Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1151) tkazmer válasza #54715584 (#1150) üzenetére


tkazmer
addikt

Igen, ahogy elnézem a konfigodat, nem azzal van a baj :) . Szerintem azt is nézd meg, h van e esetleg felesleges codec, én egy thinkpad r51-el jártam úgy, h a túl sok codec miatt szaggattak a filmek. Szal sztem egy írtással is sokmindent elérhetsz, mert ezek a codecet hajlamosak ''összeakadni''.

[Szerkesztve]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1152) #54715584


#54715584
törölt tag

csak a divx, xvid, quicktime codec van fent, nem hiszem, hogy ezek osszeakadnanak :)
de azert vegignezem a beallitasokat

(#1153) tkazmer válasza #54715584 (#1152) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem pont uezek voltak fent, és nem tudtam windvd-vel(meg mással sem) filmet nézni...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1154) Grandi


Grandi
aktív tag

Tudtok olyan programot, vagy kiegészítést az office-hoz, pontosabban a worldhöz ami számlálja a leütött betüket és karaktereket.
12000 karaketerből álló beadandóm van, elég nyers téma, ígyis örülok, ha egyátalán meglesz, nem hogy még túl is szárnyalni.

Előre is köszi !

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1155) hektor24 válasza Grandi (#1154) üzenetére


hektor24
aktív tag

Látom ezt mindhol megkérdezted, ez már a 3. hely, ahol válaszolok. Nézd meg a WinXP-s topikot!

(#1156) Grandi válasza hektor24 (#1155) üzenetére


Grandi
aktív tag

Köszi. Igérem több helyen nem kérdezem meg :))
Muszáj voltam, mert idő sürgetett. :)


Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1157) [w] válasza Grandi (#1154) üzenetére


[w]
őstag

a Word mindig is számolta a karaktereket, az nem jó? :F

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1158) #54715584 válasza Grandi (#1154) üzenetére


#54715584
törölt tag

a world alapbol szamolja a karaktereket...
ott lent alul bal oldalt, ahol kiirja az oldalszamot, odairja melle a karakterek szamat is... :)

(#1159) Grandi válasza #54715584 (#1158) üzenetére


Grandi
aktív tag

Már megoldódott, de amit Te írsz az azért nem jó, mert ugyan írja a sorokat, de ahhoz,hogy tudjam összesen mennyinél karakternél járok, ahhoz minden sor végére kéne klikkelnem és összeadni a végén.
12000 karakter meg nem kevés klikkelgetés lett volna :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1160) [w] válasza Grandi (#1159) üzenetére


[w]
őstag

lol. :D

nem kell klikkelgetni semmit, meg összeadogatni sem. a File menü Adatlap... pontjában van egy statisztika fülecske, frankón mutatja a betű-, szó-, mondat-, leütésszámot. :)

cmdr PETER W. VOLKOV

(#1161) t1


t1
addikt

Hali!

Mien programmal a legegyszerőbb videókat vágni?

(#1162) tkazmer válasza t1 (#1161) üzenetére


tkazmer
addikt

Inter video windvd creator.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1163) zsommi válasza tkazmer (#1146) üzenetére


zsommi
senior tag

Köszi szépen, már keresem a dolgot..
Szerintem jo lesz, mert az én notimban is egy intel wlan kari van, ugyh remélem menni fog vele..
Irok majd ha megvan, és felraktam, és megy is..:)
koszi a segitséget

(#1164) zsommi


zsommi
senior tag

Tud valaki olyan progit, amivel könnyen lehet egy dvd-filmböl isot csinálni?
Mert a Nero-val először átkonvertálja, vagy nem tom mit csinál, és csak utána irja rá a gépre?
Nekem vmi olyan kéne, hogy berakom a dvd-t, és mintha felmásolnám, csak nem másolom, hanem csinál belőle egy isot..
És ha lehet, akkor olyan gyorsan, mint ha csak felmásolnám...
Remélem érthető nagyjábol..:D:D

(#1165) sekli válasza zsommi (#1164) üzenetére


sekli
addikt

Nero-val ha írónak az image writert választod ki és másolásra mész, akkor szvsz jo lesz...

(#1166) #65675776 válasza zsommi (#1164) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nero-nál át kell állítani az írót Image Recorderre. Nem konvertál semmit, csak kiíra az image-et.

Ha ez nem felel meg, akkor pl DVDShrink vagy UltraISO.

(#1167) zsommi válasza tkazmer (#1146) üzenetére


zsommi
senior tag

Nah, lehuztam, megvan minden, de az ip-cimeket nem lehet profilonként állitani.
Legalább is én nem találtam benne ilyen opciot....:(
Merre keressem??

(#1168) grabber válasza tkazmer (#1147) üzenetére


grabber
addikt

Köszi,majd megpróbálom :R

(#1169) Grandi válasza zsommi (#1164) üzenetére


Grandi
aktív tag

DVD Decrypter, ha úgy állítod be akkor nem bontja file-ra, hanem isoba menti le az egészet.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1170) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Hali!

Egy olyan progit keresek ami képes monitorozni a CPU, GPU hőmérsékletet és a ventik fordulatszámát és erről képes idődiagrammot készíteni adott időintervallumra.
Az Everest megvan de nem találtam benne ilyen opciót.

Köszi

(#1171) tkazmer válasza Tibicsucsu (#1170) üzenetére


tkazmer
addikt

Nekem a speedfan tökéletesen megfelelt hasonló célra, bár nem tom, a gpu-t mutatja e. Viszont előnye, h a tálcán lévő kis ikonja a cpu hőmérsékletét mutatja.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1172) tkazmer válasza zsommi (#1167) üzenetére


tkazmer
addikt

Jah, akkor lehet, kicsit félreértettelek, én nem sem tom külön állítani az ip-ket, de a különböző profilok működnek, mindenhol mást használok. Sztem ha 1x kapcsolódtál vhova, akkor megjegyzi az ottani beállításokat, és aszerint próbál oda legközelebb kapcsolódni.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1173) akasp


akasp
senior tag

nagyongyorsan kell a válasz: waw-ból mp3-at kellene konvertálni. free legyen. köszi

(#1174) Grandi válasza akasp (#1173) üzenetére


Grandi
aktív tag

wav-ra gondoltál szerintem :)

[link]
ezzel lehet.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1175) akasp válasza Grandi (#1174) üzenetére


akasp
senior tag

kösszi, de visszaolvasva ilyet találtam: cdex. nem ul jo, de ezt hasznáálom. érdemes kiprobalni ezt?

(#1176) #65675776 válasza akasp (#1175) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mi bajod a CDex-szel. nagyon is jó program, és a jelek szerint újra fejlesztés alatt áll. Nyugodtan használhatod, nem fogsz csalódni benne. És beszél magyarul is.

(#1177) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Egyszerűen használható, magyar nyelvű, ingyenes képszerkesztő programot keresek. Jó lenne, ha közvetlenül lehetne belőle a scannert elérni. Idősebb, informatikához egyáltalán nem értő embernek lesz...

Mit tudtok ajánlani?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1178) tkazmer válasza _Petya_ (#1177) üzenetére


tkazmer
addikt

Paint a legegyszerűbb.... :) Amúgy sztem itt találhatsz[link]

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1179) j.bravo válasza _Petya_ (#1177) üzenetére


j.bravo
addikt


_Petya_ :
PhotoFiltre [link]
Ingyenes, van hozzá magyarítás, nem túl terjedelmes, TWAIN felülete van (bár sose próbáltam, nincs scanner-em). Szerintem egyszerű kezelni is. Tudásra se gimp vagy ''fényképbolt'', de a legtöbb képszerkesztő funkcióhoz elegendő.

akasp:
Manapság már ingyenes az AudioGrabber is [link], és ingyenes a lame codec [link], ami a közmegegyezés szerint amúgyis a legjobb :)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1180) j.bravo válasza akasp (#1173) üzenetére


j.bravo
addikt

Kérdezek is...

Olyan progit keresek, ami alkalmas adott típusú állományok (mondjuk mp3 formátumú zenei archívum, avagy megfelelő fájlnévvel ellátott fotók) ''katalogizálására'':
- beadagolhassam neki egymás után a CD-ket, DVD-ket, amik már ugye kismillió mp3-at tartalmaznak, legtöbbször könyvtárakba rendezve.
- a program felépítene (akár emberi segítséggel) valami adatbázist,
- amiben később ha rákeresek mondjuk dalcímre, akkor megmondja hogy melyik cd-n/dvd-n van.
- az adatbázis nem túl nagy, azaz lementhető; oprendszer reinstallkor visszaállítható
- ja és persze ingyenes.



[Szerkesztve]

Whatever.

(#1181) ssolitude válasza j.bravo (#1180) üzenetére


ssolitude
őstag

[link]
Ezek ingyenesek. Hogy mennyire használhatóak, azt nem tudom. Where is it-et használok.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#1182) _Petya_ válasza j.bravo (#1179) üzenetére


_Petya_
őstag

Üdv!

Ez a PhotoFiltre nem igazán vált be... Egy A4-es oldalt beszkennelek 300 dpi-vel, és a legváltozatosabb francia nyelvű memóriavédelmi hibákkal száll el...

Tudtok valami normális programot erre a célra?

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#1183) Blaise


Blaise
veterán

Üdv !

Olyan programot keresek, amely a hangot tud rögzíteni....konkréten számítógéppel való telefonálást szeretném rögzíteni wav-ba, vagy valami ismertebb formátumba :R

(#1184) róland válasza Blaise (#1183) üzenetére


róland
veterán

Pl. Skype Recorder.

Íme a Google találati oldala: [link]
Egy leírás, a rögzítésről (angolul): [link]
S a Skylook (egy másik program): [link]

SkypeRecorder: [link] (<- EZ KELL NEKED!)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1185) róland válasza j.bravo (#1180) üzenetére


róland
veterán

Nézz körül esetleg itt is: [link]

Ez talán kicsit konkrétabb: [link]

[Szerkesztve]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1186) róland válasza róland (#1185) üzenetére


róland
veterán

Két újabb találat:

Otthoni használatra: [link]
Ez pedig egy komolyabb változat: [link]

Igaz, hogy videókhoz tervezték, de talán nem gond CD/DVD nyilvántartásnak használni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1187) jhos910


jhos910
aktív tag

helló

szeretném segítségeteket kérni abban hogy van e konkrét progi ami lehetőleg ingyenes (alapelvek miatt)
és jól tudok vele képeket vektorizálni, vagy színeket összevonni, vagy ehez egy teknikát a photoshop-ban. fontos lenne nagyon ...
thx
:R :R

[Szerkesztve]

(#1188) Hequila


Hequila
őstag

Keresek egy olyan programot, amivel a monitor fényerejét, kontrasztját, hasonlókat állítani lehet. Egy Samsung 173P+-ról lenne szó, amin ugye nincsenek kezelőszervek. A MagicTune jó lenne, ha különböző profilokat lehetne benne definiálni, de sajnos csak egy felhasználó által definiált profilt képes elmenteni.

''Nem kell hajó, nem kell repülőgép, | Van mit ennem, van hol aludnom még!'' Tankcsapda

(#1189) Blaise válasza róland (#1184) üzenetére


Blaise
veterán

Nem Skype-ot akarok rögzíteni, hanem egy másik ilyen progit (FreeCall)
Ahhoz is jó ez ?

(#1190) róland válasza jhos910 (#1187) üzenetére


róland
veterán

The GIMP: [link] az ingyenes PhotShop alternatíva.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1191) j.bravo válasza _Petya_ (#1182) üzenetére


j.bravo
addikt

Jó a szkenner driver...?
Mondjuk ahogy írtam, sose próbáltam szkennelni vele... szkenner nélkül nehéz :)
De kezel TWAIN-t kedvenc képnézegetőm, az XnView is ([link]), és valószínűleg az IrfanView ([link]) is, bár ez utóbbira nem teszem a nyakam.

Vsz jó lenne a gimp is, ahogy fent linkelte róland, bár az talán ''verébre ágyúval'' kategória. Nemtom :(
Windowsos paint-ben, vagy fax and inage viewer-ben nincs szkenner kezelés? Lehet hogy az lenne a legbiztosabb. Vagy akármi is a bevált képnézegetőtök, azzal is meg lehetne próbálni, hátha (acdsee pl. meg lennék lepve ha nem tudná)

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1192) j.bravo válasza róland (#1186) üzenetére


j.bravo
addikt

Köszi, mindkettőtöknek (ssolitude, róland), meglesem őket.

[Szerkesztve]

Whatever.

(#1193) bubu18


bubu18
csendes tag

Milyen programmal tudok avi videót világosítani? Ugyanis a digiális fényképezőmmel készített videó elég sötét és hogyan mivel lehetne azon alakítani hogy magasabb legyen a fényerő?
Azt tudom hogy a lejátszáskor lehet állítani.. de nem akarom minden egyes alkalommal...

(#1194) tkazmer válasza bubu18 (#1193) üzenetére


tkazmer
addikt

Szerintem adobe premiere-el biztosan lehet...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1195) (Bundás) válasza bubu18 (#1193) üzenetére


(Bundás)
addikt

VirtualDubmod-dal is lehet. ;)

(#1196) bubu18 válasza (Bundás) (#1195) üzenetére


bubu18
csendes tag

Azt hol tudom beállítani a VirutualDub-ban, hogy a 60mb-os fájlomat ne 700mb-osra konvertálja... hanem lehetőleg hasonló méretű maradjon. :U
és ez milyen avi-ba konvertál, marad ugyan olyanban? vagy ezt hol tudom beállítani? :U

(#1197) #65675776 válasza bubu18 (#1196) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Video -> Compression... menüpontra feljön egy ablak, ahol kiválaszthatod a kedvenc codec-edet, és be is állíthatod igényeid szerint (amennyire engedi).

Maga a VDub(Mod) négyféle üzemmódban tud videot menteni:

Direct Stream Copy: Nincs újratömörítés. Gyakorlatilag csak vágásra alkalmazható mód, filterezni nem lehet.
Fast Recompress: Filterezni itt sem lehet, viszont az eredeti színtérben újrakódolható a video tetszőleges codec-kel.
Normal Recompress: Itt már a színtér is változtatható, továbbra sem lehet filterezni.
Full Processing Mode: Szabad a pálya, ami a csövön kifér.

Nálad az utolsó a nyerő, mivel filterezni akarsz.

(#1198) deadguy


deadguy
aktív tag

Szükségem lenne egy olyan progira, ami tálcán óra mellett kiírja a CPU, az alaplap, és a GPU hőmérsékletét (és lehetőleg kis erőforrás igényű legyen) és ha tudja, akkor a frame per second értéket is. Eddig 2 külön progival értem ezt el, de hát ha egybe is meglehetne valahogy ;]

(#1199) (Bundás) válasza deadguy (#1198) üzenetére


(Bundás)
addikt

Ablakban szoktál játszani, vagy Windows FPS értéket mértél eddig? :D

(#1200) deadguy válasza (Bundás) (#1199) üzenetére


deadguy
aktív tag

Mikor hogy..... EverQuest 2-t például ablakban, de a minden mást full képernyőn (ez esetben néha kiváltok a tálcára a GPU hőmérséklet miatt).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.