Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) PHM válasza mediaplayer (#650) üzenetére


PHM
addikt

Első lépésben jelentsd itt az esetet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#652) Renegade100 válasza Ghery (#649) üzenetére


Renegade100
csendes tag

egyértelműen csalás áldozata lettél kerületileg illetékes Rendőrkapitányságon feljelentés

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#653) Renegade100 válasza mediaplayer (#650) üzenetére


Renegade100
csendes tag

fontos lenne a kárérték

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#654) ReR3ad


ReR3ad
újonc

Sziasztok!
Pénteken sajnos én is bele futottam egy ilyen netes átverésbe, laptopról lett volna szó (félighibás) 13.000 ftot utaltam át neki azóta se kép se hang, ilyen mit tudok tenni ? tudom nem olyan egetverő összeg de tudnám másra is költeni szóval mit kellene tennem pontosan hogy vissza kapjam vagy vissza téritsék az összeget ? még a mai napot meg várom ha semmi akkor megyek a rendőrségre és feljelentést teszek de hogy csináljam nem nagyon értek a joghoz de láttam hogy valami polgári jogi kártérítési leírást azt pontosan hogy tegyem meg ? kérem írjon valaki privátot hogy milyen feljelentést és kártérítést kell kérjek hogy hogyan. Köszönöm szépen előre is.

(#655) Renegade100 válasza ReR3ad (#654) üzenetére


Renegade100
csendes tag

írtam privit

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#656) Renegade100 válasza PHM (#651) üzenetére


Renegade100
csendes tag

annyi lehetőség van az ilyen "korrekt" eladók ellen :C

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#657) Jonye


Jonye
csendes tag

Csak egy ötletet adnék.. Látom pár embert utánvétellel vertek át úgy hogy nem a várt árut kapták meg. Ez nem egy hivatalos dolog de eddig nekem bevált. A csomagot a postán ki lehet nyittatni a fiók vezető előtt!! Kinyitása előtt meg kell mondanod mit vársz, nem próbálhatod ki és nem is nyúlhatsz te hozzá de ezzel előrébb vagy mintha egy mobil helyett egy fém flaskát találsz...

Le is van egy út, meg fel is van egy út!

(#658) fRooStzzZ


fRooStzzZ
senior tag

Üdv!

Esetleg egy ilyen, ha valakit érdekel.. Valaki elkezdte összeszedni a sz.számokat.
Ide is be lehet jegyeztetni a csalók számát szerintem.

(#659) Ghery


Ghery
újonc

Kaptam egy olyan ötletet,hogy érdemes lenne megkeresni ilyen esetekben a fogyasztóvédelmet is.
Vélemények?

(#660) mediaplayer válasza Renegade100 (#653) üzenetére


mediaplayer
csendes tag

Hello! A kárértékem 6000Ft.

0 pozítivval rendelkező újoncoknak NEM utalok előre, ha min 5 pozítivat szerez akkor talán. mediaplayer felhasználónak 21 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#661) matróz


matróz
újonc

Sziasztok én már túlvagyok a feljelentésen,egy hirdetési oldalon telefont vettem, vagyis csak vettem volna mert a pénzt elutaltam,de telefon a mai napig nincs.A rendőrség azt mondta nem találják nem lehet mit tenni. Én szeretném vissza kapni a pénzem,főként,hogy a lányom szülinapi ajándéka lett volna,és most egyik sincs.Mit tehetek még?

(#662) raziel01 válasza matróz (#661) üzenetére


raziel01
veterán

Mit tehetnél? Konkrétan ha a rendőrség sem foglalkozik az üggyel akkor kb semmit.
Nem kellett volna előre utalni egy teljesen ismeretlennek. Gondolom olyan oldalról vásároltál ahol még pozitív/negatív értékelés sincs. Tanulópénz. De még ha meg is találják az elkövetőt, lehet csak 2-3 év múlva kapnád vissza a pénzed.
Elhiheted, hogy mélységesen lenézem az ilyen tolvajokat de sajnos az a nagy helyzet, hogy pont azok az emberek tartják el ezeket akik gondolkodás nélkül előreutalnak. Ha mindenki elővigyázatosabb lenne akkor nem lenne ennyi átverés.

[ Szerkesztve ]

(#663) Renegade100 válasza matróz (#661) üzenetére


Renegade100
csendes tag

ezt azért nem értem...mi az hogy nem találják?

a kérdéseim:

elindult az eljárás?

miben indult?

ki ellen? ( ismeretlen tettes, konkrét személy)

elrendelték tanúkénti kihallgatását valakinek is az ügyben?

szóval ezek nélkül amit írtál értelmezhetetlen...

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#664) Renegade100


Renegade100
csendes tag

privikre ment válasz mindenkinek

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#665) dolmatara


dolmatara
csendes tag

Mit mondanál arra, ha lehet kérnem, hogy reagálj. Befizettem társkereső céghez, fél éve, nulla embert küldtek, a szerződésben 1, vagy több szerepel. A nulla nem. Hol lehet protestálni a pénznyelő szélhámos intézmény miatt. Gondolom másokkal is ezt teszik.

(#666) Renegade100 válasza dolmatara (#665) üzenetére


Renegade100
csendes tag

a szerződési feltételekben biztos van erre kitétel ezt olvasd el és küld el priviben nekem csak ezek tudatában tudok véleményt mondani....

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#667) XP NINJA


XP NINJA
őstag

Üdv.

Lenne egy olyan kérdésem, hogy itt hardveraprón átvertek 120K-val, a rendőrök elkapták, egy év csúszással a hónap végén kifizet a sértő. Ilyenkor milyen plusz költségeket lehet "ráverni"? Nagyon nem szeretném ha ennyivel megúszná, sorozatosan vert át embereket, több milliókat bezsebelt, de most mégis csak az én esetemet tudták bizonyitani.

Köszönöm! :R

(#668) Renegade100 válasza XP NINJA (#667) üzenetére


Renegade100
csendes tag

Szia!

A mindenkori jegybanki alapkamat jár neked+ ha behajtó megy a pénzért annak a költsége, valamint ha a perben ügyvéd is részt vett annak a mindenkori megállapított költsége.

[ Szerkesztve ]

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#669) sergio81


sergio81
tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék mit tudok tenni?
Utánvéttel vettem egy Mayo málna színű kabátot, és mikor kibontottam bent a lakásban egy használt fekete felsőt rejtett a doboz!
Isten igazából azért írok ide hogy megtudjam más is járt e így vele/velük!Az apródon ahogy kifizettük a postásnak a csomagot, kb 10 percen belül már törölte is profilját mire számon kérhettük volna!szerintem a postai nyomkövetést figyelte látta, hogy át lett véve és tiplizett az oldalról azt gondolván, hogy így semmi nyomot nem hagyott maga után!Csak hát az utánvét összegét ugye hamis címre hiába vinné a postás..tehát az valós kell hogy legyen!
Kérlek írjatok valaki járt e már így illetve nem e van valaki akit ugyanígy vertek át!

(#670) Renegade100 válasza sergio81 (#669) üzenetére


Renegade100
csendes tag

nem lesz könnyű a bizonyítás...

Mindenkinek azt ajánlom várja meg a futár a kibontást és ha nem azt rejti amit megvettünk azonnnal jegyzőkönyv és mehet a polgári per vagy jobb esetben a büntető feljelentés.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#671) Honik77 válasza Renegade100 (#670) üzenetére


Honik77
újonc

Sziasztok!
Én is átverés áldozata lettem..a neten keresgélve találtam a topikra, ezért gondoltam megkérdezlek benneteket, hogy frissítsem tudásomat jogi téren :))
Nem itt vásároltam, hanem az aprodon kivételesen (amúgy teszveszen szoktam), és egy baba műszaki cikket vettem 15ezerért. Utánvéttel küldte az eladó, merthogy én sem mertem csak úgy előre utalni (teszvesz-vaterán így szoktam), mivel itt nincs nyoma az adásvételnek, aztán ha a végén nem kapom meg, akkor lehet bizonyítgatni...
Tehát megkaptam tegnap, de a termék hibás volt.. és mivel ajándékba akartam, így nem is bajlódtam volna esetleges javítással, stb.. Azonnal küldtem vissza és mivel az eladó azt mondta, hogy ő sem utal előre, ugyanígy utánvéttel küldtem vissza. Aztán este írt, hogy reméli nem a 15ezret adtam meg utánvét összegének, hanem levontam belőle az ő feladási díját.. Hát mégis hogy képzeli?? Úgy egyeztünk meg, hogy a postát ő állja és nekem összesen 15ezerbe kerülne a termék.. Gondoltam még én vagyok a rendes, hogy a vissza postát (1875Ft) így is én álltam, de nehogy már egy csaló miatt kerüljön ez nekem majdnem 4000-be??
Mi van ha nem veszi át a csomagot ma? Feljelenthetem csalásért ugye?
Várom válaszotokat, akár priviben is.
Előre is köszönöm.
N.

(#672) Renegade100 válasza Honik77 (#671) üzenetére


Renegade100
csendes tag

szia!

ha nem veszi át egy hosszadalmas procedúra vár rád 1870 ft ért nem érdemes bíróságra járni.

ez volt a tanuló pénzed a fent leírtak szerint ha futár vagy posta hozza előtte kibont - megnéz ha baj van jegyzőkönyv onnan akár 1870 ft ra is perelheted ha akarod, valamint minden adás vételt előtt írásos bizonyíték legyen kié a posta díj!

[ Szerkesztve ]

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#673) Honik77 válasza Renegade100 (#672) üzenetére


Honik77
újonc

De én már előbb feladtam mint hogy írta, hogy vonjam le az ő postaköltségét, merthogy nehogy már neki legyen benne 1875Ft-ja, de akkor így nekem már 2x 1875Ft-ba kerülne, hogy átvert, és egy vacak terméket küldött..Ha nem veszi át a postát, akkor meg a posta rámveri a másik 1875-t.. És ezt nem fogom hagyni..
SZal mit javasolsz? Fenyegetőzzek, hátha megjön az esze, vagy ha tényleg kicsesz velem, jelentsem fel?
Üdv,
M.

(#674) Honik77 válasza Honik77 (#673) üzenetére


Honik77
újonc

Ja amúgy köszi a gyors választ... el is felejtettem megköszönni az előző üzimben.
Amúgy a postást kértem, hogy lehetne-e felbontani, és nem engedte, merthogy ez nem így működik, meg hogy neki még sok helyre kell mennie.
És ez sajnos így van a futároknál is.. Egyszerűen nem engedik, hogy felbontsa az ember a csomagot, merthogy nincs kifizetve, átvéve, meg nekik sietniük kell, stb stb..
Ja és sokszor még ha fel is tudnád bontani, akkor még elsőre nem látszik, hogy az jó is-e... mert ezt a terméket is ki kellett próbálgatnom, minden egységét, és az nem 1-2 perc..
Egyszer pl jártam úgy, hogy karácsony előtt megérkeztek a digit. képkeretek, amiket a nagyszülőknek vettünk, és mikor bekapcsoltam őket, hogy kipróbáljam, akkor vettük észre, hogy valszeg dobálták a futárok, és összetört a belső rész, és abszolút nem működött.. na nem semmi volt ott is, hogy visszakapjam a pénzem, de korrektek voltak a végén, és a futár költséget is ők állták odavissza..

[ Szerkesztve ]

(#675) Renegade100 válasza Honik77 (#674) üzenetére


Renegade100
csendes tag

A futár lehet hogy siet, de ez a dolga ha nem tetszik neki majd közlöd vele hogy akkor jól bepanaszolod!

Nem azt mondom, hogy várja meg hogy egy hütőgépet beüzemelsz, az internetes áruházakból rendelt termékekkel amúgy sincs semmi baj ott nagyon komoly törvényi szabályozások vannak!

A sok csalni akaró magánfelhasználó a probléma, ha számszerűsíteni kellene sok % nőtt ez a fajta bűncselekmény alakzat.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#677) Wolfkennel66


Wolfkennel66
újonc

Sziasztok!
Azért regiztem ide , mert megtévesztettek engem is. 50.000-ft. veszteség ért.
Az üzenetek szerint Farkas Mária volt a kapcsolat tartóm Belfasti dohány gyári munkát ajánlott illetve szerződött velem ezzel kapcsolatban.A telefonos megbeszélés szerint 2.-n azaz holnap lenne a találkozó vele és egy másik hölggyel. Amit az ígéret szerint pontosított volna még a helyszín és pontos ideje tekintetében.
De nem történt pontosítás és semmiféle kapcsolat nincs pár napja. Az összeg szállásra lett megindokolva. Az utazást finanszírozta volna a cég az info szerint.
Van még valaki aki konkrétan ezen esett át? Feljelentést teszek napokon belül. Nem tartom valószínűnek ,hogy csak véletlen nem kaptam értesítést a találkozóról. Van még ötlet , hogy mit tegyek?

FArkas László

(#678) Lacce003


Lacce003
csendes tag

Szia!

Viktorka90 nevű felhasználó átvert, 17.000Ft-ot utaltam el neki január közepén, egy Samsung Omnia7-es telefonért, azóta se a telefont sem a pénzt nem láttam, csak üres igéretek voltak, a vissza utalásra és a telefon postázására. Ma teszem meg a feljelentést, de szerintem törölni kellene a profilját, hogy más ne járhasson így.

Üdv. Laci

(#679) PHM válasza Lacce003 (#678) üzenetére


PHM
addikt

Első lépésként jelentsd itt az esetet.
Linkeld a felhasználó adatlapját és ha lehet, a hirdetését is.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#680) Lacce003 válasza PHM (#679) üzenetére


Lacce003
csendes tag

Köszönöm! Megtörtént. Sikerült a bejelentést is megtenni a rendőrségen.

(#681) pietrrr


pietrrr
aktív tag

Hali!

Engem is átvertek sajna apródon. Rendeltem 2 db karórát 20.000.-ért, és mikor bontottam felfelé szépen benne is volt mindkét órának a doboza, azonban az egyik üres volt. A csóka csak az olcsóbbik órát küldte el, a drágábbiknak csak a dobozát meg a papírjait. Mit tehetek ilyenkor? Hol lehet bepanaszolni/feljelenteni? Egyáltalán lenne értelme, megéri ennyiért szenvedni bármiféle eljárással?
Köszönöm a segítséget!

(#682) djculture válasza pietrrr (#681) üzenetére


djculture
félisten

Attól függ hogy dolgozol e és van e időd a rendőrségre netán a bíróságra járkálni. Munkáltatók nem igazán szokták már a hivatalos ügyek miatt kiesőket se díjazni ebben a gazdasági helyzetben. Másik az hogy mérlegelni kell van e esély hogy megtérítődik a károd.

[ Szerkesztve ]

(#683) Renegade100 válasza pietrrr (#681) üzenetére


Renegade100
csendes tag

elsőre a futárcéggel kellett volna felvenned a kapcsolatot, egy jegyzőkönyv erejéig, minden utána van...

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#684) djculture válasza Renegade100 (#683) üzenetére


djculture
félisten

Azok meg úgyis arra hivatkoznak hogy kamera alatt készítik össze a csomagokat.

(#685) Renegade100 válasza djculture (#684) üzenetére


Renegade100
csendes tag

az nem baj csak kizárható legyen hogy hozzá nyúltak onnan kell tovább menni, ha már nem úgy nyitottuk meg hogy nem várt a futár

Tipp: adok 3-500 Ft neki és tuti megvárja a kibontást egy 20k tól felfelé termék már megér ennyit

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#686) machina1


machina1
csendes tag

szia!

minap nekem is sikerült rászaladnom egy meghúzóra!mondjuk talán annyi a szerencsém hogy én utánvétellel vásároltam egy 65000ft értékü készüléket amit bent a postán vettem át személyessen postai dolgozok előtt vagy más néven bizottság előtt!igy a pénzt amit átadtam azonnal tiltásra is rakták amit már a rendörség meg is erösitett hogy ezt a pénzt nem fogja látni se a kedves csaló vagy átverő,nem is tudom hogy nevezzem!A rend őreinél a feljelentés megtörtént és azt mondták hogy neaggódjak a pénzem meg lesz,mert van egy cím ahova ugye a posta vitte volna az elcsent kest,illetve a megprobált pénzt!Tárgyi bizonyiték is van illetve van egy pár dolgozo is aki látta hogy a dobozban egy szar gatya volt telefon helyett!tehát maradt egy telefonszám illetve maradt egy e-mail cím illetve egy posta cim meg egy név is!és plussz a tárgyi bizonyték!nos sajnos aposta költséget azt ugynéz ki buktam de ennyit megér hogy esetleg ez a majom aki megprobált lehuzni esetleg sittre kerüljön illetve megbünhöggyön valahogy!Az ügy folyamatban van,mint ahogy irtam feljelentés megtörtént itt atrtunk!esetleg ha a fazon letagadná hogy ö volt a pénzem akkor is vissza kerül hozzám mert itt van a postán tehát nem ment ki a csomag feladojának a cimére!mondjuk letagadni nem tudja mert van egy e-mail címem is aminek van egy ip címe!!van egy posta cime más cimet meg nemadhatot meg ha kell neki a pénz...nos szerintetek mennyi esélyem van arra hogy megnyerjem a saját pénzem vissza?

machina

(#687) Renegade100 válasza machina1 (#686) üzenetére


Renegade100
csendes tag

mivel tárgyi bizonyítási eszközt képez a pénz így az nem kerül a feltételezett elkövetőhöz, bár a doboz és annak belső tartalma is az tehát remélem azt is lefoglalták!!

Két dolog lehetséges

a, az elkövető kilétére nem derül fény a pénz visszakerül hozzád.

b, az elkövető kilétére fény derül, gyanúsítás és a pénz visszakerül.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#688) machina1 válasza Renegade100 (#687) üzenetére


machina1
csendes tag

igen mindent lefoglaltak!!énis valahogy igy agyaltam hogy azért szerintem is vissza kerül a pénz mindenképp csak a posta k. nem!

machina

(#689) machina1 válasza Renegade100 (#670) üzenetére


machina1
csendes tag

..

[ Szerkesztve ]

machina

(#690) harfalyra


harfalyra
újonc

Sziasztok, a MediaNetPlaza-tól rendeltem két pendrive-ot neten (szerencsére csak ezt) és voltam olyan okos, hogy előre utaltam, mondván, hogy így jóval olcsóbb a szállítási díj, naná, hogy kár volt. Mivel máskor is tettem már ilyet és megbízhatónak tűnt a webáruház, gondoltam miért ne. Tévedtem...lassan egy hónap eltelt és már kétszer küldtek e-mailt hogy csúszik a szállítás, majd a második késedelem után már e-mail sem jött. Természetesen se telefonon nem lehet elérni őket, se e-mailre nem reagálnak...Adjátok tovább, hogy kamu az oldal, nehogy más is bedőljön...
...ha valaki esetleg tud tanácsot adni, hogy milyen szervhez fordulhatok a panaszommal azt megköszönöm. Nem tudom, pl hogy a fogyasztóvédelem mennyire tevékeny a területen, annyit már tudok, hogy a rendőrségre nem lehet számítani....

(#691) Renegade100 válasza harfalyra (#690) üzenetére


Renegade100
csendes tag

Kapcsolattartó neve: Somogyi Ákos
Kapcsolattartó telefonszáma: +3670/2575451

ezen nem veszik fel vagy ki van kapcsolva folyamatosan?

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#692) machina1 válasza machina1 (#689) üzenetére


machina1
csendes tag

no gyerekek,fejlemény van!!!hivtak a jardról és a balfasz elkövetö volt olyan hülye hogy a rendeléshez adta a saját nevét a saját cimét és a hülyéje még az e-mail címét sem rejtegette ráadásul nem egy kamu telefonszámrol intézte a történést!Bár a jard azt mondta hogy kb 1 év lesz a dologbol mire valami lesz mert több szabs. is van ellene de egy biztos kivonják a forgalomból a tagot!!hála az istennek az én bünelkövetöm eredeti idióta segg és megbukot!!!Kérdem én volt értelme szaros 65K-ért sitre menni???

üdv mndenkinek és remélem mindenki olyan szerencsés lesz mint én hogy ha van valami hasonló gondja!

[ Szerkesztve ]

machina

(#693) spacedogger


spacedogger
újonc

RSziasztok!

Hát valószínű, hogy én vagyok a legbalfaszabb ezen a fórumon...................
Múlt héten érkeztem haza külföldi munkámból a jól megérdemelt fizummal. Gondoltam minél gyorsabban átváltom az eurómat forintra, mert igencsak esett az árfolyama. Kinéztem egy pénzváltót és megálltam a bejáratánál, hogy megnézzem az árfolyamot. Miközben nézelődtem odalépett hozzám egy férfi, aki felajánlotta , hogy a váltó árfolyamnál jobb áron(4-Ft-al többért) átváltja nekem az eurót! Én hülye fejemmel belementem, és közösen kiszámoltuk, hogy az én 2700 Euromért 810000Ft-ot kapok. Leszámoltuk a pénzt többször is, és mikor cseréltük volna akkor hátulról megszólított minket egy másik férfi, hogy mit csinálunk. Kb 2 másodpercre fordultam hátra, hogy megnézzem ki volt az, és ezalatt a pénzt váltó férfi kicserélte a pénzköteget amit nekem adott. Természetesen erre utólag jöttem rá.Mikor visszanéztem a pénzt váltó férfi rögtön odaadta a pénzköteget ami nála volt és elvette az én euromat! Közben a másik férfi a hátunknál folyamatosan mondta a magáért(inkább fenyegetett), ezért mielőbb távoztam a helyszínről mint ahogyan a másik férfi is! Miután megtettem 100 métert kinyitottam a pénzköteget és akkor láttam, hogy csak 500 címletek vannak benne. Gyorsan vissza, de senki sem volt ott se a pénzváltó se a társa aki megzavart! Rendőrségi feljelentést tettem, de se tanu se térfigyelő kamera stb...........
Tudom mielőtt mindenki balfaszoz, hogy megérdemeltem, ha utszéli árusoknál váltottam, de mióta csak külföldön dolgozom mindíg is így váltottam és soha nem volt semmi gond! Ez az úgynevezett trükkös csalás!
szerencsére nem lettem földönfutó, de igencsak megérintett ez az anyagi kaland..... Tanulság: CSAK PÉZVÁLTÓBAN VÁLTANI ÉS CSAKIS FELÜGYELETTEL NAGYOBB ÖSSZEGET!
Most fogadtam egy magánnyomozót aki alsóbb körökben is járatos hátha megtud valamit, de szerintem aki ennyi pénzt el tud csalni az nem olyan hülye, hogy egy jó ideig is mutatkozni fog!
A dühöm persze nem csillapodik és abban biztos vagyok, hogy míg élek ez végig kísérni fog, de megérdemeltem valamilyen szinten. Akinek van valami ötlete, azt szívesen meghallgatom, de a balafszozást kerüljük, mert azt én mindennap megteszem magamnak!

(#694) Renegade100 válasza spacedogger (#693) üzenetére


Renegade100
csendes tag

hagyd annyiban...

mivel se tanú se kamera, ha meg is lesz az illető hogyan tovább?

ha befenyíted mer forr a düh annyiba lesz mint amennyit kisajtolnál belőle.

A hangulatod jobb lesz DE az első rendörre összerezzensz mert amit elkövettél az ugye 2-8 évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#695) spacedogger válasza Renegade100 (#694) üzenetére


spacedogger
újonc

Igen ,igazad van de nem könnyű 800 ezernek pápát inteni! Főleg úgy hogy ezért a pénzért megdolgoztam! Még ha egy beteg gyerek kezelésére, vagy csak egy szervezetnek ajánlom fel az is más! De így................................

(#696) becohu


becohu
csendes tag

Sziasztok!

Engem egy tablettel húztak le, még januárban. Az illető iPhone 4S-t ígért 35.000 Ft-ért. Megegyeztünk üzenetben (minden képernyőképpel megvan!) hogy cserébe küldöm a tabletet. Küldött 12 nappal később egy hibás, törött, hamis kínai "iphone koppintást". De nem arról a címről jött a rossz cucc, ahova küldtem a tabletet. Száradna le a keze!!!

Bécó

(#697) Bartoromeo


Bartoromeo
csendes tag

Helló!

A következő a problémám.. Eladtam egy alaplapot és egy ramot, a vételárat megkaptam és postáztam is ajálva a küldeményt. A feladó vevény és a blokk megvan erről képet is küldtem a vevőnek. A gond csak ott van hogy ez 04 hó 10 -én történt és azóta semmi...
Voltam a postán és ott azt mondták hogy a feladástól számított két hét várakozási idő elteltével kezdik csak megkeresni a küldeményt mert elkallódhat.. Persze csak külön kérésemre a vevény és blokk bemutatása ellenében. Amennyiben nem kerül elő és nincs érték biztosítva akkor a feladási érték 20x értékében kártalanítanak...
A kérdésem a következő: meddig tart ez el? Illetve utaljam e a pénzt vissza azonnal a vevő részére?
Választ előre is köszönöm!

(#698) Bartoromeo válasza Bartoromeo (#697) üzenetére


Bartoromeo
csendes tag

Fejlemény ehhez a dologhoz... A címzett azt mondta hogy 16 án meg tette a panaszát a postán... És kérésére elkezdték keresni a küldeményt mindezt telefonon tette meg.. Ezt nem igazán értem...
Mivel nekem szóról szóra az ez előtt leírtakat mondták...

(#699) Renegade100 válasza Bartoromeo (#698) üzenetére


Renegade100
csendes tag

várd meg a posta válaszát ha 15 akkor 15 nap erről senki nem tehet én ezért nem szállíttatok semmit a postával más futárcéggel ez még nem fordult elő nagyon.

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#700) Bartoromeo válasza Renegade100 (#699) üzenetére


Bartoromeo
csendes tag

Bosszantó a dolog... Köszönöm a válaszod!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.