Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8751) zsombi54 válasza epzon (#8749) üzenetére


zsombi54
csendes tag

Sima A4-et, annál nagyobbat nem kell (cél hogy minél kisebb legyen)

(#8752) Soma01


Soma01
veterán

Ajánljatok már légyszi egy A4-es, multifunkciós nyomtatót 25-30.000 Ft körül.
Igények:
- FF nyomtatás, másolás (lézer is lehet)
- színes nyomtatás nem fontos,
- WIFI vagy hálózati elérés, (bár ez nem elsődleges)
- kis méret,
- kedvező árú üzemeltetés (aránylag),
- kis havi "terhelés", kb. 500 oldal alatt.

A Canon MG5650 megfelelne?

[ Szerkesztve ]

(#8753) geza844 válasza epzon (#8746) üzenetére


geza844
aktív tag

Privátban akartam ezt kérdezni, de gondoltam hátha mást is érdekel. Szóval az EPSON WF-5620DWF nyomtatón ki lehet kapcsolni a színes nyomtatást úgy, hogy egyáltalán ne használja a színes patronokat, csak a feketét?

(#8754) KTU válasza geza844 (#8753) üzenetére


KTU
addikt

Nem.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8755) epzon válasza geza844 (#8753) üzenetére


epzon
őstag

Ja a válasz nem. Mert mindig kalibrál, ellenőriz a gép, hogy megfelelő minőségben tudjon nyomtatni bármikor.
Lézereknél és tintásoknál egyaránt így van.

(#8756) geza844 válasza KTU (#8754) üzenetére


geza844
aktív tag

És akkor mikor használja a színeket? Ha mondjuk egy full fekete szöveges oldalt nyomtatok, akkor használja? Vagy csak akkor ha van egy kis szín a doksiban? És akkor csak a színes részhez használ színeket, vagy az egész doksihoz? Azért aggódok emiatt, mert nekünk tényleg nem kell színes nyomtatás, és nagyon nem akarok színes partonokra költeni... most egy fekete lézerünk van (Samsung SCX-4623F).

[ Szerkesztve ]

(#8757) epzon válasza geza844 (#8756) üzenetére


epzon
őstag

Be tudod állítani hogy csak feketében nyomtasson akkor csak feketét fog használni.
Ettől függetlenül kalibrálni és tisztogatni fog néha, amitől fog fogyni a festék, szóval 3-4 év alatt egyszer biztos kell majd bele színes festéket is venni az indulón felül.

(#8758) geza844 válasza epzon (#8757) üzenetére


geza844
aktív tag

Hm... így már nem olyan szimpi a dolog... figyelnem kell rá, hogy nehogy véletlen elpacsáljam a színes tintát egy rossz beállítás miatt, és pár évente mindenképp vennem kell egy teljes színes patron szettet (ami 30k), akármit is csinálok... értem én az üzletpolitikát, csak úgy érzem, hogy ez esetben nem az én érdekeimet szolgálja. Kicsit szétnéznék mono laser területen, tudtok valamit ajánlani e téren is? Esetleg ezekről vélemény? Kyocera FS-1325MFP, Brother MFC-L2720DW, OKI MB471DNW

(#8759) epzon válasza geza844 (#8758) üzenetére


epzon
őstag

Ez nem üzletpolitika... van egy színes nyomtató amit nem akarsz színes nyomtatásra használni...

van belőle monokróm verzió is: EPSON WP-M4595DNF -ebbe csak fekete festéket lehet tenni

(#8760) geza844 válasza epzon (#8759) üzenetére


geza844
aktív tag

Hát igen, de ez 150k. Epson vonalon csak a Epson WorkForce M200N maradt, de pl. a wifi hiányzik belőle, és nem tudom, hogy egyébként miket tud. Érdekes, hogy ez az egyetlen mono tintás gép. Hm... most látom csak a leírását, hogy a 140ml-es tartály csak 5000 Ft-ba kerül hozzá, és egyből 2 teli tartály az induló készlet... hát ez besz.rás milyen olcsó.... vajon felhőbe tud szkennelni összefűzött PDF-et? Az M205-ös verziót (ami vélhetően wifi-s) vajon miért nem forgalmazzák Magyarországon?

(#8761) geza844


geza844
aktív tag

Hát ilyen nincs... ami fekete fehér, tud FTP-re vagy felhőbe szkennelni és belefér 80k-ba, olyanból csak 2 db BROTHER-t találtam, de az Epson M200N-hez képest valami horribilis lapköltsége van. Mondjuk ahhoz képest majdnem minden nyomtató brutálisan drágán dolgozik...

(#8762) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nyomtató vásárlásán gondolkodok.

Kulcsszavak:

Otthoni használat, havi max. 100 oldal.
Lézeres
Színes
Wifi-s
A lehető legolcsóbb.

Mit tudtok ajánlani?

(#8763) Mezcal


Mezcal
addikt

Melyik a legjobb ár/értékű nyomtató most, amihez olcsó a patron, utángyártott és új?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#8764) epzon válasza Mezcal (#8763) üzenetére


epzon
őstag

(#8765) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! Milyen nyomtatót ajánlanátok?

multifunkciós legyen
heti 40-50 oldal fekete-fehér doksi kb
automatikus 2oldalas nyomtatás

Inkább tintasugaras (ha igen patronos vagy külső tartályos) vagy inkább lézer érné meg tinta/toner költséget és a hosszabb távú működést is figyelemebe véve?

[ Szerkesztve ]

(#8766) geza844


geza844
aktív tag

Csak mindig itt kötök ki: Brother MFC-L2720DW

Pont azt tudja, ami nekem kell:
- szkennel, nyomtat, fénymásol
- Wifi-s
- tud szkennelni Dropbox-ra közvetlenül
- fekete - fehér
- kb. 80k az ára
- 5k - 6k hozzá az utángyártott 2600 lapos toner

Valakinek van vele tapasztalata? Mert papíron jónak tűnik. Brother-ről általános vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#8767) KTU válasza geza844 (#8766) üzenetére


KTU
addikt

Meg 12000 oldal után dobegység csere kb.: 25000Ft :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8768) geza844 válasza KTU (#8767) üzenetére


geza844
aktív tag

B.szkiii... ugyanott vagyok mint a színes tintás EPSON-nál, amibe akkor is kell színes partonokat venni, ha nem használom őket... wáááá.... :W

De amúgy köszi a hozzászólást, teljesen igazad van.

(#8769) geza844


geza844
aktív tag

Na meg is vagyok. EPSON WORKFORCE PRO - WF56920DWF -hez eBay-ről 7000 Ft a 4db utángyártott patron, vagyis a teljes szett: http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&id=111591155593&alt=web

(#8770) atala válasza KTU (#8767) üzenetére


atala
Topikgazda

De ha a dobegységből is utángyártottat vesz, akkor csak 7000 Ft. :)

(#8771) atala válasza geza844 (#8769) üzenetére


atala
Topikgazda

Óvatosan azzal az utángyártott patronokkal! Ez a nyomtató durabrite pigmentes tintát használ. Az utángyártottakban sima dye tinta van, ami sokkal hígabb mint a pigmentes, de ha még nem is lesz folyás, meg ilyesmi, akkor sem lesz sohasem színhelyes a nyomtatás.
Ebbe a nyomtatóba esetleg tölthető patronokat tudsz venni, amibe utána pigmentes tintát töltesz. Én is így használom. 10000 Ft-ért veszem a 200ml tintát hozzá ami garantáltan jó minőségű.
[link]

(#8772) geza844 válasza atala (#8771) üzenetére


geza844
aktív tag

A színhelyesség különösképpen nem izgat, lévén nem is tervezek színest nyomtatni. Mivel azonban a te megoldásod is nagyon jó árban van, könnyen lehet, hogy ezt az utat fogom járni. Addig viszont jó idő eltelik majd, míg az induló színes tintát kalibrálásokkal, és tisztogatásokkal kipacsálja, úgyhogy lesz időm ezen agyalni. Köszi az infót és a linket! :R

(#8773) atala válasza geza844 (#8772) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha csak feketét nyomtatsz, akkor hamar ki fog ürülni a fekete tartály. Abba mindenképpen kell tenned valamit, és nem ajánlatos keverni az eredetit az utángyártottal. Arról meg nem is beszélve, hogy mondjuk bent hagyod a 3 színt,és a feketébe beteszel egy utángyártottat amiben dye tinta van. Bele sem merek gondolni, hogy mit művel a pigmentes tinta keveredése a dye tintával.
Láttál te már pigmentes tintát? Ég és föld a dye és a pigment tinta.
Tehát én egyszerre cserélném le mind a négy patront. Így is lesz egy kis idő, míg a hosszú csövön keresztül ki fog ürülni az eredeti tinta. Ugyanis ennél a nyomtatónál nem a fejnél van a patron, hanem oldalt, de gondolom ezt már te is nézted.

De miért nem jó neked az a lézer ami nekem van. (Brother DCP-7065)
Mindent tud amit neked kell. Ha saját magad töltöd, akkor még a 12 ezer oldalankénti dob egységgel együtt is csak 1,2 Ft-ra jön ki egy lap nyomtatása, és akkor nem kell bajlódnod a patronokkal, meg az esetleges beszáradással. Ráadásuk 45e Ft.

[ Szerkesztve ]

(#8774) nbk


nbk
aktív tag

Sziasztok,

Otthoni használatra keresek nyomtatót, az alábbi paraméterekkel:
- minimális nyomtatás (havi pár 10 oldal)
- jellemzően feketében, ritkán színesben
- fotót nem nyomtatok, maximum színes ábrák
- szkenner + wifi-n nyomtatás kell
- max. 30e körüli áron

Tudom, hogy rengeteg ilyen készülék van ebben a kategóriában, inkább azt kérdezném, hogy milyen típust vagy gyártót kell kerülni, milyet NE vegyek :)

Van egy ilyen Epsonom, ami tökéletes lenne, ha nem szart volna be a nyomtatás része. Utángyártott patronoknál random hibát ír (nincs benne a patron), több fajta patronnal próbáltam. Pucoltam a fejeket, érintkezőket, de nem jött össze. Illetve amikor még nyomtatott, folyamatosan csíkozott, több patronnal, több tisztítás után. Egy évig szívtam vele, elegem lett belőle.
Kipróbálhatnám gyári patronnal is, de ha azzal sem jön be, akkor fél nyomtató árát buktam... (így is buktam már egy kb. 10 ezres, 6 patronos utángyártott csomag árát)

köszi!

[ Szerkesztve ]

''Egy aprócska kalapocska, benne csacska macska mocska...''

(#8775) geza844 válasza atala (#8773) üzenetére


geza844
aktív tag

Ááhhh... :W

Jólvan, gondolkozom... de a 45k nem jó, legalább 75k-s gép kell... pályázat... ennyi lett tervezve, el kell költeni... de akkor szerinted a Brother MFC-L2720DW jó lehet utángyártott tonerrel + dobbal? Vagy az EPSON-hoz vegyek tölthető partonokat, és töltsem pigmentes festékkel?

De ezt most nem értem, azt írtad, hogy veszel tintát, és töltöd a gépet, most meg azt, hogy van egy mono lézered. Ezek szerint több nyomtatód van?

(#8776) KTU válasza geza844 (#8775) üzenetére


KTU
addikt

Brother lézert csak akkor vegyél, amennyiben hajlandó vagy eredeti dobot venni később. :U

Amúgy meg milyen epson,
mert ilyen nincs:

"EPSON WORKFORCE PRO - WF56920DWF"

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8777) geza844 válasza KTU (#8776) üzenetére


geza844
aktív tag

Bocsi, elírtam, erről van szó: EPSON WF-5620DWF

(#8778) beach head válasza nbk (#8774) üzenetére


beach head
senior tag

Hello, én egy Hp-t mondanék pl: HP Deskjet Ink Advantage 2545

Én is hasonló felhasználásra vettem egy 2515öst. Előtte nekem is epson volt, de megadta magát, egyrészt beszáradt a fej, másrészt már semmilyen utángyártott patront nem akart elfogadni a végén, és a chip resetter sem hatotta meg.. Ezek után döntöttem úgy, hogy veszek olyat aminél a patronba van építve a fej, igaz hogy nincs hozzá utángyártott csak max utántöltött patron, de ilyen minimális nyomtatásnál ez már annyira nem szempont,(sőt havi 10 oldalért az okosok szerint nem is éri meg megvenni, persze van benne igazság, de ha nincs a környékeden nyomtatási lehetőség amit bármikor elérhetsz akkor jól jön) és nem kell kidobni a nyomtatót ha esetleg beszáradna. És talán ezekhez a legolcsóbb a gyári patron is 3000 ft szines és kb 3700-4000 ft a fekete fehér (kb 360 oldalra elegendő tinta van benne a dobozon lévő sacc szerint).

[ Szerkesztve ]

(#8779) Soma01 válasza nbk (#8774) üzenetére


Soma01
veterán

Én ezt vettem: Canon PIXMA MG5650
Kb. ilyen keretből, csak kicsit nagyobb terhelése lesz. Fekete XL patron 800 Ft körül már kapható hozzá, így kb. 2 Ft + a papír egy oldal költsége.
Ebben van WiFi is.
Ja, a gyári 500 lapos fekete (PGI-550PGBK XL) 4 - 5.500 közt van.

[ Szerkesztve ]

(#8780) KTU válasza Soma01 (#8779) üzenetére


KTU
addikt

Csak hogy nbk fórumtárs kevest nyomtat,
és úgy fog járni mint a régi epsonjával,
mert ez is fej nélküli patron, dobozban tinta + chip.
Beszárad a fej, és a tintát fejtisztításra fogja használni.

Igaz hogy ezek a Canon nyomtatók szerintem jobbak tintabeszáradás terén is, mint az olcsóbb epsonok.
Persze utános patronnal értem mind2 nyomtatóesetében.
Nem érzékeny arra hogy milyen fajta patron.
Epson képes megzakkanni tőle.

De mindezek ellenére,
lehet jobban jár egy 650-es patronokkal működő HP nyomtatatóval.
Ami drágább de fejes patronos.
És kevesebb az induló költség, viszont drágábban nyomtat.

Majd eldönti. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8781) w.miki


w.miki
veterán

Végül én is egy régebbi, irodai célra tervezett, office multis nyomtatót vettem:
Canon MX870
500Ft hozzá egy ugy. patron, és állítólag kiszedhető a fej, és meleg vízben tisztítható, ha mégis beszáradna...
Majd kiderül. Eddig jól működik, bár a mérete elég nagy, picit megbántam, hogy nem a valamivel kisebb Brother j4510-et választottam.

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8782) atala válasza geza844 (#8775) üzenetére


atala
Topikgazda

Igen, két gépem van. Van egy tintás, és egy mono lézer.

(#8783) atala válasza KTU (#8776) üzenetére


atala
Topikgazda

Mi a baj, az utángyártott brother dobbal?

(#8784) papeti01


papeti01
senior tag

sziasztok, olyan nyomtatot keresek ami lehet szines is, de nem fontos. fontos viszont hogy nyomtasson szines patron nelkul is, illetve tudjon fenymasolni, es scannelni. otthoni felhasznalasra.

elore is koszi,
p.

#proudfather

(#8785) süti5


süti5
őstag

Sziasztok,

légyszi javasoljatok otthonra új nyomtatót, az alábbi feltételekkel:

- fekete -fehér
- szkennelni is tudjon
- wifi-ről nyomtatás jó lenne, de nem alap
- gyári, olcsó patronnal lehessen üzemeltetni
- havi kb. 200-300 lap

Köszi.

(#8786) Varshi válasza papeti01 (#8784) üzenetére


Varshi
aktív tag

> lehet szines is, de nem fontos. fontos viszont hogy nyomtasson szines patron nelkul

Akkor neked mono nyomtató kell.

Innentől már csak a havi lapszám és az egyéb elvárások érdekes.

(#8787) Varshi válasza süti5 (#8785) üzenetére


Varshi
aktív tag

Költségkorlát van?

(#8788) süti5 válasza Varshi (#8787) üzenetére


süti5
őstag

Jó lenne persze minél olcsóbban, de max. 40.

(#8789) papeti01 válasza Varshi (#8786) üzenetére


papeti01
senior tag

szia, akkor van olyan mono, ami scannel es masol is? lapszam nem sok, otthoni hasznalat.... koszi

#proudfather

(#8790) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Elnézést, de nagyon amatőr kérdéseim lesznek.
Multifunkciós eszközre(nyomtatás, esetleg fénymásolás, szkennelés) lenne szükségem, alapvetően pályázati anyagok készítéséhez. Érdemes olyan eszközt venni, ami ezeket külön-külön tudja vagy az egybeépített verzió is tökéletes? Ti milyen típust ajánlanátok? Fotók nem lennének nyomtatva, és elsődleges igény a megbízhatóság. Árban nem szeretnék elszállni, de tudom, hogy a minőséget meg kell fizetni, nem ezen lenne a spórolás.

Köszönöm előre is!

(#8791) Varshi válasza papeti01 (#8789) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én elgondolkodnék egy mono lézeren. (csak nem értek hozzájuk annyira, hogy típust javasoljak)

(#8792) Varshi válasza süti5 (#8788) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ez így nehéz, csak kompromisszumos ötletem van (azaz a feltételeidből valamelyik - vagy több - nem teljesül).

(#8793) süti5 válasza Varshi (#8792) üzenetére


süti5
őstag

Hallgatlak:)

(#8794) Varshi válasza süti5 (#8793) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ha nem kell sokat a szkenner (és van hová tenni két gépet), akkor vegyél egy olyat, ami csak nyomtat, de azt k. olcsón (Pl. Epson L120),
és tartsál meg egy régi nyomtatót, ami szkennelni tud, vagy ha nincs, vegyél egyet használtan pár ezerért (de komolyan, tele a net kukaérett multifunkciós géppel, ami nyomtatni már nem tud, de szkennelni még igen - még nekem is van kettő a polcon :D).

Ezzel belül maradsz a 40-en, és nagyon olcsón nyomtatsz. Ja, és színest is tud, és évekig nem fog kifogyni (nekem túl van a 355-ösöm a 30e oldalon, feketét már sokszor töltöttem be, de a gyári kezdő színek még 15-20% felett vannak).

(#8795) süti5 válasza Varshi (#8794) üzenetére


süti5
őstag

Erre a megoldásra nem számítottam, de akkor újabb szempont: ennyi helyem azért nincs:)

(#8796) süti5


süti5
őstag

[link]

[link]

Ezek esetleg?

(#8797) almos94


almos94
aktív tag

Sziasztok!
Új nyomtatót szeretnék venni. Multifunkciós (nyomtató+szkenner) legyen és lézeres, több kikötés nincs. Persze ne a legdrágább, de nem is muszáj, hogy épp a legolcsóbb legyen, megfizethető, emberi árban. Ja és csak feketében nyomtatok, főleg szöveget.
Segitséget előre is köszönöm! :R

Miért érdemes tanulni??? A tanulás meghozza gyümölcsét, a gyümölcsből meg ugyebár pálinkát lehet főzni...

(#8798) beach head válasza w.miki (#8781) üzenetére


beach head
senior tag

Hát szerintem a forró víz az csak mese habbal, minden esetre a beszáradást megelőzendő nyomtass legalább 1-2 hetente valamit vele.

(#8799) MichaelSD válasza süti5 (#8796) üzenetére


MichaelSD
őstag

Például ő miért is nem jó? :)

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8800) süti5 válasza MichaelSD (#8799) üzenetére


süti5
őstag

Írtam privit:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.