Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-02-22 13:50:59

LOGOUT.hu

A TOPIK CSAK A HARDVERAPRÓ.HU-S KÁROSULTAK RÉSZÉRE VAN!
Ha csalás történt, akkor elsőként a Hardverapro.hu-s hirdetésben megtalálható "Jelentem" gombot használd, ez itt nem "ügyfélszolgálat", csak egy topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) EmberXY válasza BigG.(nnnnn) (#100) üzenetére


EmberXY
addikt

Akár még elzárást is lehet kapni, meghatározhatják, hogy egy nap hány Ft, és aszerint kell csücsülni, de ezt kvázi nagyobb összegű bírságok meg nem fizetése esetén szokták alkalmazni..... :D

Hát elég nagy csávába kerültél.. :DDD
Lehet, hogy az lett volna a legjobb, ha szóba sem állsz a rendőrrel..Kapjon el, ha akar, és ha tud..ki kellett volna provokálni, hogy elővegye a fegyverét, na akkor felelősségre lehetne vonni :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#102) BigG.(nnnnn) válasza EmberXY (#101) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

hát ismerős meguszta 2 rohadt nappal...:D
pedig sztem az övé súlyosabb volt mint egy tilosban való átsétálás...

(#103) EmberXY válasza BigG.(nnnnn) (#102) üzenetére


EmberXY
addikt

Legközelebb inkább szaladj el.. :D :D :D :Y
De nem én mondtam... :D
Ha szerencséd van, nem lesz olyan nagy összeg, esetleg az összeg kiszabásában nem tud "segíteni" a már említett ismerősöd?
Egyébként ilyenkor elképzelem, hogy milyen jót röhöghetnek a rendőrségen, akik ezeket a fórumokat olvassák (mert biztos, hogy ilyen helyekről is gyűjtenek információkat szükség esetén, kvázi állandóan.)

Up the Irons!

(#104) zöldfülű válasza BigG.(nnnnn) (#102) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

Azt tudom, hogy közmunkát szabhatnak ki ha nem fizetsz (azt is, hogy nem tudnak rá kényszeríteni arra, hogy a közmunkán tényleg dolgozz is, ne csak megjelenj és immel ámmal ténykedj valamit :D), illetőleg végső soron elzárást is kaphatsz. (ekkor még jogod van akkor is befizetni az összeget amikor érted mennek a rendőrök egészen a börtön kapujáig :D :D :D )

Ha jól tudom, akkor az elzárás a leges leg utolsó eszköz amit alkalmazhatnak :)

Ki tudja..... lehet ácsorogni és pihengetni is közmunka alatt, a lényeg hogy megjelenj és "ledolgozod" (elméletileg dolgozd, valóságban légy jelen -- nem teljesítményt szabnak ki, azaz hogy mit kell megcsinálnod, hanem csak feladatot :) hogy mivel töltsd el a közmunkát)

No de most nem adtam tanácsot :) azt letagadom ha ezt állítanád :D :D :D

Üdv:

Beatrix.

(hééé amúgy mindennek legalább 2x nézz utána amit SZTV és bírságod ügyében mondok,.... :D gyakorlat híján nekem is nehéz tanácsot adni ebben )

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#105) zöldfülű válasza EmberXY (#103) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

:D:D:D

Gondolod ki kellett volna próbálnia, hogy kinek jobb az állóképessége?: egy talán "eltunyult " rend őrének, ... hátha lusta lett volna utána futni?....
... jah csak nehogy úttest mellett, irányába fusson, mert a 4 kerék gyorsabb mint a 2 láb :D ...:D

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#106) BigG.(nnnnn) válasza zöldfülű (#104) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

dolgoz én ha kell csak ne kelljen fizetnem...:D
csakugye érettségi elött állok, és gázlenne ha úgy szabnák ki...
amugy ha nem fizetek akkor jön a közmunka?:D
mert akkor nekem ezjó lenne, hogy nem fizetem be majd elmeek ledolgozni...
még egy dolog: ha nem fizetek, akkor nőni fog a bírság?
meg azt nem lehet kérni, hogy alapból közmunkát szabjanak ki pénzbírság helyett?

(#107) zöldfülű válasza EmberXY (#103) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Jah amúgy az összeg kiszabásánál azt veszik figyelembe, hogy volt-e már szabálysértésed. Ha nem, akkor az alsó határ közelében szabják ki a büntetést, ha volt már akkor feljebb és ha sok volt már akkor még feljebb és így tovább....

.... hé de kipróbálhatod a futóversenyt a behajtóval is. :D.. ha utolér, akkor fizesd csak ki :D:D:D

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#108) BigG.(nnnnn) válasza zöldfülű (#105) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

élsportoló vagyok,úgy hogy valószínüleg levertem volna:D

(#109) zöldfülű válasza BigG.(nnnnn) (#106) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

SZTV: 17§ (1): A pénzbirságot meg nem fizetés esetén -ha a közigazgatási végrehajtás általános szabályai szerint, illetőleg adók módjára nem hajtható be, - közérdekű munkára, illetőleg elzárásra kell átváltoztatni.

(4) Egynapi közérdekű munkának ötezer forint pénzbírság felel meg.
(húúú de jól fizetnek!!!!!! 5000 ft / nap?!? ennyit a legjobb munkahelyen sem adnak melóért...)

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#110) EmberXY válasza zöldfülű (#105) üzenetére


EmberXY
addikt

Végülis nem Amerikában vagyunk, a fegyvere csak dísznek van, ha hozzáér, vége a karrierjének (természetesen, amíg fegyvertelen emberrel szemben intézkedik, ezalatt azt értem, hogy semmilyen fegyver vagy annak használható tárgy nincs az illetőnél, és nem fenyegeti senki életét közvetlenül...), ezen felül nem hinném, hogy túl sokáig üldöznének egy embert egy ilyen gyalogosan elkövetett közlekedési szabálysértés miatt... :D :D---
Az állóképesség, mint olyan, egy közlekedési rendőr esetében nem hinném, hogy eltér bármilyen formában is az átlagtól, az "állóképesség" szerintem a kommandós egységeknél kezdődik, ott már valóban más a helyzet. :D ---
Egyébként én személy szerint nem futok gyorsan, viszont nem hagynám, hogy flegmán beszéljen, kvázi visszaéljen a hatalmával, hiszen azért, mert ő rendőr, kinek képzeli magát? :D
Amíg a járókelő nem ittas, és rendesen viselkedik, a rendőrnek is kötelessége toleránsan kezelni a helyzetet, és nem magas lóról beszélni, ilyenkor egy-két fülest megérdemelne a szerv.
Végülis jobb a békesség, de nem szívesen fizetnék ilyen hülyeségek miatt.. :D

Up the Irons!

(#111) BigG.(nnnnn) válasza zöldfülű (#109) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

dee akkor elöbb közmunka majd ha ott se jelenik meg akkor elzárás nem?
nem ugy hogy vagy közmunka vagy elzárás...
mert ha így van akkor el is vihetnének egyből:S

(#112) BigG.(nnnnn) válasza EmberXY (#110) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

én se fizetek szívesen, inkább a közmunka:D
főleg napi 5000... lehet még maradok akkor kicsit...:D

(#113) EmberXY válasza BigG.(nnnnn) (#112) üzenetére


EmberXY
addikt

Úgy is kell azt, biztosan szívesen látnak majd. :D
Nagy hideg már nem lehet, olyan rosszul nem járhatsz, gondolom nem húzzák olyan sokáig az ügyet, bár jó pár hónap kell hozzá, hogy közmunka legyen belőle...

Up the Irons!

(#114) zöldfülű válasza BigG.(nnnnn) (#111) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Igen, a felsorolás egyben sorrendet is jelent! Először közmunka, aztán elzárás. Annó azt még véletlenül a városi rendőrkapitány szemináriumáról tudom, hogy mesélte nem tudnak mit tenni azokkal az emberkékkel, akik megjelennek a közmunkán, le is töltik az időt ott a helyszínen, de munka helyett csak kifekszenek és napoznak.... :D Azt ugyanis, hogy le is kell dolgozni, vagy legalábbis teljesítményt is kell nyújtani, azt semmilyen törvény nem írja elő, ha olvasod a szöveget, akkor lényegében ez csak megjelenési kötelezettséget ír elő... :D és ott tartózkodási kötelezettséget, Mást nem tudnak kicsikarni belőled... Mert az sehol sincs szankcionálva, hogy mit tehetnének,ha megjelensz, de nem dolgozol, csak ott vagy...

Nem rossz mi?

Ami meg a jogászok és az SZTV kapcsolatát jellemzi, anno néhány évvel ezelőtt amikor e szemináriumra jártam a városi rendőrkapitányhoz, ő mesélte, hogy a munkahelyén az irodájában hallgatta a rádiót, amikor is egyszer csak egy rádió reklámot hallott, amiben valamit úgy reklámoztak, hogy a reklámban "erőszak alkalmazásáról" beszéltek. Maga a reklám volt olyan viccesen megírva, hogy pl egy bankrablás körében csinál valamit a rabló és egy terméket akar megszerezni, stb stb. Ahogy főhősünk (rendőrkapitány ezt meghallotta, személyesen betelefonált a helyi rádióadóba, bemtatkozott hogy ő ki és honnan telefonál :D:D:D (nagy rémületet keltve a rádióban) és ajánlotta melegen, hogy vegyék le a hallott reklámot a műsorukból különben intézkedést kell elrendelnie.
Néhány óra múlva jött vissza a válasz a telefonon, hogy a rádióban össze hívták a jogászokat !!!!! (nem egyet,hanem többet) és a jogászok nem tudtak rájönni, hogy miért is kellene letiltani a reklámot, milyen törvényt sért. Ekkor mondta, hogy nem kellett volna mást tennie a jogászoknak, mintsem a szabálysértési törvényt felütni és az 1 §-ig elolvasni a szövegét: 1§ (3) bek: Aki erőszakot öncélúan bemutató reklámot tesz közzé 100.000 ft.-ig terjedő birsággal sújtható... :D :D :D
No ennyit a jogászokról és az SZTV ismeretéről :D :D :D

Üdv:

Beatrix

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#115) BigG.(nnnnn) válasza EmberXY (#113) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

jaja, csak mondom ne érettségivel egyező időpontba legyen....:D
majd lemegyek azt tanulok munka közbe...xD
de valaki erősítsen meg hogy nem vihetnek elha nem fizetem be, vagyis elöbb közmunka mindenképp és csak ha oda se meek csak akkor jöhet az elzárás nem?

(#116) EmberXY válasza BigG.(nnnnn) (#115) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem nem vihetnek el közben, csak ha nem mész el a közmunkára.
De utána sem visznek el, csak kapsz egy levelet, hogy adott időpontban vonulj be az adott fogdába, szóval neked kell oda is bemenned...... :D :D
Egy ismerősöm is hasonlóképpen járt, közúti ellenőrzés során találtak egy-két hibát, és semmilyen folyamatban nem volt hajlandó részt venni :D, a végén jött a "taxi", és bevitték, de előtte neki is jelezték, hogy mikor kéne megjelennie, csak ő ezt nem tette meg, de nem azonnal jöttek érte sem, csak egy-két hét múlva... :D

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#117) zöldfülű válasza BigG.(nnnnn) (#115) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Igen, ezt néhány évvel ezelőtt mondta . No meg az is alátámasztja, hogy a jogban (polgár , büntető) is úgy van, hogy először az enyhébb szankciót kell alkalmazni, és csak azután a keményebbet, ha az enyhébb nem hoz eredményt.

:D :D :D

Nem hiszem hogy az SZTV más lenne.... ilyen szempontból. :)

De mint mondtam, ha jönnének érted a rendőrök, még a börtön kapuja előtt is befizetheted a tartozást, ahhoz ugyanis jogod van, ekkor nem zárhatnak el.

No meg szerintem az első az legyen, hogy kérd tőlük, hogy bizonyítsák be, vagy legalábbis mutassák meg a bizonyítékokat, ami alapján szabálysértést követtél el. (lehet hogy ebben elégséges a papír amit a rendőr kitöltött, azt nem tudom. )
De egy próbát és időhúzást talán az is megér.

Üdv:

Beatrix.

[ Szerkesztve ]

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#118) kali


kali
legenda

hát, jól porrá offoltátok a témát - és még csak az off topic funkciót sem használtátok... :(((
BigG.(nnnnn); inkább ide írtál volna; link
ahol nem voltam ott, azt az esetet nem szoktam minősíteni, de tapasztalatból mondom, hogy kettőn áll a vásár, mindenhez két ember kell - és akkor az igazi, amikor mind a két oldalról válogatott #&@+!%/() találkozik össze... a te verziódat már ismerjük, de biztos vagyok benne, hogy a rendőr másként írná le!
csak néhány foszlányra;
- színtévesztésre hivatkoznál? a lámpák felépítését ismered? :) akarsz menni vizsgálatra, aminek a kültségét esetleg majd hozzácsapják a büntihez? azt mire fogod majd, hogy nem a kijelölt gyalogosátkelőhelyen mentél át, hanem attól 7 - 8 méter távolságra? a végén még olyan látásproblémád lesz, hogy még vezetői engedélyed sem lehet, sőt bizonyos munkakörökben sem funkcionálhatsz majd... :P
lehet, hogy szerinted - bizonyos esetekben mások, és néha még szerintem is - elsősorban nem ezzel kell(ene) foglalkozni a rendőrnek, de szabálysértés észlelése esetén is pont úgy intézkedési kötelezettség terheli, mint bűncselekmény esetén! az viszont téged minősít, hogy ezért utólag szivatni akarod, meg kellemetlen helyzetbe hozni! szabályt sértettél, intézkedett, és még te akarsz visszavágni? hidd el, nem ez a módja a dolgok elintézésének! :( ha te elvársz valakitől bizonyos viselkedést/hozzáállást, akkor azt más is joggal várná el tőled!

[ Szerkesztve ]

(#119) BigG.(nnnnn) válasza kali (#118) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

igazad van nem ide kellett volna írni...
ez a színtévesztős dolog csak egy felvetés volt, nem hivatkoztam rá.
De ha úgygondolod hogy egy minden szabályt bekéne tartani szóról szóra akkor hát ez van. Több 100 ezren kelnek át nap mint nap piros lámpákon, kíváncsi vagyok hány embert bűntetnek meg közülük.
Végül pedig nem azzal volt gond, hogy betartatta a szabály, hanem a stílusával és a modorával, "hogy mit képzelek én hogy Ő elötte merek átkelni a zebrán amikor az piros"
elmondta hogy csekk vagy feljelentés és még fel se eszméltem, hogy mi van már megírta a feljelentést, rádásul kontaklencsét hordok, és aznap eléggé szúrta a szemem, nemértem mért nem tudta felolvasni mégegyszer...
az a stílus, hogy ő az isten itt és hogy bármit megtehet mert Ő RENDŐR szerintem undorító.
ezekután vagy 80-al elhajtott a szemembe verve a köveket meg a port, ezekután te azt várod hogy még én adjak igazat és szégyeljem el magam?!
és ezekután azt hallom vissza a felettesétől, hogy teljesen normális volt velem??
na álljon meg a menet szerintem jogosan akarom kicsit megleckéztetni
mellesleg ez a rendőr ilyenekre megy, barátomat azért bűntette meg mert egy pad tetejére ült, szerinted ez normális? A helyett hogy a bűnőzőket üldözné meg keresné ezzel tölti el a munkáját... :W

(#120) kali válasza BigG.(nnnnn) (#119) üzenetére


kali
legenda

hidd el, tényleg idegesítő lehet a rendőr számára, amikor egyenruhás rendőr és/vagy (tipikus) rendőautó mellett elindul a tömeg át az úttesten, annak ellenére, hogy a gyalogosoknak amúgy tilos jelzés van - ha ilyenkor semmibe veszik a rendőrt, akkor ő miért ne intézkedjen?!?! ilyenkor ne arra hivatkozz, hogy te azért, mert a többiek is, hanem mutass példát, és várd meg, amíg neked szabad lesz a jelzés! a tilos jelzés ellenére átkelő tömegből meg az elsőt érdemes/kell intézkedés alá vonni, hogy ne hivatkozhasson arra, hogy de a többiek is...
vagy legyen igazad, és ne tartsa be sok ember a szabályokat - de akkor az autók vezetői is legyenek következetesek, és amikor te badukolsz át a piros lámpa jelzésén, akkor az autó vezetője nyugodtan menjen tovább, mert ház neki meg zöld a lámpa - aztán vagy kikerül - ha tud -, vagy nem...
én nem várok el semmit sem tőled, csak tanácsolni tudom, hogy legalább itt ne járasd le magad az igazad ilyen módon történő 'keresésével", mert nem mindenki a te oldaladról nézi a dolgot!
azzal sem szépíted a dolgot, hogy utólag hozzáteszel - igaz, vagy kitalált - dolgokat a történethez, mert mint említettem, te csak az egyik oldal vagy!
a többire inkább nem reagálok, mert bár én sem mindig szeretem a rendőröket, de te is nehéz eset lehetsz az ő szemszögükből...
mellesleg pont azzal dobtál el egy védekezési módot/enyhítő körülményt, hogy itt leírtál dolgokat, sőt esetlegesen a magad dolgát nehezítetted meg! de ez legyen a te dolgod...

ja, és ha kár ért téged - szabálysértési értékben, mondjuk picivel 20 e ft alatt -, akkor ne várd el a rendőröktől, hogy megtalálják az elkövetőt, mert az apróbb szabályokat nem mindig kell(ene szerinted) betartani, meg nekik a komolyabb bűnözőkkel kell foglalkozni!?!?

[ Szerkesztve ]

(#121) BigG.(nnnnn) válasza kali (#120) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

de itt nem arról volt szó hogy sok ember ment át...
sehol senki 2 kocsi áll a lámpánál, én meg eléggé siettem hát átmentem, erre kocsi kilő zsaru kiszáll és suttyó módon közli a dolgokat. Úgylátom te nem fogtad fel amit írtam...
nekem a stílusával volt a gond nem a szabály bertatatásával
de most nem állok le veled vitatkozni megy egyértelműen a rendőr pártját fogod(netán te is az vagy?) de te nem voltál ott és nem láttad hogy mi történt!
és nem tettem hozzá valótlan dolgokat, csak elég komplikált lenne teljesen pontosan szóról-szóra leírni, hogy mi történt... de tudod mindennek van oka:)

(#122) BigG.(nnnnn) válasza BigG.(nnnnn) (#121) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

mellesleg civil kopcsiba volt a rendőr, vagyis nem is láthattam hogy valójában rendőr...

de részemről itt vége a beszélgetésünknek, nincs mit ragozni ezen:R

(#123) kali válasza BigG.(nnnnn) (#121) üzenetére


kali
legenda

látom, nem teljesen olvastad el - vagy csak szelektíven - amit eddig írtam!
nem fogom a redőr pártját, de a tiédet sem! csupán nem tetszik ez a fajta hozzáállás!
ha a rendőr így írná le, így állna hozzá, akkor vélhetően az övé sem tetszene...
kérdezz rá/írd le a korábban linkelt rendőrös témában, meglátod, vannak korrekt és elfogulatlan rendőrök, akik leírják majd a véleményüket!
én ezeken az írásokon csak mosolyogni tudok, részemről ennyi!
ha szabad így fogalmaznom, akkor én valahol félúton vagyok köztetek! ;)
de azért majd írd meg kérlek, hogy mi is lett a bünti vége - ha nem titok -, mert kíváncsi vagyok! :K

[ Szerkesztve ]

(#124) BigG.(nnnnn) válasza kali (#123) üzenetére


BigG.(nnnnn)
tag

majd leközlöm a végeredményt, fizetni nem fogok, ugyhogy közmunka leszszerintem:)

(#125) Tündüs


Tündüs
újonc

Szia!
Szeretnék segítséget kérni ahhoz,hogy egy ismerősnek adtam 2009.01.16-án 130.000,-Ft amit a mai napig nem adott vissza hiába kérem.Átvételi elismervény készült.
Mit tegyek?

(#126) zöldfülű válasza Tündüs (#125) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

Én azt tanácsolom, hogy menj be a helyi bíróságra (városi bíróság) és ott kérj az irodán egy végrehajtási lapot. Azt kitöltve, a bizonyítékot mellékelve a bíróság ennek alapján határozatot hoz a tartozás fennállásáról, és amit ez a határozat jogerőre emelkedik, a jogerős végrehajtási lap birtokában kérhetsz konkrét végrehajtást a bíróságtól, melynek során a bíróság végrehajtót jelöl ki számodra, aki az érintettet megkeresi, s ha akkor sem hajlandó fizetni, akkor állami kényszer útján hajtják be rajta (pl munkabérből letiltással vagy ingók árverezése útján) a tartozást, az esetleges kamatokat (ha ilyet kikötöttetek) természetesen illetőleg azokat a költségeket, amik neked a papírok beadásával (illeték) és a végrehajtás előzetes költségeinek megelőlegezésével jártak.

Próbáld neki ezt elmondani, hogyha záros határidőn belül nem fizet, akkor kénytelen leszel ezt a bírósági behajtást megindítani, de ekkor bevasalják rajta a tartozáson felül ennek a költségeit is, azaz sokkal rosszabbul jár, mintha kiperkálja neked a pénzt.
Ha nem fizetne önszántából, akkor indítsd meg az eljárást, így is pár hónapba bele fog telni amíg az eljárás és a végrehajtás eredményre vezet és a pénzt kézhez kapod.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#127) zöldfülű válasza zöldfülű (#126) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Még valami, nem tudom a papírba bele foglaltátok-e hogy mikorra kell vissza fizetnie a pénzt. Ha nem, azaz nincs határidő kikötve a visszafizetésre írásban, és csak szóban szólítottad fel, akkor előbb ajánlott küldeményben írásban fel kell szólítanod a fizetésre, ebbe írd bele a jogkövetkezményt is ha nem fizet, azaz végrehajtást fogsz kérni ellene. És tűzz ki neki határidőt a fizetésre.
Csak ennek eredménytelen eltelte után indíthatod meg a végrehajtást és az eljárást ellene.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#128) zöldfülű válasza zöldfülű (#127) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

:D jah még egy plusz:

ezt, a felszólító levél feladásakor visszakapott ajánlott blankettát, plusz még esetleg annak a levélnek a másolatát is, amelyben a fizetésre felszólítottad, mellékeld a bírósági végrehajtási lap beadásakor.
Így ugyanis nem köthet bele abba, hogy fel sem szólítottad, vagy hogy más tartalmú levelet adtál fel neki ajánlva.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#129) Ariadne válasza zöldfülű (#126) üzenetére


Ariadne
őstag

Először egy fmh kellene, majd aztán vh, szerintem... ;) Egy átvételi elismervényre nem kérhet végrehajtást... :U

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#130) egreder


egreder
csendes tag

Helló mindenki!
Annyit szeretnék kérdezni, hogy ha engem átvertek, akkor mit lehet tenni?
Bővebben:vettem egy játékkonzolt 30000,-ért, de amikor a posta meghozta, akkor egy rossz dvd lejátszó, és egy rossz videó volt a dobozban. A telefont nem veszi fel, neve megvan, de sztem ott is sántít valami, mert telefonban még más néven mutatkozott be. Mit lehet tenni, esetleg érdemes feljelentést tenni, vagy hagyni kell az egészet a francba (ez volt a tanulópénz)?

(#131) jm1980


jm1980
csendes tag

Halihó,
engem még nem vertek át itt a prohardveren, de azt hiszem most épp egy ilyen "nigériai" próbálkozás alanya vagyok. Javítsatok ki ha tévedek. (remélem PH-s adminok is olvassák ezt a fórumot)
Szóval árulok itt egy laptopot (de csak itt, sehol máshol)
[link], és ehhez képest az alábbi levelet kaptam az e-mail címemre:

Dear seller
my name is miss kate martins,i live in the state of united state,i saw your
item on the Auction,I am interested in buying 1 of this item from
you,provided its in good working condition and quality am ready to buy it
for 800 euro including the shipment fee via post office to the price listed
so as to close the auction on the items which is needed urgentlly by a
client of mine in Africa.Expecting your reply ASAP so as to proceed with the
payment via bank transfer ,Let me know if my offer is okay.
note:only english is welcomed.
Thanks

A levél tárgya megegyezik a hirdetésem címével. Tuti átbaszás, mert 800 euróért személyesen vinném afrikába a cuccot :))
Találkozott más is hasonlóval?

(#132) EmberXY válasza jm1980 (#131) üzenetére


EmberXY
addikt

Szia!
Ez valóban egy csalás akarna lenni, de nem újdonság a dolog, olyannyira "elterjedt", hogy még külön fóruma is van itt, Ez lenne az, itt felveheted a kapcsolatot azokkal, akikkel ugyancsak próbálkoztak már...
:R

Up the Irons!

(#133) jm1980 válasza EmberXY (#132) üzenetére


jm1980
csendes tag

Köszönöm a tájékoztatást. Átolvastam azokat a hozzászólásokat is. Jól szórakoztam... :DD

(#134) EmberXY válasza jm1980 (#133) üzenetére


EmberXY
addikt

Igazán nincs mit, az ember ahol tud, segít..
:R

Up the Irons!

(#135) cretoxyn


cretoxyn
csendes tag

Sziasztok!
Én érdeklődnék, hogy mi a teendő, ha az átverő külföldi? :F
Akkor is fel lehet jelenteni egyszerűen, vagy akkor más az eljárás? :U

Köszönöm a segítséget!

Sziasztok!

(#136) zöldfülű válasza cretoxyn (#135) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

Természetesen ugyanúgy fel lehet jelenteni. Problémát csak nagyon ritka esetben jelenthet az, ha külföldi az illető. (sajátságos esetek)
De a magyar törvény ugyanúgy érvényes a külföldiek által Magyarországon elkövetett bűncselekményekre, és a külföldön elkövetett bűncselekményeikre is ha az az elkövetés helye szerint is bűncselekmény.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#137) zöldfülű válasza Ariadne (#129) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Igen :)
Fizetési meghagyás kell először, nos, pp-ből még van mit tanulnom... :D

Köszi a kisegítést.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#138) Ariadne válasza zöldfülű (#137) üzenetére


Ariadne
őstag

Na nem mintha sűrűn lenne rá szükség, tudod te ezeket. ;)

"In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

(#139) zöldfülű válasza Ariadne (#138) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

:D! Köszi!
Nagyon kedves vagy, de én is érzem, hogy még igencsak vannak hiányosságaim. Főképp pp és polgárjog témában, tehát abban még igencsak rámfér a gyakorlattal való ismerkedés. E témakörökben amúgy félek is tanácsot adni, mert nem vagyok benne annyira jártas. Mint ami látszódott az fenti kissé nagynak mondható hibán is. :D:D:D
Nem baj, mert így ismerem fel őket :D. Legalább pótolom, vagy ... :)) segítenek pótolni, aminek örülök. :D

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#140) cretoxyn válasza zöldfülű (#136) üzenetére


cretoxyn
csendes tag

Szia Beatrix!

Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#141) modflow


modflow
veterán

Sziasztok!

Engem is átvertek itt a PH-n.
Nem értem, nem egy nagy összeg (7000 Ft), de nem is kevés.
Nem mintha belehalnék, de azért is feljelentem az illetőt.

Ugye a perköltséget kifizettetik majd vele? Remélem az 100ezres tétel lesz.

[ Szerkesztve ]

(#142) zöldfülű válasza modflow (#141) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia! :D

Ha eljárás indul ellene, mert pl mások is feljelentik, és a bíróság megállapítja a büntetőjogi felelősségét, akkor igen, az eljárási költséget (bűnügyi költség) is felszámolják neki, ami attól függően, hogy mennyi és milyen bizonyítási eljárási cselekmények szükségesek, vagy fellebbezik-e az elsőfokú ítélet ellen, stb. stb.. kb 50 ezer ft- tól több százezer forintig is terjedhet.

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#143) modflow válasza zöldfülű (#142) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

(#144) modflow


modflow
veterán

Alíz08 a felhasználóneve annak a mocsoknak, aki átvert.
Itt PH-n van valami díszfal, ahova felrakathatom, hogy mindenki megtudja és véletlenül se üzleteljenek vele?

(#145) zöldfülű válasza modflow (#144) üzenetére


zöldfülű
csendes tag

Szia!

Például itt is közzé teheted:

http://prohardver.hu/tema/jelentsd_a_csalokat_es_az_uzletrontokat/hsz_1-50.html

Üdv:

Beatrix.

"Az ember egy kupacba gyűjti össze élete minden hibáját. Így hozza létre a szörnyet, amit végzetnek nevez" John Homes

(#146) Tutter


Tutter
csendes tag

Tisztelt ph- admin.....
Volt egy esetem csalóval, akit ki is tiltottatok. 40.000 ft-tal károsított.
Pataki Mátyás (patakim) álneve, becsületes neve Vizler Attila, akivel már volt gond itt a ph-n.
Fel kívánom jelenteni. Összeszedtem pár embert akit meg akart avgy megkárosított.
Érdekesség képen folyamatosan kapok e-maileket ilyen címről:
"Os Ri"
"rioshardver@gmail.com" már kaptam c.a. 4-5 levelet. Gyanús- hogy nem TI vagytok.
Kérlek erősítsétek vagy cáfoljátok meg.......
S.O.S választ kernék.....................
Tutter

(#147) Thrawn válasza Tutter (#146) üzenetére


Thrawn
félisten

Biztos nem mi küldünk ilyen címen e-mailt.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#148) Tutter válasza Thrawn (#147) üzenetére


Tutter
csendes tag

1000 köszönet

(#149) G Tibi


G Tibi
csendes tag

Tud esetleg valaki H. Viktorról (oakley@ak47.hu) valamit?

Csak hogy érthető legyen: hirdetést adtam fel, hogy keresek WD 250 Caviar SE ide winyót, mert az enyémnek elfüstölt az elektronikája...
Erre jelentkezett, hogy neki van eladó. Hirtelen felindulásból átutaltam neki a megbeszélt 7000 pénzt. Ez volt március első felében. Én még semmit nem kaptam....és lassan május lesz...
Az e-mail-ekre nemigen reagál. Rendőrséggen érdemes feljelentést tenni?

G Tibi (gergely-tibi@freemail.hu)

[ Módosította: I_Am ]

(#150) Mooka-Miki


Mooka-Miki
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy ha ebben a hozzászólásomban leírt ügyet rendőrségre viszem mennyi esélye van a számomra pozitív végkifejletnek?
Aki esetleg konkrét segítséggel (tanács, stb) tudna szolgálni akár privátban, akár itt azt megköszönném.
Ha van remény, akkor én nem habozok feljelentést tenni. Bűnhődjön, akinek bűnhődnie kell; nekem ez nem fáradtság.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.