Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) firewolf válasza mr_knight (#1300) üzenetére


firewolf
tag

Az Alcohol nem tud semmit se csinálni ezzel az iso-val... :F Megnyitja, de nem teszi be a virtuális meghajtóba :W

(#1302) mr_knight válasza firewolf (#1301) üzenetére


mr_knight
senior tag

Minek akarod megnyitni Alcohol-ba ? Nem az volt a célod, hogy egy Ghost-olást elvégezz az egyik partíciódon, és ha késöbb vissza szeretnéd állítani a partíció tartalmát akkor legyen egy lemezképfájlod rólla ? Az egy másik téma, hogy az Alcohol, vagy a Daemon-tools esetleg más emuláló program be tudja-e emulálni. :U

[Szerkesztve]

(#1303) firewolf válasza mr_knight (#1302) üzenetére


firewolf
tag

Akkor nem értem :F . Hogyan tudom elindítani a Ghost-ot???

[Szerkesztve]

(#1304) mr_knight válasza firewolf (#1303) üzenetére


mr_knight
senior tag

Nem windows alatt kell elvégezni a Ghost-ot. Kiírod az iso fájlt egy sima CD lemezre például Alcohol-al, ha te ezt használod. Majd be BOOT-olsz a CD-vel és elvégzed a Ghost-olást. A végén kapsz egy ''.GHO'' és egy ''.GHS'' kiterjesztésű fájlt. Amiben benne van annak a partíciónak a tartalma, amit le Ghost-oltál.
MOD: Jó lenne, ha használnátok a Google-t is, azért van. :U

[Szerkesztve]

(#1305) firewolf válasza mr_knight (#1304) üzenetére


firewolf
tag

Na így már értem. Köszi a segítséget! :R

(#1306) cousin333 válasza molngab (#1288) üzenetére


cousin333
addikt

A Quicktime Alternative elvileg le tudja menteni. Ingyenes.

"We spared no expense"

(#1307) janati válasza mr_knight (#1287) üzenetére


janati
őstag

de azzal nem boldogulok...

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#1308) (Bundás) válasza janati (#1307) üzenetére


(Bundás)
addikt

Én is próbálkoztam vele, de se az ősöreg RAR archívumomat, se a frissen tömörített gagyi jelszóval ellátott tömörítést nem tudtam feltörni.
Ha ki is tudná tömöríteni izom CPU és sok-sok idő kell a feltöréshez... :)

(#1309) Chili7 válasza mr_knight (#1296) üzenetére


Chili7
őstag

Ezzel a norton ghoost-al azt is meg lehet csinálni, hogy egy adott telepített programot mentünk le, és állítjuk majd máshová vissza?
Van egy, a pc-hez adott progi, ami csak a win-nel együtt installálható, azt pedig nem akarom. Most per pillanat fent van a rendszerpartíciómon.
Köszi

(#1310) Márton


Márton
nagyúr

Photoshop helyett keresek egy ingyenes képszerkesztő progit xp alá, ami a következő alapdolgokat tudja:

-kép (bmp, jpg..) betöltése
-átméretezése (640x480)
-szöveg írása (TTF support), körvonallal, árnyékkal
-egyszerü színátmenet készítése
-kép mentése (bmp, jpg)

Gondolom van ilyen a free kategóriában!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#1311) dr_strange válasza Márton (#1310) üzenetére


dr_strange
senior tag

gimp

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#1312) tothbe válasza Chili7 (#1309) üzenetére


tothbe
addikt

a ghost-tal komplett lemezt vagy egy particiót tudsz teljesen lementeni. Tehát ha a rendszerpartición van, akkor csak ugyanolyan gépre tudod visszatenni. Érdemes másik particióra telepiteni és akkor le tudod menteni vele.

By(e) Tothbe

(#1313) Chili7 válasza tothbe (#1312) üzenetére


Chili7
őstag

Akkor ez nekem nem jó!
Nem tudom újra telepíteni. Nincs olyan progi ami meg tudja ezt csinálni?

(#1314) Pici-x


Pici-x
csendes tag

sziasztok öntapadós tapétára nyomtatnék és úgy kellene hogy a kivágás után tökéletes szöveget kapjak ne fordítva legyen van ilyen Író progi ha tudtok segítsetek előre is köszi

(#1315) mr_knight válasza Chili7 (#1313) üzenetére


mr_knight
senior tag

Nem hiszem, mivel az adott program bárhova hivatkozhat DLL fájlokért vagy más egyéb állományért. Szóval, ha mondjuk a System32-ben van egy olyan DLL fájla (például), amit a program használ, akkor azt eléggé nehéz kideríteni. :U
Ui.: Gondolom én, hogy ezért nem lehet megcsinálni.
MOD: Registry-ről még nem is beszéltem... :)

[Szerkesztve]

(#1316) Pici-x


Pici-x
csendes tag

Az a legnagyobb baj hogy sehol nem találok ilyen progit ezért kérném a segítségeteket

(#1317) SPF


SPF
senior tag

Olyan programot keresnék, ami méri, hogy egy nap alatt mennyi volt a le és feltöltésem?!

(#1318) Pici-x


Pici-x
csendes tag

sziasztok öntapadós tapétára nyomtatnék és úgy kellene hogy a kivágás után tökéletes szöveget kapjak ne fordítva legyen van ilyen Író progi ha tudtok segítsetek előre is köszi
Sürgős lenne!!!!!!!!

(#1319) mr_knight válasza Pici-x (#1318) üzenetére


mr_knight
senior tag

Ha tükörképre gondolsz, akkor azt belehet állítani a nyomtató szoftverének a beállításainál (nekem HP-nél van ilyen rádió gomb, hogy tükörkép). De lehet, hogy ez nyomtató szoftver függő.

[Szerkesztve]

(#1320) Pici-x válasza mr_knight (#1319) üzenetére


Pici-x
csendes tag

szia az a baj hogy nekem a tükrözés nem jó pl.(nilehcim-tükrözve)és ha igy vágom ki a (c.e,l)betűk fordítva lesznek a hátoldalra nyomtatok a papírra.nincs más ötleted esetleg

(#1321) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Hello!

Nekem két programra lenne szükségem.

1.) Figyeli, hogy adott felhasználó mennyit volt bejelentkezve egy adott naptári napon, és beállítható idő letelte után kilépteti, aznap már belépni sem engedi. Másnap újra gépezhet X ideig...

2.) Program, vagy elég csak maga a codec is, ami a *.flac zenei fájlokat dekódolja. Át akarnám tömöríteni, normális mp3-ba...

Köszönöm a segítséget előre is!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1322) Ramius válasza 04ahgy (#1321) üzenetére


Ramius
őstag

2. ra: [link]

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#1323) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem tudom, hogy egyéltalán létezik e ilyen progi, de nekem olyan kéne ami...:

Beállítja nekem a monitort, hogy saroktól-sarokig derékszöget zárva, kanyargások nélkül lássam a képet.
Valahogy az ati driver, vagy a monitor, vagy a vidkari beállítja magának, ha 100 Hz-en megy, de mivel kell a nagyobb felbontás, az 1152, itt csak 85 Hz-et bír, és akárhogy állítgatom, mindig vmi rosz a képen, vagy alul sarkoban van kanyar, vagy bal oldalt, de vhol mindig.

(#1324) ALI_G válasza SPF (#1317) üzenetére


ALI_G
veterán

netlimiter. de sok másik is tudja.

(#1325) mr_knight válasza Pici-x (#1320) üzenetére


mr_knight
senior tag

Még mindig nem értem. Az a baj, hogy én nem látom át, hogy mi a terved. Remélem valaki csak tudja rá a megoldást ! :)

(#1326) mr_knight válasza ALI_G (#1323) üzenetére


mr_knight
senior tag

Monitor beállításoknál lehet ezt korrigálni Shape a neve és Curve, ha jól tudom.

(#1327) cousin333 válasza 04ahgy (#1321) üzenetére


cousin333
addikt

2: Foobar elbánik a FLAC-el . Teszel fel LAME-t, akkor simán át tudod vele kódolni mp3-ra.

Mi az, hogy normális mp3? A FLAC veszteségmentesen tömörítési formátum :)

"We spared no expense"

(#1328) cousin333 válasza Márton (#1310) üzenetére


cousin333
addikt

PhotoFiltre: [link]
Egyik másik feladatra (extra pluginekkel talán mindre is) nagyon jó még az IrfanView is (pl. kötegelt átméretezés): [link]

Természetesen mindkettő ingyenes...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#1329) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Kéne nekem egy program, amivel DOS-os alkalmazásból tudok képet lopni. PrintScreen nem jó, csak fekete képet kapok, kipróbáltam már egy csomó programot de még egyik sem volt jó.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1330) (Bundás) válasza Winner_hun (#1329) üzenetére


(Bundás)
addikt

Screen Thief. 10 éve még működött. ;] 63.8 KB

(#1331) Winner_hun válasza (Bundás) (#1330) üzenetére


Winner_hun
félisten

ennek van angol verziója is? Mert valalami oroszt találtam, csakhogy úgy nem értek

ja és kihagytam, hogy ingyenes kéne, ez meg fizetős

[Szerkesztve]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1332) 04ahgy válasza Ramius (#1322) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Köszönöm!
Működik!

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#1333) (Bundás) válasza Winner_hun (#1331) üzenetére


(Bundás)
addikt

WinXP alatt ügyeskedsz? Milyen játékból? F12-re nem reagál. :)

Vannak memóriabetöltős DOS-os képlopók, a Screen Thief is ilyen volt 10 évvel ezelőtt, de WinXP alatt már egyik se működne, szerintem.

Ez lehet jó, bár ez se ingyenes, nem tudom mi van benne korlátozva : [link]
Esetleg a gugli-ban ''dos screen capture'' varázsszó, ha türelmetlen vagy. ;]

(#1334) Troy.


Troy.
addikt

Olyan progesz kellene, ami képes +1 feliratot megjeleníteni a videó alatt. Vobsub nem érdekel. Köszi :R

.

(#1335) Winner_hun válasza (Bundás) (#1333) üzenetére


Winner_hun
félisten

ebből a programból kéne képeket lopni: [link]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1336) (Bundás) válasza Winner_hun (#1335) üzenetére


(Bundás)
addikt

Elindítod a programot, ALT+ENTER és Print Screen gomb! ;)

(#1337) PazsitZ válasza Troy. (#1334) üzenetére


PazsitZ
addikt

Most így hirtelen a Vobsub és BSplayer párosítás jut eszembe. Ha mindekettőnél bekapcsolod a feliratmegjelenítést 2 lesz.

- http://pazsitz.hu -

(#1338) Winner_hun válasza (Bundás) (#1336) üzenetére


Winner_hun
félisten

alt+enter nem kell, alapból full screenben megy, a pritn screenre nem reagál, nem lesz a vágólapon semmi:F a hotkeyek-nél F12 van, azt megnyomom, akkor ad ki fényképezős hangot de nem megyek vele semmire mert ha paintbe beillesztem a képet akkor egy fehér képet kapok bal felső sarokban egy felirattal. A programba meg fogalmam sincs, hogy hogyan kell beilleszteni a képet amit vele szedtem ki:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1339) PazsitZ válasza Winner_hun (#1338) üzenetére


PazsitZ
addikt

Nem ez a gond? :F [link]
Esetleg ez a progi? [link]

[Szerkesztve]

- http://pazsitz.hu -

(#1340) (Bundás) válasza Winner_hun (#1338) üzenetére


(Bundás)
addikt

ARGH! Akkó nálame mé megye? [link] :P

Átpluszentee azé ke, ho nee tejes kepernyo menje, ígye ám a priszkri érzékenye reagá a doloora, e a nyittja néki. ;)

[kép]

(#1341) Winner_hun válasza (Bundás) (#1340) üzenetére


Winner_hun
félisten

már csak az a baj hogy az egész nekem full screenben kéne. :B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1342) (Bundás) válasza Winner_hun (#1341) üzenetére


(Bundás)
addikt

No ez ott problémázik, hogy DOS-os mivoltja végett nincsen ez olyan hűdenagy felbontásban.
Annyit tehetsz, hogy ablakméretnél balfelső sarkoba kattintva megnyitot a tulajdonságok opciót és a betűtípus méretezésével nagyobb lesz az ablak. Ennél nagyobb képet DOS-ban sem produkál. No ezt kimented és pl. Paint-be kivágod belőle az ablak fekete sávját és kész a fulszkrín. ;)

(#1343) Winner_hun válasza (Bundás) (#1342) üzenetére


Winner_hun
félisten

No ez igaz. Ettől független full screen kéne, az sem baj, ha kisebb lesz a felbontás, a lényeg, hogy ne kelljen vagdosni, hanem a kész kép legyen ott

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#1344) Grandi válasza Winner_hun (#1343) üzenetére


Grandi
aktív tag

Csináld azt, hogy indítsd el, majd windows gombbal lépj ki, utána klikkelj rá jobb egérrel a tulajdonságokra és ott jelöld be,hogy ''ablakban'' és okézd le. Majd tedd ki nagyra.
utána - én Fastsone Capture képlopót haszánlok [link] -
jelöld ki mit akarsz screenelni és azzal a lendülettel mikor ez megvan ne mentsd el egyböl, hanem elötte méretezd át ugyanezzel programmal és utána mentsd el.




[Szerkesztve]

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az késöbb a lábadból is fog. | Jobb félni, mint megin'enni | 発表 ™

(#1345) (Bundás) válasza Winner_hun (#1343) üzenetére


(Bundás)
addikt

Mennyi baj...

No ha nem akarsz vacakolni a kijelölgetéssel és vagdossál a kényes életbe bele, akkor próbáld ki a Snagit-et [link]. 30 napos trial, de ebben van speciel MS-DOS opció (Profile settings -> Input -> Screen -> Advenced -> Full Screen MS-DOS) :P

[kép]

(#1346) ALI_G


ALI_G
veterán

Nem tudom, hogy egyéltalán létezik e ilyen progi, de nekem olyan kéne ami...:

Beállítja nekem a monitort, hogy saroktól-sarokig derékszöget zárva, kanyargások nélkül lássam a képet.
Valahogy az ati driver, vagy a monitor, vagy a vidkari beállítja magának, ha 100 Hz-en megy, de mivel kell a nagyobb felbontás, az 1152, itt csak 85 Hz-et bír, és akárhogy állítgatom, mindig vmi rosz a képen, vagy alul sarkoban van kanyar, vagy bal oldalt, de vhol mindig.

mr_knight: Ezt kifejtenéd? Sehol nem találok ilyet.

(#1347) (Bundás) válasza ALI_G (#1346) üzenetére


(Bundás)
addikt

Csak nem a Belinea 103095-ös monitorodról van szó? :) Nekem is ilyen van. 1152-ben is normális sarkaim vannak 85 Hz-en, bár kicsit görbül a monitor ''sík'' képernyője. Olyan, mintha nem lenne teljesen sík, hanem elécsaptak egy sík üveget. :)

(#1348) robekri


robekri
addikt

Hi!
Ide is beírom!

Akinek sikerült Pendrive-ról akár MiniPE v. live XP-t felrakni ossza meg velem PLS!
FlashBootWizard-ot ne írjátok, mert az linux alapú!

Üdv.. Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1349) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok!

Olyan progit keresek amivel tudok videót készíteni az aktuális munkáról amit végzek a gépen, ill. egy másik amivel online rádióadást lehet rögzíteni.
thx!

(#1350) (Bundás) válasza Zaji (#1349) üzenetére


(Bundás)
addikt

Hypercam rögzít asztali munkáról is, csak érdekes lesz a mérete, ha legalább 1024x768-ban dolgozol. :D
Akármilyen felvevő programmal (ala Nero Wave Editor) tudsz rádióból felvenni, csak át kell állítani a hangtulajdonságoknál a felvételi csatornát MIC-ről a kimenőre (Stereo keverő, Kimenő jel, stb néven fut). Ekkor az Output-ból kimenő jelet veszi fel a felvevő, érdemes egyéb hangkibocsájtókat (MSN, klikk-klakk...) deaktiválni. :)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.