Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#177) c41r0^ válasza c41r0^ (#176) üzenetére


c41r0^
őstag

na ma reggel voltam a boltban, sajnos nincsenek jó hírek

azt mondta az eladó srác (aki elmondása szerint 10 éve a szakmában van és képben van a MinDig TV-vel kapcsolatban is), hogy szobaantennával esélytelen a dolog, a Nagy Lajoson nem látnék rá a Száva utcai adóra, mivel az pont nem errefelé sugároz (ugyanis ezek az adók 180 fokban sugároznak, nem 360 fok rádiusz sugárban), a Széchenyi-hegy lenne nekem jó, de arra meg csak a tetőről lenne rálátásom, mert az ablak nem arrafelé néz, a vert jel meg nem elég, ami a szobában esetleg fogható lenne az ablaknál, úgyhogy szabályosan lebeszélt a szobaantennáról, azonban azt mondta, hogy amúgy jó kütyük, pár nappal ezelőtt egy ilyen antennával simán be tudta fogni a jeleket, kb. 5 km-re légvonalban a Széchenyi-hegytől, viszont ott volt közvetlen rálátás az adótoronyra

rákérdeztem, hogy külső antenna esetleg játszhat-e az ablakpárkányon, erre azt mondta, hogy szintén a vert jel miatt még az is kevés lenne, csak a ház tetejére szerelve érne az is csak valamit, hiába a február óta 4szeresére növelt adóteljesítmény

a T-elosztóról is megkérdeztem, azt mondta, hogy azzal nem működik a dolog, hiába van mindenféle tuner a TV-ben, valamiféle kézi/manuális kapcsolót említett, hogy azzal megoldható, de erre nem kérdeztem vissza részletesen, hiszen ha nem veszem meg az antennát, akkor nem akarom az idejét sem rabolni

úgyhogy nem vettem semmit, marad a UPC analóg :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.