Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) kenwood3 válasza werszomjas (#400) üzenetére


kenwood3
őstag

Fel kell jelenten a nav-nál, hogy nem adott számlát

Az adóhatóság arra buzdít, jelentsük be azt, aki nem ad számlát

[ Szerkesztve ]

Mi az az ekezet dragasag??

(#402) werszomjas válasza kenwood3 (#401) üzenetére


werszomjas
őstag

Igen erre gondoltam én is.

Viszont nem kerülhetek én bajba azért, hogy kifizettem az anyagot annak ellenére, hogy akkor nem adott számlát?

Azt mondta, legközelebb hozza majd.

Azóta is hozza.....

[ Szerkesztve ]

üdv

(#403) #64791808 válasza werszomjas (#400) üzenetére


#64791808
törölt tag

a munkát kifizettük, a számlát viszont nem kaptuk meg

Ennyi.

Ez úgy kellene, hogy kinézzen, hogy megtörténik a teljesítés, a mester adja a számlát, és ti számla ellenében fizettek. Ha távollévők között köttetik a szerződés, akkor díjbekérő, proforma számla vagy ilyesmi kérhető, de készpénzes fizetés számla ellenében történik, különben - mind esetetekben is - semmi nem bizonyítható.

Vacak a munka, eltűnt ez-az, átverés? Hiába perelsz vagy jelentesz fel, a festő azt fogja mondani, hogy nem is járt a helyszínen. Nem tudsz vele mit csinálni.

(#404) #64791808 válasza kenwood3 (#401) üzenetére


#64791808
törölt tag

Fel, hát persze. Aztán a fickó mindent tagad, patthelyzet. Aztán a NAV megkérdezi, hogy miből és miért fizettél te előre a mesternek számla nélkül, aztán mire szétnéznél, addigra egy vagyonosodási vizsgálat közepén vagy. Ha ez kell...

(#405) werszomjas válasza #64791808 (#403) üzenetére


werszomjas
őstag

Egy papírra felírkáltuk, hogy mikor mennyit fizettünk neki, azokat alá is írta, szóval nem tudja letagadni.

Vagy az semmit nem ér?

Illetve az anyagról előleget kért, amit már az első találkozónál kifizettünk, és úgy volt, megveszi az anyagot és hozza a számlát. Na ez nem történt meg.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#406) #64791808 válasza werszomjas (#405) üzenetére


#64791808
törölt tag

De, hogyne jelentene, NAV felelősségre vonást nektek, mert az eljárás nem szabályos, és ha nincs a PTK értelmében érvényes szerződés, akkor nem igazán bizonyít semmit.

A lényeg: a mestert ESETLEG meg lehet fogni, de nem valószínű, hogy ti megússzátok bírság nélkül. Ha elmész egy ügyvédhez, ő biztosan azt fogja mondani, hogy próbáljátok meg a pert/feljelentést, csak ne felejtsd el, hogy ő ebből él...

Amennyiben van valamilyen megbízás, szerződés, illetve cégként igényelnétek vissza az anyag és a szolgáltatás után kifizetett áfát, és a számlaadás elmulasztása miatt ez könyvelési hibát és visszaigénylési problémát okoz, az más helyzet.

(#407) pinkhell17


pinkhell17
újonc

Kedves Mindenki!

Sajnos mi is csaló áldozatai lettünk. Telefont akartunk olcsón venni, előre utaltunk és a tulajdonos lelépett :S
Naivak voltunk, megjártuk, hibásak vagyunk, de az illető ne ússza meg!
Nem hagyjuk annyiban, és megpróbálunk tenni valamit ellene.

Sebők Lajos néven Erste Bankos 116..........-.............-..........8606 a vége a számlaszámnak. Direkt nem írom ki nehogy bárki visszaélhessen vele és még én kerüljek rossz helyzetbe.

Ez a hirdetés linkje:
http://aprod.hu/hirdetes/samsung-galaxy-s3-elado-zsir-uj-IDuvg7.html

Samsung Galaxy s3 Eladó. ZSir uj 90 000 Ft

Több helyen is hirdet, általában Szabolcsban, Záhony, Vásárosnamény, Tiszaújváros, de főleg Szabolcs.
Az egyik helyen gyilkos100 ként is hirdet.
Az email cím ami a megbeszélésünknél megjelent:
benzines95@hotmail.com

Ha bárki bármi információt tud a következő hirdetőről kérem jelezze privátban!

Köszönöm

(#408) #64791808 válasza pinkhell17 (#407) üzenetére


#64791808
törölt tag

Sajnálom, illetve fene tudja. Te vagy a héten a sokadik, akitől hallom, hogy "okosba", "óccsón" akart megoldani valamit és jól rákefélt.

Ennek a telefonnak a legalacsonyabb bolti ára Magyarországon 134 ezer forint, tőlünk nyugatra sincs 480 EUR alatt. Ennél olcsóbban törvényesen újonnan ezt nem lehet megvenni. Erre ő kínálja 95 ezerért, azaz 30%-kal olcsóbban a bolti árnál. Ha ÁFA nélkül nyúlta, akkor is veszteséggel adná el. Hogy a fenébe lehet ilyenkor annyira elfelejteni gondolkodni, hogy eszedbe sem jut: mért éri ez meg neki, vagy hogyan lehetséges ez? És mindezek tetejébe hogyan lehet akkora emeletes hülyeséget elkövetni, hogy előre utal valaki?

Nyugodtan higgyetek, sőt mondjatok okoskodó baromnak. De bedőlni egy teljesen nyilvánvaló átverésnek annak reményében, hogy majd megoldjuk okosba óccsóér... Az illető bűncselekményt követ el, ez tény, de ti/te meg pontosan tudtad/tudtátok, hogy ez az üzlet nem lehet törvényes, mégis belementek ilyen helyzetekbe, és egy eleve egyértelműen szürke ügyletbe úgy mentek bele, hogy teljes egészében anyagilag kiszolgáltatjátok magatokat.

A csaló ne ússza meg, ezzel egyet értek. De megérdemeltek minden fillér veszteséget.

(#409) pinkhell17 válasza #64791808 (#408) üzenetére


pinkhell17
újonc

Kedves Cerebellum!

Köszönöm rendkívül hasznos hozzászólásod! Nem azért tettem fel a tapasztalatomat, hogy a tettünket minősítsd! Segítséget, információt, tapasztalat cserét vártam volna, mert attól hogy te ennyire okos és megfontolt vagy, sajnos más még kerül iyen helyzetbe. Az, hogy ez mennyire volt jó vagy rossz döntés, úgyse rajtad múlik, mert nem te viseled a következményeit. Kívánom, hogy neked soha ne kelljen hasonlókon átmenned, és ne legyél soha csalás áldozata!
Mi meg maradunk az elrettentő példák azok előtt, akik szintén olyan naivak mint mi!

Úgy látom ezen a fórumon ahelyett, hogy bajtársiasan segítenék egymást az emberek, tipikus magyar mentalitásukkal egymást becsmérlik, és degradálják! Így is kell ezt, ezért tartunk ott ahol! Inkább áttérek oda, ahol volt oly kedves megosztani velem egy hasonlóképp járt az információit, amivel sikerül majd elfogni az elkövetőt!

Szép estét nektek!

(#410) #64791808 válasza pinkhell17 (#409) üzenetére


#64791808
törölt tag

Nagyon szívesen. Ugyanis hiába gúnyolódsz, vagy esik rosszul: ha ezt egy ember is elolvassa, és okul belőle, akkor bizony hasznos volt.

Előkerült megint az okoska kártya, a magyar mentalitás, és az ezért tart itt ez az ország. Na akkor nyisd ki a füled és a szemed. Nem miattam tartunk itt. Ha mindenki ilyen lenézett okoska lenne, mint én, akkor ezek a csalók meg sem jelentek volna. Az ország tele van csalókkal, és pont miattad és a hozzád hasonlók miatt, mert hagyjátok őket. Szóval igen, ezért tartunk itt.

Ha már szóba került a magyar mentalitás: elmondtam őszintén a tényeket és a véleményemet. Ez - ahogy az utóbbi időkben tapasztalom -, pont, hogy nem magyar mentalitás. Az viszont, hogy a "ha van pénzem rá, megveszem a boltban, ha nincs, lemondok róla" helyett megpróbálunk valamit kacsintva, szürkén vagy feketén, ügyeskedve, okosba megszerezni, az annál inkább magyar mentalitás. Ügyeskedünk valamit, aztán ha nem jött össze, akkor kapják el a csalót, másé legyen a felelősség, rendőr, ombudsman, bíróság, meg ezért tart itt az ország duma.

Az meg, hogy ebben a fórumban csak becsmérlik és degradálják egymást... Először is nézz utána a degradál szó jelentésének. Másrészt pedig ehhez a beszóláshoz a legrosszabb fórumot és a legrosszabb embert választottad. Elég, ha az elmúlt 100 hozzászólásban megnézed, kinek és mennyit segítettem, és a privátokat még nem látod. Mellesleg jó magyar szokás az is, hogy ismeretlenül alkotunk véleményt, ha már itt tartunk.

Úgyhogy azt gondolsz, amit csak akarsz, magasról teszek rá. Ha gondolod, menj vissza a másik fórumra, és majd jól tudjátok egymást sajnálni a másik károsulttal, és közös erőfeszítéseket téve nem történik majd semmi - mondom ezt a magyar joggyakorlatot ismerve. Félreértések elkerülése végett: a csalót akasztani volna jó. De a történtekhez két fél kellett, és ezen a világon semmi nem változtat.

(#411) rcmarci


rcmarci
újonc

Üdv!
Engem a minap vertek át R/C aprón egy nagyon kedves fiatal úr, 28000e ft al sajnos. Nick neve Yakuza, R/C robbanó motoros autót árult igazából kaptam csomagot mindenféle kommunális hulladékkal megrakva. Tegnap megtettem a feljelentést viszont este rátaláltam ismét egy hirdetésére ott már egy másik autót árul 49990 e ft ért azokkal a kiegészítőtökkel amiket igazából megvettem. Mit tegyek jó ötlet ha ezt most a sógorommal megvetetem és ha ismét átvág akkor tennénk még egy feljelentést?
Szeretném bíróságra is vinni az ügyet mert ezt nem hagyom annyiban úgy döntöttem hogy elvi kérdés lesz mint sem anyagi, szeretném azért persze a 28000e ft omat is visszakapni meg kapja meg a büntetését a srác?

Segítséget élüre is köszönöm!

(#412) #64791808 válasza rcmarci (#411) üzenetére


#64791808
törölt tag

Szia,

az ötleted nem rossz, így lehet a legnagyobb valószínűséggel elkapni az illetőt, hogy megszerveztek egy kamu vásárlást.

Tanácsaim az alábbiak:

1., Bármi van, több pénzt a kezetekből ne adjatok ki, mert előfordulhat, hogy azt SEM látjátok viszont.

2., Minden írásban intézni, arra sarkallni a fickót is, hogy mindent írjon le, akár levélben vissza is lehet/kell kérdezni, hogy "ezt most úgy érted, hogy...?", hogy aki utólag kívülállóként majd olvassa a levelezést (rendőrség, ügyészség), az is egyértelműen értse mindenki szándékát.

3., Mindent 3-an, tehát hárman csinálni, te, meg két tanú, szükség lesz a vallomásukra. Ha egyedül mész oda, teszel bármit, ő azt fogja mondani, hogy nem úgy történt, egy állítás, egy tagadás, nem vagy sehol. De ha ketten tanúsítják, hogy igen, úgy történt, ahogy mondod, akkor megáll a vád.

4., Azt senkinek nem kell tudni, hogy a csőbe húzó vásárlás az kamu, mert ezen elbukhat az ügy, mondván hogy te/ti rosszhiszeműen akartátok őt manipulálni. Ezt jobb elkerülni.

A rendőrség számára egy piti ügy, tehát nem lesz nagy hajlandóságuk dolgozni ez ügyben. Ezt annyiban lehet előremozdítani, hogy eleve üzletszerű, sorozatosan elkövetett csalás ügyével mentek a zsarukhoz.

Jó lenne más károsultakat is keresni, a fickó tudta nélkül, mert nem tudod ki ez, lehet, hogy eltűnik, vagy...

...vagy. Most leírom, hogy mért hagyd a fenébe. Mint írtam, nem tudod, hogy milyen ember ez, 28 ezer forint nem a világ vége összeg, ennyiért tanultad meg, hogy nem utalunk előre. De ha ebből rendőrségi ügyet csinálsz, akkor ez a fickó garantáltan az ellenséged lesz. Nem azt mondom, hogy ettől félni kell, de azért gondold végig, hogy 28 ezer forintért megéri-e egy ismeretlen embert az ellenségeddé tenni.

Sok szerencsét!

(#413) D1Rect válasza #64791808 (#412) üzenetére


D1Rect
félisten

"Nem azt mondom, hogy ettől félni kell, de azért gondold végig, hogy 28 ezer forintért megéri-e egy ismeretlen embert az ellenségeddé tenni."

Én ezen nem aggódnék, a csaló ezt már eldöntötte.
Ő pont 28eFt-ért egy ismeretlen embert az ellenségévé tett. ;)

(#414) Jrocker


Jrocker
újonc

Hello!
Engem ajándék vásárlás közben vertek át az interneten.
Egy különleges, gyűjtői plüssöt "vásároltam". Az illető hölgynek elküldtem a pénzt, és a postaköltséget is. Miután a pénzt megkapta hitegetési módba váltott. Végül törölte az e-mail címét is, amit használt. A lakcímét tudom, csak nagyon messze van, így személyesen nem tudok odamenni. Egy játékért feljelenteni, meg nem éppen normális dolog, legalábbis szerintem. Mit kéne tennem? Érdemes neki ajánlott levelet írnom? Amúgy mennyi az ilyesminek az elévülési ideje?
Előre is köszönök minden segítő szándékú reakciót!

(#415) raziel01 válasza Jrocker (#414) üzenetére


raziel01
veterán

De miért utaltok előre ismeretlen embernek?
Vaterán is csak olyannak szabad utalni akinek sok pozitíva van.
Mekkora összeget utaltál? Pár ezer Ft miatt én nem ugrálnék.
Feljelenteni emailben is lehet ezt kevesen tudják.
Én anno biciklilopást jelentettem és nem ért annyit, hogy párszor rendőrségre jártam meg bíróságra ráadásul 1 Ft-ot nem kaptam. Úgyhogy meg kell gondolni, hogy megér-e annyit.

(#416) #64791808 válasza D1Rect (#413) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez így igaz, csak hogy egyrészt ezek az emberek eleve gátlástalanok és nincsenek ahhoz szokva, hogy a fagyi visszanyal. Másrészt a postoló 28 rugót bukott, de ha sikerrel jár, akkor a csaló nem 28 ezret bukik, hanem adott esetben lecsukják, de minimum büntetett előéletű lesz. Azért az nem ugyanaz.

90%-nak érzem, hogy a csaló egy seftelő kisköcsög, aki a második pofon után rohan haza és könnyek között adja vissza a pénzt. Viszont van esélye annak, hogy egy komolyab kaliberbe botlik az ember.

(#417) Peethy válasza #64791808 (#416) üzenetére


Peethy
őstag

Erről az jutott eszembe, mikor valaki vissza akarta lopni a saját bicaját és a tolvajok jól megverték. Ennyit az igazságérzetről.

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#418) Steve(AMD) válasza #64791808 (#416) üzenetére


Steve(AMD)
tag

Viszont akár az átvert is lehetne "komolyabb kaliber". Ezzel meg a "seftelő kisköcsög" nem biztos, hogy számol. Bár akkor nem-igen hagyná magát átvágni, vagy már biztosan nem ide írogatna, hanem végére jár a dolognak a maga módján.

(#419) #64791808 válasza Peethy (#417) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez nem az igazságérzet, ez a potenciális valóság. Az igazságérzetem azt mondja, hogy kapjon 18 hónap letöltendőt az illető a sorozatos csalások miatt. A valóság meg az, hogy a rendőrség nem fog vele foglalkozni, az ügyészség vádat sem fog emelni, mert nem bizonyítható a dolog. Egyáltalán nem szeretnék ijesztgetni senkit, de el nem hinnétek, hogy az emberek mire mit tesznek.

(#420) #64791808 válasza Steve(AMD) (#418) üzenetére


#64791808
törölt tag

Bár akkor nem-igen hagyná magát átvágni

Ennyi.

(#421) Peethy válasza #64791808 (#419) üzenetére


Peethy
őstag

Nem a tiédre gondoltam, hanem a tolvajokéra. Ha ellopják, és te visszaköveteled/szóvá teszed, jól megvernek, eszükbe sem jut, hogy ez rossz. Legalább akkor.

Mindenesetre jobb vigyázni, a mai gazdasági helyzetben egyre nagyobb az esély az ilyenekre...

[ Szerkesztve ]

http://ungvaripeter.hu - brand, arculattervezés, marketing

(#422) D1Rect válasza #64791808 (#416) üzenetére


D1Rect
félisten

Szerintem nincsenek illúzióim az igazságszolgáltatással kapcsolatban, de ne az áldozatnak kelljen már "félnie".
A kisstílű online csalók egyébként se azok akiktől "félni kéne".
Tipikusan azok akik a távolság/ismeretlenségre játszanak.

Szerintem az ilyen ügyek "legmacerásabb része", hogy a rendőrség érdemben foglalkozzon vele.

(#423) Tomszy1


Tomszy1
tag

Sziasztok. Avantgard nevű előadó vert át. 70000ft-ért egy tv-t hirdetett meg, ami stimmelt is, ismerősöm átvette, kiprobálásnál működött. Később kiderült, hogyha a tv hideg állapotban van bekapcsolva, akkor pixelcsíkos. Az emberünket nem tudom elérni, telefont nem veszi fel, üzenetre nem válaszol. Számlát nem adott. NAV-hoz fogok fordulni.

(#424) raziel01 válasza Tomszy1 (#423) üzenetére


raziel01
veterán

NAV-hoz? Te hibád is, hogy nem kértél számlát. Te jársz rosszabbul ha a NAV-nak szólsz.

(#425) Tomszy1 válasza raziel01 (#424) üzenetére


Tomszy1
tag

Akkor mit lehet tenni?

(#426) D1Rect válasza Tomszy1 (#423) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha a termék használt és mint magánszemély adja el szerintem nincs számlaadási kötelezettsége.

(#424) raziel01: "Te hibád is, hogy nem kértél számlát."
Hmm?

(#425) Tomszy1: Megnézted, kifizetted.
Van írásos nyoma annak, hogy vállalt rá "garanciát"?
Vagy annak, hogy "próbagari"?

(#427) Tomszy1 válasza D1Rect (#426) üzenetére


Tomszy1
tag

Egyikre sincs. Azt mondta a tv jó, de ez aznap kiderült hogy nem. Azóta nem lehet elérni, ez egy kicsit sántít. Ha jót ad el, mért nem veszi fel a telefont?

(#428) D1Rect válasza Tomszy1 (#427) üzenetére


D1Rect
félisten

Ha jól értem a történetet ott se voltál átvételkor.
Fizetés előtt megnézted, használt termék, szerződés nincs?
Ha 3x igen, akkor innentől eléggé bukta illatú a történet.
Ha jogi útra akarnád terelni arra fog hivatkozni, hogy kikötötte szóban a szavatosság hiányát, kipróbálási lehetőséget biztosított.(én ezt tenném a helyében)

"Ha jót ad el, mért nem veszi fel a telefont?"
-mert tudja, hogy nem jót adott el
-nem ér rá épp

Erősen tanulópénzes érzésem van a történettel kapcsolatban, de lehet valaki tud valami okosat mondani.

(#429) Krisz112


Krisz112
újonc

Üdv! Úgy tűnik engem is átvertek és nemrég találtam meg ezt a fórumot ezért gondoltam megírom hátha tudtok 1-2 jó tanácsot adni. Egy iPhone 4-et vettem előreutalással viszont a postázás nem történt meg és az eladó nem ír vissza. A számlaszám elég a feljelentéshez tehát ez alapján megtudják találni? A beszélgetést elmentettem úgy hogy bizonyíték ként be tudnám vinni.

Itt van a hirdetés: http://aprod.hu/hirdetes/apple-iphone-4-32gb-fuggetlen-IDvUIn.html

De valószínűleg az összes többi hirdetése is átverés lehet.
Szerintetek hogy lenne célszerű cselekedni jelentsem apródon vagy előbb a rendőrségen kellene? :F

(#430) raziel01 válasza Krisz112 (#429) üzenetére


raziel01
veterán

Mennyi idő telt el az utalás óta?
Számlaszám alapján elkéri a rendőrség a banktól az adatokat.
Apródon is jelentsd, hogy mást ne tudjon átverni illetve ekkora összegnél érdemes rendőrségre menni.
Amúgy nem volt gyanús, hogy független Iphone 4 70 ezer Ft?

(#431) #64791808 válasza Tomszy1 (#423) üzenetére


#64791808
törölt tag

Miről kellett volna számlát adnia? Magánszemélyként adott el egy használt terméket. Az lett volna bűncselekmény, ha számlát ad.

Amúgy szerződést írtatok? Ha nem, volt tanú, aki tanúsítja, hogy az eladó kifogástalan állapotúnak írta le a készüléket? Ha egyik sincs, akkor kipróbált állapotban vettél egy készüléket, legjobb esetben is szavatosság érvényesíthető, ahol neked kell bizonyítani, hogy a hiba előzőleg is fennáll. Összességében semmi esélyed nincs.

#424: az ő hibája is, hogy nem kért számlát? Ezt honnan veszed? Először is számlaADÁSI kötelezettség van, nem számlaKÉRÉSI, a számlázás mindig a kibocsájtó feladata. Viszont mint fent írtam, itt magánszemélyek közti értékesítés volt, ahol az értékesítés tárgya egy használt termék, tehát szerződés kellett volna.

(#432) #64791808 válasza Krisz112 (#429) üzenetére


#64791808
törölt tag

Minden bizonyítási kényszer rajtad van. A rendőrségre menve bűncselekmény gyanújával nyomozni kezdenek, vagy lesz vádemelés, vagy nem, de ez azzal, hogy te a pénzedet visszakapd, nincs összefüggésben. Az polgári peres eljárás. Talán még egyszerűbb lenne téves utalásra hivatkozva a bankot megkeresni. Tanács? Máskor ne legyél ennyire naiv. Egyszerűen nem tudok mást írni.

(#433) hervatin


hervatin
újonc

Első vásárlásom előre fizetéssel !
Digfactor ( Unicornet Group LCC a tulaj ? ) honlapján rendeltem egy i9220 mobilt 61 000 ft-os áron.Utaltam a pénzt. ( CIB bank )
Az autómatikus visszaigazolás megjöt, azóta tök süket minden. Telefon autómatán, e-mailekre válasz nem jön... Közben olvasom a fórumon, hogy mások is gondban vannak...
Meddig várjak, hogy kezdjem a tetemrehívást...
köszi a segítséget

(#434) #64791808 válasza hervatin (#433) üzenetére


#64791808
törölt tag

Hát, ha tanultál az esetből, akkor most kétszer vásároltál előre utalással: először meg utoljára.

Semeddig ne várj szerintem.

(#435) D1Rect válasza hervatin (#433) üzenetére


D1Rect
félisten

Digifactor?

(#436) sebo


sebo
tag

Sajnos úgy tűnik -bár már nem vagyok kezdő- de most elbíztam magam és átvertek.
Egy cseréről van szó: miután a cuccom elment, már nem nagyon érem el a kedves "partnert". (Vagy ha igen akkor is csak a kifogásokat, meg a hitegetéseket hallom tőle, hogy már feladta.)
Neve, címe, otthoni és mobil száma megvan. Továbbá a csomag feladási papírja (a csomagszállító cégnél gondolom részletesen), valamint az általam feladott termék számlája is megvan, illetve ha szerencsém van találok még szériaszámot és mac-address-t is.
Irány a rendőrség?

(#437) #64791808 válasza sebo (#436) üzenetére


#64791808
törölt tag

Íííííííííííígy igaz.

(#438) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Van egy olyan problémám hogy vettem egy MSI [link]alaplapot. Ezt meg is kaptam de látható gányolást fedeztem fel. Az eladó szerint hibátlan.

Az eladó szerint én műveltem. Ma reggel bontottam ki a csomagot és mikor átnéztük az új tulajjal akinek vettük akkor fedeztük fel a hibát. Látszik rajta hogy nem friss (nem mi alkottuk) a réz elszineződésből amiről kicsit a lakk lejött.
Nem tudom mit tegyek mert nem akarja visszaadni az összeget az eladó.
Kérlek segítsetek!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#439) PHM válasza dewil666 (#438) üzenetére


PHM
addikt

Első lépésként jelentsd az esetet itt.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#440) #64791808 válasza dewil666 (#438) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ezt nyilvánvalóan nem ti csináltátok, korábban keletkezett sérülés. Az eladónak erről tudnia kellett, fennáll a rosszhiszeműség, tehát megvalósul a Btk. 318. § (1) csalás.

318. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2)977 A büntetés vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztés, ha a csalás kisebb kárt okoz, vagy a szabálysértési értékhatárt meg nem haladó kárt okozó csalást

a) bűnszövetségben,

b) közveszély színhelyén,

c) üzletszerűen

d)978

követik el.

A kolléga előttem jól írta, szólj a hardverapródoknak a csalós topicban, kérj segítséget. Ha PH-s felszólításra nem adja vissza a pénzt, akkor ezzel el lehet menni a rendőrségre. Lesz meglepi, mikor az illető kap egy levet azzal, hogy melyik kapitányságon, mikor jelenjen meg eljárás alá vont személyként vallomást tenni...

(#441) dewil666 válasza #64791808 (#440) üzenetére


dewil666
őstag

Köszönöm a segítséget máris írok az adott topikba.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#442) dewil666


dewil666
őstag

Hiába írok neki azt írja én kokányoltam össze a lapot. Legalább 4 ember látt mikor kibontottam és körbenéztük felfedezve a hibát. Nem tudok mást tenni pénteken megyek a rendőrségre feljelentést tenni. :(

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#443) #64791808 válasza dewil666 (#442) üzenetére


#64791808
törölt tag

El kell mesélni neki, hogy 4 tanúval tudod igazolni, hogy kibontáskor már ott volt a hiba, valamint hatósági szakértővel is meg lehet vizsgáltatni. Ő tudja bizonyítani, hogy nem tudott a hibáról?

Ha nem tágít, akkor rendőrség.

(#444) dewil666 válasza #64791808 (#443) üzenetére


dewil666
őstag

Hiába írok neki akármit is azt mondja hogy én tettem vele én forrasztgattam vagy leejtettem. De ő nem tudja semmivel(fotó) bizonyítani az ellenkezőjét. Nem vállalt rá garanciát. Azt mondja én rontottam el, mert nála működött. Mi ki se mertük próbálni nehogy mást is elrontson. Ettől függetlenül lehet hogy működőképes. Ezt neki is írtam nem biztos hogy rossz de ez nem hibátlan és nem véletlen kellene oda az az alkatrész.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#445) #64791808 válasza dewil666 (#444) üzenetére


#64791808
törölt tag

Ez, amit írtál, mind mellékes, ahogyan az is, hogy működőképes-e. Eladott egy hibás dolgot jóként. Annyit kérdezzél, hogy akkor ugye nem haragszik, ha megteszed a rendőrségi feljelentést.

(#446) dewil666 válasza #64791808 (#445) üzenetére


dewil666
őstag

Írtam neki ezt erre ő: Ő is feljelent rágalmazásért.
Nem lehet vele beszélni

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#447) #64791808 válasza dewil666 (#446) üzenetére


#64791808
törölt tag

Az lenne a legszebb. Ugyanis miután elmarasztalják csalásért, a rágalmazás miatti feljelentése hamis vád lesz, így együtt ez már felfüggesztett börtön.

Szóval vagy menj a rendőrségre, vagy veresd meg. Több írnivaló a témában sztem nincs.

(#448) werszomjas


werszomjas
őstag

Üdv.

Használt telefont szeretnék venni, szolgáltatós és előfizetésre lett vásárolva.

Félek a letiltástól (habár az eladó azt mondja nem lesz letiltva), ezért a vásárlásnál szeretnék írni valamilyen szerződést, ha esetleg letiltanák, akkor az eladót terhelje anyagi felelősség.

Milyen papírt kell ehhez írni (formailag, tartalmilag) , hogy ha esetleg megtörténik a baj, én azzal egész nyugodtan mehessek a bíróságra / rendőrségre és értelme is legyen, ne hajtsanak el, hogy ez a papír nem ér semmit és búcsút inthetek a pénzemnek? :R

[ Szerkesztve ]

üdv

(#449) raziel01 válasza werszomjas (#448) üzenetére


raziel01
veterán

Egyszerű, ne vegyél ilyen telót.
Én nem bíznék ezekben a letiltás elleni garanciákban amit egyes eladók adnak. Letiltják a telót aztán meg lehet pereskedni. Gyakorlatilag semmit nem ér.
Gondolom Iphone-t akarsz venni. Többet ér akkor már 0% THM-re megvenni valahol.

(#450) Mátító válasza #64791808 (#447) üzenetére


Mátító
csendes tag

üdv Szeretném a segítségeteket ma vettem 45e forintért egy videokártyát amit a hirdető több oldalon is meghirdetett jóként mikor hazaértem betetttem a gépbe és egyből full csíkos volt és használhatatlan a beszélgetéseink megvannak és van egy telefonszám is ami azóta nem kapcsolható mióta átvettem a kártyát és egy telefon típus amit az illető használt. mit tehetek az ügyben, hogy az illető megtérítse a káromat és a többi..?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.