Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8901) metron válasza epzon (#8897) üzenetére


metron
tag

Es mi a kulonbseg foto nyomtatas minosegben egy L800 es egy L555 kozott? Ugy nez ki beszerzesi nehezsegek vannak az L800al (itt nem forgalmazzak, kulfoldrol rendeltem a hibasat) Eredeti elkepzeles egy scanner plusz egy L800 beszerzese volt. De ha az L555 hoz egy relativ jo foto minoseget 10x15-os kepeken, akkor lehet marad az vegul.

(#8902) epzon válasza metron (#8901) üzenetére


epzon
őstag

nagy különbség van

persze sokaknak az L550 is jó minőséget produkál de azért összehasonlítva a 800-zal látni az eltérést

(#8903) scott_free válasza epzon (#8859) üzenetére


scott_free
senior tag

szia,

ezekhez képest milyen minőségben nyomtat az L355? (vagy az L210)
továbbra is csak színes céglogó meg szöveg.

(#8904) #33846528


#33846528
törölt tag

Sziasztok!

Az alábbi igényekre kellene nyomtató:

- megbízhatóság: van, hogy pár hétig nincs használva, de lehetőség szerint jó legyen az összeszerelési minősége, és ne hagyjon cserben.
- nem kell fotóhoz, többnyire fekete-fehér nyomtatáshoz kell, de lennének közötte tervlapok is, tehát tisztességes minőségben nyomtasson.
- árban rugalmas tudok lenni.

Köszönöm előre is!

ui: Van olyan márka, ami mindenképp kerülendő, vagy általánosan jó hírnévnek örvend?

(#8905) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy szeretnék vásárolni egy nyomtatót amivel képes vagyok DVD hátlapokra nyomtatni, CD/DVD/BD lemezek hátlapjára.
Lehetőleg olcsó normális minőségű nyomtatót keresek.
Semmi full extrássat, tudnátok benne segíteni?!
[link]
Ilyet találtam.
Szerintetek milyen?

ÁdiBá

(#8906) kleinguru válasza ÁdiBá (#8905) üzenetére


kleinguru
addikt

Teljesen megfelelő, csak lassan nyomtat lemezt... A korábbi verziója gyorsabb volt (lehetett minőségi szintet állítani benne (a driverben), itt nem lehet: csak a magas van). Kinyomtattam vele kb 150 a4-es képet, meg ~150db lemezt, még nincs rá panaszom.

Lehet valakit zavar, de nincs felső lapadagolója. Papír "felszívásnál" nagyon hangos.

Van ahol "gyárilag" meg tudod venni auto resetes csippel ellátott patronokkal, 5x100ml tintával. Érdemes lehet megnézni:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8907) metron válasza epzon (#8902) üzenetére


metron
tag

KOszonom, maradok szerintem az L800-nal.
Arra nincs otlet, hogy mi a fene lehet egy uj L800-ban ami "kiborult muszerolaj, megolvadt szilikonzsirra hasonlit". Ugy nez ki mintha a nyomtatobol belulrol folyt volna ki a tintatartalyok felol. A ceg akitol rendeltem ertetlenul all a dolog elott. Nem kivulrol kerult bele, doboz sertetlen, belul is csak a nyomtato foliajan belul van ez a zsiros folyadekszeruseg. Vissza kuldom es jon egy uj nyomtato. De azert kivancsi lennek.

(#8908) ÁdiBá válasza kleinguru (#8906) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Kapok hozzá megfelelő programot a lemezre való nyomtatáshoz vagy nekem kell külön beszerezni?

ÁdiBá

(#8909) kleinguru válasza ÁdiBá (#8908) üzenetére


kleinguru
addikt

Adnak hozzá, mondjuk szerintem nem a legjobb, nekem van hozzá saját PS sablonom.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8910) epzon válasza scott_free (#8903) üzenetére


epzon
őstag

céglogó nyomtatásban nem lesz nagy különbség, viszont az L355, L210-nek nem vízálló a tintája, míg az 5110-nek vagy a B510-nek vízálló

(#8911) metron


metron
tag

Nem fog menni az L800 beszerzese. Itt Nemetorszagban nem forgalmazzak csak az L555-et. MIre kicserelnek a Lengyelorszagbol kuldott (Amazon) L800-t az min 2 het, most mar nem tudok tovabb varni.
Gyorsabban kellene egy nyomtato, scanner. Mivel "vallalkozasba" lesz, helyi beszerzes kell (Mwst visszaigenyles miatt).

Szoval mit ajanlatok:
Epson XP860
Canon Pixma MG7550
Canon Pixma IP8750

Esetleg pro vonalon Epson vagy Canon pro-100? Barmi mas ami szoba johet?

Havi kb. 50db 10x15 foto nyomtatas es max 30-50 oldal szines doku nyomtatas. Integralt scanner nem szempont, legfeljebb veszek kulon scannert foleg doku scannelesre.
A legfobb szempont a high quality fotonyomtatas, ami alljon meg nagyon max 0.4-0.5EUR per 10x15-os kep papirral es tintaval egyutt. A3 nyomtatas szinten nem szempont.

[ Szerkesztve ]

(#8912) vasasf


vasasf
csendes tag

Sziasztok!

Multifunkcionális lézernyomtatót keresek, kétoldalas nyomtatással és eternet csatolóval.

Ezeket néztem:

HP LaserJet Pro MFP M225dn CF484A
Samsung SL M2875 FD

(#8913) Benőke


Benőke
őstag

Valami HP multi tintás gépet keresek.

Szóval multi, 4 külön szín (nem 3 színű tinta + külön fekete), és duplex.
Kicsit megingott a bizalmam a HP ban, mert ha jól látom ilyen nyomtatója nincs, csak üzleti kategóriában.
8610/8630... stb
+ Linux alá driver (HP nyomtatókhoz ugye jó a támogatás, mármint nagyon jó... Ezért az egyért ragaszkodom a HP -hoz.)

Tulajdonképpen nem érdekel milyen kategóriában van, de fényképet is szeretnék vele nyomtatni, és az irodai gépnél nem tudom ez mennyire jó, valamint egy külön fotó tálca jó lenne, sőt inkább kéne....

Ezt a duplex kivételével mind tudja a mostani nyomtatóm ami kicsit döglődik... Olyat sem találtam ami duplex nélkül tudná azt amit elvárok.

Mondjuk eleve választékot sem találok a HP oldalán, ami van az egy röhej, nem választék...

6525 vagy 5525 hova lettek?

4515 és a 3545 inkább nem kell. 4645 már üzletinek van minősítve... De egyik sem 4 patronos...

Valakinek valami ötlet? :F

(#8914) ÁdiBá válasza kleinguru (#8909) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Esetleg valamire figyelnem kell ennél a nyomtatónál a BD lemez hátlap nyomtatásakor?!

ÁdiBá

(#8915) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Sziasztok!

Ismerősnek kéne nyomtató, és mivel én annyira nem vagyok abban a témában épp benne ezért felteszem ide is a kérdését, remélve van aki itt tud segíteni.

Feltételei:

- 30'000 Ft (picit túl lehet lépni, de ez legyen a cél ha lehet)
- Tudjon fénymásolni
- Lézeres legyen (vagy, ha valami miatt más is jó lehet, akkor ehhez nem ragaszkodik, csak elvileg ez a jobb megoldás a szóba jövők közül)
- Legyen wifi-s, rá lehessen csatlakoztatni a wifi hálózatra, és azon keresztük nyomtattatni vele

Ezek az ő feltételei. Én bár annyira nem vagyok benne a nyomtató dologban, de sok olyat hallottam hogy jó nyomtatókat baromi olcsón adnak, csak aztán az első tintacserénél jössz rá hogy egy adag muníció a nyomtatóba a teljes nyomtató árának fele. Ha lehet valami olyan megoldás legyen ami hosszútávon sem gatyakopasztó.

:R :R :R

(#8916) kleinguru válasza ÁdiBá (#8914) üzenetére


kleinguru
addikt

Lemez lemez, de próba nyomtatást csinálnék vele valami olcsó médiára, hogy a korong közepét is normálisan nyomtatja-e (jól van-e beállítva a gyűrű méret):K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8917) Overdose


Overdose
csendes tag

Üdv!

Induló vállakozásomhoz szeretnék multis nyomtatót venni. Olvasgattam a fórumot és két példányt néztem ki. Erről szeretnék véleményt kérni:

- EPSON WORKFORCE WF-3620DWF

- EPSON WORKFORCE PRO WF-5620DWF

Amire használnám: heti 10-20 oldal nyomtatása, de ne ijedjen meg 150 oldal nyomtatásától se, szkennelés, másolás. A lényeg hogy gyors legyen, olcsón lehessen fenntartani és 2 év múlva ne kelljen a kukába dobnom hogy elavult. Eddig lasereket néztem, de a toner árából vehetek 1 ilyen nyomtatót.

Köszi szépen!

(#8918) ÁdiBá válasza kleinguru (#8916) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Olyan jellegű kérdésem lenne, hogy beszereztem a nyomtatót.
A középső rész a lemezre nyomtatásnál két három milliméterrel elvan tolva, ez a rész függhet attól hogy meddig tolom be a tálcát a lemezre nyomtatáskor?
Vagy simán kalibrációs hibára utal?

ÁdiBá

(#8919) kleinguru válasza ÁdiBá (#8918) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem függ tőle, beállítási hiba:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8920) madmaxhu


madmaxhu
csendes tag

Sziasztok!
Havi 10-20 oldal nyomtatására keresek wifi-s nyomtatót. Színes nem fontos, multit nem szeretnék. Hosszú távon szeretném használni, alacsony lap költséggel. Ilyen kevés nyomtatásra laser vagy tintasugaras? Esetleg konkrét típust is ajánljatok légyszi!

Üdv.,
Mad Max

(#8921) madmaxhu válasza madmaxhu (#8920) üzenetére


madmaxhu
csendes tag

Némi guglizás után ezt a két versenyzőt szemeltem ki:

SAMSUNG SL-M2022W Wifi NFC lézernyomtató 21 EFt. 2 év gar.
HP LaserJet Pro P1102w CE658A 27 Eft. 1 év gar

Az ár másodlagos. A garancia a SAMU mellett szól, de a HP nyomtatóbbnak néz ki és alacsonyabb a készenléti áram fogyasztása. Melyikhez lehet olcsó, de jó minőségű után gyártott tonert venni? Vagy van-e valami egyéb pro vagy kontra érv egyik vagy másik mellet?
Ha majd felébredtetek írjatok!

Üdv.,
Mad Max

[ Szerkesztve ]

(#8922) ÁdiBá válasza kleinguru (#8919) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Olyan mint ha rossz helyen kezdené felvenni a nyomtatást 1-2 mm difivel.

ÁdiBá

(#8923) ÁdiBá válasza kleinguru (#8919) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Mennyire célszerű beállìtani a víszintes és a függőleges tájolást? Eddig -0,6 mm vìzszint 0,6 de még mindig nem tökéletes.
Nálad mennyire van állítva ?

ÁdiBá

(#8924) almi


almi
senior tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlása előtt állok. Kb. 50-60e Ft-ot szeretnék rászánni egy olyanra, ami multifunkciós és olcsóra jön ki vele a nyomtatás.
Havi szinten kb 400-450 oldalt fogok nyomtatni és fénymásolni, 90%-át feketében.
Érdemes lézert venni ebben a kategóriába, vagy jobb a tintasugaras?

Mit ajánlotok?

Köszönöm.
Üdv.
almi

(#8925) Benőke válasza almi (#8924) üzenetére


Benőke
őstag

A színes lézer fenntartása drágább mint a sima.
Ha valóban kell a színes, és valóban lesz havi kb50 oldal színesben, akkor szerintem tintás gép lenne a jobb.
Ebben az árkategóriában is van színes lézer csak a kellékanyag ami megmondja, hogy valójában mennyit fogsz rá költeni... Szebben nyomtat és nem kell festék beszáradástól tartani. Viszont az olcsó nyomtatás a nagy gépek kiváltsága, tehát bőven 100k felett.

Tintás gépeket nézegettem, de ott is alaposan meg kell nézni a kellékanyagot.

Ráadásul ez sem garancia semmire, mert a gyártó változtathatja a patron töltöttségét és/vagy árát. pl a HP364XL fekete -es Tintapatron töltöttségét és árát megváltoztatták. Így kb 2Ft -al megrúgták a nyomtatás oldalköltségét...

Szerintem érdemes megnézned a HP Officejet Pro 8610
A linkelt oldalon a kellékanyagárak szerint a fekete 4Ft/Oldal + papír, a színes pedig 18Ft/ oldal + papír környéke.
Ami szerintem egészen jó. A nyomtató + az első szett patron nem olcsó mert majd 90k de hosszú távon ha ennyit nyomtatsz, viszonylag hamar ez lesz az olcsóbb megoldás

Van még esetleg a HP 6830. 7,5/26 (fekete/szines Ft/Oldal). Cserébe 65K az első szett a nyomtatóval...
Esetleg ehhez mérhető vagy valamivel olcsóbb a
Canon MAXIFY MB2050 hasonló beruházás, 6,5/22,5

Szóval havi 400 oldallal számolva a 8610 kb 75K val olcsóbb 5 éves távlatban mint a 6830 és kb 30 a Canonhoz mérve.
Minél többet nyomtatsz annál nagyobb a különbség. Csak feketét néztem a színeset nem.
Havi 100 oldal felett éri meg a Canon helyett a drágább HP, alatta nem. A két HP között pedig havi ~60 oldal felett éri meg a nagyobbik HP

HP Ink Advantage nyomtatók jók lennének, de kifuttatták a 4 patronos nyomtatókat, csak 2 patronos van azok pedig közelítőleg sem olyan olcsóak nyomtatásnál mint a külön 4 színűek...

Utángyártott patronnal is lehet próbálkozni ha nincs fotónyomtatás a repertoárban, de az eredmény kétséges, mert sokféle gyártó van és sok féle festék...

Magam részéről a HP 6830 és a Canon MB2050 között őrlődöm...

(#8926) almi válasza Benőke (#8925) üzenetére


almi
senior tag

Köszönöm szépen!

Közben azon gondolkoztam, hogy színes nyomtatásra maradna a jelenlegi Canon MG5550 és akkor már megérné egy fekete lézer mondjuk?

(#8927) Benőke válasza almi (#8926) üzenetére


Benőke
őstag

50-60k között nincs. Az igazán olcsó nyomtatás nagy Lézer gépekkel megy, vagy után gyártott/töltött tonerekkel.

Lézer nyomtató ezer féle van de pl egy HP LaserJet Pro 400 (sima lézer nem multi, mert a Canon az multi) ~55k +egy toner 6900oldal (Nem elírás!!)
~44K. És ez így olyan 6,57Ft/Oldal + papír. Van iker csomag, de az 95k és úgy már 7Ft/Oldal, szóval átverés :)

Ha van egy működő nyomtatód az más helyzet. Azért ilyen mennyiségű nyomtatásnál ez a nyomtató nem rentábilis. Viszonylag magas ~9Ft/Oldal + papír fekete oldalakat nyomtat. Egy olcsó lézer nyomtató is ha jól megválasztod 9-10Ft/oldal nyomtatási költséggel jön ki.
Ha nem akarsz befektetni, akkor rövid távon sőt, 2 éven belül nem is éri meg lecserélni. Kicsit több mint 2 év alatt pl a HP8610 megtérül.

Lézer kicsiben csak a kényelem és a nyomtatási minőség miatt éri meg nem anyagilag. A tintások olcsóbbak... Bár sok tintás azért drágábban nyomtat vagy hasonló árban mint a lézer. Lásd az említett Canon -t. Vagy a HP 8630 is lézeres árban nyomtat.
Azért a nyomtatók kategórián belül értendőek, mert van bőven 10Ft feletti oldalköltségű lézer is.

pl
Van ellen oldal is, ha sokat nyomtatsz megéri a jóval drágább. PL HP 600 Lézer ~200k és 150K ért 48.000 oldalt nyomtatsz vele (neked kb 10 év, örülsz ha 5 évet kibír a nyomtató), az kb ~3,2Ft/Oldal. De itt eleve 200k a nyomtató neked meg5 év alatt kerül a HP8610 nyomtatóstól patronostól 150k -ba. ezért nem mindegy milyen nyomtatót veszel adott havi oldalszámhoz... Persze lehet árnyalni a képet a többi gyártó nyomtatóival, de kategórián belül nem lesz hatalmas eltérés...

Neked továbbra is a Hp8610 -et javaslom.

(#8928) almi válasza Benőke (#8927) üzenetére


almi
senior tag

Értem.

A multifunkció az lényeges, mert ebből sok fénymásolás, szóval akkor valóban marad a tintasugaras.
Köszönöm szépen, utána nézek a 8610-nek is, és ebben a kategóriában gondolkodok akkor.

(#8929) kleinguru válasza ÁdiBá (#8923) üzenetére


kleinguru
addikt

Írj rám privátban és küldök egy beállított PhotoShop sablont, amiből tudsz nyomtatni.

Nem használom a gyári alkalmazást.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#8930) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Szeretnem lecserelni regi regi HP ColorJet 2550N tipusu nyomtatot. Valami kisebb, gyorsabb, olcso megoldas erdekelne.

Nyomtatoban 12 ev alatt kerult kb. 16.000 oldal, szoval nincs nagyon kihasznalva.
Ami fontos, hogy legyen rajta Ethernet port.

Ambulimax Provider

(#8931) metron


metron
tag

Epson vonalon mekkora a minosegi kulonbseg fotonyomtatasnal, a sima Dye es a Claria HD tintaval nyomtatottak kozott? Pl. L800 es XP860 kozott?
Van atlagember szamara eszreveheto kulonbseg? (Meg mindig megy a hezitalas melyik legyen. De egyszer eldontom vegre:) )

[ Szerkesztve ]

(#8932) Iván Gábor


Iván Gábor
újonc

Sziasztok!

Nyomtatót keresek a következő feltételekkel otthoni felhasználásra:

- WiFi, nincs már hely a gép környékén
- a nyomtatófej a patron része legyen, elegem van abból, hogy az Epson mindig beszárad, ha nem nyomtatok két hónapig... (ami elég gyakori), így csak a patron lenne kuka, nem az egész gép
- tudjon scannelni
- CMYK külön patronokba, ne egybe

Köszi!

(#8933) atala válasza Iván Gábor (#8932) üzenetére


atala
Topikgazda

Olyan nyomtató nem létezik, ahol külön színenként vannak a patronok, és a fej is rajta van.

(#8934) Benőke válasza Iván Gábor (#8932) üzenetére


Benőke
őstag

Nem tudom Epsonéknál hogy megy, de ha a nyomtató folyamatosan áram alatt van, akkor nem szárad be a festék 2 hónap alatt. Nekem HP, Canon működik...

Csak a 2 patronosak egy részében van egyben a patron a nyomtató fejjel.

Kis lézer?

(#8935) e=mc² válasza Benőke (#8934) üzenetére


e=mc²
őstag

Es mennyi tintat fogyaszt el, ha csak be van kapcsolva es nem engedi magat kiszaradni?

Lezerrol valtanek tintasugarasra ezert kerdezem.

[ Szerkesztve ]

Ambulimax Provider

(#8936) koncsik


koncsik
MODERÁTOR

Sziasztok, kinéztem egy nyomtatót.
Otthoni felhasználásra kellene, havi max 100 oldal vegyes fekete-fehér/színes nyomtatás. A fax nem igény, de a scanner és a wifi kapcsolat hasznos lenne. Olcsónak tűnik, 4 éves modell, vajon megbízható? Egy magyar véleményt olvastam róla, az gyanúsan ajnározta...
Más javaslatot is szívesen fogadok, köszönöm előre is a segítséget. :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8937) Benőke válasza e=mc² (#8935) üzenetére


Benőke
őstag

Ha áram alatt van a nyomtató és csak üresen áll, akkor nem fogyaszt tintát. Ha nincs áram alatt akkor sem fogyaszt tintát... :)

(#8936) koncsik:
Nézd meg a kellékanyagot milyen árban van hány oldalra saccolják, és számold ki az oldal költségét. Félek húzós lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#8938) e=mc² válasza Benőke (#8937) üzenetére


e=mc²
őstag

Ha aram alatt van, akkor idonkent mozgatja a fejet, kalibral, karbantart es ennek kereteben fogyasztja a festeket. A kerdesem erre iranyult volna.

Ambulimax Provider

(#8939) koncsik válasza Benőke (#8937) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

Köszi a választ!
Igazából nem tudom megítélni, toner csomagban utángyártott: 28900 (1000 oldal) , eredeti kit: 51980 (4000 oldal) :Y
:F Nem tudom melyik lehet elírás, az eredeti kit-tel számolva 1,30/oldal ha igaz, ami nem tűnik soknak...
Jól gondolom?

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8940) epzon válasza koncsik (#8939) üzenetére


epzon
őstag

13 lesz az nem 1,3

ja és nem 4000 lesz az hanem 1000 oldal, csak ott éppen elírták, szóval valójában 52 ft

[ Szerkesztve ]

(#8941) e=mc²


e=mc²
őstag

Sziasztok!

Ezzel van valakinek tapasztalata?

Koszi, udv,

Ambulimax Provider

(#8942) koncsik válasza epzon (#8940) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

:W Jól elszámoltam, bocs. :R
Ebben kitben 4db toner van, fekete+alapszínek (3). Külön-külön vásárolva is 1000-1000 oldalt//toner írnak, akkor ha nem is adódik össze, de többnek kellene lenni... Gondolom nem használja mindegyik tonert állandóan, vagy? Bocs, nem értek a nyomtatókhoz. Köszi a segítséget! :R

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#8943) atala válasza e=mc² (#8938) üzenetére


atala
Topikgazda

Ha áram alatt is van, nem fog csinálni semmit magától. Nem tisztít, nem kalibrál. Ha kikapcsolod, és be, akkor csinál egy fejtisztítást. Ezért érdemes állandóan bekapcsolva tartani. Igaz, megeszik vagy 2-3 Wattot óránként, de még még mindig olcsóbb, mint a tinta amit kipacsál minden bekapcsoláskor.
Ha nem használod a nyomtatót, és nem akarod, hogy beszáradjon a fej, akkor érdemes egy fúvóka ellenőrző mintát kinyomtatni hetente.

(#8944) Benőke válasza e=mc² (#8941) üzenetére


Benőke
őstag

Még nincs, de Holnap jön meg a kistesó a 2050 -es :)

(#8939) koncsik
Hát Szinesben 29Ft/oldal + lap. Nem olcsó de nem vészes. Gyáriban 51FT/oldal elégég brutális ár...
Fekete 7,5Ft/Oldal + lap. Gyári 17,5Ft/oldal sem éppen olcsó :(

Ez így vállalható, de csak utángyártott tonerel. Ha beválik egy típus, akkor ok. Lézernél könnyebb, tintásnál más a helyzet.

Egy tintás azért lazán alámegy ezeknek a költségeknek...

[ Szerkesztve ]

(#8945) e=mc² válasza atala (#8943) üzenetére


e=mc²
őstag

Ezt nem ertem. Ha nem csinal semmit amig be van kapcsolva, akkor miert kell bekapcsolva tartani? Ha be van kapcsolva folyamatosan akkor mi akadalyozza meg a beszaradastol, ha nem az, ha csinal valamit a fejjel/festekkel?
Meg a regi lezerem, is amit le akarok cserelni par orankent elindul magatol csinal valamit felporog, majd leall.

Nekem olyan nyomtatora lenne szuksegem, amivel nem kell foglalkozni, mert lehet, hogy nem nyomtatok tobb honapig, de ha kell, akkor legyen ra lehetosegem, es azonnal rendelkezesre alljon.

Mivel ceges, irodaban lesz, ethernet port is kell ra.

Ambulimax Provider

(#8946) Benőke válasza e=mc² (#8945) üzenetére


Benőke
őstag

Valahol olvastam, hogy valami levegő buborékot csinál és így nem szárad olyan gyorsan be. Van egy Canon mp250 -em majd 7 hónap után simán nyomtatott, végig áram alatt volt ez idő alatt.

Ettől függetlenül a lézer a jobb az ilyen hektikusságra, de árban egy kis lézer nem jön ki jól... Pláne ha sokat kéne nyomtatni... Pláne ha még színes is legyen. De ez a problémamentesebb, és technika ide oda ez bírja jól ha sokáig nem nyomtatsz...

A lézer csak nagy példányszámban olcsó, kis lézer arányában drágán fenntartható... Utángyártott tonerrel lehet visszaszorítani a költségeket...

Minden azon múlik, hogy mennyit szánsz rá, és mennyit szeretnél éves szinten nyomtatni és erre mennyit szánsz...

(#8947) e=mc² válasza Benőke (#8946) üzenetére


e=mc²
őstag

Igazabol az ar majdnem mindegy. Nyilvan elszallni nem kell. Nekem az kell, amit leirtam #8930-ban. Az, hogy most ez lezerrel vagy tintasugarassal oldhato meg, nekem tokmind1.

Termeszetesen a kellekanyagok kozul ne egy darab keruljon 20e Ft-ba, es ne 300 oldal utan kelljen cserelgetni. Ami fontos, hogy legyen rajta Ethernet port.

Egyszeru sima szines nyomtatora van szuksegem LAN-on.

Ambulimax Provider

(#8948) Benőke válasza e=mc² (#8947) üzenetére


Benőke
őstag

Fent olcsó alternatívát kértél. Na a lézer nem az.

Azért lézer vonalon ha a HP nál maradunk ott van a 1025 ~50k környékén mert n -es verzió kell, a sima az ~40k környéke. 14,5k egy gyári toner és 1200 oldalt tud kb ez ~12FT/oldal. Szinesben 15k egy toner és 1000 oldalt tud. Ez így színesben olyan 27-28Ft/oldal.

Ezek után van a 200 -as sorozat az kb~80k környéke. Ez az előbbi tonerekkel dolgozik, szóval hasonló lapköltség várható.

Feljebb felesleges mennem. Beruházásként egy 100k val számolhatsz. Az induló tonerekben nem tudom mennyi van, ha adnak hozzá egyáltalán... Utángyártottal lehet próbálkozni lenyomni az árat, de ameddig nem próbáltad melyik darab jó, addig zsákbamacska... Aztán lehet a nyomtató sem szeretné mondjuk 1 év múlva...
1025 nél feljebb nézelődnöd alap felhasználásra felesleges. Szerintem.

(#8949) e=mc² válasza Benőke (#8948) üzenetére


e=mc²
őstag

Kisebb. gyorsabb, olcsobb akart az lenni.

Meg ragodom, de szerintem a fentebb irt Canon lesz a befuto.

Ambulimax Provider

(#8950) epzon válasza e=mc² (#8941) üzenetére


epzon
őstag

akkor más sokkal inkább:

EPSON WF-5110DW

ezen a területen az epsonnak jóval nagyobb tapasztalata van, a gép is többet tud

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.