Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) #64791808 válasza Dancii (#748) üzenetére


#64791808
törölt tag

Én nem bántani akartalak téged, sőt, pozitív emberi tulajdonság a bizalom, hogy adunk a másiknak egy lehetőséget. Ugyanakkor az eseted lefutott.

A két kolléga nagyon direkten fogalmazott, de igazuk van. Egyszerűen nem tudom megérteni, hogyan lehet ismeretlen emberben pénz tekintetében megbízni, főleg ebben az országban.

Jogilag annyit tudok erre mondani, hogy elméletben számos lehetőség létezik, gyakorlatban SEMMILYEN jogi segítség nem áll rendelkezésre.

Szerk: Dancii: tévedsz. Utánvétnél átvevőként kötelezheted a postást, hogy kifizeted, de a jelenlétében nyitod ki a csomagot. Köteles ott maradni tanúnak. Ha pedig tanúval igazolod, hogy nem az volt a csomagban, mint amit megbeszéltetek, az kivételesen a hazai joggyakorlat szerint is végigjátszható és nyerhető ügy.

[ Szerkesztve ]

(#752) petyametyo válasza Dancii (#750) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Utánvétel se veszünk semmit ! Egyébként postán a vezető jelenlétében ki lehet bontani

(#753) Dancii válasza petyametyo (#752) üzenetére


Dancii
csendes tag

Hmm..ezt nem tudtam.

Viszont ha már oda jut a dolog, hogy valamit reklamálni kell, az anyagi szempontból már eleve veszteség..a jogi procedúra költségei, meg persze úszott a szóban forgó termék is..
Higgyétek el, ha tehetném, én sem vennék postai úton semmit. De mivel nincs meg az a luxusom, hogy bárhova elmenjek személyesen átvenni a terméket, mivel Vas megyei vagyok, ezért kénytelen vagyok a postára támaszkodni.
Aláírom, hogy ez már elúszott, a jövőben jobban odafigyelek..de azért az eladónak ez mindenképp megér egy feketét szerintem.

I'm no hero..never was..never will be..I'm just an old killer.. (Solid Snake)

(#754) nnnnnnnnnn


nnnnnnnnnn
újonc

Sziasztok!
Tökre kivagyok ... 2 hónapja rendeltem egy snapbacket ( baseball sapka) facebookon a Swag-től, azt mondták 25-30 nap.... már lassan 3 hónapja várok az árura. Nem fizettem érte sokat, 3500.- posta költséggel együtt, de véleményem szerint ha kínálnak valamit akkor illik is kiküldeni :)
Állítólag nívós és megbízható ... erreföl én azt tapasztalom, hogy a 30.nap lejárta után mertem írni egy üzenetet , hogy na mikor várhatom a postást, és letiltották a levelezést, a kommentálást és a lájkolást, ami nem érdekel, de levélre nem válaszolnak :) írtam e-mailt is és arra sem válaszolnak már bő 2 hete ... tehetetlen vagyok ...
Mit lehetne ilyenkor csinálni ?????

(#755) Renegade100 válasza nnnnnnnnnn (#754) üzenetére


Renegade100
csendes tag

magán személy? cég? bt?

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#756) #64791808 válasza nnnnnnnnnn (#754) üzenetére


#64791808
törölt tag

Megjegyezni az esetet, a 3500 forint minuszt tanulópénznek elkönyvelni, és többet nem fizetni előre.

(#757) gapis


gapis
újonc

Sziasztok

Mai nap beleszaladtam egy átverésbe. Utánvéttel rendeltem telefont egy magánszemélytől apród.hu-ról.
Fel se merült előre utalás lehetősége, nem is mentem volna bele.

Telefon helyett egy darab követ kaptam.
Természetesen megtettem a feljelentést. A csomagon ugye a címnek valósnak kell lennie ha akar pénzt az átverő.

Többet nagyon nem tudok tenni ha jól sejtem. Nem én voltam az első feljelentő, már többen áldozatok lettek az illetőnél. 22000 Ft-os telefon lett volna.
Mire számíthatok, fogom én ezt a pénzt mág valaha látni?

(#758) Renegade100 válasza gapis (#757) üzenetére


Renegade100
csendes tag

hát ez sok rétű de elsőre azt mondanám nem!

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#759) Renegade100 válasza gapis (#757) üzenetére


Renegade100
csendes tag

a rendőrségnek van lehetősége azonnali nyomozati cselekményként a pénzt lefoglalni a postán!! én a helyedben ezt szorgalmaznám szóval a pénz ki sem kerül a postáról!!!

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#760) gapis válasza Renegade100 (#759) üzenetére


gapis
újonc

Köszönöm a gyors reagálást. első dolgaim között volt rendőrség után postával is felvenni kapcsolatot. Sajnos már telefonon lecsúsztam az ügyfélszolgálat munkaidelyéről, úgyhogy emailben feltettem kérdést, hogy a nevezett emberkétől kapott csomagokkal kapcsolatban nem kaptak-e panaszt. Meg persze arra is kérdeztem hogy milyen mód van a pénz útjának megszakítására.

mégegyszer köszi az választ :)

(#761) Renegade100 válasza gapis (#760) üzenetére


Renegade100
csendes tag

a rendőrséggel vedd fel a kapcsolatot akár este is és kérd azt amit mondtam!!!

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#762) fRooStzzZ válasza Renegade100 (#759) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Nem értem...
Majdnem minden 2. eset az Apród-on átverés.. És rengetegen utalnak még mai napig is oda..
FB-n a Svindlerek listája csoportnál naponta több ilyen dolog kerül fel, nekem eszem ágában sem lenne ott akárkinek is utalni 1 ft-ot.
Inkább megveszem 3-5 ezerrel drágábban, de legalább tudom hogy nem járok rosszul ha személyes találkával meg tudom oldani. Nem hiszem, hogy olyan életbevágóan fontos tud lenni, hogy az ember ne tudjon várni + 1-2 hetet, hogy hátha valami közelebb is akad, vagy annyira jó üzletnek látszik hogy muszáj ezt megvenni.
És akkor így jár az ember..
Tehát inkább kiadok 5000el többet, egy ~20k-s telefonért, mint 22ezret elveszítsek, aztán még járhatok rendőrségre meg a pénzem után..
Én sem voltam / vagyok elengedve, hogy mindent megvegyek ami csak tetszik.. (igaz most úgy látszik rendeződött a sorsom..) De azért na..
Nem akarok senkit sem megbántani, mert tényleg nem..
De megérdemli az illető, aki elutal több 10ezer forintokat valakinek
-akit nem is ismer,
-akiről semmilyen infója nincs, se megbízhatóság se semmi
-akinek nem ismert az "előélete"...
mert ugye az apród-on ilyesmi után nem hiszem hogy vissza lehet keresni..
Itt legalább ismerik az emberek "egymást" valamilyen szinten,
A másik V-betűs oldalon is van azért leírás az üzletfél előéletéről, abból már nagyjából lehet következtetni az ember mire számolhat.. De még ezek sem 100%-ak, még ott is meggondolandó 10k+ utalni valakinek előre..
De az apród-ra...
Könnyen beszélek addig, míg én sem esek bele ilyenekbe, de ha az emberek kicsit másképp gondolkodnának akkor sokkal kevesebben járnának így..
Ha meg valami gyanúsan olcsó, akkor azt rég megette a fene...

(#763) petyametyo válasza fRooStzzZ (#762) üzenetére


petyametyo
aktív tag

100%-ig egyetértek :R

(#764) Renegade100 válasza petyametyo (#763) üzenetére


Renegade100
csendes tag

véleményem nekem is van, de hogy eleve rosszindulatot kell feltételezzünk mindenkiről akinek utalnunk kellene ez egy vicc

ez a mai jogrendünk csödje ( szerintem)

[ Szerkesztve ]

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#765) petyametyo válasza Renegade100 (#764) üzenetére


petyametyo
aktív tag

Sajnos ilyen világot élünk :W

(#766) citroen


citroen
újonc

Sziasztok.Tavaly átadtam hitellel terhelt autómat üzembe tartóival banki engedéllyel minden rendben volt ez évig de idén nem fizették a törlesztő részletet.A bank felmondta a szerződést velem.Vissza szeretném kapni az autót,voltam a rendőrségen ott azt mondták nem történt büncselekmény a bíróság sem foglalkozik az üggyel mert 1000000 forint alatti értékű a dolog az üzembe tartót már többször felszólitottam de nem reagál.Nem tudom hova forduljak,hogy vissza szerezem az autót.(ha még meg van).üdv Attila

(#767) Renegade100 válasza citroen (#766) üzenetére


Renegade100
csendes tag

mivel szerződést szegtek és remélem így írtátok meg a szerződést akkor fogod és elhozod...

ha nem akkor az üzembetartói készítőjét csapdosd fejbe...

Ennek ellenére indíthatsz polgári pert ellene meg is nyered.

Amúgy az üzemben tartóit felmondhatod azonnali hatállyal...

de miért nem keresed meg azt az ügyvédet aki írta a szerződést( már ha van ilyen) ?!

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#768) EneMy84


EneMy84
tag

Szia!Ne haragudj hogy zavarlak.A problémám a következő lenne,remélem tudsz segíteni.A héten vásároltam az Apród.hu-n egy női Prada napszemüveget 6800Ft-ért.Miután átutaltam a pénzt a hirdetőnek nem reagál a levelemre.A mai nap folyamán megkaptam a csomagot amiben sajnos az általam vásárolt napszemüveg helyett egy nevetséges gyerek napszemüveg volt benne.Próbálom reggel óta felvenni a kapcsolatot az eladóval de nem reagál rá semmit.A férjem email címéről írtam neki (persze a férjem nevében)miszerint érdeklődök egy férfi cipő iránt,arra perceken belül jött a reagálás.Aztán írtam hogy érdekes hogy a napszemüveggel kapcsolatban nem tud válaszolni,mire ő azt mondta hogy a postázást nem ő csinálja hanem a barátnője írjak neki az email címére.Kaptam egy nem létező email címet.Most úgy próbálok vele "kapcsolatban" maradni hogy megint csak egy immár 3. email címről érdeklődök egy ruha iránt hátha megtudom a telefonszámát vagy valami elérhetőséget.Az apródon ugyanúgy árulja a dolgait,és ha rákérdezek hogy mi van a napszemüveggel akkor sajnos nem ír már vissza semmit.Két bankszámlaszám van amit megadott,az egyik az amire a pénzt utaltam.Sipos Nóra névre kellett utalnom a pénzt.A csomagon amit ma kaptam az Horváth Ágnes Szarvas,Rét utca 10. a feladó.Légyszíves segíts mert nagyon dühít hogy ilyen módon próbálnak pénzt szerezni és másokkal is ugyanúgy megfogják ezt tenni hozzáteszem hogy nem olcsó cuccokat árul. :( :(
Várom válaszodat.Előre is köszönöm
Üdv.

az apród.hu-n japanesecherry néven van fent illetve Ágnes név szerepe az eladónál

[ Szerkesztve ]

"To achieve Victory we must. Massour forces at the hud out all power & Movement the enemy's 'centter of gravity "Von clousewitz"

(#769) Renegade100 válasza EneMy84 (#768) üzenetére


Renegade100
csendes tag

szia!

azt gondolom hogy egyértelműen csalás áldozata lettél érdeklődj a közösségi portálokon hogy mást átvert-e majd ezek után tegyél(tegyetek) feljelentést az illetékes rendőrkapitányságon.

A fentieken túl polgári per megindítását javaslom, melyet a helyi közjegyzőnél, vagy ügyvéd segítségével megtehetsz.

További információért kérlek keress priviben.

üdv

Jogi segitségnyújtás!!! ha segítség kell írj privátot. NE UTALJ ELŐRE!! Tessék végre más kárán tanúlni!!

(#770) andris1602


andris1602
aktív tag

Helló mindenkinek
Valószínűleg csalóba futottam.. :( az üzletet még nem kötöttük meg, de az illető madárnak néz.. az én hirdetésemre jelentkezett, hogy eladna nekem egy alaplapot.. kértem képet a biosról, erre küldött egy vateráról szedett képet, aminek le volt vágva a vízjel az aljáról.. egymás mellé tettem a két képet, ugyan az, a két hirdető nem. Vagy nincs is neki ilyen terméke, vagy valami sz*rt akart küldeni, vagy azt hiszi, olyan hülye vagyok, hogy rajta keresztül veszem meg a vaterás srác gépét.. Mit csináljak ilyenkor? kár nem ért, de másokat is átverhet, a kis rafinált ;]
Üdv

(#771) PHM válasza andris1602 (#770) üzenetére


PHM
addikt

Jelentsd itt az esetet.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#772) andris1602 válasza PHM (#771) üzenetére


andris1602
aktív tag

Szoktam olvasni azt a topic-ot, és ha jól tudom, ott csak konkrét kár esetén lehet bejelentést tenni.. Ráadásul nem is tudom alátámasztani az állításom.. csak tudom, hogy nem mond igazat..

(#773) PHM válasza andris1602 (#772) üzenetére


PHM
addikt

Nem csak konkrét kár esetén írhatsz oda,
a fekete pont előfeltétele csupán az okozott anyagi kár.
Persze csak megalapozott gyanú esetén javaslom ezt a megoldást.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#774) andris1602 válasza PHM (#773) üzenetére


andris1602
aktív tag

Akkor még várok a bejelentéssel. köszönöm a segítséget :)

(#775) Bartoromeo


Bartoromeo
csendes tag

Renegade100- at ki tiltották???
Miért??? De hiszen csak tanácsokkal segített.... :O

(#776) fRooStzzZ válasza Bartoromeo (#775) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Volt ott más is

(#777) Bartoromeo


Bartoromeo
csendes tag

Egy kérdésem lenne.
Ajánlom figyelmetekbe! 50.000 alatt a rendőrség nem tesz semmit! Mivel az érték miatt szabálysértésnek minősül és a helyi önkormányzat foglalkozik az ilyenekkel.
Tehát gyakorlatilag ha valakit itt ne adj isten meg károsítanak és az összeg nem éri el ezen határt akkor a rendőrség nem tesz semmit, csupán ajálja figyelmünkbe az önkormányzatot és a polgári peres utat ami a saját pénzünkbe és jó sok időnkbe kerülhet? Ez szép!

[ Szerkesztve ]

(#778) fRooStzzZ válasza Bartoromeo (#777) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Persze..
Hogy ne keljen nekik ezzel / ilyenekkel sem foglalkozni.. Ki tudják húzni rendesen magukat minden ilyen dolog alól.. Azt hamarosan azt is feljebb viszik 100-200 ezerre, hogy még véletlenül kisebb értékű kocsi/ motor lopás se tartozzon rájuk..
Jobb szeretnek inkább a "sarkon" állni, és beszedni a 30-150 ezres büntetéseket a nagy semmire..

[ Szerkesztve ]

(#779) sagem válasza Bartoromeo (#777) üzenetére


sagem
addikt

Én azt nem értem, hogy azt írják az indoklásban hogy a lopási kár 50 ezer ft, amivel azért nem foglalkoznak, mert nem éri el a törvényben meghatározott 50 ezer forintot..wtf? :F

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#780) fRooStzzZ válasza sagem (#779) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Na ja.. Ez fel sem tűnt nekem..
Mondom én, hogy ezek bnak rá...

(#781) Zoli133 válasza fRooStzzZ (#780) üzenetére


Zoli133
őstag

Az megvan ugye, hogy nem a rendőr határozza meg a törvényeket, hanem csak betart(at)ják, ugye? A 50k-s limit is a btk-ban szerepel (ezt se ők rakták össze), alatt meg van kötve a kezük, erről nem ők tehetnek.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#782) SoundX válasza zöldfülű (#1) üzenetére


SoundX
tag

Üdv.

Érdeklődnék, hogy EZ ügyben mit tehetnék? :R

:F

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#783) #64791808 válasza SoundX (#782) üzenetére


#64791808
törölt tag

Semmit. A piaci ár feléért vettél egy készüléket, amit a helyszínen, ha jól értelmezem, kipróbáltál, és amire a hirdetésben írták, hogy nincs garancia. Jogi értelemben nem történt semmi, mert megtekintett állapotban átvetted a készüléket, szerződést gondolom nem írtatok. Erkölcsi értelemben meg... nos te nehezményezed, hogy nem voltak korrektek, de gondolom az természetes lett volna, hogy a piaci ár feléért hibátlan készüléket kapjál...

Szóval nem korrekt, ami veled történt, de nem igazán van gyakorlati lehetőséged bármire. Az összeghatár jóval a bűncselekényi határ alatt van, tehát a rendőrségen elzavarnak, polgári peres úton követelheted a... nem tudom mit szeretnél, a visszavásárlást, vagy a költségeid megtérítését. De ha nincs a kezedben egy szerződés azzal, hogy hibátlan állapotban - és NEM megtekintett állapotban - vetted át a cuccot, és mellé egy igazságügyi szakvélemény azzal, hogy a telefon már a vásárlás előtt is hibás volt, nos akkor konkrétan nulla esélyed van.

(#784) SoundX válasza #64791808 (#783) üzenetére


SoundX
tag

Köszönöm szépen :R

"Sose higgy az interneten lévő idézeteknek, sokszor átverés." (Petőfi Sándor)

(#785) #64791808 válasza SoundX (#784) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem szívesen, mert nem szeretek rossz hírt közölni, de sajnos ez a helyzet.

(#786) ventorbe


ventorbe
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég vettem egy mobiltelefont, egy online hirdetési oldalon találtam a hirdetést, majd felvettem a kapcsolatot az eladóval e-mailben. Utánvéttel küldte a csomagot, a csomag rendben megérkezett, és kifizettem a postásnak a megbeszélt összeget(20000Ft), viszont nem az a telefon volt benne, amit ígért, valamint hibás is volt a készülék. Ezután írtam neki, hogy szeretném visszakapni a pénzem (neki pedig visszaküldeném a telefont, mert ez nem az, amit megbeszéltünk), amire ő elég vulgáris stílusban válaszolt és nem hajlandó visszaadni a pénzem. Az eladó neve, címe, telefonszáma, e-mail címe megvan, mit érdemes szerintetek ilyen esetben tenni, megéri feljelenteni vagy van valami más mód megoldani a helyzetet?

Üdv.

(#787) honfoglalo


honfoglalo
senior tag

Üdv!

A sztori röviden rendelt egy cég számítógépeket, kiegészítőket egy árajánlat alapján. Lényeg, hogy sok pénzért rendelt egy cég sok szart (gépek), de nem írtak róla szerződést, csak számlát, ami pedig nem részletezett. Elvileg így nem nagyon lehet jogi útra lépni, de az jutott eszembe, hogy nem kéne valami garancia papírjai lennie a leszállított termékeknek? Nem lehetne ezt kikérni a szállítótól, valamit kénytelen lenne adni, nem? Komplett konfiguráció vásárlásnál céges rendelésnél ez hogyan szokásos.? A papírokat nem adják oda csak vállalják a felmerülő javítást?

(#788) mr.christmas


mr.christmas
csendes tag

Szia! Olvasgattam a fórumon az adásvételi szerződésekről és egy kérdésem lenne: lehetőségem lenne cserélni az iphone-omat egy xperia t-re. Lényeg, hogy az iphone-om előfizus, bár a telefon teljes vételára ki lett fizetve, mikor megvettem. A csere partner adásvételit kér, hogy nem fogják letiltani, erre vállaljak garanciát. Persze nincs ezzel semmi gond, nyilván vállalok rá, de egy valamitől nagyon tartok: vissza élhet-e az adásvételiben leírt adataimmal bármi féle módon? Ez az egy tart vissza ettől. Láttam a neten adásvételi mintákat, de azon szerepelnie kéne elvileg a szem.ig. számnak, adószámnak, miegyébnek. Cserénél, illetve letiltás elleni garinál nem lenne elég a név, cím?

Senki sem tökéletes. Belőlem is hiányoznak a hibák.

(#789) Bartoromeo válasza mr.christmas (#788) üzenetére


Bartoromeo
csendes tag

Egy ilyen adásvételibe simán elég a Neved és a lakcímed.

(#790) #64791808 válasza Bartoromeo (#789) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez nem igaz. Név, cím, anyja neve, születési hely és idő, vagy pedig név, cím, szig.szám.

Ugyanis a szerződésnél az adatmegadás feltétele, hogy az adott személy azonosítható legyen. Ehhez a név és cím NEM elég. Egy olyan szerződést, ahol nincs tanú és csak név+cím van rajta, jogvitás esetben a másik fél simán letagad, és azt mondja, soha nem látta sem a papírt, sem a másik felet.

(#791) manowarkill


manowarkill
tag

sziasztok, röviden vázolnám a helyzetem:

3 másik emberrel rendeltem pólókat USA-ból
2 a barátom, 1 pedig az ismerősöm ismerőse
mindenkitől előre elkértem a pénzt, bizalmi alapon oda is adták, a pólókat meg is rendeltem
a vámon megfogták és ráraktak 27%-ot, mindenki kifizette a plusz részt, kivéve az ismerősöm ismerőse, konkrétan 900 ft-ról van szó
a póló értéke 4000 ft és addig nem akarom neki odaadni, amíg nem fizette ki a rá eső plusz költséget. azt állítja semmilyen formában nem volt tájékoztatva arról, hogy lehetnek plusz költségek (szóltunk neki előre, usából minden vámos x érték fölött). tehát lényegében én nem akarom neki odaadni a 4 ezer forintos pólót, amíg ő nem fizeti ki a plusz 900 ft-os pluszköltséget.
felhívott az anyja és lényegében megfenyegetett, blablabla, nem mintha nagyon megijedtem volna, de "megér neki pár hívást" meg "feljelentenek" stb.
szerintetek ebben a helyzetben mit tudok tenni?
jogi értelemben támadható vagyok?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

(#792) raziel01 válasza manowarkill (#791) üzenetére


raziel01
veterán

Most komolyan 900 Ft-ról megy a vita? Add neki oda aztán kész.
Legközelebb majd tanulsz a dologból.
Jogi értelemben ki is röhögnék őt is, hogy 900 Ft-ért pereskedne vagy feljelentene.

[ Szerkesztve ]

(#793) #64791808 válasza manowarkill (#791) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nyeld be a 900 forintos veszteséget, és válogasd meg jobban az ismerőseidet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.