Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:14:01

LOGOUT.hu

Ajánlott ingyenes Windows programok
Androidos kérdéssel irány az Android alkalmazások topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#751) PrinczA


PrinczA
őstag

Nagy az én gondom!

Sikerölt egy csomó (~10-15e) filet TotalCommanderrel ugy atnevezni, hogy kitoroltem a kiterjesztéseket :O
akarmi.doc -ból lett lett akarmi
barmi.txt -ből let barmi

Sajna van köztük doc, txt, html, html, gif, tft, jpg.

Van olyan progi ami benezéz a fileba és pótolja a kiterjesztéseket?

(#752) doc válasza PrinczA (#751) üzenetére


doc
nagyúr

ha van Linuxod, ezt egy egyszerű scripttel meg lehet oldani (a file parancs megmondja egy file-ról hogy mi van benne)
vindoz alatt nincs otletem...

(#753) PrinczA válasza doc (#752) üzenetére


PrinczA
őstag

van egy suse is a gepen, este megenzem
se scriptet hogyan irom meg :F

[Szerkesztve]

(#754) doc válasza PrinczA (#753) üzenetére


doc
nagyúr

ha gondolod rávetődök a témára, bár most épp' melózok...

(#755) PrinczA válasza doc (#754) üzenetére


PrinczA
őstag

Némi sört rászánok! de még az a cifra benne, hogy egy könyvtárakban vannak, igaz egy könyvtáron belül!

(#756) kiskegyed válasza sbazsi (#750) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Nem, mert az egyik proxin kersztül elért lapon linkelt tartalmat akarnám elérni egy másik proxin kersztül.

(#757) sbazsi válasza kiskegyed (#756) üzenetére


sbazsi
veterán

hmm, ez nem mindennapi felhasználásnak számít... :P

(#758) SimonMágus


SimonMágus
aktív tag

Üdv mindenkinek, én a következő projektet szeretném megvalósítani:

Egy olyan prezentációs CD készítése a cél, ami a következőket tartalmazza: CD a berakását követően automatikusan indul, az indítóképernyőn - valami háttér, 3 zászló-ikonnal - a megfelelőre kattintva választani lehessen (mármint nyelvet :B ), ezt követően pedig részben dokumentumokat (mondjuk PDF formátumban), részben képeket (ezeket jó lenne slide show jellegűen lejátszatni), részben pedig hangfelvételt tartalmazna, a cél, hogy ezeket a megfelelő ikonra, vagy szövegrészre kattintva automatikusan lejátssza egy WinXP-vel telepített gép.

Előre is köszi a segítséget: SM

(#759) PrinczA


PrinczA
őstag

Olyan progit keresek ami logolja a proci terhelést (dátum, idő, %, esetleg grafikon).

(#760) sbazsi válasza SimonMágus (#758) üzenetére


sbazsi
veterán

én sima html-ben csinálnám meg.

(#761) doc válasza PrinczA (#755) üzenetére


doc
nagyúr

szia!

bocsi hogy csak most, de teljesen kiment a felembol, meg jo hogy rampriviztel... :B
szoval osszecsaptam egy nagyon barbar, de mukodo megoldast
elso lepesben kell csinalni egy futtathato file-t a kovetkezo tartalommal:
#!/bin/sh
if [ -n ''`file \''$1\'' |grep JPEG`'' ]; then echo ''JPEG: $1'' ; cp ''$1'' ''$1.jpg''; fi
if [ -n ''`file \''$1\'' |grep MP3`'' ]; then echo ''MP3: $1'' ; cp ''$1'' ''$1.mp3''; fi
if [ -n ''`file \''$1\'' |grep PDF`'' ]; then echo ''PDF: $1'' ; cp ''$1'' ''$1.pdf''; fi


(ha ez mondjuk a /home/neved/ize nevu file lesz, akkor chmod a+rx /home/neved/ize hogy futtatni lehessen)
utana bemesz a konyvtarba ahol az atnevezendo file-ok vannak, es kiadod a kovetkezo parancsot:
find -type f -exec /home/neved/ize ''{}'' \;

persze gondolom neked nem masolni, hanem atnevezni kell inkabb, akkor a ''cp''-ket csereld ki ''mv''-re
ja es persze a neked kello formatumokkal a lista egyszeruen bovitheto, csak siman masold le a sorokat es a formatumra utalo reszeket csereld ki (pl. JPEG->gif, .jpg->.gif)

[Szerkesztve]

(#762) PrinczA válasza doc (#761) üzenetére


PrinczA
őstag

köszi este kiprobalom!

(#763) SimonMágus válasza sbazsi (#760) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Köszi :R , én is hasonlóra gondoltam (sajnos a html-ben nem (sem :DDD ) vagyok igazán jártas. Bár egyszer már csináltam egy honlap-próbálkozást Macromedia-val, ezek szerint most is valami hasonlót kellene alkotni. Ebben az esetben hogy lehet megoldani, hogy a CD berakásakor magától elindítsa a kezdő-lapot?

(#764) ollie válasza JustMusicFm (#746) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hogy, hogy mégésre? Win98-at használsz? Arra ténlyeg max a bios password a jó.

***

(#765) ollie válasza SimonMágus (#763) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bármelyik író progival tudsz autórunos cd-t csinálni.
Egyébként meg a html olyan egyszerű, hogy még a nagymama is megtanulhatja. Nem programozás (mint ahogy sokan gondolják), egyszerűen formázó parancsokat tartalmaz.

***

(#766) SimonMágus válasza ollie (#765) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

És annyit kell megadni, hogy melyik filet indítsa el? (tudom hogy láma kérdés, de nem csináltam még ilyet)

A html-t szívesen megtanulnám, de sajnos kevés az idő hozzá, a Macromedia pedig van annyira egyszerű, hogy még a hozzám hasonló nulltudású user is tud kezdeni valamit vele...

(#767) mikoljan válasza ollie (#721) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Köszi a segítséget.

Úgy gondolom, hogy kicsit pongyolán fogalmaztam meg a kérdésemet #709-es hozzászólásomban.
Tehát, ahhoz, hogy adatokat tudjak feldolgozni egy adott programmal, nekem egy meghatározott rekordszerkezetet kell előállítani. (Pl. cikkszám: 1-3. karakterpozíció, üres hely: 4-6. karakterpozíció, darab: 7-13. karakterpozíció stb.)
Erre keresek egy programot, amivel ezeket a pozíciókat meg tudom határozni.

- - - We Enter Into The Future - - -

(#768) PazsitZ válasza mikoljan (#767) üzenetére


PazsitZ
addikt

Szerintem keress egy programozáshoz értő ismerőst és kérd meg, hogy írja meg neked, avagy próbálkozz a programozás fórumba.
Szvsz nem akkora nagy meló egy ilyet összehozzni.

- http://pazsitz.hu -

(#769) ollie válasza mikoljan (#767) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor valami makrósítható text editort keress, pl:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

de még sok mást felhasználhatsz.

***

(#770) ollie válasza ollie (#769) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként ezek közül a notetab még programozható is (az ingyenes változat is), csak mivel elég régi, nem kezeli az unicode szövegeket.

***

(#771) PrinczA


PrinczA
őstag

Olyan programot keresek ami egy könyvtárszerkezet összes elemét kilistázza, és a listát el lehet menteni html-ként.

(#772) PrinczA válasza PrinczA (#771) üzenetére


PrinczA
őstag

Ez [link] Dir-to-HTML nem vált be, vagy csak én nem tudom kezelni :(

(#773) doc válasza PrinczA (#771) üzenetére


doc
nagyúr

szintén Linux alatt tudok megoldást:
find -exec echo ''<A HREF={}>{}</A><BR>'' \;
ide már csak egy fejléc kell elé meg egy lezárás mögé (vagyis pl. <HTML><BODY> és </BODY></HTML>)
vindoz alatt valamiert nem mukodik ugyanez a parancs a find-dal, valoszinuleg a rettenetesen korlatolt shell miatt

(#774) kiskegyed válasza PrinczA (#772) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Total Commander
File / Print / File list with subdirs...

Ugyan nem html, de printelheted fileba, amiből csinálhatsz akár html-t is...

(#775) kiskegyed válasza sbazsi (#757) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Annyit elárulhatok, hogy bizonyos tartalmak bizonyos IP tartományokra vannak szűrve és azokba a tartományokba proxyk vannak elhelyezve. ;]

(#776) hroleez


hroleez
tag

Sziasztok!

Régebben egyik IT-s újságban (nevét már nem tudom :) ) láttam egy programot, amelyik azt tette, hogy egy beszkennelt diagramra ráillesztett egy görbét. Kifejezetten régi-régi könyvekből kiszedett ábrák fv. felírásához készítették.
Valaki hallott erről? Mi a program neve?

Köszönöm,
Roland

(#777) Korcsii


Korcsii
őstag

... összehasonlít két szöveget, és jelzi hogy mi a különbség?
Létezik ilyen free program?
thx

(#778) kiskegyed válasza Korcsii (#777) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

Total Commander
File / Compare By Content...

Nem free, de magánhasználatra korlátlan ideig...

Ez a svájcibicska tutira ott van mindenkinek a zsebében, de a legtutibb pengéket sokan nem használják... :W

(#779) Korcsii válasza kiskegyed (#778) üzenetére


Korcsii
őstag

teljesen igazad van! :R
(#777-es hsz :) )

(#780) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok!

Kéne egy olyan progi, amivel tudnék úgy vcd-t, vagy svcd-t csinálni, hogy a feliratot is lehessen nézni rajta. Most van egy avi-m, (divx) s egy felirat. Ezt kéne vmire (egyáltalán mire? :B) átkonvertálni, hogy utána notin (mivel az asztalimban nem jó az író) ki tudjam írni. Megoldható vhogy? :U Ha igen, mivel? :)

Előre is köszi: Atesz

(#781) kiskegyed válasza KrAt (#780) üzenetére


kiskegyed
aktív tag

A [link]-on nézz körül a howto-k körül. Én az onnan merített információ segítségével (amit azóta már elfeledtem) hegesztettem már bele feliratfilet videóba.

(#782) PrinczA válasza doc (#773) üzenetére


PrinczA
őstag

vazzeg, anno 2évig használtam Linuxot (SUSE) ugy 3-4 éve, majd vettem egy uj gépet, hozzá egy XP-t, majd egy laptopot, ahoz is adtak oridzsi XP-t.
Azóta XP-t használok, igaz mindig van egy Linux a gepemen.
De már nagyon töröm a kobakom, hogy visszatáncolok.
Csak a levelezésem tart vissza, de vhogy megoldom.

[Szerkesztve]

(#783) doc válasza PrinczA (#782) üzenetére


doc
nagyúr

a levelezés nem jelenthet problémát, ma már akár Exchange serveren keresztül is levelezhetsz Linux alól :C

(#784) PrinczA válasza doc (#783) üzenetére


PrinczA
őstag

Ez már Suse alól van! :)
Thunderbird van XP-n is, csak alustaság nagy úr :((((

(#785) Bumbi


Bumbi
tag

Hali!
Olyan programra lenne szükség, amely windows Xp alatt letiltja (jelszóval) az asztalt, a tálcát, a gyorsbillentyűket, az Alt+Ctrl+Del-t, és egy beállított lista alapján engedélyezi bizonyos programok teljes funkcionalitását és használatát, az összes többi tiltása mellett... Valami olyasmi, mint linux alá a screen lock.
Valaki tud segíteni?

42

(#786) tothbe válasza Bumbi (#785) üzenetére


tothbe
addikt

ezt windowsban group policy-nek hivják. ;)

By(e) Tothbe

(#787) tothbe válasza Korcsii (#777) üzenetére


tothbe
addikt

Compare It! Ez a te progamod! [link]

By(e) Tothbe

(#788) #54715584


#54715584
törölt tag

...amivel mdf-mds kiterjesztesbol tudok bin-cue kiterjesztesut csinalni... gondolom ez egy atkonvertalas lehet vagy vmi ilyesmi... a daemon-nal tudom hasznalni, de pl a nero nem ismeri ezt a filetipust... esetleg vmi plugin vagy konvertalo progi? nekem van winiso-m, de azzal nem probaltam meg, hogy mukodik-e?

(#789) Sátán44 válasza #54715584 (#788) üzenetére


Sátán44
addikt

Ultraiso [link]
Sokoldalú szoftver, mellyel ISO-fájlt készíthetünk, szerkeszthetünk, illetve átkonvertálhatjuk. Támogatott formátumok: ISO, BIN, IMG, CIF, NRG, BWI - ISO 9660 Level1/2/3 és Joliet. A szoftver extra lehetősége: bootolható ISO készítése, Nero burning ROM, Easy CD Creator, CDRWin, CloneCD, BlindWrite szoftverek támogatása.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#790) SimonMágus válasza #54715584 (#788) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Ha ki akarod írni vagy bemountolni, arra a legegyszerűbb megoldás az Alcohol 120% nevű progi, neten találsz trial verziót.

szerk: látom már van jobb megoldás :DDD


Nekem is lenne kérdésem: milyen progival lehet begcsinálni azt, hogy ha beteszek egy cd-t a meghajtóab, automatikusan elindítsa az általam kiválasztott fájlt/alkalmazást?

Előre is köszi a segítséget ;)

[Szerkesztve]

(#791) Sátán44 válasza SimonMágus (#790) üzenetére


Sátán44
addikt

A windows Xp automatikusan felismeri,hogy a cd/dvd-n milyen anyag található és azt a programot rendeli hozzá,ami tudja kezelni.

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#792) SimonMágus válasza Sátán44 (#791) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Megpróbálom pontosabban megfogalmazni a problémát: A CD-n egy html formátumban összeállított prezentáció lesz, kép és hanganyagot egyaránt tartalmaz, amit én szeretnék, hogy berakás után indítsa el a kiválasztott html oldalt. (mintha egy telepítő cd-t helyeznél be, ami aut. elindítja magát)

Mert ugye ha berakom a cd-t, akkor csak annyit ír ki, hogy képek, hang, stb. található rajta, és jön a szokásos általad leírt formula...

(#793) Sátán44 válasza SimonMágus (#792) üzenetére


Sátán44
addikt

Vmi olyan kellene,mint pl az autorun?

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#794) SimonMágus válasza Sátán44 (#793) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Igen, próbáltam saját magam inf fájlt készíteni, azonban így nem óhajtja elindítani. (ellenben a szokásos XP-s programválasztós funkció sem jön fel)...

(#795) Sátán44 válasza SimonMágus (#794) üzenetére


Sátán44
addikt

[link] itt néz szét ;)

Ennek hatására a CD-t behelyezve a meghajtóba elindul a CD főkönyvtárában található program.exe. De mi van akkor, ha nem egy futtatható fájlt akarok elindítani, hanem pl. egy HTML oldalt akarok megjeleníteni. Egyesek gondolhatnak egy ilyen verzióra:

[autorun]
OPEN=iexplore.exe oldal.html

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#796) ollie válasza SimonMágus (#792) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nemá, nem tudsz rákleresni egy ilyen programra?

Az autorun.inf-et kell szerkeszteni, ami a CD gyökerébe kerül.

[link]

Egyébként gyanítom, hogy nem elég az index.htm filenevet megadni, mint indítandó file, valszeg egy batch file-al, vagy esetleg script-el kell elindítani az IE-t, paraméterként a filenévvel.

***

(#797) Sátán44 válasza SimonMágus (#794) üzenetére


Sátán44
addikt

Találtam még vamit [link]

Programok,amik ilyen funciókat látnak el!

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

(#798) SimonMágus válasza Sátán44 (#797) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

Thx, már az 1. javaslatodban ott van a megoldás, scripttel együtt :R

(#799) SimonMágus válasza ollie (#796) üzenetére


SimonMágus
aktív tag

De rá tudok keresni, találtam is, csak az általad is említett script írást nem találtam egyikben sem, magamtól meg láma vagyok hozzá, ezért is tettem fel a kérdést itt ;)

Azért köszi, hidd el, a gugli az én barátom is...

[Szerkesztve]

(#800) Sátán44 válasza SimonMágus (#798) üzenetére


Sátán44
addikt

Örülök,hogy segíthettem :)

Kis bohóccal is lehet nagy cirkuszt csinálni... :-)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Milyen program, ami...? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.