Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) asturel


asturel
őstag

lomex-en kivul van meg valami bolt ahol ''hazhoz szallitanak''? pl nyaklap, led, tranyo etc.. cuccokat ? ugyanis itt meg 1 erosfenyu ledet se talalok..

(#202) #Flegeton#


#Flegeton#
csendes tag

Haj mindenki

Engem a plexi érdekelne, vgyis hogy honnan tudok venni olyat aminek én adom + a méretét. Konkrét cím kellene. Egyébként a Codagen 9010 házamhoz kell, ugy hogy betekarja az oldalát + a tetejét, ézért kell nagy és méretre.
Ja és emilt írjatok, mert nem bisztos, hogy még 1x rátalálok a topicra.
LéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéciLéci

köszi...

Silencio.uw.hu - Királyos South Park stílsú szereplök ugrálnak ebben a képregényben

(#203) [w]


[w]
őstag

az alábbi jackaljzat lábkiosztására lenne szükségem!
konkrétan arra lenne szükségem, hogy 1 kimenő jelet ráköthessek egy áramkörre az ő hozzátartozó földelésével(?) együtt, tehát csak 1+1 lábat szeretnék ezekből használni!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#204) And válasza [w] (#203) üzenetére


And
veterán

A közös pont (''földelés'') a csavarhoz legközelebbi, jobboldalt középen lévő kivezetés. Ha a jackdugó nincs benne az aljzatban, akkor a fotó szerinti két alsó (bal) és a két felső (jobb) kivezetés össze van kötve. Ha a dugó a helyén van, akkor a jobb/alsó megy a sztereó 3-pólusú dugó külső végére (a hegyére, L, ez a bal csatorna), a legfelső pedig a dugó közepére (R, jobb csatorna). Ha csak 2-polusú monó dugót raksz bele, a jobb/alsó lesz a dugó melegpontja, a legfelső kivezetés (az előbbi L-érintkező) pedig a közös ponthoz záródik.

[Szerkesztve]

(#205) [w] válasza And (#204) üzenetére


[w]
őstag

nagyjából így?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#206) And válasza [w] (#205) üzenetére


And
veterán

R, 0V: OK, L: jobb alsót mondtam ;)..

(#207) [w] válasza And (#206) üzenetére


[w]
őstag

előbb beforrasztottam, de akkor azér nem lett nekem jó... :D
köszi a segítséget!

cmdr PETER W. VOLKOV

(#208) GeNeRaL_XT


GeNeRaL_XT
aktív tag

Sziasztok!
Én egy olcsó(max15000ft)-os plexi oldalú házat keresek tudtok ilyet mondani?

Asus A8N SLI Deluxe/AMD a64 3200+ s939@3500+/2x512 MB KINGMAX HardCore 500mhz/MSI NX6600GT 128mb PCI-E

(#209) Gergello


Gergello
addikt

ha moddolsz egy picit 6 ezerből meg lehet oldani az egészet ja és ebbe egy házat is beleszámoltam egyébként elenyészően olcsó

(#210) Angie™ válasza GeNeRaL_XT (#208) üzenetére


Angie™
addikt

Morex és Aerocool házakat tudok ajánlani, amelyek gyárilag ''moddolva'' vannak :DD

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#211) GeNeRaL_XT válasza Angie™ (#210) üzenetére


GeNeRaL_XT
aktív tag

És ijeneket hol tudok beszerezni?és a gyárilag moddolt mit takar?

Asus A8N SLI Deluxe/AMD a64 3200+ s939@3500+/2x512 MB KINGMAX HardCore 500mhz/MSI NX6600GT 128mb PCI-E

(#212) mityku válasza GeNeRaL_XT (#211) üzenetére


mityku
aktív tag

Hali!!

Szerintem ezeket a házakat, szinte minden számtechüzletben megtudod venni vagy rendelni. Címeket nem tudok (győri vagyok), de itt is legalább 8-10 üzletben tuti tudnának szerezni.
Ha jól tudom a gyárilag moddoltakon van oldalt plexi, esetleg a tető részen is. Az ház elején valami világítás (szines ledek, essetleg kijelző). Talán több venti hely, mint egy átlagos házban.

üdv: mityku :U

Optimistán bele a reménytelenségbe! ''a légifölény olyan mint a pénz: nem boldogít, de nem árt ha van'' - by: JagdPanther

(#213) [w]


[w]
őstag

kénytelen vagyok itt kérdezni, mert nem találom:

régebben valahol volt egy olyan mod, aminél a gép egy ''lövedéktároló'' műanyagdobozba került és talán a bittech-nél írtak róla, de marhára nem találom.

vki aki remélhetőleg érti miről beszélek belinkelhetné ide :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#214) [w] válasza [w] (#213) üzenetére


[w]
őstag

ne keressétek, megvan: Bővebben: link :)

abban viszont tényleg kellene egy kis segítség, hogy ilyen csatlakozót honnan a fészkes fenéből lehetne beszerezni?
(© www.zapwizard.com)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#215) LukE válasza [w] (#214) üzenetére


LukE
veterán

ranezesre mi ez? (vagy ha jol emlekszem, azt irta, hogy valami hangteknikai csatlakozo) szoval elektronikai, es/vagy hangteknikai boltban nezz korul szerintem. elektrokonthaban mintha lattam volna valami hasonlo cumot.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#216) Nitya


Nitya
csendes tag

Hali! A kivágott ház oldalára mivel tudom rögzíteni a plexit? Előre is kösz a segítséget! Azt tudom hogy csavarral nem akarom. Akkor mivel? :F

Yoda vagyok magáért!

(#217) LukE válasza Nitya (#216) üzenetére


LukE
veterán

szegecs?:DDD
ragasztó, szigszallag, ovasztott muanyag, duct tape, ponthegesztes, hajtogatas, hm, hirtelen ennyi jutott eszembe:)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#218) [w] válasza LukE (#215) üzenetére


[w]
őstag

kösz az infót Luke-bácsi :)
sajnos a tapasztalat keserű: elég nehéz beszerezni, általában nem is kapható, csak rendelésre hoznak. :(((
helyette vettem két 3-pineset, az is megteszi, bár nem lett volna baj, ha egyben van az egész egy ilyen csatiban...

cmdr PETER W. VOLKOV

(#219) [w] válasza LukE (#215) üzenetére


[w]
őstag

jaj, mégvalami (ami mostanra már nem annyira fontos, hogy az ''azonnali...''-ban legyen): :)

van különbség a 3mm-es és az 5mm-es normálfényerejű LED-ek nyitófeszültsége között?
ha igen, melyiknek mekkora és 12v-ról hajtva kb. mekkora ellenállás kell eléjük?

cmdr PETER W. VOLKOV

(#220) Horbal válasza [w] (#219) üzenetére


Horbal
őstag

Szvsz nincs 20mA körül vannak 12 V-ról 470 ohm -os elenállat kell eléje.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#221) Horbal válasza Nitya (#216) üzenetére


Horbal
őstag

A csavarokkal csak a kinézet miatt van bajod?

Amúgy ragasztók, szolikonos tömítő, ragasztó anyagok.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#222) LukE válasza [w] (#218) üzenetére


LukE
veterán

nm:)
bácsi?

#218-> szerintem is kb ugyan annyi. Esetleg ha valami spec, akkor kerdezz ra, de altalaban felesleges.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#223) [w] válasza LukE (#222) üzenetére


[w]
őstag

köfi neked és Horbalnak is! megvettem, beforrasztottam, jó :)

másik kérdés: adott egy (47k-s) trimmer. hogyan és milyen potméterre lehet cserélni?

mér, a néni jobb lett volna? :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#224) And válasza [w] (#223) üzenetére


And
veterán

Mire használtad idáig, és miért kell cserélni? A trimmer is csak egy poti..
Mod.:
a #224-re: akkor miért nem váltod ki egyszerűen egy külső 47k-s potméterrel?

[Szerkesztve]

(#225) [w] válasza And (#224) üzenetére


[w]
őstag

a nyák amin van, egy zárt dobozba fog kerülni, így a hozzáférés a jövőben nem lesz biztosított, ezért potikkal a doboz elejére kéne kivezetnem.

cmdr PETER W. VOLKOV

(#226) T_bee válasza [w] (#225) üzenetére


T_bee
aktív tag

sztem ugyanilyen poti. de a trimmer szvsz arra való hogy egyszer beállítsd oszt utána meg jóvan. tehát szügségtelen a doboz elejére tenni, mert eredetileg is sima poti lettvolna ott ha állandóan csavargatni kell.
de ez szvsz, ha rosszul látom a helyzetet javítsatok ki

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#227) [w] válasza T_bee (#226) üzenetére


[w]
őstag

a csavargatással kapcsolatban igazad van, valóban azért van trimmer, mert egyszer kéne belőni, de már látom, hogy ez gyakorlatilag lehetetlen, így hát csere potira... :D
de továbbra is érdekelne még a kompatibilitás :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#228) T_bee válasza [w] (#227) üzenetére


T_bee
aktív tag

értem. akkor ugyanolyan poti mint a trimmer, csak meg kell nézni hogy a trimmer exponenciális-e avagy logaritmikus.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#229) [w] válasza T_bee (#228) üzenetére


[w]
őstag

nah, és az honnan derül ki? (rányomtatott szöveg vagy vmi támpont?)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#230) T_bee válasza [w] (#229) üzenetére


T_bee
aktív tag

nalátod passz. :B elvileg valmi olyasmi hogy az exponenciális a tekeréssel egyenesen arányosan nő az értéke, a logaritmikusnál meg valami logaritmikus az arányosság, tehát esetleg prróbálj meg méricskélni, vagy várj 1 okosabb hozzászólást :D

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#231) [w] válasza T_bee (#230) üzenetére


[w]
őstag

már ez is sokkal okosabb volt nálam úgyhogy thx! :)
hátha AND vagy Luke befutnak és még kiegészítik valamivel...
up beléjük! :DDD

szerk.: vazz, csak most látom, hogy AND írt a #224-re, csak utólag. szóval akkor mégis mindegy hogy exp-log?

[Szerkesztve]

cmdr PETER W. VOLKOV

(#232) And válasza [w] (#229) üzenetére


And
veterán

Trimmerből nem tudom van-e olyan, amelyik nem lineáris, de szvsz. neked meg fog felelni a lineár (A-jelű, vagy jelzés nélküli) poti. Ha félállásba tekered a lineáris trimmert, és rámérsz, akkor 23.5-23.5k-t kell mérned mindkét oldalán.
Mod: #229, az exponenciális a logaritmikus karakterisztika ''fordítottját'' adja, amiről Te írsz, az a lineáris. Merthogy 3 féle poti létezik: lin(A), log(B), exp(C). Trimmerből én még csak lineárist láttam - persze ez nem jelenti azt, hogy másmilyen nem is létezik.

[Szerkesztve]

(#233) [w] válasza And (#232) üzenetére


[w]
őstag

ok, mielőtt sikerülne továbbra is elbeszélni egymás mellett, megyek és kimérem... :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#234) [w] válasza And (#232) üzenetére


[w]
őstag

annyi az annyi! holnap megyek potiért! :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#235) Nitya válasza Horbal (#221) üzenetére


Nitya
csendes tag

Igen, nem nagyon tetszik a kinézete így. Kösz az infókat.:)

Yoda vagyok magáért!

(#236) [w] válasza And (#232) üzenetére


[w]
őstag

nya, az van, hogy kaptam 50k-s potit, amire B van nyomatva, mer aszonta az eladó, hogy az európai jelölésben ez felel meg a lineárisnak. de ez megfelel az igazságnak is? :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#237) T_bee válasza [w] (#236) üzenetére


T_bee
aktív tag

az eljárás ua. mint amit előbb and leírt. félútig tekered, és ha 25Kohm az érték akkor 50es és lineáris

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#238) [w] válasza T_bee (#237) üzenetére


[w]
őstag

hmm... erre rájöhettem volna én is, csak nem vagyok hozzászokva ehhez a műszerész-gondolkodáshoz :DDD
köszi, otthon akkor még lesz méregetés :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#239) T_bee válasza [w] (#238) üzenetére


T_bee
aktív tag

milyen műszerész gondolkodás??? :F
minek nézel te engem??? :DD :DDD
elsős gimis leszek most szeptemberben úgyhogy nemkell műszerésznek nézni
:DDD :DDD :DD :D

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#240) [w] válasza T_bee (#239) üzenetére


[w]
őstag

akkor jóvan :D mindenesetre ha értesz az elektronikához, akkor rossz ember nem lehetsz ;)
nekem közgazdászfejjel ez a terület olyan, mint a prímszámok: 1, 2, 3 ... :DDD

cmdr PETER W. VOLKOV

(#241) T_bee válasza [w] (#240) üzenetére


T_bee
aktív tag

közgazdásznak nem kell matek? :D :D

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#242) [w] válasza T_bee (#241) üzenetére


[w]
őstag

dehogynem: 1+2+3+...+ stb. szinten, de nem prímszámok szintjén :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#243) T_bee válasza [w] (#242) üzenetére


T_bee
aktív tag

akkor jó. megnyugodtam. :DD :DD

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#244) Dr. Jones


Dr. Jones
csendes tag

Sziasztok!

Én a következőképpen oldottam meg a ventik fordulatszám-szabályozást, talán valakinek jól jöhet az ötlet:

Egy szimpla potméter bekötése helyett építettem egy (nem túl bonyolult) szabályozó áramkört, ami gyakorlatilag egy LM317-es IC, pár szűrő kondi, pár ellenállás, meg a poti ami szabályoz. Bővebb leírás és kapcsolási rajz itt:
Bővebben: link

Ez a 317-es ugyanazt csinája, mint a stabilizátor IC-k (pl. 7805) - rákötsz a bemenő lábra pl. 12 V-ot, és lead a kinenőn pl. 5-öt, a maradékot elfüstöli, azaz leadja hő formájában, tehát hűtőbordára kell szerelni. Csak a 317-nek a középső lába nem test, hanem az a szabályozó láb, a test és e közé kötött ellenállás függvényében változik a leadott fesz.

Végeredmény szempontjából ugyanaz, mint bekötni egy potit, de szvsz. precízebb és elegánsabb megoldás. (Meg ugye a barkácsolás öröme...)

Ráadásul megoldás lehet pár itt felmerült problémára: nem kell parázni a túlmelegedéstől, az IC-knek elég egy pici, NYÁK-ba ültethető borda, de én pl. egy szép méretes hűtőbordára szereltem őket, mert éppen ilyet kaptam, meg úgyis elfér a gépház tetejében, ahova az egész panel be van építve. Be lehet építeni a kapcsolós potit, mert ehhez az áramkörhöz éppen 10k-s kell. És talán a felváltva égő LED-ek szempontjából is célszerűbb, mert talán egyenletesebben változik a feszültség, de ezt majd az okosok megmondják, és sem vagyok műszerész.

Nálam egy panelen 4 ilyen kapcsolás van, ami 3 házhűtőt + a processzor hűtőjét szabályozza. A potikkal, melyek persze a ház előlapján vannak, sorba kötöttem egy-egy trimmert (beültetve a panelbe), így be tudtam állítani a ventillátoroknak egy minimum-értéket (1-2000 RPM), és ennél lejjebb az előlapi potméterekkel nem lehet tekerni még véletlenül se.

Szóval szerintem megéri a bütykölést.

(#245) T_bee


T_bee
aktív tag

ne csak offoljak itten: az lenne a kérdés (inkább moddn mint elektronika) hogy normál esztergapadon lehet-e gumit esztergálni? mer akkor lehet kéne csináltatni imerőssel gumiból HDD tartót.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#246) And válasza [w] (#240) üzenetére


And
veterán

''nekem közgazdászfejjel ez a terület olyan, mint a prímszámok: 1, 2, 3 ...:DDD ''
Annyit azért hozzátennék, hogy az 1-es (megállapodás szerint) nem prímszám..
Szerk.: igen, figyelhettem volna a szmájlira :P

[Szerkesztve]

(#247) T_bee válasza And (#246) üzenetére


T_bee
aktív tag

ez is igaz :D

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

(#248) Horbal válasza T_bee (#245) üzenetére


Horbal
őstag

Az szvsz attól függ milyen az a gumi, főleg a keménysége az érdekes, lágy gumikkal ne is próbálkozz, szerintem nem lehet befogni sem, mert a pofák szétpaszírozzák.

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#249) [w] válasza And (#246) üzenetére


[w]
őstag

szerinted miért írtam az, amit? erősen jellemzi, hogy mennyit értek az elektromos dolgokhoz. :D

cmdr PETER W. VOLKOV

(#250) T_bee válasza Horbal (#248) üzenetére


T_bee
aktív tag

az baj, mert kemény gumi meg nem nagyon csillapítja a rezgést :( na majd meglátjuk milyen gumit sikerül szerezni.

''Az erőszak a gyengék végső menedéke'' /Isaac Asimov : Alapítvány/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.