Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-08 08:40:14

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12701) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Üdv!

Van nekem egy canon LBP6020B lézerem amiben igy 4,5 év után kezd kifogyni a hozzáadott toner. Mi a jobb megoldás, tölteni a gyári tonert (ha igen, milyen port érdemes bele venni) vagy venni egy új utángyárottat (gyári a maga 20ezres árával nyilván nem opció) ha utángyártott akkor melyik típus ajánlott/kerülendő?

(#12702) Elar


Elar
senior tag

Sziasztok
Szeretném lecserélni az epson BX525WD nyomtatóm.
Segítenétek? :)

A keret hmm 50-70e ft ig elmehetünk. Vagy fölé. Hosszútávra venném és normálisat

Szkennelni és nyomtatni is szeretnék vele. A nyomtatás legnagyobb része fekete, de bizony időnként fényképet is ki kell nyomtatnom a családnak :D Vagy bizonyos esetekben számlákat színesben
A szkennelést is szeretném a lehetőségek szerinti legjobb minőségben végezni
Van amikor 3-4 hétig nem használom a nyomtatót.
Lézer vagy tinta - nekem mindegy
Wifi opció is jó, de nem halok bele ha nincs.
Kártyaolvasó nem szükséges bele.

Hát körübelül ennyi, tudnátok ajánlani valamit?

Külön nem írok köszönömöt, de köszönöm szépen ha válaszolsz :)

(#12703) jherc


jherc
csendes tag

Sziasztok!

(Feltettem a kérdés a lézernyomatató topikba is, remélem ez nem okoz problémát. Először megkerestem a multifunkciós bejegyzést, de ott nincs mozgolódás, ezért próbálkozom máshol.)

A tapasztaltabbak véleményét és tanácsát szeretném kérni multifunkciós berendezés vásárlásához.

Kisirodai multifunkciós eszközt keresek 120, max. 150 ezer forintig az alábbiak szerint:

1. Tintás vagy lézer?
Megőrzési idő miatt a nyomat bírja 8-10 évig, és ha esetleg hetekig nincs használva a készülék ne száradjon be, szóval emiatt: lézer.

2. Fekete vagy színes?
Csak feketét nyomtatunk, ha olykor kell színes, akkor azt megoldom egy erre szakosodott helyen.

3. Mire használnád?
Dokumentumok, szkennelt anyagok (ff-ben nyomtatjuk).

4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Havi néhány száz oldal, változó, de nem több ezres nagyságrend.

5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
Előre nem tudni, de talán max 1 hónap.

6. Milyen funkciókat vársz el? (pl. szkenner, ADF, egyszerű/egygombos másolás, WiFi, keret nélküli/fotónyomtatás stb.)
- nyomtatás, szkennelés, másolás, és ha van fax az plusz, de már nem feltétel
- automata duplex nyomtatás nagyon fontos, mondhatni kötelező
- ethernet kell, wifi és wifi direkt nem lényeges.
- nyomtatás helyi hálózaton keresztül, több gépről
- szkennelés hálózati helyre (pl. SMB)
- ADF jó, és ha már olyan, akkor auto kétoldalas
- ne legyen nagyon lassú
- egygombos másolás az jó, de szerintem ebben a kategóriában már meg van

7. Mennyi a keret? (Mennyire rugalmas?)
100-150e Ft.

8. Árérzékeny vagy? (A létező legolcsóbb megoldás érdekel, akár bármi áron?)
Lehetőleg valami megbízható készüléket keresek, amivel hosszú távon bosszankodás nélkül tudunk dolgozni.

9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Tudom, hogy drágább, de inkább gyári.

Ami fontos, hogy használható legyen, ne legyen túl körülményes, ne kelljen hetente szervizelni.

Inkább veszek egy kategóriával nagyobb gépet, azt tuti nem lesz széthajtva és azokhoz már a toner is gazdaságosabb.

Néztem pl ezt: Kyocera ECOSYS M2540dn

Ez olyan 110-120e körül mozog.
Dob 100.000 oldal, maintence kit 100.000 oldal.
Gyári toner 7200 oldal/30.000 Ft.

Leírás alapján elvileg tudja, ami nekünk kell, de nincs tapasztalatunk a márkával, típussal.

Esetleg valami más, ami megfelelő lehet a fentiek szerint?

Segítségeteket köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#12704) ocscsaba válasza jherc (#12703) üzenetére


ocscsaba
tag

Nekem 100.000 élettartamos duplex lézernyomtatóim voltak. Kyocera FS-1030D és 1300D típusok. Csak eredeti tonerrel használtam ezeket, strapabíró nyomtatók voltak. Az élettartamukat szerviz nélkül kibírták. Multifunkciós Kyocerákkal nem volt tapasztalatom.

(#12705) jherc válasza ocscsaba (#12704) üzenetére


jherc
csendes tag

Köszönöm a hozzászólásod!
Ez is segítség! :-)

Másnak nincs tapasztalata a fentiekkel?

Márka megbízhatóság?

Egyéb javaslat?
Xerox, Canon, HP, akármi? (Ahogy láttam azért a Canon, HP, OKI kellékanyagban sem annyira jól jön ki.)
Szinte minden második találat EPSON, leginkább tintás...

(#12706) PociAti válasza jherc (#12705) üzenetére


PociAti
senior tag

Nagyon kevés embernek van átfogó tapasztalata a 100-150.000 Ft-os készülékek területén.
Nem csak a nyomattól, de a géptől is elvárható a tisztességes életkor, ami 8-10 év. Ennyi idő alatt kiadhat 2 új sorozatot a gyártó. Ami most kapható, arról senki nem rendelkezik ekkora tapasztalattal, az előd modellhez meg nehéz viszonyítani, mert rendszerint technológiát is váltanak. (Pl. lézerből LED.)
Ebben az ársávban ritkán szokás közel egy időben egymással versenyző készüléket vásárolni, így nem adottak az összehasonlítás feltételei.

Az Epsont ha már megemlítetted, ők leszámoltak a lézer nyomtatókkal és kettőzött erővel a tintásokra koncentrálnak.
Az igényeid alapján én is mono lézernyomtatót választanék.

Tapasztalatom szerint a magyar piac meglehetősen kicsi, így vagy az van, hogy egy kereskedő megpróbál minél több gyártó termékét forgalmazni, de lyukas a modellkínálat, sok minden nincs készleten, és nem is ismerik behatóan a készülékeket. Vagy pedig csak egy (két) gyártó készülékeit forgalmazzák, profin értenek hozzá, de attól még nem biztos, hogy az ő termékük lenne számodra a megfelelő.

(#12707) jherc válasza PociAti (#12706) üzenetére


jherc
csendes tag

Igen, ezt értem és köszönöm!

Az elmúlt hetek keresgélései is azt mutatják, hogy sehol senki nem nyilvánít véleményt, gondolom tapasztalatok hiányában. Nézegettem hazai és külföldi oldalakat, fórumokat is. Volt néhány vélemény erre, vagy arra, de ennyiből nem mernék következtetést levonni.

Ezért kérdeztem itt is, remélve, hogy legalább márkák szintjén lesz valami irány.

Úgy látom, hogy nagyjából az a verzió lesz, hogy veszünk valamit, és után max leírom a tapasztalatokat (összehasonlítás nélkül).

(#12708) PociAti válasza jherc (#12707) üzenetére


PociAti
senior tag

Több munkahelyen is sikerült nyomtató beszerzési folyamatban részt vennem, legalaposabb az volt, amikor 3 héten keresztül tesztelhettük két gyártó nagyon komoly készülékét. 3 hét használat utána se volt egyértelmű a helyzet. Közel 30 olyan számottevő paramétert találtunk, amiben eltértek egymástól. Sem önmagában az előnyök száma, sem a súlyozott átlaguk alapján nem sikerült egyértelmű győztest kihirdetni. Talán leginkább amiatt döntöttünk az egyik mellett, mert annak hibáival (hiányosságaival) jobban együtt tudtunk élni.
Tehát nem is annyira az előnyök döntöttek, hanem a hátrányok hiánya. Relatív hátrányok, a másikhoz képest.

És akkor is csak két készüléket hasonlítottunk össze egymással. Egyik gyártó adott évi és egy másik gyártó kb. másfél éves modelljét. Gyakorlatilag lett volna még 4-5 termék, ami paraméterei alapján nem hullott ki a rostán, de nem volt lehetőségünk élesben kipróbálni.

Nem mellékesen a "vesztessel" is elégedettek lettünk volna.
Autós hasonlattal élve ott se könnyű több hasonló jármű közül egyértelmű győztest választani.

Minél pontosabban ismered a saját igényeidet (nyomtatási költségek, sebesség, funkciók), annál könnyebb kiválasztani a hozzá illő készüléket.

(#12709) jherc válasza PociAti (#12708) üzenetére


jherc
csendes tag

Köszönöm, akkor ez a kihúzunk valamit a kalapból, és reménykedünk...

Amit pl. fent linkeltem, az leírások alapján megfelel, kellék költségben elfogadható, kapacitásban bőven túl van az igényeken...
De találtam hasonlót más márkában is, szóval értelek.

(#12710) Pete55555


Pete55555
addikt

Sziasztok!

Hivatalos ügyek miatt szükségessé vált pár oldal nyomtatása, és felba** izé.... felidegesített, hogy szüleim tintasugaras nyomtatója már megint be van száradva...

Épp ezért ritka használatra keresnék egy fekete-fehér lézernyomtatót.

1. Tintás vagy lézer?
Ritka használat miatt lézer.
2. Fekete vagy színes?
Fekete bőven jó, ez is ritkán kell, de akkor nagyon jól jön.
3. Mire használnád?
Dokumentumok, szöveg.
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta?
Évente 50 oldal :DDD (igen baromi kevés, de nem mindig tudja az ember megoldani munkahelyen, ismerősnél, pl: mostani munkahelyen nem nyomtatom ki a következő melóhelyre belépő papírokat... :) )
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató?
kb. 2-3 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el?
USB-s router-ről jó lenne ha menne, de ez szerintem már nem probléma. Esetleg Scanner funkció jól jöhet, de nem feltétel.
7. Mennyi a keret?
Passz, igazából visszakérdeznék: Mennyiből hozható ki egy nyomtató, amihez nem méregdrága a patron, és lehetőleg a nyomtató sem 50.000. Arany középút érdekelne.

8. Árérzékeny vagy?
A legolcsóbb, ésszerű, jó ár-érték arányú gép érdekelne.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd?
Nincs problémám az utángyártott dolgokkal.

:R

...Szeretem leracsniztatni...

(#12711) ocscsaba válasza Pete55555 (#12710) üzenetére


ocscsaba
tag

HL-1222WE lézernyomtatót ajánlom, 25eFt alatt, kezdő tonerrel 1500 oldalt ki lehet nyomtatni vele, 3 éves garancia, ha regisztrálsz a brother.hu oldalon, wifis, csak nyomtat, sok évig elég lesz.
Ha multifunkciósat akarsz, szekkenjen/másoljon:
Brother DCP-1622WE, ez az előző nyomtató "multifunkciós testvére" 37eFt alatt, vagy
Samsung Xpress SL-M2070 29eFt, bár ez elterjedtebb már, és megoszlanak róla a vélemények, árukeresőn 121 db véleményből lehet csemegézni.

(#12712) Pete55555 válasza ocscsaba (#12711) üzenetére


Pete55555
addikt

Az a kis Brother szimpatikus nagyon, köszi :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#12713) gudpikcs


gudpikcs
tag

hello all
lemezre szeretnék nyomtatni,meg pár boritot hozzá.de azt tényleg minimális. mik az alternativák? láttom az IP7250 es van 20 é. meg epson 90 é. gondolom a canon is bedöglik pik pakk ha utángyártottal tolom. és látom hátul nincs papiradagoloja. kérdésem mi a véleményetek róla vagy van e még másik gépezet ?
előre is thx

[ Szerkesztve ]

(#12714) vmicza


vmicza
csendes tag

Sziasztok! Külső tintatartályos nyomtatót szeretnék venni a mostani EPSON BX310FN nyomtatóm helyett (tölthető patronnal használtam kb 10 évig, de már nagyon rosszul nyomtat).
Grafikás prezentációk, valamint termékbemutató brossúrák nyomtatásához kell. Tudnátok javasolni olyan típust ami bevállt?

(#12715) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Lézer nyomtatót szeretnék vásárolni irodába. Fontos, hogy tudjon faxolni, szkennelni és fénymásolni és wifi-n keresztül nyomtatni.

Nem kell színes nyomtatás, és lehessen hozzá venni jó minőségű után gyártott tonert.

Én a Samsung Sl-M2070FW-t néztem ki. Mit gondoltok róla?

Előre is köszönöm!

(#12716) PociAti válasza vmicza (#12714) üzenetére


PociAti
senior tag

A "külső tartályos" elnevezés elsősorban az Epson L szériára vonatkozik, ezen kívül az Epsonnak is és más gyártóknak is van olyan tintasugaras nyomtatója, melyben a méretes tartály készüléken belül van, és olcsón üzemeltethető gyári tintával. Tehát ne csak "külső tartályosra" keress.
Ui: Ha egy márkával elégedett vagy, akkor ne válts.

(#12717) vmicza válasza PociAti (#12716) üzenetére


vmicza
csendes tag

Köszönöm a felvilágosítást, ezt nem tudtam. Esetleg tudnál ajánlani külső vagy belső tartályos olcsón üzemeltethető nyomtatót?

(#12718) PociAti válasza vmicza (#12717) üzenetére


PociAti
senior tag

Szerintem ebben a kategóriában sok jó készülék van, konkrét modellt nem írnék. Epson fejleszt legerősebben ebben a szegmensben, de HP, Canon, Brother között is vannak remek nyomtatók.
Különbségek a papírkezelésben vannak (olcsóbb tálca és behúzó, vagy masszív duplex egység), eltérő számú fekete / színes fúvókák. Részleges vagy teljes pigment tinta használat, wifi, ADF és egyéb apróságok. Igényekhez és pénztárcához kell keresni egy gépet.

(#12719) ocscsaba válasza stairmaster (#12715) üzenetére


ocscsaba
tag

Csak egy nagyon keveset kellett volna a görgőt használnod:
HL-1222WE lézernyomtatót ajánlom, 25eFt alatt, kezdő tonerrel 1500 oldalt ki lehet nyomtatni vele, 3 éves garancia, ha regisztrálsz a brother.hu oldalon, wifis, csak nyomtat, sok évig elég lesz.

(#12720) ocscsaba válasza gudpikcs (#12713) üzenetére


ocscsaba
tag

Epson Expression Premium XP-900 is tud, 43eFt-be kerül.

(#12721) atala válasza vmicza (#12717) üzenetére


atala
Topikgazda

Kinyitod az összefoglalót, és megtalálod majdnem az összes tartályos nyomtatót. Pár új darab hiányzik a listából, majd pótolom.

(#12722) fagylalt


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni nyomtató vásárlással kapcsolatban. A válaszokat előre is köszönöm! :R

1. Tintás vagy lézer? Lézer
2. Fekete vagy színes? Fekete
3. Mire használnád? Szöveg, táblázat, egyszerű ábrák
4. Mennyit nyomtatsz hetente/havonta? Változó, kb. 50-200 oldal
5. Mennyi a leghosszabb idő, amíg állni fog a nyomtató? Max. 2 hónap
6. Milyen funkciókat vársz el? Multifunkciós, WiFi
7. Mennyi a keret? 40eFt
8. Árérzékeny vagy? Az adott árból törekednék a legjobb nyomtatási minőségre, tűrhető lap/Ft ár mellett.
9. Preferálod az utángyártott, vagy épp ellenkezőleg, a gyári kellékanyagokat? Esetleg utántöltögetni szeretnéd? Inkább gyári, esetleg nagyon jó minőségű utángyártott kellékanyag.

Én a Samsung SL-M2070W (kb. 33,5eFt) típust néztem ki, de ha van másik opció akkor szívesen meghallgatom. :)

[ Szerkesztve ]

(#12723) vmicza válasza atala (#12721) üzenetére


vmicza
csendes tag

Köszi, a listának köszönhetően végül EPSON EcoTank ITS L3060 lett belőle. Sikerület elvinnem iponból 57390-ért az utolsó akciós darabot. :D

(#12724) xcvbxcvb válasza fagylalt (#12722) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Szia, nézd meg esetleg a Brother 1622-t. Mondjuk nincs vele tapasztalatom, én a kistestvérét vettem, de 6-8 ezer ft között van hozzá az 1500 lapos eredeti toner. Samuhoz kb ennyi az utángyártott.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#12725) fagylalt válasza xcvbxcvb (#12724) üzenetére


fagylalt
senior tag

Valóban, megnéztem és jelentősen olcsóbb üzemeltetni a Brother-t, így valószínűleg ezt fogom választani.

Samsung SL-M2070W (~37eFt)
- 500 lapra elegendő kezdőtoner
- 15eFt -> toner 1000 lapra (eredeti)
- 20eFt -> toner 1800 lapra (eredeti)

Brother DCP-1622WE (~37eFt)
- 1500 lapra elegendő kezdőtoner
- 5-8eFt -> toner 1500 lapra (eredeti)
- 6-8eFt -> gyári dob (elvileg 3-4 tonerenként illik cserélni)

Minőségre, képességekre kb. ugyanazt tudják, ahogy elnéztem, nincs közöttük eltérés.

(#12726) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

színes, kétoldalas névjegykártya nyomtatásához keresnék színes lézernyomtatót (vagy multifunkciósat).
Ilyen (Avery 220g) névjegykártya-papírra nyomtatnánk.
Eddig nyomdában előrenyomtattuk a színes részeket, és mi csak az egyedi szöveget nyomtuk rá ff lézerrel. Ezt szeretnénk kiváltani színes lézerrel, mert egyszerűbb lenne házon belül megoldani, mint nyomdába rohangászni. Feltéve, ha otthoni gépekkel is elérhető hasonló minőség!

1. Lézer
2. Színes
3. Főleg színes, kétoldalas névjegykártya nyomtatására
4. 10-20 színes, 40-50 ff lap/hó
5. van, hogy 3-4 hétig is áll (ezért nem jó a tintás)
6. Lehet sima nyomtató is, de jöhet multifunkciós is (kiváltanánk vele a mostani ff multit)
7. 50-100e Ft
8. A nyomtatási minőség fontosabb, mint az ár.
9. Eredeti tonert használnánk.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#12727) PociAti válasza scott_free (#12726) üzenetére


PociAti
senior tag

Otthoni géppel nem érhető el hasonló minőség.

(#12728) scott_free válasza PociAti (#12727) üzenetére


scott_free
senior tag

Egy kis kiegészítés: a nyomdában is digitális nyomtatóval csinálták, nem ofszet nyomással.

(#12729) ocscsaba válasza scott_free (#12726) üzenetére


ocscsaba
tag

Otthoni lézerrel nem lehet ofszet nyomdai minőséget produkálni. Kifizetsz 50-100Ft-ot egy gépre, meg eteted drága tonerrel? Megveszed a méregdrága Avery névjegykartont? 1 ív a nyomdába biztosan nevetséges összeg ezekhez képest, pláne, ha mennyiségre kedvezményt is kérsz. Otthoni nyomtató 200 g-os kartonig használható. Alsó tálcás nem vinné biztonságosan, felső tálcás lapadagolós gép kellene. Kétoldalas névjegy nyomtatásnál pontosan igen nehéz beállítani. Mondom én ezt azért, mert szolgáltatásban sokat nyomtattam évekig Avery névjegyeket, nem volt macera mentes.

(#12730) PociAti válasza ocscsaba (#12729) üzenetére


PociAti
senior tag

A digitális nyomdában használt kb. 400 kg súlyú, több milliós gépek minősége és otthoni / kis irodai nyomtató minősége között hatalmas a különbség. A nagy gép elég jól paraméterezhető, de az úgynevezett kreatív papírokkal még ez is megszenved (nem tud homogén fekete felületet létrehozni, vagy nem bírja belesütni a festékport). A lézer technológia már csak ilyen (LED ezen a területen még rosszabb).

Az Avery névjegykártya íve elég drága, csak az alapanyag közel annyiba kerül, mint amennyiért mi adtunk egy kis példányszámú névjegykártyát (papír + nyomtatás + vágás).

Ocscsaba, te legalább már használtad én nem ismerem. Lehet hogy anyag összetétele, felülete úgy lett kialakítva, hogy gyengébb gépek is megfelelően dolgozzanak vele. (Bár ügyfelenként nagyon nagy a szórás, kinek mi elfogadható.)

Jó megoldást ezek miatt nem tudok javasolni a kérdezőnek:
3. Főleg színes, kétoldalas névjegykártya nyomtatására
8. A nyomtatási minőség fontosabb, mint az ár.

(#12731) ocscsaba válasza PociAti (#12730) üzenetére


ocscsaba
tag

Akkor mi egyetértünk!

(#12732) scott_free válasza PociAti (#12730) üzenetére


scott_free
senior tag

Köszönöm az információkat! :R
A "minőség fontosabb mint az ár" a gép árára vonatkozott - vagyis, hogy nem a legolcsóbb színes lézernyomtató jöhet csak szóba. Az nekem is egyértelmű, hogy egy másfél milliós gép szebben/jobban (és jóval olcsóbban) dolgozik, mint egy otthoni.

Kis példányszámban (30-50 db) 40-60 Ft-ért nyomtatnak kétoldalas színes névjegyet, de van, ahol 100 db a minimum.

Ehhez képest az Avery-vel annyira nem is drága: az 500 lapos csomagnál egy névjegy ára kb. 16 Ft. Erre megy rá a nyomtatási költség, ami színes otthoni lézernyomtatónál kb. 40 Ft/oldal, vagyis névjegyenként kb. 8 Ft.
Vagyis otthoni készítéssel kb. 25 Ft egy névjegykártya.
(De valószínűleg még olcsóbb is, mert a névjegyeken csak pár elem színes - céglogó + egy-két díszítő elem.)

Szóval ha elfogadható névjegykártya-minőséget lehet előállítani otthon, akkor nekünk inkább ez a megoldás felelne meg. :K (Ha nem csíkos, nem maszatos a nyomat, a szövegélek élesek, a minták tiszták, akkor jó. Tintasugarassal pl. nem volt elfogadható a minősége.)

Erről a nyomtatóról mi a véleményetek?
Ricoh SP C342DN

Elég kedvező az ára, nagy kapacitású tonerrel a színes nyomtatás meg oldalanként csak 21 Ft-ra jön ki!

(#12734) PociAti válasza scott_free (#12732) üzenetére


PociAti
senior tag

A méretgazdaság komoly faktor. Én 1 ív Avery papír árát néztem, nem 500 db-ét. Ez a csomag többe kerül, mint az általad kinézett színes nyomtató. (78.800 Ft vs 56.990 Ft.)
Nagyon érdekes az árazása ennek a konkrét Ricoh gépnek. Az árukereső alapján 56.990 és 189.990 Ft között kínálják. Két éve 160.000 Ft-ról indult az eszköz ára, és azóta jó sokat esett. Ez nem feltétlenül dicséret, sikeres modelleknek nem szokott ennyit zuhanni az ára. (Viszont azt is magában hordozhatja, hogy nagyon jó vétel.)

Keress egy olyan kereskedőt, ahol van ilyen demo gép, és készíttess velük teszt példány. Ha tetszik, akkor vedd meg a nyomtatót. Mi nemrég pont így adtunk el egy drága nyomtatót. Nekünk volt demó gépünk, és a vevő által küldött nyersanyagra megfelelő színvonalú nyomatot tudunk produkálni.

Digitális nyomdai árakat én úgy számolom, hogy SRA3-as papír kb. 200 Ft, 1 db A3-as oldal kb. 200 Ft, így 600 Ft-ból megvan 48 db 2 oldalas színes kártya. (De magadnak kell kivágni.) 12,5 Ft/kártya. Kis példányszámnál nincs lehetőség a 2 oldalt pontosan egymáshoz illeszteni, ezért úgy kell megtervezni, hogy 3-5 milliméteres elcsúszás is beleférjen.

[ Szerkesztve ]

(#12735) ocscsaba válasza scott_free (#12726) üzenetére


ocscsaba
tag

Úgy látom, ennek a Ricoh nyomtatónak nincs felső tálcája, onnan lehetne probléma nélkül nyomtatni az első és aztán a hátsó oldalt. Alsó tálcából ugyanezt elvégezni szerintem nagyon kétséges, hiszen a lézer hőhatása kicsit meggörbíti a papírt.

(#12736) scott_free válasza PociAti (#12734) üzenetére


scott_free
senior tag

A demo nyomat jó ötlet, azért is, mert elég eltérő véleményekkel találkoztam:
www.druckerchannel.de - itt pl. a képek alapján nem szerepelt túl jól a színes nyomtatásban (bár valszeg nem a legjobb minőséget, legnagyobb felbontást használhatták), míg más hozzászólásokban meg dicsérték.

(mondjuk az is érdekes, hogy a fenti oldalon igen jól szereplő Xerox Versalink C500 nálunk 220e, míg német/osztrák oldalakon 125e-ért is van...)

#ocscsaba:
elöl van egy lenyitható kézi adagolója, azon keresztül lehet - egy fokkal jobb, mint az alsó tálca. (bár a jelenlegi olcsó, ff, samsung multifunkciósunk simán felszedte a vastag Avery-papírt a tálcából is)

(#12737) bcsego


bcsego
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék egy hordozható fotónyomatót, igazából csak snapshotokat nyomtatni.

Nem tudom dönteni a Canon Selphy cp 1300 és a HP Sprocket között.

Tudtok segíteni dönteni?

(#12738) ocscsaba válasza ocscsaba (#12729) üzenetére


ocscsaba
tag

Ahogy látom, a Ricoh sokkal gyengébb, mint a Xerox. Ténylegesen nem látom be, hogy miért akarsz hirtelen kiadni a nyomtatóra és az Avery kartonra 180000,-Ft-ot.
Ha már ennyire akarsz spórolni, meg a munkahelyeden nyomdászkodni, vegyél egy Epson külső tintatartályos nyomtatót, hozzá egy 250 gr-os kartont, 125 db-osan például az Office Depot-ból, meg egy 13000,Ft-os vacak vágógépet, és mindjárt kezdésnek kijössz kb 100000,-Ft-ból cak-un-pak.
Egyébként, ha valamely cégnek pörög az üzlete, miért is szarakodna a saját irodájában névjegykártya készítéssel? Nem értem!

[ Szerkesztve ]

(#12739) guppi2


guppi2
tag

Sziasztok
Szeretnék nyomtatót vásárolni!
De milyet?
Nem kell színes!
Ne kelljen benne festékpatront cserélni!
Havonta egyszer fogom bekapcsolni és nyomtatni vele!
Tehát ne száradjon be!
Több éven keresztül tudjam használni!
És nem lenne rossz, ha tudna szkennelni!

[ Szerkesztve ]

(#12740) Earl_Muttley válasza guppi2 (#12739) üzenetére


Earl_Muttley
aktív tag

Hali, akkor neked mono multis lézer kell.

Havi egyszer pár oldalra szerintem teljesen mindegy melyik, HP M26, Samsung M2070, Brother 1610WE, amelyik szimpatikus. :)

Kiszámoltam, hogy életem nyolc évéből kilenc és felet töltöttem apa háborús történeteinek hallgatásával - Louie élete

(#12741) guppi2 válasza Earl_Muttley (#12740) üzenetére


guppi2
tag

KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET.

(#12742) vond


vond
MODERÁTOR

Sziasztok!

Munkahelyre, a gazdasági ügyekkel foglalkozó kollégának kellene egy lapadagolós és síkágyas szkennelésre is alkalmas, fekete-fehér nyomtató. A nyomtatási mennyiség nagyjából havi 1000-1500 oldal lenne.

Nem feltétlen kellenek ilyen hókusz-pókuszok, mint WIFI, NFC, meg ilyenek. A lényeg a megbízható működés, és a viszonylag könnyű kezelés.

A nagy irodai részen, központi hálózati nyomtatóként pár éve használunk egy HP LaserJet Pro MFP M225dw-t, kb. hasonló feladatokra és munkamennyiségre. Párszor csinált érdekes dolgokat, de nagyjából meg vagyunk vele elégedve. Valami ehhez hasonló cucc kellene.

Tudtok javasolni valami jó vételt?

Előre is köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Panasonic G9 + 12-35 II + Sigma 10-20 + Viltrox speedbooster: https://t.ly/C88YY

(#12743) niceday


niceday
újonc

Sziasztok,
külső tartályos multi gépet keresek duplex nyomtatással és szkenneléssel, az Epson L6190-et néztem ki, de sem a specifikációjában, sem videókon nem látom, hogy tényleg tudna kétoldalast szkennelni. Ha valakinek van ilyen irányú tapasztalata, kérem ossza meg.
Köszönöm!

(#12744) atala válasza niceday (#12743) üzenetére


atala
Topikgazda

EBBEN a videóban 2 óránál látszik, hogy ADF-ről 2 oldalasan másol. Behúzza a 2 oldalas lapot, és 2 oldalasan nyomtatja.
Gondolom, ha másolni tud két oldalasan, akkor szkennelni is.

(#12745) niceday válasza atala (#12744) üzenetére


niceday
újonc

Nagyon köszönöm a gyors választ, meg is néztem a videót. Nekem úgy tűnik, mintha amit behúzna egyoldalas lenne (a beolvasás után látszik, hogy a hátoldala üres), a nyomtatás pedig kétoldalas. 1:53:40-nél egyoldalasokat nyomtat, utána azt szkenneli be és nyomtatja ki újra duplexen.
Sokat segítettél a linkkel, köszönöm mégegyszer!

(#12746) atala válasza niceday (#12745) üzenetére


atala
Topikgazda

Igazad van, figyelmetlen voltam.
Két lapot húz be egymás után, és azt nyomtatja ki kétoldalasan. Magyarul két egy oldalasból készít egy kétoldalas másolást.

(#12747) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Összefoglalóban nem láttam ajánlót...

Milyen típust szerezzen be a kolléga otthoni használatra 20E forint alatt? Létezik valami bestbuy?

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#12748) atala válasza xXxian (#12747) üzenetére


atala
Topikgazda

Ezek szerint mégsem olvastad el az összefoglalót.
Nincs bestbuy, és ajánlott készülék. Az összefoglaló első részében le van írva, hogy miért.

(#12749) farkas76


farkas76
újonc

Sziasztok!
Munkahelyi használatra keresek fekete-fehér lézer nyomtatót. Semmi mást nem kell tudnia, elég ha nyomtat, azt viszont sokat, havi 3-5000 oldal körül. Ami még fontos, hogy a fenntartási költsége legyen olcsó, tehát legyen hozzá utángyártott toner és mindenképpen olyat szeretnénk ahol a toner és a dob egyben van, nem kell 3-4 toner után dobot is cserélni. A költségvetés mindenhez elég alacsony, nem tudom van-e rá reális esély, de jó lenne ha beleférne 50000 Ft-ba.
Köszönöm a tanácsokat!

(#12750) xXxian válasza atala (#12748) üzenetére


xXxian
senior tag

Igazad van, felületes voltam,csak azt néztem van-e ajánlás, azt nem olvastam el, hogy nincs s hogy miért nincs.

Akkor ha tartósság, akkor piezo (Epson, Brother), ha tintacserekor fejcsere akkor Canon vagy HP.

Köszi,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.