Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Gergello válasza [w] (#299) üzenetére


Gergello
addikt

ez 2 állású kapcsoló gondolom
a középső lábra kötöd azt ami tovább megy a kapcsolóbol vezeték
aztán fordítva kell bekötni , tehát ha azt akarod, hogy 12 v és 5 v között váltson
és úgy szeretnéd, hogy fel állásban legyen 12 v, akkor a 12v-os vezetéket a legalsó lábra kösd !!!
és az 5 v-t a felsőre

ha ez körülményes lenne


---- az a vezeték ami ''LE'' állésban fog folytatódni a kimenővel/5v/
---- kimeneő vezeték
---- az a vezeték ami ''FEL'' állásban fog folytatódni a kimenővel /12v/

és ekkora ha felkapcsolod 12v lesz a kimenő, ha lekapcsolod 5 v

amikekel én találkoztam kapcsoló annál eddig mind így volt

(#302) [w] válasza Gergello (#301) üzenetére


[w]
őstag

na, ez már valami :) az a helyzet, hogy én ezzel 230V és 0V között szeretnék kapcsolgatni. akkor a középső nem kell, jól értem?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#303) And válasza [w] (#299) üzenetére


And
veterán

Azon a kapcsolón van egy bekötési ábra. De ez nem egy világító, Glimm-lámpás kapcsoló? Mert akkor nem morze (váltóérintkezős), csak egyszerű ki- és bekapcsoló, a harmadik kivezetés pedig a lámpa táplálására való.

(#304) [w] válasza And (#303) üzenetére


[w]
őstag

And!
dede, olyan! :) nem háromállású, arra én is rájöttem.
csak akárhogy kötöm be, mindig keresztülfolyik rajta az áram :DDD

amúgy mint kiderült, minden faszán volt beforrasztva és megvolt az élesítés is (persze a kapcsoló nélkül). nagyon faszántosan működik a cucc, büszke vagyok magamra :D


[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#305) And válasza [w] (#304) üzenetére


And
veterán

Akkor balról jobbra:
1. ide kötheted az állandó fázist (bemenet), ez megy majd a bekapcsoláskor a középső kivezetésre,
2. kapcsolt fázis (kimenet),
3. ha de a hálózati nullát kötöd, bekapcsoláskor világítani fog a lámpa.
A kapcsoló a 3. kivezetés bekötése nélkül is működik, meg nyilván tud kapcsolni törpefeszültséget is, csak ezekben az esetekben nem fog világítani, ha be van kapcsolva.

[Szerkesztve]

(#306) [w] válasza And (#305) üzenetére


[w]
őstag

na, leírásod alapján már simán meg tudtam csinálni! :)
gyorsan tanulok! :D

köszi!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#307) [w]


[w]
őstag

ez lett a végeredmény, teljes, összeszerelt állapotban :)
már csak doboz kell az izzóknak és végeztem.

mindenkinek köszönöm, aki a kérdéseimre válaszolva akár egy kicsit is segített! :C

cmdr PETER W. VOLKOV

(#308) -cobra-


-cobra-
aktív tag

Hello!
Az lenne a kérdésem hogy hogyan lehetne azt megoldani, hogy a gép elejére kivezetett analóg vagy digitális kijelzőn le lehessen olvasni a tápegység leterheltségét. Valami ilyesmire gondoltam:
Bővebben: link

(#309) gromble_ziz válasza [w] (#307) üzenetére


gromble_ziz
aktív tag

szép munka :C grat

Ha meg akarod nevettetni Istent, mesélj neki a terveidről...

(#310) neongorack


neongorack
senior tag

hi all lenne egy kérdésem nemtudja valaki hogy kell bekapcsolni a dualchannel-t a bios-ban mert az alaplapi könyv nemírja egyébként egy asus p4p800 se -m van!
A válaszokat előre is kösz!


Neongorack

Ja és hogy milyen honlapra lehet feltölteni képeket?:D

(#311) LukE válasza -cobra- (#308) üzenetére


LukE
veterán

ehez vagy a tap belsejeben, vagy a 230-as vezeteknel kellene kotoraszni, szoval en a helyedben inkabb kihagynam...

(otletem van, csak inkabb nem mondom, mert meg valakit megraz az aram...)


@neongorack ->kepet feltolteni meg egy szimopatikus ingyenes tarhely szolgatatonal, jah, es ez itt: Bővebben: link le is van irva

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#312) mr_ricsi válasza LukE (#311) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Soros -mondjuk 0.33ohmos- ellenállás az ötleted, vagy induktív kicsatolásra gondoltál?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#313) besenyo


besenyo
csendes tag

Kotortam otthon. Talán a 80-as évekből menekült meg egy marék alkatrész (az árakból talán pontosítani tud valaki).
Kérdésem: mit lehet ebből megépíteni?
Az ellenállások: 10 ohm, 1 Mohm, 470 kohm, 22kohm,
a kondik: 2 db 10nJ100, 2 db .1J100


(#314) LukE válasza mr_ricsi (#312) üzenetére


LukE
veterán

soros ellenallatra, azert is mondtam, hogy inkabb nem mondom:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#315) -cobra-


-cobra-
aktív tag

A Dual Chanel-es kérdésre válaszolva:
Nekem Gigabyte alaplapomban el van rejtve a Dual Chanel opció, amit a BIOS elindítása után a CTRL+F1 kombinációval lehet előhívni. Nem tudom hogy ezt az ASUSnál hogy oldották meg, csak erre tudok gondolni.

(#316) mr_ricsi válasza LukE (#314) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Én sem szívesen bolygatnék meg egy működő 230-as rendszert, ezért az induktív mintavétel lehetőségein töprengek már pár napja.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#317) Proxxon válasza besenyo (#313) üzenetére


Proxxon
csendes tag

Ezekből az alkatrészekből építhetsz egy 0,5 W-os erősítőt, pl. walkmanhoz, vagy mobiltelóhoz kihangosítónak.

(#318) Horbal válasza -cobra- (#315) üzenetére


Horbal
őstag

Nem tudok róla, hogy asus lapoknál ez valahova el lenne rejtve, asszem csak a megfelelő szotba kell tenni a két modult, nálam ez az egyes(a különálló) és a kettes a párosból az első. Persze ez amd-s lap.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#319) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

A következőt lenne a kérdésem. Szeretnék 2-2 házventit egy csatlakozón keresztül üzemeltetni. Szóval lesz valami válzotás áramfelvétel illetve teljesítményben?

És ha megakarom hosszabítani a vezetékeket, akkor milyen kábelt vásároljak?

(#320) LukE válasza Sianis (#319) üzenetére


LukE
veterán

ha parhuzamosan kotod oket, akkor nem. Ugye rendes tapcsatira (vagy fanbus) akarod rakni, nem alaplapra?

tokmind1, legolcsobb 2 eres is boven sok.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#321) Sianis válasza LukE (#320) üzenetére


Sianis
addikt

én úgy gondoltam, hogy kettévágom a vezetéket, és összesodrom a kábeleket, majd ezek egy csatin keresztül vennék fel a dolgot. Vagy te hogyan képzeled?

(#322) LukE válasza Sianis (#321) üzenetére


LukE
veterán

amig szepen parhuzamosan van kapcsolva a ket legkevero, es leszigeteled, a megvalositas mellekes:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#323) Sianis válasza LukE (#322) üzenetére


Sianis
addikt

persze, azért tudom, hogy nagyjából hogyan kell ezt véghezvinni, csak gondoltam megkérdezem, nehogy szétsüljön a dolog...amúgy front panelre akarom kötni őket...

(#324) Sianis válasza LukE (#322) üzenetére


Sianis
addikt

válaszodat köszönöm...

(#325) LukE válasza Sianis (#323) üzenetére


LukE
veterán

azert azt tarsd eszben, hogy ''he management accepts no responsibility for fire, flood, pestilence or the wrath of khan arising as a result of any advice given.'':DDD

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#326) anaqer


anaqer
veterán

Emberek, egy rééégi táp PWR_OK és GND kivezetése között találtam egy kerámia szűrőkondit (Bővebben: link). Jól gondolom, hogy ez csak debouncolásra való (mech. kapcsoláskor ne oszcilláljon a jel), és elhagyható, ha csak szoftosan kapcsolgatom a gépet (tehát alaplapról indított PS_ON jellel)?

Vagy van egyéb fontos funkciója is, és mellőzése tüzijátékhoz vezet?

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#327) Sianis válasza LukE (#325) üzenetére


Sianis
addikt

ezt lefodítanád?

(#328) Sianis válasza anaqer (#326) üzenetére


Sianis
addikt

És zavar valamiben hogy ott van?

(#329) anaqer válasza Sianis (#328) üzenetére


anaqer
veterán

A csatlakozó át lesz szerelve így most az a kérdés, hogy mivel árthatok többet - ha lehagyom, és kellene, vagy ha átmentem, és nem kellene. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#330) LukE válasza LukE (#325) üzenetére


LukE
veterán

~ a menedzsment nem vallal felelosseget a tanacs megfogadasabol szarmazo esetleges tuzesetert, arvizert, pestisert, vagy a khan haragjaert.


anaq-> a PWR_OK-t a tap kuldi, es akkor megy ''magas''-ra, ha a feszultseg ertekek elfogadhato szinten vannak. Talan azert van ott, hogy ''veletlenul'' ne kapcsoljon ki a gep, bar eddig en egy (AT|ATX) tapon sem lattam a csatlakozo mellett.

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#331) anaqer válasza LukE (#330) üzenetére


anaqer
veterán

Hüllő vagyok. :B
Természetesen a PS_ON és a föld között van, nagyon remélem hogy holnap a forrasztgatás közben azért hanyagolom majd az ilyesféle bakikat... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#332) Sianis válasza LukE (#330) üzenetére


Sianis
addikt

vazzeg már csak nem gyulladok fel!

(#333) lajosxxl


lajosxxl
csendes tag

sziasztok meg tudja mondani nekem valaki mi az a COMPACT HYBRID ARCNET HUB

(#334) Sianis válasza Sianis (#332) üzenetére


Sianis
addikt

Egyenlőre működik a dolog! Köszike a segítséget!

(#335) Majstor


Majstor
senior tag

MennyiI a MAX Renszer Cooler szám egy gépen belül (300-as Coolink táp)

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#336) mobal válasza Majstor (#335) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

ahány tápcsati van. :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#337) asturel


asturel
őstag

korvago nelkul hogyan vagjam ki a haz oldalat ugy hogy ne szagassam szeet meg normalis kor legyen ? :F
gondoltam arra h korbefurkalom etc.. etc.. de eleg vekony ez a lemez..

(#338) [w] válasza asturel (#337) üzenetére


[w]
őstag

dekopírfűrész, lombfűrész, fúrogatás-összereszelés.
ezekkel érdemes próbálkozni. jó munkát! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#339) LukE válasza Majstor (#335) üzenetére


LukE
veterán

az esetek nagy reszeben a hutok, ledek, CCFL, es egyeb sallangko minimalis%-ban szamitanak a teljes fogyasztasba.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#340) Sianis


Sianis
addikt

Sziasztok!

Lehet valahol kapni ventillátor csatlakozót, úgy 5-10 cm-es vezetékdarabbal?

(#341) LonG válasza Sianis (#340) üzenetére


LonG
csendes tag

Bármelyik elektronikai boltban csak forassz rá veeztéket, ja és 3 om darabban kapod apa anya +érintkezők amiket ha megforraasztasz bepatintod!

(#342) [w]


[w]
őstag

nem bírom ki, hogy ne tegyem ide :D


(modemesektől elnézést kérek!)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#343) T_bee válasza [w] (#342) üzenetére


T_bee
aktív tag

ne haragudj tudatlanságomért, de mi a rák ez?

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#344) T_bee válasza T_bee (#343) üzenetére


T_bee
aktív tag

ja... időközben rájöttem :B ez egy fényorgona... :B
tudnál rajzot feletnni, mert érdekelne.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#345) gery03 válasza T_bee (#344) üzenetére


gery03
senior tag

Jó neked, hogy rájöttél erre. Eddig okés, de mi az a fényorgona? Vagyis mostmáe látom, hogy mi, de mire jó?:B

(#346) And válasza gery03 (#345) üzenetére


And
veterán

Fényorgona: audió jel bemegy, ezt sávszűrőkkel - jellemzően 3 db. - szétválasztják mély, közép és magas tartományra, majd a sávszűrt jelekkel egy tirisztoron vagy triakon keresztül 230V-os izzókat vezérelnek. Az eredmény: az első izzó a basszus, a második a középtartomány (pl. vokál), a harmadik a magastartomány ütemére, impulzusaira fog felvillanni. Az egyes csatornák érzékenysége külön-külön állítható, ezért vannak a potik az előlapon. Egy lehetséges rajz: Bővebben: link

(#347) [w]


[w]
őstag

igen, ez egy fényorgona aka discolámpa. nem is tudjátok milyen jó fílingje van mikor fényárban úszik a szoba :DDD

akinek kell kapcsrajz az majszójjon és átlövöm mailben! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#348) [w] válasza And (#346) üzenetére


[w]
őstag

And! van egy olyan nem kicsit, viszont nagyon bosszantó problémám, hogy valahol földhurok alakulhatott ki, mert irtózatos módon búg a hifim, ha a fényorgona bemenetét csatlakoztatom a gépre.
mi a halált csináljak vele? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#349) And válasza [w] (#348) üzenetére


And
veterán

Lassan kezdem magam szerencsésnek érezni, hogy a földeletlen dugaljak ellenére (vagy épp azért? ) nálam nincs sehol semmi búgás. Cserébe a tv-antenna kábele úgy megcsapkod, amikor kihúzom a videóból, hogy majd' összef. -om magam :).. Földhurok-témában már volt 1-2 topik, de a kimenetelük elég homályos: Bővebben: link.

(#350) [w] válasza And (#349) üzenetére


[w]
őstag

jaja, párban már én is írtam ''megoldást'', de most cserbenhagyott a tudományom. akármit varázsolok, mindig marad a búgás. :(

vááááá, nem is! van egy eset amikor nincs! ha leszigetelem a cucc 230V-os betápját, akkor nem búg, cserébe 113V-ot mérek a burkolaton, ami azért nem vmi frankó dolog :D

cmdr PETER W. VOLKOV

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.