Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1051) Ramius válasza Dictator^ (#1044) üzenetére


Ramius
őstag

Végtelenül egyszerű, nem azt választod a neroban, hogy új DVD-ROM(ISO), hanem azt, hogy DVD-ROM(UDF). Iso fájlrendszer csak 2 gigáig kezeli a fájlokat, az udf bírja tovább is, pontosan nemtudom annak a határát. És persze ugyanolyan adat dvd lesz.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1052) (Bundás) válasza Yooha (#1049) üzenetére


(Bundás)
addikt

Úgy oldható meg, hogy a több CD-ből álló ISO fájlokat kiírod egy DVD-re, s onnan mount-olod pl. Daemon-nal.

(#1050) róland: ezt nem értem. Miről beszélsz? :)

(#1053) róland válasza (Bundás) (#1052) üzenetére


róland
veterán

Valószínű, én maradtam le a beszélgetésről. Bár ISO fájlokat ki lehet bontani, s az így kapott telepítőkészletek kiírhatók simán is. (Pl.: ISoBuster-rel)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1054) Newlocal


Newlocal
aktív tag

Sziasztok!

Olyan rar v. zip tömörítő progit keresek ami SVF fájlt is generál tömörités után.
Köszi!

''Két dolog érdekel igazán: az állapottérmodell alkalmazása az irányításelméletben... és a p*na.''

(#1055) Zenebohoc


Zenebohoc
tag

Sziasztok!

DVD-írással kapcsolatban szeretnék segítséget kérni.
Van több mini-DVD lemezem, melyet a kamera direktben írt.
Vob-fájlok és a rendszerfájlok is minden lemezkén. Több ilyen lemezke tartalmát szeretném egy normál DVD-re írni. Hogyan és milyen progival tehetném ezt meg?
Sűrgős lenne a válaszotok!

Előre is köszi a segítséget.

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1056) Jarod1 válasza Zenebohoc (#1055) üzenetére


Jarod1
addikt

NEroval, saját videó rögzítése

(#1057) Yooha válasza róland (#1053) üzenetére


Yooha
aktív tag

Tényleg, az ISO-k megnyithatók winrar-al pl! Ezt eddig nem is tudtam. Ezek szerint ezekből többet simán ki lehet írni DVD-re :)

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1058) (Bundás) válasza Yooha (#1057) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csak kérdés, hogy futni fog-e, de egy próbát megér. Ajánlom előszőr Image formátumba írd ki, mount-old be, ha működik, akkor írhatod DVD-re is. ;)

(#1059) Zenebohoc válasza Jarod1 (#1056) üzenetére


Zenebohoc
tag

Köszi, de az említett módon nem sikerült.
Vob-fájlokat próbáltam így beilleszteni. Eilndult a beolvasás, de a végén nem jelent meg a rendezőablakban. Hasonló a helyzet a vezérlő-fájlokkal. Lehet, hogy régi a Nérom (6.6)?

Nincs szebb, mint mikor az alázat csendje zenére lázad....(LGT)

(#1060) JustMusicFm


JustMusicFm
csendes tag

Hellosztok!

Melyik progival tudom azt megcsinálni, hogy van egy dvdripem(2,53gb), és abból szeretnék olyat csinálni, hogy berakom asztaliba(nem tud divx),és már játsza is le. Ha valaki tud, kérem segítsen.
Előre is köszi!

(#1061) (Bundás) válasza Zenebohoc (#1059) üzenetére


(Bundás)
addikt

Adobe Encore DVD, Ulead Moviefactory

JustMusicFm: DVD rip az vob, vagy avi? Ha vob, akkor author-ral (mint Tmpeg DVD Author).

(#1062) JustMusicFm válasza (Bundás) (#1061) üzenetére


JustMusicFm
csendes tag

Kis 200megás avi-k. Ezeket egyesével kell átalakítanom? Egyszerű ezeknek a progiknak a használata? Esetleg vmelyikhez magyarítás?
Köszi a választ!

(#1063) Grandi válasza (Bundás) (#1061) üzenetére


Grandi
aktív tag

Ha .vob lenne, akkor azzal nem kéne csinálnia semmit sem, mert azt berakja és játsza egyből az asztali :)
konvertáld át vcd-be vagy svcd-be vagy dvd-be
Convert X to DVD -t használtam régen, mikor nem volt még divx-es dvd lejátszóm

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1064) Yooha válasza (Bundás) (#1058) üzenetére


Yooha
aktív tag

Mondjuk nem tudom, a mount-olás mit jelent, de majd utánanézek..

Én a kardomat a kezemben hordom. Te a tiédet a szívedben és az elmédben. Ahogy én látom, ez 2:1 fegyverelőny a részedre.

(#1065) Grandi válasza Yooha (#1064) üzenetére


Grandi
aktív tag

Arra gondolt hogy PL. Daemon Tools-al az ISO fájlt mountold ( ''tedd'', ''tallózd''-be )
egy virtuális particióra, amit szintén a daemon tools hozott léte és abból dolgozz, azt válasszad ki dvd írásanak

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1066) as_Rock


as_Rock
őstag

Sziasztok!
Ismertek olyan programot, amivel a divx-hez tartozó feliratot tudom ''időben'' tologatni?
Van egy filmem, de a hozzá leszedett feliratok vagy sietnek, vagy késnek, ezt szeretném minél egyszerübben és gyorsabban a helyére tenni:)
Gondolom valami olyasmi, hogy megy a film, mellette/alatta egy ablakban a szöveg és egérrel lehet előrébb/visszább tologatni a sorokat a megfelelő időpillanathoz :F

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1067) Senior tag válasza as_Rock (#1066) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Subtitle Workshop?
Azt is nézd, hogy végig ugyanannyit siet, vagy egyre többet.

Ugorgyunk!

(#1068) Atteszka007


Atteszka007
tag

Sziasztok
Keresek egy programot amivel a windows, segédprogik feltelepítése után ellehet menteni dvd-re a windowst és beállításait és ha ujra kell rakni a rendszert akkor formázás után be kell tenni ezt a dvd-ét és innen telepítem vagy másolom , ami gyorsabb mint a hagyományos telepítési eljárás.
Sanos a program nevét elfelejtettem :W aki tudna segíteni írjon :R

(#1069) Ramius válasza Atteszka007 (#1068) üzenetére


Ramius
őstag

Norton Ghost. A 2003-as verziót ajánlom. Van topicja is, keress rá :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1070) bobsys válasza Atteszka007 (#1068) üzenetére


bobsys
addikt

PowerQuest Drive Image
ebből én a boot lemezes használom
igaz nemtud dvd-t írni, de előtte egy másik vinyóra mentek aztán onna kiírom dvd-re. Amiért nekem tetszett, hogy az NTFS 5.1-et fainul kezeli a Ghost nekem bekavart az ntfs mellett lévő linuxos partíció miatt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#1071) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Hali!

Elég összetett a problémám:
- Egyik ismerősöm minden nap csak 1-2 órát tud netelni otthonról, mert az említett idő után megjelenik egy ''Connection interrupted'' hibaablak. Magyarul a kapcsolat folyton megszakad és aznap már nem is engedi fel többet. Mitől lehet ez? Valami külső támadás érte a gépét? (Tudtommal csak modemje van... De nem 100%)
Milyen (ingyenesen a netről letölthető) progit ajánlotok ennek ellenőrzésére?

Előre is köszi! :R (Bár még úgyis lesz majd kérdésem ;-) )

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1072) Ramius válasza D4rkm4n (#1071) üzenetére


Ramius
őstag

Csökkentett módban futtatni: friss adatbázissal rendelkező víruskereső, ad-aware, spybot, cwshredder. Talált kártevők kipucolása. Utána kukkolni, hogy ismét jelentkezik-e a hiba.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1073) D4rkm4n válasza Ramius (#1072) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Spybot-ról már hallottam.

a wigwam.sztaki.hu -s tűzfaltesztek mennyire jók? Úgy értem ha kijön a jó eredmény akkor a 100%-os védelmet nyúlt a trójai vírusok ellen?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1074) Ramius válasza D4rkm4n (#1073) üzenetére


Ramius
őstag

A wigwamon is írják, hogy 100%-os védelem nincs :)
De ha ott jó eredmény jön ki akkor ok.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1075) Atteszka007


Atteszka007
tag

Köszönöm a válaszokat utána nézek mindkettőnek: :C :R

(#1076) Dictator^ válasza D4rkm4n (#1073) üzenetére


Dictator^
veterán

én nem haszálok tüzfalat bár párszor gondolkodtam rajta, wigwam szerint...:
van egy pár port amire felhivja a figyelmet de az összes zárva van..
pl:

27374 O.K. Sub-7 2.1 ! a port válaszol, de zárva van

akkor ez igy nem gond igaz?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#1077) as_Rock válasza Senior tag (#1067) üzenetére


as_Rock
őstag

Kösz a tippet, kipróbálom:R

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#1078) Stavi


Stavi
tag

Sziasztok!

Olyan programot keresnék, ami képes számolna azt hogy mennyit nyomtatok... nemkell semmi extrát tudnia, csak annyit, hogy fusson a háttérbe, és tudja, h két nullázás között hány oldal jött ki a nyomtatóból...
létezik ilyen progi?

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#1079) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Javasoljatok olyan programot ami: tűzfal, egyszerű, és magyar nyelvű? :)

(nem probléma ha ingyenes)

Hangsúly az egyszerűn van, egy ismerős kért meg pár dologra a gépével kapcsolatban, és hát most vett otthonra számítogépet mivel nyögdíjbavonult. Szóval innen fúj a szél ;)

[Szerkesztve]

(#1080) mahatma válasza Stavi (#1078) üzenetére


mahatma
aktív tag

valahol itt nézz körül
[link]

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1081) Stavi válasza mahatma (#1080) üzenetére


Stavi
tag

köszi :B

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#1082) mahatma válasza Rommel6600 (#1079) üzenetére


mahatma
aktív tag

hát ez elég szubjektív megítélés kérdése....általában a Kerio-t egyszerűnek és jónak mondják, otthoni felhasználásra ingyenes...én nem próbáltam, személyes tapasztalatom nincs, csak olvastam róla
[link]
jobb linket most nem találtam, nem volt időm :B

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1083) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Egy jó program, mely elárul pár dolgot procinkról:
http://origo.hu/szoftverbazis/seged/teszt/cpu-z.html

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1084) Ramius válasza mahatma (#1082) üzenetére


Ramius
őstag

Nekem volt fent kerio. Minden kattintásba belszólt, mindig okoskodott, szal gyorsan megváltam tőle. Sygate van most, egyszer beállítom és onnantól el van felejtve.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1085) Grandi válasza mahatma (#1080) üzenetére


Grandi
aktív tag

Sygate-t én is támogatom. De az alap Xp-ben lévő tűzfal sem rossz, főleg ha az S.P.2, m.m. a winfos :)

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1086) mahatma válasza Ramius (#1084) üzenetére


mahatma
aktív tag

mondjuk én Outpostot javasoltam volna, de azért az nem egy egyszerű progi, viszont ha belőtted, biztonságban vagy. Outpost + NOD kombóval semmi nem jött be nekem még. Keriot nem próbáltam, ezért jó is hogy mondtad.

Két hirdetésre jelentkeztem, és mindkét helyen felvettek. Az elsőnek nagyon munkaszaga volt, így a második mellett döntöttem.

(#1087) grabber


grabber
addikt

Sziasztok!
Szeretnék egy olyan programot emivel ha tárhelyemre felrakok fájlokat,akkor nem kell egyesével linket készíteni nekik,hanem automatikusan a program megcsinálja.Tudnátok ilyen progit mondani?

(#1088) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Nos ismerősömnek a wigwam-os gyorsteszt nyitva találta a 135-ös, a 113-as és az 5000-es portot. Miután feltettem a Keiro-t, még a programot sem hagyta lefutni ;) :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1089) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Arra lennék kiváncsi, hogy hogyan tudnám egy kicsit megfejelni a notebook-om hűtését úgy, hogy a hardverekhez nem nyúlok? (Tudni illik még garanciális és nem akarom, hogy ez ugorjon.)

A processzorom (1.6-os pentium) szimpla netelés és zenehallgatás közben 46 fokos.
Tudnátok ajánlani valami programot amivel egy kicsit esetleg nagyobb teljesítményre tudnám ösztökélni a gépben lévő cooler-t? :F :R

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1090) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Egy olyan progira lenne szükségem, amelyikkel szám szerint tudnám beállítani az egyes portok nyitását ill.zárását. (speciel a 135-ös, 113-as és 5000-es portokat szeretném zárni.)

Fontos lenne!

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1091) rlazol válasza D4rkm4n (#1090) üzenetére


rlazol
addikt

egy inteltől 46 fok teljesen rendben van. Nem javasolt, h notebook hűtésébe akármiulyen módon is belenyúlj, általában üössze vannak rakva rendesen azok a gépek (a márkásak persze).

Keiro ban azt hiszem tudod egyenként felügyelni a portokat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#1092) róland válasza D4rkm4n (#1090) üzenetére


róland
veterán

Zone Alarm?

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1093) róland válasza D4rkm4n (#1089) üzenetére


róland
veterán

Hideg szoba? S ott még örülni is fogsz a géped biztosította fűtésnek. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#1094) D4rkm4n válasza róland (#1093) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Outpost Firewall (magyar) nekem bejött. [link]

Lehet vele a portokat is babrálni :))

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1095) cucka válasza D4rkm4n (#1090) üzenetére


cucka
addikt

windows firewall, az is be tud zárni portot. (nahát)

[Szerkesztve]

(#1096) janati


janati
őstag

Azt a progit keresem, ami:

Le tud ellenőrizni egy avi file-t, és kiírja, hogy pontosan milyen codec-kel lehet lejátszani.

Csak azért, hogy ne kelljen esztelen codec-pack-okat feltenni a gépre...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#1097) Chili7 válasza janati (#1096) üzenetére


Chili7
őstag

videoinspector

(#1098) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sziasztok!

Egy olyan programot keresek, amivel egyes mappákat tudok kóddal lezárni. Ismertek ilyet?

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#1099) Chili7 válasza D4rkm4n (#1098) üzenetére


Chili7
őstag

Microsoft Private Folder.
Annyi hátránya van, hogy a C:/-re teszi a mappa tartalmát.
Olyan engem is érdekelne ami csak egy adott mappát jelszóval véd, a valós helyén.
Amúgy van még: pl. LockFolder, stb..

(#1100) D4rkm4n válasza Chili7 (#1099) üzenetére


D4rkm4n
őstag

A LockFolder is a C:\-re teszi a mappát?

Nekem is a valós helyén kellene, hogy maradjon a mappa. :U

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.