Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7451) atala válasza Dr. Romano (#7450) üzenetére


atala
Topikgazda

Pár hozzászólással ezelőtt linkeltem be két brother típust. A [DCP7065DN] jobban megéri, mert duplexes.

[ Szerkesztve ]

(#7452) mata89


mata89
csendes tag

(#7453) atala válasza mata89 (#7452) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem forrasztgatnék semmit. Szétszeded, megtöltöd, kicseréled a chipet, örülsz. :)
Egy perc keresés után:
[videó]
[chip]

(#7454) epzon válasza Dr. Romano (#7450) üzenetére


epzon
őstag

Ha az olcsó üzemeltetési a cél akkor az EPSON M200 a legjobb választás
11 000 oldalra elegendő kezdő festék utána pedgi 5-6000 Ft a 6000 oldalra elegendő EREDETI festék

(#7455) ZetorGumi válasza ZetorGumi (#7341) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Meglett a kiválasztott erre a kérdésre.

[link]

Lehet, hogy van nyomtató, amibe olcsóbb a patron, de azon kívül mindenben megfelel.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#7456) kerekfej


kerekfej
addikt

Melyik éri meg jobban szerintetek és miért, esetleg van ennél jobb vétel?

HP Deskjet Ink Advantage 3525 WiFi All-in-One nyomtató 25k
utángyártott patroncsomag (fekete, cyan, magenta, sárga) 7,5k

Canon Pixma MG5550 WiFi All-in-One nyomtató 26,5k
utángyártott patroncsomag (fekete, cyan, magenta, sárga) 5k

Brother DCP-J152W WiFi All-in-One nyomtató 27,5k
utángyártott patroncsomag (fekete, cyan, magenta, sárga) 5,5k

[ Szerkesztve ]

(#7457) epzon válasza kerekfej (#7456) üzenetére


epzon
őstag

ha a nyomtatási költség számít akkor EPSON L szériás gépet vegyél az után gyártott patronoktól fényévekkel jobb megoldás

ha meg nem nyomtatsz sokat akkor meg azt meg vedd amelyikhez az EREDETI kellék a legolcsóbb, hiszen sokat akkor úgysem spórólsz a festék árán mivel nem nyomtatsz sokat, viszont a nyomtatót gyönyörűen tönkre tudod tennni a nem eredeti festékkel

műszakilag nagyjából mindegy, nagy tudáskülönbség nincs a felsorolt gépek között

(#7458) Varshi válasza epzon (#7457) üzenetére


Varshi
aktív tag

Én még hozzá szoktam tenni, hogy plusz amire hosszabb garanciát adnak. (Mert gyári patronnal etetve - ebből indulunk/dulsz ki- akkor elvileg be vagyunk biztosítva egy időre.)

(#7459) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

a német amazonról rendelnék nyomtatót. Ezeket néztem, de baromira nem értek hozzá, légyszíves segítsetek.

Epson Expression Home XP-312 , Canon PIXMA MG2550 , HP Deskjet 2540 Multifunction , Canon PIXMA MG3550 , HP Envy 4500 ,

Őszintén inkább vennék 60 euroig, de ha annyival többet tudnak, akkor nem sajnálom a plussz 7-8 eurot.
Teljesen általános felhasználásra, jegyzetek, önéletrajzok nyomtatásához, némi scannaléshez, és másoláshoz.

Előre is köszönöm!
p.

#proudfather

(#7460) epzon válasza Varshi (#7458) üzenetére


epzon
őstag

igen, csak ezeknél a plusz garanciáknál mindig kérdés, hogy mire is vonatkozik pontosan
mert az 1 év az nem vitás, de ha utána a gyártó többett vállal akkor annak a feltételeit már ő szabja meg

(#7461) mexel


mexel
veterán

Sziasztok! Egy barátom kérdését továbbítanám: van egy kis boltja, ahová szüksége lenne egy multifunkciós szerkezetre, ami tud nyomtatni, scannelni és amit kell az ilyen kütyüknek tudniuk. Fekete fehér elég lenne, mindenképpen lézer és valami elérhetőbb árú, azaz leginkább az olcsó kategória :)
Nem nagyüzemi használatra lenne, de számlákat, szállítókat stb kellene scannelgetni és kinyomtatni, stb.
Jó lenne ha olyan típus lenne amihez van utángyártott teljesértékű toner, és ha wifi-s akkor az sem lenne baj. ( ja mindenképpen kellene viszont a beépített papírtálca, nem olyan amiből kióg a papír)
Nagyon régóta nem foglalkoztam ezekkel a készülékekkel és nem tudtam semmit ajánlani. Ötleteket elfogadok, főleg ha van mögötte tapasztalat is, hogy mit miért érdemes most venni. A gyártókat sem tudom mennyit változtak az utóbbi években. A jó szerviz sem akadály :)
Előre is köszönöm a segítségeket.

[ Szerkesztve ]

(#7462) atala válasza mexel (#7461) üzenetére


atala
Topikgazda

Az előző oldalon ajánlottam két típust is. ;)

(#7463) epzon válasza mexel (#7461) üzenetére


epzon
őstag

a lézer ma már sokkal drágábban nyomtat mint egy tintasugaras, úgyhogy érdemesebb tintásban gondolkodni

ha egyszerűbb készülék elegendő, akkor az EPSON L210 - ami 1 ft-ért nyomtat akár színesben is
ha kicsit komolyabb gép kell akkor HP officejet 8600 vagy Epson WP-4525DNF.

Azért egy vállalkozásnál nem árt ha tud színesben nyomtatni ráadásul ha az még olcsóbb is mint a fekete nyomtatás

(#7464) fonseca


fonseca
tag

Sziasztok. Nyomtatót (tintasugaras) keresek,de sajnos nem értek hozzá. A lényeg hogy olcsó legyen hozzá a patron,vagy az utántöltés. Kizárólag dokumentumokat készítenék,havonta kb 80-100 oldalt. Köszönöm :R

(#7465) epzon válasza fonseca (#7464) üzenetére


epzon
őstag

ha a legolcsóbb fenntartású készüléket keresed akkor az EPSON L110-et tudom ajánlani
ehhez kapsz 4000 oldal fekete és 6500 színes oldalra elegendő tintát, és utána 2-3000 Ft környékén van hozzá eredeti tinta ami 4000 oldalra elegendő, azaz kevesebb mint 1 Ft-ért nyomtat

(#7466) fonseca válasza epzon (#7465) üzenetére


fonseca
tag

Köszi,el is kezdtem keresni. Esetleg vannak még hasonló nyomtatók ebben a kategóriában?

(#7467) epzon válasza fonseca (#7466) üzenetére


epzon
őstag

nem tudok olyanról ami ennyire alacsony költséggel nyomtatni, és a kezdő festék is ennyi lenne hozzá, és mindez még eredeti festékkel is van nem után töltött vagy gyártott kazettákkal.

itt egy videó róla egyébként : link

[ Szerkesztve ]

(#7468) fonseca válasza epzon (#7467) üzenetére


fonseca
tag

Nem is tudtam hogy létezik ilyen.. :) Rém egyszerűnek tűnik,egyedül az árával nem vagyok kibékülve. Pedig talán évekre megoldaná a nyomtatási problémáimat. Talán körül kellene néznem a használtak közt.

(#7469) epzon válasza fonseca (#7468) üzenetére


epzon
őstag

de az árába számold bele azt a tintát is amit kapsz hozzá

vagy van egy újabb típus amihez kicsit kevesebb a kezdő tinta, de később ugyanaz megy bele, ez az EPSON L120

(#7470) kerekfej válasza epzon (#7457) üzenetére


kerekfej
addikt

És ehhez hol kapsz tintapatront (mert alig kapható ahogy néztem) és évek múlva mi lesz a helyzet?
Mi a jó abban a nyomatóban, mert Canon és a HP jóval korszerűbbnek tűnik és talán még elfogadható eszközillesztő is van hozzájuk?

(#7471) epzon válasza kerekfej (#7470) üzenetére


epzon
őstag

Nem tudom évek múlva mi lesz a helyzet... talán egy meteorit csapódik a földbe,... talán világháború lesz.... vagy tippelhetnék még de nem értem hogy ez hogy jön ide?

nyilván ott kapsz festéket hozzá ahol megveszed a gépet, de árulják Media Marktban, office depoban, auchanban, meg ezeregy helyen még.

miben fejletteb? általában nem úgy szoktak itt sem keresni nyomtatót, hogy melyik a legfejlettebb, hanem hogy melyik nyomtat a legocslóbban. Ha korábban kapcsolok és beraktrázok néhány 1000 Canon IP 250-est akkor ma már multimillomos lennék, mert szétszednének érte pedig vagy már 10 éves típus.

Mit jelent az elfogadható eszközillesztő? na erre még nem sok panaszt hallottam....

(#7472) fonseca válasza epzon (#7469) üzenetére


fonseca
tag

A tinta árak ill. az utántöltés igen vonzóvá teszi,maga a nyomtató ára már kevésbé. Hosszú távon biztosan megérné,de a maga 30k fölötti árával nekem sok.Használtan pedig nem találtam. Esetleg régebbi modellek közül is tudnál ajánlani? (akár használtat is) A legfőbb kritérium továbbra is az olcsó után tölthetőség lenne. :R :R

(#7473) atala


atala
Topikgazda

Megint előjött a régi történet. Olcsón szeretnénk nyomtatót amivel olcsón, jó minőségben tudunk nyomtatni. :C

(#7474) fonseca válasza atala (#7473) üzenetére


fonseca
tag

Remélem ezt nem nekem szántad. Legalábbis én sehol sem említettem hogy "jó minőségben" szeretnék nyomtatni.. :)

(#7475) atala válasza fonseca (#7474) üzenetére


atala
Topikgazda

Igazad van, nem említetted, hogy jó minőségben akarsz nyomtatni. :)
Sajnos tudomásul kell venni, hogy vagy veszel egy drágább nyomtatót (ami nem is drága, ha megnézed mennyi EREDETI tintát adnak hozzá), és olcsón tudsz nyomtatni, vagy veszel egy olcsó nyomtatót, amit drágán üzemeltetsz. Persze lehet venni egy olcsó nyomtatót, és venni hozzá utángyártott patront, de akkor sok problémád lehet vele. Tinta folyás, fej dugulás, chip letiltás, hogy csak a legáltalánosabbat mondjam.

(#7476) fonseca válasza atala (#7475) üzenetére


fonseca
tag

Akkor ezek szerint visszaolvastál,és biztosan arra is rájöttél hogy teljesen sügér vagyok ebben a témában. Ezért jöttem ide,hátha valaki segít egy az igényeimnek megfelelő nyomtatót találni.Legalábbis idáig minden totyikban tudtak segíteni mikor egyedül nem ment.. :R

(#7477) LógaGéza válasza fonseca (#7476) üzenetére


LógaGéza
addikt

HP 1515-öt nézd meg, lehet az is megfelel az igényeidnek :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7478) fonseca válasza LógaGéza (#7477) üzenetére


fonseca
tag

Szia. Így elsőre hibátlannak tűnik. Viszonylag olcsó,és a patron is megfizethető kategória. Bár némi élcet érzek a szavaidban,azért lehet hogy ez a nekem való nyomtató. Köszönöm a segítséget! :R

(#7479) atala válasza fonseca (#7476) üzenetére


atala
Topikgazda

Akkor valami támpontot is adhatnál. Pl mekkora összeget szánsz a nyomtatóra, mekkora összeget szánsz egy garnitúra patronra. Azt tudjuk hogy havi max 100 oldalt akarsz nyomtatni.

(#7480) fonseca válasza atala (#7479) üzenetére


fonseca
tag

Max 10-15k a nyomtatóra,és mivel csak feketével akarok nyomtatni, az utántöltést/patroncserét is szeretném "viszonylag" olcsón megoldani. Dokumentumokat és ábrákat fogok nyomtatni,nem számít a felbontás vagy a minőség. :R

(#7481) LógaGéza válasza fonseca (#7478) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyáltalán nem volt benne semmi hátsó szándék, szoktuk ezt a nyomtatót ajánlani főleg azoknak akik olcsóbb megoldást keresnek. Nagy pozitívum benne, hogy a fej a patronban van, ezáltal cserélődik, így ha véletlen beszárad, akkor se kell kidobni az egész nyomtatót, csak egy patroncsere, és használható tovább.
A másik előnye, hogy üres színes patronnal is nyomtat (persze feketének kell benne lennie), ez sajnos nem mondható el minden márka termékeire.
Teljesen jó nyomtató az árkategóriájában, és sima hétköznapi használatra.

Viszont, csak eredeti patronokat vegyél hozzá, ezt mindig el kellene mondani :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#7482) atala válasza fonseca (#7480) üzenetére


atala
Topikgazda

A LógaGéza által ajánlott nyomtató, és ha még olcsóbban meg akarod úszni, akkor veszel hozzá jó minőségű tintát, és az eredeti patront kb 3-4x meg tudod tölteni. Többször nem nagyon lehet, mert szétmegy a szivacs is benne, és a fej sem nagyon bír többet. De fontos, hogy ne vidd el töltetni, mert egy részről nem biztos, hogy azt a patront kapod vissza amit beadtál (lehet, hogy egy agyon használtat), és azt sem lehet tudni milyen hulladék tintát töltenek bele.
Ha jó tudom, akkor ennél a nyomtatónál ki lehet kapcsolni a tinta figyelést, így ha kifogy az eredeti, tudsz tovább nyomtatni. De ebben nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

(#7483) fonseca


fonseca
tag

Köszönöm mindenki segítségét, úgy tűnik megvan a megoldás Belefér a keretbe,és a csere is olcsón megúszható. Amennyiben van ellenvélemény,szívesen meghallgatom .. :R

[ Szerkesztve ]

(#7484) epzon válasza atala (#7482) üzenetére


epzon
őstag

Pont egy sügérnek (bocs) ajánlgatni az otthoni töltögetést.... hát....
Sok lesz a szivattyú....

(#7485) atala válasza epzon (#7484) üzenetére


atala
Topikgazda

Tudom, de Ő akar mindenáron olcsón nyomtatni. Egyébként ezeket nem nagy szám megtölteni. Csak a matricát kell lehúzni, és alatta ott vannak a nyílások. Mivel eredeti patron, saját fejjel, így szerintem nem lehet gond. Maximum vesz bele újat, és nyomtat tovább.

(#7486) fonseca válasza atala (#7485) üzenetére


fonseca
tag

Az utolsó mondatodban benne van minden. :K Egyébként a vásárlás folyamatban van,a LógaGéza által ajánlott HP 1515. Ezúton köszönöm a segítségeteket. :R

(#7487) Varshi válasza atala (#7482) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Többször nem nagyon lehet, mert szétmegy a szivacs is benne, és a fej sem nagyon bír többet

De persze nem 1->0 az átmenet. (extrém eseteket kivéve)
Először csak csökken az újratölthető mennyiség, persze időközben már mondjuk piszkozat módban őrült sokat kihagy, de mondjuk még normálban oké, aztán már csak minőségiben.... DE EKÖZBEN több 1000 oldalt gyakorlatilag ingyen elnyomtatgatsz. Cserébe szívás töltögetni a konyhapulton. :)
A "hibátlan" és a "még elfogadható" (otthoni célra, pl. vizsgatételeket ne monitoron tanuld) között elég nagy a különbség.

Most az L szériásokkal is csak megközelítem azt a nyomtatási költséget, ami egy Kínából pár dodóért, aztán már itthonról 1000 Ft-ért rendelt nagy flakon (még mindig megvan a mennyiség 2/3-a :-D) tintából ki lehet hozni olyan patronokkal és nyomtatókkal, amik elfogadják a töltögetést. Nagyjából az első 4-5 utántöltésnél látod, hogy ha elfogy, akkor kell-e még abból a tintából, vagy nagyon szar, szőrös stb.
Egy gyári új patron meg mondjuk 3500,-

De persze amikor egy tartály 1000 Ft, akár közben is válthatsz.
Cserébe fel kell készülni, hogy pont a nyomtatás közepén kell újratölteni, ez nem tesz jót az idegeknek. :)
Ez az újratöltögetés szerintem akkor jön be, mikor közepes mennyiséget nyomtatsz, két patront is "futtatsz" párhuzamosan (hogy "on the fly" cseréld, és majd másnap nyugodt körülmények közt újratöltesz), és két kifogyás közt nem telik el annyi idő, hogy beszáradjon a tartalék.

Tehát heti 100-200 oldal mondjuk.
Amint ezt a mennyiséget átléptem (és sűrűbben kellett töltenem), már kezdtem unni (pedig elég profin töltöttem, már kesztyű se kellett hozzá, annyira "tisztán" csináltam).
Alatta egyértelműen egy régebbi, akciós típust érdemes venni, aminek az utángyártott patronjai olcsók, és egyben van a patron a fejjel. Itt a töltögetés konkrétan nem éri meg.

---
Így sok év és kurva sok vaskos doksi (saját költségre való!) nyomtatása után azt látom, hogy az itt megadott alapszabályok alapvetően mindenkire érvényesek, csak sokan meg se hallgatják, mit írnak itt le, ha az nem egyezik meg azzal, amit igazából már jó előre elbookmarkoltak maguknak, és csak megerősítést várnak.

Meg aztán a márka például olyan hit kérdés is, mint a motorolaj. :)))

(#7488) Varshi válasza epzon (#7484) üzenetére


Varshi
aktív tag

> Pont egy sügérnek (bocs) ajánlgatni az otthoni töltögetést.... hát.... Sok lesz a szivattyú....

De a saját kárából tanulva ki lehet azért tapasztalni. :)
Jó sok újságpapír, "játszós ruha", fólia- vagy gumikesztyű, a közelben Cillit Bang, ha mégis kifröccsenne... és hajrá. :))

(#7489) atala válasza Varshi (#7487) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem javasolom a két patronos megoldást, mivel ha nem nyomtatnak vele legalább heti egyszer egy oldalt, akkor be fog száradni. Ha már rutinos valaki, akkor egy perc alatt megtölti fröccsenés, és egyéb maszatolás nélkül.

(#7490) QwErTy42 válasza atala (#7489) üzenetére


QwErTy42
addikt

És ha beszárad a kétpatronos akkor mi van?!

Veszel egy új patront( ami ugye tartalmazza a nyomtatófejet is) és megy a nyomtatás tovább.
Pont a színenként cserléhet= külön patron+külön fej megoldásoknál szopó ha beszárad, mert akkor ott a nyomtatót is cserélni kell.

(#7487) Varshi: +1

Havi 20-50 oldal rendszertelen nyomtatására valóban nem éri meg töltögetéssel szórakozni. Havi pár száz oldal rendszeres nyomtatásánál megéri. Havi majd ezer oldal nyomtatásánál már elég idegőrlő. :D

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7491) atala válasza QwErTy42 (#7490) üzenetére


atala
Topikgazda

Rosszul fogalmaztam! A fejjel egybeépített két patronos nyomtató az jó. Varshi előttem azt javasolta, hogy legyen egy tartalék patron hogy amikor kifogy ami a nyomtatóban van, akkor egyből lehessen cserélni. Erre értettem, hogy két patronos megoldás. Ez nem jó, mert akkor sokat áll az egyik nyomtatás nélkül, és beszáradhat. A patronokat meg senki nem fogja hetente cserélgetni ezért.

(#7492) QwErTy42 válasza atala (#7491) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jogos.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7493) Varshi válasza atala (#7491) üzenetére


Varshi
aktív tag

Nálam működött. (azért mertem javasolni)

(#7494) atala válasza Varshi (#7493) üzenetére


atala
Topikgazda

Én nem merném sokáig szabadon hagyni a patront nyomtatás nélkül. Pláne utángyártott tintával. Láttam már ilyen patronba beszárad tintát egy hónap állás után. Nem is lehetett életre kelteni tökéletesen.

(#7495) Varshi válasza atala (#7494) üzenetére


Varshi
aktív tag

No de mondjuk fentebb egész pontosan leírtam, hogy milyen körülmények között használtam: mikor gyorsan "kipörög" egy patron.

(#7496) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hali!

Egy multifunkcios nyomtatot kellene vennem, ami lehetoleg Wifis. Igazabol sok mindenre nem hasznalnam. Neha scan, copy, fontosabb doksik kinyomtatasa.(evi 100 oldal kb., nem tobb) En a Canon Pixma MG5550, esetleg MG6450 -et neztem ki. Ez megfelelo, vagy lehet jobbat talalni ebben a kategoriaban?

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#7497) Gergőke88 válasza MPowerPH (#7496) üzenetére


Gergőke88
addikt

Erre boven elegendo egy HP ia 2545.

(#7498) MPowerPH válasza Gergőke88 (#7497) üzenetére


MPowerPH
félisten

Nem kaphato... Legalabbis ebay nem hoz ki semmi talalatot.

Don't Tread On Me

(#7499) Gergőke88 válasza MPowerPH (#7498) üzenetére


Gergőke88
addikt

Kulfoldon venned?
[link]

(#7500) MPowerPH válasza Gergőke88 (#7499) üzenetére


MPowerPH
félisten

Kint elek az UK-ban.

Don't Tread On Me

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.