Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4062) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sziasztok! Van valaki aki tudja hogy esetleg a telenor alkalmaz valamiféle mac cím alapú korlátozást? 1 hete küzdök egy furcsa problémával amire eddig azt a választ kaptam hogy keressem meg a flottakezelőt de nekem ez értelmetlennek tűnik mert ők aztán mit tudnak csinálni a mobilhálózattal? Nem sok mindent szerintem. A probléma az hogy van egy HuaweiE5577s LTE routerem benne egy telenoros sim kártya, a napokban olyan hibák jelentkeztek hogy minden olyan adatforgalom ami nem a 80-443 porton történik akadozik illetve lagol elég szépen, pár másodpercig max sebesség majd pár másodpercig 0 aztán megint max majd megint 0, érthető hogy ilyen formában semmilyen stream nem működik megfelelően, erre azt írták biztos csak böngészés opcióm van tudtommal akkor fix lassítás lenne minden más porton nem ilyen hol megy hol nem jelenség. Azóta nyomoztam már rengeteget, kipróbálgattam mindenféle más eszközt is de még más sim kártyát(másik előfizetéssel) is a hiba mindegyikkel előjött, a napokban jöttem rá hogy ha rádugok egy olyan gépet a mobilnet eszközömre ami eddig még nem volt rajta akkor azon a gépen nincs semmilyen probléma, a laptopomat rádugva viszont folyamatosan ez van, wifivel is meg kábelen is, érdekesség pl. a sebesség a laptop esetében 60/15(ha lefut a teszt de 10ből 7szer nem mert felszalad aztán lemegy nullára és megáll) asztali esetében 60/49. A tűzfalat minden gépen a teszt idejére lekapcsoltam az tuti nem korlátoz és más netre dugva a laptopot nincsenek ilyen hibák tehát az laptop jó! Sőt telekomos mobilnettel is jó minden, csak a telenor hálózatán a laptopom sebessége és forgalma került korlátozás alá, tudni kell hogy a laptoppal tesztelgettem a mobilnet sebességét és rövid idő alatt sikerült több GB adatforgalmat generálni vele és akkor jöttek ezek a gondok. Sajnos a mac átírás nem működik. Esetleg ha korlát akkor mennyi idő után fogják feloldani? A router hibájára is gondoltam ezért nem egy alkalommal nyomtam rajta resetet de ez sem segített. Az is furcsa hogy a laptopom még másik előfizetéssel rendelkező kártyával is ugyanezt a jelenséget produkálja kizárólag a Telenor hálózatán használva. Ezt perpill úgy tudtam kikerülni hogy a router wifijére csatlakozik egy másik router wifi kliensként és azt rádugom a laptopra így változik a mac cím és érdekes azóta minden hibátlanul működik (kérdés meddig) Jó lenne tudni azt is hogy hány GB/nap hét stb. aktiválja az esetleges korlátozásokat szóval ha valakinek van infója esetleg tapasztalata hasonló dolgokról és tippje ötlete a megoldásra az ne titkolja :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.