Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7201) mrsitn


mrsitn
csendes tag

Sziasztok!

Cégünknél lenne lehetőség beruházni nyomtatóra.

Nagy többségében fekete fehér árjegyzékeket, és etiketteket nyomtatunk, időnként azonban szükség van egy két színes (fürdőszobai burkolat, fektetési minta vagy konyhabútor látványterv) nyomtatására is.

Alapból főnököm rokona ezeket ajánlotta:
Epson XP-205
Canon IP7250

Ha tudtok a fentiek helyett jobb, megbízhatóbb, takarékosabb lehetőséget, kérem ajánljatok.
Anyagi keret max 30k

(#7202) Gergőke88 válasza mrsitn (#7201) üzenetére


Gergőke88
addikt

Két teljesen más készülék.
Havi hány oldal lenne nyomtatva?
Scanner szükséges?
Ha eredeti kellékkel lesz üzemeltetve akkor érdemes lenne megnézned a HP 3525-t.

(#7203) mrsitn válasza Gergőke88 (#7202) üzenetére


mrsitn
csendes tag

Igazából változó, de egyik hónapban sem megy 500 oldal fölé sztem.
Eddig mindig utángyártott dolgokat használtunk, a régi egy kombi készülék, faxszal és másolóval együtt.
Az nem baj ha scan opció van a készülékben.

(#7204) epzon válasza mrsitn (#7201) üzenetére


epzon
őstag

Epson l355

drágább viszont festékben nagyon hamar megtérül mert ez 1 ft környékén nyomtat színesben és feketében is és az induló készlet 12 000 fekete és 6500 színes nyomatra elegendő

(#7205) Viktoár


Viktoár
addikt

No fejlemény a hibás hp 5520-al kapcsolatban.
Jövőhéten kedden (8.-án) jön a futár és hoz egy másik készüléket.(nem mondták milyet,remélem ilyet vagy jobbat.)Majd beüzemeljük és ha rendben működik akkor jelezni kell a hp felé és azután valamikor küldenek egy másik futárt a rosszért.

Üdv:Viktor

(#7206) lemusz


lemusz
addikt

Üdv!

Milyen nyomtatót ajánlanátok nekem? Epson dx4450 volt eddig, de pár év után tönkrement. Abszolút nem ismerem a technológiákat meg hogy mi merre hány méter, így teljesen tanácstalan vagyok. Elvárások: legyen rajta szkenner, sima + képes dokumentumok nyomtatása, heti 1-2 oldal nyomtatás, ne kerüljön egy vagyonba a patron bele... Minden tanács jól jön, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7207) Gergőke88 válasza lemusz (#7206) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp ia 1515.

(#7208) lemusz válasza Gergőke88 (#7207) üzenetére


lemusz
addikt

Sajnos ilyen típust nem találok a szóba jöhető üzletekben. :F (pcx + miskolci kiskerek)

Ezeket találtam, de nem tudom mindegyik jó-e nekem, meg hogy melyikbe olcsóbb a tinta.

Canon MP230 11,740Ft
Canon MG2250 14,040Ft
HP DeskJet Ink Adventage 1015 14,210Ft (szkenner ehhez nincs is?)
PRN HP DeskJet 1050A 11 120 Ft
PRN Canon Pixma MG2150 MFP 13 354 Ft

(#7209) Gergőke88 válasza lemusz (#7208) üzenetére


Gergőke88
addikt

Media markt, edigital vagy akar az euronics is tele van vele.
Az osszes tobbi felejtos, joval dragabb a fenntartasa.

(#7210) lemusz válasza Gergőke88 (#7209) üzenetére


lemusz
addikt

Hmmm ezekre nem is gondoltam. És ennél hogy van a tinta téma? Milyen nevű kell bele, mennyibe kerül és meddig jó? Utángyártott szóba jöhet?

(#7211) Gergőke88 válasza lemusz (#7210) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eredeti kellek javasolt.
2 patron van benne. Fekete es szines. A patronon van a fej.
Hp650 a fekete cz101 360oldal, 650 a szines cz102 200 oldal.

[ Szerkesztve ]

(#7212) lemusz válasza Gergőke88 (#7211) üzenetére


lemusz
addikt

Mediamark weboldala nem enged 5 ezer alatti tintára keresni omg... jól sejtem, hogy azért kapható patron ettől függetlenül? Gugli a feketére 3K-t dobott ki, színesre 2,5K-t.

(#7213) Gergőke88 válasza lemusz (#7212) üzenetére


Gergőke88
addikt

Persze. Szinte mindenhol van hozza tinta, sokszor a Tescoban a legolcsobb.
De edigitalnal is van. Amugy gyarilag kapsz hozza egy teli szettet ha keveset nyomtatsz azzal is elleszel egy ideig.

(#7214) lemusz válasza Gergőke88 (#7213) üzenetére


lemusz
addikt

Nyilván el leszek vele egy darabig, de jó tudni hogy hol és mennyiért kapható hozzá külön tinta. Epsonnál is pár év alatt 2-3x vettem csak hozzá tintát, aztán vettem utángyártottat feketét, minden rendben volt, utána utángyártott színest és rá egy kis idővel megadta magát, össze-vissza nyomtatott, egyre csúnyábban, szoftveresen nem tudtam megoldani a problémát, kitisztítani magamtól nem tudtam, gondolom javíttatni meg nem éri meg ezeket...

Szóval akkor ez a HP 1515 a legjobb választás számomra, köszi a plusz infókat is. Ezen a héten nem hiszem hogy neki lendülök, de jövőhéten megveszem. Ha addig is lenne még valami hozzá fűzni való vagy jobb ajánlat, akkor kérlek értesíts/értesítsetek. Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7215) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,

induló kisvállalkozáshoz kell műszaki rajz nyomtatásához A3+-os nyomtató. A laseren nyomtatom a A4-es dolgokat, de kell műszaki rajzhoz a A3+-os. Havi szinten kb 15-20 oldal A3+ -os rajzot nyomtatok ki. Max 50 oldalt.

EPSON WorkForce WF-7515-et néztem ki. Van még jobb és gazdaságosabb alternatíva ?

(#7216) QwErTy42 válasza Khaosz55 (#7215) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ebben a méretben nem igazán.
Talán valamelyik Brotherbe lehet belepakolni ilyen 1500-2000 oldalas patronokat elég baráti ár mellett viszont én személy szerint ódzkodom egy kicsit ettől a márkától. Kelléket sem lehet( pláne ezt a spéci patront) kapni hozzá minden sarkon.

HP-nak van még hasonló gépe valamivel drágábban, viszont tudásban és fenntartási költségben kb ugyanaz, mint az Epson.

Ilyen mennyiségre teljesen jó lehet az Epson.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7217) krida


krida
csendes tag

Sziasztok!

Épp tervezem egy multifunkciós nyomtató vásárlását.
Igazából nagy igények nincsenek, itthoni célra lenne. Nem árt, ha fotókat is szépen nyomtat, asszony ezért nyaggat...
Kinéztem a Canon MX475 -t.
Van esetleg tapasztalata vele valakinek? Esetleg ajánlotok mást?
Ár-érték arányban ezt találtam eddig a legjobbnak... Aztán lehet tévedek...

(#7218) Gergőke88 válasza krida (#7217) üzenetére


Gergőke88
addikt

Fotó nyomtatásra színenként cserélhető patronos gépet vegyél.
HP IA 3525 fenntartása olcsóbb lesz.

(#7219) Khaosz55 válasza QwErTy42 (#7216) üzenetére


Khaosz55
addikt

Egy kérdés. Találtam még egy gépet.

HP Officejet 7500A Wide C9309A . Ez is tudja az A3+ -ot. Igazából én A3-at fogok használni.

Ez 20 rugóval olcsóbb mint az epson. Ez milyen gép ?

Ez milyen gép és melyiknek lenne olcsóbb a tintával lelátni. Persze töltetném a tintát.

(#7220) QwErTy42 válasza Khaosz55 (#7219) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ha tölteted, akkor k-rvára mindegy. A legtöbb patrontöltős ugyanazt a löttyöt tölti mindegyik márkába.

A HP thermal inkjet technológiával( nagyon nagy hővel), míg az Epson piezo eljárással nyomtat( pici kristály rezeg és köpködi a tintát). Ebből adódóan az Epson kevésbé érzékeny a szar minőségű festékre, mint a HP. A HP nyomtatófejében szó szerint odakozmálhat a nem megfelelő minőségű festék.

Azért majd ne lepődj meg, ha netalántán meghalna a nyomtatófej a hű de jó minőségű festéktől. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7221) Viktoár válasza Viktoár (#7205) üzenetére


Viktoár
addikt

Na valamiért ma hozták az új hp 5520-at.Tökéletesen működik,semmi baj nincs vele.Az egyik szemem sír hogy az előző készülék vadonat újként hibás volt.A másik örül hogy nem én voltam láma a beüzemelésben.

Üdv:Viktor

(#7222) mue


mue
csendes tag

Még egy kérdésem lenne a HP p1102-vel.
Biztos csak én vagyok a béna, de hogyan kell betölteni az üres papírt? Az A4-es papír ugyanis lötyög mivel sokkal szélesebb a tálca, tudom benne balra és jobbra is igazítani. A nyomtatás emiatt nem kerül középre. A neten keresve se találtam erre megoldást. Létezik, hogy annyi a válasz, hogy próbáljam szemre középre behelyezni a stócot?

(#7223) Gergőke88 válasza mue (#7222) üzenetére


Gergőke88
addikt

A talca ket szelen van egy egy ful. Az ugazitja kozepre. Nyugodtan huzdd beljebb.

(#7224) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Epson nyomtatóknál az L szériából melyik éri meg a legjobban otthoni felhasználásra fotók (10x15) nyomtatásához? (wifi,scanner előny, de nem feltétel)
Az L355W -nél a "W" mit jelent? És mennyiért lehetne a legolcsóbban hozzájutni és hol?

(#7225) QwErTy42 válasza Rotor82 (#7224) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egyik: epson.hu

Másik: google.hu

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7226) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Valamint mi a véleményetek az XP610 -ről? pro kontra pl.:L355-höz képest?

(#7227) QwErTy42 válasza Rotor82 (#7226) üzenetére


QwErTy42
addikt

L355-öt javaslom.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7228) epzon válasza Rotor82 (#7226) üzenetére


epzon
őstag

mire szeretnéd használni

az xp-610 egy fotó nyomtató patronos megoldással, teljesen átlagos nyomtatási költséggel
az L355 egy külső tintatartályos készülék 1 ft-os fotónyomtatási költséggel, teljesen átlagos nyomtatási minőséggel

(#7229) Rotor82 válasza epzon (#7228) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Leginkább családi fotók nyomtatására kellene általában 10x15, esetleg A4-es méretben.
Az "olcsó" tinta nagyon vonzó az L -szériában.

(#7230) epzon válasza Rotor82 (#7229) üzenetére


epzon
őstag

ha elegendő egy átlagos nyomtatási minőség (attól nem lesz rosszabb mint egy automata előhívó pl egy dm-ben) akkor jó lesz az L355 is

(#7231) The Exiled


The Exiled
tag

sziasztok, egy ismerősömnek lenne szüksége egy új nyomtatóra, ha lehet lézeres, és legyen benne scanner is. Otthoni használatra kell, de előfordulhat hogy hazahozott irodai anyagokat kéne rajta kinyomni, szóval fontos lenne a megbízhatóság. Ezen felül nem kéne hogy túl drága legyen. Mit ajánlanátok?

(#7232) QwErTy42 válasza The Exiled (#7231) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia,

Fekete vagy színes doksit nyomtatna?
Havonta nagyságrendileg hány oldalt( 50-100, 100-300, 500 körül...)?
Kell egyéb extra: wifi, lan, automatikus kétoldalas nyomtatás...etc?
Mennyit szánna a gépre?( a drága relatív)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7233) Godimodi


Godimodi
tag

Sziasztok!

Nyomtatót keresünk,heti kb ezer oldalt kellene kinyomtatni,tehát a költséghatékonyság is fontos.Színes szkennelés kellene,színes nyomtatás nem annyira fontos.Milyet tudnátok ajánlani ami max 100.000 Forintba kerül és viszonylag olcsón fenntartható?

Köszi! :)

############ KIÁRUSÍTÁS ############ BMW - MINI gyári, új alkatrészek kedvezménnyel: http://bit.ly/m/kekfeher ############

(#7234) The Exiled válasza QwErTy42 (#7232) üzenetére


The Exiled
tag

ethernet, wifi, bluetooth nem igény, lehetőleg színes lézer, bár perpill a legolcsóbb amit találtam az ez [link]. A keret 50 lenne, ha ez alatt nincs színes lézer, akkor egy minőségibb tintás is jó. Automatikus kétoldalas az kéne bele, és mint írtam scanneres kéne. A havi nagyságrend pedig nem ismert :S

(#7235) Gergőke88 válasza The Exiled (#7234) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp 8600.

(#7236) QwErTy42 válasza The Exiled (#7234) üzenetére


QwErTy42
addikt

Egy toner a négyből ugyanezen az oldalon 1000 oldal kapacitással. Az utángyártott sem sokkal olcsóbb.
A színes lézert márkától függetlenül felejtsd el! A belépő( nem több százezres) gépeket horror fenntartani, az utángyártott színes tonerek elég drágák és a legtöbbször csak a baj van velük.

A mennyiséget jó lenne tudni. :)

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7237) The Exiled válasza QwErTy42 (#7236) üzenetére


The Exiled
tag

ha a színes lézer nem fér bele akkor viszont jobb lenne valami 50-nél olcsóbbat keresni, szóval a linkelt hp 8600 nem férne bele. A kapacitás meg szerintem havi 600 oldalnál nem kéne hogy több legyen.
Ahogy nézelődtem, ezt találtam [link]. Erről mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

(#7238) Gergőke88 válasza The Exiled (#7237) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem rossz, de a helyedben akkor a hp6700/t neznem meg. Joval masszivabb.

(#7239) The Exiled válasza Gergőke88 (#7238) üzenetére


The Exiled
tag

Köszi, megvan ami kell :)

(#7240) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Irodába kellene egy multi, amivel olcsó a nyomtatás és a fénymásolás, a következő követelmények vannak:
- fekete
- hálózatba köthető
- évente kb 30ezer oldal
- fax, scanner kell
- win xp/7 support
- 3ft/oldal környéki költségek minőségi utángyártott, vagy eredeti tonerrel

Egyelőre Epson M4525 a kiszemelt, de ha van olcsóbban hasonlóan jó (nem kell ilyen nagy, elég kis teljesítmény is, csak a költségek is legyenek kicsik), akkor azt is megnézném.

(#7241) peu407


peu407
senior tag

Sziasztok!

Tanácsot,segítséget kérek! Nyomtatót szeretnék venni,mert a jó kis Canon i965-nek (6patron,9600x2400dpi)a feje megadta magát,és nem találok hozzá sehol sem. Az elsődleges A4-es méretű fotónyomtatás (DVD borító) és DVD,Bluray lemez nyomtatás, legalább az elpusztult nyomtató által nyújtott minőségben. Fax nem szükséges, scanner meggondolandó, mert a Canoscan 8000f-nek nincs Win7-hez drivere, de el tudok lenni nélküle. Az ár első nekifutásra legyen mondjuk max 30-40 e Ft. De ha kicsit többért lényegesen jobbat kapok,nem vagyok ellnene még egy kicsi gyűjtögetésnek. Az előző nyomtatómat is hosszútávra vettem 2003-ban.Köszönöm a javaslatokat előre is!

(#7242) Gergőke88 válasza peu407 (#7241) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez nehez szules lesz.
Epson l800 lenne a legjobb neked de az kb2x annyi, viszont rengeteg tinta jar hozza gyarilag.
A megjelolt ar kornyeken Canonok lesznek, de azok patronarai szornyuek.
En a helyedben sporolnek egy Epsonra.

(#7243) LógaGéza válasza Gergőke88 (#7242) üzenetére


LógaGéza
addikt

Sajnos ez igaz, 16ezer volt most egy szett a iP4600-hoz... 10ért vettem a nyomtatót :)
Igaz, van utángyártott szett is 3-ért, de ne ezen spóroljunk már... Hogy néz ki, hogy előveszik az esküvői DVD-t 20 év múlva, és teljesen ki van fakulva :U

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7244) peu407 válasza Gergőke88 (#7242) üzenetére


peu407
senior tag

Köszönöm a választ! Igazából a nyomtatási költség annyira nem érdekes, mert elsősorban nem magamnak nyomtatok, az üf meg majd kifizeti. A 7243-as hozzászólásban ráérzett a kolléga a lényegre, elsősorban esküvős dolgokat nyomtatok. A régiben sem fordult meg soha utángyártott patron. Szóval a minőség az első. Mondjuk a kifakulást én igyekszem egy vékonyan a festéstre fújt fényes lakkréteggel megelőzni. Kényes meló de megéri. Szóval ennek tudatában is Epson?

(#7245) LógaGéza válasza peu407 (#7244) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az a Epson köröket ver rá felépítésben, tartósságban szerintem a Canonokra (iP7250-nek mondjuk szép képe van, de a MG5350-é nekem nem tetszett pl, annál szebb az iP4600/4700), és a fejük se bír szerintem annyit mint az Epsoné.
Csak érdeklődésképp: Milyen papírra nyomtatjátok a borítókat, hogy még lakkréteg is megy rá?

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7246) peu407 válasza LógaGéza (#7245) üzenetére


peu407
senior tag

A papírra nem teszek lakkréteget, csak a lemezre. Papírból csak 180g felett használok általában Glossy-t.Ha pedig a kiválóból is kiváló kell, bemegyek a fotólaboros barátomhoz és a sokmilliós Fuji laborgépén nyomtat nekem borítót.

[ Szerkesztve ]

(#7247) Gergőke88 válasza peu407 (#7244) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen. Az egy kivalo nyomtato.

(#7248) LógaGéza válasza peu407 (#7246) üzenetére


LógaGéza
addikt

Értem, lemezen még nem is gondolkodtam, hogy ilyen kellene rá, de nem rossz ötlet - esetleg zaklathatlak PÜben majd a részletekért? Nem szeretném beszürkíteni a topikot off-okkal :)
Glossy papírról egy nyomdás ismerős azt mondta, ha hajtva van olyan szinten, mint a DVD-knél, akkor egy idő után a hajtásnál "megtörhet a festék", és nem fog úgy kinézni mint kellene. Nem tudom mennyire kell ezt komolyan venni, mert a srác néha elég zöldségeket tud mondani...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7249) epzon válasza peu407 (#7244) üzenetére


epzon
őstag

de ha olcsóbban nyomtatsz és az üf ugyanannyit fizet mint eddig akkor te lényegesen jobban jársz nem?
akkor mégis csak számít a nyomtatási költség

az L800-ast sok fotós használja, jelenleg nincs jobb gép ilyen célra

(#7250) buci30


buci30
addikt

Ajánljatok olyan színes nyomtatott ami kompatibilis iPhone es IPad es Mac gépel!

A lenyeg hogy WiFi-n keresztül lehessen ra küldeni a nyomtatni való anyagot.
Azt mondtak a direkt WiFi jobb csatlakozási lehetoseg.

Nem kell semmi extra csak be legyen drága a tinta bele!

Itthoni nem mindennapi használatára. Aránylag szepen ,gyorsan nyomtason sulis dokumentumok konyvek... neha fényképek hobbi szinten.
Ha van benne szkenner is es nem ugrik nagyott az ár mitatta akkor az us érdekelne.

Tehát mind kettőre írhatók :) koszonom!

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.