Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6401) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Tisztelt Felhasználók!

Bejelentést kaptunk, hogy egy bizonyos felhasználó a topicban egy bizonyos márka állandó kizárólagosságát hirdeti (csak azt ajánlja megvásárlandónak, stb.).

Megnéztük a hozzászólásait, és mindig a ******** termékeket ajánlja (+ a többit ekézi...). Ilyen nem létezik, hogy mindig mindenben az ********* legyen a jobb.

Hogy ez minek az eredménye (szimpla márkahűség vagy anyagi-egyéb érdekeltség), nem tudjuk, azonban ettől függetlenül a fórumunkban maximálisan igyekszünk az elfogulatlan szakmaiság mellett kiállni, mert ez adja közösségünk erejét.

Hogy melyik volt ez a márka? És ki ez a felhasználó? Több ilyen márka is volt, ahogy kutakodás közben több ilyen "elfogult" felhasználót is találtunk.

Nem kívánunk senkit kiemelni vagy közszemlére tenni, bízom mindenki saját ítélőképességében, hogy érti a kérést (no meg nem fog besértődni sem rajta, mert felesleges), és a keresztes háború korrekt vitává-beszélgetéssé, egymás melletti békés létté válhat ismét, ahogy a többi topicunkban is.
Ha természetesen valaki nem fogja érteni a kérést, akkor másképpen kell megközelítenünk a kérést.

Még valami: NAGYON nem szeretnénk, ha egyes (szálka-gerenda koordináta rendszerben rosszul tájékozódó) promóterek-szervizesek-pr-esek felhasználók ezen a hsz-en felbátorodva kezdenék el jelentgetni a többit, mert az átlagnál nagyobb arányban ajánlj valamit.
Fátylat a múltra, a jövőbe tekintsünk, mert csak azt lehet megváltoztatni, csak ott lehet már maximálisan korrektnek lenni!

[ Szerkesztve ]

(#6402) Carasc0


Carasc0
őstag

Sziasztok!

Képességek, festékspórolás, esetleg hatékonyabb kiszáradásvédelem, illetve a patron árak alapján érdemes-e lecserélni egy Canon PIXMA MP500-as nyomtatót egy Canon PIXMA MX925-re?

Előre is köszönöm! :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6403) Gergőke88 válasza Carasc0 (#6402) üzenetére


Gergőke88
addikt

kiszáradásvédelem.... :O

(#6404) fer válasza Carasc0 (#6402) üzenetére


fer
őstag

Nem, csak ha szükséged van faxra! A patron árakat meg tudod nézni magad is, bár szerintem nem lehet nagy külömbség! Legjobbat a végére hagytam:
"esetleg hatékonyabb kiszáradásvédelem"
Na ezen jót röhögtem! Ezt most valaki mondta neked, vagy te találtad ki?

[ Szerkesztve ]

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6405) QwErTy42 válasza Carasc0 (#6402) üzenetére


QwErTy42
addikt

A gyári patron pont ugyanannyira hajlamos a két gépnél a beszáradásra, mert a festék kb ugyanaz bennük.
A patron árakat és kapacitásokat vesd össze. Hasonló lapköltséget hoz a két gép.
A nem gyári értsd utángyártott megoldások, a legrosszabbak beszáradás szempontjából, ellenben töredék áron mennek, mint a gyári patronok.

Csak akkor cseréld, ha a másikkal nem vagy elégedett. Lehet, hogy a régi modell még simán elmegy 3-4 évet, az újat( márkától függetlenül) meg kidobnád ugyancsak 3-4 év múlva.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6406) psg5


psg5
veterán

Módosult igényeink lettek nyomtató vásárlásnál.

Elvárás lenne a több lapot egymásután pdf-be való scannelni tudás, de továbbra is heti max.20-30 oldal nyomtatása lenne. Csupán fekete fehér is elég.
Mit javasoltok? 30 ezerig.

F.K.T.

(#6407) Gergőke88 válasza psg5 (#6406) üzenetére


Gergőke88
addikt

HP 1132
mono lézer. kezdésnek van benne 700 oldalnyi kellékanyag.
Ha csak feketét akarsz akkor tintasugaras nyomtatót ne vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#6408) psg5 válasza Gergőke88 (#6407) üzenetére


psg5
veterán

Köszi!
S ha színes is szóba jöhet bakkor melyik tintás lehetne?

F.K.T.

(#6409) Gergőke88 válasza psg5 (#6408) üzenetére


Gergőke88
addikt

Ha színeset is szeretnél nyomtatni, akkor mindenképpen a kellékanyagok ára alapján válassz.
Megfontolandó lehet az Epson l210, de ez árban 60e ft, viszont gyárilag több ezer oldalt tudsz vele nyomtatni, de semmi extra funkció nincs benne (wifi, duplex, stb.). Illetve 1 év garancia van rá, ha tönkremegy 1 év után és ottmaradsz egy csomó tintával akkor már nem is érte meg.
Ha 30e alatt szeretnél nézni, akkor érdemes megnézned a HP 3525-t. Ez tud nyomtatni üres szines patronokkal is, és van benne wifi, duplex, 1 fekete oldal 6 Ft-ba kerül vele.
Ha most vásárolod meg és van régebbi nyomtatód 3eFt-t vissza is kaphatsz az árából [link].

(#6410) psg5 válasza Gergőke88 (#6407) üzenetére


psg5
veterán

Amúgy ebbe a lézeresbe betölthető egyszerre több lap is scannelésre?
Festékesből van egyáltalán olyan ami ezt tudja?

F.K.T.

(#6411) Gergőke88 válasza psg5 (#6410) üzenetére


Gergőke88
addikt

A HP 1132 nem tudja.
Van tintasugarasbol és lezerbol is olyan ami tudja.
ADF a kulcsszo.

(#6412) psg5 válasza Gergőke88 (#6411) üzenetére


psg5
veterán

Azok már jóval drágábbak, mint 30 e?

F.K.T.

(#6413) Gergőke88 válasza psg5 (#6412) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem.
Lézerek kb. 40e Ft-ol induldnak.
Tintás már 20e Ft-tol ami tudja.
1212
Ez mondjuk ennyiért nagyon jó áron van 4615

[ Szerkesztve ]

(#6414) psg5 válasza Gergőke88 (#6413) üzenetére


psg5
veterán

No akkor tintás, egyszerre több oldal scannelése, lehet színes nyomtatás is, de 20-30 lap hetente csupán.
Ezeknek ez a 4615 megfelel? Mennyire időre elég "anyag" van benne, a fenti kritériumokat figyelembe véve?

F.K.T.

(#6415) Carasc0 válasza QwErTy42 (#6405) üzenetére


Carasc0
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ez egy korrekt válasz és tényleg nagyon köszönöm. Végülis amiért elkezdtem nézegetni, az a Wireless képességek és a kibővített támogatottság. De jogos... ha kihasználom, akkor érdemes. A jelenlegi készülékkel nincs semmi baj. Jól érintetted azt is (ami néha probléma szokott lenni számomra) hogy az utángyártott patronok hamarabb beszáradnak. Az a gond hogy nem napi, vagy heti szinten nyomtatok.

Maradok a régi bevált MP500-nál. Végülis már 6 éve megvan és teszi a dolgát. :R

Gondolkodj globálisan és tegyél lokálisan!

(#6416) Gergőke88 válasza psg5 (#6414) üzenetére


Gergőke88
addikt

igen megfelel.
550 fekete oldal, 600 színes gyárilag.
ezek iso oldalaknak megfelelő lapszámok.

(#6417) psg5 válasza Gergőke88 (#6416) üzenetére


psg5
veterán

S utána mennyibe kerülne, ha kifogynak? Mennyi a "frissítés"?

F.K.T.

(#6418) Gergőke88 válasza psg5 (#6417) üzenetére


Gergőke88
addikt

kb.2500 ft darabja a patronoknak.
HP 655 a bele való patron.

(#6419) laci06


laci06
senior tag

Sziasztok!

Elkezdtem gondolkodni nyomtató vásárlásán. Egyetemista lévén eddig mindig eljárogattam valahova nyomtatni, de kicsit meguntam, hogy rohangálni kell, most már dolgozok, úgyhogy időt is szeretnék spórolni, nah meg mivel nem 0-24 a legtöbb nyomtató nyitva tartása ezért megoldanom is egyre nehezebb, főleg mivel leginkább hétvégente tudok nyomtatni.
Szal az lenne a kérdésem, hogy milyen nyomtatót ajánlanátok az alábbi paraméterek figyelembe vételével:

- színes nyomtatásra NINCSEN szükségem (vagyis az utóbbi 4 évben nem volt szükségem rá, gondolom, hogy ezután sem lesz)
- a havi nyomtatási mennyiség 500 oldalt szinte sosem érné el (átlagban biztos, hogy ez alatt lenne)
- fontos lenne, hogy tudjon fénymásolni is
- a WIFI egy plusz lenne
- scannelés úgy szint jó lenne, de nem feltétlen szükséges (ha egyszerre tudna több lapot is scannelni, mármint berakok neki mondjuk 20 oldalt, és azokat egyesével scannelgeti, majd összefűzi az még inkább jó lenne)
- lehetőleg legyen hozzá olcsó patron

Árban egyelőre nem lőnék be semmit. Mi az ami mondjuk megfelelne a céljaimnak 20 vagy 40e Ft-os kategóriában? Mit lenne érdemes megvenni ami ár/érték arányban megfelelő, és mondjuk nem is foglalja el a fél szobát?

Előre is köszönöm!:)

(#6420) psg5 válasza Gergőke88 (#6418) üzenetére


psg5
veterán

Egy sor patron újra annyira elég, mint a gyári vásárláskor kapottak? Mennyi patron is megy ebbe?

F.K.T.

(#6421) QwErTy42 válasza laci06 (#6419) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Lézert vegyél.
A faxos példányoknak van felső lapadagolójuk a szkenner részen, így tudnak 30-35 lapot szkennelni egy lendülettel.
35-40 ezer körül mozognak ezek a jószágok. Kifutó Samsungot, futó HP-t vagy Canont nézz inkább.
Ezeknek az a nagy előnyük van, hogy a toner cseréjével fényhengert is cserélsz, ergo a nyomtatás minősége szinte kizárólag csak a toner minőségétől függ. Ellenben, ha egy olyan gépet használnál, ahol a fényhenger(dob) a nyomtatóban van és toner csere alkalmával tulajdonképpen csak portartályt veszel, ott a nagyon hulladék por idő előtt kinyírja a fényhengert( amúgy sem túl acélos 10-20 ezer oldalas élettartamuk van).
Azért írtam, hogy kifutó Samsungot, mert az új modellekhez nem elérhető utángyártott toner. A gyáriért meg gondolom, hogy Te sem akarsz 15 rongyot kifizetni 1500-2000 oldalanként.

psg5: igen.

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6422) laci06 válasza QwErTy42 (#6421) üzenetére


laci06
senior tag

Teljesen analfabéta vagyok, szinte semmilyen nyomtatót nem ismerek.
Tudnál esetleg típusszámra is ajánlani valamit?

Köszönöm!

(#6423) polgi803


polgi803
őstag

Sziasztok!

Tintasugaras nyomtatóra lenne szükségem

Szeretném a legolcsóbb,de frankó nyomtatót, ami:
-színesen is nyomtat
-olcsó bele a patron, lehet utángyártott is
-scanner is legyen benne

:R

(#6424) fer válasza polgi803 (#6423) üzenetére


fer
őstag

A legolcsóbbakhoz drága patron való (én legalább is nem tudok kivételt a mostaniak között, régebben azért volt erre is példa), ha ólcsó patronosat akarsz, akkor azok min. 20k-él kezdődnek, de inkább 25K! Én személy szerint a Canont preferálom, olyat keress amibe CLI-526....., CLI-521...., vagy esetleg CLI-8.... patronok valók (Mg5150, Mg5250, Mg5350), mivel a többi márkát nem ismerem, majd szerintem kapsz másoktól is tanácsot!

''A részegek okozzák a balesetek 30%-át, tehát a józanok sokkal veszélyesebbek! Viharban azért látjuk előbb a villámlást és csak utána halljuk a mennydörgést,mert a szemünk előrébb van, mint a fülünk."

(#6425) CGmatula


CGmatula
csendes tag

Sziasztok! Nyomtatót szeretnék venni maximum 15 ezer forintért. Nem gyakran fogom használni,kb. havonta 1-szer,ezért nem szeretnék drágát. Inkább a Canon felé mennék lehetőleg. A tinta se legyen olyan drága.

Válaszokat előre is köszönöm!

(#6426) epzon válasza polgi803 (#6423) üzenetére


epzon
őstag

havi hány oldalt tervezel nyomtatni?

(#6427) epzon válasza laci06 (#6419) üzenetére


epzon
őstag

ha a legolcsóbban nyomtatót keresed akkor az EPSON M200-at tudom ajánlani
ennek az ára magasabb (80-90eft) de ez már tartalmaz 11 000 oldal induló festéket, és utána 6000 ft egy 6000 oldalas tubus azaz 1 Ft/lap költséggel lehet vele nyomtatni

havi 500 oldallal számolva az neked ~2 évig elegendő

ha ez sok akkor valamelyik mono lézer nyomtató az alsó szegmensből márkától függetlenül kb mindegyik ugyanazt tudja. A kérdés a toner ára és kapacitása

számold ki hogy melyikkel mennyibe kerül adott oldal kinyomtatása, mekkora befektetést ér meg neked, és máris megkapod hogy mi az optimális választás

(#6428) polgi803 válasza epzon (#6426) üzenetére


polgi803
őstag

Nem tömegével...mittomén heti 20-30... :F

(#6429) holdonjáró


holdonjáró
újonc

Sziasztok!

Canon nyomtató vásárlásban kérném segítségeteket.
Hosszú évek óta pixma mp 160-t használtam, most elhunyt, pedig sok mindenen keresztül mentünk.:(
Napi átlag 100 oldalt nyomtatok. Hasonló jellegű nyomtatóra lenne szükségem, semmi extra igényem nincs, csak fekete-fehér gyors nyomtatás (színes patront sosem cseréltem) Van egy HP lézer nyomtatóm, de a hő hatására valahogy nem simulnak össze a lapok nyomtatás után, nem szeretem.
Csak canon tintasugarasban gondolkodom és nem nagy baj ha olcsó a tintaköltsége.
Köszönöm előre is.

(#6430) psg5


psg5
veterán

Na még egy kör rendelés előtt. A hp 4615 nek alternatívája van-e? Pl Canon-ban? Heti 20-30oldal, scannelés egyszerre több lapot, fénymásolás. Valamint költséghatékonyság. Nem baj ha lehet hozzá utángyártott patronokat is kapni.

F.K.T.

(#6431) Gergőke88 válasza psg5 (#6430) üzenetére


Gergőke88
addikt

Eredeti kellékkel nem lesz vetélytársa ebben az árban.

(#6432) epzon válasza psg5 (#6430) üzenetére


epzon
őstag

20-30 oldalra könyörgünk ne használj után gyártott kelléket, mert tönkre fogod tenni a nyomtatót és "megspórolsz" vele havonta 100 ft-ot

a készüléket meg dobhatod ki idő előtt, azaz amit megspórolsz annak a 10x-esét el is bukod csak kicsit később

(#6433) psg5 válasza epzon (#6432) üzenetére


psg5
veterán

Köszi mindkettőtöknek.
Tehát a gyári csomag cirka nekem elég lesz fél évig, utána pedig plussz 10.ezer ráfordítással újabb egy év?

F.K.T.

(#6434) psg5 válasza psg5 (#6433) üzenetére


psg5
veterán

Még egy fontos: Csak feketével is használható? Nem szárad be a többi szín, ha azokat kiveszem vagy nem használom?

F.K.T.

(#6435) CGmatula válasza CGmatula (#6425) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Valaki esetleg tudna válaszolni az előbbi hozzászólásomra? Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#6436) epzon válasza CGmatula (#6425) üzenetére


epzon
őstag

vegyél egy olcsó mono lézer nyomtatót az lesz neked a legjobb

most talán a brother akciózik valami egyszerű gépet

(#6438) Rolibvb


Rolibvb
csendes tag

Sziasztok! Van egy epson sx435w multifunkcios gepem! Kifogyott a fekete patron. Sikerült beszerezni utantolto szettet ehhez a tipushoz. De valahogy nem akar nyomtatni. Hiaba ezernyi fejtisztitas vagy bmi. Neha nyom par fekete csikot vagy ide oda par betut vagy semmit. A scanneles megy rendesen. Milyen keszuleket ajanlanatok? Egyetem miatt kellene, nem kell csucskeszulek90%-ban csak szoveget nyomtatok. Elore is koszonom

[ Módosította: Kalandor ]

(#6439) CGmatula válasza epzon (#6436) üzenetére


CGmatula
csendes tag

[link]

Ez megfelelne? A nyomtatási felbontásuk elég kicsik ezeknek. Egy tintásnak jóval több. Ez számít valamit?

[ Szerkesztve ]

(#6440) epzon válasza CGmatula (#6439) üzenetére


epzon
őstag

hát szövegnél egy dekát sem úgy 600dpi felett
több felbontás több festékfogyás

persze ez is jó

(#6441) CGmatula válasza epzon (#6440) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Ezek nem is tudnak színest? Mert a webáruházban a színes felbontásánál " - " jel van!

(#6442) Gergőke88 válasza CGmatula (#6441) üzenetére


Gergőke88
addikt

Mono lezer tehat nem.

(#6443) CGmatula válasza Gergőke88 (#6442) üzenetére


CGmatula
csendes tag

Hmmm..... Akkor maradok inkább a tintásnál. Mit ajánlotok 15-20 ezer forintért amibe még viszonylag olcsó a patron?

(#6444) Rolibvb


Rolibvb
csendes tag

Csak szöveg nyomtatására milyen nyomtatót ajánlanátok?

(#6445) epzon válasza Rolibvb (#6444) üzenetére


epzon
őstag

havi mennyi oldalra?

(#6446) Gergőke88 válasza CGmatula (#6443) üzenetére


Gergőke88
addikt

HP 2515 vagy 2516.
Ha utangyartott tinta akkor tokmindegy.

(#6447) CGmatula válasza Gergőke88 (#6446) üzenetére


CGmatula
csendes tag

A 2515-ösbe mennyi a gyári illetve az utángyártott patron? Milyen típus kell bele?

(#6448) Gergőke88 válasza CGmatula (#6447) üzenetére


Gergőke88
addikt

3e ft a gyari kb. Utantoltott 2e.
De keress ra. Hp 650 fekete illetve 650 szines kell bele.

(#6449) Rolibvb válasza epzon (#6445) üzenetére


Rolibvb
csendes tag

Változó. Van hogy 100 de van hogy 3-400. Nem kell drága készülék.

(#6450) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, én is szeretnék újat venni, otthoni nyomtatásra, max 15 ezerig kb. Multifunkciós kellene. Nem nyomtatok sokat (tudom akkor nem éri meg venni stb DE nem olyan helyen lakom, hogy fogom magam és pikk pakk kinyomtatok valami üzletben amit akarok.)

Eddig egy epsonom volt, de megbolondult és nem hajlandó elfogadni az utángyártott patronokat egy ideje, resetterel kezelve sem, és nem jöttem még rá mi lehet a baja, próbáltam gyári cds driverrel, xpvel, win7telm, legfrissebb driverrel stb de nem javult meg. És a feje is kicsit be van száradva. És megelégeltem a nyavajáit, hogy nem hajlandó feketét nyomtatni ha egy szines patron üres,,, stb..

Ebben az árfekvésben ha jól néztem hp-k és canonok vannak. "Fontosabb" szempont csupán az olcsóbb tinta (utángyártott v töltött nem tom melyik a jobb).

Hozzáértők tanácsát, javaslatát várom

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.