Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8151) epzon válasza eildy (#8149) üzenetére


epzon
őstag

mennyit tervezel nyomtatni havonta/naponta
színes vagy fekete
nyomtató vagy multidfunkciós?
mi az a nem túl drága üzemeltetés neked?

(#8152) epzon válasza Okoschka (#8150) üzenetére


epzon
őstag

nem hiszem hogy ennyire tragédia lenne a helyzet
a hp-nak a nyomtató üzletág mindig is egy profitot termelő részlege volt, most is az, úgyhogy annak "kiszervezése" biztosan nem a vészforgatókönyvek közé tartozik. Valószínűleg simán pénzügyi (adózás, költségleírás) szempontok miatt, vagy marketingben más irányt vesznek a különböző üzletágak és ezt nem akarják összemosni

Egyébként az okos eszközök terjedésével pont hogy a nyomatszán növekedést jósolják, úgyanis ezekkel sokkal egyszerűbb és gyorsabb lesz nyomtatni (és ezt saját magammal példájával alá tudom támasztani)

A gyártók olyan terméket gyártanak amit el lehet adni. Mi volt az igény a nyomtatóknál(is)? hogy minél olcsóbb legyen. MIlyet lehet olcsón gyártani? Nem a legjobbat az biztos. Úgyhogy itt a piac saját magát szivatja, ugye ennek élharcosa a Lexmark volt aki ebbe bele is bukott.

Miért van szívás a tintasugarasokkal? Mert nem eredeti festéket használnak hozzá. Ez okozza a problémák 90%-át. Gyártótol függetlenül.

Ma már lehet találni elég sok eszközt 3 év garanciával. Eddig lehet ezekkel az eszközökkel nagy biztonsággal tervezni, ezt be kell kalkulálni és ez alapján dönteni.

Hogy neked mi éri meg?
Számold ki
- veszel egy nyomtatót pl L800 és mennyit kell nyomtatnod ahhoz hogy megtérüljön az ára, és mennyit és neked a kényelem
- elviszed egy szolgáltatóhoz: mennyire tervezhető a nyomtatásod, ráér e időben, van e közeledben megfelelő szolgáltató

- és legutolsó sorban a canon+CISS szettet ajánlom, mert jó eséllyel csak kínlódni fogsz vele, mivel nem folyamatosan használod

egyébként meg a tintások védelmében
a munkahelyeden lévő HP 400-as kb 40 Ft-ért nyomtat egy színes oldalt
ma egy 10 000 Ft-os tintás is olcsóbban dolgozik

a canon 7250 20 Ft-ért nyomtat eredetivel egy színes oldalt

hol itt a probléma?

(#8153) eszter23 válasza KTU (#8129) üzenetére


eszter23
csendes tag

Szia!Ha olcsó a tintapatron hozzá,akkor színes.
:)

(#8154) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Mennyire háklisak a lézernyomtatók az újrahasznosított papírra?
Gondolok itt arra, hogy ezek érdesebbek meg mondjuk "porosabbak" lehetnek a tiszta fehér lapoknál.

Samsung ML-2010-el használnám.

⭐ Stella

(#8155) KTU válasza radi8tor (#8154) üzenetére


KTU
addikt

Abba a típusba csak jó minőségű papírt tegyél, különben jönnek a gondok hogy csak 5 centire húzza be, stb.
és pont az érdesebb felületűt szereti, persze nem félfamentes rajzlapra gondoltam. :U
és a poros olcsó papírokat kerüld.

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8156) radi8tor válasza KTU (#8155) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Elsősorban nem olcsót szeretnék bele, hanem újrahasznosítottat.
Ha tudsz ajánlani valamit, akkor Metro-ban be is szereznék belőle.
Vagy csak plusz költségekbe verem magam a környezettudatossággal? :F

⭐ Stella

(#8157) kerekfej válasza Okoschka (#8150) üzenetére


kerekfej
addikt

Igen tervezett elavulás...

Rengeteg tintát pazarolnak el inicizálás gyanánt. Ez szerintem szándékos környezetszennyezés.

Ezért romlanak el hamar a háztartási gépek

Nekem HP van és van egy tintafogó szivacs benne, ami tocsog a tintában, csak azt nem tudom miért.

[ Szerkesztve ]

(#8158) radi8tor válasza kerekfej (#8157) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nono, a környezetszennyezésről a végfelhasználó (is) tehet.
Elektronikai hulladékot tilos a kommunális hulladékba dobni. Le kell adni a megfelelő helyen!

Más kérdés, hogy a nyomtató műanyag házát nem lehet mondjuk újrahasznosítani. :(

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#8159) epzon válasza kerekfej (#8157) üzenetére


epzon
őstag

Nem, ez technológia megoldás. Ahhoz hogy a nyomtatófejet megtisztítsa a készülék egy szivacsba kell ürítenia a tintát amivel átmossa magát.

Egy lézer nyomtató 100x környezetszennyezőbb
- nem ritkán akár 1000W energiát is felvesz mikor fűt - tintás 10-20W-tal beéri
- ózont termel a beégetés során - nem termel ózont a tintás
- maga a toner mérete szerkezete sokkal több anyagból áll, 10-20x akkor méretet foglal el, holott kapacitásban nem annyival nagyobb, azaz szállítani sokkal környezetszennyezőbb.
- dob ami hulladék lesz - tintásnál nincs ilyen
- nyomtatáskor szálló por, amit belélegzel - nyilván nem nagy porgelhőre kell gondolni hanem mikronokra

és még lehetne sorolni, ehhez képest az a pár ml tinta semmi

(#8160) eildy válasza epzon (#8151) üzenetére


eildy
újonc

Szia!
Nem sokat. A gyereknek a sulihoz + pár oldal. Mondjuk úgy 20-30 oldal havonta. Olyat szeretnék, amihez nem nagyon drága a tinta és tud vezeték nélküli nyomtatást. Ez a kettő fontos nekem. Talán, ha lehet, akkor jöhente egy multifunkciós is. Olyan 30000ft körüli áron.
Előre is köszi! :)

(#8161) epzon válasza eildy (#8160) üzenetére


epzon
őstag

havi 20-30 oldalnál szerintem teljesen mindegy hogy mennyi a tinta mivel 2-300 Ft vagy 400 Ft nem hiszem hogy sokat számít

őszintén szólva a wi-fi sem annyira fontos szerintem havi 20 oldalnál annak az árából inkább tintát vegyél ami elég néhány hónapig

itt érdemes nézelődni
ha mindenáron a ragaszkodsz a wifihez

(#8162) npnp


npnp
tag

Költői kérdés:

Milyen nyomtatót, ha igény van a cd/dvd lemeznyomtatásra?

A mostani 3 év után fejhibával leállt (Pixma 4600). Nem látom értelmét 20e ft-ért fejet rendelni, mert hátha azt is kiüti...

P

(#8163) eildy válasza epzon (#8161) üzenetére


eildy
újonc

Köszönöm!

(#8164) zagloba


zagloba
aktív tag

Sziasztok!
Új nyomtató az Én gondom is!
Kis irodai használat ( táblázatok, reklámanyag, 200-300 oldal A4 + 20-30 10*15-ös fénykép/ hónap
Most lézert használok: HP Laeser Jet 1020 semmi gond vele töltöm és nyomtat, csak 1000 éves és ha megadja magát szerintem nem éri meg a javítást!
Ciss rendszerben gondolkodom / főleg ha édesanyám megtudja ,hogy tudok fényképet nyomtatni szerintem nem 20-30 kép/hó hanem 100-200 kép/hó lesz a nyomtatás!

1, Epson l110 5.760 x 1.440 dpi 40.000 Ft
2, Canon Pixma iP7250 nyomtató + CISS rendszer 35.000 Ft

A tintáról is szeretnék kérdezni:
70 ml Epson tinta 2000 Ft
200 ml Canon prémium tinta 1700 Ft

Tintából ugyanannyit fogyaszt 1 képhez mind a kettő gép v. technológiából kifolyólag máshogy van?
üdv.

(#8165) epzon válasza zagloba (#8164) üzenetére


epzon
őstag

a két megoldást nem lehet így összehasonlítani

az EPSON külső tartályos az egy gyári kivitelzés, garanciával, szoftveres megoldással, a Canon CISS pedig egy házi átalakítás amihez a canon semmilyen jóváhagyást nem adott

Ez pl jelenti azt, hogy folyamatosan azzal lesz problémája a gépnek hogy nincs benne patron, nem mindegy hogy hova teszed a tartályt, hogy hogyan öntöd utána a festéket

és ez igaz a tintára is. Nincs olyan hogy Canon prémium tinta. Canon-hoz ajánlott (de nem a canon ajánlja hanem aki árulja) kínai festék, nulla garanciával. Szóval ha eldugítja a fejet menthetetlenül akkor kuka, garanciát nem vállal rá senki. (egyékbént akár az Epsonba is önthetnéd azt a tintát, mert nincs már chip ami letiltana, csak pont a minőség miatt nem javaslom),

Egyébként pedig akkor már jobban ajánlom az EPSON L120-at ha olcsóbb kell, vagy az L300-at ami gyorsabb mint az L110, van hozzá plusz kettő fekete festék, és most 3 év garancia ami a nyomtatófejre is vonatkozik

(#8166) zagloba válasza epzon (#8165) üzenetére


zagloba
aktív tag

EPSON L120-at azért nem gondolkodom vele mert 720x720 dpi felbontása van!
EPSON L110-nek 5760 x 1440 dpi a felbontása gondolom ez elég a fénykép nyomtatáshoz!

Lehet még a L300-as lesz a jó!

Köszönöm a válaszod!

(#8167) La Magra


La Magra
tag

Sziasztok!

Bedöglött a nyomtatóm, ezért kellene egy új.
Ami kell bele:
- színes
- nyomtat, scannel, fénymásol (évente 2-3 alkalommal fényképet nyomtat, de alapvetően nem jellemző)
- olcsó a fenntartása.
Wifi nem kell.

Hetente kb. 10-20 oldalt nyomtatnánk vele (dokumentumokat és színes ábrákat egyaránt), és ami fontos, hogy kizárólag eredeti tintával használnánk, tehát utángyártott/-töltött megoldások teljesen kizárva!

Epson L210-et néztem, aminek az ára miatt kicsit szívom a fogam, de ha nem tudtok olyat ajánlani (bármilyen márka jöhet), amit nagyjából annyiért fenn lehet tartani, mint az L210-et, akkor ez marad.

(#8168) w.miki


w.miki
veterán

Fotó nyomtatásra tudnátok ajánlani egy multifunkciós eszközt, 25-40e Ft környékén?
Havonta 10-20 oldal lenne nyomtatva, és néhány fénykép.
Fontos, hogy esetlegesen lenne használva, és ha 1-2 hónapig nem megy, akkor se száradjon be, és gazdaságosan kezelje a patronokat. Szép szineket nyomjon, amik nem kenődnek el.
Emiatt a HP IA (3525?) nyomtatókra gondoltam, azokat dicsérik, de lehet, hogy az csak propaganda, és csak a reklám miatt nem akarok nyomtatót venni.
Epson-okról semmit nem tudok, nem tudom, amit leírnak, abból mennyi az igazság. Canon-t sem ismerem, nem tudom, mit válasszunk.
Melyik nem szárad be, melyik mennyire megbízható?
Lehet használt is, de akkor jó állapotú, és számla is kell hozzá.
Több ajánlat is jöhet, valamelyik veszprémi boltba vennénk, esetleg euronics-ba, végszükség esetén, csomagküldés.

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#8169) La Magra válasza La Magra (#8167) üzenetére


La Magra
tag

Időközben visszaolvastam, és látom már, hogy létezik pénztárcabarátabb megoldás...

Nézegettem a fentebb ajánlott HP ia1515-öt és a Canon Pixma MG2550-et is, és igazából egy fő különbség tűnt fel: a Canonhoz minimum 2x annyiba kerülnek az eredeti tintapatronok, mint a HP-hoz.
Ez miért lehet? Canonnál cserélődik a nyomtatófej is a patronnal, a HP-nál meg nem, vagy valami ilyesmi?
A kettő közül egyébként melyiket ajánlanátok inkább? (Vagy van esetleg egy 3. tuti befutó? :) )

(#8170) QwErTy42 válasza La Magra (#8169) üzenetére


QwErTy42
addikt

A HP patronjában is benne van a fej.
A HP így árazta be a patront. Ennyi.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8171) xewyor


xewyor
csendes tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni nyomtató vásárláshoz.

A feleségemmel pedagógusok vagyunk, tanításhoz elég sokat kell nyomtatnunk, amit az iskolában nem tudunk megvalósítani (pénzhiány miatt le van tiltva a nyomtatás, de ebbe nem akarok belemenni).

Igényeink:
Multifunkciós legyen a nyomtató szkennelnünk is sokszor kell.
Fekete-fehér nyomtatás napi szinten, havonta 2x-3x színes.
Wifis legyen, mert külön gépekről nyomtatunk.
Ha tudna kétoldalas nyomtatást az jó lenne.
A kezdő összeg lehet több, de ami a legfontosabb, hogy a nyomtatási költség a lehető legalacsonyabb legyen.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#8172) La Magra válasza QwErTy42 (#8170) üzenetére


La Magra
tag

Köszi a gyors választ! Asszem akkor ez eldőlni látszik. :)
Még egy utolsó kérdés: Rákerestem, hogy hol a legolcsóbb [link], és azt vettem észre a linkelt listán, hogy a legjobb ajánlatoknál ott van a nyomtató neve mellett, hogy ECD - ez mit akar jelenteni? (Bocs, ha hülye kérdés, csak nem akarok belefutni valami butított/újrahasznosított/mittudoménmilyen verzióba...)

(#8173) QwErTy42 válasza La Magra (#8172) üzenetére


QwErTy42
addikt

Passz. Lehet hogy egy nagyker neve.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#8174) La Magra válasza QwErTy42 (#8173) üzenetére


La Magra
tag

Nem hiszem, mert nem a boltnál van, hanem közvetlen a nyomtató neve mellett egy / jellel elválasztva:

Na de mindegy, vagyok annyira paranoiás, hogy ha nem tudom meg, mi az, akkor a kemény 500 Ft-tal drágábbat válasszam. :DDD

(#8175) epzon válasza xewyor (#8171) üzenetére


epzon
őstag

Epson L355

kétoldalast nem tud, fe szó szerint fillérekért nyomtat eredeti fesékkel, és most 3év garanciával regisztráció után

(#8176) xewyor válasza epzon (#8175) üzenetére


xewyor
csendes tag

Kösz a választ!

Még egy fontos dolog aminek meg kell felelnie.
Ne száradjon be a nyári szünet alatt :) , ha véletlenül nem nyomtatunk vele egész nyáron.

(#8177) 76kadar


76kadar
csendes tag

Sziasztok!
Nyomtató vásárlás előtt állok.
Otthoni felhasználás a cél, 20.000ft-alatt.
Szeretném ha minél többet tudna ezért a pénzért.
Multi funkciós, wifi, színes, kétoldalas nyomtatás, minél nagyobb felbontás
kinéztem már kettőt a CANON Pixma mg3550, vagy EPSON Expression Home xp-215
Véleményeteket kérném, szerintetek melyik a megfelelőbb, vagy esetleg másikat válasszak?
Előre is köszönöm a válaszokat, jó tanácsokat.

(#8178) kisbalazs83


kisbalazs83
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani irodába, körülbelül 1000lap/hó terheléshez, olyan A4 nyomtatót, ami faxolni és szkennelni is tud 50-70e körül? :D
Köszi!

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#8179) epzon válasza xewyor (#8176) üzenetére


epzon
őstag

nem fog beszáradni, maximum 1-2 fejtisztítás kell neki, és lehetőleg ne az ablakban hagyjátok a déli oldalon

de ha ott hagyjátok és beszárad akkor arra van a garancia hogy megjavítják INGYEN még a beszáradást is

(#8180) epzon válasza kisbalazs83 (#8178) üzenetére


epzon
őstag

színesben vagy monokróm?

EPSON WP-4525DNF vagy HP Officejet 8600
vagy EPSON L550

(#8181) kisbalazs83 válasza epzon (#8180) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Köszönöm, megnézem amiket javasoltál! Nem kell hogy színes legyen. Eddig a Brother nyomtatókat és ezt a Kyocera FS-1320MFP-t néztem, de annyi fajta nyomtató van, hogy hetek amire beleássa magát az ember és megtalálja a legmegfelelőbbet.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#8182) sittes79


sittes79
addikt

Sziasztok,

Monokróm lézer nyomatatót keresek, semmi extra max még szkennelni tudjon. irodai felhasználás max pár száz oldal/hó. 20-30000 környéke jó lenne.

(#8183) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Ne haragaudjatok, nem olvastam át a topic-ot, melóból írok. Haldoklik itten egy ősöreg HP...meg tudjátok mondani mi most a bestbuy 50-60k környékén? Iroda, kell színes nyomtatás, nem kell hogy multifunkciós legyen, méret nem számít, legyen minél hazdaásgosabb a nyomtatás. Nem baj ha tud WiFi-t, de kábel is ok.

Eére is köszönöm a segítséget

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8184) epzon válasza kisbalazs83 (#8181) üzenetére


epzon
őstag

Ha nem kell a színes akkor ezt tudom ajánlani

EPSON WP-M4525DNF

tintasugaras, csak fekete patront használ 2,5 Ft +ÁFA/lap a nyomtatási költsége EREDETI festékkel és nincs karbantartási költsége

hosszú távon az egyik leggazdaságosabb készülék

ha nem kell a fax, akkor pedig az M200

ezzel pedig 1 Ft 1 oldal nyomtatása és szintén csak feketében nyomtat

(#8185) epzon válasza xXxian (#8183) üzenetére


epzon
őstag

Ha a lapköltség számít és kell a wifi akkor az EPSON L355 - ez 1 forintért nyomtat színesben, wifi, 3 év garanciával. Ez egy havi 500-1000 oldalig jól használható gép. Nem túl gyorsan viszont eredeti kellékkel megbízhatóan és olcsón nyomtat itt egy bemutató videó

ha egy lézer tudású gép kell, de olcsóbban nyomtasson mint a lézer akkor pedig EPSON 5110DW
ez is 3 év garos, duplex, két papírtálca, LAN,WIFI, és gyors erről is itt egy videő

(#8186) xXxian válasza epzon (#8185) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszi a gyors választ!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#8187) scream08


scream08
csendes tag

Sziasztok!

Keresnék olcsó, gyors, 90%-ban fekete-fehér nyomtatáshoz valami korrekt gépet, ami ha kifogy sem sírom el magam a boltba az árakon. Köszönöm szépen a segítségeteket. :R

(#8188) KTU válasza sittes79 (#8182) üzenetére


KTU
addikt

Canon vagy HP fekete lézer [link] a linkelt típusokat keresd.

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8189) epzon válasza scream08 (#8187) üzenetére


epzon
őstag

szia

EPSON L120
4000 oldal nyomtatása 2500 Ft-ba kerül és mindez EREDETI kellékkel
prohardveren is volt teszt
illetve itt egy videó
kezdő tintaszett 2500 oldalra elegendő

(#8190) kisbalazs83 válasza epzon (#8184) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Miért kerül ennyivel többe amit másodikra ajánlottál? EPSON WP-M4525DNF fekete-fehér 110ezer vs EPSON WP-4525DNF színes 61ezer Közel dupla annyiba kerül.

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#8191) sittes79 válasza KTU (#8188) üzenetére


sittes79
addikt

köszi

(#8192) KTU válasza sittes79 (#8191) üzenetére


KTU
addikt

Ha még szkennelés is kell, bár a meghatározott összeg felett van, [link]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#8193) BiriBum


BiriBum
őstag

Hello!
A segítségeteket szeretném kérni.
Nem túl drága multifunkci tintás gépre lenne szükségem, viszonylag normális patronárakkal (havi 20-50 oldal) és jó minőségű szkennerrel. Wifi nem kell és a nyomtatási sebesség sem számít.
Mit ajánlanátok?
Előre is köszönöm!

(#8194) epzon válasza kisbalazs83 (#8190) üzenetére


epzon
őstag

mert a színesnek drágább az üzemeltetése

egyébként a WP-M4525DNF-et olcsóbban is meg tudod venni br 90 000 ért tudok helyet ha érdekel

(#8195) scream08 válasza epzon (#8189) üzenetére


scream08
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, viszont én olyan 15ezer körül szeretnék vásárolni.

(#8196) epzon válasza scream08 (#8195) üzenetére


epzon
őstag

számold ki hogy a 15 000 Ft-os nyomtatóhoz mennyibe kerül a patron
hamar átléped a 30 000 Ft-os teljes költséget és még csak sokat sem nyomtattál

(#8197) kisbalazs83 válasza epzon (#8194) üzenetére


kisbalazs83
aktív tag

Köszönöm a segítséget! A dizájn és a kicsit gyorsabb ff nyomtatás, 19 vs 16 miatt tetszene a WF-3620DWF is, csak kár hogy arra nincs 3év gar. Szerintem az EPSON WP-4525DNF lesz a befutó. Azt olvastam, hogy megy üres színesek mellett is. Szóval mellette szól az M4525DNF-el szemben az ára, ami 60ezer vs 90ezer Ft, 3év garancia regisztrációval vs 1év és még színest is tud, ami nem létkérdés, de néha jól jön.
Azt lehet tudni hogy felbontás nélkül meddig állnak el az Epson gyári nyomtató patronok? Mert vennék akkor párat hogy ne legyen gond rá.

[ Szerkesztve ]

65JZ1000, 65PUS7506, 55OLED754, FTXF42D

(#8198) atala válasza kisbalazs83 (#8197) üzenetére


atala
Topikgazda

A WP-4525 nem megy üres színes patronnal. Többszörös védelem van benne. Egy részről letilt a chip mielőtt teljesen kiürülne a patron. Másrészről van benne egy folyadék érzékelő a patronban ami ha nem kap folyadékot, mert kifogy a tinta, akkor egyből letilt.
Ez azért van, mert ez egy dumperes (remélem nem írtam hülyeséget) nyomtató. Azaz oldalt vannak a kazetták, és egy szivattyú segítségével csöveken keresztül küldi a tintát a nyomtató fejhez. ha ez a rendszer belevegősödik, akkor elég nehéz házilag javítani.
Nekem ennek a nyomtatónak az alap változata van. (WP-4025)
Egyébként nagyon szeretem, mert strapabíró, és gyors, és a durabrite tintának köszönhetően vízálló a nyomat. Igazi üzleti nyomtató.
Ha le is jár a tinta szavatossága, még egy évig biztosan nem lesz gondod belőle. Ezt azért tudom, mert én is most pl egy éve lejárt tintát használok.

(#8199) boroskóla


boroskóla
csendes tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani olyan multifunkciós nyomtatót, amelyik elviseli ha esetleg 2 hónapig be sincs kapcsolva? Egyébként elég ritkán lenne használva, havi szinten max. 6-8 oldal, vegyesen szöveg, kép, néha diagramm, de lehet hosszabb kihagyás is. Érdemesebb lenne inkább használt lézerben gondolkodni?

(#8200) xewyor válasza epzon (#8179) üzenetére


xewyor
csendes tag

Köszönöm a segítséget.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.