Hirdetés
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
dippe
tag
Guba4, nem szimpi ez a törés, ahogy a szálak vannak. Kinagyítva a képet én alacsony hőmérsékletre/túlhűtésre gyanaxom az adott sebességnél.
Ha erős eredményt szeretnél, akkor érdemes a hőmérséklettel, nyomtatási szélességgel is játszani. Azt mondják, hogy pl. a 0.4-es fejjel mondjuk 0.44 vagy akár nagyobb szélességben is lehet nyomtatni, így jobban "belepasszírozza" az anyagot, jobb lesz a tapadás.
Továbbá tapasztalatom, hogy 5-10 fok emelés is csodákra képes.
A flow-n is meglehet próbálni egy árnyalatot (2-5%-ot) emelni.
Prusaslicerben lehet állítani az infill overlap mértékét - azon is lehet picit emelni.
Ezen beállítások többsége az esztétika kárára mehet. Viszont mechanikai alkatrész esetén nálam pl. másodlagos a kinézet.
Vannak trükkök, amikor forró sóba rakják a végeredményt, és jobban összeolvadnak tőle a rétegek stb... Vagy pl a múltkor játszottam hőkezelhető PLA-val, az is érdekes és máshogy törik...
A lényeg: semmiképp sem egyszerre állogatni mindent! Egyszerre egyet változtass és tesztelj. -
-
-
ParadoxH
tag
Én egy lapot használtam a szintezéshez (0.1mm körüli céllal). Nekem azzal az oldallal van gondom amelyik nem ér össze. Ha pedig nem ér össze és közte rés van (javítsatok ki ha tévednék) az elvileg azért van mert a dűzni hegye nem nyomja kicsit meg (kvázi a levegőbe nyomja ki) a kiáramló filamentet, nem?
Amúgy kipróbáltam petg-vel is és szinte first layer porn kép lett belőle A pla szimplán csak ennyire érzékeny a firs layerre és a z kalibrációra vagy valószínűleg nedves?
Ezt leszámítva még mindig nem magyarázat arra, hogy a z1 felőli oldal miért lett tökéletes és csak a jobb oldalon levő z2 réteg rossz?|| Letölthető, nyomtatható 3D modelljeim: http://shorturl.at/XhGxw
-
csipesz2020
tag
Igen, ezen kategória volt az első amivel szemeztem, mondjuk klipper nélkül. Aztán láttam sok helyen hogy ezt meg azt cserélgetnek rajta, tuning vagy hiba miatt. Így mentem az újabb szériára, sovol sv07 / plus és társai. Átnyálazgattam őket, meg persze az első benyomás stb és így érkeztem az elegoo neptune 4 plus-hoz.
https://eu.elegoo.com/products/neptune-4-plus-fdm-3d-printer
Ahogy nézem most jobb is árban, és folyamatosan ide lyukadok ki, szóval gondolom ez lesz a befutó. De még itt a hétvége, aztán átrágom magam rajta (tetszene ez a bambu a1 mini is, de a várakozás, komplett ár és méret...nekem sok egyenlőre)I am a ninja...shhh!>:O now i have to kill you.
-
ParadoxH
tag
Közben sikerült az input shaper-t kalibrálni a gyorsulásmérővel. Félreértettem az egészet. Azt hittem, hogy a gyorsulásmérő rajta kell legyen állandóan a nyomtatón (újszülöttnek minden új ).
Az utókornak itt hagyom, hátha valakit érdekel - ez van az SV06 plus megvehető (kuponkóddal kb 80 dollár, ingyenes szállítással) gyári klipperének a belsejében:
[ Szerkesztve ]
|| Letölthető, nyomtatható 3D modelljeim: http://shorturl.at/XhGxw
-
Tomi_Sci
őstag
"DIY" Klipper rendszert szeretnek, jelenleg az Enderen OctoPrint + Marlin fut, de klipperesitenem, barmelyiket is valasszam a fejlesztes / Sovol utak kozul.
#44456Reggie0: Nagyon tetszetos a Prusa Mk3s (?) stilusu szerkezet, az biztos. Kerdes, hogy a Sovol altal gyartott minosegben is elorelepes vajon?
Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/tomi_sci/index.html
-
fabula
őstag
És a gyári klipper screenel mennyi lett összesen az ára? Ahogy látom, kb 309 $, akkor meg már inkább az SV06 Plust érdemes megvenni 329 $-ért [link] , ha már Sovol. Ez egy Prusa klón és nem elvetendő nyomtató, a Bambu A1-ek előtt még én is ezt ajánlottam volna kezdőknek, de a Bambu annyival modernebb és nagyobb tudású, hogy ár/érték arányban jelenleg mindnekit leköröz, nem beszélve a minőségről, szerintem.
De mindenki azt vesz, amit szeretne és amit meg tud fizetni .
De itt is igaz, hogy nem mindig az olcsóbb a jobb .[ Szerkesztve ]
-
fabula
őstag
Miért, mondta neked bárki is, hogy okvetlen vegyél Bambut ? Én biztos nem, másnak is csak javaslatokat teszek és nem csak Bambura, már ha elolvastad az ebben a témában írt első hsz-emet is, meg a többit is végig és nem csak az egyij fórumtárs némileg torzító reagálásából indultál ki.
Már többször leírtam, hogy mindneki azt vesz, amit csak akar és amire telik neki, meg a folyományait is ő viseli .
Így próbáljon meg jóindulatúlag segíteni egy kezdőnek valaki . -
Micsurin
nagyúr
Tudok róla de hamarabb teszek oda valami megerősített anyagot ami bírja a gyűrődést mintsem kezdjek el forasztgatni valamit.
Ha a gyári öntött cucc kibírt ennyit kizárt ne lehetne oda masszívabb füllel végleges* megoldást adni.
*reálisan olyat ami már kiszolgálja a következő 10-15 évet.
Köszi szépen! Akkor más nem ABS azt biztosan tudunk nyomtatni, hő it nem igen van mert szélvédő vonal alól szívja a menetszelet. Fűtéscső itt nem fut át.
[ Szerkesztve ]
The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.
-
snowman
tag
-
tag
Nekem minden szuper vele, a bed mesh nem teljesen tökéletes, de szerintem szoftveresen orvosolható lenne, ha a makrókat javítanák, én még nem foglalkoztam ezzel, de valószínűleg írok majd sajátot. Alapvetően jó, amivel én is megjártam az a kicsúszó hotend fúvóka, ami a korai modelleknél csak ragasztva volt, az újaknál már csavarozva is van. Így már nem csúszik ki és nem karcolja végig az asztalt
3DKRAFT.HU - PROFESSZIONÁLIS 3D NYOMTATÁS
-
ParadoxH
tag
Én is csatlakozom a többiekhez. A gép nagyon robosztus és megbízható. Érdemes végigmenni az elején a GerGo féle beállíásokon. Apró gyengepontja talán az induktív szenzor amely lehetne picit pontosabb. Ha végigmész a GerGo beállításain akkor ez komepnzálódik / megoldódik.
Szinte minden nap használom, a MrAlex által említett korai gépeket érintő nozzle problémát leszámítva nem volt még vele problémám.[ Szerkesztve ]
|| Letölthető, nyomtatható 3D modelljeim: http://shorturl.at/XhGxw
-
szabieable
aktív tag
az alulemez a legrosszabb, a légkamrás nem rossz. CoreXY esetén egyszerűbb az élet mert a doboz formát könnyebb becsomagolni, de érdemes telibe burkolni a framet is mert a vázon keresztül is rengeteg hő szökik el, viszont így meg a szerelhetőséget áldozod fel az oltáron. Nálam Monolith Panel fut 6mm evoflex isocell burkolattal meg clicky door moddal dupla panelezéssel. Ha nagyon szeretném még a belülről tudnék tenni 2 centi szigetelést viszont akkor már vészesen közelítek ahhoz a sávhoz, ahol mindent újra kéne nyomtatni erősen hőállóbb anyagból és sanszosan cserélni a csapágyakat greaselhető változatra és az összes sínt meg csapágyat újrakenni GPL-225/226al de azt meg aranyárban mérik.
-
mumtaz
senior tag
Mi ez? Összeszedték az összes szutykot, amit találtak Ali-n és összeraktak belőle valamit, majd 179 USD-t (~65000HUF) kérnek ezért. És ez a starter kit.
Nem a tudásával van baj, hogy mit nyújt. De belőtték, hogy más filament cserélő cuccokat mennyiért adnak mások, vagy mennyiből lehet összerakni és ehhez igazították az árát egy olyan cuccnak, amit kb 15 ezer Forintból össze lehet rakni.
Adják sokkal olcsóbban és "best buy" lesz. De én inkább összeraknék magamnak egy ERCF-et kb. 70 ezerből, mint hogy ezt megvegyem. -
szabieable
aktív tag
Azt azert vedd figyelembe, hogy az ercf mar egy ideje futo projekt rengeteg kiegeszitovel es mukodo szoftverrel. Az, hogy elore meg hatra tologatsz spoolt meg nem lesz filament cserelod. Kell egy extruder ele szerelt filament szenzor meg egy spool buffer/rewinder sem hatrany kulonben buktad az egeszet. Ha az ercf bambu akkor a chameleon egy beta creality.
nehany heten belul debutal az openAMS, az sem tokeletes de egyszerubb mint az ercf, cserebe dragabb moka is -
mumtaz
senior tag
"A "szutyok alkatrészekről" tudnál alis linkeket adni?"
Nem, mert ennyire nem ástam bele magam és elég volt a videót és képeket megnézni, hogy miből és milyen alkatrészekből tevődik össze a cucc. Pélául a hozzá adott léptetőmotorokon semmiféle jelzés nincs. Nincsenek rajta a motor adatai. Még a Creality is ráír legalább egy cikkszámot, vagy valamit.
Nem azt mondom, hogy nem működik, hanem azt, hogy irreálisan drága.
Ha az "ERCF építése közepesen erős szopóroller" is, de fényévekkel jobb ennél és árban, ha az ember szettben veszi meg az alkatrészeket és a kinyomtatott részeit, akkor 75-ből kihozható. Bár igaz, hogy össze kell szerelni.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Elemzés A 3D nyomtatás sikerének alapja
- Milyen switch-et vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Ukrajnai háború
- Öregszem
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Automobilista 2
- Nyíregyháza és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Ingatlanos topic!
- Milyen légkondit a lakásba?
- További aktív témák...
- Komplett erőgép játékra, munkára, garanciákkal - I7 13700K, RTX-3080, 32 GB
- Mous iPhone 16 Pro Max tok
- Raspberry Pi 4 Model B - 2GB RAM
- Dell Latitude 5580, 15,6" FHD, I5-7300U, 8GB DDR4, 256GB NVMe SSD, WIN 10/11, Számla, Garancia
- HP ProBook 455 G5 , 15,6" FHD IPS,AMD A10-9620P, 16GB DDR4, 128GB SSD, WIN 10/11, Számla, Garancia
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest