Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#18601) Hunter2 válasza imibogyo (#18599) üzenetére


Hunter2
addikt

rendeltünk kettőt. biztos ami tuti.

(#18602) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Sziasztok!

Kis segítséget kérnék Bitfenix Raiden házamba építettem gépet, de nem tudom megfejteni mi lehet egy kábel dolga és hova kéne dugnom:

[link]

[link]

A házamhoz tartozik:
2 usb (3.0) kábel
Reset, Power kábel
Ventillátor szabályzók (4)
Ventillátor áram kábel
Jack kábel

Ezek mind be vannak dugva, ez az 1 nem tudom mire jó.

Köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#18603) Hunter2 válasza NandorHUN (#18602) üzenetére


Hunter2
addikt

ha csak 1 kábel lóg el a csatiról akkor ez arra való hogy az alaplap felé vissza jelezze a ventik fordulat számát.

(#18604) NandorHUN válasza Hunter2 (#18603) üzenetére


NandorHUN
addikt

Kösz, és akkor egy sima venti helyére dugjam vagy hova?

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#18605) Hunter2 válasza NandorHUN (#18604) üzenetére


Hunter2
addikt

Igen.

(#18606) demmer123


demmer123
őstag

Tápegység kábeleit nehéz be harisnyázni?

Néztem szerszám kit-et hozzá eléggé drága.Megéri megvenni hogy sértetlenül legyen be harisnyázva vele?

[link]

(#18607) Hunter2 válasza demmer123 (#18606) üzenetére


Hunter2
addikt

utána még mindig eladhatod.

(#18608) Reggie0 válasza demmer123 (#18606) üzenetére


Reggie0
félisten

A szerszamok vilagaban ez olcso, szoval megeri.

(#18609) Kernel válasza demmer123 (#18606) üzenetére


Kernel
nagyúr

Már akinek megér egy fillért is a harisnyázás, de egyébként a csöves eszköz olcsón kapható, noha én azt is kiváltottam teleszkóp antennából bontott csővel.

Többi csatlakozó is szétszedhető egy kis kreativitással, illetve lomtárban talált eszközökkel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18610) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok!

Szilárdtest kondikat szeretnék venni a fejes erősítőmbe és érdekelne, hogy mekkora minőségbeli különbség van a két gyártó terméke között:

10db NCC - 692 HUF
4db SANYO - 831 HUF

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18611) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott a Cooler Master CM690III házam.Szeretnék az oldal lapra egy 200-as ventilátort tenni, de nem sak simán hanem alá tenni akarok valami porszűrő féleséget. Legalább olyan jó minőségűt mint ami a házban már van több helyen is.
Lehet ilyet és ekkora méretűt kapni valahol? Vagy házilag hogyan tudnám kivitelezni a dolgot?

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#18612) Archttila


Archttila
veterán
LOGOUT blog

szerk.

[ Szerkesztve ]

Passionate about minimalistic software, the Linux philosophy, and having fun. SFF enthusiast.

(#18613) Hunork


Hunork
veterán

Üdv!

A saját topikban nem jött válasz, remélem itt sikerül.

Kék LED-es 12/14 cm ventilátorok ügyében melyik a legjobb választás?

Revoltec RL026 120mm Gyári 18-20 db / Hysint csapágy
Zalman 120mm CASE FAN LED ZM-F3 LED (SF) Gyári 20db / Long Life Bearing
ENERMAX SILENCE 12CM LED BEARING Gyári: 8-14dB / Twister bearing
ANTEC TRUE QUIET 120MM BLUE Gyári 10-20 db / Nem tudom plusz: vibrációt elnyelő felfogatás
ENERMAX T.B. Apollish 12cm Kék és COOLER ENERMAX T.B. Apollish 14cm Kék Gyári 15-20db / mindkettőTwister bearing

Az Antec felfogatása szimpatikus, de ez tudom, nem feltétlen számít. Teszt is jó. Enermaxot nyilván dicsérik, ára is van.
Továbbá a Revoltec miért nem favorit hazánkban? Németek imádják, és régen is nagy hírük volt? Hangos? Nem jó a levegő szállítása? :F

"Semmi ok nincs rá,hogy a jó miért ne diadalmaskodhatna éppolyan gyakran,mint a rossz. A győzelem mindig szervezés kérdése. Ha vannak angyalok,remélem,úgy szervezkednek,mint a maffia." K. Vonnegut

(#18614) Skullwipe


Skullwipe
senior tag

Sziasztok!

A gond a következő, van kettő ilyenem. Az egyik nem jó. Lényegi különbség a kettő között, hogy a rossz tudja az analóg dolgokat. Nem értem miért ekkora a különbség köztük, de ez kell nekem, a másik semmire se jó ilyen funkció nélkül (a winben a joy-nál lehet látni hogy a karika rész is aktív lesz).
A gondom, hogy nem bírom felismertetni w10x64-el, vagy csak nagyon-nagyon-nagyon-nagyon nehezen (most például egyáltalán nem sikerül).
Mit kéne tennem, hogy megjavítsam? Mert szoftveres nem lehet a gond, hiszen a másik adapterrel azonnal felismeri a rendszer, az aljzat állandó használatban van a mellette lévő is, nem ez a gond. Magának a kis vezetéknek van valami baja. Találtam erről hogy vágjam szét és forrasszam újra, de nem tudom, hogy ez megoldás lenne-e rá?
Másikba nem mernék beruházni, mert azt se tudom honnan van és fogalmam sincs hogy tudnám azonosítani bármelyiket szétszedés nélkül, ha egyáltalán a benne található elektronika eltér.

Köszönöm a segítséget ha van valakinek ötlete mit hogyan kéne cserélnem rajta :R

[ Szerkesztve ]

(#18615) Kernel válasza Skullwipe (#18614) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha az USB-dugónál van a hiba, a vezeték elvágásával cserélhető, ha a dobozon belül, akkor azt kell szétfeszegetni valahogy.

Vezetékek gyakran törnek a hajlási pontokon, esetleg azt kell cserélni, vagy majd kiderül. Ha mozgatásra, ütögetésre érzékeny (átmenetileg megjavul), az nyilván valami kontakthibára utal.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18616) Skullwipe válasza Kernel (#18615) üzenetére


Skullwipe
senior tag

Biztos hogy nem vezeték hiba az oka, mozgatás nem befolyásolja, csak rövid a vezeték így nem mozgatom, hogy leteszteljem. Most például sikerült felcsatlakoztatni, teljesen véletlen mikor sikerül, de akkor amig él az usb addig ott is marad. Igen csak az aljzattal van valami. Mit érdemes vennem, amivel kitudom cserélni? Nézegettem azokat a belső érintkező részeket, nem tudom milyennek kell lenniük, de szerintem mintha hiányos lenne az a rész és talán ezért nem ismeri fel, csak ilyen véletlenszerűen.
Amúgy azért is jobb ez a fajta, mert tényleg úgy működik mintha eredeti lenne az egész, a wireless led is úgy világit ahogy kell. Persze a gomb kiosztás teljesen káosz, de működtettető még is csak így minden funkció a plasztik gitáron és igen csak ddr padot is jobban lehet vele használni.

[ Szerkesztve ]

(#18617) Kernel válasza Skullwipe (#18616) üzenetére


Kernel
nagyúr

Gyárilag hiányzó érintkezőkkel nincs mit foglalkozni, az nem is kell oda. Nem ismerem amúgy közelebbről, nem is használok ilyeneket, csak általánosságban én szétszedem, amit lehet, azután esetleg kiderülnek dolgok.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18618) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Új tápegységet szerelek be egy gépbe, amiben van 1 SSD, 1 HDD és egy DVD író. Kérdésem, hogy egy a tápegységből kijövő kábelra csatlakoztassam mindet? Vagy van ennek valami szisztémája? Pl. SSD külön, vagy a HDD külön? Vagy tök mindegy?
:R

(#18619) Kernel válasza _stick_ (#18618) üzenetére


Kernel
nagyúr

HDD-t jobb lehet közelebb rakni a táphoz, mert némelyik érzékeny a feszültségesésre.

Ha van lehetőség, akkor külön ágon legyen szerintem a HDD és DVD-író. SSD mindegy, vagy tenném inkább az utóbbira, mivel a DVD úgyis ritkán van használatban.

Egyébként az SSD csak az 5V-ot használja, a DVD-író motorja viszont a 12 V-ról veszi az áramot, míg 5 V-ról a logikai áramkörök mennek.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18620) _stick_ válasza Kernel (#18619) üzenetére


_stick_
őstag

Köszi szépen a kielégítő választ! :R

(#18621) oneal1


oneal1
senior tag

sziasztok!

remélem a jó helyen kérdezek:

a házam tetejében elkezdett kerregni a venti, 200mm x 200mm x 20mm
A ház: Thermaltake a90- már 6 éve nyúzom, gyári venti ami kiakadni készül.

Ebben a méretben milyen gyártót és típust érdemes venni?

Köszönöm előre is! :R

(#18622) Kernel válasza oneal1 (#18621) üzenetére


Kernel
nagyúr

Bár ebben is a szétszedés, kenés híve vagyok (lehetőség szerint), de ventilátoros szaktopikban hátha jobban tudják:

https://prohardver.hu/tema/tap_ventillator_csere/friss.html

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18623) oneal1 válasza Kernel (#18622) üzenetére


oneal1
senior tag

ez nem tápt-os topic? vagy a venti mérete miatt ajánlod ott?

Sosem szedtem szét még ventit, bár elkezdhetném igazából, max elcseszem és újat veszek :)

Tudnál adni pár tippet tanácsot hozzá?

(#18624) imibogyo válasza oneal1 (#18623) üzenetére


imibogyo
veterán

Szerintem erre gondolt, de itt már látom a kérdésedet... ;)

(#18625) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

raknék egy kis pilácsot a gépbe, régóta tervezem, most talán végre neki is állok. adott egy olcsó-alap-gagyesz kínai RGB controller, meg némi RGB szalagom. a tervem az, hogy az ODD helyre építek egy kis fadobozt, ahova beviszek egy molex ágat, leveszem róla a 12V-ot, elhelyezem a vezérlőt plusz egy kapcsolót, amivel az egész tápot le tudom venni, ha úgy tartja kedvem. kifele már csak a szalag fog jönni. a vezérlő 6A-t tud elvileg 12V-on (nyilván ez full kamu, én 3A-t is sokallok), de 1A-nál többet nem igazán tervezek folyatni rajta, nem kell túl sok szalag.

ha valaki csinált már hasonlót, kérdezném, van bármilyen tanácsa? :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18626) Kernel válasza hoffman_ (#18625) üzenetére


Kernel
nagyúr

3x2 A nem nagy kaland, ez PWM-szabályzó, 3 db FET kapcsol benne, 2A nem számít soknak.

(#18623) oneal1

Abban a topikban láttam régebben, ha jól rémlik, hogy némelyik fórumozó nagyon vágja ezt a ventilátoros témát.

Nekem ventilátor = ventilátor, nincsenek különösebb igényeim. Egyrészt gépteljesítményben sem (nem játszom stb.). Másrészt a gép, ami nálam a monitort és TV-t ellátja, a fal túloldalán helyezkedik el, ahol nyugodtan zöröghet, 7/24 órában is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18627) hoffman_ válasza Kernel (#18626) üzenetére


hoffman_
nagyúr

nem is gondolom, hogy sok. csak tudom, hogy nem csúcsminőség, az előző cégemnél vettem, ex-kollégám mondta, hogy nyugodtan felezzem le a ráírt értékeket, ő rendelte. így már gondolom érhető :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18628) Kernel válasza hoffman_ (#18627) üzenetére


Kernel
nagyúr

Értettem, de épp arra utaltam, hogy szakmailag nem tartom reálisnak a felvetést. A kollégád elektronikai szakember?

A kínai technikával sem jelent kihívást a "probléma" megoldása. Ezeket a szabályzókat széles körben alkalmazzák a LED-szalagok vezérlésére, a szaktopikban sem panaszkodott még rá senki (legfeljebb arra, hogy össze voltak keveredve az RGB-vezetékek).

Aki ért hozzá, szemre is megmondja, hogy ez így nagyjából épp megfelel a specifikációnak:

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18629) hoffman_ válasza Kernel (#18628) üzenetére


hoffman_
nagyúr

villamosmérnökök vagyunk mindketten, ha azt mondja, hogy a labormérés alapján nem tudta 6A-al hajtani a szalagot, akkor elhiszem neki :) egyébként meglestem, kicsit más a felépítés, jóval kevesebb alkatrészből áll, két atmel 418 24c02n van rajta, három ellenállás, egy dióda és füst.

nem hiszem én sem, hogy bármi gond lenne vele, azért gagyiztam le, mert erősáramú, ipari eszközökkel foglalkozom, ezekhez mérve nyilván egy kacat.

köszönöm a válaszokat mindenesetre.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#18630) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Dióhéjben: ~2 éve produkál random fagyásokat, "beragadásokat" a gép. Havi 1-ről a napi 2-3-ra sűrűsödtek máig a fagyások. Ezek terhelés mentes állapotban történnek, játék közben nem volt rá példa. Kizárásos elven, amit tudtam teszteltem, volt 2 hétig szervizben, ott tesztelték a maradékot. Arra jutottak, hogy alaplap, OK. Vettem új lapot, hozzá procit és ramot (-100k :O) és a hiba tegnap újra jelentkezett.
Az egyetlen dolog, ami nem volt cserélve, az az előlapi panel, illetve a bekapcsoló/reset gomb. Okozhatnak ezek meghibásodásai ilyen tüneteket?

(#18631) oneal1 válasza _stick_ (#18630) üzenetére


oneal1
senior tag

szia!

írj egy pontos listát, hogy mi maradt meg a régi gépből, mindent.
táp, külön hangkártya esetleg, vinyók stb
hátha rájövünk valamire

(#18632) _stick_ válasza oneal1 (#18631) üzenetére


_stick_
őstag

Lássuk:
Adataimnál látjátok, hogy mi van a gépben, ebből a lap, a proci, a memória, az SSD és VGA, ami új. Ez utóbbi kettőt gariba cserélték, amikor beállítottam a boltba a fent írt hibával. Vagyis tápon, a HDD-n, a gépházon és az optikai meghajtón kívül minden új, ezek lassan 4 évesek lesznek. De mindegyik alkatrész hibáját kizártam egy csere alkatrész tesztelésével.
Jelenleg teszt üzemben megyek, proci-VGA-val és az SSD-vel, ez egy tegnap telepített win. Ma rádugtam a VGA-t és 3 órán belül fagyott. Most kivettem és még nem volt azóta fagyás. DE, mielőtt rákennétek a VGA-ra a dolgot :) Számtalanszor teszteltem terhelés alatt, sosem fagyott. (játék és teljes képernyős alkalmazás) illetve úgy is volt fagyás, hogy kivettem és ráadásul az még a régebbi VGA volt, amit erre gariztattam. Szóval én szinte biztosra veszem, hogy nem a VGA a ludas, de... :U

mindenesetre, kösz, hogyha foglalkoztok vele, két éve küszködök a hibakereséssel, a fél idegrendszerem és szinte a családi béke is ráment

[ Szerkesztve ]

(#18633) oneal1 válasza _stick_ (#18632) üzenetére


oneal1
senior tag

húhh!

Nem egyszerű a szitu!

Egyszer voltak nálam hasonló tünetek, jó-pár éve. Akkor már nem volt sajnos garis a VGA-m így kicseréltetni nem tudtam, viszont szinte kizáráros alapon arra jutottam, hogy az volt a ludas!
Nekem sem játékok alatt fagyott, azt hiszem valami 2d-s képi megjelenítéshez volt köze, youtube, filmek stb...
érthetetlen volt az egész, megjártam több szervizt, sehol nem volt érdemi segítség csak hogy vegyek újat.... mondom köszi baszki ezt én is kitaláltam! :D

Nem rosszindulatból, de sok szemétséget láttam már ebben a szakmában, szóval:

Azért fura, hogy az SSD-t és a VGA-t cserélték, pláne egyszerre.
Valamint hogy a VGA- csere az tuti megtörtént? értem ez alatt, hogy valóban újat kaptál e, serialszám stb.

azért kérdezgetem ennyire a VGA-t mert szerintem 90% hogy az a ludas

(#18634) _stick_ válasza oneal1 (#18633) üzenetére


_stick_
őstag

Tuti újat (másikat) kaptam, mert az előző az 1gb-os volt ez pedig 2gb-os. Az előző vga-t teszteltem úgy, hogy nem volt a gépben és fagyott. Most ebben a teszt fázisban vagyok az újabb vga-val, de beszerelve már fagyott.

(#18635) oneal1 válasza _stick_ (#18634) üzenetére


oneal1
senior tag

ezektől tud megőrülni az ember :)

A régi cuccok közül a tápot is kizártad akkor? mármint próbáltad másikkal?

optikai meghajtó és másik vinyó most le van húzva a teszt fázisban?

(#18636) _stick_ válasza oneal1 (#18635) üzenetére


_stick_
őstag

Így van. Másik táppal teszteltem, vinyó és dvd író nincs csatlakoztatva.

(#18637) kmisi99


kmisi99
addikt

Heló! Egy Bosch akkus csavarozónak a motorja füstöl használat közben. Ez kuka már vajon? Nincs igazán jellegzetes szaga, halvány füst, folyamatosan jön használat közben, de ennek ellenére még megy.

(#18638) Reggie0 válasza kmisi99 (#18637) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha szenkefes, akkor en eloszor a kefeket neznem meg. Lehet mar nincs meg a kello szoritoero es nagy az atmeneti ellenallas->fust.

(#18639) imibogyo válasza kmisi99 (#18637) üzenetére


imibogyo
veterán

Szénkefére +1 tipp... ;)

Ha nem oldja meg akkor sorrendben, szerintem:
- teljes szétszedés és burkolat nélküli járatás (füst forrásának lokalizálása)
- kábelezés és minden forr. pont ellenőrzése az adott környéken (ha van)
- takarítás és újrakenés minden ezt igénylő helyen. Van, hogy a koszos/poros zsír miatt túlhevül a gép egy bizonyos része (pl. csapágyazás és műanyag ház kapcsolódásánál, vagy a rotonál) és a baromira megnövekedett hő miatt is füstölhet. Nekem ez volt egy szalagcsiszolónál. Takarítás + gépzsír (na meg új csapágyak) és azóta is tökéletesen üzemel. Mondjuk ehhez az is kellet, hogy az én esetemben nem "zárt" csapágyakat raktak a gépbe, mert miért ne?! Olyat csak a hüjék (sic!) használnának egy amúgy koszos térben üzemelő gépnél... Na mindegy én már zártakat tettem bele és azóta is tökéletesen üzemel... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18640) kmisi99 válasza imibogyo (#18639) üzenetére


kmisi99
addikt

Egy kis zárt DC motor van benne így néz ki
Magából a motorból jön a füst. Ez gondolom nem szénkefés.

(#18641) imibogyo válasza kmisi99 (#18640) üzenetére


imibogyo
veterán

Attól, hogy kicsi és DC-s még simán lehet szénkefés... Esetleg szervízkönyvében, vagy Bosch szaküzletben kellene megnézni/megkérdezni, hogy milyen motor van benne. Én szinte az összes gépemről megtaláltam neten keresgélve, hogy "brushed", vagy "brushless" a motor benne... :K

[ Szerkesztve ]

(#18642) Reggie0 válasza kmisi99 (#18640) üzenetére


Reggie0
félisten

Az elegge szenkefesnek nez ki. Azert van ott az a kis nyilas a fenyes es matt femburkolat talalkozasanal(a feher erpar alatt), hogy a kefet cserelni tudjak.

[ Szerkesztve ]

(#18643) Kernel válasza kmisi99 (#18640) üzenetére


Kernel
nagyúr

Passzív DC-motor csak kommutátorral lehet, ahol nincs, az már az elektronikus kommutáció.

A képen látható motorban nyilván nincs elektronika, viszont látszik a lyukon a kefe és kommutátor.

Noha nem feltétlenül van beépítve az elektronika, de akkor meg kell legalább 3 kivezetés, a háromfázisú meghajtáshoz.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18644) kmisi99


kmisi99
addikt

Na akkor kicserélem majd. Vicces, de a cégnél emiatt dobták ki. :DDD

(#18645) razorbenke92 válasza kmisi99 (#18644) üzenetére

érdemes megjavítani, hasznos kis széria ez az ixo :)

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#18646) tomi5244


tomi5244
őstag

Üdv!

monitor mögé szeretnék ledes hangulatvilágítást. Semmi extra, meleg fényű (2700K) ledszalag lenne jó. Amiből rengeteg van az ebayen, de a tápegysége már más tészta, amihez nem értek. Van ezeknek búgó, cicergő hangja? Kell ettől félnem?

Szerk: lemaradt, hogy milyen típusú ledet érdemes nézni? Olyan kéne ami nem a három színből keveri ki a sárgás fehéret, hanem önmagában olyan.

Akinek van pár perc szabadideje, be tudna linkelni pár példát tápra ebayről?

:R

[ Szerkesztve ]

(#18647) Kernel válasza tomi5244 (#18646) üzenetére


Kernel
nagyúr

A számítógépből is ki lehet vezetni a 12V-ot. Vagy, ha van otthon egy 12V / 2A dugasztápod, az is elvisz a 3528-as szalagból elég hosszú darabot.

Tehát ez függ a LED-ek számától, bár egy monitor mögé nem kell olyan sok, hogy ez ne bírná el.

Van egyébként hideg és melegfehér, de gyakran a normál, vagy a leírásban nem meghatározott szalag is hidegfehér valójában.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18648) tomi5244 válasza Kernel (#18647) üzenetére


tomi5244
őstag

2db 50cm-es elég, egy felülre, egy alulra. Van USB-s igen, az tényleg pofon egyszerű csak kevés a portom így is, meg azt nehezebben lehet ki-be kapcsolgatni (szerintem). De körül nézek :) 800-1000.- körül már vannak, baromi nagy a választék. :)

(#18649) Kernel válasza tomi5244 (#18648) üzenetére


Kernel
nagyúr

Az USB-re köthető szalagok 5 V-osak természetesen, én nem arra gondoltam, hanem a 12 V-os szalagokra.

12 V-ot pedig a tápegység molex csatlakozójáról lehet levenni, de célszerű beiktatni egy olvadóbiztosítékot is, így véletlen zárlat nem okozhat problémát. Tehát egy kis barkácsolást igényel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#18650) tomi5244 válasza Kernel (#18649) üzenetére


tomi5244
őstag

Mac-em van, így a molex nem járható út. :B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.