Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6451) QwErTy42 válasza beach head (#6450) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ugyanúgy fogsz szívni az utángyártott patronokkal a Canon és HP esetében is. Annyi különbség van, hogy itt a patronnal együtt cseréled a nyomtatófejet, így új patronnal tovább tudsz nyomtatni(feltéve, ha a patron jó).
Nem az Epson miatt voltál bosszús, hanem az utángyártott patron miatt. Ha azokon rendes a chip és nem csak úgy össze lett volna hányva, akkor a nyomtató vígan elfogadta volna eredetinek.
Másrészt pár kivételtől eltekintve a színenként cserélhető nyomtatók egyike sem megy ha csak az egyik patron is üres( így védi a nyomtatófejet).

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6452) beach head válasza QwErTy42 (#6451) üzenetére


beach head
senior tag

Az a baj, hogy a "márkásabb" patronszettet sem hajlandó elfogadni ( EZ print), de mindenkép új kell mert úgyis be van száradva picit a fej már, és régóta nem lett használva. Egy doboz eredeti patronszett meg 12-14 ezer forint kiszállítással, abból meg már kijön egy új nyomtató... Az igaz, hogy hp meg canon utángyártottból kevesebb van,, de annyiból jobbak talán, hogy ha beszárad a fej akkor nem kell kidobni az egész nyomtatót, mivel úgy is ritkán nyomtatok.

[ Szerkesztve ]

(#6453) QwErTy42 válasza beach head (#6452) üzenetére


QwErTy42
addikt

Erre akartam kilyukadni en is.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6454) beach head válasza QwErTy42 (#6453) üzenetére


beach head
senior tag

szóval olyan modell kéne a canon, hp duóból amihez olcsóbban hozzá lehet jutni patronhoz, még ha ehhez 20e körüli nyomtató is kellene. az olcsóbb modelleknél gondolom fogja az ember a fejét mikor rájön, hogy mennyi egy patron hozzá-

(#6455) psg5


psg5
veterán

Sziasztok!

Köszi a tanácsokat a HP 4615-re!

Most tesztelgetem. Nagyon jó. Bár kicsit hangos, de ez lehet köszönhető annak, hogy pici a szoba ahol használjuk, azért nem vészes. Mennyi szolgáltatás! Még egy Canon i990-nél voltam leragadva. Nos ez itthoni használatra egyenlőre szupernek tűnik.
Ami a lényeg simán lapadagolóból behívja és menti olyan formában a papírokot ahogy csak szeretném. S nem is kell számítógép a másoláshoz. Nagyon ott van számomra.

Amúgy ha alig-alig nyomtatok színeset, attól még a színes patronokat bent hagyhatom? Nem száradnak be?

F.K.T.

(#6456) QwErTy42 válasza psg5 (#6455) üzenetére


QwErTy42
addikt

Bent hagyhatod és bent is kell hagynod. Ha kiveszed belőle a valamelyik patront, akkor megáll és sír, hogy rakd vissza.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6457) psg5 válasza QwErTy42 (#6456) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
Biztos? Mintha úgy olvastam volna valahol, hogy megy ez a típus egy feketével is.
S ha nem és kifogyna a színes attól még benttarthatom őket üresen és akkor nem reklamál? Ha hirtelen nem lesz pénz színesre)
Amúgy a viszonylagos hangossága normális?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6458) Gergőke88 válasza psg5 (#6457) üzenetére


Gergőke88
addikt

Megy, de üresen benne kell lennie a patronoknak.
Örülök hogy tetszik.
Hol vetted és mennyiért?

(#6459) psg5 válasza Gergőke88 (#6458) üzenetére


psg5
veterán

Itt és ennyiért
Köszi.
Amúgy a viszonylagos hangossága normális?

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6460) Gergőke88 válasza psg5 (#6459) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ennel 5e ft olcsobb helyet linkeltem neked, de te tudod.
Nem nema uzemmodban mukodnek, de tulzottan hangos nem lehet.

(#6461) psg5 válasza Gergőke88 (#6460) üzenetére


psg5
veterán

Ó most látom tényleg és ott is ingyen szállítják...akkor nem is mentem rá szerintem a linkre...edigitáltól már többször rendeltem valszeg ezért sem volt kérdés, valamint mást is rendeltem az lehet mm ben nem lett volna, de ettől.függetlenül, a franxba... Még annyi, hogy mennyi ideig hagyhatom üresen a színeseket benne, úgy hogy kárt ne tegyek?
A hangosság igazából beüzemeléskor volt fura, akkor elég zakosnak, kattogónak tünt, de gondolom mert jól.működik ez nem.lehet gond.

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6462) Gergőke88 válasza psg5 (#6461) üzenetére


Gergőke88
addikt

1-2 honapig nyugodtan.

(#6463) psg5 válasza Gergőke88 (#6462) üzenetére


psg5
veterán

Köszi szépen ismét. :R

F.K.T.

(#6464) psg5 válasza Gergőke88 (#6460) üzenetére


psg5
veterán

Húúú de bosszant, hogy figyelmetlen voltam és nem nyitottam meg az MM-es linkedet, vazze 5000e pénz :W :W
S a legdurvább, hogy amit plusszban még rendeltem szintén volt ugyanannyiért ott az MM weben is... :W

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6465) Gergőke88 válasza psg5 (#6464) üzenetére


Gergőke88
addikt

Pedig direkt irtam hogy ott nagyon jo aron van. Regebbi nyomtatod van? Ha igen akkor google es ird be hogy hp es csereakcio.
A marka mindegy. Tehat a canon is jo!

[ Szerkesztve ]

(#6466) psg5 válasza Gergőke88 (#6465) üzenetére


psg5
veterán

Régebbi, de Canon, de úgy látom az nem akadály. No beregisztrálok és akkor visszajön 4 ezer a rossz rendelés miatt:) Köszi. Ezt már néztem pár napja, de valahogy nem vettem komolyan. Most komolyan veszem:)

:R :R

[ Szerkesztve ]

F.K.T.

(#6467) psg5 válasza Gergőke88 (#6465) üzenetére


psg5
veterán

Még egy láma kérdés:

Beüzemeléskor kikapcsolt állapotban vettem ki a festékpatron helyéről a fóliát meg a benne lévő műanyag védőt és kézzel húztam ki a fejet, hogy be tudjam rakni a patronokat.
Most olvasom a teljes használatiban, hogy patroncserét bekapcsolt állapotban kell megcsinálni, de első üzemeléskor nem tudom nem volt-e baj, hogy kikapcsoltan raktam be? Mondjuk a ragasztószallagtól és a műanyagtól lehet el sem mozdult volna oldalra...
Kárt nem okoztam?
Rendben működik egyébként.

F.K.T.

(#6468) Rolibvb


Rolibvb
csendes tag

Valaki tud ajánlani olcsó lézer nyomtatót? Lehet mono is!

(#6469) BoharJoe válasza BoharJoe (#6378) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Valaki valamit esetleg a #6378 -ra?
Köszönöm! :)

(#6470) Gergőke88 válasza BoharJoe (#6469) üzenetére


Gergőke88
addikt

már le lett írva, hogy annyiért olyan feltételekkel lézert nem fogsz találni.

(#6471) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

otthoni használatra keresnék egy best buy nyomtatót, maximum 200 oldal/hónap oldalszám lenne nyomtatva, fekete-fehérben. mit ajánlanátok?

elsődleges szempont természetesen az ár :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6472) beach head


beach head
senior tag

olyan nyomtató létezik, amelyiknél a fej a patronban van és utángyártott változatot is lehet kapni hozzá?

(#6473) QwErTy42 válasza beach head (#6472) üzenetére


QwErTy42
addikt

Igen. De a nyomtatófejet nem gyártja után senki sem. Azok a nyomtatófejek mind kivétel nélkül gyári nyomtatófejek, ergo egy használt patront kapsz. Ennél még az is jobb, ha a sajátodat tölteted meg, mert akkor legalább azt tudod, hogy hányszor lett az a szerencsétlen patron megtöltve...

bandus: Nincs. Vegyél lézert. Azt érdemes lehet megnézned, hogy milyen a kellék ellátottság.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6474) beach head válasza QwErTy42 (#6473) üzenetére


beach head
senior tag

ez a 22es csapdája asszem. lehet hogy egy lézer nyomtató plusz külön scanner lesz a megoldás... Vagy eredeti patronozás. Nemtudom az ilyen házi újratöltés mennyire jó dolog, de biztos van ezekben is olyan gyártói kis ajándék, hogy egy patront csak x-szer enged használni..

(#6475) QwErTy42 válasza beach head (#6474) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem, nincs. Annyiszor töltöd meg, ahányszor csak akarod. Viszont azokat a kis p-csányi nyomtatófejeket, amik a patronon vannak, nem arra méretezték, hogy kibírjon 10+ ezer oldalt, viszont nem is kerül 20 ronyba, mint egy normális nyomtatófej...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6476) beach head válasza QwErTy42 (#6475) üzenetére


beach head
senior tag

Hát igen ezért is hajlok a nyomtatófejes patronok felé, hogy ha beszárad (mert ugye relatíve ritkán nyomtatok, de valami azért jobb volna, annál a nyomorult érzésnél, amikor épp kéne nyomtatni valamit és csak kuncsorogni tudsz ismerősöknél, önkormánynál...) akkor olcsóbban meg lehet úszni mint a beépített fejeseknél. Eddig csak HP ink adavantage 2515 és 3515 öt találtam 20000 alatt kb 5000 ftos (fekete plusz 3 szines) patronárral...

(#6477) QwErTy42 válasza beach head (#6476) üzenetére


QwErTy42
addikt

Gyáriból ez a legolcsóbb az egybefejes patronok között.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6478) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
Milyen nyomtatót lenne érdemes venni 15 ezer alatt,melybe nem kerül majd 4-5000 ft-ba egy patron. Van most valahol akcióba? MM-tesco extreme digital stb??
Nem szeretnék úgy járni,mint pár éve,hogy 6-ért vettem nyomtatót,utána meg a gatyámat is ráköltöttem a patronokra.
köszi

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#6479) Gergőke88 válasza jooker82 (#6478) üzenetére


Gergőke88
addikt

HP 2515 vagy 2516 ebbe a fekete patron 2700ft és 360 oldalra elegendő.
a készülék kb. 15e Ft.
2515 edigitalban most 14e ft.
Gyárilag jár hozzá a fekete és a színes patron is. (Teljes töltöttségü)

[ Szerkesztve ]

(#6480) jooker82 válasza Gergőke88 (#6479) üzenetére


jooker82
nagyúr

Köszi. Garancia mennyi van rá?
Más gyártónak nem olcsóbb a patronja? És,ha van wifi egy nyomtatóba,akkor kébelek nélkül is tudok nyomtatni?
Akkor már nem jobb ez?

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#6481) Gergőke88 válasza jooker82 (#6480) üzenetére


Gergőke88
addikt

1 év garanica jár a nyomtatókra álalában.
Pont azt mondtad, hogy drágállod a patront erre egy olyat linkelsz amibe 4e ft 180 oldal....
Ha van wifi akkor lehet nyomtatni kábel nélkül.

(#6482) jooker82 válasza Gergőke88 (#6481) üzenetére


jooker82
nagyúr

Magyarul akkor cannon nem érdemes? vagy csak azt a tipust nem?
A Tescoba most van 9900-ért HP,lehet majd megnézem azt is.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#6483) QwErTy42 válasza jooker82 (#6482) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nagyon egyszerű a történet: Nézd meg a patron árakat és oszd el a nyomtatható oldalak számával!
Ahol ez az arány kedvezőbb, ott jobb a lapköltség.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6484) beach head


beach head
senior tag

Canon pg-540es patront (8ml) használó nyomtatóknál egy online áruház szerint 23.9 Ft a lapköltség míg hp-nél a HP CZ101AE /650/ (6ml) patron esetén (ezek csak a fekete patronok mindegyikhez) 8,77 Ft a lapköltség, tehát majdnem 3szor olcsóbb a HP. Kérdés, hogy milyen minőségben nyomtat...

(#6485) BoharJoe válasza Gergőke88 (#6470) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Ok.
Akkor: [link] ???

:))

[ Szerkesztve ]

(#6486) QwErTy42 válasza BoharJoe (#6485) üzenetére


QwErTy42
addikt

Tegyük hozzá hogy Te sem voltál teljesen egyértelmű a megfogalmazás terén.
Az előző géped alapján szerintem jogosan következtettek többen is arra, hogy Te multifunkciós gépet keresel és nem egyfunkciósat... Multisat valóban nem kapsz ennyiért. :))

Hozzá kell tennem, hogy ügyesen találtál valamit.

A kellékanyag árát és kapacitását azért nézd meg! (ahogy nézem 15 rongy a 3000 oldal, nem is rossz :N )

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6487) Gergőke88 válasza BoharJoe (#6485) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ez szines? Mellesleg akkor miert erdeklodsz, ha mar talaltal? Miert kersz segitseget?
Keszenletben 45w fogyasztas. Csodas....

[ Szerkesztve ]

(#6488) Valery66 válasza QwErTy42 (#6456) üzenetére


Valery66
csendes tag

Szia!
Mennyibe kerül a HP Deskjet Ink Advantage 4615 a típusba a patron?
wifi van benne?

[ Szerkesztve ]

(#6489) beach head


beach head
senior tag

Tudja valaki mi a különbség a hp deskjet 2515 és a 2516 között?

(#6490) BoharJoe válasza QwErTy42 (#6486) üzenetére


BoharJoe
csendes tag

Ok van benne valami, de tegyük hozzá, hogy sehol nem írtam, hogy multi lenne a cél. A színes megoldást meg, mint nem kizárt opciót írtam.

Igen 15k/3000 oldal ami azért nem a legjobb a maga picit több, mint 5 forintos oldal költségével nem számolva a 400W-os üzemi fogyasztást ami azért szépen leosztva dob még a költségeken...

Gergöke88: idö közben jobban beleástam magam a témába és ebbe botlottam.
Goldoltam hátha itt kisújjból jobban vágjátok a jelenlegi piaci körképet...
Valóban sokat zabál készenlétben, de nem erre van a Power save üzemmód?
Nem tudom a kérdésre a választ, ezért is kérdezem.

Köszi!

(#6491) Gergőke88 válasza beach head (#6489) üzenetére


Gergőke88
addikt

A 2516 mellé van USB kábel.

(#6492) QwErTy42 válasza Valery66 (#6488) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

2700 HUF az 550 oldalas fekete és 2700 a 600 oldalas színesek darabja. Gyárilag a teljes töltöttséggel adják a nyomtatót. Ez wifit nem tud, az a 4625 lenne.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6493) sgery


sgery
őstag

Sziasztok!
Eljutottam odáig hogy fogom és kivágom az ablakon az epson 510W nyomtatómat. Nem is a nyomtató tehet szerintem a hibáról, egyszerűen nem megy rendesen utángyártott patronokkal. Néha elfogadja, néha hibát ír ki, aztán megint resetelni, a patronokat irtó gyorsan elfogyasztja stb...
Tudtok ajánlani olyan nyomtatót, ami Wifis és vagy rendesen használható utángyártott patronokkal vagy nagyon olcsó hozzá a gyári patron?

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#6494) donpe


donpe
aktív tag

Sziasztok!

Nem vagyok otthon nyomtató témában, korábban voltak fotó nyomtatóim de valahogy "lemorzsolódtak". Most viszont lagzi után bőven lenne kép, amit ki kellene nyomtatni. Tehát keresnék egy következő paramétereknek megfelelő nyomtatót:
Felhasználás: - 98%-ban fotónyomtatás (10x15 és A4)
Elvárások:
- Wireless kapcsolat (közvetlen telefonról is tudjon nyomtatni)
- magas képminőség
- kis méret!
- olcsó patronok, gazdaságos nyomtatás (utántölthető?)
- max30-40k Ft környéki ár, lehet olcsóbb is :)

Tudtok valami ilyesmit ajánlani?

Köszi!

(#6495) sgery válasza sgery (#6493) üzenetére


sgery
őstag

Ami kimaradt:
Havonta kb 30-50db fekete fehér nyomtatás, 10-15db színes levél nyomtatás, átlagosan pedig 2-5db színes keret nélküli nyomtatás (ebben vannak képek is).
Fontos, hogy wifin csatlakozzon illetve jó lenne, ha a lapadagolója nem nyúlna ki belőle (úgy értem, hogy nem felül hátul beleállítós) mert polcban van és kevés a hely.
Ezen kívül olcsó legyen tankolni :) Benne vagyok abban is, hogy csak gyárit teszek bele, ha nem 15e egy szett patron pár havonta...
Árban pedig max 50e-ig mennék el.

Köszönöm előre is :)

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#6496) Rasdi


Rasdi
újonc

Sziasztok! Férjemnek szeretném venni egy új nyomtatót. A mostani egy HP Color LaserJet 1600-as, ami a több éves aktív munkát követően kezdi feladni a harcot. Havi szinten több száz oldalt kellett bírnia, meg voltunk elégedve vele, de már mindenféle tünetet produkál. Amire gondolok, bírja a több száz oldalt havonta, mindenképp színes legyen, ha lehet vezeték nélküli.
Nem tudom, merjek e multifunkciósba gondolkodni, mivel vettem magamnak három éve Canon MP560 multifunkciós tintasugaras nyomtatót, ami /Amerikában gyakorlat/ ételszínezék patronnal is működik, ez pillanatok alatt meghalt, olyan hibakódot küldve ami egyenlő a kukával. Természetesen hozzávaló, eredeti chippes ételfestékpatront használtam, itthon vásároltam, mégis garanciát vesztett lett, de ez már más történet.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#6497) epzon válasza Rasdi (#6496) üzenetére


epzon
őstag

a hibát valószínűleg az ételfesték+tölthető patron kombinációja okozta, és olyan nincs hogy ez eredeti lenne, ott valaki akkor becsapott téged, de nem a canon

szóval a multis gépekkel nincs kiugró arányban több probléma mint a sima nyomtatókkal, a kérdés, hogy szüksége van egyáltalán rá vagy nincs

havi több száz színes nyomatnál már erősen megfontolandó az EPSON L szériás gépek
ezek 50eft-tól kezdődnek de kapsz a készülékhez több ezer oldalra elegendő kezdő festéket és utána 2-3000 Ft a 4000 oldalas utántöltő EREDETI festék azaz kevesebb mint 1 Ft egy oldal,

itt egy kisvideó róluk

(#6498) Rasdi válasza epzon (#6497) üzenetére


Rasdi
újonc

Köszönöm, megnézem!
Ilyen patronokat vettem : http://www.soregi.com/#id=4&c=664&p=1664

(#6499) epzon válasza Rasdi (#6498) üzenetére


epzon
őstag

na hát ez nem eredeti, azaz nem a canon által jóváhagyott festék, ami bizony problémát okozhat a nyomtató működésében

(#6500) beach head


beach head
senior tag

megtörtént a csere, hp 2515re a behalt epson sx200at. kíváncsi vagyok tovább bírja-e, mondjuk első ránézésre lerí, hogy anyaghasználatban sokkal gyengébb a hp, pedig nagyjából egy árban vannak.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.