Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5251) Jofi81 válasza G.I.JOE (#5245) üzenetére


Jofi81
őstag

IrfanView-ban File -> Batch Conversion/Rename... vagy egyszerűen nyomsz egy B betűt.

Esetleg VSO Image Resizer.

[ Szerkesztve ]

(#5252) ollie


ollie
MODERÁTOR

Olyan, ingyenes programot keresek, mely összehasonlít 2 képet úgy, hogy egy külön képen kiemeli a különbségeket. Valahogy úgy, hogy az azonos részek fehérek, a különbségek meg sötétebb színnel vannak jelölve.

***

(#5253) lúzer


lúzer
veterán

Pocsék dvd-t mivel lehet egy az egybe lementeni?
dvddecrypter csak szenved vele

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5254) sekli válasza ollie (#5252) üzenetére


sekli
addikt

Photoshop, ket kulon layerre rakod a kepet, es a folsonel a blend mode-ot difference-re allitod... igy az egyezo reszek feketek lesznek...

(#5255) ollie válasza lúzer (#5253) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

ISOBUSTER

***

(#5256) ollie válasza sekli (#5254) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi, köszi! :)

***

(#5257) lúzer válasza ollie (#5255) üzenetére


lúzer
veterán

Köszi
már nézem, szektor nem olvasható
mit érdemes választani?
pótol nullákkal?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5258) ollie válasza lúzer (#5257) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már rég használtam, mik a választási lehetőségek?

***

(#5259) lúzer válasza ollie (#5258) üzenetére


lúzer
veterán

most meg nem mondom, menti éppen, pótol nullákkal volt az alap, hagytam azt!
asszem, újraolvas meg kihagy volt még meg valami saccolt adatokkal kitöltés?

majd megpróbálom újra ha érdekel (32%-nál tart)

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5260) Core2duo6600 válasza lúzer (#5259) üzenetére


Core2duo6600
veterán

ha nem olvassa a drive a korongot akkor semmit nem tudsz csinálni, próbáld meg egy másik drive al

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5261) lúzer válasza Core2duo6600 (#5260) üzenetére


lúzer
veterán

ez már egy másik drive

egyébként 76%, de most jó ideje megint ezen motyorog

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5262) lúzer válasza ollie (#5258) üzenetére


lúzer
veterán

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5263) Kombat


Kombat
őstag

Szisztok!

Milyen programmal lehet figyelni, hogy éppen mit tölt fel a gép a NET-re? Mostanában rejtélyes dolgok történnek. Nem csinálok semmit agép meg folyamatosan tölt fel valamit! :F

(#5264) PazsitZ válasza Kombat (#5263) üzenetére


PazsitZ
addikt

Netlimiter program figyeli mindegyik programot amelyik használja a netet és statisztikát is tárol külön mindegyik programra.
Nálam pl ftp-re van korlátozás belőve, hogy ne upoljak teljes sávszéllel, ha töltenek rólam.

- http://pazsitz.hu -

(#5265) Kombat válasza PazsitZ (#5264) üzenetére


Kombat
őstag

Köszi! :R
Kipróbálom!

(#5266) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Létszíves mondjatok már egy olyan programot amivel a háttérben tudom logolni a CPU és a GPU hőmérsékletét ! Köszi!

(#5267) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Van egy rakat képem, ezt hogyan tudom belerakni egy pdf-be?

(#5268) sgergi válasza Darth_Revan (#5266) üzenetére


sgergi
veterán

-

[ Szerkesztve ]

(#5269) Lenry válasza Darth_Revan (#5266) üzenetére


Lenry
félisten

everest
beállítások/hardverfigyelés/naplózás
hardverfigyelés/frissítési gyakoriságnál állítod hogy mennyi időnként logolja

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5270) localhost válasza Hujikolp (#5267) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nos...
(1) felteszel egy free pdf printert...(ez úgy működik, mint egy nyomtató, csak egy előre megadható könyvtárban/file-néven elmenti pdf-ként)
(2) Ezek után pl. az Office Picture Manager programmal kijelölöd az összes képet (!) és "kinyomtatod" a pdf printeren keresztül. Bármilyen más alkalmas programmal megteheted, pl irfanview is jó erre a célra
(3) Kész, örülsz.

[link]

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5271) Traxx


Traxx
őstag

Üdv!

Olyan programot keresnék, ami:

- Képes megnyitni mind a DWF, mind a DWG fájlokat
- Ki is tudja ezeket nyomtatni (sok progi itt bukott el)
- Ingyenes (itt meg még több)
- Kiegészítésnek még odabiggyeszteném, hogy lehetőleg ne pár 100 megás telepítője legyen, beérem kicsivel is :D

Valakinek tippje volna a torrentes AutoCAD-en kívül? :DD

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5272) Lenry válasza Traxx (#5271) üzenetére


Lenry
félisten

ezeket nézted már?
Autodesk Freewheel
Autodesk Design Review

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5273) Traxx válasza Lenry (#5272) üzenetére


Traxx
őstag

Én is azt találtam, de nem sok kedvem van felpakolni közel 400 megát (!) 2 nyamvadt fájlformátum miatt... leltem ezt, ami jó is lenne, csak nyomtatni nem tudom :W Céges környezetbe kell, tehát emiatt a nem jogtiszta cuccok kiestek. Akiknek meg kell a cucc, azoknak a gépén nincs AutoCAD, és nem lenne szerencsés csak a nyomtatás miatt mászkálni a cégen belül ide-oda :)

Amúgy meg vagy olyan van eddig, hogy csak DWG vagy DWF, vagy csak nézőke...Tehát eddig elszomorító az eredmény... :O

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5274) Laraxior


Laraxior
titán

Keresek olyan progit ami lejátssza a HDDVD-t... 26gigás cumó,de nicnsen bepakolva isoba,és nem tudom lejátszani. Tehát van olyan player ami kezeli szépen az .evo fájlokat? :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#5275) #65675776 válasza Traxx (#5273) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#5276) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok milyen progival tudnám rögzíteni a DV-kamera által felvett filmet a pc-re?

(#5277) Traxx válasza #65675776 (#5275) üzenetére


Traxx
őstag

Ez sem tökéletes, mert nyomtatni nem tud, csak a licenszelt :( JPG-be tudom exportálni, de annak meg a minősége lehetne jobb is... :U

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5278) localhost válasza Laraxior (#5274) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A guggolós barátom az 'evo player'-re ezt mondta: HD-DVD lejátszás ugyan még nem lehetséges, de az MPlayer le tudja játszani az EVO fájlokat, miután ki lettek kódolva.
Tessék!

És ez a link még segítségedre lehet: Próbálkozásom eredménye

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5279) Core2duo6600 válasza qwertly (#5276) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Pinnacle Studió, Cyberlink Power Diector, stb ....

(#5277) Traxx
Kaparj egy cracket hozzá

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5280) canniball válasza Core2duo6600 (#5279) üzenetére


canniball
nagyúr

"(#5277) Traxx
Kaparj egy cracket hozzá"

1. "Céges környezetbe kell, tehát emiatt a nem jogtiszta cuccok kiestek."
2. Alapelvek.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5281) ollie válasza qwertly (#5276) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármivel, ami támogatja a capture-t, akár VirtualDub-al is. Persze fel kell installálni hozzá a kamera driverét, ezt nem lehet elkerülni semmilyen szoftver esetén.

***

(#5282) ollie válasza lúzer (#5262) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Talán az utánzott adatok a legjobb film esetén, de persze mindenképpen ki kell majd vágnod a filmből a hibás részt. (bocs, hogy csak most válaszolok)

***

(#5283) Bici


Bici
félisten

Heló!

Volt egy progim nemrég, amivel részletesen meg lehetett nézni, hogy miylen folyamatok/progik indulnak el a win indulásakor, és a felesleget ki lehetett pucolni...
Nem jut eszembe a neve, tudnátok segíteni??

Kösz!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5284) localhost válasza Bici (#5283) üzenetére


localhost
Közösségépítő

egy példa

Vagy egyszerűbben a parancssorba írt msconfig paranccsal.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5285) Bici válasza localhost (#5284) üzenetére


Bici
félisten

Dánke sőn! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5286) Ringman


Ringman
nagyúr

Hello!

Létezik-e olyan program, amivel windows-ban (vista, ha számít) felosztható a képernyő több részre, hogy a "teljes méret"-re kattintva csak az adott képernyőrész nagyságú legyen az ablak?

(#5287) takitoca


takitoca
csendes tag

Hali az a problémám hogy van 2 avi fájlom amit összeszeretnék fűzni (Vdubbal megy no problem) ,viszont az audio frame rate nem egyezik ezért nem hajlandó összerakni. Olyan progit keresnék amivel betudom állítani azonos értékre az audio frameratet. köszi előre is.

(#5288) canniball válasza takitoca (#5287) üzenetére


canniball
nagyúr

A SUPER-rel át tudod úgy is konvertálni az anyagot, hogy a képhez nem nyúl csak a hangot alakítja.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5289) Core2duo6600 válasza takitoca (#5287) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Canopus pro coder 3 mindenből mindenbe kódol, nem gond neki a frame rate különség sem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5290) #65675776 válasza Core2duo6600 (#5289) üzenetére


#65675776
törölt tag

Csak a hang miatt kicsit felesleges lenne áttömöríteni a videot is...

(#5291) Traxx válasza Traxx (#5271) üzenetére


Traxx
őstag

Sikerült jpg-ként exportálva nyomtatni a dwf-et (Free DWG Viewer), de nem éppen a legjobb minőségben (szükségmegoldásként viszont elment)...dwg megy, de az arra való progi nem kezeli a dwf-et :W Az Autodesk Design Review elvileg tudja nyomtatni, de mégse, meg se nyílt a nyomtatási panelje :O

Tehát még mindig keresném a dwg-t, dwf-et megnyitó, és nyomtatni is tudó, INGYENES progit :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5292) Core2duo6600 válasza #65675776 (#5290) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz, próbálkozhatsz úgy hogy a vdubbal kiszedet a hangot, megcisnálod olyanra mint a máésik, és utána összemucolod itt meg esetleges elcsuszásokkal lehet szivni, ha most szinkronban van, és erős a géped akkor a procoder megoldja
mpeg 1 ben kb 6 *os sebességgel.
Mpeg 2 kb 3-4 szeres, tehát nem olyan vészes

Ezesetben a videot szvsz nem kódolná ujra.
van olyan inteligens kulonosen akkor ha ugyanazt a beállítást adod meg neki mint a forás.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5293) szlacijoe válasza Traxx (#5291) üzenetére


szlacijoe
csendes tag

Linket nem tudok adni, de szerintem a google megtalálja
Autodesk dwg free
Nem kicsi, de mindent tud ami kell.
LAci

(#5294) ollie válasza takitoca (#5287) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

VirtualDub-al állítsd be, hogy újrakódolja az audio sávokat.

***

(#5295) takitoca válasza ollie (#5294) üzenetére


takitoca
csendes tag

Nem nagyon vágom a Vdubot , tudsz egy kis segítséget adni pontosan hogy csináljam ezt ?

(#5296) Traxx válasza szlacijoe (#5293) üzenetére


Traxx
őstag

DWG-t, DXF-et tud. DWF-et nem :W Cirka 350 megás telepítőtől azért elvárná az ember :U Ezekre a formátumokra meg leltem pár megás, barátságosabb programot. A DWF hiánycikk, úgy fest :O

Jah, arra ott volna a Design Review, ami ha nyomtatni kell, menthetetlenül összeomlik

[ Szerkesztve ]

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5297) C@rbon


C@rbon
senior tag

Hali!
Egy olyan programot keresek amivel 2 .iso fájlt egybe tudok "olvasztani"

Van egy filmem ami úgy épül fel hogy van egy .iso fájl amin a film eleje és van egy másik ami a film másik fele van. Egy dupla rétegű dvd-re szeretném kiirni úgy hogy ha elinditom a filmet akkor szünetmentesen folytatódjon és ne kelljen másik lemezt betenni stb.

A következőket próbáltam:
Nero8 - Nem engedett csak egy .iso fájlt rakni a dvd-re
ImgBurn - Dettó

Megpróbáltam még Daemon Tools-al a 2 .iso fájl tartalmát egy mappába rakni és abból a mappából egy .iso-t csinalni de amikor Daemon Tools-al megnéztem h ez mit tartalmazz akkor csak a film elsö fele volt ott.

Ha tudtok, segítsetek pls
Köszi előre is! :R

ELADÓ makettek: Tamiya Skyline GT-R; Ferrari Enzo; BMW Z8 stb. Csak a dobozuk van kinyitva! priviben keress meg!

(#5298) canniball válasza C@rbon (#5297) üzenetére


canniball
nagyúr

No egy ilyen megoldás engem is érdekelne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5299) Core2duo6600 válasza C@rbon (#5297) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Megnyitod pl a pinnacle studiot
Van bemountolod az egyik iso 1 et
File DVD cimek importálása
Rámutatsz be kell talloznod
elszoszmotol vele

Ha ez megvan a ISO 2 vel is ugyanezt megcsinálod
Majd lehuzod a time line ra alulra
elősször az első felét, utána a másodikat
Majd oda mész, hogy filmkészítés, és megmondod neki, hogy DVD 9 et csináljon, ismét elszöszmötöl vele, ha tudod, hogy milyen bitrataval készültek, és mind a 2 azonos, akkor ujra sem kódolja, ehhez természetesen meg kell adni a kivánt bitratat

Ettől jobb most nem jut eszembe
Még a Canopus pro coder 3 al lehet próbálkozni.
Mpeg 1 , 2 avi kat össze tud fűzni, lehet, hogy a DVD vel is elbologul, kulonosen ha elötte mpg 2 es file ba mind a 2 öt lerippeled, erre sok progi van, a fent említett pinnacle studio is tudja.

Egyszerüen azért nem lehet megoldani, mert ujra kell csinálni a DVD video file szerkezetét vobok ifo k stb ...
Célprogi inkább arra van, hogy dvd 5 re suriíti a nagyobbat.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5300) alitak


alitak
senior tag

Hello!

Olyan programot keresek, amivel be tudom állítani, hogy pl X1,Y1 koordinátákon kattintson az egér, majd X2,Y2 -re is kattintson egy kis delay-jel később. Aztán még ezt kéne párszor megcsinálni. Jó lenne free megoldás. Ha tudtok.

Nec arte, nec marte | használt hardverek jó áron: http://goo.gl/lUwLkw

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.