Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) huntermati


huntermati
tag

Szeretném a segítségeteket kérni. Mert rendesen lehúztak.

A storyt itt olvashatjátok:
1. [link]
2. [link]

A kedves kolléga enyhén megfenyegetett: "Ne zaklass sehol semmilyen formában!!!
Remélem érthető voltam!!"

Mert ugye én küldtem smseket, e-mailt, facebook üzenetet, és Privátokat.

Beszéltem egy másik kollégával akinek ugyanúgy meggyűlt a baja vele: "kontár gézát már sokan el akarják tenni a szakmából, ha kell a címét is tudjuk meg minden..."

A kérdés ilyenkor mit tehetek?

(#252) huntermati válasza huntermati (#251) üzenetére


huntermati
tag

És még hozzá kell tennem.
Csak moderátori felszólításra volt hajlandó válaszolni!

(#253) beto0618


beto0618
újonc

Szia!

Él még ez a fórum?
Engem a babaszoba.hu-n vertek át, és úgy olvastam, vagyunk így ezzel páran...
Egy hete utaltam 30.000 Ft-ot, a kisfiam első szülinapjára vettem VOLNA TŐLE JÁTÉKOKAT, ÉS PERSZE SEMMIT NEM KAPTAM...

Az adatok, amiket nekem adott meg:
Kövesdné Horváth Lilla
a számlaszáma 59300326-15071608 pannon takarékszövetkezet
e-mail címek:bonbonkam@freemail.hu, boradoram@freemail.hu
a cserebere.hu-n fofofo néven van fent
nekem azt írta győri, de a csereberén szabolcs-szatmár-bereg megye van megadva
és egy telszám, ami persze nem is létezik:06204565408

És itt találod még a sok átvert emberkét, és ennek a senkiházinak a többi nevét, és adatait, és amit csak kitalált magának:
http://www.babaszoba.hu/csevego/kereses?f_keyword=%E1tvert&f_searchin=message&f_view=copy&f_search=1&f_reszletes=0&f_from=2011-08-02

Remélem tudsz segíteni nekem/nekünk is.

Előre is köszönöm!

Üdv. Anita

(#254) mr.kocka válasza zöldfülű (#1) üzenetére


mr.kocka
aktív tag

Szia!
Írtam neked egy privátot, kérlek olvasd el, és válaszolj, ha tudsz.

Üdv,
Mr.kocka :R

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#255) Mr X válasza mr.kocka (#254) üzenetére


Mr X
veterán

Tudod, hogy egy olyan újoncnak írtál privátot, aki még csak be sem lépett másfél éve az oldalra?

(#256) mr.kocka


mr.kocka
aktív tag

Basszus, és tényleg. :W
Mind1, akkor megosztom a problémám.
Köszi, hogy szóltál.

A levél:

Szia!
Remélem jó személyenek írok, történt egy kis zűröm.
A Napokban, hirdettem egy Nokia 6303Classic mobiltelefont, (többek közt itt PH-n, illetve még pár oldalon.)
A hirdetésben le volt írva, a készülék állapota, illetve, hogy jár hozzá egy tartalék ház is. (A készüléket beszámoltam pár nappal előtte, az eladó azt mondta, hogy gyári, én nem tudtam megállapítani, hogy tényleg az, mindenesetre, annak tűnt, (szerintem az is.)
Jött egy érdeklődő, ( egy másik oldalon találta meg a hirdetést) megbeszéltük a találkozót gyorsan, megtekintették, személyesen átvették, mindent rendben találtak,kivették a készülék dobozából a tartalék házat, minden, megfogdosták azt is, megejtettük a vételt. (Írtunk adás-vételit is, minden,14.000Ft-ért vitték el.)
A mai napon, kaptam egy e-mailt, hogy gond van a készülékkel, megvan ütődve az általam újnak írt ház ( én sehol sem állítottam, hogy új, csak, hogy van egy tartalék ház.) illetve a gombsorával van probléma, nem megy a 2-es gomb, illetve hiányzik 2DB csavar. (Benne volt a tartalék házban) A levélbe meghagyták, hogy vásároljam vissza a készüléket, vagy vegyek egy új előlapot. Válaszoltam, hogy én beszámoltam, nem néztem meg annyira a tartalék házat, nem raktam a készülékre, stb. Még azt is felajánlottam, hogy vásárolok nekik egy új gombsort, (pedig személyesen tekintették meg a készüléket, így nem gondolom, hogy szükséges lenne, ők is láthatták volna, kézbe vették, nyomogatták, a tartalék házat is megnézték, stb.) Ennek ellenére, hívtak nemsokkal később telefonon, egy ismerösük szólt bele, állítólag telefon szerelő.
Elhordott engem mindennek, illetve a készüléket, hogy ő ezért 1FT-ot nem adott volna, és hogy ez így rossz ahogy van, három opció létezik.
1. - Vásárolok egy új előlapot
2. Visszavásárolom a készüléket
3. Feljelentenek.
Megállapodtunk abban, hogy vásárolok egy új előlapot, és rendben leszünk. Majd átvette a telefont a vevő, és fenyegetett, hogy vegyem vissza, mert eljárást indítanak ellenem, 2napom van visszavásárolni.
A terméket megtekintették, az előlapot készüléket látták, kipróbálták, milyen joguk lenne engem visszavásárlásra kötelezni?
Még egy előlapot talán tudok is venni, de a készülék 14.000Ft - os visszavásárlását nem szívesen tenném, mert nem rég költöztem külön, 18éves vagyok, és örülök, ha meg tudok élni.
Illetve, ezt a fenyegető stílust sem tetszett túlzottan, mindenben engem láttak bűnösnek, holott ők megnézték a készüléket, én nem siettettem őket, ha akarják nézhették volna 1óráig is.
Az adásvételi papíron van olyan sor, hogy: Az eladó a vevőt a mobiltelefon műszaki állapotáról (esetleges) sérüléseiről részletesen tájékoztatta, aki ezt tudomásul vette.
Továbbá kijelenti, hogy a mobiltelefon jövőben előforduló hibáiért szavatosságot NEM VÁLLAL.
Mikre számíthatok? Nem venném vissza, nincs sajnos annyi készpénzem, és már csak emiatt a stílus miatt sem. Én felajánlottam egy gombsort, amire ők először igent, majd nemet mondtak.
Volt már pár üzletem, itt PH-n is, (19pirospontom van, 0 fekete mellett, igaz, többszörösének kellene lennie a pirosnak, csak van aki lusta pirosat adni, vagy nem tudja, hogy kell, stb. )
Sosem csaltam, nem károsítottam meg senkit, nem volt semmi zűröm, ez az első eset, hogy gáz van, és tiszta ideg vagyok..
Barátnőm azt tanácsolta, hogy ne foglalkozzak velük, ne hagyjam magam, csak akarnak még valamit tőlem.
De tanácstalan vagyok, ha feljelentenek mégis, (bár nem hiszem, hogy ennyi kárért érdemes..) akkor mégis mire számíthatok?
Nem érzem, hogy hibás lennék, a kártérítést / visszavásárlást nem érzem jogosnak. Szerinted? Mi lenne a helyes teendő? Jogosan kérik vissza a telefon vételárát?
Neharagudj, hogy ilyen sokat írtam, de úgy gondolom, minden részletet le kellett írjak, hogy reálisan lásd a helyzetet, ezáltal jobb ötletet tudj adni.
A segítségedet előre is nagyon köszönöm.

illetve, barátnőm anyukájával beszéltem, mondta, hogy az számít, ha feljelentenek, hogy még kiskorú vagyok (1993.08.30 születtem), és az adásvétel, Aug. 20-adikán történt.
És az is eszembe jutott, hogy fenyegetőztek, ha nem vásárolom vissza a készüléket, tudják, hogy hirdetek máshol is rendszeresen, hirdetést adnak fel, vagy belepiszkítanak (Pl. itt PH-n kommentek közé..), hogy én megbízhatatlan, csaló ember vagyok, és lehordanak mindennek, ami egyrészt nem esne jól, másrészt pedig nyilván kevésbé lennének vonzóak az általam hírdetett termékek.
Köszönöm szépen, ha elolvasod a történetem, és válaszolsz, nagy segítség lenne minden tudnivaló, hogy mi történhet, ne váratlanul érjenek dolgok, vagy következmények.

Üdvözlettel,
Mr.kocka.

[ Szerkesztve ]

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#257) TUtim


TUtim
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,remélem ezzel kapcsolatban is lehet. :K
Kezesként aláírtam 2-3 éve egy hitelt a barátainknak(házaspár). :W Aztán belementek egy bizonyos bank adósságrendező (mindent 1 csekkre)hitelébe,sőt még az összeget meg is növelték,ehhez közjegyző elé mentünk,ahol újra mindent aláírtunk,majd a bank...Tisztán emlékszem,hogy kezesként szerepeltem,ennyire hülye nem lehetek,vagy mégis? :(
Sajnos a feleség 2 éve hirtelen pár hónap alatt tumorban meghalt,miközben a férj hepatitisen esett át,itt maradt 3 gyerekkel...
Kb.fél éve sms-t küldözget kéthetente a bank,hívogat még szombat délelőtt is,egy alkalommal már csekket is kaptam,hogy éppen 800-900 scájci frankot hogyan tudok fizetni. :( Egyik alkalommal mondtam,hogy hagyjanak,kezes vagyok,erre közlik,hogy nem,társigénylő!!!!Micsoda?Mikor lettem azzá!Hogy én mekkora egy bal....vagyok!Valyon ennyire nem láttam,mit írok alá?De hát kezes voltam!!!! :W
Felhívom a "hiteltársam",szedje elő a papírokat.Igen,az van oda írva.Be akarok menni a közjegyzőhöz,hogy történt ez.Vagy már mindegy? :(
A férj továbbra sem gyógyult teljesen.Remélem sokáig él még!(bocsi) :(((
Még 12 évig hívogatnak majd kéthetente ?Ez már zaklatás!Ezt megtehetik?30%-ot letilthatnak a fizetésemből,tudom.Sokra mennek vele 6 órában,eü.-ben dolgozom,nekünk is van jelzálog hitelünk,3 gyerekünk....Az egész fizetésem a bankba megy. :C
Ha nem él sokáig,akkor mi lesz?Leértékelik a házat,a különbséget én fizetem?
A házastársam bérével nem tehetnek semmit,ugye? :Y
Mit tegyek?Már cs...m,mi?
Jaj nekem!

TUtim

(#258) TUtim


TUtim
csendes tag

Sziasztok!
Tanácsot szeretnék kérni,remélem ezzel kapcsolatban is lehet. :K
Kezesként aláírtam 2-3 éve egy hitelt a barátainknak(házaspár). :W Aztán belementek egy bizonyos bank adósságrendező (mindent 1 csekkre)hitelébe,sőt még az összeget meg is növelték,ehhez közjegyző elé mentünk,ahol újra mindent aláírtunk,majd a bank...Tisztán emlékszem,hogy kezesként szerepeltem,ennyire hülye nem lehetek,vagy mégis? :(
Sajnos a feleség 2 éve hirtelen pár hónap alatt tumorban meghalt,miközben a férj hepatitisen esett át,itt maradt 3 gyerekkel...
Kb.fél éve sms-t küldözget kéthetente a bank,hívogat még szombat délelőtt is,egy alkalommal már csekket is kaptam,hogy éppen 800-900 scájci frankot hogyan tudok fizetni. :( Egyik alkalommal mondtam,hogy hagyjanak,kezes vagyok,erre közlik,hogy nem,társigénylő!!!!Micsoda?Mikor lettem azzá!Hogy én mekkora egy bal....vagyok!Valyon ennyire nem láttam,mit írok alá?De hát kezes voltam!!!! :W
Felhívom a "hiteltársam",szedje elő a papírokat.Igen,az van oda írva.Be akarok menni a közjegyzőhöz,hogy történt ez.Vagy már mindegy? :(
A férj továbbra sem gyógyult teljesen.Remélem sokáig él még!(bocsi) :(((
Még 12 évig hívogatnak majd kéthetente ?Ez már zaklatás!Ezt megtehetik?30%-ot letilthatnak a fizetésemből,tudom.Sokra mennek vele 6 órában,eü.-ben dolgozom,nekünk is van jelzálog hitelünk,3 gyerekünk....Az egész fizetésem a bankba megy. :C
Ha nem él sokáig,akkor mi lesz?Leértékelik a házat,a különbséget én fizetem?
A házastársam bérével nem tehetnek semmit,ugye? :Y
Mit tegyek?Már cs...m,mi?
Jaj nekem!

TUtim

(#259) djculture válasza TUtim (#258) üzenetére


djculture
félisten

Volt valami fedezet erre a hitelre?Ha nem fizeti az özvegy vagy te akkor elsődlegesen annak lehet búcsút mondani.Aztán jön a lefoglalás/kocsi egyébb/ és jövedelem letiltás.Egyébként elég hihetetlen számomra a történet.A társigénylő akkor szükséges ha nagyobb összeghez akar/nak jutni az illető/k mint amit a havi jövedelmük lehetővé tesz.

[ Szerkesztve ]

(#260) TUtim válasza djculture (#259) üzenetére


TUtim
csendes tag

Szia!
Igen,az ő házuk.De ha nem lesz elég,mert kevesebbre értékelik?
Amúgy, igen,minden hitelt egybe raktak és még valamennyivel többet kértek-kaptak. :((

TUtim

(#261) djculture válasza TUtim (#260) üzenetére


djculture
félisten

Ez a dolog még képlékeny elvileg lesz olyan jogszabály,ami kimondja hogy lakácélú hitel esetén többet nem követelhet a bank mint a fedezet értéke.Erröl most tárgyal az országgyűlés a közeljövőbe.Ha ezt elfogadják a te esetedre is alkalmazandó lesz .Azért én ügyvéddel/ ingyenes jogsegély szolgálat esetén pénzbe se kerül ha még nem jutott az ügy a bíróságra/ átnézetném a papirokat hogy hátha meglehet támadni ezt az egészet formai okokra vagy egyebekre hivatkozóan.

[ Szerkesztve ]

(#262) TUtim válasza djculture (#261) üzenetére


TUtim
csendes tag

Oké.Köszönöm.Attól tartok nem.De utána járok.
Aláírtam,nem figyeltem a szó jelentésbeli különbségére,amúgy emlékszem,hogy valamit mintha mondott volna a közjegyző,hogy minden ugyanaz,csak írjam alá,én kis naiv...hülye! :C Barátok között nincs üzlet,mert megszívod! :W
De a bank hívogathat minden két hétben meg ilyenek?
A mi bankunk sosem csinál ilyet!Jó,be is fizettük időre mindig.Eddig!...

TUtim

(#263) djculture válasza TUtim (#262) üzenetére


djculture
félisten

Jobbik eset ha nem adják át faktoring cégnek az ügyet,azok személyesen is szokták keresni az adóst.

(#264) Mr X válasza TUtim (#262) üzenetére


Mr X
veterán

Nem vagyok otthon a témában, de mi a különbség, ha társigénylő vagy ha kezes vagy? Elvileg a kezes pont arra van, hogy nemfizetés esetén legyen kitől beszedni a pénzt.

(#265) vajdai


vajdai
újonc

Sziasztok!

Remélem él a fórum.
Segítségre lenne szükségem.
Egy nagy csalás áldozata lettem. 2.2 Mft-al vágtak át. Már büntető szakaszban jár az ügyünk, ki volt tűzve péntekre a tárgyalás de az utolsó pillanatban csütörtök du. telefonáltak a győri bíróságról hogy elfogultság miatt elhalasztják a tárgyalásunkat . Annyit tudtam meg ,hogy a vádlott (az én csalóm) felesége a bíróságon dolgozik.
Másnap bementem a bíróhoz és Ő azt mondta ,hogy kiderült valami és ezért ők nem tárgyalhatják az ügyünket.
Ilyen esetben mennyi idő múlva tűzik ki a következő tárgyalást másik bíróságon.?
Ha valakit érdekel az ügy szívesen leírom bár elég hosszú és sok mindent már megoldottam de most annyira el vagyok keseredve ,hogy a bíróságon sírtam el magam annyira vártam ezt a tárgyalást.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#266) TUtim válasza Mr X (#264) üzenetére


TUtim
csendes tag

Sajnos nem tudom,mi a különbség. :F
Most meg már mindegy. :W
Tényleg ,jó,hogy nem valami kemény fiúk várnak az utca végén,vagy a kapum előtt,hogy fizessek,vagy pedig laposra vernek! :O

TUtim

(#267) KisImree


KisImree
újonc

Sziasztok!

Kérdésem az lenne, rendeltem egy terméket de nem kaptam meg.. egyik kereskedő portalon.. feljelentést szeretnék tenni de nem tudom kit jelentsek fel.. mivel akitől rendeltem más a neve mint akinek utaltam a pénzt.. szoval igy nem tudnám én bizonyitani hogy akitől rendeltem annak én küldtem valaha is pénzt.. akinek meg utaltam, azt se tudom hogy feljelenthetem e mivel tőle meg nem rendeltem. szoval értitek.. akinek van valami ötlete kérlek irja le.. köszii

(#268) djculture válasza KisImree (#267) üzenetére


djculture
félisten

Nagyon zavaros történet.Ha rendelek valamit csak annak fizetek akitöl rendeltem nem másnak.Mindegyik ilyen portálon ha rendelsz valamit kapsz egy visszaigazolást a számlaszámmal vagy futár megoldással.

(#269) benike123


benike123
tag

hello!

alba volán buszon utaztunk 3an, és nem vettük meg teljesen a jegyet, csak 2 megállóval hamarabbi helyre, nem addig amíg utaztunk. A jegy érvényessége után érkezett egy ellenőr aki kicsit ellenszevesen viselkedett velünk, jelezte hogy ez így nem lesz jó és hogy adjuk oda az iratainkat, mi próbáltuk megbeszélni vele, hogy milyen más módon tudnánk ezt megoldani, de ő csak azt hajtogatta hogy vagy iratokat adunk vagy rendőrt hív. Úgy döntöttünk hogy megvárjuk a következő megállót és inkább sétálunk, azonban a buszt megállíttatta az ellenőr és rendőrt hívott. Mi közöltük a sofőrrel is és az ellenőrrel is hogy engedjenek le, azonban ezt kb leszarták... ugy 20 perc mulva kiértek a rendőrök, felvették az adatainkat, én itt közöltem velük hogy ne adják ki az adataimat az ellenőrnek, de erre annyi válasz jött hogy valami 1996-os rendelet szerint kiadhatják...

2 kérdésem lenne: 1. jogosan tartottak fel a buszon? 2. jogosan adta ki az adataim a rendőr?

a bírságot befizetjük, de ez a 2 dolog érdekel...

előre is köszi a válaszokat:R

(#270) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdvözlök Mindenkit!

2007 -ben átvert itt az egyik tag egy Nokia N95 ös készülékkel.
Előre utaltam és 100ezerFt-om bánta.

Mára szerencsére meglett az ember, a bírósági ítélet is itt van a kezemben.

De segítséget szeretnék kérni, hogy a Végrehajtási Lapot hogyan kell kitölteni?
Nem akarom elrontani, ha esetleg valaki ebben már jártasabb, akkor megköszönném ha privátban válaszolna pár kérdésemre. Az interneten is össze vissza írják a dolgokat.

Esetleg egy jelképes 1000Ft-ot fizetek annak a számlájára, aki segít.
De tényleg csak olyan jelentkezzen, aki jártas ebben a témában. :R

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#271) EnmaAi


EnmaAi
csendes tag

Sziasztok

Sajnos engem is átvertek, vettem egy alaplapot (asus P6X58D-E).Hírdetésben azt irta a tulaj hogy kitünő álapotban van +minden tartozék meg van hozza +még garis is.Tulaj ezen a néven szerepel a hardeverapron: riskok.
Mikor kibontottam a terméket ez a látvány fogadot:
Bevitem a bluechip számitástechnikai boltba és ott azt mondták ezt igy nem lehet gariztatni.
Az alaplapot nem probáltam ki hogy müködik-e..(gondolom nem)
Igy megbeszéltem a tulajal hogy vissza küldöm neki és kifizeti.Erre ő nem óhajtja átvenni.
Ez ügyben kérnék segitséget...azt már eldöntötem hogy rendőrségi fejelentést mindenkép teszek.
Megvan a pontos neve címe is.

(#272) flash-


flash-
veterán

sziasztok

lenne egy krédésem.
rendeltem egy informatikai üzletből alaplapot,processzort,számítógép házat.
sajnos úgy alakult hogy amikor meghozta a rendelést a futárszolgálat akkor nem voltam otthon.
Édesanyám vette át a küldeményt.
Ma látom hogy hiányzik a számítógép ház.pedig az is fizetve lett és a számlán is rajta szerepel.
ilyenkor mit kell tenni?
Mit ír erről a jog?élhetek utólag reklamálással?mit tehetek?
mit nem tehetek?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#273) czjo50


czjo50
újonc

Heló, Sziasztok!Teljesen új vagyok, "...friss hús".Az előzményekről, röviden annyit, hogy már régi vásárló vagyok a neten.De mostanság elszaporodtak a csalók, sajnos.Már nem lehet teljes biztonsággal vásárolni.Régebben is történtek átverések, de csak 2-3000-ft-os, s nem tartottam fontosnak, az összeg kicsinysége miatt lépéseket tenni!De most, nagyon ki akadtam!Tizenötezer Ft, alap,+ kb +10-11000 járulékos költség.Ez a károsítás végeredménye.Detk telefont vásároltam, s hibátlan újszerű állapotúnak volt leírva.A valóság ezzel szemben, erősen használt, buherált készülékről volt szó.A hálózati tápkábel volt"...javítva", nagyon ügyesen.A készülék kipróbálásakor hibátlanul működött.Ekkor hozzáfogtam beszerezni, töltőt, aksikat.Az üzlet lebonyolítása kb. két hét volt.Mikor beüzemeltem a készüléket újra, hát kb 35-40 percig szépen működött, aztán se TV, se Analóg telefon vonal.Megírtam az eladónak, hogy probléma van a telóval, s tettem fel pár kérdést, de még véletlenül sem a feltett kérdésekre válaszolt.Eztán szakemberhez fordultam.Ő elmondta, hogy szemmel látható a buherálás nyoma, s nem kellett mást tenni, mint a vezetéket megmozgatni, s már meg is volt a hiba.Azért nem működött semmi, mert rövidzárlatot okozott.Hát ennyi a történet.A koma 3 nap garanciát biztosít.Zseniális a megoldása.Az igazi nesze semmi fogd meg jól.Ráadásul a készülék Angliából származik.Nincs Magyarosítva.Az az érzésem, hogy nem vagyok egyedül akit átvert.Várom, hogy mi a véleményed?Mit tanácsolsz mit tegyek? :F Üdv!

(#274) czjo50


czjo50
újonc

Sziasztok!Tegnap a lényeget elfelejtettem "...kis lányos"zavaromban leírni.Pedig történetem lényeges része.Tehát a név,:honda680 .Csak reménykedek, hogy egyedüli vagyok.Nagyon várom a választ! :F

(#275) #64791808 válasza EnmaAi (#271) üzenetére


#64791808
törölt tag

Készült adás-vételi szerződés, ahol le van írva, hogy működő, sérülésmentes állapotban van?

Ha készült, akkor irány a rendőrség. Ha nem, akkor most megtanultad, hogy legközelebb adás-vételit írtok, és megnézed mit veszel.

(#276) #64791808 válasza flash- (#272) üzenetére


#64791808
törölt tag

Megreklamálhatod, de ha aláírták, hogy átvették a terméket, akkor jogilag semmit nem tehetsz.

(#277) robertosz


robertosz
újonc

Kerekesszékes rokkantként élek,édesanyám rákos beteg,kórházban fekszik,próbáltam keresni magam mellé kisegítőt aki kéthetente segít az itthoni munkában mert nehezen mozgok,feladtam ezért egy hírdetést.Jelentkezett egy aranyos hangú megértő hölgy,másnap el is jött hozzám jót beszélgettünk és szimpatikusak voltunk egymásnak.Következő alkalommal segített a lakásban,felmosott és segített fürdeni is,minden rendben volt vele,mindent megosztottam ami életemben történt,megbíztam benne.Pár alkalom után mondta hogy albérletváltás miatt nagyon megszorultak anyagilag,és én mivel nagyon lelkis segítőkész vagyok adtam neki kölcsön 60 ezret,majd következő alkalommal azt vettem észre hogy rövidebb a pénztárcám 20ezer ftal,nem gyanakodtam,eszembe sem jutott volna hogy a kedves nő akit beengedtem a lakásomba és még ki is segítettem meglopna.Pár hét múlva hívom hogy jó lenne a pénz mert nekem is fizetnem kell mindent,közli hogy eljön hozzám.Jót beszélgettünk,mondtam neki hogy sok dolgot kell vennem anyunak a kórházba és a fűtésem is sok,azt sem tudom hogy fogok mindent kifizetni,majd befeküdt mellém mert hogy milyen jó velem így beszélgetni,aztán kiküldtem a konyhába mert pisilés dolgom volt,néztem a tárcám merre lehet egy képet akartam mutatni neki,hát nem találtam a tárcám,mondtam neki hogy bejöhet mert végeztem a dolgommal,majd azt vettem észre hogy az éjjeli szekrényen van a tárcám,belenéztem és 30 ezer forintom hiányzott belőle,kérdezem miért volt nálad a tárcám,erre ő tagadott,kihívtam a rendőrséget és felvették a jegyzőkönyvet,az ügy most folyamatban van de félek semmi nem lesz belőle.

Azért írok hogy ki tudja mennyi hasonló szerencsétlen nyugdíjast lopott meg így és még mennyit fog,ezt a műsort sokan nézik,szeretném megelőzni a bajt hogy mások ne essenek ebbe a hibába,nekem is van elég bajom és még jött ez is hogy meglop egy ilyen nő,ez egy csaló,jó lenne segíteni az embereknek akik hasonló helyzetben vannak,ne bízzanak senkiben,bár ez a nő nagyon jó színész volt,teljes mértékben bíztam benne.Sajnos a pénzem nem kapom vissza és így nagyon nehéz lesz a tél nélkülöznöm kell hogy átvészeljem és anyunak is.
Sajnálom hogy ide jutott az ország,ilyen emberek vannak közöttünk,beteg szerencsétlen embereket meglopva tudják élni életüket,és sajnos a rendőrség sem volt a helyzet magaslatán,így nem hiszem hogy valami büntetés lesz-e ebből neki,és tudja folytatni csaló színjátékát ezzel sok ember életét megkeseríti.

(#278) czjo50 válasza czjo50 (#274) üzenetére


czjo50
újonc

Először is B.U.É.K.! - mindenkinek!Hát nagyon nagy veszteséggel zártam az Ó évet.Ezért azt szeretném tudni, hogy működik e még az oldal?Ezt azért kérdezem, mert nincs új beje4gyzés, s választ sem kaptam még, bár jó hosszú a lista.Szóval arra az álláspontra jutottam, hogy befejezem a vásárlást a neten.Sziasztok, sorstársak!

(#279) fgordon válasza czjo50 (#278) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia!

Sajnos olyat vásároltál az Interneten, amit nem éri meg használtan venni garancia, számla nélkül. Nyilván, ez nem mentesíti az eladót az átveréstől, de én mondjuk ilyen terméket nem is vásároltam volna ilyen módon - az én szempontomból logikusan, elvből.

Csak azért írok, hogy ne add fel a netes vásárlást, csak nem feltétlen kell így "kéz alól" venni olyan dolgot, aminél nagy az esély, hogy elromolhat, és nem garanciális már.

Kockáztattál az olcsóbb ár miatt, és sajnos megtörtént, ami megtörténhetett. Benne volt.

Xperia X8-as témában olvastam nem rég, hogy úgy vett valaki X8-at kicsit olcsóbban, hogy postán, majd kibontás után törött volt a kijelző, persze az eladó a postát hibáztatja. A mobil is olyan dolog, hogy millió rejtett hibája lehet, amit még személyesen véve, órák alatt sem lehet egyértelműen kiszűrni, hogy azt sem érdemes használtan venni - szerintem.

Amit érdemes így kéz alól venni például: minőségi notebook-ot (nem írok direkt márkákat), amire még van nemzetközi garancia. Ha elromolna, beviszed és javítják a világon bárhol. Ha lopott lenne, vásárlás előtt a szériál számára keresve azt is ki tudod szűrni.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#281) Xirtam


Xirtam
veterán

Sziasztok,

Több mint 4 éve vagyok a Prohardver lapcsalád tagja de még sose vertek át, hát most sikerült. andrush1988 kollégától vásároltam egy Toshiba notebook-ot. Ami a saját elmondása szerint tökéletesen működött NÁLA. Amint megjött a gép a billentyűzet nem működött így képtelen volt bebootolni a gép. Ő váltig állította, hogy már pedig a szállítás folyamán sérült meg, (sérülés nyom nem volt a gépen, és összecsukott állapotban elég nehezen sérülhetett volna) Saját költségemen kicseréltem a billentyűzetet (22.000 Bruttó FT). Majd kértem tőle, ha az egészet nem is (annyira nem volt korrekt) legalább a felét fizesse ki. Erre jött a vállasz miszerint természetesen kifogja fizetni, de csak januárban kap fizetést.

Azóta a telefont sem képes felvenni. De PH-ra feljár. . . Így 100.000 Ft-omba került egy olyan notebook, amit feladott. Működésképtelenül. Hiszen eleve postán adta fel 6 ezer ft-ért. . . amibe szintén nem szállt be. Plusz rossz is volt a gép. Mi tévő legyek? Hiszen úgy érzem hogy teljesen jogtalanul álltam én a billentyűzet árát. :F :R

(#282) #64791808 válasza megint én (#280) üzenetére


#64791808
törölt tag

Két eset van:

1., Van 24 ezred és le akarod tudni a dolgot. Ez esetben fizesd be, fogd fel tanulópénznek, és reméljük együtt, hogy a jó édes anyjuk temetésére költik.

2., Ha úgy érzed, hogy tökös vagy, ÉS tudsz keríteni egy ügyvédet, lehetőleg ismerőst, akkor vágj bele: hadd menjen az ügy a bíróságra! Ugyanis:

a., a vélelmezett szabálysértés pillanatában te a kedvezményre jogosult voltál, ezt egy hallgatói/tanulói jogviszony igazolással tudod igazolni.

b., mivel jogosult voltál, de ezt a helyszínen igazolni nem tudtad, ez a jogosultság IGAZOLÁSÁNAK hiánya, nem magáé a jogosultságé, tehát az ellenőr hibásan járt el

c., ha valóban igaz, amit írtál, hogy az ellenőr aláhamisította a jegyzőkönyvet, az okirathamisítás, ami minősített bűncselekmény. Az ellenőrző szervet fel kell szólítani a jegyzőkönyv bemutatására mindenek előtt. Ha ezt megtagadja, akkor nincs ügy. Ha bemutatja, akkor nyilatkozol, hogy vélelmezed azt, hogy az aláírás nem a tiéd, nem eredeti. Grafológiai szakértőre lesz szükséged, aki a kézírásodból illetve más dokumentumokon fellelhető aláírásodból egyértelműen bizonyítja, hogy az ott nem a te kézírásod.

Ha ezt mind felvonultatod, az sokba fog kerülni. Ügyvéd, szakértő, bírósági megjelenések, stb. De ezt mind visszakapod, és csak így tudod elérni, hogy ejtsék a bírságot. Nem mellékesen felfüggesztett börtönt lehet kapni egy ilyen hamisításért.

Ez a két megoldás létezik, más alternatívád nincs. A köztes megoldások, mint hozol egy "tanút", aki tanúsítja, hogy ott sem voltál, vagy megfenyegeted őket a hamisított aláírás miatt, nos ezek mind zátonyra futnak. Az első azért, mert bűncselekmény az igazságszolgáltatás félrevezetése, a második meg azért, mert még fel is készíted őket arra, hogy mivel támadsz, és akkor garantáltan bukod a pert.

(#283) #64791808 válasza Xirtam (#281) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nyeld le.

A használtcikk adás-vételnek vannak íratlan szabályai, köztük az, hogy minden olyan esetben, mikor a termék megtekintés nélkül, postai úton jut el a vevőhöz, akkor a vevő kockázatot vállal. Akár előre utalsz, akár utánvéttel kapod a cuccot, te mindenképpen fizetsz, MIELŐTT a terméket egyáltalán megnézhetnéd.

Minél nagyobb az érték, annál nagyobb a rizikó.

Te felvállaltad a szállítás kockázatát és az eladó szavahihetőségének a kockázatát, majd előre fizettél. Sem pro, sem kontra bizonyítani semmit nem lehet. Ha az eladó jognyilatkozatban nem szavatolta a termék működésének helyességét, akkor semmi nincs a kezedben.

22 ezer forintért vettél egy billentyűzetet, meg vettél egy adag tanulságot, hogy bizony 4 év PH-zás után illene megtanulni, hogy 100k-s notit az ember "becsszóra" nem vesz meg postán.

Végezetül: örülj, hogy csak a billentyűzet volt rossz.

Mottó: Lenin kinézett az ablakon, és mosolygott! Holott a tömegbe is lövethetett volna...

(#284) apóka válasza Xirtam (#281) üzenetére


apóka
aktív tag

Szia!

Őszinte leszek: ilyen embernek, akiről nincs megbízható információd, soha, semmilyen kecsegtető ajánlat, logikus kifogás esetében sem szabad alapos tesz nélkül fizetni!

"megbízható információd" fogalma ebben az esetben:
Használd mindig a linken lévő oldalt, olvasd el a bolgját (ha van), keress rá a hozzászólásaira. Vagy ajánljon régi, megbízható PH-st aki ad róla referenciát. Ezek tükrében már nagyjából láthatod, hogy megbízható-e. Ha kétség merülne fel, akkor nem kérdés, hogy kockáztatod a pénzed!
Ne abból indulj ki, hogy te becsületes vagy....és más is az. Vannak tisztességes hirdetők, a többség!
De ezzel kapcsolatban idéznem Lenint:
"A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb."

Ha nincs róla infó, akkor kizárólag teszt után szabad fizetni!

Ha biztonságosan csomagolta és nem volt a csomagon külső sérülés, akkor egyértelmű, hogy sz@rt kaptál.
A "majd kifizetem a felét" klasszikus lerázós duma, tisztelet a kivételnek.

Sajnos utólag már nem tudod hitelt érdemlően bizonyítani, hogy hozzád hibásan érkezett. Egy esetleges bírósági ügyben ez lenne a döntő.

Kellő körültekintés után megkeresed személyesen 3 barátoddal és "megkéred", hogy rendezze a károd. Ezt természetesen nem javasolhatom, de mint víziót felvázolom neked ;)

Bocsi, hogy hosszú lett. De ez a téma érzékenyen érint, komoly összeget buktam már itt én is a jóindulatom miatt!

[ Szerkesztve ]

Focust bontok, ha kell valami írjál. Mk1 98-2004

(#285) megint én válasza #64791808 (#282) üzenetére


megint én
őstag

Köszönöm! :R
Az 1. az felejtős, mert teljesen jogszerűtlennek ítélem.

A 2. és a 3. pont lesz valószínű, mert már beszéltem egy ismerős nagyágyú ügyvéddel, és azt mondta, hogy tuti ügy.
Ja, és az általad leírtakat ecsetelte Ő is.
-_-' Mocskos BKV!

(#286) fgordon válasza #64791808 (#282) üzenetére


fgordon
senior tag

Szia C!

Itt leírtam, hogy szerintem miért volt jogos az ő megbírságolása.

Leegyszerűsítve: amikor jött az ellenőr, nem volt nála az esti diákja (amiről tudott, és nem is akart érvényesen utazni), csak később váltotta ki. A diák bérlet pedig csak érvényes diákigazolvánnyal érvényes, amivel nem rendelkezett akkor. Szerinted ebben a pillanatban nem jogos a büntetés? Az más téma, hogy a BKV a jogos büntetést nem igazán jogos módszerrel érvényesítette.

A fő kérdés, hogy szerinted hogy lehet diákigazolvány nélkül diák bérlettel jogosan utazni. :B

Köszi! :R

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#287) dani3l


dani3l
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy rendeltem itt hardverapron egy PSP-t, a pénzt előre utaltam, de sajnos a csomag azóta sem érkezett meg és az eladót sem lehet elérni. Jól sejtem, hogy ilyenkor nem lehet semmit csinálni, le kell nyelni a dolgot, vagy azért lehet valamivel próbálkozni? Tudom, én voltam a hülye, hogy előre utaltam, pláne egy újoncnak (igen.. :W ), de hátha.. Az összeg nem olyan vészes, bár ez relatív: 20000 Ft. Itt az adatlapja, az hogy lehet, hogy nem is volt fönt napok óta, és most este egyszercsak tiltották? Egyébként megvan a neve illetve a számlaszáma, ha az ér valamit, bár gondolom nem sokat. Címem sajnos nincsen, pedig azzal többre mennék.. :( Bankszámlaszámról nem lehet valahogy kideríteni a tulajdonos nevét illetve lakcímét?

Köszi előre is a válaszokat! :R

(#288) #64791808 válasza fgordon (#286) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ebben neked igazad van, értem a nézőpontodat.

Ugyanakkor van itt két dolog:

1., Jogos, jogszerű, etikus, korrekt. Hasonló fogalmak, mégis mindegyik teljesen mást jelent. Jelen esetben a bírságolás jogszerű volt, de jogosnak semmiképp nem mondanám. Másik, hogy nem lehet steril, laboratóriumi szemlélettel vizsgálni az ilyen eseteket, mert Magyarországon vagyunk, ahol eleve nem igazság, hanem csak jogszolgáltatás létezik.

2., A kolléga a kedvezmény igénybevételére jogosult volt. Ezt vitathatatlan, mert a jogszabály nem azt írja, hogy érvényes diákigazolványt az ellenőrnek bemutatni tudó személy, hanem hogy nappali tagozatos hallgató vagy tanulói jogviszonnyal rendelkező személy veheti igénybe a kedvezményt. A jogosultságot a törvény nem köti az igazolvány bemutatásához.

A kolléga a jogosultság igazolásának nem tett eleget, csakhogy nem ezért büntették meg, hanem azért, mert nem volt jogosult! Ha azt mondják neki, hogy faszikám ez 2 ezer forint és 8 napon belül bemutatod a diákodat, akkor oksa. De hogy az ellenőr bűncselekmény elkövetésével hamis vádat kreál, ez, akárhogy nézed, ez bizony minden, csak nem jogos.

Ez olyan dolog, hogy autót vezetsz, megállít a rendőr, és épp nincs nálad a jogosítványod. Ő pedig nem szabálysértést indít ellened, hanem büntető eljárást, mondván, hogy őneki nem kell tudni, hogy neked amúgy van jogsid, csak most nincs nálad. És te hiába ugrálsz, felfüggesztett börtönre ítélnek, mert nem volt nálad a jogsi. Életszerűtlen és messzemenően inkorrekt, akárcsak a kolléga esete.

Ha még jobban ki akarom sarkítani: ha elveszted a személyi igazolványodat, akkor megfiatalodsz 14 év alá, vagy meghalsz? Mert ha az a szemlélet, hogy csak az létezik, amit igazolvánnyal igazolni tudsz, akkor személyi igazolvány nélkül te nem is létezel.

Tehát a válasz a kérdésedre: lehet diákigazolvány nélkül jogosan diákbérlettel utazni, amennyiben megvan a tanulói/hallgatói jogviszonyod, az utazásod teljesen jogos, csak nem tudsz az igazolási kötelezettségednek eleget tenni.

(#289) #64791808 válasza dani3l (#287) üzenetére


#64791808
törölt tag

Feljelentést lehet tenni, több éves eljárás, vissza fogod kapni a pénzedet, cserébe szerzel egy örök haragost. Mást tenni nem lehet.

Egyébként most márpedig akkor is bunkó paraszt leszek: megérdemelted, kolléga. Nagyon is megérdemelted. MINDENHOL ott van, hogy NE UTALJ ELŐRE, pláne ne olyannak, akit még csak nem is ismersz. De te, aki még csak nem is újonc vagy, fogod magad, és puszira elutalsz 20 rugót. Nos, ha a szép szóból nem érted meg, hogy ne csináld, akkor majd megérted, ha átvernek pártíz ezer forinttal.

(#290) fgordon válasza #64791808 (#288) üzenetére


fgordon
senior tag

Cerebellum, köszönöm a részletes magyarázatod.

"A kolléga a jogosultság igazolásának nem tett eleget, csakhogy nem ezért büntették meg, hanem azért, mert nem volt jogosult! Ha azt mondják neki, hogy faszikám ez 2 ezer forint és 8 napon belül bemutatod a diákodat, akkor oksa. De hogy az ellenőr bűncselekmény elkövetésével hamis vádat kreál, ez, akárhogy nézed, ez bizony minden, csak nem jogos."

Ha velem ezt történt volna (de soha nem történt ilyen), másnap kiváltottam volna az érvényes diákigazolványomat, bementem volna a BKV-hoz bemutatni, és kértem volna írásos igazolást, hogy bemutattam az érvényes bérletem és az érvényes diákom, kifizettem volna a 8 napon belüli pár ezer Ft-os bírságot. Így ha kapok is bírságot hónapok múlva, ott a bizonyíték, hogy másnap rendeztem, így elsimult volna az ügy.

Én azt vallom, ha akarta volna rendezni, hogy nem tudta igazolni a jogosultságát a kedvezményre, akkor megtehette volna - de nem tette.

Leírom még egyszer: jogosan bírságolták meg, csak jogtalan módszerrel, amit jogszerűen eljárva ki tudott volna védeni - 8 napon belül - de nem élt ezzel.

Kb úgy lenne a korrekt ügy, hogy 2 per indul: egyik a jogosan, hogy okmány nélkül utazott diákigazolvánnyal, tehát nem volt rá jogosult, amit a BKV meg is nyer.

A másik per pedig, hogy nem volt jogszerű az adatainak a felvétele, amit "megint én" nyerne meg talán a BKV ellen.

A rendszeren kellene változtatni, hogy ne bírságolni kelljen utólag, hanem megakadályozni az utazást, aki nem jogosult, mint külföldön sok helyen. De amíg nem oldják meg ezt, addig ebben a rendszerben kell megoldani ezt az összeférhetetlenséget, hogy nem kérheti el az adatait, hogy jogosan bírságolni lehessen...

( Tehát "megint én" szemszögéből nézve: ha jobb lett volna a rendszer, akkor megvédhette volna őt, hogy nem engedik közlekedni, hogy ne bírságolják meg. Tehát a BKV hibája, hogy őt megbírságolták, mert miért engedték közlekedni a BKV-n, miért utólag ellenőrizték, miért nem előtte. Ezt a blokkot viccnek szántam... :K )

Idézek a BKV oldalról, de nem tudom, ez előtt mi volt a szabály:

Fontos tudnivalók az utazáshoz

Az utazás, illetve a jegyek és bérletek használata módjának részletes feltételeit az Üzletszabályzat és a Díjszabás tartalmazza.

1. Utazási feltételek

Mindazoknak, akik a BKV Zrt. közösségi közlekedési szolgáltatásainak bármelyikét igénybe kívánják venni, - ha a Díjszabás másként nem rendelkezik - felszállás előtt rendelkezniük kell érvényesíthető és az adott járatra felhasználható jeggyel, érvényes bérlettel, utazási igazolvánnyal, illetve a díjmentességet igazoló okmánnyal.

3. A jegyek és bérletek használata

Valamennyi jegyet, bérletet vagy utazásra jogosító egyéb igazolványt/igazolást ellenőrzéskor át kell adni az ellenőrzést végző személynek.
....
A tanulóknak az érvényes diákigazolványuk mellett kell elhelyezniük a tanuló bérletszelvényt.

3.2 Bérletek

Az arckép nélküli bérlet kivételével a bérletek csak a bérletigazolvány és az adott időszakra érvényes bérletszelvény együttes használatával jogosítanak utazásra.

Idézet vége.

Tehát, nem lenne jogosult az utazásra diákigazolvánnyal, ha nincs nála az érvényes diákigazolvány. Nem tudom, 2006 körül mi volt a szabályzat...

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#291) FEKETEREMETE


FEKETEREMETE
újonc

FIGYELEM!Ha valakit átvert A Dani333
Dani2121
Lalahardver
Sanyi81 vagyPuma29 annak üzenem,hogy Kárándy Dániel-nek
hívják debreceni lakos és nekem a 0670/240-4183 számot adta meg.De nekem nem veszi fel a telefont.

(#292) benike123


benike123
tag

Hello!

abban a reményben írok
ide hogy tudok segíteni!jeddie kollegától vettem egy ipod touch 4g-t amiről semmilyen papír nem volt így irattam egy adás-vételit amiből 1 példány jutott neki és 1 nekem, és amiben ki volt kötve h hivatalos garancia hiányában vállal rá 30 napot.
Nos kis idő után kiderült a rejtett hiba ugyanis amint tettem rá zenét a ki-be kapcs gomb és a hangerő gomb csak ritkán működött, ezt le írtam neki és h akkor vagy javítsa meg vagy kérem vissza a pénzem, ő a javítást választotta...
az 1. alkalommal családi gondok jöttek közbe de erről tájékoztattam, a 2. alkalom se volt jó így jeleztem hogy tegyük át. később írtam neki hogy akkor mikor lenne jó neki, erre azt írta h letelt a 30 nap ugyh innentől már nem foglalkozik az egésszel...
ilyenkor mit lehet tenni? feljelentést is lehet tenni csak perrel tudom behajtani?
ki volt kötve h milyen hibákról tud és nem írta le ezeket csak h karcos...

(#293) #64791808 válasza fgordon (#290) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia,

Én azt vallom, ha akarta volna rendezni, hogy nem tudta igazolni a jogosultságát a kedvezményre, akkor megtehette volna - de nem tette.

Ez így igaz, én is így cselekedtem volna. Ugyanakkor a kolléga nem azt kérte, hogy tegyek igazságot, hanem azt kérdezte, most mit tudna tenni, mik a lehetőségei. Ismétlem, a kolléga sem járt el helyesen, de a BKV és az ellenőrök viselkedését nézve semmilyen erkölcsi felelősséget nem éreznék, ha az általam megadott formula alapján perelné ki a szart is a BKV-ból. (Itt jelzem, hogy igyekezni kellene, mert a BKV-ban lassan szar sem marad...)

A korrekt valóban úgy lenne, ha a srác a büntit befizetné, és lefolyna a BKV-ellenőrök alapján a polgári peres és a büntetőügyi eljárás is. De ennyi vacakolás egy bkv-bünti miatt?

Nem a rendszeren kell változtatni. Az emberek gondolkodásán kellene, például hogy odafigyelünk a tömegközlekedésre, meg hogy nem szivatjuk az utast direkt. Dehát ez itt nem fog megváltozni.

(#294) #64791808 válasza benike123 (#292) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hali,

ha írásban nem, csak szóban jelezted, hogy hiba van, és az egyeztetések szóban történtek, akkor buktad.

Ha őt írásban tájékoztattad, és van bármilyen írásos (papíron vagy e-mailben) nyoma annak, hogy ő megkapta a te tájékoztatásodat arról, hogy hibás a készülék, akkor a Ptk. szerinti bejelentési kötelezettségednek eleget tettél.

Innentől kezdve kötelessége elvégezni a javítást vagy fizetni a javíttatást, amennyiben ez nem lehetséges, akkor kérheted a szerződés előtti állapot visszaállítását. Tehát garanciaidőn belül be kell jelenteni a hibát, a garanciaidő erre vonatkozik a Ptk szerint. Az, hogy ő ezt húzza, az nem mentesíti a kötelezettség alól.

Az ügyet jogi útra lehet terelni olyan formában, hogy keresel egy ügyvédet, aki nagyon dörgedelmes, nagyon hivatalos levelet ír a kollégának. Pert nem hiszem, hogy érdemes csinálni belőle, mert a magánszemélyek közötti használt ingóság adás-vétel elég ingoványos terület, na nincs 100%ra lepapírozva a dolog, akkor nehezen érvényesíted az igazadat. Ilyen kis tételért meg sok vesződség. Esetleg meg lehet kérdezni a kollégát arról, hogy SZJA-t fizetett-e vajh' a tőled kapott pénz után, merthogy kellene. N

A jövőre nézve: olyan adás-vételit kell írni, ahol az van, hogy az eladó x ideig jótáll a termékért, és annak bármilyen, nem külsérelmi okból adódó meghibásodása esetén jogodban áll elállni a szerződéstől. Mert ha ez van leírva, akkor bíróságon is sima az ügy, jelezted, hogy a gép hibás, jelezted, hogy elállnál, ő meg megszegte a szerződést. De így...

(#295) benike123 válasza #64791808 (#294) üzenetére


benike123
tag

itt a hardverapro-n jeleztem a gondom, a papíron leírt időn belül. így nézett ki a szerződés:

adásvételi szerződés

amely létrejött egyrészről
családi és utóneve: …………………………………………
születési hely és idő: ……………………
anyja születési családi és utóneve: ………………………………..
lakcím: ……………………………………..
személyazonosságát igazoló okmány sorszáma.: …………………….……………
mint eladó (a továbbiakban: Eladó),

másrészről
családi és utóneve: …………………………………………
születési hely és idő: ……………………
anyja születési családi és utóneve: ………………………………..
lakcím: ……………………………………..
személyazonosságát igazoló okmány sorszáma.: …………………….……………
mint vevő (a továbbiakban: Vevő) között

alulírott helyen és időben, az alábbi feltételekkel:

1. Az Eladó eladja a kizárólagos tulajdonában lévő…………………………………………….....
…………………………………………………………………………………………………………..

2. A Vevő megveszi az 1. pontban megjelölt ………………………………………………… miután azt megtekintette és kipróbálta

3. A kölcsönösen kialkudott vételár ……………… Ft, azaz ………………… forint, amelyet a Vevő teljes egészében a jelen szerződés aláírásakor átad. Az Eladó az összeg átvételét a jelen szerződés aláírásával elismeri és nyugtázza.

4. Az Eladó szavatol a ……………………………………... per-, teher- és igénymentességéért.

5. Az Eladó hivatalos garancia hiányában ……………………………….……………… vállal a termékére, normál használat mellett ( fizikai behatásra nem terjed ki)

6. Az Eladó tájékoztatta Vevőt a ………………………………következő hibáiról, sérüléseiről:
................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
Eladó kijelenti, hogy a fenti hibákon kívül a gépjármű semmilyen egyéb hibájáról nem tud.

7. Az adásvételi szerződés a szerződés aláírásának napján lép hatályba.

A jelen szerződés két példányban készült, amelyet a szerződő felek, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, aláírásukkal megerősítenek.

az üzenetek megvannak viszont!!!!!

(#296) #64791808 válasza benike123 (#295) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez egy viszonylag komoly sablonszerződésnek tűnik, próbáld az eladóval megértetni, hogy garanciát vállalt a termékre, te pedig a leírt időn belül jelezted a hibát. Nem kicsit abszurd azzal védekezni, hogy már elmúlt a 30 nap, így nem tesz semmit, főleg úgy, hogy az eddigi műveletek miatta hiúsultak meg.

Azt is el lehet mondani, hogy ha szép szóval nem megy, akkor majd megy erővel. Tovább tart, de ő nagyobbat bukik rajta, mert ha bizonyítható, hogy ő szerződést szegett, akkor te azonnal kérheted a szerződés előtti állapot visszaállítását, plusz az ügyvédi költségedet, plusz a kamatot amire csak lehet.

Szóval vagy most csendben visszaadja a készülék árát, vagy pereskedtek, nyerni fogsz, fizeti a készülék árát, az ügyvédi költséget, a perköltséget, meg kb. egy évi kamatot.

(#297) benike123 válasza #64791808 (#296) üzenetére


benike123
tag

ezt már közöltem vele de tojk rá... :/
abba bízkok h vmeik moderátor ráír majd...

(#298) #64791808 válasza benike123 (#297) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ügyvédi levél, vagy négy ukrán kolléga a következő lépés.

(#299) benike123 válasza #64791808 (#298) üzenetére


benike123
tag

fenyegetőzni nem szeretnék, remélem tudnak rá hatni...
de köszönöm segítséged!!! :R

(#300) dagicom


dagicom
csendes tag

Sziasztok!

Matyi71 nevű felhasználónak elutaltam a pénzt,napok óta nem küldöd se pénz,se terméket.Többszöri felszólításra sem akar pénzt visszafizetni.
"hello szerinted 5k-ért mit csinál a rendőrség?dutyiba rak??? :C :DD"
Ha valakit még átvert jelezzen!!!Remélem van még vaj a fején.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.