Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8801) KTU válasza MichaelSD (#8799) üzenetére


KTU
addikt

ő :N

ez :K

:)

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8802) w.miki válasza Varshi (#8794) üzenetére


w.miki
veterán

Hadd kérdezzem meg, esetleg más Epson L355 tulajtól.
Igaz, hogy a tintatartók kupakját néha ki kell nyitni, hogy bemenjen a levegő, és ne legyen a tartályban vákuum?
Vagy erre nincs szükség a nyomtató végig használható, a tinta kifogyásáig, zárt kupakkal?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8803) KTU válasza w.miki (#8802) üzenetére


KTU
addikt

Link :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8804) epzon válasza w.miki (#8802) üzenetére


epzon
őstag

Erre akkor van szükség, ha azt tapasztalod hogy eltömődnek a fúvókák használat közben. Ez azért van mert nem kap elég levegőt a rendszer és vákuum alakul ki, jellemzően akkor mikor nagy mennyiséget nyomtatsz vagy sok fotót nyomsz.

Ha ezt nem tapasztalod akkor nem szükséges levenni, ha igen akkor jobb ha leveszed és úgy használod.

(#8805) MichaelSD válasza KTU (#8801) üzenetére


MichaelSD
őstag

Kikértem a nyomtatók nevében! A nyomtatóknak lelke van! :)

[ Szerkesztve ]

XMPP: sdmichael@kdetalk.net

(#8806) Varshi válasza w.miki (#8802) üzenetére


Varshi
aktív tag

Ugyebár én is olvastam az előttem szóló szakértő kolléga javaslatát, de egyszerűen sose vitt rá a lélek.
Mittomén legközelebb véletlenül meglöttyentem... egyszer már folyt ki, sőt csak fröccsent utántöltéskor, de nyilván a fehér fal melletti nyomtató környékén. :-)

Szóval én hagyom fent a kupakot. Egy menetben max. 200-250 oldalt szoktam nyomtatni, és a papírutántöltéskor is megállok - van, hogy 1 percre -, és még nem láttam nyomát, hogy "elfogyna" vagy "kihagyna" a tinta.
Csúcsba' olyan 1000 oldalt nyomtam ki egyszer egy délelőtt során. De ez évente egyszer van.

Én azt mondom, hogy ezzel a nyomtatási sebességgel és tálcakapacitással nehezen lehet zavarba hozni.

(#8807) geza844


geza844
aktív tag

Olvastam, hogy az EPSON WF-5620DWF az GDI-s nyomtató, és arról is, hogy ezért pl. nem lehet nyomtatószerverre kötni. Nem igazán értem, hogy ez miért fontos, ha egyszer van rajta Ethernet port és Wifi is. Router-re rá tudom kötni vezetékkel, vagy vezeték nélkül, hogy hálózati nyomtatóként, és hálózati szkennerként működjön? Eddig úgy tudtam, hogy ez sima ügy, de most ez a GDI-s printserveres dolog megint bezavar...

(#8808) epzon válasza geza844 (#8807) üzenetére


epzon
őstag

ennek semmi értelme

rá tudod kötni

a pcl, ps emulációkra általában akkor van szükség ha nagyon nagy az adatforgalom, és éppen ezért nem képpontokkal mondják meg a nyomtatónak hogy melyik cseppet hova rakja, hanem parancsokkal. Több féle parancsnyelv létezik (ez a pcl, ps)

hálózatba kötni és routerre dugni simán tudod az 5620-ast is, nincs köze a nyomtatónyelvhez

(#8809) beach head


beach head
senior tag

#8765-re mit ajánlanátok? mono lézer multifunkcióst vagy inkább tintásat?

[ Szerkesztve ]

(#8810) geza844 válasza epzon (#8808) üzenetére


geza844
aktív tag

Szuper! Akkor dobj már majd egy telefonszámot nekem privibe, és kereslek a héten. Köszi!

(#8811) kurtzyx


kurtzyx
tag

Estét!

Kották nyomtatására kerestetik egy nyomtató.
Milyen irányba lenne érdemes nézelődni?
Minimális tudásra lenne szükségem:
Fekete-fehér + wifi ezen kívül annyit kell tudnia, hogy minél kisebb legyen.
Lévén nem szándékozom kitapétázni az egész házat ezért minimális lapszám/hó várható néhány 10 darabnál semmiképp sem több.

Előre is kösz.

(#8812) Soma01 válasza kurtzyx (#8811) üzenetére


Soma01
veterán

És mekkora lapokon szokott lenni egy kotta?

(#8813) kurtzyx válasza Soma01 (#8812) üzenetére


kurtzyx
tag

Esetünkben teljesen szokványos A4es lapokon. [Mondjuk a sajátjaim közt 1 sincs ami megfelelne az A4 szabványnak de na ezek módszerváltás előtti csempészett kották :D]

(#8814) Mezcal


Mezcal
addikt

Van olyan olcsó nyomtató, amihez az utángyártott patron is olcsó? Mint annoa CX3200-as Epsonomhoz, ami 1000+1000 Ftból megvolt?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#8815) Soma01 válasza Mezcal (#8814) üzenetére


Soma01
veterán

Én csak a magam példáját tudom mondani. 850 Ft egy 500 oldalra (5% fedésű) való fekete patron. (persze plusz posta, de hát kell venni mást is, vagy többet, vagy össze kell fogni valakivel) Cseréled, kész. Nem kell fecskendőzni, festéket öntögetni, méregetni.
Nekem jónak tűnik...
Ja, Canon MG5650.

(#8816) gtuby


gtuby
csendes tag

Sziasztok, multifunkciós nyomtató vásárlásán gondolkodom.
Jelenleg egy Epson nyomtatóm van amihez baromi olcsó a patron (1500 a 4db), de néha beszárad a fej (pl.: nem használom 1-2 hónapig) és mire megtisztítom kiürül a patron. (A színes részét nem is tudom használni jelenleg sem, mert csíkoz)
Mint írtam nem vészes a patron, de szükségem lenne a fénymásolás lehetőségére is ezért gondolkodom új gépben.
A beszáradás miatt lézerben gondolkodom.
Olcsó multis lézer a Brother DCP-1512.(21.000.- től már lehet kapni)

http://www.arukereso.hu/nyomtato-c3134/brother/dcp-1512-p181786071/?gclid=CIGwiOKs3MMCFfDKtAodljoA4g

Ehhez 3400-ért van 1500 lapos után gyártott toner.:

http://toptoner.hu/TOPTONER-UTANGYARTOTT-BROTHER-TN1030-TN1050-TN-103

Túl sokat nincs használva, szerintem egy toner simán kibírna nálam egy évet.
Szerintetek ebben az ársávban jó ajánlat egy ilyen Brother?
Esetleg más tipp?

(#8817) Mezcal válasza Soma01 (#8815) üzenetére


Mezcal
addikt

És a színes patron utángyártottban, az mennyi hozzá? Hány oldalra elég?

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#8819) Soma01 válasza Mezcal (#8817) üzenetére


Soma01
veterán

Az engem nem nagyon érint. De megnézem...
Én úgy vagyok vele, hogy abból eredeti tervezek venni.

Amúgy 1000 Ft-ért biztosan van már. Természetesen színenként kell megvenni és ez az XL ára, amivel szintén 500 oldal kijön szerintem, de az egyik boltban 700 oldalt írnak rá. [link]
Ebben a számban kételkedek azért. De az csak 1 szín. Mivel (alap)színenként kell megvenni a festéket, biztosan tovább tart mint sima 500 oldal. 4 "szines" 5% lefedettséggel, elméletileg 2000 körül kellene lennie. De színeset szerintem nagyobb lefedettségű oldalakra szoktak használni. De engem ez nem izgat.
Amúgy a Canon oldala is 715-öt ír a színesre, 11 ml-re. Szóval szerintem így már látom, hogy máshogy számolnak. Tehát az összes színes együtt bír 700 oldalt.
A XL fekete 22 ml az bír egyedül 500 oldalt.

(#8820) TB


TB
tag

Sziasztok!
Régóta gondolkozok egy nyomtatón,de mivel csak nagyon ritkán lenne rá szükségem,ezért mindig odáztam a dolgot! A kérdésem az lenne,hogy havi pár lap nyomtatására van olyan nyomtató,ami megfelel és nem szárad be? Ha igen,akkor mit ajánlanátok? Wifi kapcsolat jó lenne,más kikötés nincs!Olcsóbb gép közül kellene valami,ami megfelel az ilyen kevés nyomtatásra.Persze ha van ilyen!

(#8821) Varshi válasza TB (#8820) üzenetére


Varshi
aktív tag

Lézer.
Innentől a "mono lézer nyomtató" kereséssel megnézed az aktuális dolgokat, ha mögé írod, hogy wifi, akkor látni fogod, mibe kerül az a funkció. Ilyen használattal nagyon sokáig elég a kezdő készlet is.

(#8822) Unteroff


Unteroff
aktív tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen nyomtatókat nézzek, ha egy sima (nem multifunkciós, szkenneres, stb) tintasugaras színes/fotó nyomtató kellene, kb. hol kezdődik egy normális nyomtató ára, plusz a következő paraméterek:
- Legalább 3 szín+1 fekete külön patronja legyen.
- Amazok ne legyenek egy árban azonos tömegű arannyal (vagyis olcsó patron, ne érje megvenni az utánagyártott patronokat),
- Nem elsődleges nyomtató lenne, így ezért jó lenne, ha nem száradna be (gyorsan)
- Már első használat után is normális működjön (ellenpélda: Patron be - >szövegigazítás, nem sikerült, patron 75% - > fejtisztítás, 50% - > szövegigazítás újból, nem sikerült, 25%, kérem cseréljen, nem működöm tovább... :)) )

Nem vagyok oda egyik márkáért se, mondjuk egy olcsó Epson nyomtató kicsit csalódás volt (drága eredeti patron, beszáradt fej, gyorsan kiüríti a tartályt).

Asszem' már pár hónapja kérdeztem hasonlót, csak újból előveszem, meg nem találom azt a bejegyzést (akkor volt is egy ~30-35k körüli nyomató ajánlva, ha jól tudom)

Előre is köszönöm a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Steam: BlasiusUnteroffizier SC: Felcser Origin: Felcser_HUN Uplay:FelcserBlasius

(#8823) TB válasza Varshi (#8821) üzenetére


TB
tag

Értem,köszönöm a választ!

(#8824) 543g45gfdgfd


543g45gfdgfd
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam a topikot, nagyon sok hasznos infót találtam, de sok a pro és kontra is. Pólókat készítek és havi szinten akarok kb 10-12 A4-es odlalt nyomtatni fóliára. Korábban egy Canon IP4000-em volt erre a célra, de nem találtam gazdaságosnak és eladtam vagy 3 éve, azóta alkalomszerűen készítettem csak pólót így.

Mottóm, hogy csak gyári original patron/toner, a mosást is sokkal jobban viselik. Másik mottóm, HP-t csak az ellenségemnek, szubjektív tudom, de 2-t is dobtam ki, továbbá utálom az színeseit (3in1) és az egyik szín mindig sokkal előbb fogyott ki, utána meg nem töltöm. :) De azért most megnéztem a HP1515 -öt, mert írtátok hogy gazdaságos. De pusztán számtanilag szerintem a Canon ip7250 még sokkal jobban megéri:

Szerintetek?

Szerk.: Bocs, elszúrtam, ip7250 esetén az csak egy szín, a multipack gyári 13.000ft, így 18ft/oldal -ra jön ki a színes!!! Ami nem nagy különbség nekem, így akkor a nem HP-ra szavazok.

[ Szerkesztve ]

(#8825) 543g45gfdgfd


543g45gfdgfd
csendes tag

Bocs a spam-ért; sőt a Canon CLI 551BkCMY multipack -ban van fekete is, így ugyanannyira jön ki a színes mint a HP1515 esetén. Sőt a fekete elvileg 1ft/oldallal olcsóbb is.

(#8826) atala válasza 543g45gfdgfd (#8824) üzenetére


atala
Topikgazda

Mindenképpen olyan nyomtatót vegyél ami pigmentes tintát használ. A dye tinták nem lesznek annyira mosás állóak!

(#8827) 543g45gfdgfd válasza atala (#8826) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Köszi, ezt nem is tudtam. De ahogy nézem, ezek a nyomtatók elég drágák, a legtöbb A2-t is nyomtat. Amúgy eddig is nyomtattam a 'hagyományos' tintával és jól bírták. Illetve van kínai póló ami 4. éve megvan, alig nyúlt és a fólia is szép rajta, meg van drága pólóm ami alig bírt 7 hónapot, asszem a fólián múlik elég sok, meg hogy milyen hőfokon viszem fel mennyi ideig.
vagy van olcsó pigmentes nyomtató is? Azt ki kell derítenem, a fóliák eszik-e ezt. :)

(#8828) tankraid


tankraid
aktív tag

Sziasztok,

Nyomtató vásárláshoz szeretnék segítséget kérni:

- havi max. 50 oldal
- dokumentumok, tehát nem kell, hogy színes legyen
- ha sokáig nincs vele nyomtatva se száradjon be, stb.
- minnél olcsóbb.

A segítséget előre is köszönöm!

(#8829) atala válasza 543g45gfdgfd (#8827) üzenetére


atala
Topikgazda

A fólián, a hőfokon, és a nyomáson is sok múlik, de a tapasztalat azt mutatja, hogy a pigmentes tintákkal készített nyomat, sokkal időtállóbb. Nézz szét az epson nyomtatóknál melyik használ durabrite tintát. Vannak A4-es nyomtatók is. Pl WP 4015, 4025.

Ha már csinálod, csináld rendesen. Van a vaterán sok kókler akik a szabályokat nem betartva készítenek póló matricát, és utána nem érdekli őket, hogy a vevőnél meddig bírja majd a póló.

[ Szerkesztve ]

(#8830) 543g45gfdgfd válasza atala (#8829) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Aláírom, egyszer kell jót venni, "nem vagyok olyan gazdag, hogy megengedhessem magamnak az olcsó dolgokat.". A pólókat csak magamnak meg a családnak készítem, tehát ha rossz lesz, akkor max magamat okolhatom. :D

Közben találtam egy Epson L110-et, ami szinte hihetetlen, majdnem ingyen nyomtat. Bár ez alig 10-15.000-el olcsóbb ,mint a WP 4015. :U Az L110 -el egy oldal valóban 1Ft alatt marad, de a 4015 is igen jó az átlaghoz képest, 4.5ft/oldal-ra jön ki. :C A kezdeti Canon, HP 14-30ft/oldalhoz képest elég jó... Az más kérdés, hogy egy komlett tintacsere 50.000ft, de csak 3000 oldal esetén napi 3 oldalt nyomva 2.7 évig elég. :DDD Vajon vételkor milyen patronokat adnak hozzá?
A 4025-öt az epson oldalán "not recommended" -re hozták :D
A 4015-ről 2 vélemény jót írt.

(#8831) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy egy tintapatronos nyomtatóban a festék kb meddig tart ki száradás nélkül? Én olyan pár havonta nyomtatok kb.

Választ előre is köszönöm!

(#8832) epzon válasza 543g45gfdgfd (#8830) üzenetére


epzon
őstag

ha pólónyomtatás akkor EPSON F2000 :)

egyébként 4015 és 4025 sem kapható már, utódja az 5110DW

(#8833) 543g45gfdgfd válasza epzon (#8832) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Köszi, megnézem ezt is. Lehet hogy nem lehet kapni, de arukereso meg argep simán hozza vagy 10-12 helyen a 4015 és 4025-öt is. Sőt egy helyen elvileg van raktáron is.

(#8834) atala válasza 543g45gfdgfd (#8830) üzenetére


atala
Topikgazda

Nekem WP-4025 van. Vettem hozzá 100ml-es tölthető patronokat, és egy speciális pigmentes tintával használom. 4 Ft/oldal árra jön ki. Persze a lap lefedettsége általában 50-70% között mozog, így 25 Ft-ra jön ki egy oldal.
Nagyon szeretem a nyomtatót. Sokat nyomtatok. Gyors, és nagyon megbízható.

(#8835) atala válasza epzon (#8832) üzenetére


atala
Topikgazda

Nem pólókat akar nyomtatni, csak transzferpapírt, amit utána a pólóra vasal.

Még lehet pár helyen kapni a 4015, és 4025 nyomtatókat.

[ Szerkesztve ]

(#8836) epzon válasza atala (#8835) üzenetére


epzon
őstag

mi a különbség? a transzfer papír a macerásabb és drágább megoldás
egyébként csak érdekesség képen tettem be nem az a kategória amire ő gondol

(#8837) atala válasza epzon (#8836) üzenetére


atala
Topikgazda

Drágább a transzferpapíros megoldás, de nem kell hozzá nagy beruházás. A direkt nyomtatók ezzel szemben milliókba kerülnek, ráadásul a pólókhoz egy előkezelő lakk is szükséges. A tinta árakról már nem is beszélve. :)
Megnéztem az 5110DW nyomtatót. Ez már sokkal jobb mint az enyém. Az enyémnél 152 fúvóka van színenként, az újnál meg 400. Gondolom ez a gyorsaságában jelenik meg.
Ha bedöglik az enyém (ami remélem nem egyhamar lesz) meg van az utódja.

(#8838) 543g45gfdgfd válasza epzon (#8832) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Köszi ismét, a WF-5110DW ráadásul alig kerül többe, mint a 4015 vagy 25. Most kertet kell rendeznünk ($$), de máj elején esélyes hogy veszek egy ilyet.
Az EPSON F2000 :U , nos nem adnám el a kocsit hogy vegyek egy ilyet... :D De aki pólónyomás vállalkozást épít, neki megérheti. :)

[ Szerkesztve ]

(#8839) Nova91


Nova91
tag

Sziasztok!

Amennyiben egy színes lézernyomtatóban ki fogy egy szín akkor egyáltalán nem tudok nyomtatni vagy azért fekete-fehér dokumentumokat tudok?

(#8840) atala válasza 543g45gfdgfd (#8838) üzenetére


atala
Topikgazda

Annyira nem megy a póló biznisz. Soha az életbe nem térülne meg az ára.
Bakker, most nézem, 5,5 milla az ára. :Y

(#8841) metron


metron
tag

Sziasztok,

MIlyen nyomtato az ajanlott jo minosegu fotok (A4-ig) es melle jo minosegu szoveges doksik nyomtatasara? Nem kell multifunkciosnak lennie, de az se baj. (Inkabb vennek egy jobb foto scannert melle.) Keret max 500EUR. A lenyeg, hogy tenyleg jo legyen es az uzemeltetese se keruljon horrorisztikusba eredeti patronokkal.
Nezegettem az Epson L-s sorozatot, de itt Nemetorszagban, nem nagyon forgalmazzak az L-es sorozatot. L810, 850 nem kaphato. Amazonon talaltam meg L800-at, az is vmi szurke export. Erdemes azt venni esetleg?
Van esetleg vmi pro gep, aminek az L-es sorozatehoz hasonlo az uzemeltetesi koltsege?

(#8842) 543g45gfdgfd válasza atala (#8840) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

:Y Én nem találtam árat, de akkor a lakást is el kéne adni, hogy vegyek... :D

(#8843) epzon válasza atala (#8840) üzenetére


epzon
őstag

hát nem ismered akkor a póló biznisz piacot jól, nem véletlen hogy kapható egy ilyen termék...

(#8844) 543g45gfdgfd válasza epzon (#8843) üzenetére


543g45gfdgfd
csendes tag

Mint említettem, hobbiból, alkalomszerűen a családnak és magamnak csinálok pólókat, sőt, mint leírtam, utoljára 3 éve csináltam többet (akár 10-et is egy hónapban ;) ) Ez a nyomtató meg épp csak 1,5 éves...
Ha ebből kéne megélnem, akkor csúnya világ lenne otthon... :DDD

(#8845) epzon válasza 543g45gfdgfd (#8844) üzenetére


epzon
őstag

persze nem is neked írtam a lentit, csak alapvetően azt hogy ennek a terméknek is van létjogosultsága

(#8846) metron válasza metron (#8841) üzenetére


metron
tag

Akkor inkabb ugy kerdezem, hogy melyik nyomtatot valasztanatok?

Epson L800 v.

Epson XP760, 860
Epson Stylus Photo 1500W

avagy

Canon Pixma 6228B009 Pro-100

LEgfobb szempont a foto minoseg, vallalhato szoveges ff nyomtatas es emellett ne legyen horrorisztikus uzemeltetni.
Nem kell, hogy a legolcsobb legyen, de a gyari patronok vhol kozepes arfekvesuek legyenek.

(#8847) epzon válasza metron (#8846) üzenetére


epzon
őstag

(#8848) atala válasza epzon (#8843) üzenetére


atala
Topikgazda

Én csak azt tudom, amit a kollégáktól hallok. Én is csak mellék állásban csinálom, mert nem élnék meg belőle.
Lehet, hogy van egy két nagy cég akiknek olyan megrendeléseik vannak, hogy megtérül nekik egy ilyen nyomtató, de akik meg már nagyon nagyban nyomják, azok nem nyomtatóval teszik ezt.
A kicsiknek meg marad a szitázás, meg a transzfer papír.

(#8849) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Tudtok olyan képet linkelni, amit ha megfelelő rendszerességgel nyomtatok, akkor nem száradnak be a patronok?

Canon ip7250-es nyomtatóról lenne szó.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8850) KTU válasza kleinguru (#8849) üzenetére


KTU
addikt

Minden másnap kapcsold be / ki,
és ennyi.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.