Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7551) Pityke85 válasza epzon (#7546) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Rendben, akkor tudsz mondani olyan OLCSÓ, (esetleg használt) nyomtatót, amely havi 10-20 oldal fekete/színes kombó kinyomtatására megfelelő??

(#7552) QwErTy42 válasza Pityke85 (#7551) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ne vegyél használt nyomtatót! Max lézert de tintasugarast semmiképp!

Ne kérd, hogy részletezzem miért szopó a használt tintasugaras.

Vegyél HP 2545-öt. A kezdő szettel egy évig elnyomatnál. Egy 360 oldalas fekete patron 3500 HUF. Évente ennyit szerintem megér. Tud üres színes mellett csak feketével is nyomtatni.
Itt a nyomtatófej a patronban van és így minden patroncserével gyakorlatilag felújítod a nyomtatód.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7553) jasonka válasza QwErTy42 (#7543) üzenetére


jasonka
aktív tag

Üdv !

Felkeltette az érdeklődésemet az általad ajánlott Brother Ink Benefit nyomtató, letöltöttem a kézikönyvét, nagyon szimpatikusnak tűnik, DE :

a "kellékanyagoknál" vmi olyat olvastam, hogy "fejtől különálló patronok".

Kérdéseim : 1 .- a nyomtatófej(ek) ennél is egyben vannak a patronokkal
- mint a HP-nél ? - azaz ha patront veszek, egyúttal a fej is új lesz ?
2. - színenként külön is lehet cserélni a patronokat - ha kifogytak ?

Köszönöm a választ ! :R

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7554) QwErTy42 válasza jasonka (#7553) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Színenként cserélhető a patron viszont a nyomtatófej a nyomtatóban van. Ezeknél a nyomtatóknál gyakorlatilag csak tintatartályt cserélsz.
Ez a rendszer akkor jó, ha valaki többet és gyakrabban nyomtat, azonban ha ritkán és kevesebbet, akkor a kétpatronos HP-k lehetnek a megfelelőbbek.

Nekem a durván alacsony nyomtatási költség tetszik bennük és a 3 év garancia. No meg az alsó zárt laptálca is szimpatikus.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7555) jasonka válasza QwErTy42 (#7554) üzenetére


jasonka
aktív tag

Valóban nagyon gazdaságosnak tűnik a patronok kapacitása, de ha mégis cserélni kell magát a fejet az mekkora költség, ill. mennyi idő / lapnyomtatás után várható a csere szükségessége ?

Ja, és valóban a 3 év gari, meg a laptálca is jó, a jelenlegi HP 1050-től hülyét kapok, hogy folyton hátul kell a papírt berakni, ami nálam a falnál van, át kell hajolni a szgép asztalon - szörnyű... :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7556) epzon válasza jasonka (#7555) üzenetére


epzon
őstag

egy dolgot kalkulálj be ezeknél a gépeknél, mivel itt patront cserélsz ami chipes, ezért kötve vagy a gyártóhoz,
ami azt jelenti, hogy a patron árát bármikor emelik akkor kénytelen leszel többet fizetni érte (tipikus hp stratégia, bármelyik nyomtatót meg lehet nézni, hogy termékbevezetéskor mennyibe került 1 patron, majd 1-2 év múlva mennyibe fog kerülni)

a 3év garancia meg nyilván csak akkor érvényes ha eredeti festéket használsz.

szóval ha sokat akarsz nyomtatni akkor nem ezt ajánlanám, hanem az epson l szériát
ez a brother kb havi 100-300 oldal esetén jó választás, havi 100 alatt meg hp vagy canon, havi 300 felett meg az epsonok

(#7557) jasonka válasza epzon (#7556) üzenetére


jasonka
aktív tag

A helyzet az, hogy első nyomtatóm egy Canon volt - nagyot csalódtam benne : túl azon, hogy a színenkénti patroncsere egy nagy humbug, mert adott színes patront cserélve másnap a következő fogyott ki, beszáradt - de aztán nem sok idő múlva komplett fejet kellett venni (kb. 2 garnitúra patron után) 18 ezerért... .
Aztán egy HP 3845-ösöm volt - máig siratom - abba jó volt a töltött, utángyártott is, egyszer ki is pucoltam a belsejét, de táphibás lett, sehol sem kaptam tápegységet hozzá.
Most ez a HP 1050-es van - nem lehet a PC-ről bekapcsolni, csak a saját ki- be kapcsolójával, a szgép asztal alsó polcán van, mindenhez le kell hajolni, a papírt hátul a falnál veszi be, és ez már sipákol mind az utántöltött eredeti, mind az utángyártott patronnál... :O :O :O

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7558) QwErTy42 válasza jasonka (#7557) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ennek a Brothernek pont ugyanolyan piezo nyomtatófeje van, mint az Epsonoknak. Magyarul ha az Epson nyomtatók is elmennek örökké ahogy Epzon fórumtárs gyakorta állítani szokta, akkor a Brother sem 10 ezer oldal után fog meghalni.

Másrészt a HP patronok ára pont olyan mértékben emelkedett az elmúlt 2-3 évben, mint mondjuk az étkezési olaj vagy a benzin. Én ezek közül egyiknek sem örülök de a gyengülő forint sem segített a kellékanyagok árán.
Továbbá szabad megjegyeznem, hogy az Epson patronok is hasonló mértékben emelkedtek, mint az összes többi gyártónak... Innentől kezdve meg már csak hangulatkeltés amit a kolléga ír...
Ha folytatni akarnám a gondolatmenetet, akkor az Epson is emelheti az L szériás nyomtatói festékeinek az árát...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7559) Gergőke88 válasza QwErTy42 (#7558) üzenetére


Gergőke88
addikt

Foleg, hogy a gepek ara lefele ment (l szeria). Valahol ezt majd vissza kell hozni.

(#7560) epzon válasza jasonka (#7557) üzenetére


epzon
őstag

a canon fejét az utángyártott tinta tette tönkre, az nem a canon hibája

pc-ről ki be kapcsolni egyik nyomtató se fogja tudni

(#7561) mitya221


mitya221
tag

sziasztok!
lehetőségem lenne venni 25-30ezerért egy használt, de jó állapotú HP LaserJet 1320t. szerintetek megéri? vagy mondjuk olcsóbban lenne valami jó alternatíva? nem ragaszkodom a lézerhez, de jó lenne valami hasonlóan gyorsan nyomtató és megbízható gép :)

(#7562) jasonka válasza epzon (#7560) üzenetére


jasonka
aktív tag

A HP 3845-öt igenis lehetett PC-ről ki-, bekapcsolni ! - azaz, ha bármelyik alkalmazásból ( Word, Excel, képnéző, stb. ) nyomtatni kellett, maga az alkalmazás bekapcsolta, nem kellett a nyomtató saját főkapcsolójához odahasalni - már elkezdte is a munkát... ( Jó, jó kapcsolni maga kapcsolt ki egy idő után... :D

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#7563) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Valaki, akinek Canon Pixma MG5550 nyomtatója van, tudna véleményt írni róla?:)

Köszönöm.
Üdv.
almi

(#7564) Varshi válasza epzon (#7560) üzenetére


Varshi
aktív tag

> pc-ről ki be kapcsolni egyik nyomtató se fogja tudni

Nem is értem, minek kell, azok a kis "buta" nyomtatók, amikről szó van, pár W-ot fogyasztanak csak, max. naponta egyszer kell belőni - ha naponta nyomtatsz -, de vele olyan is volt, hagytam csak úgy.

(#7565) Pityke85 válasza QwErTy42 (#7552) üzenetére


Pityke85
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Most ezzel szemezgetem.:HP Deskjet Ink Advantage 1515 AIO

Ugyanazt tudja mint a 2545-ös. ugyanaz a patron kell bele, viszont monokróm kijelző és Wi-Fi nincs rajta.

(#7566) Chappy


Chappy
tag

Sziasztok!

Lassan már egy éve egy HP 2420dn boldog tulaja vagyok (persze használtan vettem, eszméletlen jó áron). Szükségem lenne még egyre (családnak), az is duplexes kellene hogy legyen, és lehetőleg jó árban, tehát használt. Márkának nagyon bejött a HP, mással sincs bajom, viszont szeretném, ha gazdaságosan lehetne hozzá utángyártott tonert venni (nem kézileg utántöltöttet, mert azzal szívtam már meg). Ez alatt azt értem, hogy mondjuk egy 12k oldalas toner ára 10-12 eFt.

Sajnos a 2420d(n) elég drága (anno 12-ért vettem hardveraprón, toner meg 8 volt mellé), így a nyomtatót szeretnénk max. 15-ből megúszni. Így persze több típus is számba jöhet, és duplex képesség szerint meg azért sok helyen nehéz keresni. Így arra kérlek titeket, hogy dobjatok pár, régebbi, bevált gyártó/típust, amiből érdemes duplexest venni. (Egyéb kritérium, hogy azért USB-s legalább legyen, valamint valami irodai nyomtató legyen amivel lehet LaTeX dokumentumokat is 1lap/2 perc sebességgel gyorsabban nyomtatni).

Köszi előre is a segítséget!

(#7567) kerekfej válasza jasonka (#7557) üzenetére


kerekfej
addikt

sehol sem kaptam tápegységet hozzá.
Lehet nem boltba kellett volna keresni!

(#7568) #27813376


#27813376
törölt tag

Üdv!

Egy irodába keresek kisebb, olcsóbb nyomtatót, viszonylag sok ff nyomtatásra. Most egy Brother lézernyomtató van itt, de már a végét járja. Mit érdemes vennem, hogy ne legyen túl drága, a fenntartása is a leggazdaságosabb legyen? Nem a nyomtatási minőség, inkább a fentarthatóság és az oldalszám szempont.
Köszönöm.

(#7569) epzon válasza #27813376 (#7568) üzenetére


epzon
őstag

szia

EPSON M100 - 11 000 oldalra elgendő kezdő tintát kapsz a készülék mellé, utána pedig 6000 Ft-ba kerül a 6000 oldalra elgendő EREDETI festék

(#7570) #27813376 válasza epzon (#7569) üzenetére


#27813376
törölt tag

Köszönöm!

(#7571) CharlieDrop


CharlieDrop
veterán

Sziasztok,

egy kis irodába kellene egy multifunkciós színes nyomtató. Jelenleg egy Pixma Mp190 van, de az botrány.
Kinéztem egy HP Color LaserJet Pro MFP M176n-t. Van valakinek tapasztalata vele?

Illetve azt láttam, hogy a négy szín mellett még van valami HP 126A Drum (CE314A) Dob, amit nem értek mi, de ehhez is hozzáírják, hogy kb. 14000 oldalra elegendő.
Itt már külön cserélhető a dob is? Vagy ez vmi speckó 4 színű egység?

Köszi a válaszokat.
Charlie

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7572) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy nyomtatót lehetőleg szkennerrel együtt. Amennyit költenék rá az olyan 15K (20 még lehet, ha annyiért jobbak vannak). Ennyiért vannak egyáltalán normális márkájúak?

[ Szerkesztve ]

(#7573) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#7572) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Eddig kinézettek HP 1515 és 2545.
Ezek jók? Megéri a 2545 azt a plusz 3ezret?
Illetve ezeket gyárilag patronnal együtt adják?
Nem nyomtatnék velük sokat. Ha megvan a havi 30-50 oldal akkor már sokat mondok.

[ Szerkesztve ]

(#7574) QwErTy42 válasza gyenesmartin (#7573) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Teljesen jók. Gyárilag fullos patronokkal adják: 360 oldal fekete és 200 oldal színesre elég.
Ha majd kb egy év múlva pótlnod kell a patronokat, akkor 3000-3500 forintért megteheted.
A drágábbik wifis. Ha kell Neked a wifi, akkor megéri, ha nem, akkor nem..

A nyomtató tud üres színes patron mellet csak feketével is nyomtatni: nem vagy rákényszerítve, hogy legyen teli színes patron is a gépben, ha csak feketét akarsz nyomtatni.
A nyomtatófej a patronon van, így minden patroncserénél gyakorlatilag felújítod a nyomtatód.

Egyszerű, mint a faék. Ilyen mennyiségre hibátlan.

(#7571) CharlieDrop:
Színes lézert NE vegyél! Horror fenntartani. És igen: az a dobegység, amit 14 ezer oldalanként cserélni kell.
Felejtsd el a színes lézert márkától függetlenül.

Ha színesben akarsz nyomtatni, akkor vegyél valami komolyabb tintasugarast!

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7575) gyenesmartin válasza QwErTy42 (#7574) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor ilyen lesz. Wi-fire nincs szükségem. Még annyit, hogy ez teljesen üres patronoknál is tud szkennelni? Mert ismerősöm canon-ja már hibát ír ki ekkor.
Valamint ahogy láttam usb kábelt is vennem kell.

(#7576) CharlieDrop válasza QwErTy42 (#7574) üzenetére


CharlieDrop
veterán

oké, valami rendesen használható multifunkcióst tudsz ajánlani? :)

Mondjuk olyat, amiből véletlenül kifogy a festék, azért még scannelni tun (nem mint a mostani canon)

Köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7577) QwErTy42 válasza gyenesmartin (#7575) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem kell hozzá venned USB kábelt. Minden gyártó majd minden termékéhez ad kábelt. Egy kezemen meg tudnám számolni azokat, amikhez nem adnak.
Elvileg tud szkennelni üres patronok mellett. Viszont ha jól rémlik, akkor az üres patronokat ne szedd ki: azért már rinyál a gép ha nincsen benne patron.

(#7576) CharlieDrop
Havonta hány oldalt nyomtattok? Milyen arányban lenne fekete és színes?

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7578) dunc válasza gyenesmartin (#7575) üzenetére


dunc
nagyúr

Kell venni usb kábelt, szinte már egyik géphez sincs!

(#7579) CharlieDrop válasza QwErTy42 (#7577) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Szerintem úgy 50-100 oldal körül van/hó, és ez ritkán teljesen színes kép/dokumentum. Tisztán feketét csak végszükség esetén nyomtatunk, arra van másik nyomtató.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7580) QwErTy42 válasza dunc (#7578) üzenetére


QwErTy42
addikt

:R

Éhgyomorra reggel az ember nagy hülyeségeket tud írni... :B

Igazad van. Pont fordítva van, ahogy írtam: most már csak mutatóba adnak kábelt egy-két típushoz.

(#7579) CharlieDrop

Nekem most a Brother Ink Benefit nyomtatói jönnek be a leginkább. 30-40 ezer között felszereltségtől függően, 2+1 év garanciával (+1 regisztrációhoz kötött) 2400 oldalas fekete és 1300 oldalas színes patronokkal( gyárilag is ezt a töltöttséget adják).
A patronok 2800-3000 forintba kerülnek. Elég barátságos a fenntartásuk.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7581) QwErTy42 válasza CharlieDrop (#7579) üzenetére


QwErTy42
addikt

Azt viszont nem tudom, hogy üres patronok mellett tud-e szkennelni.
Ez a képessége a HP nyomtatóknak van, többi gyártó gépei általában nem tudják.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7582) dunc válasza QwErTy42 (#7580) üzenetére


dunc
nagyúr

:)) és sokszor csak ”demo” patront! Ami extra gyorsan kimerül! Canon MG3550 scan megy üres patronnal, és megy csak feketével.

[ Szerkesztve ]

(#7583) QwErTy42 válasza dunc (#7582) üzenetére


QwErTy42
addikt

Meglep, hogy megy csak feketével is, mert legutóbb az Ügyfélszolgálat azt mondta, hogy nem. :F
Csak éppen elég drágán nyomtat az a Canon.

Nem demo patront adnak a gyártók, hanem az elérhető kisebb kapacitást. A Canonhoz sem az XL-es és XXL-es patronokat adják gyárilag, hanem a normált.
Ugyanígy a többi gyártó is a normál kapacitást adja.

Az extra gyorsan kimerülős story a színenként cserélhető nyomtatóknál jelentkezik, mert ott a különálló nyomtatófejet és a rendszert fel kell tölteni festékkel. Kalibrál egyet-kettőt, fejet igazít és máris eltűnt a festék 30-40 %-a. Ez akkor különösen ciki, ha a gyárilag megadott érték a patronra 120-150 oldal ( ISO szerint) és a user masszívabb oldalakat nyomtat, mint a szabványban megadott. Így fordulhat elő. hogy 50-70 oldal után kifogyott a kezdő szett.
A legtöbben az olcsó Epsonokkal szívták meg, mert ott volt ilyen kicsi a normál patron kapacitása és mert a legolcsóbb színenkéntcserélhető nyomtatóként vitték, mint a cukrot.
True story. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7584) dunc válasza QwErTy42 (#7583) üzenetére


dunc
nagyúr

Megy csak feketével, de bent kell lenni a patronnak!

(#7585) QwErTy42 válasza dunc (#7584) üzenetére


QwErTy42
addikt

Good to know. :K

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7586) CharlieDrop válasza QwErTy42 (#7581) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Köszi,

akkor nézek vmi HP-t...

Mondjuk ez a Brother jónak tűnt, aztán találtam ilyet:
"Tintagyűjtő tartály" eddig ilyennel csak lézernél találkoztam

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7587) krypton


krypton
senior tag

Sziasztok!

Nyomtatót keresek egyetemi jegyzeteket, előadásanyagokat, stb. nyomtatni. Fontos hogy tudjon szkennelni, és fénymásolni is, illetve vezeték nélküli nyomtatást is szeretnénk. Valami hosszú élettartamú, közepes-olcsó áron üzemeltethető konstrukciót akarok. A keret 30-35 ezer forint lenne. Duplex nyomtatás előny :)

(#7588) QwErTy42 válasza CharlieDrop (#7586) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ne aggódj! Ilyen egyik-másik Epsonnak is van. Tintagyűjtő szivacsa meg az összes tintásnak.
Ezek nem két nap alatt telnek meg. A cseréjük sem szokot pár ezer forintnál komolyabb összeget jelenteni.

Én most Brothert vennék a fenntartási költség és a garancia miatt.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7589) krypton válasza QwErTy42 (#7588) üzenetére


krypton
senior tag

Nézegettem én is az ajánlott Brother nyomtatót, és úgy látom a DCP-J105 nekem is megfelelne. Esetleg még alternatíva?

(#7590) QwErTy42 válasza krypton (#7589) üzenetére


QwErTy42
addikt

A HP hasonló űrú nyomtatói majd kétszer ennyiért nyomtatnak. A Canon még annál is drágábban.
Csak az 50 ezer körüli L szériás Epsonok tudnak sokkal olcsóbban nyomtatni, viszont én nem szívesen költénék annyit nyomtatóra, ha nem nyomtatsz havonta masszívan több száz oldalt.

Nem tudom, hogy melyik Ink Benefit tud kétoldalasan nyomtatni automatikusan. Egyik sem tud. Csak a manuális duplexet tudják. :( Szomorú.

Elég trágya a honlapjuk és a termékleírásuk szvsz.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7591) L3on!d4$


L3on!d4$
tag

Sziasztok.Nyomtatót szeretnék venni otthoni fotó nyomtatáshoz 10-20ezer között.
Amiket kinéztem esetleg: Canon Pixma ip2700 10ezerért vagy Pixma MG3550 18ezerért vagy HP 1515 16ezerért.Számítana a takarékosság.Mi a véleményetek?Köszi!

(#7592) epzon válasza CharlieDrop (#7571) üzenetére


epzon
őstag

irodába epson L550 vagy epson WF-4525dnf

esetleg a hp officejet 8600

(#7593) CharlieDrop válasza epzon (#7592) üzenetére


CharlieDrop
veterán

köszi :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7594) DopeBob


DopeBob
addikt

Sziasztok,

kis A4-es nyomtató fénymásolót keresnék, valami olcsót és olcsón fenntarthatót. Havi max 1500 oldal terhelés. Az ilyen 40e Ft-os kategóriában van esetleg valami ajánlható készülék?

MZ/X

(#7595) epzon válasza DopeBob (#7594) üzenetére


epzon
őstag

Epson L120

2000 oldal induló festék feketében és 2500 színesben, utána pedig 1 Ft-os lapköltség EREDETI kellékkel,

ez csak nyomtató, ha másoló is kell akkor EPSON L210 - ez is ugyanazt a tintát használja, csak többi hozzá az induló festék

[ Szerkesztve ]

(#7596) CharlieDrop válasza epzon (#7595) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hűű, a 210 jól hangzik, köszi

(még ha nem is nekem írtad :) )

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#7597) Varshi válasza QwErTy42 (#7583) üzenetére


Varshi
aktív tag

" Nem demo patront adnak a gyártók, hanem az elérhető kisebb kapacitást."

Igen, asszem ezt hívjuk legtöbben demo patronnak. :)

Amúgy a gyártók (talán a HP-nál láttam?) kalibrációs patronnak vagy minek hívta a kezdőcsomag tartalmát.
Amiből különösen sokat szippant a csövek első feltöltése, meg egy-két kalibrálás, fejtisztítás, te is ki/bekapcsolod párszor a kezdeti örömben, és már oda a tinta fele. Szkennelsz, faxolsz párat, a bekapcsolásnál olyankor is fogy... Nálam 5 (öt) oldalt volt képes nyomtatni egy nagy HP, míg az első kezdőpatron kiürült.

[ Szerkesztve ]

(#7598) QwErTy42 válasza Varshi (#7597) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ezt hívjátok a legtöbben hibásan demo patronnak!
A demo kellék a tonereknél van. Ott valóban csak egy a kereskedelmi forgalomban nem kapható félig töltött tonert adnak a gép mellé, míg a tintásaknál az M-es, L-es vagy XXS-es patront amit a géphez adnak meg lehet venni kereskedelmi forgalomban is.
HP esetén annyiban más, hogy ott setup patronok vannak, viszont azok töltöttsége, illetve a velük nyomtatható oldalak száma, megegyezik a kereskedelemben kapható megfelelőjével. Sőt! Minimálisan a setup patronok a HP-nál (már amelyik gép használ setup patront, különálló nyomtaófejeseknél gyakori) annyival túl vannak töltve, amennyit a rendszer felvesz első beüzemelésnél.

Nem kell itt fikázni a HP-t...

Az öt oldalas story is olyan mint a sasquatch: városi legenda.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7599) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#7575) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ma mentem el a nyomtatóért. Most próbálgatom, de a szoftverje szerint elég gyorsan fogy belőle a tinta. Az normális? Állítólag csak becsült érték.

(#7600) QwErTy42 válasza gyenesmartin (#7599) üzenetére


QwErTy42
addikt

A családban hasonló kétpatronos nyomtató van az ősöknek. 5 éves típus. Ott 600 oldalt "hazudnak" a nagyobbik feketére és az öregem azért egy szűk csomag papírt kisajtol belőle.
Az is tény, hogy nem kapcsolgatja ki-be a nyomtatót, hanem standby-ban van mióta megvették ( mínusz áramszünetek vagy amíg távol voltak otthonról). Ezen felül nem is nyomtat pár útvonaltervnél, receptnél keresztrejtvénynél komolyabb dolgokat.

Szabványos ISO oldalak összevetésnek.

Előfordulhat, hogy telítettebb oldalakat nyomtatsz vagy nagyobb felbontásban, mint a normál és így kevesebb jön ki.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.