Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5501) attrax


attrax
aktív tag

Csao, 2 db DVD (8CM-est) akarok 1 normál dvd-re kiírni.Azt milyen progival tegyem?
a nero vision jó lenne de nem ad a kész lemezhez hangot.Nem értem. :W

Unterschreiben

(#5502) localhost válasza munky (#5500) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Például

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5503) audi100td


audi100td
nagyúr

Sziasztok,

Nem tud valaki egy jó FTP programot, ami rendesen megy vistán is?

(#5504) lúzer


lúzer
veterán

Hali!

mobilinternet kapcsolatnál van valami lehetőség a letöltés spórolására, úgy hogy a nagyobb méretű képeket ne töltse le (avatarokat még lássam :) ) vagy tömörítve menjen a forgalom?

remélem érthető
esetleg ff + plugin? most ie6 megy ezen a gépen

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5505) munky válasza localhost (#5502) üzenetére


munky
őstag

kösz de ez nem ingyenes.

(#5506) audi100td válasza munky (#5500) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ezt a nero is tudja

(#5507) lúzer válasza audi100td (#5506) üzenetére


lúzer
veterán

na de az se! :))

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5508) canniball válasza lúzer (#5507) üzenetére


canniball
nagyúr

:DDD

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5509) #54715584 válasza munky (#5500) üzenetére


#54715584
törölt tag

ingyenes, csak vizjeles: winavi

(#5510) canniball válasza munky (#5500) üzenetére


canniball
nagyúr

Gugli rulz! Első három (értelmes/ingyenes) találat: [link] [link] [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5511) lúzer válasza lúzer (#5504) üzenetére


lúzer
veterán

up erre?

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5512) canniball válasza lúzer (#5504) üzenetére


canniball
nagyúr

Képek blokkolására pl. jó ez vagy az Adblock Plus, de hogy még méret alapján is válogasson az szvsz elég extra kérés. Azért dobd fel a FF topikban, hátha valaki tud ilyet is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5513) #65675776 válasza munky (#5500) üzenetére


#65675776
törölt tag

(#5514) lúzer válasza canniball (#5512) üzenetére


lúzer
veterán

képeket letilthatom az ie-ben is, de kösz a tippet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#5515) Traxx


Traxx
őstag

Sziasztok!

Egy elég spéci progit keresnék...az egyik haver mondta, hogy létezik egy olyan, amivel címkézni lehet...de nem borítékot, hanem borra vagy egyéb ilyesmire lehet tervezni és nyomtatni egyedi címkét. A nevét nem tudta viszont...

Hallott valaki esetleg ilyesmiről? :R

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5516) luw2win


luw2win
őstag

Hali!
Szeretnénk egy zenét kiszedni a innen az első zene ami itt szól.
Ez egy flash v vmi ilyesmi (nem nagyon vok benne a témába).
Hogyan v mivel lehetne ezt onnan kiszedni

nincs fenn se youtubon se torrenteken sehol csak itt

köszönöm előre is :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5517) canniball válasza luw2win (#5516) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl. szedd le valahonnan a track-et: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5518) canniball válasza Traxx (#5515) üzenetére


canniball
nagyúr

Pl. Word...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5519) Traxx válasza canniball (#5518) üzenetére


Traxx
őstag

Leltem aztán kimondottan erre tervezettet :) NiceLabel a neve...de hogy miért nem felelt meg az illetőnek a Word, azt passzolom :D

"Amúgy a lekvár leszedésre jobb módszer is van: le kell nyalni... elképzelem, ahogy egy nagy PH!-s procitesztben fLeSsék nyalogatják a procikat" by Male (Hűtőpaszta vs. lekvár 2. rész)

(#5520) luw2win válasza canniball (#5517) üzenetére


luw2win
őstag

jó ezek fizetősek...ezeket eddig is tuttam de nem lehet semmi progival kiszedni ezeket?

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5521) nygma válasza luw2win (#5516) üzenetére


nygma
addikt

Én pedig Youtube-ról szeretnék leszedni.

Ebben is segíthetne valaki.

:R

(#5522) luw2win válasza nygma (#5521) üzenetére


luw2win
őstag

Save2PC-t ajánlom minden fajta formátumba le tud szedni (PSP-re meg stb) videót zenét.
keress rá de ezek a formátumok csak a Full verzióba vannak.
mp3-at asszem a demo is le tud szedni

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#5523) nygma válasza luw2win (#5522) üzenetére


nygma
addikt

Demo nem tud,de van másom. :D

:R

(#5524) band1103


band1103
őstag

Olyan progi kellene ami ugy tud videót konvertállni hogy közben minden magot 90%-100%-ban ki tud használlni. Aki tud ilyet az szóljon . Előre is nagyon köszi a segítséget.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5525) Fire/SOUL/CD válasza lúzer (#5504) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Ha jól emlékszem egyik ismerősöm ezt a progit használta [link]
Olyan területen dolgozott ahol csak mobiltelcsivel lehetett elérni a hálót, ráadásul GPRS lefedettség volt csak.(4-5 Kbyte/sec). Elméletileg be lehet állítani, hogy a képeket milyen minőségre "butítsa" le, így kevesebb adatot kell letölteni ill. "gyorsabban is jön le az oldal.

Remélem jól emlékszem, hogy ez a progi volt az. Esteleg keress rá Download Accelerator kifejezésekre a Google-ban.

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5526) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#5524) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Azt, hogy hány százalékban használják ki a magokat, azt nem tudom. Azonban ez a két progi biztosan fut x64 vista alatt is akár, és a javasolt konfigba 2 vagy több mag van megadva.
Sajnos nem freeware cuccok, de egy próbát talán megér. Az első Blue Ray disket is támogat.

[link]
[link]

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5527) band1103 válasza Fire/SOUL/CD (#5526) üzenetére


band1103
őstag

:R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5528) band1103


band1103
őstag

Kipróbálltam, de nem gyere be. Ugy értem hogy még mindig csak 68-81%-os a CPU terheltség. Nem használlja teljesen ki a 2 magot. Olyan progi kéne ami teljesen kihasznállja a több magos rendszert filmkonvertállásnál.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5529) canniball válasza band1103 (#5528) üzenetére


canniball
nagyúr

Nincs olyan opciója, amellyel lehet ezen állítani? Vagy esetleg ha a progi prioritását a legmagasabbra állítod az nem dob rajta?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#5530) band1103 válasza canniball (#5529) üzenetére


band1103
őstag

Van és nemtom. Beállítotam a töbszálas feldolgozást meg azt is hogy 2 szálas legyen, meg nagyon magas prioritást de nem megy fentebb a %.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5531) #65675776 válasza band1103 (#5528) üzenetére


#65675776
törölt tag

A TMPGEnc kihasználja.

(#5532) band1103 válasza #65675776 (#5531) üzenetére


band1103
őstag

Nem, nem használja ki. Nem nevezném kihasznállásnak hogy a CPU 75%-on megy pedig átnyálaztam a beállításokat és mindent bekapcsoltam és felvettem amit csak lehetett. A TMPGEnc és a codec beállításait is.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5533) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!
Kellene nekem egy progi a következőhöz:
Adott egy kép és a képet kellene 3x3 egyenlő nagyságú négyzetre vágni.
Előre is köszi! :R

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#5534) Core2duo6600 válasza band1103 (#5530) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nagyon magas prioritás visszafelé is elsülhet, nekem a normálon volt eddig minden a leggyorsabb.

Ha nem megy fel full 100 % ra, akkor vagy nem optimalizálták 2 magra, vagy egyéb dolgot csinál a rendszer.

(#5533) Klemens
A pohotshop biztosan tudja, de lehet van egyszerübb megoldás is, lehet, hogy az acd see legokosabb progija is tudja

(#5524) band1103
Mért baj ha nem használja ki 100 % osan, a lényeg, hogy megcsinálja és tudja a progi a szükséges szolgáltatásokat.

Auto gordian knott pl kihasználja elég rendesen, ill. az amivel kódol, mert ez ugye csak 1 felület.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5535) ArchElf válasza band1103 (#5532) üzenetére


ArchElf
addikt

Gondolom ott már komoly IO bottleneck lehet (vagy a buszon nem tud annyi adatot mozgatni, mint szeretne).
Ez nem egy tiszta PI számítás 1.000.000.000.000.000 tizedesjegyig, ahol nincs más dolga a processzornak mint a számolás...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#5536) Met


Met
nagyúr

Olyan program kellene nekem amivel árajánlatokat lehet írni egyszerűen, sok képpel árakkal, olyasmire gondolok, hogy egy táblázatba beírom a cikkszámot, árat stb. és ez alapján a progi szépen behívja a képet és összefésüli a doksit.
Wordben elég sokáig tart 30-40 termék esetén :(

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#5537) localhost válasza Met (#5536) üzenetére


localhost
Közösségépítő

nézd ezt meg

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5538) #65675776 válasza band1103 (#5532) üzenetére


#65675776
törölt tag

Akkor valami nem jó nálad, Vista x64 alatt simán telibevágja a procit. A TMPGEng Plus és a TMPGEnc XPress is.

TMPGEnc Plus:
Multithreading beállítások
Prociterhelés diagram
Task list

TMPGEnc XPress:
Multithreading beállítások
Prociterhelés diagram
Task list

(#5539) band1103 válasza #65675776 (#5538) üzenetére


band1103
őstag

Nekem is a XPress van és szép látni hogy telibevágta a CPU-t :DDD . Köszi.
Nekem is pont ugyanezek a beállitások vannak, tehát ez kilőve. Viszont nem Vistám van hanem XP32bitSP3. Most estem legelöször gondolkodóba hogy kipróbálljam-e a Vistát.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5540) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani nekem egy nagyon kis erőforrás igényű (256MB-os gépbe) megbízható, ingyenes vírusírtót?
Előre is köszi!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5541) Jofi81 válasza Dr. Romano (#5540) üzenetére


Jofi81
őstag

(#5542) Core2duo6600 válasza Dr. Romano (#5540) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Avast antivirus

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#5543) localhost válasza Core2duo6600 (#5542) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én is! avast.hu

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#5544) ollie válasza band1103 (#5539) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Milyen procid van? Ha AMD, úgy tudom, hogy kell hozzá valami driver, hogy normálisan kezelje az oprendszer a több magot.
Ja, és az is sokat segít, ha a feladatkezelőben, a konvertáló progi prioritását nem normálon hagyod, hanem magasabbra veszed. Persze ilyenkor nem nagyon fogod tudni használni a géped másra.

Amúgy meg olyan sokat konvertálgatsz, hogy azért érdemes új oprendszert venni?

[ Szerkesztve ]

***

(#5545) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Rendben köszi srácok. :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#5547) Fire/SOUL/CD válasza molngab (#5546) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Igen, a DIR tudja: "DIR /s /b >folders.txt"

De ha ez nem jó akkor totalcommander
ALT+F7
amit keres "*.*", keresés
ABLAKBA gombocska katt
jelöld ki mindet "*"
Kijelölés menü/kijelölés mentése fájlba

Fire.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#5548) band1103 válasza ollie (#5544) üzenetére


band1103
őstag

Az utolsó sorod utolsó 2 szavát sajna nem tudja értelmezni a magyaros agyam :DDD . Amugy azt hiszem fel van téve ami kell. Már ha ez kell. A többi tippet köszi ki fogom próbállni. :R

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5549) band1103


band1103
őstag

Minden javaslatot kipróbálltam és feltettem még 1 Dual core optimizert amit az AMD oldalán találltam, kikapcsoltam a C&Q-t is de semmi. Még mindig csak 80%-os a kihasználltság. Egyenlőre elég is ennyi de legalább lesz okom válltani majd Vistára.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#5550) Fire/SOUL/CD válasza band1103 (#5549) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hali!

Egy valamiről nem írtál még, 80%-os kihasználtság mellett MENNYI IDEIG TART EGY DVD ÁTHÚZÁSA?(vagy írtál csak a fogammal néztem? :DDD )
A tmpgenc nem a sebességéről volt híres soha, hanem a minőségről. Igaz, még P2-es gépem volt amikor utoljára használtam, de már akkor is a legjobbnak tartották a képminősége miatt.

Csak azért kérdem, mert ha nem igazán érdekel a minőség(ezen nem azt értem, hogy kis négyzetemberek rohangálnak a képen :D ), akkor a leggyorsabb konverter amivel eddig dolgoztam a winavi.(DIE HARD 4 - 2 óra 4 perc, 22 perc alatt húzza át) és nem nagy a konfigom(amd64 x2 4400Mhz)

A CPU kihasználtsága, nem feltétlenül jelenti hogy gyors a videokonvertálás sebessége is!!!

Fire.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.