Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-20 19:48:13

LOGOUT.hu

"A MIUI felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait" :D

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) egykori válasza hroberto (#4250) üzenetére


egykori
őstag

Nálam is.

(#4252) Al Capone


Al Capone
tag

A Tisztító miket takarít ki? Pár napja használom a telót és több száz megát akar törölni. Mik ezek? Nem fogja letölteni újra a program, ha most törli ezeket? Tehát van értelme?

(#4253) Laccoss válasza Al Capone (#4252) üzenetére


Laccoss
addikt

Ha még menüben vagy, akkor látni fogod, összeszámolja, mi mennyi. Gyorsítótárazott fájl, elavult fájlok, csomagok, maradványok, memória.

(#4254) tt_to


tt_to
tag

Sziasztok,
Ismerősnek lesz eladva a közeljövőben a telefonom. Annak idején a gyári ROM cserélve lett rajta xiaomi.eu ROM-ra.
Kérdésem az lenne, hogy mielőtt átadom a telefont, akkor vissza kell-e állítanom az eredeti gyári globál verzióra a telefont (ROM csere) és bezárni a nyitott bootloadert, vagy elég csak a beállítások menüben a "Gyári adatok visszaállítása" opciót választanom, és akkor ismerős is maradna tovább a xiaomi.eu ROM-on (amit egyébként szeretne is).
Azért kérdezem, mert a bootloader nyitás a saját Mi-fiókommal történt, és ha az új használója a telefonnak a "Gyári adatok visszaállítása" után beregisztrálja a saját Mi-fiókját is ugyanerre a telefonra az okozhat-e problémát (egyáltalán be tud-e majd jelentkezni ezen a telón a saját Mi-fiókjával)?

(#4255) zsola400 válasza tt_to (#4254) üzenetére


zsola400
aktív tag

Előbb minden fiókból Mi, Google stb. lepjél ki, készülékkeresést kapcsold ki és ezután a gyári adatok visszaállítása, maradhat az .eu rom. Ha ezeket megcsináltad átadhatod, saját Mi fiókkal tudja használni. Ezt ellenőrizni is tudod FR. utána, bekapcsoláskor Mi fiók jelszavát kéri akkor nem jó, aktív még a fiókod.

[ Szerkesztve ]

(#4256) juve600 válasza zsola400 (#4255) üzenetére


juve600
nagyúr

MiCloudban meg törölni kell a készüléket a fiókodból

(#4257) gzbotii


gzbotii
veterán

Szisztok,

Használja más a Google Podcast appot Xiaomi telefonon? Lock screen, notification baron van nektek a lejátszót vezérlő widget?
Vagy én nem találom vagy tényleg nem tudná ezt az app?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4258) tt_to válasza zsola400 (#4255) üzenetére


tt_to
tag

Köszönöm (neked is juve) :R
Ezeknek majd akkor utánanézek.

(#4259) dethroner válasza mizoli (#4248) üzenetére


dethroner
veterán

Nem értem, hogyan keressem meg ezt a csomagnevet? Hol, mivel?

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4260) spiderpig820 válasza gzbotii (#4257) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Szia!
Nekem mind a két helyen van vezérlő widget.

4B

(#4261) mizoli válasza dethroner (#4259) üzenetére


mizoli
addikt

1. Hosszan rányomsz az app ikonjára, a felugró menüben (alkalmazás adatok) "i" betű, jobb felső sarokban ismét "i" betű, ott az apk neve a csomagnév.

2. Beállítások - alkalmazások - alkalmazás kezelés, jobb felső sarokban rendszerfolyamatok mutatása. Megkeresed az appot, ráböksz, jobb felső sarokban "i" betű.
Az apk neve a csomagnév.

[ Szerkesztve ]

(#4262) gzbotii válasza spiderpig820 (#4260) üzenetére


gzbotii
veterán

Hmmm...ez érdekes. Amúgy gondoltam kipróbálom az uninstall-install megoldást, de legnagyobb meglepetésemre egy épp futó podcast az után sem áll le, hogy az appot eltávolítottam...
Újratelepítés után sem volt opció sehol, hogy a vezérlőket megjelenítsem, bekapcsoljam...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4263) dethroner válasza mizoli (#4261) üzenetére


dethroner
veterán

Hát igen, itt lesz érdekes az egész, mert se ikonja nincs, se az alkalmazáskezelőben nem látszik. Alkalmazáskezelőben csak a hagyományos üzenetek app van, annak az információs ablakban com.android.mms szerepel, szóval az nem gyártói. De tényleg csak én kínlódok ezzel, mást nem csesztet folyamatosan.
Ezeket az ablakokat vágja hozzám. A másodiknál nem működik az elutasító gomb, csak elfogadni lehet, vagy bezárni az ablakot.

[ Szerkesztve ]

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4264) mizoli válasza dethroner (#4263) üzenetére


mizoli
addikt

Nálad gondolom a miui tárcsázó és üzenet app van, nekem olyan nincs, nem tudom megnézni. Próbáld megkeresni.
Kínai romon vagy?

Az európai és global verziókban a Xiaomi a Google féle tárcsázót és üzenetet használja. Esetleg cseréld le ezekre (vagy másra), és azt tedd alapértelmezetté.

Én a True Phone tárcsázót, és a Simple sms-t használom.

[ Szerkesztve ]

(#4265) Viktor0610 válasza dethroner (#4263) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

De miért nem jó, ha bekapcsolod?
Ez csak azokkal működik, akik szintén bekapcsolták ezt a funkciót.

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4266) gyulaszu válasza mizoli (#4264) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Nálam miui global 11.0.2 alatt szintén a Google féle Messages van, ha jól emlékszem, tavaly évvége óta alapértelmezetten.
A hétem azonban a Messaging 11.0.3.7-re frissítés után megint öntudatra ébredt a miui és alapértelmezetté akarta tenni magát...

gyulaszu

(#4267) dethroner válasza mizoli (#4264) üzenetére


dethroner
veterán

Note 4, legutolsó global stabil rom. Az alap tárcsázó és üzenet app van.

Viktor0610 Hogy miért nem kapcsolom be? Csak. Nincs szükségem rá. Másrészt én akarok lenni az, aki eldönti hogy mit használok, nem szeretném hogy egy alkalmazás döntsön helyettem. Én adtam pénzt a telóért, nem az app :D

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#4268) PioDVD válasza Al Capone (#4227) üzenetére


PioDVD
senior tag

3.
Éppen pár napja kérdeztem, de nem jött megoldás. A Poco F1-en hívtam (vagy felvettem), kikapcs gombot megnyomtam és onnantól újabb kikapcs gombig nem élt a képernyő. Mi 10 lite-nál nem működik, kikapcsol a képernyő, de ahogy a fülemhez tartom (és esetleg kicsit elmozdul), azonnal bekapcsol, - főleg - messengerben rendszeresen kihangosít, videó hívásra vált. Rohadt idegesítő, ha nem én választom ezt a típust a melóhelyen, visszaadtam volna.

(#4269) spiderpig820 válasza gzbotii (#4262) üzenetére


spiderpig820
aktív tag

Nekem az értesítések megjelenítése be van kapcsolva, de nem hiszem, hogy ez számítana.
Másra nem emlékszem, hogy kellett volna állítani.

4B

(#4270) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Na sikerult megoldanina note 9 problemat. Factory reset, nem lassunes fagy le mar es 2.2gb foglalt memoria helyett szuzen ujrainditas utan 1.6 a szabad. A telefon nem is lassul be ha a szabad RAM el nem eri a fel gigat. Megoldas: heti 1-2 ujrainditas es folyamatos alkalmazas leallitas. Faszaul mukodik.
Mivel a sima 3/64 note 9 nem draga, gondoltam veszem anyamnak valami xiaomit a zenfone utan.
Mivel a tapasztalatom igy a MIUI-ra az, hogy kenyes, es kell a vegtelen ram hogy ne lassuljon be, igy a 3gb elegge a letminimum.
Letezik olyan redmi v xiaomi, ami elegge budget, es 4 gigas? Vagy vegyek magamnak note 10et, es adjam neki ezt, igy, hogy ha nem lep ki mindenbol, akkor belassul? (Oke, beallitas, de a cacheben ott van meg)

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#4271) zsoltip válasza zsoltip (#4224) üzenetére


zsoltip
őstag

Továbbra is kérdés ez a Google Photos issue. :B

[ Szerkesztve ]

(#4272) gzbotii válasza zsoltip (#4271) üzenetére


gzbotii
veterán

A battery optimization ki van kapcsolva?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#4273) jeffreybboy


jeffreybboy
tag

Sziasztok.
Következő problémáva ütközött egyik ismerősöm.
Note 10 típusú telefonját. Gond a következő nincsen chat buborék.
Hanem buborék van ott és négyzet alakúan a chat fej és csak fél képernyős.
Hogy lehet bekapcsolni?

Egyedül az idő a barátom.

(#4274) RoBos


RoBos
senior tag

(#4275) aprokaroka87 válasza RoBos (#4274) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

sok haszna szerintem nem lesz, Mivel gondolom nekik az újabb eladott készülékekből van bevételük.

Meg ugye ott van a nagy ígéret, a miui 12.5, majd az megváltja a dolgokat...

(#4276) Viktor0610 válasza RoBos (#4274) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem ennyire rossz a helyzet, de biztos, szemellenős vagyok. :DDD

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4277) zsoltip válasza gzbotii (#4272) üzenetére


zsoltip
őstag

Most áttettem No restrictre, meglátjuk így mit tud.
Köszi a tippet. Hátha.

[ Szerkesztve ]

(#4278) HoTaZo


HoTaZo
addikt

Sziasztok!
Használja valaki a MIUI Theme Editort?

Elméletileg megcsináltam benne egy témában a dinamikus naptár ikon, de nem találom, nem tudom megjeleníteni.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4279) zeon.hu válasza HoTaZo (#4278) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Én azzal az értesítő sávon kívül semmit nem tudtam megváltoztatni...

#?*@&!

(#4280) kanyi51 válasza HoTaZo (#4278) üzenetére


kanyi51
senior tag

Még Note 4-en használtam ( volna ) meg csináltam szépen mindent, de nem volt meg, beállítani nem lehetett. Szerintem nem működik rendesen.

(#4281) Al Capone


Al Capone
tag

Sziasztok!
SMS-ek átmásolásával akadtam el. A MI Átköltözés programmal átmásoltam az üzeneteket a Huaweiről, de nem jelenik meg a Xiaomin a Messages programban. Mi lehet a gond? Írtam hogy átmásolva 2000 üzenet, de sehol nem találom. Akkor mégis hova tette azokat?!

(#4282) crok válasza Al Capone (#4281) üzenetére


crok
nagyúr

1. Restart volt már? Rendszeradatbázist módosít és lehet nincs trigger a frissítésre.
2. Amúgy se használnám az Átköltözést erre.. Super Backup & Restore vagy SMS Backup & Restore, exportálod amit akarsz és átviszed.

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4283) Al Capone válasza crok (#4282) üzenetére


Al Capone
tag

1. Restart után sem látom a Messages-ben.
2. Köszi a programokat. Ha ezzel megvolt a backup, akkor felteszem az új telóra is, ott pedig restore? Ez beteszi automatikusan a Messages-be?

3. Most hogy újraindítottam a telót, a képernyő alsó sávja, illetve ikon mappa kapott egy halvány fehér alapot. Nem áttetsző teljesen. Ezt hogy tudom visszaállítani? Mert ezelőtt nem volt olyan.

(#4284) juve600


juve600
nagyúr

az EEA romon a gyári időjárás appot hogyan lehet működésre bírni ? nem lehet a tartózkodási hely követést sem beállítani,stb
a xiaomi.eu romon megy rendesen
:R :R

(#4285) HoTaZo válasza zeon.hu (#4279) üzenetére


HoTaZo
addikt

& (#4280) kanyi51

Akkor nem fogom nagyon erőltetni. A Huawei-é tök jól működik.
Ami érdekes, hogy a témák listájában van több olyan nevű téma, mint amiből kiindultam, de én átneveztem a sajátjaimat és egyikben se jelenik meg az elkészített naptár ikon.

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4286) fgeth


fgeth
csendes tag

Sziasztok,

Xiaomi Redmi s2-m van és szeretnék magyarul sms-t diktálni. A default sms appot használtam, és azon néha számomra sem érthető módon, de sikerült előhozni a mikrofont és működött. Aztán hiába kerestem, próbálkoztam nem jött elő újra. Fapados, nem volt központozás, de jobb mint a semmi. Ezután átmentem a Messages-re, hátha a Google előrébb van és könnyebben elő tudom hívni a mikrofont, de ennél meg a mikrofon felveszi a szöveget és médiaként küldené tovább.
Gboardot használok, a rendszer frissítve (miui global 12.0.2).
Mit javasolnátok? Szeretnék SMS pötyögés helyett diktálni, nem nagy kérés, tudja is a rendszer, de nem tudom, hogyan lehetne mindig megbízhatóan előhívni.

(#4287) zeon.hu válasza HoTaZo (#4285) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Igen, EMUI-n én is elégedetten használtam.

Jelenleg az egyetlen értelmes és használható megoldás, ha teljes témát készítesz és azt felteszed a MIUI téma áruházba, majd onnan töltöd le...

#?*@&!

(#4288) tomy86 válasza fgeth (#4286) üzenetére


tomy86
addikt

"Ezután átmentem a Messages-re, hátha a Google előrébb van és könnyebben elő tudom hívni a mikrofont, de ennél meg a mikrofon felveszi a szöveget és médiaként küldené tovább."
Mert nem a Messegaes beviteli mezőjében levő mikrofonra kell nyomni, hanem a gboard felületén. Előtte a telefon beállításaiban engedélyezni kell a "nyelvek és bevitel - billentyűzetek kezelése" résznél a "google hangalapú gépelést" és akkor megjelenik a gboard billentyűzeten a mikrofon ikon. Lehet, hogy nálad nem pont így találhatók meg a beállítások (Redmi Note 7-es esetén írtam.
Ezután bármelyik alkalmazásban tudod használni a diktálást (gyári sms app esetén is), amelyiknél a gboardot használod bevitelre.

[ Szerkesztve ]

(#4289) zeon.hu válasza fgeth (#4286) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

A már playen nem található Swype billentyűzetet használom évek óta, többek között diktálást is tud és még az írásjeleket is kiteszi (ezt tudtommal azóta se tudja egyik billentyűzet sem, legalábbis magyar nyelven).
Diktáláshoz net kell neki.
(Egyébként ha kell, át tudom küldeni. Ha csak sms közben használnád, azt egy automatizáló program meg tudja oldani.)

Viszont hogy nálad miért csak alkalmanként jön elő a gyári mikrofon, azt majd más talán megmondja.

#?*@&!

(#4290) fgeth válasza tomy86 (#4288) üzenetére


fgeth
csendes tag

Hát, nálam csak egy mikrofon van a Messagesben. A gboard bekapcsolva, mikrofon engedélyezve, voice typing engedélyezve. Újraindítottam, biztos, ami biztos, de így sem látom a mikrofont a billentyűzeten.
A swype-ot ismerem, de nem tudom, hogyan tudnám automatizálni. Bocsi, nem értek hozzá.

PS. meglett a megoldás: a suggestion strip-et kellett bekapcsolni a text correctionnél. Ha esetleg másnak is segítene.

[ Szerkesztve ]

(#4291) Viktor0610 válasza fgeth (#4290) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Amennyiben nem látod a Gboardon belül a mikorofon jelet, akkor a Gboard beállításain belül nincs bekapcsolva a Hangvezérelt írás (használata) opció.

A PS részt nem olvastam, bocs. :DDD

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

(#4292) zeon.hu válasza fgeth (#4290) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Megfelelő alkalmazással, pl Macrodroid (5 macro használatáig ingyenes)
Egyszerű:
Esemény -> alkalmazás elindítva (üzenetek)
Művelet -> billentyűzet váltása (Swype)
Persze kell egy másik macro is, hogy kilépéskor váltson vissza az eredetire.

#?*@&!

(#4293) HoTaZo válasza zeon.hu (#4287) üzenetére


HoTaZo
addikt

:Y
S, az nem gond, hogy valaki témáját átformálom mások által készített elemekkel és a magamként teszem fel?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4294) Al Capone


Al Capone
tag

Teló újraindítás után tapasztaltam egy hibát. A képernyő alsó sávja, illetve ikon mappa kapott egy halvány fehér alapot. Nem áttetsző teljesen. Ezt hogy tudom visszaállítani? Mert ezelőtt nem volt olyan. (MIUI 12.5.1)

(#4295) zeon.hu válasza HoTaZo (#4293) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Nem ismerem a téma áruház szabályait.
De annak idején nekem is ezt javasolták, mikor szerettem volna több gombot a navi sávra.

#?*@&!

(#4296) HoTaZo válasza zeon.hu (#4295) üzenetére


HoTaZo
addikt

Ok, meglátom, hogy mikor jut rá időm.
:R

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#4297) sirály69


sirály69
őstag

Ez ami a fotón van vajon mi lenne? Nem tudok rájönni.... :O
Törölni szeretném....

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#4298) crok válasza sirály69 (#4297) üzenetére


crok
nagyúr

Ez a zarkepernyod?

Ha egy hozzászólásomban linket látsz az hasznos referencia, hivatkozás vagy leírás és erősen ajánlott vagy minimum érdemes elolvasni. A Logout bejegyzéseim tele vannak hasznos Android tippekkel-trükkökkel, alkalmazásajánlással..

(#4299) sirály69 válasza crok (#4298) üzenetére


sirály69
őstag

Nem. Jobbra húzáskor jön elő.... :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#4300) Viktor0610 válasza sirály69 (#4299) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A főképernyőn nyomj hosszan, majd Beállítások - Továbbiak - Kezdőképernyő.
Azon belül passz, de nálam itt lehet ki-bekapcsolni a Google Discovert.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 13T - Eladó Xiaomi 11T 8/128 GB telefon: https://hardverapro.hu/apro/elado_xiaomi_11t_8_128_gb_telefon/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.