Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7901) roby42


roby42
csendes tag

Brother DCP-J925DW .Erről vélemény?

(#7902) QwErTy42 válasza roby42 (#7901) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ha Brother, akkor inkább az Brother Ink Benefit nyomtatók közül érdemes választani. Nagyon baráti 1 forintos fekete és 6 forintos színes lapköltséggel nyomtat 3 év garancia mellett.

Egyedüli hátrányuk az, hogy nem tudnak automatikusan kétoldalasan nyomtatni.

szerk.: a lemezre nyomtatást sem tudja --> funkcióban szegényebb, fenntartásban lényegesen jobb.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7903) roby42 válasza QwErTy42 (#7902) üzenetére


roby42
csendes tag

Sajnos,nekem fontos ,hogy multifunkciós legyen és lemezre is nyomtasson...
Lehet,hogy megvárom az Epson következő generációs nyomtatóit.
Amúgy köszi!

(#7904) salander


salander
tag

Meghalt édesanyám CANON Pixma MG5150-ös printere és szüksége lenne egy újra.

Alapvetően színesben nyomtat nagy felbontású képeket nem direkt fotó (hanem valami nehezebb matt) papírra A4-es (és fele) méretekben. Napi használatban lenne és fontos legyen hogy éles/szép legyen a kép. Multifunkciósra lenne szükség.

Van ötletetek? Az előző tényleg parádés minőségben nyomtatott az eredeti festékekkel, de nem tudom hogy számít-e valamit a 9200 dpi amit ráírtak az 5150-re vagy most simán jó lehetne most egy 4800-as is.

(#7905) mancs53 válasza Dr_Syrex (#7897) üzenetére


mancs53
újonc

Sziasztok.
Pedig van ilyen nyomtató.

le is írom tegnap néztem az Aldiban.
Ott három év a garancia rá . És három tipusuk van.
első:
CANON MX475 ára az aldiban 20.000-ft.

A Canon MX475 egy multifunkciós tintasugaras nyomtató, ami ideális választás otthoni, vagy akár irodai használatra is. Jó minőségű, 4800×1200 dpi felbontású nyomatokat készít, amit vezeték nélkül, táblagépről vagy okostelefonról is lehet használni. Nyomtatás, szkennelés, másolás és faxolás funkcióval szerelve.

második:
CANON Pixma MG2550 multis nyomtató: ára 12.000-ft

harmadik:
Canon Pixma MG3550 Wireless multifunkciós nyomtató, fekete ára:12.000-ft
tulajdonsága:

Kategória
multifunkciós nyomtató
Nyomtatási technológia
FINE nyomtatófej technológia
Maximális felbontás (fekete)
4800x1200 dpi
Maximális felbontás (színes)
4800x1200 dpi
Nyomtatási sebesség (fekete)
9,9 kép/perc
Nyomtatási sebesség (színes)
5,7 kép/perc
Szegélymentes nyomtatás
van
Kétoldalas nyomtatás (duplex)
automatikus
Kezelt papírméretek
A4 (210 × 297mm), A5 (148 × 210mm), B5 (176 × 250mm), Envelope, fotópapír (10 x 15cm), fotópapír (13 x 18cm), fotópapír (20 x 25cm), Legal, Letter (216 x 279mm)
Memória
beépített
Támogatott operációs rendszerek
Apple MacOS X 10.6, Windows 7, Windows 8, Windows Vista, Windows XP
Kártyaolvasó nyílás
nincs
Csatlakozás
USB, WiFi (IEEE 802.11 b/g/n)
LCD kijelzõ
nincs
Extra funkciók
fénymásoló, szkenner (lapolvasó)
Kompatibilis festékpatron, toner
CL-541, CL-541XL, PGI-540Bk

nos kérdésem a következő lenne.

szerintetek ha meg venném ezt a tipust:Canon Pixma MG3550 Wireless multifunkciós nyomtató, fekete ára:12.000-ft 3 év garanciával az aldiban a mai napon akkor jó járnék -e vele ha rendelnék hozzá egy ilyesmit:
plusz 9.000ft.ért ami külső tartály Canon CL-541 / PG-540 CISS szett (4x40 ml tintával)
http://www.nyomtassotthon.hu/ciss_57/canon_ciss_80/canon_cl541_pg540_ciss_szett_4x40_ml_tintaval_278

vagy evvel:
eredeti Canon patron fejjel:19.000ft pluszban:Canon CL-541 / PG-540 CISS szett fejjel (4x40 ml tintával)
http://www.nyomtassotthon.hu/ciss_57/canon_ciss_80/canon_cl_541___pg_540_ciss_szett_fejjel_4x40_ml_tintaval_389

így lenne egy nyomtatóm ami kerül 12.000,+ 9000ft- ba tehát :21.000ft, vagy 12.000+19.000=31.000ft.
És ez multis wifis külső festéktartályos rendszerű, után tölthetős.

Mi a véleményetek? Mégse 55.000ft, és ez is három év garival...

(#7906) epzon válasza mancs53 (#7905) üzenetére


epzon
őstag

megerősítést ne várj senkitől, ez egy házi barkácsolás, amit ha jól végzel el akkor lehet hogy jól tudod majd használni, ha nem akkor meg nem (és sok egyéb hibalehetőség van)

de a 3 év garanciát felejtsd el, mert ezt úgy vissza fogják vágni mint a huzat ha bármi lesz vele még 1 éven belül is

tehát úgy számolj hogy 12 + 19 + 17 (mert legközelebb nem biztos hogy megkapod ennyiért) = 48 000 Ft + saját munka, plusz nem mindig működik a rendszer

szóval így már nem annyira kecsegtető szerintem, de nem akarlak az epsonra rábeszélni, csak azzal azért ne etesd magad, hogy veszel egy nyomtatót plusz egy külső szettet és minden tökéletesen hiba nélkül fog működödni.

(#7907) KTU válasza mancs53 (#7905) üzenetére


KTU
addikt

Mindig csodáltam hogy adják el az ilyen szarokat, főleg ehhez a típushoz [link]
Ja és nem szégyen kattinthatót linkelni

Ráadásul faragni kell hozzá a nyomtatót, szó szerint :W
Garit felejtsd el!

Vegyél 1 külső tartályos Epsont, ha ilyen sokat akarsz nyomtatni.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7908) atala válasza mancs53 (#7905) üzenetére


atala
Topikgazda

Ahogy az előttem szólók írták, a garanciát elfelejtheted. A Ciss meg nem egy jól működő megoldás. Sok baj van vele. Tinta folyás, levegősödés, dugulás...stb.
Én a régi canon nyomtatómhoz egy tölthető patron szettet használtam, de még azzal is meggyűlt a bajom. Egyszer csak nem nyomtatta valamelyik színt, vagy eldugult a fúvóka, és persze mind ezt akkor amikor a legjobban kellett.
Akkor még nem volt gyári külső tartályos epson, ha lett volna azt veszem meg.
Szóval vagy használod az általad preferált nyomtatókat eredeti patronokkal, vagy esetleg lehet próbálkozni utángyártottal. Ha szerencséd van, megúszod pár fej tisztítással, ha nincs, kínlódni fogsz vele.
Ha sokat akarsz nyomtatni vedd meg a gyári külső tartályos nyomtatót. Ha keveset, akkor meg valami olyat, amihez olcsó az eredeti patron. Ha jól tudom, a HP-nak vannak ilyen nyomtatói.

(#7909) Sasu007


Sasu007
csendes tag

Sziasztok!

Otthonra szeretnék nyomtatót. Nem kell, hogy vezeték nélküli legyen, vagy bármi mást tudjon a sima nyomtatáson kívül. Fekete fehér bőven jó, és ritkán lenne használva, max. havi 20 oldal .
Egy olcsó lézeresre gondoltam, de nem tudom melyiket lenne érdemes venni.
Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Üdv.:Sanyi

(#7910) epzon válasza Sasu007 (#7909) üzenetére


epzon
őstag

azt válaszd amelyikhez a legtöbb kezdő tonert adják, márka mindegy, havi 20 oldalra mindegyik tökéletes

(#7911) SPF válasza SPF (#7886) üzenetére


SPF
senior tag

Erre valaki? Nem kell, hogy szines legyen, elég a fekete.

(#7912) epzon válasza SPF (#7911) üzenetére


epzon
őstag

EPSON MX200DNF például

(#7913) KTU válasza Sasu007 (#7909) üzenetére


KTU
addikt

Én azért HP-t vagy Canon-t ajánlanák. :U

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7914) KTU válasza SPF (#7911) üzenetére


KTU
addikt

Szintén HP-t vagy Canon-t, ha már írtad hogy lézer.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7915) SPF válasza epzon (#7912) üzenetére


SPF
senior tag

Koszi, de kicsit olcsobb kategoria kellene...

KTU:
Konkret tipust is tudnal mondani?

(#7916) KTU válasza SPF (#7915) üzenetére


KTU
addikt

ha nem kell ADF akkor [link] vagy [link]

ADF = automatic document feeder, automatikus dokumentumadagoló

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7917) LámaZ válasza kecskesadam (#7734) üzenetére


LámaZ
addikt

„Évi (!) 10-15 oldal nyomtatásához”

Aki csak ennyit nyomtat évente, annak én megtiltanám nyomtató vásárlását.
Küldje el a nyomtatandót e-mailben a CopyGenerálba, és ott kinyomtatják olcsón.

Legyen minden jó!

(#7918) LámaZ


LámaZ
addikt

Ha valaki nyomtatót vásárol:
1. Sakkozd ki, hogy melyik típust akarod
2. Írd be a nyomtató nevét a tonerkereso.hu lapon, és azonnal kidobja, hogy mennyibe került a toner/parton
Ennyi!

Legyen minden jó!

(#7919) SPF válasza KTU (#7916) üzenetére


SPF
senior tag

Köszi, ez jónak tűnik.
Fénymásolásnál lehet sötétíteni/világosítani?
Utángyártott tonert csak simán beleteszem, vagy trükközni kell vele?

(#7920) net84


net84
őstag

Sziasztok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni.
A jelenlegi Canon IP4300 nyomtatót cserélném le valamire. A fej az utolsókat rúgja, a patron pedig egy vagyon lett hozzá (utángyártott patronnak nem vagyok híve, de már most is csak azt kaptam hozzá).
Canon "buzi" vagyok, így nehéz a választás...
Ami fontos:
- fotónyomtatás (opció: USB direkt nyomtatás, ami kompatibilis a Canon DSLR-el)
- lemez (CD/DVD) nyomtatás (opció: széltől-szélig nyomtatás)
- min. 180g de inkább 250g körüli lapvastagságot elvigye
- külső tinta tartály / CIS rendszer
- szegély nélküli nyomtatási lehetőség A4-ig
- hosszában tudjon 297mm-nél nagyobb papírt befogadni (opció: 50mm szélesre le lehessen a hordozóméretet húzni)
- terhelés: a jelenlegit tudom mondani, itt van, hogy hetekig "semmi" (főleg a jelenlegi fej állapot miatt), de van, hogy ~200db 10x15-ös + 10-15db A4 fotót ráeresztek egy délelött alatt. Minimum havi 2-3 alkalommal nyomtatók CD/DVD felületre. Ezeken kívül a normál A4 nyomtatás heti 1-25 lap. A legtöbb vagy szöveges, minimális grafikával vagy gyorsvázlatos nyomat valami szerkesztésről.

Eddig minden stimmel az IP4xxx sorozat váltó típusának a Canon-nál. CIS rendszer megoldható hozzá utólag is. Azonban:
- pigment alapú / vízálló nyomtatás
Erre mostanában egyre többször lenne szükségem. Jelenleg a legapróbb nyomtatással is nyomdában, grafikai stúdióba kell mennem. Ott pedig nem mindig tudnak egyből nyomtatni a megfelelő fóliára, főleg nem, ha 10x10 és A4 közötti méretek kellenek a leggyakrabban és általában tegnapra.
- opció: második papír tálca

...és itt akadtam meg. Mit ajánlatok? Engedjek valamiből vagy van erre nyomtató reális áron, reális fenntartási költségekkel?

A multifunkciós készülék alapból kizárt!

Read only...

(#7921) KTU válasza SPF (#7919) üzenetére


KTU
addikt

Manual, igen.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#7922) ocscsaba


ocscsaba
tag

Epzon segítségét kérném, mint oly sokszor:

Mi a lényegi különbség az L1300 és L1800 között?

4 és 6 szín?
Szegély nélkül A4-ig tudnak nyomtatni?
A termék oldalán megadott sebességi adatok A4-re vonatkoznak, nem A3-ra?

Válaszod köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#7923) epzon válasza net84 (#7920) üzenetére


epzon
őstag

Hello

Jelenleg az EPSON L800 ami igazán jó minőséget tud és mindezt a legolcsóbban.
Direkt nyomtatási funkciót nem tudja a többiben viszont megfelel az igényeidnek (pl cd/dvd nyomtatás)

itt egy videó is róla

(#7924) Sokimm


Sokimm
senior tag

Olvasgatok olvasgatok, de mégis megkérdezlek titeket: Mit tanácsoltok?
Igényeim: Családi fotók nyomtatása (havi 10-20db), és iskolai dokumentumok fekete fehér nyomtatása havi 15 oldal átlagosan. (néha sokkal több, néha semmi)

Mit érdemes venni, a patron utántöltés miatt, és a fotópapír "speciális" ára miatt? A sima fekete fehér nyomtatás gondolom átlagos a mai nyomtatóknál, csak a patron ára változik, de vajon lehet "két legyet egy csapásra", és fotót is nyomtatni itthon?

Véleményeket, tippeket, atyai kritikákat előre is köszönök! :)

megjegyzés: Semmi extra nem kell, lehet nagy, böszme, hangos, régi, használt... Nem kell wifi, lcd kijelzős cd nyomtatós, kakaófőzős, hiperszuper, csak simán legyen driver-e a win7-hez, amit akármilyen kábellel rádugok, és printel is.

[ Szerkesztve ]

(#7925) heckbert


heckbert
csendes tag

Sziasztok!
Nyomtatót keresnék, főleg szöveg nyomtatásra. Fontos lenne az alacsony oldalköltség, a duplex nyomtatás, és a nyomtatás hálózaton. Olvastam a tintasugaras nyomtatók beszáradásáról. Én van, hogy hetekig nem használom, emiatt inkább lézereset szeretnék. Persze ha rosszul tudom, és megoldott, hogy ne száradjon be akkor se ha sokáig nem használom, akkor jöhet tintasugaras is. Ha ismertek scannerrel egybeépített nyomtatót, ami ilyen, és nem sokkal drágább, akkor az is érdekelne.
Mit ajánlanátok? Főleg az oldalköltségekről és a beszáradásról nem találok információt.

(#7926) atala válasza heckbert (#7925) üzenetére


atala
Topikgazda

(#7927) epzon válasza heckbert (#7925) üzenetére


epzon
őstag

ha csak nyomtató kell akkor ez nem rossz EPSON M300D

(#7928) epzon válasza Sokimm (#7924) üzenetére


epzon
őstag

fotót nyomtató a normál patronos nyomtatókkal elég drága mulatság. 10x15-ös méretben kb 200-300 Ft egy normál fotó

úgyhogy azt is szeretnétek nyomtatni akkor inkább az EPSON L-es sorozatból javasolt valamelyik, ezek egy 10x15cm-es fotót kb 10ft-ból nyomtatnak ki (plusz papír)

ezekhez 4000-10000 oldalra elegendő kezdő festék van, és utána az erdeti festék ~2500-3000 Ft és 4000 oldalra elegendő

(#7929) epzon válasza ocscsaba (#7922) üzenetére


epzon
őstag

hello

igen a különbség a 4 vs 6 szín, illetve hogy az 1800-as szegély nélkül tud nyomtatni, valamint az 1800-ban precízebb fej van, mivel az kifejezetten fotó nyomtatásra lett megalkotva

a sebesség az a4 standard beállítások mellett

(#7930) ocscsaba válasza epzon (#7929) üzenetére


ocscsaba
tag

Köszönöm szépen a választ.
Üdv.

(#7931) Donki Hóte válasza roby42 (#7891) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Tud valaki a Canon Pixma 7150-nél költséghatékonyabb multifunkciós nyomtatót CD nyomtatás funkcióval?Utángyártott patronnal használom.

Mi lenne a költséghatékony neked? Ehhez a típushoz 550-és 551-es patron kell, 5 db XL (nagykapacitású) chipes jó minőségű utángyártott patron összesen 4 ezer Ft-ba kerül [pl. itt]

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#7932) net84 válasza epzon (#7923) üzenetére


net84
őstag

Koszonom!
Ez alapbol tudja a vizallo nyomtatast (pigment alapu a gyari festek)? Nem talaltam utalast a leirasban a festekre. Mennyire birja a nem gyari, pigment festeket?

Tegnapi erdekesseg. Minosegibb utangyartot chipes patron kalap kaka a Canon nyomtatoba. Eloszor is berobbant a nagy kapacitasu fekete a gyari sargaba. Kicsereltem mindet. Nyomtattam 180gr fenyes fotopapirra. Meg masnap is kenodott rajt a festek. Most tettem le az utangyartott festekrol...

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#7933) epzon válasza net84 (#7932) üzenetére


epzon
őstag

Nem, a festék nem pigmentes vízálló festék mivel azok nem igazán jók fotóhoz, nem elég vividek.
Ha fotót nyomtatsz akkor érdemes jobb papírt választani ami megóvja a festéket a kenődéstől, pl az epson fotópapírok ilyenek.

(#7934) pezs89


pezs89
tag

Sziasztok,

multifunkciós nyomtatót szeretnék vásárolni az elkövetkező 1-2 hónapban és ebben kérném a hozzáértők segítségét. A következő kritériumok vannak:
- Wifi-s legyen,
- Nem mindennap lenne használva, havonta max 20-30 oldal lenne kinyomtatva,
- a maximum keret 55 ezer Ft(mindenképp színesen tudjon nyomtatni, ezért ebbe a keretbe gondolom csak tintasugaras fér bele)

A segítségeteket előre is köszönöm. :R

(#7935) Gergőke88 válasza pezs89 (#7934) üzenetére


Gergőke88
addikt

Felesleges lenne ennyit kiadnod erte. Vegyel egy HP ia 2545-t az erre tokeletes.

(#7936) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Még mindig nem sikerült döntenem! Tesóm azt állítja hogy érdemes inkább 30e Ft-os gépet venni minthogy 62e Ft-ért egy Epson L355-t, mert a különbözetből sok utángyártott patronokat lehet venni. Ebbe valahol igaza van, de azért mégis ott van bennem 75ml-es gyári színekkel dolgoznék, és gondolom masszív gép ez az Epson. Továbbá 2000ft-ért kapok gyári 75ml-es tartályt ami bazira nem mind1 és persze a chip rendszert is lehet felejteni.. Ez hatalmas előny.

Egyébként ismer valaki valami negatív tulajdonságot az Epson terén? Pl. hamar tönkremegy, vagy valami. Nekem a Canon MP500 8 év után halt meg.

Megnyugtatna az is ha tudnám hogy 8 évig legalább lesz kapható tartály az EPSON-hoz. :U

[ Szerkesztve ]

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7937) Gergőke88 válasza Carasc0 (#7936) üzenetére


Gergőke88
addikt

Annyira massziv mint egy 20e ftos nyomtato. Amik masszivan ebben az arkategoriaban az Epson wf es a HP officejet pro keszulekek.

(#7938) Carasc0 válasza Gergőke88 (#7937) üzenetére


Carasc0
őstag

Masszívitás alatt nem a terhelhetőséget értem, hanem hogy nem akarom a kukába dobni 5 év után átlagos használat mellett. Legalább annyit bírjon ki, mint a volt nyomtatóm. Persze ezt senki nem tudja garantálni, de azért az Epson minőséget nyújt, remélem nem csak 3 évig. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7939) epzon válasza Carasc0 (#7936) üzenetére


epzon
őstag

abban biztos lehetsz hogy 8 év után is kapható lesz ez a festék hiszen ez a rendszer lényege, hogy nem kell a gyártónak sem cserélgetni a patronokat (ez neki is jelentős spórolás), úgyhogy valószínűleg a 8 év múlva megjelenő gépek is pont ezt a festéket fogják használni.

visszaolvasol a az epson nyomtatás fórumba, láthatod hogy sok olyan nyomtatóról írnak most hogy tönkrement amik nem mai darabok (dx6600 meg hasonlók 8-10 éves készülékek) és ami hiba előjön az is 90%-ban a NEM eredeti kellékanyag hibájából fakad

3 év gar alatt bőven meg fog térülni a magasabb gépár

(#7940) pezs89 válasza Gergőke88 (#7935) üzenetére


pezs89
tag

Sajnos ahogy nézem, ebben nincs wifi. Tudsz olyat ajánlani amelyik esetleg tud wlan-t és megbízható?

(#7941) Gergőke88 válasza pezs89 (#7940) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig wifis. Keress ra a gyarto oldalan.

(#7942) xmad


xmad
őstag

sziasztok!

otthoni felhasználásra kellene nekem nyomtató, dokumentumok nyomtatására ha éppen ki kell nyomtatni valamit.

tintasugaras nyomtató nem játszik, csak lézer.

ezt néztem.. erről mik a vélemények? otthoni felhasználásra megfelelő?
az hogy mono lézer az mit jelent?

ha esetleg van más alternatíva ami jobb ennél, de árban se sokkal több azt a véleményt szívesen veszem :)

(#7943) Gergőke88 válasza xmad (#7942) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Mono= csak fekete nyomtatásra képes.
Ebben az árkategóriában ez egy jó választás.
A HP P1102 lenne az alternatívája de az drágább, viszont olcsó toner dögivel van hozzá ami ha sokat nyomtatsz előny.

[ Szerkesztve ]

(#7944) net84 válasza epzon (#7933) üzenetére


net84
őstag

Értem, köszi! Így már annyira nem kecsegtető az EPSON sem, de még utána járok a festékeknek (elviekben, ha ugyanaz a szín, egyezik az árnyalat, akkor már csak a festék feldolgozásával lehet gond).
Ha kiesik a vízállóság, akkor marad a Canon (4xxx váltója) külső CIS rendszerrel és van direkt nyomtatás garantált kompatibilitással.
A kenődést szerintem a "szar" festéknek köszönhetem. A papír EPSON, mert olcsóbb volt mint a Canon gyári papírja. A gyári Canon patronokkal egyébként még a gagyi papírnak sem volt gondja...

Read only...

(#7945) xmad válasza Gergőke88 (#7943) üzenetére


xmad
őstag

köszi :)

jó lesz akkor az a samsung is nekem.. Toner milyen árban vannak a samsungokhoz?

(#7946) atala válasza Carasc0 (#7936) üzenetére


atala
Topikgazda

Azt azért számold hozzá, hogy az L355-höz kapsz 4x70ml eredeti tintát. Az kb 12 garnitúra utánygyártott kis patronnak felel meg a másik nyomtatóhoz. Ha megveszel egy 30e-es nyomtatót, ahhoz ahhoz még veszel 12x2000 Ft-ért patront, (mert 500 Ft körül azért van egy utánygyártott) az már plusz 24e Ft. Már majdnem ott vagy az L355 áránál. A másikba meg bele teszed az utángyártottat, és lehet, hogy a harmadik garnitúra után kidobod a nyomtatót, de legalábbis kínlódsz vele, mert eldugulnak a fúvókák, nem nyomtat színhelyesen..stb.

(#7947) atala válasza net84 (#7944) üzenetére


atala
Topikgazda

Majd azért amit nyomtatsz a ciss-el tedd ki a szobába, nem is kell napfény, elég a szobai világítás. Mutasd majd meg pár hónap múlva.. Lehet, hogy nem sokat fogsz látni a fényképből.
De úgy sem lehet téged meggyőzni.
Sosem értettem, hogy miért akar mindenki utángyártott tintával fotót nyomtatni.

(#7948) epzon válasza net84 (#7944) üzenetére


epzon
őstag

nem értem

epson papírra használva, gyári minőségi tintával vízálló nyomatot kapsz plusz most 3 év garanciát, mindezt a lehető legolcsóbban, kiszámíthatóan és gyári minőségben.

(#7949) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

ÓRIÁSI gubancba keveredtem. Nagy rábeszélésemmel megvettem az L355-ös Epson gépet. Feltöltöttem tintával meg minden, de amikor a feltöltés történt, akkor nem figyeltem eléggé (bár félre érthető volt), és feltöltés közben a tartályok elején lévő "csap" szállítási módban volt. Most semmit nem nyomtat, üresek a belső tartályok. Hogy tudom rávenni ezt a sz*rt hogy töltse fel újra? Nagyon morci vagyok....

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#7950) Carasc0 válasza Carasc0 (#7949) üzenetére


Carasc0
őstag

Közben alighanem megtaláltam a megoldást.. "Erőteljes tintaöblítéssel" láttam hogy szívattyúzza át a tintát. Mindenesetre egy külö gomb jó lett volna hogy ha valaki elrontja a tinta felszívást akkor legyen esélye még egyszer megtenni! :W

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.