmodon nézd meg...

Penge!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.