Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) galaxys92 válasza galaxys92 (#500) üzenetére


galaxys92
tag

még 1 kérdés adott egy netbook meghirdettem jelentkezett rá egy illető találkoztunk tetszett neki stb megvette hazavitte majd otthonról felhivott hogy otthon vette észre hogy angol billes:DDDDDDDDDDDD
és vegyem vissza. neki ismegmondtam h pénztártol valo távozás után nincs helye reklamácionak nem de?

üdv D

(#502) 91.m.daniel válasza galaxys92 (#501) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

De-de. Mindkét esetben hülyét játszik az illető. Bár a hirdetésben szerepelt, hogy angol billes a cucc?

A RAM jogos, elvitte, működött, ha hazavágta így járt.

(#503) #64791808 válasza galaxys92 (#500) üzenetére


#64791808
törölt tag

És az is megvan írásban/privátban, hogy nincs garancia? Mert ha igen, akkor röhögd ki és tiltsd le.

Netbook-ra szintén igaz, nincs visszafizetés, de azért az korrektebb lett volna, ha eleve így hirdeted meg. Ha személyes átvétel volt, és megnézte, akkor egyértelmű.

Ugyanakkor ha én odamegyek egy személyes átvételre, és csak ott derül ki, hogy angol a billentyűzet, és erről nem volt szó, akkor biztos, hogy az útiköltséget finoman elkérem tőled.

[ Szerkesztve ]

(#504) galaxys92 válasza #64791808 (#503) üzenetére


galaxys92
tag

szo nem volt a billrol nem volt a hirdetesben h milyen csak nagyon a fo parameterei talalkoztunk odaadtam neki had fogdossa bekapcsolta nezegette most meg siir...

üdv D

(#505) #64791808 válasza galaxys92 (#504) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát, ő figyelmetlen volt, de véleményem szerint te sem voltál maradéktalanul korrekt. Idehaza egy angol lokalizációjú gép nem egy magától értetődő dolog, az ember nem számít rá, és bizony az árat is befolyásolja, mert kevésbé keresett. Illett volna kiírni, hogy angol.

Ezt beszéljétek meg az adminokkal.

(#506) galaxys92


galaxys92
tag

jaj nem azért kérdeztem nem itt történt az adásvétel.. mostanában máshol adom el az ilyen jellegü masinákat mert ott magasabb árakon veszik meg csak simplán érdekelt hogy bennem van e a hiba hogy szmélyesen átnézi stb és rábolint majd hazaérve már nemtetszik neki és siránkozik

üdv D

(#507) #64791808 válasza galaxys92 (#506) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát, érzésem szerint ez inkább az ő hibája. Szóval ha személyes átvétel van, akkor "átvétel megtekintett állapotban" él, tehát utána reklamációnak helye szerintem nincs, tehát a visszavásárlást sem érzem jogosnak. De máskor szerintem írd ki, ha ilyen van.

Ez az én magánvéleményem.

(#508) galaxys92 válasza #64791808 (#507) üzenetére


galaxys92
tag

:R

üdv D

(#509) kiskaktusz válasza #64791808 (#410) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Nem szoktam "pluszegy"-ezni, de ez hatalmas igazság.. És akkor már +1!

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#510) szokeherceg válasza galaxys92 (#500) üzenetére


szokeherceg
tag

amelyik kutya ugat, az nem harap :) majd abbahagyja, rájön h ugyse tud semmit csinálni :))

Kétfajta motoros van: aki már esett, és aki esni fog...

(#511) galaxys92 válasza szokeherceg (#510) üzenetére


galaxys92
tag

azért kérdeztem mert ha csak szerintem nincs igaza akkor nyilván megoldom ezt a gondot de kiderült hogy az uriemberekben van a hiba

üdv D

(#512) #64791808 válasza kiskaktusz (#509) üzenetére


#64791808
törölt tag

:R

(#513) Steve(AMD) válasza #64791808 (#512) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Olyannyira "belegázoltál a lelki világába" az igazsággal, hogy azóta be sem lépett... :)

(#514) #64791808 válasza Steve(AMD) (#513) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nem akartam én a lelki világába gázolni, de ez itt a való élet, és nincs idő, energia, és lehetőség a pátyolgatásra, a közös sírásra és a kölcsönös hátsónyalásra. A tények és a valóság számít, tényszerűen fogalmazok, és ha le kell írnom, hogy "ez bizony a te hibád", akkor leírom.

Nem tehetek sem arról, hogy sokakból az alapvető kételkedési ösztön hiányzik, sem arról, hogy a legtöbb esetben utólag semmit nem lehet tenni. És ezen sokan megsértődnek. Sokan írják azt, hogy tanácsért jönnek, holott igazából vigasztalásra és sajnálkozásra várnak. Nos, én nem az az ember vagyok.

(#515) Vendettahc


Vendettahc
tag

Sziasztok!

Gondoltam le írom ide is az esetemet!

Történt ugyanis, hogy két hete csütörtökön megrendeltem az APROD.hu-ról egy Iphone 3GS vadiúj készüléket, egy HFS Hungary KFT. nevű eladótól. Pár email váltás után - melyben egyáltalán nem jött le, hogy mekkora szarházival van dolgom - elutaltam neki még aznap a pénzt, mert azt írta, hogy cégüknél csak postai előreutalás, paypal, vagy személyes átvétel Sopronban lehetséges, és ha még aznap elutalom, péntekre megkapom! Ezért belementem a postai előreutalásba, mivel eddig még sosem volt gondom ilyennel, hogy átvertek volna, stb. Tudom, hatalmas hiba volt. Lényeg a lényeg, kértem mellé még egy fülhallgatót is pluszba, mivel azt is árult, így jött ki a végösszeg 44.000 HUF-ra, amit el is utaltam neki aznap, meg is kapta, és az állítása szerint fel is adta még aznap a csomagot. Másnap írtam, hogy nem jött meg, betudtam annak hogy talán nem elsőbbségin adta fel. Sebaj. Vártam hétfőig, semmi, ráírtam. Azt írta utánanézett, szerdára biztosan ott lesz. Majdnem. Semmi. Rádobtam megint egy emailt, miután azt válaszolta, nem tudja mi lehet, fut még egy kört, és ha semmi, pénteken visszautalja a pénzt. Azóta is várok a pénzre, és még válaszra se méltat. Miért is írna vissza, jót röhög a markában. Az Apródról már letörölte magát, pedig elég sok cucca volt fent.

A feljelentést már megtettem, megvan a neve és számlaszáma, amire azt mondták a rendőrségen hogy az OTP nem ad ki infót, szóval az nem sokat segít. Az email címe: i7core4intel@gmail.com..

Tehát ennyi röviden. Viszlát 44 ezer forint :C :W

(#516) raziel01 válasza Vendettahc (#515) üzenetére


raziel01
veterán

Ezért virágzik az átverős biznisz, mert mindenki olyan naiv.
Miért nem lehet vateráról vásárolni sok pozitívos embertől? Vagy hivatalos boltból kicsit drágábban?
Szvsz nem éri meg a kockázatot a pár ezer Ft spórolás.
Ráadásul Iphone 3GS gyanúsan olcsó 40k-ért.
HFS Hungary KFT. nevet is beírhattad volna Google-be. Nulla találat ami már eleve gyanús.
Kis odafigyelés kéne és ezek a mocskok nem bírnának ilyet csinálni.

"Ezért belementem a postai előreutalásba, mivel eddig még sosem volt gondom ilyennel, hogy átvertek volna, stb."

Ezt a logikát meg nem értem. Annyi embernél láttam már leírva, hogy még sosem verték át ezért minden jöttmentnek utalgat. Ezzel van tele a csalós topic itt Ph-n. Ha még sosem vertek át valakit akkor egyértelmű, hogy nem is fogják?
Az átvert emberek 90%-át újonc veri át akinek max pár napos regje van meg max néhány kommentje. Ilyennél max személyes tali de az is necces, mert sok olyan van aki el sem megy a megbeszélt talira.

Email cím sem volt gyanús? Egy cégnek tényleg ilyen email címe lenne?

[ Szerkesztve ]

(#517) #64791808 válasza Vendettahc (#515) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hogy amit te csináltál, az micsoda, arra nem térnék ki, tudod te is.

Namost először is olyan nincs, hogy egy cég vállal futáros kézbesítést, de utánvétre nincs lehetőség. Ha valaki ilyet állít, az felejtős.

Másodszor: ha cégnévvel találkozunk, akkor az első lépés, hogy a www.e-cegjegyzek.hu oldalon rákeresünk az adott cégre. Speciel az általad említett nevű cég nem is létezik. Szóval rákeresés, átnézés, tudni kell, kitől vásárolunk. Ha a cég két év alatt háromszor váltott telephelyet, vagy egy 50 ezer forintos Bt-ről van szó, vagy végelszámolás alatt van, vagy folyamatosan cserélgeti a bankszámláját, az a cégjegyzékből mind kiderül, és mind gyanús jel.

Végezetül: olyan, hogy az OTP nem ad ki információt egy rendőrségi nyomozáshoz, olyan nincsen. Törvény kötelezi rá. Hogy neked nem adja ki, az természetes. No de bűncselekmény alapos gyanúja esetén a nyomozó hatóságnak?!

(#518) #64791808 válasza raziel01 (#516) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az átvert emberek 90%-át újonc veri át akinek max pár napos regje van meg max néhány kommentje.

Igen, ez az, amit végképp nem tudok megérteni. Privátban kért tőlem tanácsot egy fiatal srác, egy 14 hsz-es újonc verte át kb 40 ropival.

Meg lehet próbálni a "téves utalás" utat, egyébként rendőrség és polgári per.

(#519) galaxys92


galaxys92
tag

Igaz engem nem károsítottak meg de nem az eladón múlott.
egy kolléga hirdette,
ezt

2 napnyi beszélgetés után megbeszéltünk egy találkozót ahol is találkoztunk beültünk egy "kocsmába" meghívtam egy üccsire hogy jófej legyek leültünk tanulmányozni a dolgokat ahogy a kezembe vettem már éreztem vmi nem stimmel könnyebb kopogós müanyag pixeles kijelző stb... előkapta a tényleg eredeti dobozt mégegyszer átnéztem h hátha csak ostoba vagyok de nem le akart húzni rendesen a kis majom.

miközben nézegettem látszott rajta hogy izgul kérdezgette.. -vmi nem stimmel?!

megmondtam neki hogy ez bizony nem egy szifon kikerekedett mind2 szeme és kérdezte miért?:O
ő ezt a bnöjétől kapta stb ez eredeti...és akkor jött áhá biztos a gsm boltban cserélték ki neki amikor bevitte vmiért :DDDD

végül bocsánatot kért és elkullogott. :C :C :C :C :C :C :C

üdv D

(#520) gabi000


gabi000
újonc

Lehetséges, hogy most botlottam bele egy ilyen ügybe, egy kisebb összeg előre utalása után törölte a profilját a felhasználó, és most félek, hogy átvertek. valami segítséget ha kérhetnék, mi ilyenkor a teendő? privátban többet is leírok

[ Szerkesztve ]

(#521) raziel01 válasza gabi000 (#520) üzenetére


raziel01
veterán

Mi az amit nem lehet ide leírni?
De jöhet privátban is ha annyira titkos.

[ Szerkesztve ]

(#522) gabi000


gabi000
újonc

Igaz, csak ha az emberke nézi az ilyen oldalakat, akkor nehogy magára ismerjen. De mindegy. amúgy 5000 forinttal lettem nagy eséllyel megkarcsúsítva, annyira nem nagy pénz, de hát pénz, az aprod.hu-n történt az eset, számlaszámom van tőle, és gondolom kamuneve. valami teendő?

(#523) galaxys92 válasza gabi000 (#522) üzenetére


galaxys92
tag

számlaszámmal feljelenteni. cső.:D

üdv D

(#524) gabi000


gabi000
újonc

és ezzel haladok is valamire? vagy a rendőrök is ugyanúgy leszarják a dolgot? mert hát 20ezer forint alatt csak szabálysértés, meg hasonlók

(#525) galaxys92 válasza gabi000 (#524) üzenetére


galaxys92
tag

ilyen már egy ideje nincs h összeghatár van. boltilopáásnál is ha egy cukrot ellopsz ugyanaz mintha egy plazmával a hátadon futsz ki. jelentsd fel.

üdv D

(#526) 91.m.daniel válasza galaxys92 (#525) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Butaság!

50.000 forint a szabálysértési összeghatár. A megítélés nem lesz más mint egy szabálysértés esetén, mindössze annyi, hogy 3 csapás van, így ha 3x megcsinálod egymás után a szabálysértést, akkor összevonják, és ha tegyük fel csak 49999 forintos szabálysértéseket követtél el, akkor már 149997 forintért fogsz felelni, ami csalás esetében akár 1 év szabadságvesztés is lehet.

(#527) 91.m.daniel válasza gabi000 (#522) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Ha kamuneve lenne nem tudnál neki utalni. Mert ha a számlatulajdonos neve amit megadtál az átutaláskor nem egyezik minimum 90%-ban azzal, ami ténylegesen a számlatulajdonos neve, akkor a bank visszadobja az átutalást.

(#528) #64791808 válasza galaxys92 (#519) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát igen. A világ változik, de pár dolog örök.

Például az, hogy egy 64 gigás iPhone 4S ára most 200 forint körül mozog. A topic beszélgetéséből látszik, hogy legalább 3-an rámozdultak a 95 ezres árra.

Emberek órákat utaznak, de nem fordul meg a fejükben az, hogy hogyan adhatja ez az ember fél áron azt a készüléket. Vajon mért jó az az eladónak, hogy amit legalább 160-170 ezerért el tud adni, azt adja 95-ért? Mért mond le az eladó ilyen gálánsan 70-75 ezer forintról?

Minden mindegy, csak óóóóccccsóóóó legyen.

(#529) #64791808 válasza gabi000 (#522) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ahogy a kolléga írta, a számlatulajdonos neve valódi, mert különben nem tudnál rá utalni. De nem is igazán lényeges.

Elmélet: elmész a rendőrségre, eléjük teszel minden bizonyítékot és feljelentést teszel ismeretlen tettes ellen. A rendőrség nyomoz egy sort, idéznek majd tanúnak téged is, őt is, majd kitűzik a tárgyalást, ahol elmarasztalják az illetőt, kis szerencsével külön eljárás nélkül visszakapod a pénzedet.

Gyakorlat: a rendőrség úgy fél év után küld neked egy levelet, hogy az ügyet bizonyíték hiányában lezárták. Ha nem, akkor 2x idéznek majd tanúnak, ha az ügy bíróság elé kerül, oda is beidéznek egyszer, legjobb esetben is egy év múlva visszakapod az 5000 forintot. Más kérdés, hogy az ügy végéig elutazgatsz, telefonálgatsz vagy 10 ezret.

Teendő: semmi. Még ugyan olcsó tanulópénz volt.

Tanulság: személyes, alapos ismeretség nélkül NEM utalunk előre.

(#530) Shadow91


Shadow91
csendes tag

Hello mindenki nos következőre kérnék vmi választ. Van 1 tag aki elutalt nekem pénz 55 550 Ft egy tabletre nos nem tudtam neki szállítani. A pénzt visszafizettem neki de ő a dupláját kéri és fenyegetőzik idézem.

"Ne sirj meg hisztizz, még nincs itt az ideje, hanem villantsd a cuccot!

Ne küld vissza a pénzt, hacsak nem akarod a dupláját küldeni! Azért mert átvertél, mert ültél a pénzemen
Nem szokásom fenyegetőzni, meg megveretni meg ilyenek, mert ez a kisstílű és büntetendő, ráadásul elavult...

Megbeszéltünk egy üzletet, két héttel ezelőttre vállaltad hogy teljesited! Nem tudtad teljesiteni, plusz átvertél, igy ha visszautalod is, nincs rendezve az üzlet!

Küldd inkább vagy tankold meg az autódat és hajrá!

Szép estét!"

De mivel vertem át?? Ha nem beszéltem volna vele v válaszoltam volna az e-mailre v a pénzt nem adtam volna vissza miután elküldte a pénzt többet nem kerestem volna akkor lenne átverés. Nem tudtam teljesíteni amit kért de a pénzt visszakapta tehát átverésről szó sincs v igen???
Ha esetleg rendőrségre megy akkor tudom magam igazolni a bankszámla kivonattal h visszautaltam neki nem átvertem csak én se tudtam h a csomag nem kerül hozzám és én vissza adtam neki az 55 550 Ft de azt állítja átvertem sztetek is ez átverés ???

Több termékem is van írj hsz-t v pv-t és küldöm a linkeket amúgy Bodor Richárd voltam és vok bankszámlaszámom: 11773353-00764258

(#531) LUJZA001


LUJZA001
újonc

Szeretnék tanácsot kérni, hogy lehet e inkognitóba maradni ha adás vételi szerződést aláírok azaz a címem a lényeg. Kiadhatja e az ügyvéd a többi érintetnek,az adataimat hozzájárulásom nélkül? A segítséget előre köszönöm.

(#532) 91.m.daniel válasza Shadow91 (#530) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Szia!

Küldd neki vissza a pénzt, ha visszakapta a pénzt akkor kiröhögi a rendőrség.

(#533) 91.m.daniel válasza LUJZA001 (#531) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Ki, az adás-vételi szerződésben mindenki leírja mindenét, ez egyfajta biztonságot kell, hogy adjon.

(#534) Shadow91 válasza 91.m.daniel (#532) üzenetére


Shadow91
csendes tag

Kösy bíztam benne h ezt írja vki vissza így tettem ez volt a válasza

Holnap reggel remélem a számlámon a pénz amit utaltam, plusz amennyit ér a becsületed
Köszönöm!

Erre én

NEM HAZUDTAM ÉS VERTELEK ÁT visszakaptad a pénzt elvilleg nekem azt mondta Citibankos tag h ma megkapod és így is lett szal kösy egy élmény volt remélem tanultál vmit h a fenyegetőzés jogtalanul mit sem ér az én becsületem tiszta mivel az utalt összeget pontosan visszaadtam 55 550 Ft ennyi és ha nem küldtem volna vissza akkor lehetnél felháborodva na hello és további szép napot

Több termékem is van írj hsz-t v pv-t és küldöm a linkeket amúgy Bodor Richárd voltam és vok bankszámlaszámom: 11773353-00764258

(#535) JDM_Style


JDM_Style
tag

Sziasztok!

Rendeltem egy telefont Vateráról, meg is érkezett a csomag, de nem az volt benne aminek lennie kéne :(( Ajánlott küldeményként érkezett, át is vettem. Mit lehet ilyenkor tenni?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#536) raziel01 válasza JDM_Style (#535) üzenetére


raziel01
veterán

Gondolom null pozitívos embertől rendeltél...
Mekkora az összeg amit fizettél érte? Eladónak már írtál?
Tenni sok mindent nem lehet, mert ő úgyis azt mondja, hogy az volt benne amit rendeltél. Ráadásul papírja van róla, hogy feladott neked csomagot.

(#537) JDM_Style válasza raziel01 (#536) üzenetére


JDM_Style
tag

40.000Ft volt :( Volt már 17 pozitív értékelése. Válltig állítja hogy azt küldte amit megrendeltem..

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#538) raziel01 válasza JDM_Style (#537) üzenetére


raziel01
veterán

Mit rendeltél és mit küldött helyette?

(#539) JDM_Style válasza raziel01 (#538) üzenetére


JDM_Style
tag

Telefont rendeltem, de valami menetvágót vagy mit küldött helyette. Súlyra kb megegyezik a kettő

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#540) predi189


predi189
csendes tag

Azért írok mert engem is átvertek.
Elcseréltem egy kiváloan müködő samsung monte gt.s 5620 mobilomat.
Egy szilard 08 nevű regisztrált taggal.
Ő lenne az illető: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=szilard08&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=
Még most is hirdet.
Nos ah mondtam is cseréltük a telefonomat egy 3gs klonra.
Egy szoval nem mondta h rossz annyit mondott hogy másik aksi kell bele.
amit meg vettem 3000ért gsm boltban még blokkom is van rola.
Kibrobáltam bele az aksit amit mondott szilard 08 nevű tag de nem müködött vele a telefon.
Minap ráirtam hogy mi a problémám azt mondanom se kell a mai napig nem írt vissza!
Eléggé elvagyok keseredve mert buktam 3000 forintott és buktam egy telefont és az aksi amit vettem hozzá
meg a telefon is a nyakamon maradt.
Személyes találkozo volt azt hozzá teszem.
És most itt vagyok telefon nékül
Mit tudok ilyen esetben csinálni?

Üdv

predi189

(#541) predi189


predi189
csendes tag

Azért írok mert engem is átvertek.
Elcseréltem egy kiváloan müködő samsung monte gt.s 5620 mobilomat.
Egy szilard 08 nevű regisztrált taggal.
Ő lenne az illető: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=szilard08&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=
Még most is hirdet.
Nos ah mondtam is cseréltük a telefonomat egy 3gs klonra.
Egy szoval nem mondta h rossz annyit mondott hogy másik aksi kell bele.
amit meg vettem 3000ért gsm boltban még blokkom is van rola.
Kibrobáltam bele az aksit amit mondott szilard 08 nevű tag de nem müködött vele a telefon.
Minap ráirtam hogy mi a problémám azt mondanom se kell a mai napig nem írt vissza!
Eléggé elvagyok keseredve mert buktam 3000 forintott és buktam egy telefont és az aksi amit vettem hozzá
meg a telefon is a nyakamon maradt.
Személyes találkozo volt azt hozzá teszem.
És most itt vagyok telefon nékül
Mit tudok ilyen esetben csinálni?

üdv

predi189

(#542) #64791808 válasza Shadow91 (#530) üzenetére


#64791808
törölt tag

Legrosszabb esetben az illető a jegybanki alapkamat kétszeresét követelheti azért, mert ültél a pénzén. Minden efeletti követelés ún. káronszerzés, amit a törvény tilt. Esetedben ez az összeg úgy 600 forint, annál semmiképp nem több. Ennyit követelhet jogilag. Ha volt szerződés írva, stb. Ha nem volt, akkor annyit sem.

(#543) #64791808 válasza LUJZA001 (#531) üzenetére


#64791808
törölt tag

A szerződésnek pont az az egyik lényege, hogy a felek megismerik egymás személyes adatait, és a szerződés tartalma ez alapján lesz behajtható. Nem maradhatsz inkognitóban.

(#544) #64791808 válasza JDM_Style (#537) üzenetére


#64791808
törölt tag

Jelen jogi helyzetben sajnos rajtad van a bizonyítási teher. Hibás teljesítés történt, keríts két tanút, dokumentáljátok a történteket, és értesítsd az eladót, hogy hibás teljesítés miatt elállsz a vételi szándéktól. Ezt ajánlott, térti vevényes levélben tedd meg, esetleg ügyvédi levél lendíthet a dolgon.

Ha valaki ezt meg meri tenni, az a levéltől nem fog megijedni, tehát a következő utad a rendőrségre vezessen. Mivel ez Vaterás dolog, a személyes adatai meglesznek, a rosszhiszeműség egyértelműen fennáll, többi a rendőrségen múlik. Ezután menj majd a jegyzőhöz, és következik a fizetési meghagyás. Ha az eladó nem él ellentmondással, a fizetési meghagyás jogerőre emelkedik, és behajtható. Ha ellentmondással él, akkor az ügy automatikusan polgári perré alakul, ahol elpereskedtek egy darabig.

Illúzióid ne legyenek, ha látsz is pénzt, azt majd évek múlva, miután magával az üggyel legalább annyi költséged volt, mint amennyivel megkárosítottak, bár utóbbi költségek megtérítése is az eladó kötelessége lesz. Ennél valószínűbb, hogy az ügyet mind polgári, mint büntetőügyi fronton ejtik, mert nincs megfelelő bizonyíték.

Most szívem szerint azt tanácsolnám, hogy keríts pár ukrán vagy szerb kollégát, akik az eladó lelkére beszélnek, de van itt még valami. Nem elhanyagolható annak a valószínűsége, hogy az eladó tényleg telefont adott fel, és a postán lopták ki, ugyanis nem egy ilyen eset történt már. A csomagon bárhol fel volt tüntetve, hogy mi a csomag tartalma? Látsz felbontásra, majd visszacsomagolásra utaló jelet? Ha mindkettőre igen a válasz, akkor a posta is gyanús.

(#545) #64791808 válasza predi189 (#540) üzenetére


#64791808
törölt tag

Alig tudtam kihámozni az irományodból, hogy mi is törént, máskor figyelj oda, hogyan írsz.

Írtatok a csere-beréről bármilyen szerződést? Van bármi papír, személyes adat, amin el lehetne indulni? Amit leírtál azt tudod bizonyítani is? Ha a válasz mindháromra nemleges, akkor nem tudsz mit tenni.

(#546) JDM_Style válasza #64791808 (#544) üzenetére


JDM_Style
tag

Köszönöm a kimerítő választ! :R

A csomag vége fekete szigszalaggal volt leragasztva. Viszont a dobozon és a vaterán más cím szerepel. Ezzel érek valamit?

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#547) 91.m.daniel válasza Shadow91 (#534) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Visszaküldted, rend van. Innentől nincs felelősséged! Azzal, hogy mit gondol ne törődj. Mindenki csalódhat, Ő most ezt így fogta fel. Mi is sokszor csúszunk átadási határidőkkel rajtunk kívül álló okok miatt.

Előfordult már az is, hogy valaki pénzét küldtük vissza inkább, mert nem akart tovább várni a külföldről érkező termékére. Ez egy ilyen kupac, bárkivel megeshet.

(#548) 91.m.daniel válasza #64791808 (#544) üzenetére


91.m.daniel
csendes tag

Ha a telefon nem ért legalább 50.000 forintot akkor szabálysértési értékre elkövetett csalásért kap x összeg pénzbírságot(ez azért 1-2 hónap alatt lezajlik), és az illető pénzét is vissza kell adnia!

Javaslom, hogy a feljelentésedbe feltétlenül írasd bele, hogy POLGÁRJOGI KÖVETELÉSSEL ÉLSZ a fickó felé. Így egy szakértő felértékeli a telefont, és azt kifizettetik a fickóval, vagy ha nála van most a teló, akkor lefoglalják, és az eljárás végén kérvénnyel kiadják neked.

(#549) JDM_Style válasza 91.m.daniel (#548) üzenetére


JDM_Style
tag

Akkor van esélyem arra hogy visszakapjam a pénzem? :)

♠♠♠ Megbízhatóságom: http://tinyurl.com/JDM-Style ♠♠♠

(#550) raziel01


raziel01
veterán

Olvastam ezt a kommentet hogy az eladó megadta az összes adatát(személyi,lakcím,adókártya) és azon gondolkoztam, hogy ez nem nagyon felelőtlenség-e? Ezzel vissza is élhetnek, nem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.