Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) szijartg


szijartg
senior tag

sziasztok!
szerverbe milyen linuxot javasoltok?? ami a legjobb és legbiztonságosabb... meg ami elfut egy dual p2-n

(#302) róland válasza szijartg (#301) üzenetére


róland
veterán

Debian-t. A leglinuxabb. Csak meg kell tanulni beállítani.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#303) szijartg válasza róland (#302) üzenetére


szijartg
senior tag

és nehéz lenne beállítani? ez ingyen letölthető?
még anno dolgoztam linuxon... csakhát nem marad meg minden az ember agyában örökre sajnos

(#304) MY2K válasza drdani (#291) üzenetére


MY2K
aktív tag

Hello!
Ajánlanám figyelmedbe a torrentes letöltést.www.torrentspy.com
Keress rá és láss csodát :DD

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#305) djadji


djadji
senior tag

Hello mindenki.

Egy iskoláról van szó, ahol a géptermet használja mindenki, van hogy info órán (amikor ért hozzá a tanár, szükség van hogy tudjanak törölni, másolni, telepíteni) és van hogy szabadfoglalkozáson (napközi, stb) amikor nem mindig hozzáértő tanár van velük, akiket könnyen át tudnak verni (ilyenkor kifejezetten káros az, ha tudna törölni, telepíteni programokat komolyabb ellenőrzés nélkül). Erre szeretnék egy olyan programot találni, ami bootoláskor megkérdezi a belépő nevét, majd ezt feljegyzi, a belépés dátumával, valamint a kilépés időpontjával (gépleállás) Ennek alapján vissza lehetne keresni ki telepített, vagy törölt azon a gépen. Persze itt is előfordulhat hogy más nevével jelentkezik be... A tevékenység naplózása se lenne rossz, de ezt akár egy keyloggerrel is meg tudnám oldani. Sajnos előfordul hoyg olyasmit telepíteniek amiket ők sem tudják micsoda, és olyan beállításokat eszközölnek, amik a gép újratelepítéséhez vezetnek rövid távon.
Szval a jó megoldás az lenne ha tudnék külön felhasználót nyitni a délutános foglalkozásokra és ott pl nem engedném meg a programok törlését/telepítését. De sajnos ez nem működne, hiszen aki jár délelőtti órára az tudná a délelőtti fiók jeszavát, azzal lépne be, és már bukott az egész.
Esetleg olyan lehetőség, hogy minden nap 14órátol ne lehessen telepíteni? Bár nem hiszem hogy ez megoldható.
Tudom vannak olyan progik amik minden induláskor akár az egész WINt alapállapotba állítják vissza, de ezeket a suli nem engedheti meg magának.

HA valakinek lenne egy jó ötlete, szivesen várok minden segítséget!
Köszönöm!

http://djadji.fw.hu

(#306) róland válasza szijartg (#303) üzenetére


róland
veterán

A honlapjuk: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#307) Vagyok


Vagyok
senior tag

Sziasztok. Remélem jó helyen járok. Keresek egy progit. Adatmentéshez kellene olyan amelynek kijelölöm a menteni kívánt adatállományt és a progi leosztja DVD formátumra. Ha fel is írja az lenne az igazi. Tudtok ilyet? Kellene egy letöltési hely is. Természetesen próbára :DD

(#308) Vagyok


Vagyok
senior tag

up

(#309) róland válasza Vagyok (#307) üzenetére


róland
veterán

7-Zip: [link]

Igazából ez egy tömörítő program, de beállítható, hogy milyen méretű legyen egy-egy tömörítvény.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#310) Vagyok válasza róland (#309) üzenetére


Vagyok
senior tag

Köszi

(#311) Kenny_evo


Kenny_evo
csendes tag

Milyen progival lehet megnyitni a *.BWT, .BWI, *.BWS, *.BWA kiterjesztésű fájlokat, előre is köszi:) :)

(#312) Benmartin válasza Kenny_evo (#311) üzenetére


Benmartin
senior tag

BlindWrite

(#313) Kenny_evo


Kenny_evo
csendes tag

És mivel lehet megnyitni a *.7z kiterjesztésű fájlokat?

(#314) sekli válasza Kenny_evo (#313) üzenetére


sekli
addikt

TUGZip a legjobb szerintem...

(#315) Kenny_evo


Kenny_evo
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!!! :D

(#316) Robaj válasza Kenny_evo (#313) üzenetére


Robaj
addikt

7zip

(#317) róland válasza Kenny_evo (#311) üzenetére


róland
veterán

Esetleg IsoBuster-ral. [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#318) barnam_


barnam_
nagyúr

Olyan programot keresek, amivel 2 gép között, biztonságosan, interneten keresztül lehetne fájlt cserélni.
thx előre is a segítséget :R

(#319) moonman válasza barnam_ (#318) üzenetére


moonman
titán

Windows/MSN Messenger, ftp szerver, www.yousendit.com, email ;)
jaéshát a soksokféle peer-to-peer fájlcserélő cucc.

[Szerkesztve]

(#320) barnam_ válasza moonman (#319) üzenetére


barnam_
nagyúr

messenger - lassú (valszeg a proxy miatt)
www.yousendit.com - ezt még nem ismerem
email - nagy fájlokat nem lehet küldeni

ftp szerver jó lenne
tudsz ilyet?

(#321) moonman válasza barnam_ (#320) üzenetére


moonman
titán

hát van jópár ftp server Windows alá, (pl [link])
de ott a beépített IIS azzal is lehet ftp-t csinálni. [link]

[Szerkesztve]

(#322) barnam_ válasza moonman (#321) üzenetére


barnam_
nagyúr

thx, holnap kipróbálom őket!

(#323) daraiz


daraiz
csendes tag

Sziasztok!
A fotós csinált nekem egy digitális fotóalbumot, DVD-formátumban (video_ts --> vob, ifo, bup fájlok)
Arra lennék kíváncsi, hogy létezike olyan program, és mi a neve (:)) ) amivel a képeket valahogy ki tudnám szedni belőle (valamiféle vob editorra gondolok, nem fraps jellegű képlopó progikra)
Sürgős lenne. Előre is köszi a helpet...

(#324) Jester01 válasza daraiz (#323) üzenetére


Jester01
veterán

Nemtom pontosan hogy néz ki, de mencoder csinál neked bármilyen videóból kockánként egy halom képet.

MOD: vagyis az mplayer.

[Szerkesztve]

Jester

(#325) daraiz válasza Jester01 (#324) üzenetére


daraiz
csendes tag

hmmm. ez valami screenshot-csináló-féle alkalmazás??
lehet hogy hülye vagyok, de ez nem csak linuxos platformon műxik?
egyébként jobb lenne valami vob-editor féle, aki tud. screenshotot majdnem bármivel tudok csinálni.
vagy azok a képek már ''menthetetlenek'' és csak a 720xmittoménhanyas felbontásban tudok kiszedni átkonvertált képeket??? :(
heeelp

(#326) Jester01 válasza daraiz (#325) üzenetére


Jester01
veterán

Nem csak linuxon megy, winen is.
Ez egy lejátszó/konvertáló progi. Olyan értelemben nem screenshot, hogy nem kell nyomkodni, mert átkonvertálja az egészet képekre kockánként.
Ha dvdt csináltak belőle neked, akkor az (tudomásom szerint) csak mpeg2-ben van benne a vob-ban, szóval igen, csak az átkonvertált képeket tudod visszakapni.

Jester

(#327) daraiz válasza daraiz (#325) üzenetére


daraiz
csendes tag

köszönöm a segítséget, rápróbálok.

(#328) Soja


Soja
aktív tag

Nekem olyan program kéne, amivel egy filmre lehet felvinni a magyar hangsávot, úgy hogy az angol eltűnjön. Erre mit lehet használni?

(#329) (Bundás) válasza Soja (#328) üzenetére


(Bundás)
addikt

avi? pl. nandub?

(#330) Soja


Soja
aktív tag

Köszi, hasznos proginak tűnik, még tesztelgetem.

(#331) ZoFe


ZoFe
tag

Sziasztok :)
Olyan progit keresek ami meg tudja mondani hogy egy cdén milyen védelem van
köszi a segitséget elöre is :)

(#332) Soja


Soja
aktív tag

létezik-e olyan program, amivel szélcsatorna-szerű teszteket lehet végezni, pl egy gép szellőzéséről. Ha ideteszek még egy ventit, akkor hogyan változik a légáramlás, stb...
Érdekelne a dolog, mert az egyetlen hangos venti a gépemben a tápé, sajnos a nyakába kapja a barton 3200+ -os proci hőjét, ráadásul max. 2 centi van a kettő között.
Valamit ki szeretnék találni...

(#333) vakarcs


vakarcs
aktív tag

Sziasztok...

a segitsegeteket szeretnem kerni....

a kovetkezo a gondom... .wmv streamet szeretnek leszedni... (a legtobb letolto progi nem szedi le a teljeset csak 170kbot) talaltam is egy programot elkezdi szedni (mass) a stream 87%at letolti majd azt mondja, hogy kesz...

sajna viszont nincs kesz... (87%) hianyzik 5perc a vegerol... tud valaki valamit javasolni?

amugy ot kene leszednem...
ha valakinek sikerulne leszedni a 100%ot es elerhetove tenne nekem azt nagyon megkoszonnem...

[link]

elore is koszonok minden segitseget

udv: vaki

eladó a világ :)

(#334) morzsa


morzsa
aktív tag

Üdv. Robaj kollégának válaszolnék: korábban már tettem fel kérdést (igaz más témában), de nem hogy választ, reakciót sem sikerült kapnom itt az azonnali kérdéseknél. Ezért nyitottam az azóta zárolt témámat. Köszönöm.

De, adjuk meg a császárnak, ami a császáré:


Egy olyan programot keresek, ami magától ébreszti a gépet, és indítja a megfelelő alkalmazást. Úgy, mint mondjuk a ''wake on lan'' csak éppen lan nélkül. Egy barátomnak sarkalatos pont az életében a szülő/villanyszámla. Konkrétan tv adások felvételhez kell a program, ha létezik. Előre is köszönöm!
Op.R.: XP, alaplapot nem ismerem, nem az enyém. Köszönöm Fauszt és KrenAtesz tippjét a bios-szal. Mivel egy nem különösen képzett cimborát érint a probléma, örülnék valami egyszerűbb megoldásnak is. (így nem kellene átmennem demonstrálni a végrehajtást :)

Köszönöm.

https://linktr.ee/wbteam21

(#335) Jester01 válasza morzsa (#334) üzenetére


Jester01
veterán

Linuxon van ilyen, de biztos van rá wines progi is. Direkt pvr célra.
MOD: Tessék: [link]
Gugli a te barátod.

[Szerkesztve]

Jester

(#336) morzsa válasza Jester01 (#335) üzenetére


morzsa
aktív tag

Köszönöm szépen! Gugli a barátom lenne, ha tudnám mit keressek. :)

https://linktr.ee/wbteam21

(#337) Chili7


Chili7
őstag

A print screen-nel készült képet milyen progiba illesszem be, hogy a legjobb minőséget,- más esetben a legkisebb fileméretet kapjam, - illetve megint más esetben a legkevesebbet keljen szöszölni vele?

(#338) ttomi válasza Chili7 (#337) üzenetére


ttomi
tag

Próbáld ki ezt: [link]
Free és telepíteni sem kell.

(#339) Chili7 válasza ttomi (#338) üzenetére


Chili7
őstag

Karaj! :D .bmp-ben elég jó képet csinál (4MB :Y )!
Köszi!

(#340) akasp


akasp
senior tag

Milyen progival lehet lejátszani, ill szerkeszteni amr kiterjesztésu hangfile-okat?
sony ericsson telefonnal felvett hangformátum, ha ez segít

(#341) RedAnt válasza akasp (#340) üzenetére


RedAnt
aktív tag

[link] - első link, ott jobb oldalt Associated Links.

╚╦╦╦

(#342) Chili7


Chili7
őstag

Tudtok ajánlani olyan letöltéskezelőt, ami csöndben elfutkos a háttérben?
Rendszeresen megszakadnak a nagyobb állomány-letöltéseim!
Erre a letöltéskezelő a megoldás vagy máshol keresgéljek?

(#343) rebel56


rebel56
tag

Nekem egy olyan program kellene, amivel fel tudok venni a netről videókat. Konkrétan egy olyan oldalról szeretnék letölteni, ahol egy Java alkalmazás nyitja meg a videót. [link]

(#344) Bikeman


Bikeman
aktív tag

Nekem egy olyan ingyenes program kéne, ami .m4a-ból .mp3-mat tud konvertálni. (Freerip nem ismeri ezt a formátumot konvertálásnál, csak a wav-ot, ogg-ot, wma-t..:(

(#345) zLegolas válasza morzsa (#334) üzenetére


zLegolas
őstag

Nekem minden nap ugyanabban az időpontban kell felvennem, szal a BIOS-ban simán beállítottam, és mén a szekér.
Részletesebben a honlapomon (automatikus felvétel készítése rádióból)

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#346) zLegolas válasza Bikeman (#344) üzenetére


zLegolas
őstag

Tessék: [link]

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#347) (Bundás) válasza Bikeman (#344) üzenetére


(Bundás)
addikt

Nero nincs fennt véletlenül? ;) Azon belül nero wave editor!

(#348) T. Almeida válasza Chili7 (#342) üzenetére


T. Almeida
senior tag

nem írtál OS-t, de feltételezen, hogy Win-t használsz.

Letöltésre: FlashFXP...minden igényt kielégít (automatikus letöltés folytatás stb.)

(#349) zLegolas válasza daraiz (#323) üzenetére


zLegolas
őstag

A lejátszását PC-n megtudod oldani? Úgy értem, hogy pl. teljes képernyőn megy a cucc, és pl. 5 sec-enként képet vált (ha jól értem).

Mert akkor csak egy időzíthető képlopó progi kell neked, ami pl. 5 sec-enként csinál egy screenshot-ot, és slussz.

Én normális vagyok! Megmondták a hangok is a fejemben!

(#350) akasp válasza RedAnt (#341) üzenetére


akasp
senior tag

köszi, de valamely programocskával lehet-e szerkeszteni, mert nekem sok kicsi felvételem van és azokat akarom eggyé tenni. Meg persze belevágni, stb. ilyen amr szerkeszto program kellene.

[Szerkesztve]

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.