Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19401) Onderon


Onderon
senior tag

Sziasztok!

Tudja valaki esetleg, hogy Nsr-04 (Dupont 4pin) csatlakozót és hozzá való sarut Budapesten a belváros környékén hol kapok?

(#19402) tomaszka88


tomaszka88
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy egy Chieftec Ctg 500 80P tápban lehet-e ventilátort cserélni ?

(#19403) imibogyo válasza tomaszka88 (#19402) üzenetére


imibogyo
veterán

Minden tápban lehet, legalább egyszer... ;] :P

Viccet félretéve, ki kell szedni a mostani ventit és (ha elérhetőek az adatok), akkor egy hozzá paraméterekben a legközelebb esővel (fordulatszám, légszállítás stb.) helyettesíteni azt. Valószínűleg még forrasztanod is kell, mert sok tápban nem csatlakozóval van megoldva a bekötés.

Én annó próba szerencse alapon is cseréltem ventit a tápban, nem volt gond. Egy nagyon egyszerű (józan paraszti eszű) módon teszteltem az új ventit. Jól megdolgoztattam a gépet (Furmark + proci stressz teszt) és ha még mindig nem (nagyon) meleg levegő jött ki a tápból, akkor átment a vizsgán. Ezután még vagy 4 évig használtam a tápot mindenféle gond nélkül, pedig egy legalja LC-Power tápról volt szó... :DDD

Később is cseréltem ventit egy mormogós BQ tápban, ott sem volt gondom a cserét követően sem. Mondjuk itt már könnyű volt donort találni egy másik BQ venti képében. :K

(#19404) tornas válasza Onderon (#19401) üzenetére


tornas
őstag

LOMEX-nél van...

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#19405) Onderon válasza tornas (#19404) üzenetére


Onderon
senior tag

igen, azt gondoltam, de az az egyetlen megmaradt elektrotechnikai bolt budapesten? Anno a wesselényi utcába jártam a Königbe, dehát ugye az már régóta nincsen :( sehol a környéken egy megmaradt kis sufni bolt? :(

(#19406) tornas válasza Onderon (#19405) üzenetére


tornas
őstag

HR elektronika is tart ilyet, ami a Vörösmarty utcában van. [link]. Az is egy ilyen kis sufni, turkálós bolt.

"Az oroszlánbőr alól is kilátszik a szamárnak a füle."

(#19407) MMIX válasza Onderon (#19401) üzenetére


MMIX
addikt

Én nem tudom mi a terv, de ez nem CD audió kábel? [link]
Pesti boltnak Conrad. Netes rendelősnek www.tme.eu

[ Szerkesztve ]

(#19408) tomaszka88 válasza imibogyo (#19403) üzenetére


tomaszka88
aktív tag

Rendben, köszönöm szépen. :)

(#19409) Reggie0 válasza Onderon (#19405) üzenetére


Reggie0
félisten

HQ-Elektronika a Kerekes utcaban
Arwill es Miktroelektron az Alle mellett
Mikroelektronika a BME K mogott a Budafoki uton
Lomex
Elektrokontha a Klinikaknal,
Conrad a Korut es (m)Aradi utca talalkozasanal.

tobbit nem ismerem vagy rendelos.

[ Szerkesztve ]

(#19410) Onderon


Onderon
senior tag

Királyok vagytok köszönöm!

(#19407) MMIX: Ugyanaz a csatlakozó igen, de nekem mind a 4 pólusba kell kábel :) Conrad oldalát néztem, de nem találtam, hívtam őket, de mivel nem tudom mi a neve (a dupont nem segített), így nem tudtak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#19411) MMIX válasza Onderon (#19410) üzenetére


MMIX
addikt

Ha veszel 2db-ot és egy tűt átraksz? Szét lehet szedni.

(#19412) Onderon válasza MMIX (#19411) üzenetére


Onderon
senior tag

Már kész minden, csak a 4 kábelem végére kell 4 tű és a csatlakozó. Nem rossz ötlet, de akkor szét kell feszítenem a tűket, és levenni őket. Macerásabb, meg nem biztos hogy jó lesz meg szép. :))

(#19413) Pöttön


Pöttön
őstag

Sziasztok!
A gépházamat szeretném modolni, ablakosra megcsinálni.
A kérdésem az lenne, hogy az edzett üveghez hasonló kicsikét füstös plexit lehet szerintek szerezni valahonnan?

A másik kérdésem az lenne, hogy olyan rögzítő csavarokat lehet valahol kapni, amilyennel gyárilag van rögzítve az edzett üveg?

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#19414) MrDerekas válasza Pöttön (#19413) üzenetére


MrDerekas
addikt

Itt kapható mindenféle plexi. Csavart meg íbéjen nézz. (Én legalábbis ott szoktam.)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#19415) Buddhha


Buddhha
tag

Sziasztok!

Remélem nem indokolatlan a kérdésem...
Van nekem egy színes LED-szalagom, ami a nappaliban teljesített szolgálatot, egészen addig, amíg a tápja meg nem nyekkent. Azt szeretném tudni, hogy van e bolt Budapesten valahol, ahol hozzávaló tápot lehet kapni? Vagy elég egy paramétereiben megegyező általános tápot venni?

Köszi!
Üdv!
Buddhha

----O---- PSN: FrAnYo_Buddhha ----O---- Battlenet: Buddhha#2122 ----O---- Infrablútut van-e benne??? I'm hard as a rock, and wise as a mountain!

(#19416) Pöttön válasza MrDerekas (#19414) üzenetére


Pöttön
őstag

Köszi szépen a linket! :R
Lehet megrendelem náluk kivágással, marással kompletten, ahogy nézem elég széles körű a szolgáltatásuk. :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#19417) MrDerekas válasza Buddhha (#19415) üzenetére


MrDerekas
addikt

Szalagtól függő, de mehet az általános is. Ha váltakozó fénnyel használod a szabvány 12V/5A bőven elegendő. (Már ha 12V-os a szalagod.) De megoldhatod használaton kívüli pc táppal is akár. ;)

(#19416) Pöttön Nagyon szívesen ;) (Bár odáig érnék már hogy én is rendeljek tőlük :) ) Egyébként külön jó, hogy nem riadnak meg egy szabadkézi rajztól sem, ha rendesen van méretezve.

[ Szerkesztve ]

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#19418) Raggie


Raggie
őstag

Szervusztok!
Új vagyok a topikban és még csak most fogom a moddigra adni a fejem. :)
Igazából nem is nagy modding lesz, csak egy kis kivágás.
Ehhez szeretném a tanácsotokat kérni.

Phanteks Enthoo Pro házam van és az alján levő beszívó ventillátor felől akarok egy kis karéjt kivágni a tápegységet takaró lemezből. Valahogy úgy, mint ahogyan ezen az ábrán jelöltem:

A kék a venti és a pirossal jelölt részt vágnám ki a lemezből.

Maga az érintetlen takarólemez így néz ki:

Annyi még a csavar, hogy az én házam a fehérszínű változat, tehát minden ami a fentebbi képeken fekete az itt fehér: LINK

Szóval tanácsot kérnék, hogy hogyan álljak neki egy ilyennek, milyen eszközzel tudnám ezt esztétikusra kivitelezni és hogy egyáltalán meg lehet-e csinálni?!
Nagyon kezdő vagyok, azt sem tudom így kapásból, hogy hogyan állnék neki ennek a fémlemeznek a vágásához...

Nos minden tanácsot köszönök előre is! :)
:R :R :R

Clint Eastwood FTW

(#19419) Gold90 válasza Gold90 (#19353) üzenetére


Gold90
tag

Megjottek a kis csodak :D olyan hofok kijelzo programot keresek ami hasznalhato teljes ablakmodban.3,5 collos masodik kinelzokent hasznalt lcd-re lenne.

[ Szerkesztve ]

(#19420) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Van otthon egy csomó LED-em a 80-as évek végétöl a 2000-es évek elejéig.
Mindegyik az a régi szokásos méretü ( 5mm? ).
Honnan tudom megállapítani, hogy hány mA-hez kell kiválasztanom az elötétellenállást?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19421) PHM válasza Bici (#19420) üzenetére


PHM
addikt

Számolj egyszerűen 20 mA-rel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#19422) maigret


maigret
csendes tag

3 db 0,3A-es ventilátorhoz mekkora potméter kell, ha mindhármat egyszerre szeretném szabályozni!

(#19423) PHM válasza maigret (#19422) üzenetére


PHM
addikt

Kb 10 ohm 10W. Na, ilyet nemigen fogsz kapni, + erre azért vannak
elegánsabb megoldások is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#19424) Bici válasza PHM (#19421) üzenetére


Bici
félisten

Kössz! :R

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#19425) maigret válasza PHM (#19423) üzenetére


maigret
csendes tag

Az az igazság, hogy egy számítógépházba épített gyári fordulatszabályzó ment tönkre, azt akarom kicserélni!

Az áramkörben van a potméter mellett egy ellenállás, egy dióda és egy stab IC-re hasonlító "valami"!

[ Szerkesztve ]

(#19426) PHM válasza maigret (#19425) üzenetére


PHM
addikt

Az igazat megvallva jobban járnál egy aktív venti szabályzóval.
Nézz szét a Hardveraprón, talán árul valaki ilyet.
Ha olcsón akarod megúszni, megpróbálod megjavíttatni a jelenlegi modult,
vagy megkérsz valakit, hogy rakjon össze egy egyszerű szabályzót neked.

Az a "valami" egy tranzisztor lesz valószínűleg.
Érzésem szerint könnyen javítható a kütyü, csak kell hozzá felszerelés,
meg persze némi hozzáértés. Ezek hiányában muszáj lesz egy elektronikában
jártas ismerős segítségét kérned.

Pusztán kíváncsiságból: mi van a "valami"-re írva?

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#19427) Kernel válasza maigret (#19425) üzenetére


Kernel
nagyúr

Például BDxxx vagy hasonló tranzisztor, volt már valakinek hasonló gondja, csak ki kellett cserélni.

Ha az a pofonegyszerű áramkör, amire gondolok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19428) maigret válasza PHM (#19426) üzenetére


maigret
csendes tag

Igen egy tranzisztor lesz! D882 041 van ráírva!

Az eszközeim megvannak, talán egy kis kézügyesség is van, csak a jártasság hiányzik! Nem tudom pontosan mi ment tönkre és nem tudom, hogy mivel tudom azt helyettesíteni, hol tudom beszerezni!

(#19427) Kernel:

(#19429) Kernel válasza maigret (#19428) üzenetére


Kernel
nagyúr

A régebbi esetnél egy potméter és egy tranzisztor volt, utóbbi túlmelegedett és megégett.

Itt az alsó tranzisztornál látszik, hogy fokozott hőterhelésnek volt kitéve, hűtés kellett volna neki. A dióda forrasztása is megéghetett, talán a tranzisztor is meglazult, a megviselt pontokat át kellene forrasztani, lehetőleg sok gyantával:

Ennek ellenére nem biztos, hogy hibás a tranzisztor (sokat kibírnak) vagy mégsem.

2SD882 tranzisztor helyettesíthető hasonlóval. Mérni kellene feszültségeket, testhez képest.

Egyik csatorna sem működik? Az is lehet, hogy ahol piros nyíllal jelöltem, elvált a forrasztás és egyik kollektor sem kap tápot.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19430) maigret válasza Kernel (#19429) üzenetére


maigret
csendes tag

Csak az egyik csatorna nem működik! Ráforrasztok a pontokat, aztán meglátjuk!

Mindenesetre ha jó lesz, akkor rakok egy kis bordát a tranzisztorokra!

(#19431) #25954560


#25954560
törölt tag

sziasztok! lehet nem pont ide valo, de modding.
rendeltem egy Phantecs PH-TC12LS hutot.
kb 6mm-rel alacsonyabbra kene alakitani.
arra gondoltam, hogy a hocsovek hajlitasanak a megvaltoztatasaval fogom 'leultetni' a hutobordat. (tehat a proci feloli oldalon kijjebb nyitom a szoget, a lamellak oldalan meg beljebb csukom)
1.) valaki jartas-e itt hocsovek hajlitasaban?
2.) viszonylag keveset hajlitani lehet-e mindenfele kulonos elokeszulet nelkul?
3.) utana kell-e jarni a muvelethez, hogy pontosan milyen hocsoveket hasznal a phantecs?

koszi,
&rew

[ Szerkesztve ]

(#19432) Kernel válasza maigret (#19430) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindenesetre tudjál róla, hogy a tranzisztorok fémháta a kollektor, amin 12 V van, tehát az nem érhet hozzá semmihez. Ha ott rögzíted, szigetelőlapot kell betenni, csillám vagy más anyagból, ami arra való.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19433) Pöttön válasza MrDerekas (#19417) üzenetére


Pöttön
őstag

Sziasztok!
Jelentem plexi lap megrendelve, és valóban nem ijednek meg a kézzel rajzolt tervrajzoktól. :C
Nagyon rendesek, segítőkészek, eddig nagyon pozitív a véleményem róluk. :)
Rendesen lézerrel vágott szürke füst plexit rendeltem tőlük.
Ami még külön jó az egészben, hogy még takaró díszkupakot is forgalmaznak, így mindent egy helyről tudok beszerezni.
Majd a végeredményt megosztom itt is.
És még egyszer köszi a linket! :R

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#19434) maigret válasza Kernel (#19432) üzenetére


maigret
csendes tag

Melyik felére kell rakni a bordát a tranzisztornak?

Én azt terveztem, hogy menetet fúrok a bordába és egy csavarral rögzítem a tranzisztor fém hátára - hővezető gap pad-dal!

(#19435) Kernel válasza maigret (#19434) üzenetére


Kernel
nagyúr

A kollektoron adja le a hőt, azért is van fémesen kivezetve. Lehetne olyan szükséghelyzet, hogy valaki fordítva rögzíti, nyilván az is jobb a semminél.

De a szabályos módja a vékony, lyukkal ellátott szigetelő, ami hagyományosan csillám, hővezető zsírral kenve, illetve később megjelentek a csillámot kiváltó egyéb anyagok, mint ez a szürke, hajlékony lap is például:

A tiédhez persze nem kell szigetelőgyűrű, mert más a kiképzése.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19436) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Sziasztok! Tudnatok tanacsot adni, pontosan milyen anyagot keressek haz moddingra, amit az alaplap talca kore tudok ragasztani, hogy szintbe hozzam a lappal, es elfedni a nem kivant nyilasokat, pluszban a csovek atvezeteset is a 2.compartmenbe ugy, hogy a legesztetikusabb legyen? Sok moddernel latom, ilyen 'habos' szerkezetu valami, amivel konnyu dolgozni. Pirosat kombinalnam feketevel fuggoleges iranyba, vastag fekete, vekony piros csikkal. Tudom mit keresek, megsem talalom a nevet. :B

Elegge kozkedvelt anyag a modderek kozott, Jones munkainal is sokat lattam. :U

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#19437) MPowerPH válasza MPowerPH (#19436) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kozben megtalaltam, gondolom ez a PVC foam az, amit en keresek. Ezt erdemes bevonni valamilyen vedoreteggel? Milyen ragaszto javasolt ahhoz, hogy femre vagy egymasra illesszem a lapokat?

Don't Tread On Me

(#19438) Gold90 válasza MPowerPH (#19437) üzenetére


Gold90
tag

Polystryol lap!Makett epitesben hasznaljak.Konnyen kezelheto,vaghato.
De mindjart meglesem amit linkeltel.

(#19439) maigret válasza Kernel (#19435) üzenetére


maigret
csendes tag

Sajnos nem segített az átforrasztás. Szereztem egy multiméter és rámértem a potméterre. Ugyanolyan beállítás mellett a felsőn teljesen más értékeket mértem, mint az alsón. Tehát a potmétert kell cserélnem.

Már csak az a kérdés, hogy honnan és milyet. Abban bízom, hogyha kiszedem rá lesz írva valami.

(#19440) Kernel válasza maigret (#19439) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ez így nem mond semmit, feszültségosztóként van bekötve, ha nem kap (elég) feszültséget, akkor nincs mit osztani sem.

Akkor lehetne hibás, ha a két potméter két végén egyforma feszültségek vannak, de középen már nem adja le az egyik. Sőt, még akkor is lehetne jó, ha valami ráterhel és az húzza le.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19441) bandi0000


bandi0000
nagyúr

-

Xbox One: bandymnc

(#19442) ktg3


ktg3
őstag

Sziasztok!

Létezik arra előre gyártott eszköz, hogy 4-5db 3pin/molex ventit vezérelhessek?
Vagy úgy, hogy mindegyiket rádugom egy egységre amit az alaplap 3 vagy 4 pines vezérelhető portjára dugom és onnan tudom szoftveresen állítani.
Vagy úgy, hogy bedugom egy gyűjtőportba amire mondjuk rákötöt egy molexet, vagy satát és magát az egységet tudom mondjuk eg ypotméterrel szabályozni analóg módon.

Lényeg, hogy lejjebb tudjam venni a maximális fordulatszámról a ventiket kókány nélkül.
Meg lehetne csinálni, hogy átkötöm mindegyiket 5V-ra vagy 7V-ra, de nem akarok gányolni, másrészt azért jó lenne ha szabályozható lenne.

Ötletek?

(#19443) #25954560 válasza ktg3 (#19442) üzenetére


#25954560
törölt tag

guglizd meg h 'fan controller', ilyesmi talalatok jonnek.

(#19444) bandi0000


bandi0000
nagyúr

szisztok

ötleteket kérnék

gondolkodok egy kis led beépítésére a házba, vagy olyanra gondoltam, hogy egy NVIDIA felíratot kialakítani ledből, vagy ha nem annyira megoldható,vagy nézne ki jól, akkor egy matricát ragasztani oda, ezzel a felírattal, és rakni oda 1-2 led csíkot ami megvilágítaná a matricát

technikai kérdés:
-nem vagyok oda a nagyon élesen világító ledért, inkább az ilyen tompább tetszene, ha értitek mit mondok, épp hogy csak fényt adjon ki, gondolom kellene akkor valami fényerő szabályzó

illetve mivel a ház oldalára raknám, meglehetne ezt hajtani pl elemmel? meddig bírnák azzal?

Xbox One: bandymnc

(#19445) abdulka1 válasza ktg3 (#19442) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

A potméteresre már kaptál tippet, de megoldható kábellel is, ha az alaplapod képes fesz alapon vezérelni.
Pl. ezzel: [link]
Hátránya annyi lehet, hogy érdemes azonosakat rákötni, mert a különféle típusoknak eltér az induló feszültsége, és ez gondokat okozhat egy alacsonyabb értéken. Ha azonosak, akkor a sebességük is meg fog egyezni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#19446) ktg3 válasza abdulka1 (#19445) üzenetére


ktg3
őstag

Ennyi teljesítményt ki tud szolgálni az egy adott alaplapi port?
Ha igen, akkor nem lenne ez rossz.

(#19443) &rew: Köszi a tippet, de valami belül levő kisebb, egyszerűbb dologra gondoltam. Közben ráakadtam ebay-en egy két ígéretes termékre.

(#19447) abdulka1 válasza ktg3 (#19446) üzenetére


abdulka1
őstag

2A körül van egy port terhelhetősége, úgyhogy a 4 db ventit el kell neki bírni.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#19448) tvamos válasza bandi0000 (#19444) üzenetére


tvamos
nagyúr

Plexi lapba a feliratot kimarni, és élvilágítás.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19449) minek?:S


minek?:S
őstag

Üdv!

Pár hsz-szel feljebb láttam, hogy említették a LOMEX nevű webáruházat. Van itt olyan valaki, aki tud onnan vásárolni?

Üdv.:M.

(#19450) PHM válasza minek?:S (#19449) üzenetére


PHM
addikt

Szoktam ott vásárolni, de nem napi szinten.
Viszont a jövő héten valószínűleg lesz oda egy utam.
Ha kell valami, azt pontos rendelési számmal írd meg privátban.
Figyelj arra, hogy amit kinéztél, legyen készleten.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.