Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19051) flymi válasza flymi (#19046) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van ITT valami (oldal alja), ez alapján már könnyedén szét lehet kapni az előlapi panel vezetékeit, mondjuk azt nem értem, hogy a pwr led-nek miért van három vezetéke? :F
Ha azt akarom, hogy mondjuk konkrétan csak a kék szín világítson a led paneleken, akkor melyik két vezetéket kell rádugni a molex csatira? Melyiket ha csak a pirosat és melyiket ha csak a zöldet szeretném?
A hátsó kis darab led panel-nél miért van egyel több vezeték? :F

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19052) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Van a ledhez (akár ezekhez a panelokhoz, akár szalaghoz) kétállású kapcsolóm, de már nem emlékszem, hogy melyiket mihez vettem:
Egyik -> Ennél nem tudom, hogy a 12V kábel saruját és a GND sarut melyik pöckökre húzzam rá? (Bocs, nem tudom mi a hivatalos nevük)
Másik -> itt gondolom egyértelmű, mivel csak két pöcök van.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19053) Kernel válasza flymi (#19052) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kétáramkörös kapcsoló, LED-szalaghoz elég bekötni az egyik áramkört is, a pozitív ágba.

A nyilak természetesen nem jelképeznek áramirányt, bárhogy lehet kötni.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19054) Irmscher 353


Irmscher 353
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék hozzátok.
Ha túl nagy marhaságot kérdezek, mondjátok meg bátran.
Múlt télen apósommal (villamosmérnök) építettünk egy stereo erősítőt (itt a kapcsolási rajza: El Cheapo Amp) - némi módosítással, pl a végtranzisztorok nem 2N3055-ösök, hanem SU169-esek.
4 Ohmos hangfalak vannak rákötve, így a visszacsatoló kondikat korábban kicseréltem a leírásban is szereplő 4700uF-os (63V) kondikra.
Az volna a kérdésem, hogy volna-e gyakorlati haszna, ha a visszacsatoló kondikat mégnagyobbra cserélném? Tudnék most helyben 10.000uF (100V) -os kondikat szerezni.

A táp nem egészen a linkelt oldalról való táp abban zavarszűrésnek egy 1000uF-os, illetve puffernek egy 4700uF-os kondi van, ezek közül valamelyiket érdemes lehet nagyobbra cserélnem?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#19055) default.


default.
őstag

Sziasztok!

Van egy A4Tech HS-800 mikrofonos fejhallgatóm, amiben sajnos tönkrement a mikrofon.
Szeretném kicserélni, azon is gondolkoztam, hogy az eredeti kábelbe épített megoldás helyett valahogy megpróbálom átvariálni a motyót, és egy ilyesmi megoldással beügyeskedni a mikrofont az egyik kagyló házba.

Egyik kérdésem az lenne, hogy mindegy, hogy milyen mikrofont szerzek a régi helyett? (Érzékenység, impedancia, stb..)

Másik kérdésem a tapasztaltabb modderekhez: hogyan tudnám megoldani a mikrofon beépítését az egyik kagylóba? Én arra gondoltam, hogy megpróbálom leszedni az egyik burkolatot, hogy megnézzem, van-e hely egy 3,5mm jack aljzatnak, és ha van, akkor kifúrom a házat, beügyeskedem az aljzatot, és a fent linkelt mikrofont rádugom..

Előre is köszönöm az ötleteket, tanácsokat!

Üdv!

:R

[ Szerkesztve ]

(#19056) flymi válasza Kernel (#19053) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Köszönöm a választ!

"Érdemes mindkét vezetéket az áramkörbe csatlakoztatni: a LED-ek hosszabb élettartalommal, és alacsonyabb fényerő csökkenéssel fogják meghálálni a kiegyenlített terhelést."

Erre akkor két szalagot (3528/5050) is ráköthetek akár méter hosszúságban is bírni fogja?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19057) Kernel válasza flymi (#19056) üzenetére


Kernel
nagyúr

Mindkét vezeték nem a kapcsolóra vonatkozik, olyan szempontból teljesen lényegtelen, hány ág van megszakítva. Vagy világít, vagy nem, ennek az élettartamhoz sincs köze.

Ezeknek a kétáramkörös kapcsolóknak fő felhasználási területe a 230 V mindkét ágának megszakítása, főleg érintésvédelmi szempontból.

Rákerestem, honnan származik a mondat, amiből két dolog is következik:

- Meg kell nézni a szövegkörnyezetet.
- Meg kell nézni a forrást, ahol láttunk már más butaságokat is.

Az RGB szalagok 5 méteres tekercsei az elejükön és a végükön is tartalmaznak egy-egy 10 cm-es bekötő vezetéket. Érdemes mindkét vezetéket az áramkörbe csatlakoztatni: a LED-ek hosszabb élettartalommal, és alacsonyabb fényerő csökkenéssel fogják meghálálni a kiegyenlített terhelést.

Ilyen hosszú szalagokat mindkét végén célszerű betáplálni. A szalagon létrejövő feszültségesés miatt egyébként a végére túlzottan csökkenne a fényerő. Így legfeljebb a közepén lesz halványabb, vagy nem feltűnő.

Az viszont, hogy emiatt a LED hálálkodni fog, nő az élettartama, lényegében hülyeség.

A szalagnak, a vékony rézfóliának jó, hogy nemcsak egy végét terheli a teljes áram, hanem kétfelé oszlik. A LED-eknek mindegy, illetve a kisebb fényerő inkább csak növelné az élettartamát.

Méteres hosszúság semmi, 3528-nál nem is fontos két végén bekötni. 5050-nél nem árt. Az a kapcsoló pedig ennél sokkal többet is elbír. Valójában a kapcsoló két felének párhuzamos kötése növelné a terhelhetőséget, de az nagyobb terhelésnél számítana.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19058) flymi válasza Kernel (#19057) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

:) Alapos, mint mindíg!
Kösz! :R Kapcsoló téma megvolt, tiszta.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19059) Kernel válasza Irmscher 353 (#19054) üzenetére


Kernel
nagyúr

Kicsatoló kondinak nevezik, hangszóróleválasztónak, DC-leválasztónak. Utána a kimenet következik.

Az R7 negatív visszacsatoló ellenállás pedig a kimenetre csatlakozik, ezért sem jó szó a fentire a visszacsatolás, illetve nem is szokás úgy mondani.

10 000 μF inkább csak növelné a bekapcsolás pillanatában a hangszórót érő DC-impulzust (hacsak nincs külön védőáramkör is), a mélytartomány átvitelét javító hatása kétséges, elvileg nem észrevehető.

A bekapcsolás pillanatában a kimenet féltápfeszültségét a kondenzátor ráküldi a hangszóróra (lényegében a hangszórón keresztül töltődik fel), ami a membránnak nem olyan jó.

Tápban van egy puffer, van egy kimeneti szűrő (konkrétan nem zavarszűrő, szintén a táp stabilitását, minél kisebb belső impedanciáját támogatja).

Pufferként szokásos legalább 10 000 μF, a további stabilizátort nélkülöző tápoknál.

Itt még tranzisztoros stabilizátor is van, ami növeli a simítás hatékonyságát, ezért nem fontos 10 000 μF, bár nem is árt. Kimeneten 4700 μF elegendő.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19060) Irmscher 353 válasza Kernel (#19059) üzenetére


Irmscher 353
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod!
Akkor marad minden a jelenlegi állapotában.
A hangja igy is tetszik.
Köszi mègegyszer!

(#19061) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Már szétszedtem szálakra az XPS led panel vezetékeit, sajnos mind fekete.
Az elülső paneleken 5 vezeték van, a hátsó kis panelen 6. Van itthon 9V-os elemem, Melyik vezetéket hová tegyem, hogy letesztelhessem a színeket? ITT vannak a képek és beszúrom még egyszer a linket (oldal alja felé teszteli 9V-os elemről).

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19062) Akcok94


Akcok94
senior tag

hello,

van egy nzxt h630-m, van benne valami ventilátor vezérlő féle, van 4db nzxt 200mm led-s ventik, ventiknek külön csatlakozója van. valahogy a venti vezérlőre kéne rádugnom hogy menjenek a led-k? mert most nem világítanak. hogy működik az a vezérlő?

köszi.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#19063) Kernel válasza flymi (#19061) üzenetére


Kernel
nagyúr

A lényeg itt látszik, a csatlakozó 5 érintkezője:

P: pozitív
G: GND

A sorrendet kellene eldönteni, az áramkör lekövetésével. A GND általában jól kitűnik a panelon. A LED-eket úgy kapcsolja be, hogy GND-re zárja az RGB pontokat.

(#19062) Akcok94

Nem tudom, milyen LED-ről van szó, ha jól látom, ennél I/O megvilágító LED-ek vannak, amihez tartozik egy kapcsoló a ház oldalán.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19064) flymi válasza Kernel (#19063) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

És ahol 6 vezeték van? ;]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19065) Kernel válasza flymi (#19064) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ezt néztem, le kell követni, hol ágazik el, hová megy:

Látszik az is, hogy kettő között nagyobb a távolság, talán az a P és G. De ezt is meg kell nézni pontosan.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19066) flymi válasza Kernel (#19065) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát jó, akkor próba. :R

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#19067) Akcok94 válasza Kernel (#19063) üzenetére


Akcok94
senior tag

Igen megvan az a gomb és mögötte lévő panel de nem csinál semmit ha radugom.

Tévedni emberi dolog, de igazán összekutyulni valamit csak számítógéppel lehet.

(#19068) User55


User55
csendes tag

Sziasztok! Adott egy corsair cx430m moduláris táp, ehhez szeretnék csinálni egy pcie 8pin to 6+2 vga tápkábelt. Viszont a kábel sorrendet nem tudom amit be kell kötni a csatlakozókba, ebben kérném valakinek a segítségét akár privátban bővebben társalogni, írjon aki járatos ebben.

[ Szerkesztve ]

(#19069) Pubszon válasza User55 (#19068) üzenetére


Pubszon
veterán

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19070) User55 válasza Pubszon (#19069) üzenetére


User55
csendes tag

Nekem számozás se ártana, rendbe hogy sárgát sárgához, de abbol van 3 db

(#19071) AxBattler válasza Pubszon (#19069) üzenetére


AxBattler
félisten

Magyarul ha van hely, a 8pin-es kábelt simán rá lehet dugni a 6pin-es VGA-ra? :)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#19072) Pubszon válasza User55 (#19070) üzenetére


Pubszon
veterán

A sárga a 12V, a fekete a GND. Ennyi a lényeg, nincs több 12V és GND.

AxBattler: Nem hiszem, a kártyákon van érzékelő szerintem, ami érzékeli azt a 2 GND-t. De próba szerencse!

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19073) Reggie0 válasza Pubszon (#19072) üzenetére


Reggie0
félisten

De tobb van. 2x3-nal a kozepso pineket nem kotelezo bekotni, Az mas kerdes, hogy gyakorlatban a 2x3-as csati is megkapja a hat eret, de nem garantalt.

[ Szerkesztve ]

(#19074) Pubszon válasza Reggie0 (#19073) üzenetére


Pubszon
veterán

Félre értettél. Nincs több 12V és GND. Nincs megkülönböztetve 2 különböző 12V vagy GND egymástól.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19075) Reggie0 válasza Pubszon (#19074) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoban felreertettelek ezek szerint.

(#19076) togvau


togvau
senior tag

Ezen a led-en, meg a többin ami hagyományos izzók helyére való, vajon van beépített ellenállás?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#19077) Pubszon válasza togvau (#19076) üzenetére


Pubszon
veterán

A képen is látszik, 2 db 150 ohmos van izzónkként. De további 4 hely van még ellenállásnak.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19078) Kernel válasza togvau (#19076) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csak attól még nem lesz CAN-bus kompatibilis, ha az a LED-ek előtétellenállása. Egy példán keresztül mutatom, ahol látszik mindkét oldal:

- Egyik oldalon van két 180 Ω, ami a LED-ek előtétellenállása. (Ez nem kerekítés, az utolsó számjegy a nullák száma, azaz 1 db 0).

- Másik oldalon van egy 110 Ω műterhelés, hogy ne jelezzen hibát a CAB-bus. Ott van még 4 db egyenirányító dióda is (Graetz-híd), így mindkét irányban bedugható, mindegy a polaritás.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19079) Pubszon válasza Kernel (#19078) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekik olcsóbb 4 egyenirányítót használni 1 graetz híd helyett?

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19080) Kernel válasza Pubszon (#19079) üzenetére


Kernel
nagyúr

Itt így fért el valószínűleg, vagy olyan is van, amikor két oldalon van két dióda. De lehet látni integrált hidat is, főleg nagyobb lámpáknál.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19081) togvau válasza Kernel (#19078) üzenetére


togvau
senior tag

nincs can busz, szóval nem kell :)
Miért nem akkora szám van ráírva ahány ohmos? Miért mindig +1?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#19082) Kernel válasza togvau (#19081) üzenetére


Kernel
nagyúr

A kérdésből erre lehetett következtetni, egyébként ugyanis természetes, hogy a LED-hez tartozik előtétellenállás (egyéb megoldásoktól most eltekintve).

A kis alkatrészekre nem tudnák ráírni, hogy pl. 1800 Ω vagy 1.8k (ahol a pont lekophat vagy nem látszik rendesen) ezért egységesítették a háromjegyű kódolást, tehát azt 182 jelöli.

Ezt a logikát követve 180 = 18 Ω (0 db 0), erre oda kell figyelni, mert megtévesztő lehet.

Hasonló a színgyűrűs kódolás, csak ott elfér több gyűrű is.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#19083) togvau válasza Kernel (#19082) üzenetére


togvau
senior tag

Igen, a színkódot ismertem is.

Más: szeretnék csinálni egy átalakítót, 9 pin-es autóipari konnektoroknál megvariálni egy kicsit a sorrendet.

Ilyenekre van valami ügyesebb megoldás azon kívül, hogy rövid kábelekkel össze van kötve kettő, és úgy van variálva mi hova megy? Valami átalakító kütyü amibe be kell kötni a 2 végét, és variálható hogy mi mivel van összekötve?

hitler, sztálin, micro usb

(#19084) Lompos48 válasza Kernel (#19082) üzenetére


Lompos48
nagyúr

A mai napig nem értem miért nem maradtak a régen használt 3 karakteres jelzéseknél, amik méf az SMD-éra előtt léteztek. 1R8, 18R, 180, 1k8, 18k, M18, 1M8, 18M... :)

(#19085) Reggie0 válasza Lompos48 (#19084) üzenetére


Reggie0
félisten

Valoszinuleg azert, mert az optikai ellenorzorendszerek jobban szeretik, ha csak szamot kell felismerniuk.

(#19086) Lompos48 válasza Reggie0 (#19085) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért a mai elektronikában (lásd utóbbi jó harminc év) a karakterfelismerés már a mezei alkalmazások közé tartozik. Mondom én! :)

(#19087) Reggie0 válasza Lompos48 (#19086) üzenetére


Reggie0
félisten

Ok, de itt nem arrol van szo, hogy valaki beszkenneli a blikk-et es rakuldi az OCR-t, aztan kezzel javitja amit rosszul ismert fel a program. Az iparban a hibaarany nagyon fontos tenyezo, tehat nyilvan azt a jelolest erdemes valasztani, aminel ez joval kisebb lesz.

(#19088) Lompos48 válasza Reggie0 (#19087) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Azért abban egyezzünk meg, hogy a robotok nem egy nagy dobozból keresgélik az éppen szükséges alkatrészeket, hanem azok szalagon, ezrével, külön konténerekben várnak a sorsukra. Szerintem egyszerűen standardizálási folyamatban is jelenlevő emberi tényezőt kell/lehet feltételezni.

(#19089) Reggie0 válasza Lompos48 (#19088) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, nem akkor erdekes, amikor a dobozbol kikerul az alkatresz, hanem amikor a beultetett panelt atkuldik a vegso optikai ellenorzesen.

(#19090) Lompos48 válasza Reggie0 (#19089) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Ha már láttál ilyen gyártósort, akkor eldumálgathatnánk a dologról. :)

(#19091) Reggie0 válasza Lompos48 (#19090) üzenetére


Reggie0
félisten

Lattam parat. :) Nemsokara indul a mostani munkambol egy >ezres szeria.

(#19092) Csavez™


Csavez™
veterán

Tönkrement a Fanatec kézifékemben a potméter és nem tudom honnét tudnék beszerezni ilyet: b10k 38°
Találtam hasonlót csak az 260°-os.

Valami ötlet mivel helyettesíthetném?

(#19093) Csavez™ válasza Csavez™ (#19092) üzenetére


Csavez™
veterán

(#19094) Pubszon válasza Csavez™ (#19092) üzenetére


Pubszon
veterán

A tied 38 fokon változik 0-10K Ohm között. Ha 260 fokosat veszel, akkor (260/38=6.8) 6.8-szor olyan értékű poti lenne jó helyette, azaz 68K Ohmos.
De majd egy jobb szaki kijavít ha tévednék. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19095) Csavez™ válasza Pubszon (#19094) üzenetére


Csavez™
veterán

Értem,köszönöm! :R

Melyik fok számít a mechanikus (300),vagy az elektronikus(260)? Gondolom az elektronikus. :F

(#19096) Pubszon válasza Csavez™ (#19095) üzenetére


Pubszon
veterán

Az amelyiknek meg változik az ellenállás. Azaz az elektronikus. :K

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19097) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nekem egy ház hangszigeteléssel kapcsolatos kérdésem lenne [link]
Jól látom ,hogy ez a Bi Quiet szigetelő 9mm azaz az majd 1cm vagy 2cm?

Az már lehet kicsit sok lenne a házamba vastagságra

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19098) Pubszon


Pubszon
veterán

Szükségem lenne 1-2 szaki véleményére. :)
Van 2 autós erősítőm, mind a kettő Hifonics (szürke és fekete). Van 2 távvezérlőm (szürke és fekete). A szürke a szürke erősítő gyárija, a fekete pedig nem a fekete gyárija. És van 1 kábelem hozzájuk.
Viszont a gond az, hogy a szürke távvezérlő tökéletes a fekete erősítőhöz, a fekete távvezérlő pedig kicsit szabályozza a szürke erősítő hangerejét, de csak kb (hallással megállapítva) 10%-ot vesz le a max hangerőből. A fekete a feketével nem csinál semmit, a szürke a szürkével (ami gyárilag egy pár) pedig a potit tekerve letilt az erősítő!
Szétszedtem mind a két vezérlőt, kiméregettem a lábkiosztásokat, lerajzoltam a vezeték lábkiosztásait is.
Mindenem meg van új kábel készítéséhez.
Itt van egy kép, hogy mi hogy van. Bocsi a nem szakszerű rajzért.
Rajta van, hogy szerintem hogy kellene új kábelt csinálni, de jó lenne egy hozzáértő véleménye is, vagy hogy mi legyen az első lépés.

Itt a kép BMP formátumba is.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#19099) togvau


togvau
senior tag

Rendeltem kínai ledet (W5W típusút) motor műszeregységbe, de nincs semmi jelzés rajta a polaritásról.
Van a búrában egy kis pöcök, és egy nagyobb pöcök kis tölcsér szerűséggel. Melyik a +/-?

hitler, sztálin, micro usb

(#19100) Kernel válasza togvau (#19099) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ahogy nemrég volt róla szó, létezik egyenirányítós, aminek mindegy a polaritás. Ha nem, legfeljebb nem világít, nem fog tönkremenni, próba kérdése.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.