Hirdetés

2019. február 22., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2016-08-03 12:45:37

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#97801) atee válasza Ciccuka (#97798) üzenetére

atee
(őstag)

:Y :C ha találnak rá verebet..... ennyiért 1080 :P

[ Szerkesztve ]

(#97802) lolal

lolal
(senior tag)

Nagyon király ez a 980ti , csak egy bajom van vele. Az hogy ormótlan nagy és hosszú. Nem tudom mennyire tesz jót neki, de a hosszúságából(súlyeloszlásából) kifolyólag a vége lejebb van mint az eleje, ami benne van a foglalatba. Ideiglenesen ezt azzal küszöböltem ki, hogy elfektettem az amúgy álló toronyházat. Erre nincs valami megoldás ? Vagy ez ilyen hogy lentebb van a vége, a súly miatt. :F

Tudja, Pelikán elvtárs, egyszer majd kérni fogunk magától valamit.

(#97803) giornalista válasza Gerr'y (#97800) üzenetére

giornalista
(senior tag)

na igen, amerikai árazással más a helyzet.

nálunk az RX 560 és a GTX 1050 Ti van egy árban, szóval előbbit nehéz jó szívvel ajánlani.

a GTX 1050 még meg-megteszi, de szerintem nehezen lehet majd eladni, mert egy év múlva már kevés lehet a modern játékok korrekt megmozdításához. a Ti talán még csak-csak elmegy alsókategóriásnak jövőre.

(#97804) Csupingo válasza lolal (#97802) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

Pl. Z3 plus házhoz még vga tartó/lefogató is van. Láttam már olyat is, hogy wc papír guriga volt alatta, vagy műanyag kötegelővel felhúzva a vége. Biztos létezik izlésesebb gyári megoldás is.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. ...hát, elég piros a torka. Akarja, hogy begipszeljem? (Maksa)

(#97805) dugo_ válasza Csupingo (#97804) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Van rá pár lehetőség. :D

Ez a Z3 kié? Rosszul van berakva az SSD.

[ Szerkesztve ]

(#97806) balazska92 válasza giornalista (#97799) üzenetére

balazska92
(senior tag)

Értem. msi 480 8gb-ról mondjuk megéri 15 ezer forint ráfizetéssel msi 980 ti? Én úgy gondolom hogy meg.

eladó 2db alcatel ot 995 (fekete+fehér)

(#97807) kolopele válasza balazska92 (#97806) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

Már hogyne érné meg? Ég és Föld.

(#97808) Csupingo válasza dugo_ (#97805) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

(OFF)TechN7ne(/OFF) fórumtársé. Majd felhívom a figyelmét. :DDD

Ötletes ez a legós megoldás is.

[ Szerkesztve ]

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. ...hát, elég piros a torka. Akarja, hogy begipszeljem? (Maksa)

(#97809) dugo_ válasza Csupingo (#97808) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Az a titka, hogy a jobb oldali, nem csavaros fülekre nem felfektetni kell, hanem oldalról belebillenteni, hogy az SSD csavarhelyeibe álljon bele a két acéltüske. Utána lehet a túloldalról lecsavarozni, így fog vízszintesen állni.

Csak azért tudom én is, mert 2 hete raktam össze egyet haverral, hát vakartuk a fejünket 10 percig, mire megérkezett a szikra... :D

[ Szerkesztve ]

(#97810) csicso82 válasza dugo_ (#97805) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Nem olvadhat el a műanyag figura? A backplate-et támasztja, az elég forró tud lenni nem?

(#97811) PitkyePadvan válasza balazska92 (#97806) üzenetére

PitkyePadvan
(tag)

megéri, 980ti 110ezer, az rx 480 (gb) meg max 80 ezer, de inkább 65-70 khmm
itt egy összehasonlítás

Üdv: László

(#97812) jeni

jeni
(PH! félisten)

Egy GTX 980 kari mennyivel lenne jobb a kevesebb -2GB vagyis a maga 4GB memóriájával szemben egy Nvidia GTX1060 6GB ellenében? A fogyasztásban biztosabb rosszabb lenne,de ez mondjuk mellékes nekem.

Cooler Master V550W GOLD BONTATLAN! RS550-AFBAG1-EU //\\ XFX Pro 650W eladó.

(#97813) kolopele válasza jeni (#97812) üzenetére

kolopele
(PH! addikt)

A 980 a mai napig megállja a helyét FHD - ig. Lényegében csak a 2GB vrammal marad el az 1060 - tól, viszont DX11 - es tesztekben még mindig sok olyan játék van ahol pár fps - sel többet produkál mint a modernebb társa.

(#97814) dugo_ válasza csicso82 (#97810) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Nem a backplate-et* támasztja, az ugye a videókártya túloldalán van ebben az esetben. A ventilátor körüli műanyagkeretnek feszül, az meg nem lehet több 40-50 foknál.
Az ABS 105°C-n olvad, ha ezt elérné a rendszer, akkor én a legkevésbé a lego figuráért aggódnék. :D

*Egyébként a nyákkal nem érintkező, műanyag, csak díszítésre szánt plate-ek inkább szigetelnek, mint elviszik a meleget a kártyáról...

[ Szerkesztve ]

(#97815) csicso82 válasza dugo_ (#97814) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Akkor jó mert aggódtam Atlaszért!

(#97816) Land

Land
(PH! kedvence)

Üdv!

3 hete vettem egy Geforce 1060 6 gb kártyát, mellyel Full HD-ban Ultrán fut a Bf1.
Nagyon frankó, csak mióta megvan - akkor is próbaképpen- csak 15 percet játszottam a játékkal.
Elgondolkodtam azon, hogy kell-e nekem ennyire erős kártya. Főleg ha jó esetben heti 2x játszom.
Jóval olcsóbban mi a következő szint mely jelenleg még elég lenne High beállításokhoz, mely jól összedolgozna az i7 2600k processzorommal? AMD/Geforce részről is jöhet, nem vagyok márkafan. Köszi!

| Xiaomi Note 5 4/64 Gb Black & Motorola Moto G 2015 16/2 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 | Mazda 3 G120 AT Revolution + Leather

(#97817) giornalista válasza Land (#97816) üzenetére

giornalista
(senior tag)

High beállításokhoz kb. nincs most kártya. az RX 470 lenne, ha lenne, de az nincs.

a GTX 1050 Ti pedig medium környékére jó.

nem mondtad, mennyiért vetted a kártyát, de lehet, hogy drágábban tudnád eladni, mint ahogy vetted, elszálltak ugyanis az árak.

(#97818) Land válasza giornalista (#97817) üzenetére

Land
(PH! kedvence)

Egyik PH-s eladótól vettem, aki ezzel foglalkozik évek óta. 3 év garanciát ad rá.
86k Ft volt.
MSI Gaming X, tehát elég jó fajta.

Mediummon szűken, de jó volt a Geforce 650 TI OC 2 gb-om is, mely 18k Ft-ot ér. Ezt BF1-re értem.

[ Szerkesztve ]

| Xiaomi Note 5 4/64 Gb Black & Motorola Moto G 2015 16/2 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 | Mazda 3 G120 AT Revolution + Leather

(#97819) balazska92

balazska92
(senior tag)

Na, 110-ért vettem egy msi gtx 980 ti oc-t :) a 480-ért pedig már 105 ezres ajánlat volt, szóval ha kell is ráfizetnem, nem sokat. :)

(#97820) giornalista válasza Land (#97818) üzenetére

giornalista
(senior tag)

persze, attól is függ, hogy mi a target FPS. low-n 100 körülit hoz a 1050 Ti, mediumon 60-80 környéke, de nekem az alacsony. high gondolom 35-50 között. ha ez elég, akkor meg is van a nyertes :)

(#97821) csicso82 válasza Land (#97816) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

Érdemes ennek a kistesójával is próbát tenni azaz a GTX 1060 3GB-os verzióval. Ennél lejjebb nemigen érdemes menni. Ennél lejjebb ugye a 1050Ti van.

(#97822) atee válasza balazska92 (#97819) üzenetére

atee
(őstag)

Mioyen 480? Mert pár napja 120 ért kapkodtak utána :)

(#97823) balazska92 válasza atee (#97822) üzenetére

balazska92
(senior tag)

8gigás gaming x

(#97824) CalibRasta

CalibRasta
(lelkes újonc)

Gyerekek mi folyik itt Gyöngyösön?! :DD :Y

Pár napja dumáltuk hogy kéne vmi középkategóriás kari nagyjából 50k pénzért...meg is lett az 1050Ti 4Gb mint végeredmény. Ez okés de pár nap alatt szinte minden boltnál feljebb ment az ára, most hogy rendelném....WTF! :O Érdemes várni lesz akció vagy vmi ami lejjebb nyomja az árat és nem fél év múlva...max 1-2hónapom van rá.
Használtan meg annyiért adják a több éves kártyákat, hogy akkor tényleg apró pénzt dobok az ár mellé és garisan veszem boltból.
Mi van a videó kari piacon, megőrültek, hát nem hogy lefele mennének az árak, ha nem pont ellenkezőleg.
Na, meg vkik okosítanak ki mi ez a "bányászat" dolog a videókariknál? Mi ez? És miért van ez is kihatással a kártyák áraira? Lemaradtam....köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#97825) dragomán válasza CalibRasta (#97824) üzenetére

dragomán
(lelkes újonc)

Találtak vmilyen aranybányát, de csákány helyett gpu-val ütik-verik, ezért a nagy drágaság (ami nem egygyűrű, hanem tény).
Bitcoin a neve az aranynak...

[ Szerkesztve ]

(#97826) giornalista válasza atee (#97822) üzenetére

giornalista
(senior tag)

egy kicsit most estek az árak.

én 115-ért adtam el az RX 470 4gb-omat, ahogy néztem, ennél drágábban egyetlen RX 470 sem cserélt gazdát HA-n :) most már ennyiért 480-ak mennek.

(#97827) dugo_ válasza dragomán (#97825) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Bitcoin a neve az aranynak...
Ethereum

[ Szerkesztve ]

(#97828) DonMaster válasza dragomán (#97825) üzenetére

DonMaster
(PH! addikt)

inkább cryptocoin altcoin de nem bitcoin.
jah és etherium ára ugrot akkorát hgoy elkezdte mindenki bányászni 6kártya kb havi 150-200dollár haszon, és 6honap után eladod a kártyákat akkor még több a haszon a befektetett pénzedhez képest. más részröl a kártyák még 6honap használat után garisak igy többet ér mégha 7/24-ben 100%-on mentek is, nah de gariban ha tönkre megy cserélik ujra és csö mindenkinek meg éri a bányás meg meg veszi az uj szériát a használt piacc meg megtelik a régivel. ez várhato mikor meg jön a Vega sok rx4xx-es kártya lesz használtban elado sorra, kb 2-3honap és jön majd az rx5xx széria is használtban elado sorba mert akkro jár le a 6-12honap ezeknél is.

[ Szerkesztve ]

LG V30

(#97829) Pgraph

Pgraph
(tag)

Sziasztok!

Tágabb családban akadozásra panaszkodik egy ifjú játékos a Rust nevű játékkal az alábbi gépen:
- Core i3 (4xxx)
- 8 GB RAM
- Radeon R7 200 (pontos típus előttem nem ismert)
- LG 21:9-es monitor (2560x1080)
- Win10
Nem vagyok járatos a gamer-videokártyákban, de mondjuk egy GTX 1050 Ti előrelépés lenne neki? (50-60 k között lenne, költséghatékonyság számít.)

Köszi. :)

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#97830) dragomán válasza DonMaster (#97828) üzenetére

dragomán
(lelkes újonc)

Köszi a helyesbítést, neked is digo!

(#97831) CalibRasta válasza dragomán (#97825) üzenetére

CalibRasta
(lelkes újonc)

Aha ez is egy ,,otthon ülök és egy valag pénz keresek majd" dolog :D
Attól függetlenül nem értem az értelmetlen árakat, drágulásokat, a használt cuccokban már nem is reménykedek...Viszont most rendelni sem merek mert ha meg 3 nap múlva meg 5-6eFt-ot ugrik le az ára agyhúgykövet kapok az tuti. :F :W

(#97832) giornalista válasza Pgraph (#97829) üzenetére

giornalista
(senior tag)

naná, hogy. nagy előrelépés :)

nem is érdemes most mást venni ennyiért, meg nincs is nagyon más. keressétek a legolcsóbb, bolti garis verziót!

(#97833) Csupingo válasza Pgraph (#97829) üzenetére

Csupingo
(PH! addikt)

280, 280x, 290, 290x esetén nem. Viszont ha ezeknél lassabb kártyája van, már megérheti a csere.

Csak most látom hogy r7, akkor megéri, persze.

[ Szerkesztve ]

(#97834) giornalista válasza CalibRasta (#97831) üzenetére

giornalista
(senior tag)

ha lejjebb megy az ára, akkor 14 napossal visszaviszed és elhozod újra olcsóbban...

(#97835) dugo_ válasza CalibRasta (#97831) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Ne várj egy percet sem. Most kell megvenni azokat az 45-50ezres modelleket, amik még vannak. LeC-nél van még pár típus vagy Gigabyte D5, sima MSI, Asus Phoenix még kapható 50k alatt pár boltban.
Aztán ülsz rajta fél-egy évet és megnézed, hogy később rigekből kiszedett 470/570-eket meg lehet-e venni újra normális áron.
Ez a poszt 4-6 hónapot jósol a 4GB-os kártyáknak, utána valószínűleg jönnek vissza a használtpiacra:
http://cryptomining-blog.com/8822-ethereum-hashrate-drop-for-radeon-rx400rx500-gpus-is-incoming/

[ Szerkesztve ]

(#97836) Pgraph válasza giornalista (#97832) üzenetére

Pgraph
(tag)

Köszi és neked is, Csupingo!
Azért kiderítem a mostani kártyájuk pontos típusát, nehogy a 1050 Ti mégse adjon érezhető pluszt.
Érdekesség lehet, hogy nem teljesen szokványos ez a felbontás, ami azért mégiscsak kb. 34%-kal több képpont, mint egy FHD.

„A világosság felé vezető úton megtett minden lépés mélyebb sötétséget idéz.” - Hamvas Béla

(#97837) PitkyePadvan válasza dugo_ (#97835) üzenetére

PitkyePadvan
(tag)

de most ki az aki agyonhasznált bányász vga-t akar venni?
maximum garisat, de azt is úgy hogy még a gari lejárta előtt el lehessen adni, mert amelyiken nincs garancia az elég nagy kockázat.

(#97838) dugo_ válasza PitkyePadvan (#97837) üzenetére

dugo_
(PH! kedvence)

Előbb vennék alulfeszelt, fix hőfokon tartott, szellőztetett bányászkarit, mint Pistike agyonhúzott, kitolt TDP-jű játékgépéből bontott porcsapdát.

Amúgy meg nyilván ár és garancia függvénye az egész.

(#97839) TheProb

TheProb
(PH! kedvence)

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy 260e ft-ot le tudok majd vásárolni az Aqua-nál és akkor már egy új PC-t raknék össze.
Az itt ajánlott konfig mellé szeretnék valami normálisabb gamer kártyát, segítenétek ebben?

Ugye olvasom, hogy pont most vannak az árak az egekben... Így nem a legjobbkor akarok gépet(vga-t) venni.
Jelen állás szerint legalább GTX 1070-et szeretnék, hogy időtállóbb legyen a konfig. Ahogy nézem, egyébként a használt árak is betegek. 150e körül mozognak a 1070es kártyák. Viszont aqua-nál most láttam egy 1080at relatíve olcsón, erről vélemény?

Bár mire folyósítják az összeget az még legalább 1-1,5hónap szerintem, így addig még sok víz lefolyik a Dunán...

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | MCSA: Windows Server 2016

(#97840) ingalls válasza TheProb (#97839) üzenetére

ingalls
(senior tag)

Viszont aqua-nál most láttam egy 1080at relatíve olcsón, erről vélemény?

Az, hogy tökön szúrom magam, tegnap vettem 10e-rel többért Gaming X-et ph-s árustól... :O

1070 és 1080 mostanában egy árban van amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#97841) TheProb válasza ingalls (#97840) üzenetére

TheProb
(PH! kedvence)

meh, már nem is él a link :O Eddig tartott a jó ár...

(#97842) ingalls válasza TheProb (#97841) üzenetére

ingalls
(senior tag)

Valszeg valaki bányászott vele 13 napig. 14-en visszavitte elállással.

(#97843) atee válasza ingalls (#97840) üzenetére

atee
(őstag)

Mennyi volt az a jó ár? Csak kíváncsi vagyok...

(#97844) ingalls válasza atee (#97843) üzenetére

ingalls
(senior tag)

Mire gondolsz? Az EVG FTW 178 volt az előbb Aquánál, én tegnap 186-ért vettem Gaming X-et.

(#97845) atee válasza ingalls (#97844) üzenetére

atee
(őstag)

Köszi erre gondoltam, de igazából ki tudtam volna számolni egyikből a másikat :)

(#97846) Land válasza csicso82 (#97821) üzenetére

Land
(PH! kedvence)

Kérdés mekkora árkülönbség van a 3 gb-os és a 6 gb-os 1060 között.
1050 4 gb már gyengécske?
AMD-ből nincs alternatíva?

(#97847) athomi válasza Land (#97846) üzenetére

athomi
(PH! kedvence)

Szerintem próbálkozz be egy GTX1050Ti-vel, high-on jelenleg elég lehet, ha mégse, akkor élsz a 14 napos elállással. Viszont hosszú távon biztosan ne tervezz ezzel a kártyával ilyen beállítások mellett.
AMD oldalról RX560 van, de az még nagyobb visszalépés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#97848) csicso82 válasza Land (#97846) üzenetére

csicso82
(PH! kedvence)

A GTX 1050-ből csak 2GB-os van ha jól látom a TI-ből van 4 GB-os.
A 1050Ti teljesítményének a dupláját tudja kb. a 1060 6GB-os verziója és az ára is dupla annyi.
A 1060-as 3GB-os és 6GB-os verziója között kb. 20ezer forint a különbség, és talán 10%-os a teljesítménykülönbség.

FHD-ra egészségesebb - hosszabb távon - a 1060 (3 vagy 6 GB-os verziója) mint a 1050TI a SIMA 1050-et 2GB-al el kell felejteni.

AMD-ben a konkurens kártyákkal épp bányásznak.

Érdemes lenne ezt végigolvasni: [link]

Ebben a tesztben pont az a jó hogy minden jelenleg számodra fontos szegmensbe tartozó kártya szerepel:

(#97847) athomi jól mondja, jó a 1050ti, de HOSSZÚ TÁVRA már nem.

A 1060 3GB-os verziója már jobb de ott meg idővel a plusz 3GB jelenthet akár komoly előnyt.

[ Szerkesztve ]

(#97849) TheProb

TheProb
(PH! kedvence)

Amazonról mennyire éri meg amúgy kártyát rendelni, ott még relatíve emberi árak vannak. Garanciáztatás miatt cumi lehet, nem?

(#97850) PitkyePadvan válasza TheProb (#97849) üzenetére

PitkyePadvan
(tag)

hát a szállítási költséget kell megfizetned, ha valami gubanc lenne.
egyébként amit ír árat az amazon.de annál többet kell fizetni valamennyivel, ez nem tudom miért van (vagy német áfát néz és magyarra rakja mikor meg akarod venni, vagy az átváltást csinálja meg úgy hogy többet kelljen fizetni)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.